CEDO NULLI ON THE GREEN, GREEN GRASS OF MILK-HOME HAPPENING IN STADSPARK bp dins let dor| fcezeger ierders ngredii Linden uiten d< kenkoe torstigc unbach llomp. lumori: noester faubou stadsbt Kunstschilder Gabriel De Pauw bij enkele van zijn werken. (1 namen dekken als funky, rock en rythm'n blues. FOLK MET URSIJS Een in laatste instantie aan het programma toegevoegde naam is de Antwerpse vijfmansforma tie Ursus. Die brengt dan voornamelijk Ierse. Bretoense en Vlaamsefolk; Naar hun zeggen: «traditionele folk met af en toe een bewerkingske van iets meer hedendaags». Over hun ontstaan: «Uit grote goesting en het pijnlijke besef dat niet altijd dezelfde burén de dupe van ons lawaai moesten zijn. Altijd tevreden publiek, altijd bis- nummers totdat verbolgen va ders hun volksdansende doch ters komen halen. Politieke gezindheid: van parochie- kommunisten tot rabiate fe ministen». De bezetting is de. volgende: Mark Eulaers (gitaar, mando line. viool en blokfluit). Mark Van Kerkhoven (gitaar, mando line en banjo). Lucky Van Kerkhoven (gitaar, psalterion, klQkkenspel. bodran en lepels). Rik Demoen (dwarsfluit, blok fluit. tin whistle en bombarde). Leo Pepermans (kontrabas). AVANTPREMIERE CONDORS Als je vooral op lol uit bent, dan moet je zeker komen opdagen voor de Condors. Een zootje jonge mensen die naar verluidt hebben besloten om muziek te maken die losstaat van alle kleinkunstmetten en andere boodschappen. Hun nummers zijn zoals in de gouwe zestiger jaren: kort. swingend en dans baar. Nog voor hun officieel debuut konden zij al op een levendige belangstelling van pers en platenwercld rekenen zodat eerkort een eerste elpee op de markt komt: «Twaalf keer op één dag» (bij Phonogram). Die première moet dan uitgerekend en na een paar testkonserten. waaronder dat te Aalst, plaatsgrijpen tijdens de slotavond van mallemunt op 1 september. De line-up moet je in je appreciatie al aardig op weg zetten: Pol Gbyselinks (gitaar, zang. ex-Stewball) schrijft sa men met Miche alle nummers). Mich Vandermazen (gitaar zang en ex-Delirium) is in feite «de» zanger van de groep. Erik Vandermazen (fluit. zang. ex- Delirium) brengt zijn hoogtril- lendc stembanden in. Mike De Smedt (ex-Pendulum) drumt, Wim Bulens (de lazarus van Lamp. Lazarus en Kris, bijge volg ex-kollega van Kris De Bruyne. prodjoeser van de Condors-elpee) speelt bass- gitaar. sologitarist is Firmin Michiels George De Decker (le prijs konservatorium) aan zijn klavier zijn bekering to de rock'n roll zal betuigen. QliASI LUXUEUS Slotoptreden wordt dat van de Nederlander Kaz Lux en zijn Vlaamse vriend Jean-Marie Acrts uit Bien Servi. Kaz Lux. overbekend van een der roemrijkste groepen bij onze Noorderburen. Brainbox, en sedert kort in de streek nog wat meer na zijn mid-zomer konsert in Dido te Erpe. is niet de minste. Als komponist bijvoor beeld, met de hits die uit zijn pen vloeiden voor Brainbox: Down Man. Dar Rose (tezamen met Jan Akkerman). Sea of delight e.a. Ook als solo-artiest toen hij na de split van Brainbox. uitpakte met het prachtige «I'm the worst partner I know» (door EMI voor een prikprijsje weer te koop gesteld) en daarna, verle den jaar. samen met oud-Brain- box-lid Jan Akkerman, ook bekend van Focus. Ze maakten met z'n tweetjes «Eli» die goud haalde in Nederland en terecht in popkrant Oor's Poll tevoor schijn kwam als het beste produkt van het jaar. In datzelfde blad vond je helemaal bovenaan het lijstje zangers van formaat opnieuw de naam van Kaz. Kazimir Lux wordt