l flitsenJ KOOLSTRAAT LICHT ZEVENDE ZOMERKARNAVAL TOE Aalsterse EJET UIEC EEN BRAND TE MERE ZIT MET KATER ERPE-MERE VRIENDELIJK IN DE LENS De Voorpost -19-8-77 - 5 horige vrijdag gaf de dekenij de Koolstraat een perskonferentie. Ook de Aalsterse karnavalgroepen er op uitgenodigd. Wat de belangstelling betreft, mochten de organisatoren zekeren niet klagen. «S„. 'OORPOSTTOPPERS «Festival Strings Alost» icleen jaarbeursoptreden van intevreden niets in de pap brokkelen hebbende, jeestelijk gegriefde, bijna 'L''ian niemendallen wetende ledespelers. 'rogramma: 1. «De slag jan dichtklappende valies» vlO pus 13) BolistWadee Welopeh (Indiaan) **2 «Flowergirl»» (Vivace en Allegro) listTis okei (Zeerover) «Alte Kameraden» (Droe- re Mars) •listAllei Goi (Dopper) ■Sneeuwwitje ende 43 lefransimontezen 'e fcriezelig bijspel met niet te /oorzien happy-end. Het aatste bedrijf is een opeen stapeling van lachsalvo's 1 ter wille van de goeie stam- en en die er gebeuren. ïu^lleen geschikt voor men den die nog eens echt kun- en lachen. Cl' De Dollarprinses» Bloe- ip€ lenoperette met bijna B oorafgekende hoofdrol. CI1 ioedbetaalde figuratie in )0r atuurprijzen. Zangrol van ,ba e tenor moet geheim blij- en, anders wil iedereen ko- r ten zien en luisteren en er bo 'orden maar enkele duizen- a@ en kaarten op de markt ge- lan racht. I... sn .el PREEKWOORD VAN DE ;onfl/EEK h^Geneet nie attoid gelèk twiltj» ieze spreuk wordt in het alsterse dag in dag uit ge- ruikt om teleurstelling, imbrasklodden, troebele ^ederlagen en sjagrijnige pomenten te overbruggen, bijvoorbeeld: ge zoudt raag een plaatsken hebben jan 't stad, maar ge tonsjoert er naast. Ge pro- ieert getrouwd te geraken !rf|n uw lief is plotseling naar lederland vertrokken of ze ion niet goed meer. Ge Istierwacht een enorme steun f opkikker van een kame- laden «hij doet iets» in uw ikken. Ge wilt u een pint lk<$aan kopen en de kafee is ie. Ge probeert uwen auto luiten te zetten en de man- n en van de vuilbak hebben e vuilbak midden op den 25(|ijgank neergesmeten en r vi w karosserie is garran- rsi eerd. En wat zegt ge dan?: ieneet nie attoid gelèk as- iaf e twiltj» hc< BRIEF VAN VLIJMPJE '«AAN... 101 iefste meneren en madam hen. jn is dak bezig ben mijn pet en telpen voor het onkruit m(an tissen zijn groensel te ]a ekken en daarmee kwamp je( oei van Loekens (alzoo oemen ze dienen mens) cn(an op zijn landt bij mijn etjen staan en ze begosten w. 'ei daar ne rezzong af te ■Jteken over de polletiek en ver ne lepel van binnen 3 ebben of a zo iets in die- en sjaar. 't Nijgste kwaad (,s ras Soei omdasse zijn ichteken op 't stadhuis op ^wee minuten getrout had- uen, 't was percies binnen in buiten zei Soei. En na pen kwamp er ne trouw met 'ij' schone koesjen van watieren en daddeeft daar "'nel drie kaartieren gedierd rei Soei van Loekens en >en zei hij iets van zeven Jekes of a zoo iets: En an 'en petjen speechelde op iraire ö^ont en zei iets van de :nj rotterariejers hunnen dik- ve e nek en porfriteurs. Tsen istii lampen zei hij. En toen imt ferd 't spel nog schoonder. fl'jn Nonkel Sjauk die een n oed plaatsken heeft aan am lat op den hof. Awel den cd ienen zijn dochter is bij die loemenmaskes van alle ja- iiei m en 2e krijgen een nief "eed om aan te doen. Awel Jo"Jen nonkel Sjauk kwamp u 'er ook bij staan en den die- ten vont dat dienen nieven t I uniform van die maskes nog niet goet genoeg was om 't graan op de pikkels feesten mee af