Vrije Tribune Jl IN M ASSEM EN NAAR 19DE OOGSTSTOET REEDS MEER DAN TWEEHONDERD KINDEREN NAAR VAKANTIEJEUGDATELIERS 2 -19-8-77 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. DERDE LEEFTIJD, NIET ALLEEN EEN FINANCIEEL MAAR OOK EEN DIEP MENSELIJK PROBLEEM Met zeer veel aandacht heb ik in de afgelopen weken de vele artikels van de huidige regeringsmeerder heid, waarin zij pleiten voor de financiële verbetering en het wel- vaartsvast maken van de pensioe nen, gelezen. Initiatieven die ze ker niet nieuw zijn en waar de Li berale Partij steeds sterke voor stander is van geweest. Ik heb echter, door mijn haast we kelijks kontakt met mensen van de derde-leeftijd in gans ons arron dissement, de ervaring opgedaan dat het financiële probleem - al hoewel een zeer harde noodzake lijkheid - in vele gevallen overtrof fen wordt door het menselijke. Dat vergeten wij maar al te vlug. Ook de huidige regering heeft daar blijkbaar geen oog voor. Men moet inderdaad in de derde leeftijdsgroep een noodzakelijk onderscheid maken tussen de jon gere en de oudere leeftijdsgenera tie, en tussen de valide en minder-valide bejaarden. Voor de jongere derde-leeftijd moet men vaststellen dat er een zekere tegenspraak is tussen de verhoogde gemiddelde levensduur en de steeds lager gebrachte pen sioenleeftijd (die voor sommigen toch wel erg laag lijkt te zijn: bij voorbeeld voor militairen reeds op 50 jarige leeftijd). Dit leidt tot soms heel moeilijke problemen van eenzaamheid en verveling voor de-op pensioen- gestelde, mede door het nog veel te streng verbod van uitoefening van een beroepsactiviteit in cumu latie met een overlevingspensieon of door het veel te laag bedrag van het pensioen (zelfstandigen, vooral handelaars, zijn gedoemd te blijven werken omdat ze nooit een voldoende pensieonbedrag kunnen bekomen; de huidige rege ring houdt terzake eens te meer haar been stijf). Om de huidige menselijke tragiek van vele gepensioneerden op te lossen zou men eerder moeten streven: naar een verhoging, minstens een stabilisering, van de pensioen leeftijd; naar een meer geleidelijke overgang van aktiviteit naar non- aktiviteit (vooral door vermin derde arbeidsprestaties per dag of per week of per jaar in de laatste jaren vóór de pensioenleeftijd); naar een geleidelijke aanpas sing aan de veranderde omstan digheden in de derde leeftijd, het leren -langer jong en gezond» blijven, de voorbereiding op het bereiken van een hogere leeftijd; naar organisatie van nuttige tijdsbesteding voor hen die niet meer beroepsactief zijn, maar uit de eenzaamheid en de verveling willen vluchten, door aanmoedi ging en organisatie van de dien sten waar bejaarden dienstig voor kunnen zijn en graag dienstig zul len zijn, zoals bijvoorbeeld tele foonwachtdienst voor de 900, hulp bij karweitjes in school- of wijkdiensten, opvang van kinde ren vóór en na schooltijd, opvang van zieken in medische inrichtin gen, enz... Voor hulpbehoevende bejaarden zou men rekening moeten houden met het feit dat zij beter en op een meer menswaardige wijze kunnen worden geholpen in hun eigen omgeving, dan door opname in onpersoonlijke bejaardengebou wen. Daarvoor zijn volgens mij onte gensprekelijk vereist: het leefbaar maken van oude stadskernen en woonwijken, aan passing van de woningen aan de noden van de bejaarden eerder dan oprichting van bejaardenhomes; het inrichten van polyvalente ambulante medische en sociale diensten, met verzorging van een vaste permanentie van gekwalifi ceerd personeel; in ieder geval aan elk bejaarde een waardig bestaansminimum verzekeren, opdat hij van de dien sten die hij nodig heeft gebruik kan maken Dit is een kwestie van menselijke vrijheid en menselijke waardig heid. waazr de mensen van de derde leeftijd ontegensprekelijk aanspraak moeten kunnen op ma ken. Ten slotte kan ik de bejaarden maar niet genoeg op het hart druk ken dat oud