Aa sterse f itsen ILOEMENFEEVERKIEZINGEN AALST 1977 DAVIDSFONDS NODIGT BOEKENWURM EN PLATENFREAK UIT IN HOFSTADE ft ZESDE OILSTERSE SHOW-AVOND PRATEN MET MAGDA, INGRID, LINDA EN BERNICE: VIER FEEEN ALS BLOEMEN De Voorpost - 2'6-8-77 - Opening van bloemen-platen -en boekenbeurs door schepen Roels. (EL> wedstrijden, kampen, verkiezingen en andere sportieve aangelegenheden hebben schrijver dezes nooit erk geboeid. Toen men voorstelde te gaan praten met de vier kandidaten-bloemenfee was dergetekende er als de kippen bij om tussen pot en pint (een doorslaggevend argument) de vier lieve •bies in de ogen te gaan kijken. Om te beletten dat de fantasie >an een mede-Voorposter op hol slaat, e het vermeid dat het hierbij ook gebleven is. Diezelfde mede-Voorposter stelde de vier kandidaten b voor in onze uitgeva van voorgaande week; dit zo is hij in koele cijfer- en lettertaal. Welke nu e t verwachtingen en indrukken der kandidaten zijn leest U in onderstaand relaas. op uit. Zo hebben we onlangs verschillende Belgische steden en dorpen aangedaan. Je moet echt niet ver gaan om schone dingen te zien. In eigen streek zijn er ook tal van bezienswaar digheden. Verder hou ik veel van muziek; operette en jazz. Ikzelf speel klarinet in de Postharmo- nie «Hand aan Hand». Ik ben ook aktief lid van het Rode Kruis. VP.: Hoop op de titel? Zeer veel hoop. Ik heb er ook veel voor gedaan: al mijn vrije tijd offer ik er voor op". igrid Van de Winckelkarnava- ste. muzikante en dan nog van loemen houden. Verschillende heven JM INGRID P.: Waarom stelde u uw ;andidatuurals bloemenfec? Er ferd de laatste tijd noga' veel troddeld over de sfeer rond de 'erkiezingen. Ingrid: Van de eigenaardige jfeer waarvan sprake is merk ik •itter weinig. Wel is er een en inder veranderd rond de verkie- ;ingen. Zo bijvoorbeeld de ianier van vragen stellen: iroeger stelde men klassiek en gemakkelijk vragen. Nu be ielzen de vragen algemene ennis en het is misschien iaarom dat Linda De Meers- ban haar kandidatuur inge-' okken heeft. Daarom mis- hien spreekt men over een ligenaardige sfeer. Ikzelf weet laar niets van. Ik denk dat het estkomitee zuiver is. P.: Hoe verlopen de voorbe- -idingen? ngrid: Overal hebben we af- ches aangebracht en zorgen we oor een uitgebreide publiciteit. Ve krijgen veel steun, finantieel moreel, van vrienden en ennissen; onder andere van de arnavalgroep «De Suskewie- We hebben driehonderd [fiches laten drukken, twee- uizend vijfhonderd postkaar- stylo's, sigaretten, lucifers, ïoepgoed enz... P.: Hoc heeft u uw vrije beurt pgevat? ïgrid: Het zal geen liedje zijn, /jjiaar een speech. Ik heb wel een lp4, edje in petto voor het geval ik ,,K loest gekozen zijn. Wie het edje gemaakt heeft is nog een :heim. De speech is niet maakt door iemand van het .'estkomitee of de Prinsen- lemere. Dat zijn allemaal va'se :ruchten; ik heb veel sympatie >or het Feestkomitee en voor hepen Bourlon. P.: Hoeveel kandidaten had u :rwacht? «grid: Zo'n drietal. Ik denk dat zich maar weinig meisjes ingeven omdat ze plankcn- xirts hebben. |'P.: Welke zijn uw hobby's igrid: ik trek er zeer graag eens Magda Lambrechtpublic- relation en bloemenfee spelen lig gen niet zo ver van mekaar (JM) MAGDA VP.: Er werd nogal wat gerod deld rond de verkiezingssfeer. Uw mening Magda: Voor ik afwist .van de zogenaamde moeilijkheden had ik mijn kandidatuur al gesteld. Ik wist van geen moeilijkheden, en denk ook niet dat die er zijn. Ik heb dan ook geen reden om me terug te trekken. Rond elke verkiezing hangt een eigenaar dige sfeer; dat is telkens zo wanneer om een sterk begeerde titel gewedijverd word. Ik vind niets eigenaardigs aan de sfeer, maar vind het wel ongewoon dat Linda De Meersman het heeft laten afweten. Misschien is 'ze van een te gevoelige aard of dacht ze het niet aan te kunnen. VP.: Welke studios heeft IJ gedaan? Magda: Te Gent studeerde ik public relations. Ik heb het diploma hostess. De bloemen- feeverkiezingen zie ik als een goede stage, als een leerschool. Het is een formidabele ervaring, een persoonlijke vorming. Men leert erdoor mensen kennen en waarderen. VP.: