TOCH RREZENT OR KRITERIUM TE DENDERMONDE LUCIEN VAN IMPE VOLGEND SEIZOEN BELG ■41 J? wHH Perskaart van De Voorpost ongeldig Dirk Heirweg de waarschijnlijke kampioen S» SÉ l Walter Godefroot won het kriterium te Dendermonde. Zo won Freddy Maerteos te Dendermonde de spurt voor de 'Eddy Merckx bracht vrijdag; een bezoek aan de garage Caudron, aan de Kerkstraat te Dender monde. (V) >i|- hum m mm i E,a j ,,k« i 'i Eddy Poelman en Herman Vrijders. ode Etienne De Beule vroege ontsnapping. (C) Ferdi Bracke nog eens in eigen streek. Dendermonde, vrijdag 19 augustus om 18u30. Aan de invals wegen naar het kriterium-circuitzijn ticketverkopers uitgezet- Nauwgezet doen de gelegenheidskassiers hun werk. Te nauw gezet zelfs, want als onze «keureursreportor» zich aanbiedt, wordt hem koudweg medegedeeld dat hij er met zijn perskaart van «De Voorpost» niet in mag «Er zijn zo'n 500 kaarten in omloop», zegt de kontroleur. Er is, naar verluidt, formeel bevel gegeven «De Voorpost»-mensen buiten te houden. Wel kunnen ze een ticket kopen, zoals jan en alleman. Wie verantwoordelijk was voor deze instruktie, wist blijkaar niemand. Onze repor ter liet zich vanzelfsprekend niet met een kluitje in het riet sturen en eiste gekon- fronteerd te worden met weet ik veel. Zo makkelijk bleek dat niet«Wij kunnen er niets aan doen en evenmin naast de gegeven bevelen» werd geargumenteerd. Wel beloofde tie kaartjeskontro- leur er de h. Franki Hervent bij t© halen «Die staat hier een paar honderd meter ver der achter de hoek.» De h. Hervent bleek evenwel er gens ander heen- Zich veront schuldigend «Alleen échte perskaarten zijn geldig». Onze medewerker diepte daar na een oud. lxHluimeld papier tje uit zijn brieventas. Een verjaard dokument. Op zijn vraag«Kan ik er daarmee in ging de barrière zonder meer open... Er gebeurde een nog «straf fere toer» de uitgever van «De Voorpost» mocht evenmin op het circuit, al *hing op het windscherm van zijn wagen een officiële persplaat. Ook al ongeldig luidde de repliek- Zijn «Voorpostperskaart» bleek evenmin een laissez- passer. Toen hij de kaartjes- mannen diets maakte dat hij naar huis wilde, ging de «poort» open. Men kan het niemand kwalijk nemen in een straat te wonen waar het kriterium langskomt DESONDANKS Desondanks deden de «Voor postmensen» TOCH hun werk. De lezer heeft recht op in formatie. Dus krijgt hij die. Toch mag betreurd dat een of meerdere vooralsnog anonie- mcn hun «onderdanen» beve len die regelrecht indruisen tegen het recht op informatie. Waarom mochten ALLE kran ten WEL en De Voorpost NIET op het circuit Ai te veel perskaarten in omloop Alleen de redaktiechef en de verantwoordelijke uitgever van het blad kennen liet aan tal. Slechts wie medewerker is, loopt met zo'n kaart op zak. Daarenboven staat duide lijk vermeld in welke hoeda nigheid de titularis meewerkt aan «De Voorpost». En er staat nota bene ook eën li mietdatum op. Zodat wie kan of wil lezen, kan oordelen of de betrokkene naar het kri terium kwam om te werken of... te kijken. Als de organizatoren (wie was eigenlijk de «chef») het aan tal persmedewerkers tot het strikte minimum wilden be perken, dan was het geen «onmogelijke opdracht» een briefje naar de redaktie te zenden met de vraag de na- men van de «kriteriumrepor- ters» en fotografen te willen mededelen. Altijd graag ge- daan. Het kan allemaal toeval zijn. Doch na de «Vrijdersperikelen» en de vranke 'waarheid die «De Voorpost over de zaak schreef wordt de indruk gewekt dat de «maatregel» een vorm van wraakneming is «de stoute jongens moeten aan den lijve ondervinden dat WIJ hier de baas zijn». Wie of wat het scenario heeft opgezet, blijft voorlopig in grijze nevels gehuld. Wel zijn er getuigen die in 1976 de toenmalige voorzitter van «de sportraad van voor de huidige fuzie», de h. Constant Ver meulen, hebben horen verkla ren dat «Voorpostperskaar ten» ongeldig waren. MET een brief door Vermeulen on dertekend EN een perskaart, mocht De Voorpost toen voor bij de kontroleposten. Of in 1977 eenzelfde beslissing werd getroffen, is niet bekend- Mis schien is daarover op het «hoogste niveau» van gedach ten gewisseld. Graag verna men we hoe tie vork aan de steel zit. Met geheimzinnig heid is niemand gediend. DUS TOCH EEN VERSLAG Dat er dan toch een verslag kwam over het kriterium te Dendermonde, is alleen te danken aan de ernst waarmee direktie en redaktie van De Voorpost achter him taak van