WIEZE SPORTIEF: KAMPIOEN DRIE OP DRIE VOOR WIEZE DE 24 UREN VAN WIEZE E 11 e o Nieuwe Amerikanen voor Black Boys HOOPGEVEND NIPT VLOTTE ZEGE Atlas hervat zich Kaatsen Kaatsliefhebbersverbond Suspensrijke speeldag Zeels kaatsverbond 14 op 14 voor Ford Neyt Denderkaatsvenbond IPV-iPONlY VERBOND Snoepie D'Haese wint sulky-vluchü Pony- u koersen te Lebbel^ 10 BBC Grembergen wint 3e maal tornooi van voor de Hansbeke KAT GESTUURD! 18 Men heeft het in bondskringen waarschijnlijk niet vrijwillig ge daan, die Wieze Sportief-Denderhelle daar plannen op de voor laatste dag van de kompetitie. Een goede zaak hebben ze er wel van gemaakt, financieel zeker voor organisator Wieze Sportief en sportief voor heide kluhs. Zondag voor ruim 1100 toeschou wers, een evenaring van het rekord te Wieze voor een wedstrijd in de lagere reeksen, traden heide ploegen op hun sterkst aan. Heel wat zenuwoorlog was aan de partij voorafgegaan en het kan niet ontkend dat de zenuwen in volle getale aanwezig waren. Denderbelle startte erg overtui gend, liep onmiddellijk tot 1-4 uit en bleef met 2-5 leiden. Wiezesupporters keken reeds be droefd de hemel in terwijl Den- derhelse kelen al overwinnings- nat te slikken kregen. Onder impuls van een knappe Ver leven, een drietal ballen gingen rechtstreeks over tijdens de kritieke periode van Dender- belse overheersing, stapte Wieze Sportief weer in de wedstrijd. Het werd 7-5 en kon men ge wagen van een nieuwe start. Bij rust 8-6. Na de pauze stelde Dender belle onmiddellijk de 8-7 op het bord, zowat het begin van het einde want een ontketende thuisploeg liep door tot 12-8. Een korte remonte van de be zoekers strandde op 12-10 zodat de brouwers de streep kon den doortrekken en meteen op een wedstrijd voor het einde, op gelijke hoogte kwa men van Denderbelle, leider sinds de tweede speeldag. De situati was duidelijk. De wed strijden van maandag werden twee driepuntenmatchen... want Wieze, in het voordeel met zeven spellen, kon slechts kam pioen worden indien het Op wijk OK puntenloos naar huis stuurde. Vierhonderd toeschou wers te Wieze, waaronder een pak Denderhelse supporters, za gen een gelijkopgaande wed strijd (5-5) terwijl in Opwijk, bij Wieze Wr., de Denderbelse spelers reeds de rust hadden bereikt (6-8). Ook de Brouwers bereikten de rust met voor sprong (8-5) omdat Masure aan de koord zijn duivels ontbond en zijn maats in het entoesias- me meesleurde. Wieze behaalde het eerste winstpunt (10-5) ter wijl Denderbelle er niet in slaagde een knap spelende Ver moes van zich af te schudden. Opwijk Wringers hing bij 9-10 Kiubieider Oscar De Smedt heeft al heel wat kaatsbedrij- vigheid meegemaakt sinds hij aansloot bij Wieze Sportief. Hij was er ook hij toen zowat drie jaar geleden Wieze al zijn dure vogels de kooi uitliet en weer kalm aan en met eigen materiaal in Lagere 1 begon. Veel rust heeft die beslissing niet gebracht. Want amper drie jaar later stapt Wieze weer met veel glorie de poort van Tweede Nationale in. Naast de onderscheiden kampioenstitels in Lagere I, Ce- westelijke Bevordering en nu Hogere III was ook het Kampioenschap van België spek voor de Wiezebek. In het kampioenschap voor Lagere I werd Wieze Sportief vice-kampioen terwijl