worden geen straf is. maar een natuurlijk verschijnsel dat zo gunstig mogelijk moet kun nen verlopen. Ook hier is een mentaliteitsveran dering vereist: meer aandacht moet gaan naar de waarde van de bijdrage en de inzet die de derde generatie kan leveren bij de op voeding van de jongste generatie. Hoeveel ervaring, traditie en ken nis wordt er niet overgedragen zonder tussenkomst van de mid dengeneratie! Dit is van onschat bare waarde en mag niet worden verwaarloosd. Herwaardering er van kan gebeuren indien inzake woningbouw en huisvesting de mogelijkheid van samenwoning met, of in de buurt van de jongere generatie, wordt bevorderd: geen bejaardenwijken, maar woonwij ken, waar plaats is voor iedereen (voor de bejaarden het gelijkvloers voorbehouden bijvoorbeeld). Dan pas worden onze oudere vrienden echt - Jonger Dan Je Denkt». Diane D'haeseleer Einde juli jl. bedroeg het aantal volledig werklozen 12.630 méér dan einde juni, 259.290 of een stijging met 5,1 procent. Dit betreft 101. 529 mannen en 157.761 vrouwen. Onder deze 259.290 werklo zen, zijn er 84.288 jongeren onder de 25 jaar, 25.671 mannen en 58.617 vrouwen. Cijfers die ongetwijfeld nog zullen groeien wanneer de sedert 1 augustus inge schreven werkzoekende schoolverlaters in oktober van een vergoeding zullen kunnen genieten. Maar dit is nog niet alles. In juni wa ren er volgens de RVA (juli nog niet beschikbaar) ook 56.830 gedeeltelijk werklo zen, hetzij 37.165 mannen en 19.665 vrouwen. Cijfer dat er meer dan waarschijn lijk in juli niet zal op verbe terd zijn. In volle zomer dus een stij ging van de werkloosheid. Maar dit is niet het enige merkwaardige feit bij deze cijfers. In vergelijking met einde juli 1976 toen men 234.524 volledig werklozen telde, is er een stijging met 34.766 eenheden of liefst 15,5%! Niet minder interessant is eveneens, dat waar in de berichtgeving doorgaans wordt vermeld dat de werk loosheidsgraad aldus in verhouding tot de aktieve bevolking 6,4% bereikt (3,9% voor de mannen en 11,2 voor de vrouwen), dit cijfer tenoverstaan van het aantal tegen werkloosheid verzekerde personen vol gens de RVA-statistiek 9,7% (5,7 voor de mannen en 17,3 voor de vrouwen] bedraagt! Maar. .het socia listisch dagblad «Vooruit» vergeet dit te vermelden. Het is waar dat de BSP se dert enkele maanden in de regering zetelt... Wat nu, tegen deze achter grond, voor wat het arr. Aalst betreft? De cijfers van juli jl. waren nog niet ter be schikking toen we dit artikel neerpenden, maar in juni 1977 waren er 3.465 volledig werkloze mannen en 5.412 volledig werkloze vrouwen. Totaal dus 8.877, waarvan 1944 jongeren onder de 25 jaar (571 mannen en 1373 vrouwen). Dit komt er op neer, dat er 303 volledig werkloze mannen méér wa ren dan in juni 1976 en 1205 vrouwen. Om volledig waar heidsgetrouw te zijn, er wa ren 231 en werkloze vrou wen onder de 25 jaar méér dan in 1976, maar 13 werk loze jonge mannen minder. Dit laatste is het enige posi tieve cijfer die we in de gan se reeks terugvinden, want, reeds in juni jl. waren er dus in het arr. Aalst 17% méér volledig werklozen dan in 1976, een hogere stijging dan voor het gehele land. Waar zijn de beloften van verbetering en van reeële inspanningen van de voor gaande en van de huidige regering? Het is waar dat men ons ook vertelt dat er op 31 juli 13.503 jongeren waren die een stage mee maakten in een onderne ming of administratie, 11.147 met brugpensioen en 13.487 met prepensioen, maar dit bewijst alleen Aug. Beukenhof Aalst (RMS school Binnenstr.) 