Geen topper tegen Standard v orstelijke tegenstand NU NAAR UNION Strooiers - sportief Dessel RUDI HALEYDT 1 POR IN DE RUG EN BUITEN Voetbal - Beker van België E. Aalst - Bornem 0-1 PECH VOOR SPARTA APPELS Uw woord Na E. Aalst- Bornem Eendracht Zele - Vorst 3-2 1 De pechvogel van de week Jong Lede - Zwarte Leeuw 1-0 I FC BAASRODE: VAAN DEL VLUCHTIGEN S EENDRACHT ST.-GILLIS NAM NIEUW TERREIN IN GEBRUIK NEDERLAAG ZIT DIEP IN DE KLEREN Het hoeft nauwelijks onderstreept dat zondagavond de verslagen heid en de ontgoocheling groot was in het Aalsterse kamp. Had men gehoopt dat het tot een kasstuk met Standard zou komen, dan heeft de eerste provincraler Bornem deze hoop aan stukken geslagen. S.V. Bornem zorgde voor een markante verrichting en voor de verrassing. [De plot'B "it Kein Brabant is te Aalst zeer goed voor de dag gekomen en heeft zich nooit laten intimideren. Wel- P iswaar beheerste Eendracht durende meer dan een uur de situatie maar het geraakte nooit voorbij de uitstekende isrode afkomstige doel- nan De Vroe. Het kon de ïandikap van een doelpunt, dat in de 35e minuut viel erbruggen. Eendracht dat zonder Johan Jierickx en Tuyaerts speelde, wat zeker werd aangevoeld, kende nochtans een bliksem- Start. In slechts een paar mi nuten moest De Vroe even veel doelpunten voorkomen. Dit na felle schoten van Rey- niers en Marievoet. Bornem liet dit offensief over zich glij den en kwam meer en meer in de wedstrijd. Het bouwde op zijn beurt een paar steke lige akties op, waarbij De Vliegher (vorig seizoen V.K. Ninove) eens dg vuisten trof van Verhuist. In de 35e minuut werd dan over de belangrijke inzet beslist. Haverhals die in het midden hergen werk ver zette bediende met een diep tepas Noël Pcersman. De ver dediging van Eendracht geloof de in buitenspel. De grensrech ter vlagde echter niet en Peersman kon doorgaan en kalm besluiten. Consternatie in de Aalsterse rangen. Men meende dat Eendracht deze achterstand zou kunnen neu- tralizeren. Het bracht immers in de tweede periode een na drukkelijk overwicht op. Maar de aanvallers kregen van de versterkte Bornem verdediging nooit de kans om hun schot te ajusteren. Toch had De Vroe meeval toen bij een ul tieme Aalsterse aanval Marie voet de zijstaak trof. S.V. weerde zich echter kranig en kon deze O1 stand tenslotte op het bord houden. Voor Eendracht betekent deze ne derlaag een financiële strop. Men had immers stelling ge hoopt op een konfrontatie met het grote Standard. De eerste provincialer zette echter deze verwachting op de helling. J.V.H. Sparta Appels heeft -werkelijk geen geluk daar waren vriend en tegenstander het er over eens. Trainer Lpcien De Pauw heeft zondag bij een ongelukkig tussenkomst zich de arm gebroken. De Spar tanen die er vast van over tuigd waren dit jaar beter te doen krijgen reeds van bij het begin een opdoffer die niet van die aard is om het moreel op te kikkeren. Toch zagen we Lucien tij dens de trainingen op post tussen zijn spelers zij het dan met de arm in het gisp. Soijtig dat dit nu moest roet in het eten komen werpen. Eenieder bij rood-wit is boordevol vertrouwen, ook de mensen achter de schermen die al eens vergeten wor den. We denken hier speciaal aan Donaat. Pieters en zijn vrouwtje die heel wat van hun vrije tijd opofferen voor koning voetbal Zij zijn im mers de mensen die 's zon dags hun uiterste best doen om de tapkast een grote bron van inkomsten te laten werken. In een adem zouden we nog een paar mensen kunnen vernoemen die hier hun steentje bijdragen zoals het echtpaar Maurits D'Hoo- ghe en de gebroeders Van Hoorde met hun vrouw die zich evenmin laten pramen de handen uit de mouwen te steken, zonder ook mevr. Walraevens te vergeten. Er zijn tr alvast nog, we geven er willekeurig een paar uit. In het bestuur zal de kennis van een Willy Goossens ook zijn gunstige invloed niet missen en Freddy De Man- geleer schijnt het nu ook ernstig te menen en zijn trai ningen aan de doelwachters is eenieder reeds opgevallen. Kortom