vorig seizoen geen maat stond op de Wiezenaars tijdens het kampioenschap in Gewestelijke Bevordering. Ook nu staat nog een zware eindseizoenskonipetitie op het programma. Wordt Wieze Sp. weer Belgisch kampioen Afspraak 11 september. (mvw) De spanning was te snijden op de hallodrooms van RTT en Belskens bij een 14-14 stand is en blijft nog alles mogelijk dit bleek ook het idee van Flinstones dat het tikkeltje ge luk had om de lutte in extre mis in te palmen op het ter rein van de Belskens bleef de zege uiteindelijk in handen van de thuisploeg die hiermee zijn revanche nam voor de neder laag tegen de Groenendalers in de heenronde Kampioen in spe Michiels had geen enkele moeite om de Klui zenaars te verslaan. Op Hoke werd het een prettig partijtje kaatsen met de thuisploeg in de vedetterol Odessa mocht zich gelukkig achten dat men met 10 matchpuntjcs naar Aalst kon terugkeren. FM Shoe kon zijn overwinning tegen Kluize naars niet bevestigen op be zoek bij de Denderzonen wer den slechts zeven schamele puntjes geraapt RTT-Flintstones 14-15 Belskens-Groenendalers 15-14 Mirhiels-Kluizenaars 15-4 Hoke-Odessa 15-10 Denderzonen-FM Shoe 15-7 Klassering 1. Michiels 2. Denderzonen 3. Belskens 4. Groenendalers 5. Flintstcnes 6. Heuvel 7. RTT 8. Hoke 9. Kluizenaars 10. Odessa 11. FM Shoe 277 P. 259 p. 256 p. 250 p. 241 p. 234 p. 234 p. 198 p. 181 p. 179 p. 136 p. Laatste speeldag zondag 21 augustus te 14.30 u. Groenendalers-Heuv el Kluizenaars-Flintstones Bclskens-Odessa Michiels-Denderzonen Hoke-FM Shoe Vrij RTT Aalst nog steeds aan de bezoekers en op dat ogenblik begon de kampioenlucht hoven Belle te overtrekken. Wieze daarentegen ploegde voort en won met 15-6 na een werkelijk overheersende tweede helft. WIEZE KAMPIOEN Ondertussen vocht Hamine op een ander front... dat van de degradatie. Het verloor maar op welke wijze. Zondag gaf 't Opwijk Wringers geen kans en behaalde drie punten (15-8). Maandag werd het de laatste dag... waar Appelterre en Ham- me vochten voor de ultieme kans... maar dan moest Hamme wel winnen met drie punten... Appelterre geraakte op de val reep aan negen spellen, genoeg om onvoldoende te zijn voor een dapper Hamme SK. Opstal sloot eveneens de kom petitie in schoonheid. Zondag tegen Overboelare(15-11) en maandag tegen Brussegem (15-9) werden twee tweepuntenoverwin ningen. Het resultaat van vijf maanden strijd ziet er nu uit als volgt 1. WIEZE SPORTIEF 54 p., 2. DENDERBELLE XV 53 p. 3. Opwijk OK 38 p. 4. Bever 36 p. 5. Opstal 34 p. 6. Brus segem 33 p. 7. Okegein 32 p. 8. Viane en Opwijk Wr. 26 p. 10, Appelterre 25 p. 11. HAMME 24 p. 12. Overboelare 18 p. WIEZE NOG NIET KLAAR Voor kampioen Wieze Sportief is het kampioenschap nog niet gedaan. Vanaf zaterdag moet nog worden gespeeld voor de eindronde van het Belgisch kampioenschap voor Hogere III tegen de kampioenen van Na men (Mettet), Brabant (Tubize) en Henegouwen (Marchienne au Pont). Voor de Wiezesuppor ters nog de gelegenheid om hun kampioenen nogmaals in attraktieve partijen aan het werk te zien. De kalender ziet er uit als volgt zat. 20.8 Mettet-Wieze zon. 21.8 Wieze-Tubize zon. 28.8 Marchienne-Wieze zat. 3.9 Wieze-Mettet zon. 4.9 Tubize-Wieze zon. 11.9 Wieze-Marchienne Ook Anglo Pils