te doen. Da spel is ontworpen door enen met een Franse naam maar met boerendochter gedachten zei men petjen. Hopelijk zitten de peinzen en de nepen ewa goet, zei Soei. Ik ga aan ons moe eens vragen wadda daddis, peinzen en nepen. Eergiste ren bennek met mijn kame- rodjes eens langst de kastonjevesten gereden en we zijn eens naar dienen pilaar gaan kijken dieze gaan weg doen. Spijtig dasse ze hem niet langst onder wegdoen, want dan moest de sceen sevetig santimeters hoger komen en dan konde beter de maskes hun brillen zien. Maar ze gaan hem nu door tdak schieten zei een van die werkmeneren daar, en ze gaander roefink op doen. Kpeis in mijn eigen, ast daar nijg heet is zal da spel daar wel smelten, ze kun nen daar dan op schoffer- dijnen. Eergisteren zei Kleddemei- vel tegen mijnen pa dat de pikkelsfeesten toch niet wa ren gelijk als in den ouden tijd want uwen trip kreegt ge op een plastieken tal- loorken en daddadden ze vroeger niet. En mijn petjen zei dagge met zonen ovenkoek nen boer van zijn paard kost smijten, maar ter was ge nen te paard op die moment en daarmee heeft men pet jen zijnen koek aan ons kornijnen gegeven. Lowie Knijptang uit ons gebieren zei, dat die boeren veel te goed hebben in Aalst, allee, zei hij, ze hebben voor meer dan vijftigduizend frank brosschuurtjes laten druk ken voor dienen pensen- kermis in een van de voor steden van Aalst. Mijn kamerotjen had van nen me neer horen zeggen dasse poppenkast ginken spelen ook op de Jaarbeurs maar 't was alleen voor de grote mensen zie hij en den titel was: «Da kaan alleen in Oilstj». Maar misschien maggek mijn nonkel Tor helpen afwassen achter den toog en dan zienekik het toch. Ik zalt u dan eens ver tellen ofdat het voor te lachen was. Wiske van Stoeites zie, dasse overal van die grote ballons naar omhooghangen hebben en ter waren daar letters op met van alle koleuren tot zelfs nen bruinen zei Wiske. Des dan str...koleur voor die die niet weten wat ze willen, zei Soei. Of voor die, die aan alles hun kappesjong vegen zei mijn petjen. Alzekik azoo ne ballong te pakken krijg na de jaarbeurs dan zullen wij tenminste nog een plezierig kunnen spelen in onzen mees. We gaan dan kiejannabal spelen en ge moogt alle maal meedoen. Van de week kwamp er daar nen 900 afgereden en hij vroeg mij daar een straat die jan en alleman moet weten liggen, zeker die mensen van den teitei teitei, maar ze wisten het alle twee niet en ik wel. Twas maar voor een flauwgevallen masken zei den de mensen, maar als ze niet rapper een straat weten liggen zout ge azoo op nen goeien keer eens op uw ge mak kunnen uw pijp uitbla zen vooraleer dasse U vin den. En dan zouden ze zeggen Dienen mens zijnen naft is op, de snaren van zijn vijool zijn afgekast, zijnen inktpot is leeg, zemmen zijn olie af gelaten. Mijn petjen zei nog tegen mijn metjen: Treize kintj, da kaan in Oilstj al lien en hij heeft nog veel nijg gelijk ook, Vlijmpje Zij waren echter niet zo gelukkig met het feit dat slechts twee verslaggevers waren konten op dagen en geen dagbladpers. De andere perslui meenden immers uit protest afwezig te moeten blijven, omdat wij reeds diezelf de dag met het feestprogramma van de Koolstraat hadden uitge pakt! PRINSENSTRAAT Waar is de tijd dat de grote Aalsterse karnavalstoet de Koolstraat liet links liggen om de vermeende reden dat er nooit genoeg toeschouwers kwamen opdagen om naar het weergaloos schouwspel te kijken? In 1971 bijvoorbeeld