informatiebrenger staan. Van voor de start tot na de finish prezent zijn, was voor ons belangrijk. Al was het niet de bedoeling paradepaardje te spelen, een show naast de show op te voeren, toch meenden we het. aangewezen door sommigen op de omloop «gezien» te worden. Alleen al maar om te voorkomen dat een boze brief binnenliep, zo als in maart jongstleden nu de interscholencross te Den dermonde. Boze brief waarin een of ander komitee «zijn verontwaardiging uitspreekt over de afwezigheid» van de betrokken medewerker die misschien andere belangen te verdedigen heeft. Aalst en Dendermonde in beide buursteden werd een kriterium voor profs georga- nizeerd- In de «Keizerlijk»- Stede» werden de Voorpost reporters en fotografen met open armen ontvangen en kregen er alle faciliteiten. De tegenstelling was schril. Jam mer. De sportredatie. ^^^ku^jteels^Gtieniu^Vai^le^S Snickt en Wilfried Wcsemuei. Het rommelt van de geruchten In het wielerwereldje rommelt het ran de geruchten. Vooral de "transferts" worden aangesneden, al mag Voor oktober (officieel) niemand weg bij zijn huidige baas. Op de voor avond van de derde proftour van Nederland wist iedereen z'jn zegje. Er is in Alkmaar zelfs over... Lucien Van Impe gepraat Omdat al eerder was aange kondigd dat de Nederlandse firma Frisol, die een Bel gische ploeg sponsorde, zich van de wielrennerij zou af keren, werden gissingen ge formuleerd omtrent het lot van de renners-werknemers. Naar verluidt zou Frisol niet definitief uit de wereld van het «veloke» verdwijnen. Ma nager Piet Libregts speelt in het bedrijf een belangrijke rol en die man zou er voor iets tussenzitten dat er toch nog wat te gebeuren staat. Nico De Vries, direkteur van de betrokken oliemaatschap pij, geldschieter en organiza- tor van de Ronde van Neder land. is niet langer bereid als belangrijkste sponsor op te treden. Wel hebben een Ne derlandse en een Belgische firma zich bereid verklaard het team van Frisol onder de vleugels te nemen. Om het financieel rond te maken is een kapitaal nodig van om en bij de 15 miljoen Belgische frank. Er zou ook een écht tourrenner onder dak worden gebracht Intussen is officieel meege deeld dat de bazen onderhan delen met. Lucien Van Im- ne. Of het allemaal in orde komt, blijft vooralsnog een onen vraag. Wel staat vast dat het nieuwe team zich vooral op de Tour de France zou toesnitsen. wat voor Van Impe uitstekende prespektie. ven zou openen. Luc'en is evenwel een autentieke vedet te die kan niet voor een prikje aangeworven. Gezegd worden dat er fondsen ge^ noeg beschikbaar zijn om Van Impe aan te trekken. Eerst zien, zei de blinde. Waar er rook is. moet er ook vuur zijn, zegde Uilenspiegel. Het kan dus nog alle richtingen uit. Wielerschool IDendermonde Alleen pech kan Dirk Heir- weg nog afhouden van een tweede Sportatitöl. De Ze lenaar, die over enkele dagen hoopt op een eervol resultaat in de 100 km ploegentijdrit in het W.K., gaat Willy De Backer met meer dan 50 punten vooraf en dit bete kent een geruststellende voor sprong om de laatste maand van het wegseizoen suksesrijk af te ronden. Ook, Willy De Backer heeft zich op veilige afstand gefietst van zijn ach tervolgers. Kandidaten voor de derde plaats zijn er nog genoeg. Ronald Van Aver- maet. Patrick Lerno en Ben. nv Steveninck zijn een ern stige bedreiging voor Patrick Van Rafelghem en indien Pa trick Grootvriendt zijn zege rush verder zetwordt het al met al nog een zeer boeiende eindstrijd. PUNTENRANGSOHIKKING tot en met 21 augustus 1. HEIRWEG D. (L) p. 323 2. De Backer W. (J) 270 3. Van Rafelgem P (N-J) 214 4. Van Avermaet R. (J) 185 5. Lerno P. (L) 177 6. Steveninck B. (N) 172 Schuddinck D (J) i. Baillius B. (N) De Wilde E (J) Grootvriendt P. (J) Steveninck E. (L) Van Hauwe M. (L) De Brandt K. (N) De Croock J. (L) Geerinck R. (J) Van de Kerckhove J. 14S 143 122 lOf 97 (N) 17. Roels L. (J) 18. Arijs E. (L) 6t 19. Cornelis J. (N) 6-1 Van Handenhove L. (N) 64 21. Hofman M. (J) 60 22. Verbiest R. (J) 57 23. Van Moerzeke D. (N) 55 24. Van Nuffel F. (N) 49 25. De Donder F. (N-J) 42 26. Polfliet R. (N) 33 27. De Vreese P. (J) 19 28. De Bondt W. (L) 15 De Permentier P. (N) 15 De Wael R. (N) 15 31. De Keersmaecker H. (J) 12 32. Haentjens Jan (N) 11 Van der Stuyft F. (J) 11 34. De Clereq R. (N) 9 Matthijs F. (L) 9 36. Van Bunder E. (N) 4 37 D'Hollander J <L) 3 38. De Clerck P. (J) 2 Van Damme Denis (J> 2

De Voorpost | 1977 | | pagina 21