11 12 13 13 18 15 15 15 13 28 31 33 34 31 33 32 37 Twee weken geleden schreven we erover. Hoe een moeilijke start langzaam maar zeker overwonnen werd. Momenteel komen reeds bij de tweehonderd kinderen op de ateliers af. Tel daarbij de niet- ingeschrevenen (kan meer dan tachtig zijn) en je hebt meer dan tweehonderdvijftig kinderen op de speelpleinen. Ook kwa animatie is alles er op vooruit gegaan. Er zijn nu extraatjes als het «Spel zonder (gemeente) grenzen», het bouwfeest te Baardegem, de show in het Beukenhof, het paardrijdenWe bezochten op 10 augustus enkele ateliers met Guido Moens, die samen met de andere mensen van 't jeugdsekretariaat de koördinatie zo wat verzorgt. Tegelijk kijken we ook wat terug. CIJFERS, NAAKTE CIJFERS Hierbij vind je van de laatste we ken een cijfergrafiek. Op zich al interessant om zien hoe de gemid delden van deelnemers, en ook de deelnemers per atelier in stijgende lijn gaan. Opmerkelijk ook hoe een kleine gemeente als Gijzegem zoveel kinderen kan aantrekken. Dit tegenover Erembodegem, dat veel groter is en waar het initiatief bovendien reeds bestond de vorige jaren. De kinderen zijn tussen vier en twaalf jaar oud hoewel er soms één tussen de mazen van het Ieeftijds- net glipt. Als we meer bijzonderheden zou den op papier zetten dan zou je kunnen vaststellen dat vooral kin deren uit de betrokken gemeenten afkomen op de dagverblijven. De 1 ophaaldiensten met de bussen ha len niet zo danig veel kinderen op. Misschien een reden om volgende jaren nog meer per gemeente te gaan werken. We denken aan Nieuwerkerken waar een goed speelterrein ligt. Ook in Hofstade zou een dagverblijf kunnen inge richt worden. SPEL ZONDER (GEMEENTE) GRENZEN Honderdtachtig kinderen van vier vakantieateliers kwamen op drie augustus bijeen in het Beukenhof om er een groots spel zonder gren zen te spelen. Alleen Ressebeke kwam niet opdagen. Daar wil de monitorenploeg een meer indivi duele koers varen. In ieder geval: het werd een daverend feest! Spandoeken, vlaggen, maskottes, jokers, pruiken... niets ontbrak om er een daverend sukses van te maken. Thema was «Aalst». De kleinsten deden Aalst als bloemenstad alle eer aan. Ook Aalst als bierstad kwam aan zijn trekken: voor de kijkers hadden dolle pret toen me nig bekertje «waterbier» van het hoofd der spelers viel. Goed bier wordt gemaakt van hop... dus werd er van op een loopbrug hop geplukt. Aalst zonder karnaval is ondenk baar. dus werden er reyzeklowns in elkaar gepast, rechtgezet... er werd gepuzzeld aan kamavalaffi- ches, er werd gekleed en ver kleed... alles met of zonder hin dernissen. Het rode draadspel. een klompen race. bleek veel moeilijker te zijn dan menige deelnemer had ge dacht. Natuurlijk werd alles afgesloten met een reuze-ajuinworp. Enig jurylid was een echte, onver valste Ajuinboer. Uiteraard waren de ploegen me kaars evenknie. Uiteindelijk won Gijzegem (grootste ploeg) toch wel met twee puntjes van Gast- plein Beukenhof. Een aantal bekers prijken nu er gens op een kast in het Gijzegems rekrcatiecentrum. Baardegem, Ook al bestaat er geen coördinatie tussen jeugdsekretariaat en V.S.J.. hun aktiviteiten voor de jeugd tijdens de zomermaanden samen op dia zien zou boeiend geweest zijn. Maar misschien is het nog niet te laat? komt: uit pleeggezinnen, kindL^_ geplaatst door de jcugdrechHl D Voor hen zijn de vakantiejeujy I teliers inderdaad een goed|| vakantie 100 F per dag)We|01.jj,c vallend dat praktisch geen c.^dsbe kind uit gastarbeidersgezinneiia|s|Cr maar dat de werkloosheid in haar geheel zonder dit al les de 350.000 zou bereiken of zelfs zou overschrijden en dat deze plaag van het kapitalisme méér ingrijpen de maatregelen vereist. Intussen is nu reeds gewe ten dat de grote onderne mingen in dit land in verge lijking met 1976 maar met 30% en meer verhoogde winsten stevenen, terwijl zij steeds méér ongekontro- leerde staatshulp opstrij ken en meteen steeds méér kléine en middelgrote on dernemingen over de kop gaan. Intussen ook blijkt de textielnijverheid meer en meer bedreigd. Zij behoort tot die bedrijfstakken waar het grootkapitaal in toene mende mate zijn kapitalen uit terugtrekt om ze in in dustrieel minderontwikkel- de landen met lagere lonen en hogere winstmogelijk