was de wegwijzer zo opgesteld dat de stoet via de Dirk Martcnsstraat de School straat indraaide. Het toen nieuw gevormde Koolstraat bestuur kon zich na 9 jaar niet langer meer verzoenen met deze gang van zaken en protesteerde op een heel bijzondere manier: •Kerstmis op Karnavalzondag». Fr werd 's zondagsvoormiddags van karnaval een kerstreceptie gehouden waarop alle persona liteiten van de stad uitgenodigd waren... en aanwezig waren!! Toen de stoet 's middags uitging, hing op de grens van de straat een spandoek «Waar de stoet bleef stille staan!» Overal waren prachtig versierde kerst bomen aangebracht, en men speelde de ganse dag door kerstmuziek. Sindsdien besliste het stedelijk fecstkomitee dat de stoet opnieuw de Koolstraat zou aandoen. 1971 was ook het jaar dat Michel 1. wonende in de Koolstraat, voor het eerst Prins Karnaval werd. In 1973dced hij dat opnieuw. 1974 werd het jaar van Antoine. en in 1975- 76deed Francois tweemaal een gooi naar de titel. In 1977 stond er terug iemand uit de Koolstraat op het hoogste schavotje, nl. prins Edy I. Ook voor hem werd de stoet 1977 een triomftocht. Voor deze gelegenheid was de Koolstraat omgetoverd in een Prinsen straat. Naast de prinsen Kar naval was de straat ook twee bloemenfeeën tijk. til. Martine ('~2)en Nicole ('73). 1977 bracht levens een eerste kantinière in het rijk gevulde karnavalfigu- renlijstje met mevrouw Mees. VAN OMMEGANG TOT ZOMERKARNAVAL Sinds 1654 toen voor het eerst Meuleschettc Kapelleken Ommegang werd georganiseerd, is er heel wat veranderd. Nochtans lag dit gebeuren aan de oorsprong van de huidige leesten in dè Koolstraat. O.l.v. Achiei Bruyninckx. deken van de straat, werd de Koolstraat in 1960 een dekenij, en kende ze een hoogtepunt wat betreft volksloeloop en feestprogram ma. Vanaf 1964-b5 ging het echter weer bergaf. De opkomst van de TV en het overlijden van een paar bestuursleden, gekom- bineerd met het gemis aan aflossing, zullen wel de oorzaken geweest zijn. Toen kwam echter de redding in de persoon van Marcel Bombeeck. Deze stelde een nieuw bestuur samen dat kost wat kost een nieuwe start wilde verwezenlijken. ZOMERKARNAVAL Wij schrijven 19"1. 'l ussen twee wolkbreuken door wordt een geïmproviseerde stoet in elkaar geknutseld, zonder fanfare om- dal er de middelen voor ontbra ken. Ondanks dat het pro gramma en de braderij uitre genden. ging de verkiezing van de Voil Jeanettc door in de pletsende regen. De kogel was door de kerk. het idee van zomerkarnaval kon verder uit gewerkt worden. Om iets meer financiële mogelijkheden te hebben, richtte de dekenij de Koolstraat haar eerste nachtbal m. Het werd een enorm sukscs. De inwoners van de wijk toonden opnieuw interesse en de karnavalisten van de stad werk ten mee. 1975: JUBILEUMJAAR De zomerkarnaval-braderij vierde haar vijfjarig bestaan. Voorzitter Marcel Bombeeck werd gehuldigd voor 25 jaar Bestuurslid en voor 10 jaar voorzitterschap in het bijzonder. Deken Achiel Bruyninckx werd een geschenk aangeboden voor /ijn veertig jaar aktivitcit in de straat. De handelaars werden meer en meer betrokken in het geheel, en opnieuw startte de dekenij met een nieuw initiatief: dczomerkarnavaltombola. ZOMERKARNVAL- TOMBOLA 1977 ledereen die tussen 16 augustus en 11 september 1977 een aankoop doet in de winkels aangesloten bij dekenij de Koolstraat en aanpalende stra ten. Verastenstraat. Vakschool straat. Schoolstraat cn Dirk Marlensstraat, ontvangt