we menen dat alle ingrediënten bij Sparta voor handen zijn om resultaat te boeken. Alleen dame fortune moet nog even van goede wil zijn zonder dat gaat het in het geheel niet. Uw artikel gelezen te heb ben in de Voorpost over de finale van het tornooi in Gijzegem, Strooiers - Spor tief Desselmoet ik hier toch wel even de puntjes op de i zetten, en u mededelen dat het niet de scheidsrechter is die de vermeende duwfout gezien heeft en alleen hij. Maar wel de grensrechter, in een voetbalmatch waarbij twee grensrechters aanwezig zijn zoals hier het geval. moeten deze drie mensen elkaar aanvullen en blinde lings kunnen vertrouwen. Op het ogenblik dat ik als scheidsrechter naar het mid den wees om het doelpunt geldig te verklaren, is mijn grensrechter met de vlag in de hoogte blijven staan, en is dus niet mee naar het mid den gekomen, dat wil zeggen dat er iets onregelmatigs was en hij niet akkoord ging. Dus Mijnheer was het mijn taak aan de grensrechter te vragen wat er niet in orde was Deze heeft er mij attent opgemaakt dat er een voor afgaande duwfout was be gaan. en na de match in het lokaal van de Strooiers is mij dit zelf door eigen recht vaardige supporters medege deeld. Van daar mijn besluit om het doelpunt af te keu ren. L. Van der Veken Van der Eist (Aalst) slaagt er niet in wonderkeeper De Vroe te verschalken. (EL) ten ma de eervolle overwinning tegen VG Oostende moest volgens de Soeihiillogiku Vorst een even gemakkelijk hapje worden. Dat de Bevolgtrekkingen uit een vriendschappelijke wedstrijd totaal waar- ■e!oo? zijn, is tegen de Brusselaars nogmaals gebleken. De Een- ^racliters hebben op de tanden moeten hijten 0111 zich in de heker- xompetitie te handhaven en een uitstap naar R.C. Mechelen te Jewerken. Zonder de -vrijschopspecialist Jansegers kwam het in let beste geval tot een kwalifikatie met de strafschoppen. -jlit deze beschouwingen mag Jcker niet gekonkludeerd dat ?e rood-zwarten een inindcr- U aardige prestatie voor het Ijl clit brachten en dit zeker niet 1 de tweede helft. Tijdens e eerste 15 min. werd het U>el te veel in de breedte uit sponnen en er mag gezegd 1 La Forestoise als rivaal ger moest aangeslagen dan lende. Gedurende een kein If uur ontbrak echter het •gnient van een voethulwed- irijd de sensatie en een doel- lint, zelfs pogingen om de pede richting te vinden kwa- Dan laveerde Lauwers op links speelde de verdediging uit ver hand en de vrijstaande Teir- brood schoot over de dwarslat. Het was slechts één minuut uitgesteld, want op inzenden van Fretin miste Van den Ber- glie en liet voormelde nr 8 bracht Zele voor een eerste keer op achterstand in de 28e min. Dezelfde Teirhrood zou zijn hravourestukje een tweede keer verwezenlijken en dit in de periode dat de thuisploeg in volle overwicht was en hierin niet alleen gelijk had gesteld, maar langs De Vos, I)e Ferrerre en Cooreman (machtig op de paal gekopt) haar rechten op een kleine winst had onderlijnd. Deze situatie heeft het be langrijkste probleem van trai ner Bertels blootgelegd de verdediging. De Zeelse oefen- meester heeft het goed aange voeld en liet Jaak Goossens na de rust als laatste man fun geren. Onbegrijpelijk was het verwijderen van John Chris- tiaens. Van den Berghe liet over de lengte van de ont moeting een flauwe indruk en Stickens, zijn hijwijlen vermel denswaardige tussenkomsten ten spijt, deed de roodzwarte aan hang een paar keren kippevel krijgen door laattijdig of onbe rekend tussenkomen. Hij fia- terde zelfs zo opvallend, dat hij de oorzaak werd dat Vorst nog in ekstremis op de straf schoppen kon hopen. 