heden te investeren. Waar uit dus nogmaals blijkt dat er van de zijde van het grootkapitaal niets ter op lossing van de werkloos heid te verwachten is. Maar wat dan met de regering? Waar blijven de BSP-verte- genwoordigers in de rege ring met maatregelen die dieper ingrijpen, en hoe komt het toch dat de verte genwoordigers van de wer kende bevolking van ons ar rondissement in het Parle ment over deze problemen zo zwijgzaam blijven? Ray De Smet lang leider, werd derde en Kerre- broek vierde. Allen kregenevnwel een coca-cola-aandenken aan deze onvergetelijke dag. De geest van sportiviteit werd blijkbaar meer bevorderd dan de hartje kompetitiestrijd want er vloeiden geen tranttjes na afloop. Belangstelling werd ook door volwassenen betoond. Volksver tegenwoordiger Caudron, de af gevaardigde van schepen Mon sieur, de mensen van het stedelijk Jeugdsekretariaat. de heer Vetten- burgh, sportadviseur, allen wer den door de aanwezige kinderen en monitors met een hartelijk ap plaus bedacht. Een aktiviteit die echt om navol ging smeekte. HET BOUWFEEST Nou, op tien augustus lag er in de tuin achter de gemeenteschool van Baardegem een hoop autobanden, sjorbalken, koorden, nagels, kruiwagensBedoeling was hiermee een tof kinderdorp te ma ken. Uiteindelijk werd het toch maar een matte bedoening. Het stralend tot doffe weer? Gebrek aan entousiasmering van monito ren? De nabijheid van andere at- traktiepolcn? Een te jonge leef tijd? Feit is dat maar enkelen echt pret vonden in het bouwen van dat vakantiedorp. ook al waren er twee ateliers (Baardegem en Ker- rebroek). Met een deel ervan werd trouwens op speurtocht getrok ken. Betekent dit dat deze dag voor de meesten niet meeviel? Absoluut nioet! Zowel binnen- als buitens huis amuseerden de kinderen zich. Het wat golvend terrein met bom- pen tussen, de speelplaats, de oude gemeenteraadszaal: een ideaal en gedroomd dekor. Zonder aan het doel (passieve re- kreatie) afbreuk te doen is met dit terrein heel wat te doen. In een ex-klas van de gemeenteschool komt trouwens een jeugdatelier. En overigens, over de politieke diskussies heen en afgezien van de vraag of een kulturcel centrum voorde Falluintjesecht nodig is, is met de momenteel leegstaande ruimtes van de gemeenteschool echt wat aan te vangen. ANDERE INTERATELIERAKTIVITEIT Na het bouwfeest bleek men niet meer zo heel erg enthousiast over aktiviteiten voor ateliers samen. De vraag of kinderen zich echt kunnen inleven op een voor hen onbekend terrein stemt immers tot nadenken. Toch deed men voort met deze initiatieven. Het zal van de jaarevaluatic afhangen of er mee kan en moet doorgegaan wor den. Vorige vrijdag 12 augustus ging op het Beukenhof een show door waar de kinderen zich konden ver kleden. schminken, paraderen Op woensdag 17 augustus konden twintig deelnemers aan elk atelier leren met paarden omgaan, opeen paard zitten, leren hoe je een paard verzorgt e.d.m. Alleen de oudsten (vanaf 8 a 9 jaar) echter. Hiervoor verleenden de Denderruiters» hun medewerking en werd de ex-manège aan de Hammestraat nog eens gebruikt. De laatste woensdag, 31 augustus, zal er een groots eindfeest gehou den worden op Kcrrebrock. Of hier 4 of 5 atelier zullen op afko men zal dan blijken. ALS DE ZON NIET HEEL HARD SCHIJNT Of als het regent, ook dan zijn de vakantieateliers interessant. Overal zijn overdekte ruimtes waar gezongen wordt, bloemen of poppen geknutseld kunnen wor den. tekeningen gemaakt (overal hangen de lokalen vol met prettige illustraties!), enz. Zou het kunnen dat iemand zich daar verveelt? Een enkele keer worden er eens wafels gebakken, zoals in Gijzegem op 11 augustus, want iemand van de groep was jarig' MONITOREN Van hen wordt veel verwacht. Zoals in elke vorm van jeugdwerk moeten ze hun groep kunnen en thousiast maken en houden, oog hebben voor zoveel kleine zaken en voor iedereen, trachten te voe len