is er niet in geslaagd om kampioen Ford Neyt de nederlaag toe te die nen. Aan de rust was het reeds 1-8 maar dat was zeker een overdreven score, want vijf spelen werden bij 40-40 be slist. In de tweede helft trach ten de broers Pierre en Eric De Block het tij te doen ke ren maar ze stuitten op een sterke achterman als Alfons De Wilde. (7-15). De gebroeders Heirwegh als uitblinkers bij Smed. Van Damme lieten het bezoekende BOB geen schijn van kans met een alleszeggen de 8-1 tussenscore en een 15-4 eindstand. In de eerste helft van de lutte Lik. Rubbens-Pech- vogels, voerde de thuisploeg 't hoge woord met een 8-4 als resultaat. In de tweede helft kwamen Eddy De Sacdelare en Ronny Waulers op de proppen en de thuisploeg moest zich nog reppen om een verdiend matchpunt te halen. Op eigen hallodroom kon De Meulen in de eerste helft nog gelijke tred houden met Rodania (5-8), dit onder impuls van Freddy De Block, maar in de tweede helft werd de druk van Rodania met een sterke Marcel Van Langen- hove te groot en het ging vlot naar 745 voor de bezoekers. Wedstrijden zaterdag 20.8.77 om 15 u. BOB-Rodania (Marcel Claus) Smed. Van Damme-Dc Meulen (Julien Droeshout) Lik. Rubhens-Anglo Pils (Theo Wauters) Zaterdag 27.8 om 15 u. Peehvogels-De Meulens (Henri De Paepe) Klassement 1. Ford Neyt 14 w. 41 p. 2. Pechvogels 13 w. 25 p. 3. Rodania 13 w. 24 p. 4. Anglo Pils 13 w. 20 p. 5. Smed. Van Dammc 13 w. 17 p. 6. De Meulen 12 w. 16 p. 7. Lik. Rubbens 13 w. 10 p. 8. BOB 13 w. 3 p. Na een mindere periode heb ben de Atlasjongens zich in dit kaatsweekend puik hervat de Watcrtorenkaatsers op bezoek bij Olympia Nieuwerkerken zorgden er bijna voor een stunt: na een spannende en evenwich tige wedstrijd werd de stand 14-14 gelijk de thuisploeg hield toen het best zijn zenu wen in bedwang en won het kapitale spel zodat de overwin ning^ in extremis thuisbleef. Kampioenenploeg in spe Ter joden verloor verrassend op 't terrein van Mespelare dat als outsjder reeds vele tenoren heeft doen sneuvelen Lebbeke kwam verrassend zwak voor de dag in zijn thuiswedstrijd te gen Berlare dat slechts drie puntjes diende te inkasseren. De moed van Fonteintje vol stond niet om Appels van 'n gemakkelijke zege weg te hou den Uitslagen Atlas-Mespelare Ter joden-Lebbeke Fonteintje-Appels Nieuw erkerken-Atlas Mespelare-Terjoden Lebbeke-Berlare 9-15 15-8 4-15 15-14 15-11 3-15 Klassering 1. Terjoden 17 251 p. 2. Nieuwerkerken 16 223 p. 3. Berlare 16 217 p. 4. Erpe 16 209 p. 5. Mespelare 15 202 p. 6. Lebbeke 16 182 p. 7. Erembodegem 16 175 p. 8. Appels 16 171 p. 9. Atlas 15 128 p. 10. Fonteintje 15 112 p. Kalender voor zondag 21 aug. te 14.30 uur. Appcls-Ereinbodegem Atlas-Foenteintje Ter joden-Nieu werkerken Berlare-Mespelare Erpe-Lebbeke fLE1* Afgelopen weekend duurden de uren te Wieze en Denderbelle erg lang. Vooral wanneer heide teams na hun return nog tot geen definitieve afscheiding waren gekomen. Wie ging winnen kon niet worden voorspeld al toonde Wieze wel de beste kaarten doordat het de beslissende partij voor eigen volk kon spelen. Met waarnemers van heide ploe gen hij de tegenpartij bleef men zowel te Wieze als te Opwijk niet zonder nieuws van de vorderingen van de tegen stander. Even kwam er