nu begeleid door Bien Servi. groep die we jarenlang zagen rondtoeren met Raymond van 't Groenewoud. Aerts evenwel komt alleen daar Stoy Stoffelen en Mich Verbelen reeds geboekt waren voor een konsert met Raymond. In nor male lijden doet de muziek je best denken aan «Miss Franklin' Blues* dat op «Fm the worst partner...» slaat: lekkere rock. strak en helder. De akkoestischc set zal nu wel ruimschoots i'czien de halvcrint» van do Een bericht bij het ter perse gaan: Kaz Lux zal met een voltallige Bien Servi presenteren voor CedoNulli Tot en met 28 augustus kan men in het «Hof ten Dale», te Erpe-Mere kennismaker schilderwerk van Gabriël de Pauw. Gabriël de Pauw werd geboren te Temse op 24 maart 1924. Zijn vader Jet de Pauw wa bekend impressionistisch schilder. Hij kreeg onderricht te Antwerpen, onder andere Baron Isidoor Opsomer. Gabriël de Pauw verwierf talrijke onderscheidingen. Hij mr studiereizen in Frankrijk, Duitsland, Nederland, Italië, Joegoslavië, Engeland en de Verel Staten van Amerika. Hij verbleef ook lange tijd in de Provence waar hij inspiratie zo motieven van Vincent van Gogh. Naast talrijke tentoonstellingen in eigen land eksposeei te Parijs, Rome, Milaan, Monaco, Florence, Keulen, New-York en Montreal. Werken vat werden aangekocht door de Belgische en de Franse staat. Tekeningen van zijn hand bevl zich in het Prentkabinet te Brussel. In zijn werk gaat Gabriël de Pauw steeds uit van de mense lijke figuur (vooral het hoofd) en de natuur. Het zijn kompleks- loze komposities, wars van elke hoogdravendheid. Met krachtige lijnen worden land schappen gepenseeld en het is duidelijk te zien dat Gabriël de Pauw zich allerminst bekom mert om de akkuratesse in de weergave. Zijn landschappen zijn geen fotografische weer- gaves, maar wel gedurfd- ekspressionistische taferelen. Het bekijken van een land schap van de Pauw dwingt tot medeleven, met het oog kan men de ruwe penseelstreken volgen en aldus in gedachten het ontstaan van het werk min of meer herbeleven. Even gedurfd, maar steeds spontaan overkomend, is de Pauws koloriet: fris en joviaal. De menselijke figuren zijn min der eksuberant. Het bekijken van deze werken roept eerder stilte op. vraagt om ingetogen heid. In zijn stillevens maaict de Pauw eveneens gebruik van een gewaagd koloriet Steeds echter weet hij evenwichtigheid en proportie te respekteren. Naar tematiek zou men het werk van Gabriël de Pauw als voorbijgestreefd kunnen be schouwen. Stillevens en land schappen werden reeds duizend-en-eenmaal door schilders van alle slag op doek gezet. Toch kan het werk van Gabriël de Pauw sterk boeien omdat het een eerlijke schil derkunst is;recht voor de vuist en totaal kompromisloos. Het is duidelijk te merken dat de Pauw met liefde en overtuiging een ode wil brengen aan de schoonheid van de natuur. Zijn werken zijn dan ook bevattelijk voor iedereen, wat sommigen misschien misprijzend «popu- larisatie» zouden kunnen noe men, maar naar onze mening niets kwaads in zich draagt: zo lang een kunstenaar in zijn werk zichzelf blijft is de pu blieke opinie van weini geen belang. André De Gr^)(, per; forige tiet op< Dciaaf lal wel Jiet de terkiezi 'an een resen peten Landschap van Gabriël De Pauw Isopoda: muzii groep, aangesproken worden. Dat is dan weer niet zo zeker, want Kaz en Jean-Marie hebben zo'n kennissenkring dat het altijd mogelijk is dan een of andere leuke vogel plots komt opdagen en onverwacht mee zijn vingers in de plooi van het k om met mes en vork naar te festival