49ste minuut Vigneron be gaat fout en Jansegers zendt de vrijschop keihard in de rechterhoek over de muur. 67ste min. Macs plaatst de hal naar De Ferrerre, deze om zeilt De Temmerman en lepelt buitn het hereik van De Poor- 71ste min. opnieuw vrijschop even voor de backlijn, veroor zaakt door een licht vergrijp van Dacquin. De Vos legt het leder voor de voet van Jan segers die binnenblikscmt. D? hal sprong zo schichtig hui ten van op de ijzeren achter stang, dat velen meenden dat het op de dwarslat was te rechtgekomen. ONNODIGE GELE KAARTEN Jacobs kreeg geel voor een zware en onnodige overtreding op Teirhrood. Later zouden Lauwers en De Ferrerre een jongenstwist uitvechten voor de juiste plaats van de hal na toe gekende vrijschop. Hier was scheidsrechter De Blieck een beetje haastig met de gele kleur. Ten slotte kunnen we deze beschouwingen niet beslui ten zonder de agressiviteit van Pierre Christiaens te onderstre pen. Hij is de antipode Maes, die over de lengte 90 min. misschien hieraan t te kort heeft, maar door zijn techniek en schijnbewegingen een element is, dat in de kompetitie niet zal kunnen weggecijferd worden. Rudi Haleydt, de Gijzegemnaar (Ue in Schoonaarde woont en dus Dendemiondenaar is, voetbait voor Eerste Nationaler Waregem. Rudi is door de bondscoach op genomen in de preselckti© voor België-IJsIand. Maar als het niet gauw 'betert, "ie# zijn rug, zou hij er kunnen naast grijpen. Gevolg van pech en het «professionalis me» in de voetballerij. Tegen Cerke) Brugge speelde Rudi de match niet rond. Bijlange, niet. Priem werd in het strafschopgebied getorpedeerd. Penalty. Rudi trapte die op het laatste nippertje zag hij dat doelman De Coussemaecker naar de gooie hoek zou «plongeren» en •kte de bal dan maar de andere richting uit. Pardoes kRCn de voet van de naar de verkeerde kant zwevende Brugse keeper. Haleydt devieerde het teruglwtsend bal letje naar de andere hoek. Maar omdat hij een por in de rug kroegt, mikte Rudi niet precies de staak ver hinderde het doelpunt. Twee keer pech dus. Doch daar- mee was het nog niet afgelopen liet rugletsel bleek er- Ker dan gevreesd. Met de draagberrie moest Rudi Haleydt van het terrein gebracht. Voor hem werd Desmet van de bank gehaald. De match was nietJ eens een kwartier oud. (mm) Dank zij een doelpunt van zijn trainer-speler Roger Mer- geay mag Lede verder beke ren. Men werd hiervan echter slechts zeker in de 83e mi nuut. Toen mocht Dirk De Neef een strafschop trappen. Hij hracht de bal in voeten van Bert Mees die krachtig aanlegde. Doelman Janssen kon de bal afweren doch net in de voeten van Mergeay die kalm besloot. De overwinning van Jong Lede kan men ver diend noemen. Groen wit was vooral in de eerste periode meer gevaarlijk dan zijn te genstander, die slechts een keer voor een gevaarlijke si tuatie kon zorgen Dit gebeur de in het uur langs Van Camp. Voor de rest hield Lede de touwtjes in handen Het kreeg evenwel zijn eer ste goede scorekans na de rust. In de 48e minuut na een goede aan valsbe weging kraakte Norbert Rottiers ech ter zijn schot. Daarna was er een goede kombinatie Van Rossenv-Mces waarbij het vijandelijke doel van een niet werd gemist. Daarna kwam Van Rossem nog eens in een gunstige stelling doch trapte de bal een paar cm naast de zijstaak. De eerste speeihelft bleef het aantekenboekje blank. Er waren wel een paar goed opgebouwde akties voor al van dc thuisploeg, doch er dreigde omzeggens nooit wer kelijk gevaar. Vandaar dat de brilscore bij de rust de weer gave van liet vertoonde was. Aan deze zege houdt Jong Lede een wedstrijd met Union (EL) Zorgen voor FC Baasrode en trainer Lebon wegens het jj wegblijven van liefst vier f anions pelers Verheyen, j 1 Daman, de gebroeders Van Keer en als vijfde man J de jeugdige doelman Van Damme. Geen van hen liet J zich tot op heden op dei oefenstonden zien en hetj ziet I 2 er dan ook naar uit dat ze zich niet zullen ter beschik- (I king van de klub stellen voor de kompetitie die nu echt I voor de deur staat. Ze treden immers momentcel aan J met FC Lutterzele dat in het liefhebbersverbond uit- J komt. In de Baasroodse voetbalkringen wordt de houding van j de vier fanionspelers betreurd- Het is een kaakslag voor t al degenen die zich al (lid jaren aai» de opleiding van jonge spelers hebben gewijd. F.C. Baasrode heeft immers steeds het aksent op eigen jeugd gelegd en wordt door deze vaandelvlucht karig lieloond. Ondanks alles hoopt F.C. Baasrode klaar te komen te gen de aanstaande kompetitie. Het aanvangsprogramma wordt beslist geen lachertje met een uitwedstrijd naar Winnik en een thuismatch tegen Sint-Gillis Waas. In stilte wordt gehoopt dat de vaandevluchtigen tot in keer zullen komen en zich opnieuw in dienst stellen van de klub en de trouwe supporters. C- Vermeulen. Voor Eendracht St.