toch paniek in het Brouwersdorp toen de thuisploeg bleef ram men op de bezoekende muur doch slechts een 5-5 op het hord stond, uit het publiek de kreet „Denderbelle stuat 2-8 voor" opwelde. Uiteindelijk bleek het maar een grapje, der gelijke „grapjes" horen blijk baar bij de sport, want een ook al moeilijk vorderend 1 derbelle was slechts hij 6-81 stand aangeland. Massure fl het toen welletjes, ging tot vocaal coachen o sleurde zijn jeugdige tet naar een 10-5 en recht «le titel... terwijl Dende langzaam de titeldromer vervagen in een onplezieri waken. Twee erg sterke ploegen, slel een kon omhoog. Spijtig dit is nu eenmaal de sportwet. i Grote vedette van «leze mee ting was ongetwijfeld Snoepie D'Haese die in de vlucht sulky 1,10 m. de tegenstanders do mineerde grote favoriet Rapi- «lo Van De Ginste en outsider Rita Van Goethem hadden geen enkel verhaal tegen de Leedse 2. Tarzan De Kwae 3. Jahoune De Schrijvei 4. Domingo Leus 5. Tamara Morreels 6e Reeks draf 1,35 m. 1. Jonker Spicsschaert 2. Amigo De Boever 3. Jura Verlee Snoepy D'Haese (Lede) uitblinker op de sulky vluchten. (EL) pony die slechts laat in hel seizoen zijn werkelijk grote ta lenten begint tentoon te sprei den Dubbele overwinningen kwamen er voor Jonker Spies- schaert en Djakarta Heyndrickx uit Moorse). In «Ie drafkoers voor tweejaarsr pony's ging dë overwinning oververiliend naar Fientje Vonck dat in de eind spurt Nancy Rubbrecht en Black Bov Van Helleputte voorafging. UITSLAGEN le Reeks draf jaarlingen 1. Frits Van Overbeke 2. Olga Van Der Smissen 3. Orpheline De Rijckere 4. New Quick Dhaese Alb. 5. Mira De Kwae 2c Reeks vlucht sulky 1,05 m 1. Flicka Jacobs 2. Snoepy Dhaese Alb. 3. T«irn B«iy Praet 4. Max De Rijckere 5. Sonia Callehaut 3e Reeks vlucht 1,15 m. 1. Jeannot Goethals 2. Kim Maesschalck 3. Jerry Jacobs 4. Wilma Callehaut 5. Paula Maesschalck 4e Reeks draf 1,15 m. 1. Artie Blocked 2. Flip Leus 3. Silver Callebout 5e Reeks vlucht 1,25 m. 1. Djakarta Heyndrickx 4. Sandra Dhaese Rog. 5. Rita Van Goethem 7e Reeks vlucht 1,35 m. 1. Winnetou Brijs 2. Pepsy De Haeck 3. Lisette De Haeck 4. Mon Champagne Cammerman 8e Reeks draf 1,25 m. 1. Boiiet Van I)er Smissen 2. Krolleke Van Overbeke 3. Torry Van Eetvehle 4. Majoor Buysse 5. Undy Hubo 9e Reeks vlucht 1,02 m. 1. Cato De Boever 2. Tony Callehaut 3. Torke De Boever 10e Reeks «Iraf 2 jaarse 1. Fientje Vonck 2. Nancy Rubbrecht 3. Black B«>y Van Helleputte l. Ketty Van De Walle 5. Nargus Van Der Smissen 11e Reeks vlucht 1,13 m. 1. Jerry Jacobs 2. Kim Maesschalck 3. Jeannot Goethals 4. Paula Maesschalck 5. Arizona Heycrick 12e Reeks Draf grote paarden 1. Gohlen Spit Bombrke '2. Inferme Dehhoudt 13e Reeks Vlucht 1,30 m. 1. Djakarta Heyndrickx 2. Winnetou Brijs 3. Pedro Maesschalck 4. Don Pablo Morreels 5. Don Pe«lro Maesschalck pons 14e Reeks Draf 1,20 m. H' 1. Krolleke Van Overbeke |2e I 2. Fientje Vonck pr di 3. Artie Blocked we 4. Frampari Goethals 5. Bellinda Maesschalck t in 15e Reeks Vucht 1,20 m. Ije 1. Jahoune De Schrijver de 2. Tamara Morreels 3. Domingo Leus phtei 4 Tarzan De Kwae I met 5. Flincka De Bock frs 16e Reeks Draf 1,35 m. F 1. Jonker Spiesschaert S 2. Amigo De Boever 3. Rita Van Goethem i*?33' 4. Sandra Dhaese Rog. 