a 1 im, OP NEVEL lONDEN EN OOP MET DE BEENTJES ERPE-MERE BELEEFDE EEN HOOGDAG ACHTER HET MALLEMUNT VAANDEl I van m treek De familie De Vis: een brok geschiedenis op zichzelf! r Eerste steen gelegd voor dienst intensieve verzorging" Editie Aalst [Ill k. U H De Voorpost VRUDAG 26 AUGUSTUS 1977 30' JAARGANG NR. 33 - 20 F EEN UITGAVE VAN DRUKKERU-UITGEVERU A. DE CUYPER- ROBBERECHT P.V.B.A. Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40.60 PCR 000.0115692.68 Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70.41 19 idp e Aalsterse Keizershallen zijn sedert vorige zaterdag het aktieve middelpunt van het stads- aiijebeuren. 99 lokale en regionale handelaars zijn er samen om bezoekers en klanten in alle al openheid te dienen. s Jet was schepen van ekonomische ekspansie, middenstand en feestelijkheden Gilbert Bour- rejOn, die de aangename taal wachtte 't eerste welkomstwoord uit te spreken in de voormalige, Iccfeel te klein geworden, raadszaal van het stadhuis. liet alleen zeer veel eksposanten hadden er aan gehouden deze plechtigheid bij te wonen, k tal van vooraanstaanden beklemtoonden met hun aanwezigheid het belang van de ilsterse jaarbeurs. last burgemeester D'Haeseleer, een bijna voltallig schepenkollege en veel raadsleden kon- len we van regeringszijde de staatssecretaris voor ekonomische zaken De Wulf en de volks vertegenwoordigers mevrouw Diane D'haeseleer en Mare Galle opmerken. Verder hadden de irrondissementskommissaris, de voorzitter van de Rechtbank voor Koophandel en de bur- e jemeester van Denderleeuw er aan gehouden de ontvangst bij te wonen. Op een ereplaats, d iteeds met beide benen in het verenigingsleven betrokken: bloemenfee Gilly en prins Edy. sukses van de jaarbeurs, aldus de burgemeester, is niet alleen te zoeken in het showgebeu- ren, maar ook in die openheid. De tijd is voorbij dat een winkel een besloten bedoening is, een winkel moet een glazen huis zijn. Onze nationale produkten moeten gepromoveerd worden en een jaarbeurs moet een fo rum van ideeën zijn. De burgemeester ziet het als een taak om de ekonomische problemen van stadszijde aan te pakken via een wetenschap pelijke beleidsstudie. mi* vd Éf '.en fc> Kei estelijke stoet met op kop de prominenten met zekere stappen n izer shall en toe. <JM STEDELIJK HOSPITAAL Met de meest up-todate-apparatuur en een dienst voor intensieve verzorging wil het Aalsterse O.C.M.W.-Hospitaal het leven van mensen die anders waarschijnlijk veroordeeld waren, trachten te redden. Er wordt immers een dienst voor «intensieve verzorging- in het Hospitaal ingericht, dienst waarvoorde «eerste steen- verleden woensdag 24 oogst werd gelegd en waarvan men verhoopt dat hij in de lente 1978 operationeel zal zijn. In een spiksplinternieuwe ruimte komen zes bedden in een ge meenschappelijke zaal en twee elk in een afzonderlijke kamer (voor eventueel besmettelijke ziekten) met de meest eigentijdse, vooruitstrevende elektronische apparatuur en een kontinuë, een doorlopende aanwezigheid van speciaal getraind medisch perso neel. Patiënten die in doodsgevaar verkeren zullen hier worden opge nomen om de levenskansen maximaal tc benutten met de meest moderne si sternen. Deze dienst is niet gelijk te schakelen met bvb een «hartbewa- king-. Neen. naar bevoegde personen ons verklaarden is hij inderdaad veel ruimer en meer omvattend. Zowel hartslag als bloeddruk kunnen er elektronisch worden afgelezen op een soort tv-schermpjc waarbij dan dadelijk de terapie kan worden aange past. Zo men er in slaagt met deze middelen, reeds gepland door de vroegere C O.O. doch nu versneld en gerealiseerd door het huidige O.C.M.W. mensenlevens tc redden wordt het alleszins 'n humanitaire verwezenlijking waarbij de realisator ons aller dank verdienen. I H Schepen Bourlon bedacht de minister en z'n echtgenote met een speciaal dankwoord voor hun aanwezigheid, betrok hierin ook het feestkomitee en besloot met de beschouwing dat in deze moeilijke ekonomi sche tijd een jaarbeurs aan de handelaar de gelegenheid biedt zijn zaak uit te bouwen. Burgemeester D'haeseleer, in zijn toespraak, ziet in de jaar beurs veel meer dan alleen maar een prestigezaak voor de stad. Het doel van een jaar beurs is niet alleen te bekennen in een onmiddellijk resultaat, maar een voorspoedige handel heeft ook een weerslag op het ganse ekonomische en sociaal leven. Het is verder een beste vorm van marktonderzoek voor de handelaar zelf. Immers een stroom bezoekers, die in een open kader kunnen wikken en wegen 'zijn bij machte door hun ervaring een impuls voor ver nieuwing aan de handelaars te bezorgen. Het geheim van het Lees door blz.4 Geassisteerd door staatssekretaris De Wulf knipt burgemeester D'haeseleer het lint door. (JM) MELDERT-ROCHUSFEESTEN Dat Rochus te Meldert en inzonderheid steeds aanwezig was wil geen enkele rasechte Meldertenaar ontkennen. Hij ziet inderdaad in de parochiekerk vooraan rechts boven het koor het beeld van deze heilige en in de eerste plaats aan O.