wat een groep kinderen ver langt, enz. Niet dal dit onmogelijk is. maar het stelt zijn eisen. Daarom en ook om financiële redenen dat enkele kandidaten geen kans kregen. Dèarom ook dat enkelen ontslagen werden. Niet dat dit er zovelcn zijn, maar het bewijst toch dat wat verwachtin gen gesteld worden. Volgend jaar kan (officiële beslissingen zijn uiteraard nog niet gevallen) men stages inrichten wanneer de di verse speelpleinen ook in het Vakantiejeugdateliers, een schets in cijfers van het steeds groeiend succes Ingeschreven kinderen, dagverblijf, jeugdateliers. Kerrebroek Aalst 7 10 13 19 19 28 33 36 39 46 35 52 52 Gijzegem 6 9 13 19 23 25 25 28 27 22 35 35 36 40 30 33 38 Erembodegem 12 12 11 17 16 23 35 29 36 35 30 34 32 Baardegem Begin 26.8 3 7 15 16 30 32 30 37 32 35 38 pngels lelijke jeleid voorde (weede lalst k< 30 34 37 41 irsone gtigtal d 9 |ietenk' lOpenderi Pl :kend its tand arath n de es taan (I 115 164 165 175 189 161 189 197 piel nu lij s«i se 111 chter peegek [iste-al ouwe adieu inder tephe elofte' wee-end en op woensdagnamid dag geanimeerd zouden worden. Op die manier bekomen dan echt ervaren monitoren. Ook kunnen technieken (bv. sjorren) aange leerd worden voor hen die bij geen jeugdbeweging aangesloten zijn. op kadervormingsdagen. Moge lijkheden waar aan gedacht wordt. Meestal is men tevreden over de monitorsploegen (velen blijven vooreen hele tijd). Ook zij blijken hun «job» graag te doen, te oorde len naar wat we zagen en hoorden. DIAREEKS Ouders ziet men niet zo graag ko men op de ateliers. Begrijpelijk. Meespelen willen ze meestal niet en pottenkijkers zijn nergens ge liefd. Niet in de keuken. Niet op het speelterrein. Toch kunnen zij en andere belangstellenden zien wat er op de speelpleinen allemaal gebeurt want er wordt een diamon tage gemaakt. De V.S.J.- aktiviteitcn worden er niet in be trokken wat wij jammer vinden. NOG WAT WEETJES Sinds 9 oogst is ook het vakantiea telier Terlinden voor gehandikapte kinderen geopend. Die eerste dag kwamen er 7 kinderen opdagen. Hopelijk wordt ook dit klein (ge- luksjcijfertje vlug opgetrokken. De weigerige of sceptische hou ding van sommige ouders is toch moeilijk te funderen als men weet dat praktisch voor elk kind een monitor klaarstaat. Toch nog aan stippen dat in een bepaalde school voor gehandikapte kinderen geen publiciteit voor dit initiatief mocht of kon gemaakt worden. Echt wel jammer. Hier en daar wordt ook de noodzaak betwist een apart atelier voor gehandikapten in te richten. Vooral die kringen die «integra tie» sterk benadrukken stellen wat vraagtekens. De deelnemers komen (wat nor maal mag genoemd worden) uit zowat alle sociale lagen. Geschat wordt toch dat één vierde uit «randmaatschappelijke kringen» langstelling toont. Mensen die aan de organisatie! staan zijn zich bewust van kif ziekten aan dit initiatief Toe# het een knalidee dit jaar reef starten. Dat daarbij gebruill maakt kon worden van bestaf infrastruktuur (bv. het rekrq centrum in Gijzegem. vollediju rund door mensen uit de wijllj nu toe toch) was alleen maatpaulus meevaller. Volgend jaar kaniard n uitbreiding gezorgd worded voor verbeteringen Intussen ij- de door de stad reeds materiaal L gekocht (van EHBO-koffcrt"^^ knutsclgerief) dat wellicht odjt de het jaar door jeugdverenigii zal kunnen gebruikt worden. ook hier moet de officiële bef Tenlijki sing nog volgen. he(JRi Nogmaals proficiat aan initiaLjn> d organisatieme|ond'en fil l momtLn vnr nemers vertrouwende ouders, en -trisjes, en kinderen die crL kc speelatelier van maken - n loki P. DAliraa£ w oorma MET AALSTERSE BLOEMENFEE GILLY ALS EREGASTE «We moeten ons haasten want het zal regenen», zegde de boer. Hij haalde Lieze, de oude merrie, uit de stal en over de stofferige, hobbelige landweg dobberde enkele minuten later de driewielkar naar het roggeveld. Plots brak de grijze lucht in forse vlagen