legt. Da's dan ook niet zeker... Intussen, nog even herhalen dat je de happening gratis mag •meemaken, dat de aankondi gingen worden gedaan door het «voil alfierke». dat in geval van slecht weer het t'estvial doorgaat ren. (JM) in een zaal. dat het een handje toesteekt verrassingen, in dit geval niet uitgesloten zijn. En welkom bent vanaf 14 Vroeger mag ook want er diverse standjes zijn en veel gras. REN(, Df, «Eerst zien en dan geloven», hadden jeugdige Thomassen gezegd maar nu met de vingers in de wonde tellen ze de uren vergunning die vader wel kwijt wil. Allen samen, want het allegaartje leukerds van Cedo Nulli, die groep voorheen dakloze jongelingen die nu in een gemeenschappelijke beweging nieuwe aktie-perspektieven hebben gevonden, organizeert dan toch een gratis park-festival. Alvast noteren, want niet minder dan Kaz Lux, Jean-Marie Aerts en de straks zonder twijfel bekende Condors staan op de affiche. Er zijn nog van die eerlijke wijnen voor later of vroeger, maar een inleiding zo zegt iemand hier over m'n schouders heen mag niet te lang zijn. Vandaar... AB1GALE Cedo Nuli die zijn pintjes-voor- bij-de-diskussie tot zich neemt in kafee Pijpesteel (stamkroeg is dus het Hak-verteerzaaltje) heeft in het verleden, zeg maar vanaf 1976, al verschillende keren van zich laten spreken. Dat begon allemaal met een vrijwel spontane opkomst van tientallen jongeren om met gasmasker en spandoek de stank en kleur van ons Dender- water te gaan bezingen. Dat ging dan verder met een periodiekje dat de belangstelling en vooral de onderlinge band warm kon houden, een pick-nick-trip in het stedelijk stadspark (O, groen long!) en nu, na andere opkom sten. met een parkfestival op zondag 28 augustus met aan- vangsnoot kort na de middag. Een prestatie, zo menen wij, want niet zelden hadden we het tussen dezelfde vorengenoemde pintjes met hen over het al te gemakkelijk kritiek geven van jongeren-met-de-handen - in de -broekzakken. Dat blijkt dus voor Cedo Nulli niet het geval te zijn en dat zij nu. zonder •specifieke ervaring op het ge bied. zo'n grootse organizatie aandurven strekt evenzeer tot eer. Het stadsbestuur moet dat hebben begrèpen want zij heeft haar volste medewerking (verge leken met andere steunverlenin gen blijft dat nog wel schuchter) beloofd, al kijkt men in het stadhuis logischerwijze wellicht eerst liever de kat uit de boom vooraleer men alle registers opentrekt. Intussen is de idee, zij het geen nieuwigheid, toch wel nog aktueel. Beter koncerten in open-lucht dan in een -muffe nicotine-zaal en gratis, da's ook welkom, denken we. Zoals met Erpe-Mere Mallemunt. Wie komt daar nu muziek in de juiste keelgaten schuiven? Een Modium op de elpee «Raarlst» vrijwel het puikste materiaal aan de tere vinyl toevertrouwde. U ziet de groep in volgende bezetting: Pieter Van Holsbeek (zang-gitaar). Bert Lams (sologi taar). Benny De Rijcke (bas zanger). Paul Van Caudenbergh (orgel-piano-cello-fluit) en Bob van Vaerenbergh (drums). ISOPODA BODEGAPOP MET ZESSEN Een andere heimatgroep is Isopoda. Naar diens muziek luister je best met mes en vork want elke frazering is een hap voor de lekkerbek. Met hen gaan we dus de lyrisch-symfonische poptoer op. een nazaatrichting van de rock waarbij je ook wat anders zoekt dan danspassen en donkere bril. Het is muziek voor de geest, een muzikaal tapijt als een spaghetti ritmeveran deringen. stuwende baslijnen en nog van die mooie dingen. We deden in een voorgaande editie al een uitgebreide historiek