17e Reeks Vlucht Sulky Ltfeen 1. Snoepy Dhaese Alb. 2. Rapido Van De Ginste L De Bels fcn 3. Rita Van Goethem 4. Tom Boy Praet 5. Rex De Boever 18e Reeks Draf 1,30 m 1. Elsie Heyndrickx 2. Bella Van der Smissen 3. Torry Van Eetvelde 4. Boiiet Van der Smissen 5. Undy Hubo 19e Reeks Vlucht 1,35 m. 1. Pedro Maesschalck f1" 2. Pepsy De Haeck 3. Lisette De Haeck 4. Mon Champagne CammeflOLl man fiELl 20c Reeks Draf grote paardje 1. Inferno Debboudt t bes 2. Savan d'Eke Bruylandt f Quj iuswt t 42.: 'erde „De ponyvrienden" uit lht. beke zijn dit jaar aan eerste lustrum toe en orgl De zeren dan ook voor de vilprin maal hun ponykoersen. ft eer hebben mettertijd reeds 1100 diepe weerklank gevon|__ Men mag anderdeels ook I stippen dat de pony koe* momenteel ..in" zijn in fPt"« contreien. Vandaar dat i deze vijfde uitgave een ru| belangstelling zal heet Vooral dan als men weet men ongeveer 150 ponys wacht en dat het progran al even uitgebreid als rieerd is. Liefst 21 re< zullen worden betwist, organizatie die zeker „af zijn gaat met het Belg Ponyverbond. De plaats l_ het gebeuren is het ...Mw ken" te Lebbeke. Het spra 9 e. O jViss •sU vanzelf dat de plaatse! renpaarden met onder hen kampioen Petit Due, 9 duelle, Gendy (Moens) Tamara (Aelbrecht) niets|| verlet laten om op het plan te komen. Voor eij publiek willen ze een {vete zonderlijke prestatie levoat Dit alles is een verplaatsen naar „het Moleken" te Bij e beke overwaard. J.V.JHatu: fciële linde BASKETBAL Het staat nu vast dat de Amerikanen door vóór een paar maand 'oor Black Boys werden aangeworven niet naar Aalst komen, lorrest kreeg inmiddels een profkontrakt aangeboden en O'Conner een kontrakl van semi-prof. Black Boys heeft dan opnieuw de voelhorens uitgestoken en het is nu zo dat Lon Cohen (2,04 m.) en Dennis Sergant (1,99 m) reeds te Aalst zijn gearriveerd. Deze blanke Amerikanen verblijven in Erembodegem. KANGOEROES HAMME - HAALTERT 69 63 De Hammenaars, die nog niet over hun volledig potentieel beschikten (Cools, Van Cleemput en Stratman ontbraken), gaven in de le helft mooie flitsen van hun mogelijkheden. Dit resulteerde in een vlotte voordelige ruststand 43 22. In de 2e helft kwam het tot uiting dat de' thuisploeg! nog niet ver met de voorbereiding staat, hetgeen normaal is, maar toch bleven ze genoeg voorsprong behouden om zich verder voor de OostvLaamse beker te kwalificeren. PUNTEN Waterschoot 6/6, Persiau 15/4, Moerig 14/2, Vten den Berghe 4/6., Dhanis 2/4. P. Van Pottelberghe 2/2, Karei Van F^ottelberghe 0/2. BENO Na de twee vorige uitgaven te hebben gewonnen, is Grem- l»ergen er nu eveneens in geslaagd dit tornooi voor de derde opeenvolgende maal suksesvol af te ronden. Evenals vorig jaar werd de finale betwist tegen Eksaarde. Meteen een ernstige test voor beide klubs aangezien zé elkaar ook! in) «le kompetitie bekampen. SCHIFTING Donsa De in ze 56 BBC Grembergen O.O. 71 In de schifting nam Grember gen het op tegen de nieuwe club Donsa Deinze, met heel wat gereputeerde spelers Van le provincialer Deinze. Na een gelijkopgaande start sloeg Onder Ons dankzij Mys en Cuypers een kloof (20-31). Na de herneming bracht coach Piron, Luc Van Cau- wemberg en Oaudron in zijn vijftal. Meteen kwam er meer