Penalty's paars-blauw fataal Verdiend CABRITA ZELE VIERT DERTIG JARIG BESTAAN MET PROMOTIE Normaal Putteman-Stevens: 45 punten IN DE ROOS OSIRIS: DRIEMAAL I CUPOFFLANDRES I BEGINT ZATERDAG j TE AALST Basketbaltornooi te Grembergen België Basketbal K.A.V.D.-CROSSING 0-0 BASKETBALTORNOOI F B B C. BEL-ISOLAVER/SAd^ KRACHTPA TSERIJ Basket bal ka lender TV beker van 24 10.30 u. The Tower - Aalst Dole Beveren 1ste en 2de plaat :PRIJSUITREIKII In 1946 hadden een tiental jongens uit de scoutsgroepering het idee opgevat om via basketbal een gezonde ontspanningsvorm te creëren. Op 16 april 1947 werd een zeelse herenbasketbalploeg opgericht. De naamkeuze was een moeilijke zaak. Uiteindelijk haalde VIKING het op de Tony's. De mannen die de moeilijke pionierstijd doormaakten waren ondermeer Gustaaf De Wilde, Piet Hoogewijs, Antoine Van Hecke, Antoine Malfliet, Etienne Coore- man, Frans Van Hecke, Achiel Bontinck, Limpens, Vander Donck, Robert De Leenheer en Alfons Boeykens. Op sportief vlak bleef het suc ces niet uit want na vijf jaar kon de club reeds op nationaal vlak doorstoten. Maar goede en slechte periodes wisselden el kaar af. Steeds kwam de vereni ging de moeilijke tijd te bo ven. Er kwam een naamwijzi- ging en Vikingnido ging terug naar bevordering, maar toen dacht men in West-Vlaand eren reeds aan buitenlands talent en ook dit verblijf was niet van lange duur. Voor vijf jaar verhuisde de club van het Zand bergplein naar het Kouterplein •n werd het Cabrita Zele. •>n intense jeugdwerking, en ia één jaar de mogelijkheid m in een sporthal te spelen n te trainen, waren voor abrita een nieuwe periode in hoogkonjunktuur. Kampioe- ntitels in de jeugdkategories iniemcn, kadetten en scholie- n kwamen er op een rijtje en aren een waarborg dat de -ugdinvestering zijn intrest zou pbrengen. De klasrijke jon- eren losten het in hen ge telde vertrouwen in. abrita zorgt voor routine en •oorzicht met de aanwerving an trainer Frans Van de Vij- er en jeugdtrainer-speer Ben- ly Dhooghe en later van Peter ilollants. Van tweede provinci al gaat het naar vierde natio naal. Een sportief succes voor een vereniging die zich hard inspant om de basketbalspurt te propageren. MOEILIJKE OVERGANGSPERIODE Vanaf oktober 1977 start Cabrita voor de derde keer in hun be staan in de promotiereeks. De eerste twee keren werd het zeker geen succesvolle periode in de geschiedenis van de Zeel- se club. Of Cabrita-Glohe Jeans nu beter gewapend is om het nationale basketbal in te gaan blijft een vraagteken. De sport van ring en bord is de laat6te jaren sterk geëvolu eerd in de richting van de fi nancieel sterkere ploegen, die over de mogelijkheid beschik ken om zwaar te investeren in buitenlands, meestal amerikaans talent. Dit zit er bij Cabrita nog altijd niet in. De club moet bouwen op de fundamen ten, die ze sedert een paar jaar gelegd heeft de jeugd. De werking die het Cabrita- bestuur sedert vijf jaar toe spitst op het vormen van de gelijke jeugdspelers kan in 't komende seizoen zijn vruchten afwerpen. Het ware zeker een genoegdoening voor de zware inspanningen, moest de jeugd zich kunnen doorzetten en ver der mee aan de basis liggen van de opgang van de club. Trainer-coach Frans Van de Vijver heeft de beschikking over Filip Van Hasseln, Luc Famaey, Gilbert Van Hassel, Eric Van de Vede, Jan Jacobs, Filip Heirweg, Peter Moens, P. Van Damme, Luc Permentier, Luc Van de Velde als Cabrita produkten van de jeugdwerking en die groep aangevuld met de ouderen als kapitein Hugo Coene, de onmisbare pivot Benny Dhooghe, clubman A. Goossens en de aanwinsten M. Mommerency en Leon Van Damme. De Cabrita trainer kijkt uiteraard hoopvol uit naar het einde van de herstelperiode van Peter