-L.-V. ter Nood maar daarna, na aangeroepen te zijn geweest tegen de pestepidemie, en met sukses, gewijde kapel op de Nieveldries eveneens het beeld van de Sint patroon tegen de pest en voor de hop. Opmerkelijk hierbij is wel dat het zeventiende-eeuwse beeld uit de kapel de stok draagt in de rechter hand terwijl men bij het beeld in de parochiekerk dat dateert uit de achttiende de stok in de linkerhand zien. Dat Rochus te Meldert «leeft- blijkt daarenboven uit het bestaan van de aloude «Rochusconfrérie», op 18 januari van dit jaar reeds 362 jaar oud. Dat in de feesttent geplaatst voor de «Rochusfeesten- te Meldert vlakbij de kapel echter een écht en dan nog te midden van het levende Rochus zou verschijnen, Hoppeplukkersdansfeest, was niet MUZIEK MET EEN TUINTJE ERVOOR Dat de weergoden ook graag droogjes zitten om op graszoden muziek tot zich te nemen, zal Mere nu ook wel weten. Onder een open, doch broze hemel is de kermis er dus goed bij gevaren en ook het gratische festival dat de plaatselijke handelaars en meer bepaald vzw. Erpe-Mere Kultureel aan het publiek schonk. «Erpe-Mere Mallemunt» noemde het ding, niet «Mallemunt-op-den-buiten» want de organisatoren kregen wel de etikette en de ge luidsapparatuur in gebruik maar waren voorde rest geen familie van de Beurschouwburg- ploeg die Mallemunt op het Brusselse Muntplein groot heeft gemaakt. Dat beurschouw- burger Jari De Meulemeester daarbij te Mere het spektakel met mooie gekrulde zinnen aaneenrijgde heeft de verwarring bij sommigen nog vergroot zodat zelfs ene Johannes de Doper voor een ochtendkrant het kind met allerlei foute namen naar de persen heeft ge stuurd. Hoe dan ook, Erpe-Mere Mallemunt was een vuurproef die de organisatoren bijna feilloos hebben doorstaan. Een sukses! mers: «Vogelenzang» en het doorvoelde «Dat helpt je overend» waarbij we Jan voor het eerst buiten de an ders sarkastische gekruide omweg-teksten recht streeks over eigen gevoe lens hoorden zingen: dat hefpt je overend, als je een zaam bent... Lees door blz.7 te verwachten. In rode mantel ge huld, de typische Rochushoed op het hoofd, de staf in de hand en de dij bloot met de pestvlekken erop. helaas zonder hond (toevallig «met jongeren» thuis gebleven) deed Albert Van Langenhove van de Kulturele Kring, stilaan inge burgerd in de specialiteit, een op gemerkte intrede waarbij zijn ze genend gebaar en zijn toenadering tot de talrijke toeschouwers fel werd geapprecieerd. Geïnter viewd door animator Paul Beek mocht hij zich wegens zijn spiri tuele en gevatte antwoorden in een welgemeend applaus verheugen. De feestelijkheden waren eerder reeds geopend door de Fanfare St.-Cecilia Meldert die met haar Majoretten in de tent een show ten beste gaf waarbij ook de blazers aan bod kwamen. 't Dansfeest zelf. dat hopelijk stil aan zal uitgroeien tot een ware gebeurtenis, werd opgeluisterd door de Hoppeblaaskapel waarbij de twaalf muzikanten, naar het zeggen van animator Paul Beek allen solisten, onder leiding van Jos Muylaert beurtelings ouder wetse Scottish, polka, mazurka, galop en marsen afw isselden met modeme boogie's, cha-cha's. charlestons, slows en tango's, het alles overgoten door de eeuwige wals! Na middernacht kwam dan ook de «ochtendgymnastiek- aan de beurt. Lees door blz.6 Het was de twintigste au gustus allemaal zo verleide lijk en attraktief begonnen met een muzikaal door de aanwezigen nogal onderge waardeerd namiddagpro gramma. Eerstens met het vrij jazzy, big-band gemuziseer van het ensemble Theo Mer- tens. De kopers chargeer den rijkelijk de laatste trei terige wolken weg maar wisten de meeste toehoor ders niet meteen te kooien Vooreerst kwam dit aperi- lief-konsert nogal een eind achter het dessert en met een neg loom publiek dat bovendien door de opstel ling van de tafeltjes langs heen de tapkranen ver van het podium stond. Er was voor dirigent Mertens dus heel wat groen te overbrug gen om kontakt te krijgen. Misschien had men ook be terwat anders genomen om het festival te openen. In tussen waren de kinderen al aan hun trekken gekomen met het poppenteater Krik kemik en had Sierkus Ra- deis al een eerste luik van een -later zou blijken- drie ledige show dichtgeklapt. Een leuk kioskspektakel overigens. Als het combo Theo Mer tens enigszins de mist in ging kon streekgenoot Jan De Wilde al op heel wat meer belangstelling reke nen. Hij blijft erg geliefd in onze regionen. We onthou den naast enkele ever greens als «Vrolijk Lente lied» (of hebben we het op de versie van Kampher?) twee mooie nieuwe num-

De Voorpost | 1977 | | pagina 1