van de winkeliers gratis loten van de Zomerkarnavaltombola 1977. De trekking van deze tombola zal gehouden worden op bra- derij-zondag 11 september op het podium in de Koolstraat omstreeks 20 uur. De hoofdprijs is één maand gratis leven op kosten van de dekenij de Koolstraat (waarde: 27.000F.) De aanwezigheid tijdens de trekking is wel vereist. WINKELSTRAAT Alhoewel de Koolstraat net buiten het stadsmidden gesi tueerd is. groeit het aantal handelaars voortdurend aan. De samenwerking welke vroeger geheel zoek was. is de laatste vijf jaar bijna optimaal geworden. Iedereen beseft dat de Kool straat het als handelsstraat aan hel waar maken is dank zij de huidige bcstuursplocg. en vooral dank zij initiatiefnemer Marcel Bombeeck. De dekenij bestaat thans uit volgende straten: Koolstraat. Dirk Martensstraat. Schoolstraat. Verastenstraat. Steenstraat en Vakschoolstraat. VERKEERSPERIKELEN Door de aanwezigheid van de Technische School in de Vak schoolstraat worden tijdens de schoolperiodes heel wat par- keergelegenhciden bezet door hel personeel en leerlingen van de school. Automatisch moeten ■de inwoners van de Vakschool straat elders heen met hun wagens. Omdat ook de Sint- Annalaan boordevol wagens staat, plaatsen zij hun wagens dan maar in de Koolstraat. Het gevolg is dat de klanten van onze handelaars meestal geen plaatsje meer vinden. Doordat de Koolstfaat vooral met mobiele middelen aange daan wordt vanuit de omliggen de wijken is de parkeergelegen heid dikwijls een enorm pro bleem. Hén grote hinder is alvast verdwenen doordat het zwaar verkeer nu in de mogelijkheid verkeert de Ringlaan te nemen. Misschien kan het stadsbestuur nu overwegen de blauwe zone in te voeren om iedereen de kans te geven in de Koolstraat te parkeren. Een verzoekschrift in die richting werd bij het kollege van Burgemeester en Schepenen ingediend. Wij geloven dat op die wijze een grote dienst zou kunnen bewezen worden aan alle inwoners van de Koolstraat en Vakschoolstraat. Niettemin is dekenij de Koolstraat optimis tisch voor de toekomst van het handelsleven dank zij een blij vende samenwerking met ge- buren en handelaars. BRADERU KOOLSTRAAT Het staat als een paal boven water dat dekenij de Koolstraat er meer en meer naar streeft de braderij uit te breiden en te vervolledigen. Het is inderdaad zo dat de dekenij enorme inspanningen moet doen om het publiek naar de Braderij te krijgen, terwijl de dekenijen van het centrum helemaal geen inspanningen moeten doen. ZO zijn er dekenijen die niet eens een vlag hoeven uit te steken! De Koolstraat komt van heel ver terug en doet ieder jaar opnieuw grote inspanningen (die een bom geld kosten) opdat de straat als handelscentrum zou gewaar deerd blijven en groeien. Met samenhorigheid en eendracht zal de Koolstraat en aanpalende straten trachten uit te stralen naar alle inwoners van Groot- Aalst. Nu het zware verkeer eindelijk een andere weg kan nemen, worden er heel wat nieuwe perspektieven geopend. Zo zal bijvoorbeeld het voorste deel van de straat eindelijk bij het feestgebeuren kunnen be trokken worden omdat thans de toelating bekomen werd de Koolstraat af te sluiten voor het verkeer van aan de Gentse steenweg tot aan de Wellekens- straat. De braderij gaat door op vrijdag 9 september, van 13 tot 22 uur; op zaterdag 10 septem ber. van 9 tot 22 uur: en op zondag 11 september, van 13 tot 22uur. SJAAR CHEVALIERS De zanggroep Chevaliers werd in feite heel