-Gillis blij ken de zorgen nu wel achter de rug. Dat konkludereden we uit de toespraak van voorzitter Leonard Baetens bij het in gebruik nemen van het terrein achter de sport hal aan de Van Langenhove- straat te St-Gillis-Dender- monde. Woorden van dank gingen naar schepen Verhelst, die zijn woordt gestand was gebleven en de h. Hubert Brusselmans, die voor de praktische uitwerking van de plannen heeft gezorgd. In een wederwoord sprak schepen Verhelst zijn vreug de uit over de realisatie en drukte tevens de hoop uit dat dit prachtig terrein ook de prestaties zou stimuleren. Te vens stelde hij de aanleg van het tweede terrein in uit zicht. Het vrij talrijk opgekomen voetbalpubliek stak zijn ver wondering onder stoelen noch banken. Niets werd onverlet geaten om het voetballen optimaal mogelijk te maken Het terrein is een biljart. Inzake kleedkamers en sa nitair werd een voorlopige oplossing gevonden. Dat Eendracht echt dank baar was bleek achteraf in de wedstrijd tegen SK Leb- beke, dat naar de Van Lan- genhovestraat. was afgezakt met zijn beste juniors, inval lers en enkele spelers die re gelmatig in het fanionelftal worden opgesteld. De St.- Gillissenaars waren evenwel niet te houden, Peelman (2) Putteman, De Backer en De Wolf zorgden voor de doel punten. Het werd een over winning (5-2) en voor Een dracht betekende dit de 19e oj>eenvolgende wedstrijd zon der nederlaag. V.C. over. J.V.H. Tijdens de perskonferentie die dinsdagavond bij Een dracht Aalst op de rol stond was er niet te veel nieuws onder de zon. Men was blijkbaar nog onder de indruk van de nederlaag in de bekerwedstrijd met eerste) pro vincialer Bornem vorige zondag opgelopen waarbij men een kasnummer miste. Over deze nederlaag vooral werd nog nagekaart. En over de oorzaken ervan waren de meningen nogal verdeeld. Rond de wedstrijd met Stan dard was trouwens een hele geschiedenis geweven. En deze zou vooral een attraktiepool betekenen en min stens tienduizend kijkers in beweging hebben gebracht. Er werd dinsdagavond ook even gepraat over het ko mende seizoen. Men meent dat de kalender tamelijk gunstig uitvalt voor Eendracht. De openingswedstrijd met A.A. Gent schrikt de Aalstenaars niet zozeer af, ofschoon men wel weet dat da Gentenaars over heel wat meer mogelijkheden beschikken. Omtret deze ope ningsderby zegde voorzitter Daelman tevreden te zijn dat men zo vroeg A.A. Gent moet bekampen omdat men er ook nog naar «de» ploeg zoekt. Algemeen wordt ver wacht dat Eendracht door het feit (lat (lo kern aanzien lijk werd uitgebreid - zeven kernspelers werden aan getrokken, drie verlieten de klub - een plaats in de eerste tien moet kunnen verwerven. Men hoopt zelfs op een periodetitel. Het «geval» Van Himst werd1 ook nog eens aangesneden. Van Himst, die nogal hoge fi- nanciël eisen stelde waaraan Eendracht niet kon vol doen, heeft nu te kennen gegeven met voetballen te willen stoppen. Bij Eendracht gaf men grif toe (lat Van Himst zeker zijn verdiensten heeft bij de opmars van de klub, doch (lie eisen kon men met de beste wil van de wereld niet inwilligen. Tot slot werd nog aangestipt dat aan de akkomodatiei aardig wat gewerkt wordt. Zo werd de omheining totaal vernieuwd en zijn opfrissings- werken uitgevoerd. Nu wacht men nog op (le goedkeu ring van het plan' voor (le uitbreiding van de kleedka mers en de sanitaire installaties. J.V.H. Zelfs achterspeler Van Kemzeke schoot naar het Bornemdoel. >e gewonde Van der Eist (E. Aalst) wordt tijdens de match egen Bornem weggebracht. (EL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 23