van de groep kadoo. Toch nog even de line-up: Walter De Berlanger neemt de gitaar voor zijn rekening. Arnold en Dirk De Schepper nemen respektievelijk de bas en de lead-zang voor zich terwijl Guido Rubbrecht zijn vingers laat bewegen over het orgelklavier en Mark Van der Schuerende drumstok hanteert. De organiszatoren voegen nog een andere naam aan het lijstje: Geert Amant (piano): onze vraag: is dat een vaste nieuwe aanwinst? Jawel, zegt men, sedert juli. Naar verluidt zou Geert zelfs een mondje meezingen en als dat binnen Isopoda voert naar driestemmig koorwerk kan dat vast een verrijking zijn. Dat hoort u dan zondag. Wie Joost en Mieke Van Dorp laatst zag presteren in kreja zal zich daar al een idee kunnen over vormen want het was meer bepaald toen dat Amant zich voor het eerst in publiek als pianist liet opmer ken. Een toemaatje: Isopoda nam enkele weken terug, deel aan de amateurswedstrijd in Bilzen. Met een bevredigend resultaat, zegt men. want de groep werd derde op elf. De beurt is dan aan een andere groep uit de streek: Abigale. verzamelnaam voor een stel uitstekende muzikanten. Abon dance op tafel hier want niet minder dan gewezen Irish Cof fee-lid Jean Van der Schueren brengt zijn lead gitaar in, speelt piano en syntheziscr en zorgt samen met Jean en Claudio Alcantara (ritme-gitaar) voor de vokalen. Luc en Claudio zijn samen met drummer Herwig Bomon gewezen sleutelfiguren uit wijl Abigale Parks en als de ons onbekende Jean del Aguila met die kerels mag meespelen zal dat wel zijn omdat ie aardig de bas en de perkussieinstru- menten hanteert. Abigale wordt aldus stellig de grote verrassing van het park festival. Intussen kunnen we wel kwijt dat hun programma hoofdzakelijk bestaat uit «goed in het oor liggende swingende muziek, soms een ietwat Ameri kaans aandoend». Dat moet dan Bondors: de Vlaumse roek-revelatie voor het komend seizoen. hele troep, zal u zien: Beggar, Joost en Mieke Van Dorp, Plasmodium. Vivax. Isopoda, Abigale. Ursds. 'Condors, Kaz Lux en Jean-Marie Aerts. Stof genoeg dus om in te stuiven... Joost en Mieke Van Dorp zetten na het parkfestival met de glimlach een punt aan maandenlang samen optreden (JM) TWEE KEER AFSCHEID Het begint allemaal met een 'heimatgroep Beggar, erg jong naar verluidt en voor ons tot zondag een groot Vraagteken. Onbekend is onbemind. Komen dan Joost en Mieke Van Dorp. beleefdheidshalve zijn dat dan Mieke en Joost van Erembode- gern. die zo vernemen we pas aan een afscheid toe zijn. Spijtig, want het duo was muzikaal dan sinds het laatste optreden in Kreja op een betere weg. Een sterker backing maakte het geheel forser en minder Zuiderveldachtig. Er werd zelfs al een hartig stukje gelachen met de grollen van Luc en Christine's stem plooide zich goedschiks in de brave en minder brave teksten. Hoedan- ook. het water bleek voorde twee koninckskinderen te diep. Zon dag 28 oogst wordt dan een ultieme gelegenheid om beiden samen met een driekoppige backing-groep aan het werk te zien. Intussen heeft Luc al heel wat nieuwe plannen met een andere formatie. Een andere traan-wegpinkend konsert wordt ten beste gegeven door Plasmodium Vivax, wijlen Hot Spirit. U kent het verhaal misschien. Hot Spirit speelde zijn troeven uit in de hard-rock. Veel haar was er. maar ook soms wel vervelende gitaarloopjes die van geen stoppen wisten. Tot. Hot Spirit naast het van naam veranderen, de muziek ook over een andere boeg gooide. Tot ieders verbazing, zodat Plas

De Voorpost | 1977 | | pagina 32