onschuldig gesticht in '72 door voorzitter Bombeeck en de huidige karnavalprins Edy. Beiden zongen toen op het driekoningenfeest en deelden nadien doopsuiker uit aan iedereen. Het doopsuiker sym boliseerde toen de wedergeboor te van de Koolstraat omdat in september 1971 de eerste zo- Volgende maand meer bepaald de zeventiende zal het uitgerekend één jaar geleden zijn dat Hugo Leyssens en toekomstige schoonbroer Hendrik Van Waeyenbergh door een auto-ongeval meedogenloos uit het leven werden gerukt. V.K. Molenstraat is zijn sekretaris-speler en speler niet vergeten. Meer nog, de ploeg wil die beste vrienden blijvend herdenken en heeft daarom een memorial wisselbeker uitgeschreven die zal betwist worden op 21 augustus e.k. Mevrouw Leyssens-Dumont zal de beker overhandigen en zoontje I. oen geeft de aftrap van de finale. Meer informatie in onze streekpost. Als wede berichten uit het stadhuis mogen geloven is de stad vast besloten een grootse aktie «Het jaar van het dorp» te v oeren. Dat projekt van het bestuur staat zoals verwacht onder leiding van mevrouw De Maght-Aelbrecht in haar hoedanigheid van schepen van leefmilieu. Zij wil dat niet alleen doen en nodigt daarom alle verenigingen van groot-Aalst uit tot een eerste kontaktvergadering met diamontage die plaats vindt in de Feestzaal van het stadhuis op 22 augustus om 19.30 uur. Vermelden we ook dat «Het jaar van het dorp» door de overheid bedoeld werd als een korrektief op de fusie van gemeenten. Deze fusie werd immers doorgevoerd zonder dat van overheidswege gedacht werd aan nieuwe bestuursstruk- turen en -systemen om de eigenheid van de kleinere gemeenten doeltreffend te bewaren. Toch werden hier enkele initiatieven genomen zoals de inspraak- en informatieverga deringen. Onthoudt nog dat Aalst als laatste in de rij op 12 september aan de beurt zal komen voor dergelijke kontaktavond met de bevolking. Er zit muziek in het laatste deel van augustus. Eerstens in de Keizershallen met.het dagelijkse show-programma, tweedens met het gratis-Voor-niks festival te Erpe-Mere (jawel, Maliemunt) en derdens met de park-happening die wordt georganizeerd door de jongeren van Cedo Nulli. Namen genoeg om de moeilijkste te bevredigen! Roel is back-in-town RENE DE WITTE merkarnaval van start gegaan was. De naam «Chevaliers» is pas een jaar later ingevoerd toen de zanggroep zich uitbreidde tot zeven personen. Sindsdien zijn zij samen met de andere bestuursleden van de Koolstraat overal aanwezig om hun dekenij te vertegenwoordigen. Het re pertoire van de groep, dat volledig Aalsters is. omvat op dit ogenblik ongeveer 35 teksten. Hoogtepunten waren ongetwij feld: De Meskerre (1974). Ka- linka (19"5). Oilsjt Ja goi allien (1976). Carnaval in men stad (19""). en nu ook De Visjoisje. Voor 1978 zijn opnieuw een drietal nieuwe teksten voorzien. Naast de Chevaliers bestaat de dynamische werkploeg van de Koolstraat nog uit een paar harde werkers die minder in de belangstelling lopen maar die ruim evenveel verdiensten heb ben aan het dekenijwerk. Met deken Achiel Bruyninckx. Hubert De Meyer. Antoine Van der Heyden. Paul Kinoo. Camiel Van Haute. Frans Wauters. Roger Galle. Fdy De Neve. Francois Van Oost. Johannes Van Oost. Louis Vermoesen. Guido Van Renlerghem en Ignace Mees telt het bestuur dertien leden die de dekenij de Koolstraat met de 36 aangeslo ten handelaars beslist nog hoger opwillen helpen. DIRK DE PAUW Vorige zaterdag brandde