Hollants, want in de hogere reeks is deze afwerker zeker een onmisbare pion. EENDRACHTIG BESTUUR Voorzitter André Moens be schikt over een sterke bestuur»- ploeg, die in een geest van eendracht en onderlinge ver standhouding ook tijdens het seizoen 1977-78 zal trachten om de zes kompetitieploegen in de beste omstandigheden basketbal te laten beoefenen eerste ploeg reserven, scholieren, kadetten, miniemen en pupillen. Dit is het Cabrita-Globe Jeans poten tieel, waarvoor nog idealisten hun vrije tijd voor veil heb ben. De leiders noemen voor zitter André Moens, ondervoor zitter Omer Verneirt, secretaris Paul De Bisschop, schatbewaar der Laurent Verbruggen en de leden Walter Van Miegroet, J. Van Kerckhove, Luc Verhaegen, Robert Goetmaeckers, Louis Fa maey. Deze kern kreeg voor 't nieuwe seizoen een nieuwe im puls. Het clubbestuur werd aan gevuld met drie jonge krach ten, die met een groot optimis me en veel overtuiging ten dienste van de vereniging staan het zijn nl. Francois Christiaens Etienne Van Driessche en Luc De Brauwer. FEESTVIEREN Vooraleer een zwaar seizoen in te gaan zal voorzitter André Moens zijn club nog eens laten feestvieren. Als één der oudste streekploegen zal Cabrita op zaterdag 27 aug. vanaf 20 u. op het Scoutsheem in de Eek- straat, in een groots opgezet Barbecuefeest het dertigjarig be staan van de club vieren. Op dit grote feest zijn alle basket balliefhebbers, clubs en spelers hartelijk welkom. Beno Juventus Zottegem Hemaco Dendermonde (+5) 117 89 Tegen een club met liga allures met namen als Pode- vijn <32 p.), Roger De Cos- ter (25 p.), Amerikaan Breedlove, De Wilde, De Buck, Van Keymeulen en andere Duponts was er voor het bezoekend Hemaco geen kruid gewassen. Een bijko mende handicap was dat coach Versmessen in dezelf de week maar de trainingen had aangevat, zodat de grote forme nog ver af was. De vijf punten voorgift werden tot 0-7 uitgebouwd maar aan de 3e min. nam de thuis ploeg reeds de leiding (8-7). Voor Hemaco za er dan niets anders op dan zich eervol verdedigen. Hans Wijnendale en Lieven Keppens waren de enigen die in de eerste pe riode aanvallend aan hun trekken kwamen (57-37). In de 2e spelperiode kon He maco zich aanvallend beter aanpassen. Keppens en Wij- rrendaele bleven aan het ka' non maar kregen in de laat ste 20' veel hulp van Dirk Fransaer. zodat de schade beperkt bleef. PUNTEN Verhas 2-0. Van Huffel 0-5, Wijnendaele 14-12, Van Mie- groet 2-4, Fransaer 3-15, Keppens 8-8, Pelicaen 2-4. J. Verhelst 0-4. BENO In afwachting van de basketbalkompetitie, dit dite sei- f zoen vrij laat van stapel loopt zijn de klubs van Oost en West Vlaanderen er in geslaagd een mini-tornooi in mekaar te boksen dat ze als de «Cup of Flanders» boven f4 de doopvont hebben gehouden. Het is dus een gemeen- 4 ■f schappelijk initiatief van de Westvlaamse klubs Avanti Brugge, Sunair Oostende, IJsboerke Kortrijk, Athlon J leper en Dynamo Brugge. Van Oostvlaamse zijde nemen de Aalsterse klubs Okapi en Black Boys, Carpentier Gent en Hellas Merelbeke deel. Het wordt du8 zeker een vrij aantrekkelijke mini-kompetitie waarin de ploegen al direkt hun mogelijkheden zullen kunnen testen. J 4 Het betekent dan ook een goede aanloop naar de kom- t. 1 petitie. Doch dit is niet het enige doel van deze organi- J zatie. Men wil hiermee ook blijk geven van solidariteit, t f en de gemeenschappelijke belangen behartigen- Men heeft inmiddels ook het programma op punt gezet- f Opvallend hierbij is dat zal worden gespeeld waar men t de grootste publieke belangstelling verwacht. De «Cup 4 of Flanders» loopt nu zaterdag van stapel te Aalst. In t, dë zaal Okapi is Avanti Brugge de eerste tegenstander. J 4 B.C. Aalst komt zondag in de arena bij