open. De regen gutste neer over het vlakke land. Maar de boer, hij laadde onverstoorbaar de schoven op zijn kar. karos of zijn (vandaag tandse) auto zwermden. Massemense knechten ken niet onder een kop broed: telkens ze «men de baron» en «madam barones» een drankje uit iter ge -andsl irma I :stcld am r keld n jaar i toen trs za] mnben bena De Massemense boerezon heeft die onverstoorbaar heid van zijn vader en opa geërfdtoen de regen eerst met spaarzame druppels treiterig en nadien pletsend over de opgeschrikte Oogststoet neerkwam, stoorde hij zich daar niet aan. De in zomerplunje ge hulde toeschouwers haal den de regenschermen bo ven af, vluchtten ijlings naar de tent of vonden on derdak in de enige wijkher- berg. Maar de Kortenbos- sers deden alsof erniets aan de hand was. «De Oogststoet overleefde omdat op de Kortenbos iedereen aan dezelfde koord trekt. Omdat Jan en Piet kent en Marie Lowiske. Om dat er één gemeenschap van vrienden onder dak zit», zegt Kamiel Verhoeven, vandaag een beetje grijzer dan 19 jaar geleden, maar nog altijd even entoesiast en van augustus tot augus tus van het volgend jaar be zig met de nieuwe editie van de «ommegang». Nooit eerder trokken 51 groepen door de landelijke wijk, een bewijs dat de Oogststoet lang niet is uit gebloeid, maar dat steeds nieuwe ideeën deze unieke «mobilshow» verrijken en attraktiever maken voor de ééndagstoerist die Wette- ren-Massemen als terminus voor zijn zondagse uitstap heeft aangestreept. Rond de basisidee «Van de akker tot de bakker», van het graan tot de oven, blijft de Kortenbos een kleurrijk en boeiend verhaal schrij ven. Geen rimpelloos en roman tisch historietje voor vrome zielen, voor mensen die ver onderstellen dat het in opa's tijd allemaam zeem en zoetekoek was. Er ge beurden ook toen kleine drama's: de flink uti de kluiten gewassen boere- dochter, waarvan pa en ma dachten dat ze een ongerept maagdeke was, vertelde be schaamd en huilend dat ze dringend trouwen moest. En ook toen waren er kwe zels, die tussen twee wees gegroetjes door, al het kwaad en de schandaaltjes aan mekaar overbriefden. Dan had je ook de kasteel heer: de rijkaard die stonk naar het geld en er een stal knechten op nahield die zelfs op zondag rond zijn autokoffer moesten ha^. Ach sloegen ze een pilsje o dat ze «achter de haag» binnenkwakten. Door de stoet die werd gefrist door ijverig blazeikerd bc muzikanten, hippe majo brek» jes, de «strooien muziekiehoud( uit Erpe-Mere en de WetP11^ vc se Boskant, liep een dl penJ" rode draadhet gevecht de bete brood, het zaal van het graan, het wie ePre^( en het pikken, het malen het bakken. Een ode aan boer en zijn gezin. Het zin van toen: wroeten et geb( nderga i mooi )op vei enmur het land. Maar ook vrijet Va;lrc| de wei en tegen zijn zin r c school gaan bij de stre non en de autorit «meester». Met de eerste traktor en dorsmachine verdween romantiek. De boer wat niet kwaad om. Meer v daag, jaren later, hebl zijn kleinkinderen een b< je heimwee :doopl ie de msc u inniidc Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achterde inhoud staat. Aan de heer schepen van Feestelijkheden, Aan de heer Voorzitter van het Stedelijk Feestkomitee. Aan de Dames en heren leden van het Stedelijk feestkomitee. Aan de redaktie van De Voorpost. Pas terug uit vakantie wil ik U. een misschien, minder aange naam bericht laten geworden. Met deze trek ik mijn kandida tuur in als kandidate bloemen- fcc 1977-78. Het is immers zo dat de sfeer rond de verkiezing de laatste week. zo'n eigcnai dige richting uitgaat, dat ik niet meer opportuun acht. nog een derde maal mee dingen, maar de titel t Aalstcrse bloementëe. De sfeer roept bij mij t< herinneringen op aan situat tijdens en rond vroegere verk zingen. Tot mijn groot spijt trek ik kandidatuur in. er blijft echter geen andere keuze. Hoogachte Linda De Meersm

De Voorpost | 1977 | | pagina 2