een stal in de Gootstraat kompleet af. Er zijn gelukkig geen slachtoffers en de materiële schade zal waar schijnlijk laag geraamd worden gezien het hier een bouwvallige krot betreft. Hierdoor komt echter aan het licht dat in deze stal twee mensen huisden, die hun schamel goedje in de vlammen achterlaten. De hele toestand blijkt een konkrete aanfluiting van onze welvaartstaat, waarin een sociaal beleid ofwel onbestaande is ofwel mank loopt. DE FEITEN De brand aan de Gootstraat te Mere is geen voer voor sensatie. Zaterdagmorgen omstreeks llu. ontstond brand in 'n stal. Geen enkele van de bewoners was thuis, maar al vlug merkten de bu ren het onheil. De brandweer werd opgeroepen, kwam vlug ter plaatse cn dank zij hun onverwijld optreden kon erger voorkomen worden. De brand wordt toege schreven aan een verkeerde aan sluiting van de gasfles, die ont plofte De stal is totaal in de vlammen opgegaan. BEWOOND Opnieuw staan wc hier voor de onthutsende vaststelling dat in deze stal twee mensen woonden. Wat wij in onze welvaartstaat mi nimale voorzieningen achten, ontbreken hier kompleet. De situa tie is erbarmelijk te noemen. Zon- Jer dit feit zou de stalbrand verwe zen worden naar het jaarverslag van de brandweer. Maar nu stellen zich weeral dezelfde vragen naar een sociaal beleid, naar onze be huizing. Reeds vorig jaar hebben wc aangestipt dat Mere veel wo ningen telt. die normalerwijze on bewoonbaar moeten verklaard worden. Maar tot nu toe is er geen alternatief. SOCIALE WONINGBOUW Er worden inderdaad vele inspan ningen geleverd om de woningen te saneren dank zij sociale nieuw bouw. Groendal alleen telt een 100-tal nieuwe huizen. «Sociaal» is hier echter een zachtklinkende uitdrukking. De huurprijs ligt al te hoog voor sommige kategonën van de bevolking. Bij Veilig Wo nen is men zich wel bewust van dit euvel, want in het jaarverslag 1975 lezen we: «We moeten er toe komen die gezinnen te helpen, die deze hulp het meest nodig hebben. We helpen wellicht teveel een middenklasse, maar de meest be scheiden gezinnen zijn niet in staat de huurprijs van een nieuwe wo ning te betalen». SOCIALE DIENST De toestand is echter kompleks. De bestaande diensten zijn ge woonweg niet in staat voor derge lijke situatie een oplossing te bie den. Het eerste probleem dat zich stelt is het opsporen ervan. Alleen zij, die zich bij het OCMW aan bieden kunnen voor hulp in aan merking komen. Maar de bevoeg- heid van een OCMW is momen teel erg ruim geworden. Er zit de kans in dat er een ernstige gemeen telijke sociale dienst opgericht wordt Maar op Erpe-Mere stelt zich blijkbaar geen probleem. De diskussie speelt zich nog af op het vlak of er nu wel een halftijdse dan wel een voltijdse maatschappelijk werker zal aangenomen worden. Naar verluid zou een groep binnen de CVP-jongeren aansturen op een voltijdse sociale beroepskracht, die zich dan bezig houdt met wer kelijk onafhankelijk dienstbetoon. Men verbindt die vraag met de vaststelling dat er op Erpe-Mere 21 voltijdse politiefunktionarissen (politie, rijkswacht) in dienst zijn. De huidige toestand is echter nog veel bescheidener. Het OCMW aanvaardde twee sociale assisten ten, die per prestatie dienst doen. Voor elke eerste- onder zoek ontvangen ze de luttele som van 600 fr en voor een volgend onderzoek krijgen ze amper 300 fr. Men verwacht dat er dan een dege lijk cn kompleet rapport aan het OCMW voorgelegd wordt want tenslotte beslist de vergadering