S. Oostende en t f zal op dinsdag 30 augustus zijn eerste thuiswedstrijd J ■a spelen tegen HeUas. t f J.V-H. PUNTEN Miel Van den Broeck 20, Putteman 21, Stevens 24. La- bay 14, De Beu le 8, Welle- kens 2, Coeckelbergh 5. BENO KAV Dendermonde heeft de vierde ronde van de beker niet overleefd. Lag zulks in de lijn der verwachtingen, dan mochten de Ros Beiaardzonen zeker met opgeheven hoofd het Grembergse stadion verlaten. Paars-blauw kreeg zelfs de beste kansen. De strafschoppen werden KAVD fataal al wist men aanvankelijk via René De Man voorsprong te nemen. Hillaert en Maes geraakten vanop de 11 meter stip niet voorbij doelman Cneudt. KAVD moch het meest aan spraak maken op de overwin ning. Het lot besliste er an ders over en dit kwam hard aan hij de jeugdige Dender- mondse ploeg, die pas in het zesde kwartier even naar de tweede adem diende te zoe ken, maar verder doorlopend de bovenhand nam. De Brusse laars dachten de bevorderings- ploeg met een snelle start on der de voet te kunnen lopen, maar de Crossing stormloop die trouwens maar een tiental mi nuten duurde, werd opgevan gen. Nadien kregen Van de Voorde en zijn maats niet de minste kans meer. Dendermon de drong aan langs Van den Dungen, Nijs en Hillaert. De Dendermondse verdediging kweet zich flink van haar taak al werd af en toe weieens onnodig risico genomen. De Man en Van den Dungen wa ren zowel opbouwend als ver dedigend sterk, wat ook kan gezegd worden van Wilfried Maes, wel de ongelukkigste KAVD-er na de strafschoppen- reeks. Trainer Van den Berghe was na afloop de minst ontgoo chelde „Ik had graag gehad dat we naar Meclielen konden het zou trouwens voor de clubkas ook interessant zijn geweest. Men mag van de uit schakeling evenwel geen dra ma maken. We kunnen de kompetitie nu rustiger voorbe reiden. Crossing met zijn meer geroutineerde spelers heeft ons slechts sporadisch kunnen be dreigen, doorlopend zijn wij de situatie meester geweest. Met wat meer ervaring ip on ze rangen waren er geen straf schoppen nodig geweest om de winnaar te kennen". v.c. SIJSELE (+5) CABRITA ZELE 75-95 Cabrita gestart met Dhooghe, Famaey, Coene, Mommerency. Gilbert Van Hassel in de basisvijf moest tot de 10e minuut wachten om op gelijke hoogte te geraken (24-24). De thuis ploeg had tot op dat ogenblik goed de voorgift verdedigd (12-8 en 24-16 aan de 8e minuut). Dhooge, Famaey en G. Van Hassel hadden hun ploeg in het goede spoor gehouden. Mommerency vond vanop de vleugel de goede richting en het ging naar 40-52 om te rusten met 42-52. Coach Van de Vijver had toen ook reeds Leon Van Damme als spelmaker ingeschakeld en met een 3 op 3 en enkele assists verliep dit zeker vlot. In de tweede helft kon Cabrita het gestalte voordeel in gunstige cijfers omzetten, maar na 11 minuten kwam de thuisploeg met 65-66 opnieuw in Cabrita's spoor. Kapitein Coene ging zich dan ernstig met de situatie bezig houden en hij kreeg aanvallende steun van Van de Velde en alt'jd maar Dhooghe met 67-76 na 14 minuten. Andre Goossens en Peter Moens kwamen ook hun steentje bijdragen en in de slotfase liet ook de coach zijn 10e man Paul Van Damme spelen. Een verschil van 20 punten was het uitein delijk resultaat. PUNTEN P. Moens 04, Coene 412, Leon Van Damme 60, Luc Famaey 102, Dhooghe 14-17, G. Van Hassel 40, P. Van Damme 00, E. Van de Velde 06, Goossens 00, Momme rency 142. BENO. Op zaterdag 27 september richt Grembergse basketball club «Onder Ons» een tornooi in op het eigen plein met als inzet de «Beker der Dendermondse ploegen». PROGRAMMA 13.30 u. Onder-Ons (2e pr.) tegen Panters (le pr.) 15 u. BBCD (2e pr.) tegen Hemaco (le pr.) 16.30 u. Troosting en 18 u. finale. Met de wisselbeker als inzet en bovendien de mooie uitslag