snelheid in de ploeg en vooral langs een schitterende Oau dron wist Grembergen de voorsprong op te drijven tot 52-33 aan de 10e minuut. Wanneer Deinze trachtte de pressing te voeren was ook Van Keer paraat en kon de voorsprong gehandhaafd blij ven. Punten Segers R. 6-4. Piron Y. 0-0, Mys 13-4, Caudron J. 0-14, Van Keer G. 0-14, Van Cau- wenberg L. 2-2, Cuypers F. 6-0, Van Oauwen berg E. 4-0, Schoftliers H. 0-2. FINALE Grembergen 96 Eksaarde 43 Normaal moest deze wedstrijd spannend worden, maar uit eindelijk bleek dat Grember gen veel te sterk was voor het nieuwe Eksaarde. Nochtans was Onder Ons in de aanvangsminuten op de achtervolging aangewezen maar wanneer Van Keer de vermoeide Segers verving, kwam de scoremachine op gang en samen met een schitterende Mys. die geen kans onbenut liet. bracht hij de ruststand op 50-29. Na de appelsientjes bleef Grembergen doorhameren en iedereen kreeg de gelegenheid om zich waar te maken na dat Eksaarde zich volledig liet ontmoedigen. Punten Van Cauwenberg Luc 0-4, Se gers R. 2-6, Piron J- 5-2, Mys E. 204, Caudron J. 0-8. Van Keen G. 10-12, Van Cauwen berg E. 7-4, Cuypers F. 6-4, SchotHers H. 0-0. Te vermelden nog dat Eric Mys topscorer werd met 41 punten en daarvoor een beker ten geschenke kreeg. TORNOOI BBC GREMBERGEN ONDER ONS Op zaterdag 27-8-1977 orga- nizeert Grembergen Basket club een tornooi «Beker der Dendermondse ploegen» waar aan Onder Ons. F'anters Baas rode. Hemaco Dendermonde en BBC Dendermonde deel nemen. Dit tornooi, naar aanleiding van het tienjarig bestaan van de Grembergse club. wordt begiftigd met een beker ge schonken door het stadbestuur van Dendermonde. Tevens wordt aan de tweede gerang schikte een beker overhan digd geschonken door de heer J. Van Damme uit Germber- gen. De kalender 13u30 Grembergen-Panters Baasrode 15 uur Hemaco - Dendermonde 16u30 Troosting 18 uur Finale KNESSELARE BAVO MOERZEKE De Moerzekenaars hebben met het kleinste verschil venld op het terrein van 2e provincialer Knesselare. De 5 pu voorgift konden ze in de eerste helft goed verdedigen j nog te leiden met 33-37. Colman was da grote animato de tweede time kwam de thuisploeg sterk terug en Colij kon alleen bij P. De Ruysscher op afwerkende rekenen. PUNTEN Ost 4, Colman 20, Van den Broeck 8, Ruysscher 10, Raeldonck 6, Claessens 2, Da Vriese De Ruysscher 2. VLINDERS BUGGENHOUT LEDE De bezoekers kwamen niet opdagen te Buggenhout. is zeker geen gunstig vooruitzicht voor de komende* koij titie. Voor Buggenhout ging de mogelijkheid tot een/ kor titievoorbereiding teloor. Zeker te betreuren dat reeds t de kompetitie ploegen het opgelegde programma niet nakoi li£ AC hi ilijk De RIMBO ZELE HOGER OP GENT Op uitzondering van1 det eerste 10' (16-16) hebben de koffiejongens nooit moeilijkheden gekend om hun G< tegenstrevers er onder te houden. Het thuisv"iftal dr v'jotl rond een sterk spelende Tony Beirena die in de le flinke steun kreeg van Van Lysebettens. Rust 42-28. In de 2a helft bleef Rimbo de best spelende ploeg met Miegroet en Philips als afwerkers. PUNTEN Beiren^ 16-10, Van Lysebetten 8-4, Van' Mi« 4-12, Va>n Mieghem 2-4, Vehlnt -3, Philips 4-9, De Prouw iele F liet h'j le O] f Va I la ti

De Voorpost | 1977 | | pagina 18