over het toestaan van hulpverlening. Als men dan slechts over gedeelte lijke informatie beschikt, kan er geen bijstand geboden worden. Begrijpelijk dat er op de ze manier geen ernstig sociaal werk kan ge leverd worden, dat naar de mensen toegaat. Om tegemoet te komen aan toe standen. die dringend een oplos sing vragen, werd er te Erpe-Mere een kommissie van 4 leden geïn stalleerd bestaande uit 1 lid van elke partij. Zij komen om de week samen. We vermoeden echter dat deze poging op dezelfde moeilijk heden zal stoten. Graag toegege ven dat de samenvoeging van de vprcrhilif nri<» rftfVc nog steeds strukturele problemen met zich brengen. Er is tijd nodig om orde op zaken te stellen, maar de grootste aandacht zou moeten gaan naar de uitbouw van deze so ciale dienst. Daarvoor precies werd het openbaar centrum voor maatschappelijk werd opgericht. Wij hopen dat deze nieuwe nood lottige gebeurtenis de organisatie van de sociale dienst zal bespoedi gen om dergelijke situaties te voorkomen. w.h. Erpe-Mere in de lens: dat is het tema van een foto- en diawedstrijd die de jong-CVP van Erpe-Mere wenst in te richten. De vriend schappelijke kompetitie w il zich niet alleen richten tot de jongeren, maar toch beperkt blijven tot inwoners van Erpe-.VIere. Bedoeling vn de hele opzet is: een riem onder 't hart van de kreatieve amateurs, ze belonen met een publieke vermelding en een plaatsje in de ten toonstelling op zat. 15 oktober. Het is de eerste keer dat de jong-CVP op die manier naar buiten treedt. Blijkens het verzorgd informatie foldertje. dat in ruime mate zal verspreid worden, wil de Jong- CVP het ernstig menen met hun foto- en diawedstrijd. De idee is wel niet nieuw, gezien de Erpse KWB vorig jaar in het zicht van de fusievorming eenzelfde wedstrijd op touw zette, met vrij veel suk- ses. Zoals de ouden zongen, zo piepen de jongen Het specifieke nu is dat het initiatief zich niet beperkt tot de eigen leden van de groepering. Het is meteen duide lijk dat de Jong-CVP hiermee mikt op een ruimere bekendheid. De populariteit van een dergelijke wedstrijd is een vaste waarde en de prijzen zullen uit dikke wolken stortregenen. VRIENDELIJK ERPE-MERE De kandidaat - deelnemers moeten geen bcroepsfotografen zijn. Wie een goedkoop amateurstoestel hanteert, krijgt evenveel kans op den draagbare TV als de bezitter van een duur Japans toestel. Een deskundige jury zal al deze facet ten afwegen. Wel wordt verwacht dat men met een vriendelijke kijk op Erpe-Mere toeziet: «een rustig plekje, een lachend gezicht, een stijlvol gebouw, een stukje ver- wieste natuur... het kan alle maal. Iedereen kan zijn kreativi- teit botvieren. Een duidelijke be perking nochtans: elke inwoner mag slachts drie werken insturen. En dit vóór 30 september 1977 naar het sekretariaat Jong-CVP, Hoogstraat 66, 9411 Erondegem. De ingegeven werken zullen ge presteerd worden op zaterdag 15 oktober op een globale tentoon stelling vanaf 18 uur. Een prijsui treiking heeft dan 's avonds te 20u30 plaats, 's Anderendaags kan elke deelnemer zijn werken afhalen op de plaats der tentoon stelling: zaal Pax te Erpe. JONG-CVP OP KAFEE We vernemen nog dat de Jong- CVP van Erpe-Mere tijdens de kermisdagen te Erpe de momen teel leegstaande kafee «bij Krash» zal open houden. De van nature drukke kermisdagen moeten in staat zijn de centenkas "oor de rest van het jaar op te vullen.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5