van Onder-Ons in het tornooi van Hansbeke (f'nale-winnaar tegen Eksaarde met 96-44) kan dit tornooi in het teken van het tienjarig bestaan van de inrichtende club, een interessante barometer zijn voor de nakende competitie. Voor BBCD en Hemaco wordt het een algemene repetitie, daar ze 's anderendaags mekaar opnieuw ontmoeten in de «Beker van Oost-Vlaanderen». E.D.M. René De Man (KAVD) duelleert met een Crossinger. (KAVD - Crossing 0-0). (HVl Doelman Hofman (KAVD) grijpt de bal en Alain Vorstraeten trekt de wacht op. (KAVD - Crossing 0-0). leef (1 le t.hi bal -likte g el. Ht s,i linder (4. Jfen ec f) onner »rdien dette' echte Osc SCHELDEBURCHT AVELGEM PANTERS BAASRODE 81 —94 De Panters kwamen in het gelid tegen een sterke West vlaamse eerste provincialer zonder drie titularissen Willy Van den Broeck (gekwetst), Moens (examens) en Colpin (wegvergissing). Het werd een prachtzege voor de bezoekers en dit opent zeker goede perspek- tieven wat de komende kom petitie betreft. Het was de jonge Jan Stevens die er het vuur inschoot met een 8 op 9 en Baasrode leidde met 6-15 aan de 6e min. Na 10' was alles te herdoen (20-21) maar Miel Van den Broeck en Herman Labay, op een ongewone pivotplaats, zorg den aan de rust voor 31-46. Öok Rie Putteman had toen •reeds zijn grote mogelijkhe den laten bewonderen. Hij was de verantwoordelijke voor de 52-68 stand maar toch begaf Avelgem niet en na 14' werd het opnieuw 66-72. Na het uitvallen van Labay voor fouten, zorgde De Beule dat de Panterszege nooit in gevaar kwam. De grootste positieve elementen uit dat bekertreffen zijn voor Panters de bevestiging van de jeugd in bet tweetal Ste- vens-Putteman. die de top scorers voor hun ploeg wer den. J S VS op ZONDAG 28 augustus 1977 Terreinen O De Neve, Geraardsbergsestraat 260, Aalst. 's morgens 10.00 uur B.B.C. Bel - Isolaver/Sack - B.B.C. Ter Linden .1 Op Meirgatkermis t« Baasrorto tihle de achtjarige Geert Van Keer tien kilogram boven duu hoofd. Zelfs krachtpatser Joos vond dat een hele prest:»tie. »rg 19.00 u. (27-8) Kangoeroes Hamme - Silaba Zelzate 16.00 u Erpe Mere - Reinsert 15.30 u, Vlinders Buggenhout St-Niklase 10.30 u. Dendermonde - Hemaco B.B.C. Sinalco Osiris heeft tijdens het voorbije furore gemaakt. Eerst en vooral schakelde het in van België» het gereputeerde Sgolba Aalter uit. 73-75. Osiris had bij de rust een tienpuntenvoorsprong opgebouwd. Aalter knaagde na de kampwisseling aan achterstand en kwam in de slotminuut op gelijke hoogte, voor het eindsignaal lukte Bieseman de winnende korf. n J*" Osiris kon de Sgolba Ameri kaan Haan tot tien punten beperken. Van Keer kreeg twintig punten achter zijn naam, Ceuppens eenenwintig Escandon zestien. Osiris was ook aan de slap in het basketbaltornooi dat door Bredene werd georganizeerd. In de schiftingen schakelde Osiris Blankenberge uit met 85-93. De grote figuur was D. D'Herdt die als spelver deler liefst dertig punten liet noteren. De Argentjn Escan don die bewezen heeft een aanwinst voor Osiris te zijn en Ceuppens waren het res- pektievelijk zeventien de andere rers. Osiris won ook de finl van dit tornooi door de EN DE richtende klub, die zich twee Amerikanen had sterkt, te kloppen. De eindscore duidt op een stekende wedstrijd van met Escandon (27 als meest markante Bieseman (23) en Van (16) kwamen ook bes hun trekken. Uit dit kan men a] voldoende den dat B.B.C. Sinlaco paraat zal zijn voor de petitie. J.V. 'r namiddags 14,30 u. 3de en 4de 16.00 u. 1ste en 2de 18.00 u. gevolgd door Barbecu Aalsterse vlaaien en tombola.. 11,15 u. B.B.C. De Hoorn - B.B.C. Tuf Tuf 15.30 u. Grembergen - Vlierzele 20.30 u. (27-8) Rimbo Zele - Ledeberg 10.30 u. Robotzine - Panters

De Voorpost | 1977 | | pagina 24