Vertel eens iets over uw eigen nummer datje zal brengen Magda: mijn eigen nummer heb ik zelfgemaakt. Ik wil het echter als een verrassing houden. Ik poog iets enigs te brengen. Ik schreef zelf mijn nummer omdat ik van oordeel ben als iemand anders het nummer schrijft het aan die is dat de eer toekomt en niet aan de kandidate die het F S. Band met nieuw Oiljsters liedje gezongen door Mare De Cock en zijn orkest. Welkomwoord door Keizer Kamiel. conferencier van deze avond Harry Pinky zingt «Oiljsteneers - Oiljsteneskes». Ajuinboer «Vortjesvan n3» Michel zingt «Friscochocolat» Voorstelling kandidaten bloemenfee samen met gewezen bloemenfeeën Edy en Gilly, prins en bloemenfee zingen «Teis es de stad worinda'k wocin» Ere-voorz.itter A.K.V. Marcel De Bisschop: Erwas nekier... •Gilles: nieuweGilles-dar.s •Nicole Schellinck: Vrei... Mé Meiken was een oiljstenes. Bob Van Den Bergh «Mennc kleinen en ikke» Herman Slagmulder zingt twee aria's uit het witte paard Voorstelling kandidaten prins karnaval Edy en Gilly. Oiljsterse liefde Keizer Kamiel Lowiekc wa na??? D'Apostelen van Moilebeik... Wetj het nog?? Pauze met F.S. Band o.l.v. Mare DeCock Uitreiking persprijs beste karnavalartikel en dit door het bestuuryan het Aalsters Karnavalverbond. Herman Slagmulder met intermezzo van Kamiel Sergant. Aria's uit De Lustige weduwe en Gravin Maritza Herman Daelnian Ketjesmonoloog Chevaliers van de Koolstraat Medley Karnaval in men stad. Kalinka. De best voil Jeanette. 't Voil hemmeken. De Visjoisje Toneelgroep K.L.V. «De Maagd en de Draak Bloemenfee en Prins PrinsencaemereChansons a la carte?! Finale met alle deelnemers. nummer brengt. VP.: In welke mate werkt het inrichtend komitee mede? Magda: Veel steun krijgen we niet. Men geeft ons gewoon de inlichtingen over het verloop van de verkiezingen. Meer laten ze niet los. Het enige wat we weten is de punten-kwotering. de onderwerpen waarover de vra gen zullen handelen en de timing. VP.: Vindt U de tijd (twee minuten) voor een vrij optreden niet te kort? Magda: het is zeer moeilijk om op die tijd iets te tonen van jezelf. Ik had het liever langer gezien. Oorspronkelijk was het voorzien voor acht a tien minuten. Ik denk dat ze de tijd verkort hebben om kandidaten die minder vast in de schoenen staan niet te lang op de proef te stellen. Voor iemand die ge- roetineerd is zijn er geen problemen om tien minuten te praten. Voor een leek wel. In die zin vind ik het een goed initiatief om die tijd in te korten. BERNICE VP.: Waarom wil jij bloemenfee worden? Vroeger reeds ervaring gehad? Bernice: Vorig jaar was ik Witloofprinses te Sint-Lievens- Houtem. Aan de «Elegance Academy» volgde ik verleden jaarcle kursus mannequin. Voor het ogenblik ben ik werkzaam Bernice Knockaert, Aalsterse kandidate werkt als verpleegster in Asse. Ook van daar komen ze zaterdag voor haar supporteren. (SJ) als verpleegster te Asse. Mode shows zijn er voor het ogenblik nog niet bij voor me. maar mocht ik niet verkozen worden als bloemenfee. begih ik er mee. VP.: Wanneer ben je op de idee gekomen om je kandidatuur te stellen? Bernice: de idee is heel plots opgekomen in juni. Ik wou het graag allemaal eens beleven. Ik vind het zeer belangrijk om mee te dingen, je komt in kontakt met vele mensen. VP.: Zou je taak als verpleegster geen hinderpaal vormen moest je verkozen worden? Bernice: ik heb geen nachtdienst en dat vormt dus geen hinder paal. Mijn taak is eigenlijk nursing-hostess. VP.: Welke zijn je hobby's? Bernice: Bloemen, eerst en vooral. Verder hou ik veel van moderne muziek: Elvis is mijn grootste idool. Ik hou ook erg veel van romantische muziek. zoals Strauss bijvoorbeeld. Ik winkel ook graag en hou van reizen. VP.: Heb je raad gevraagd aan vroegere bloemenfeeën? Bernice: Gilly heeft in mijn klas gezeten, in het lyceum. Ik heb haar echter geen uitleg gevraagd omdat ik alles alleen en voor mezelf wil doen. VP.: Hoe vind je de sfeer rond de verkiezingen? Bernice: De sfeer tussen de kandidaten onderling vind ik uitstekend, er is een zeer goede verstandhouding. Ikzelf kan ook rekenen op de steun van de mensen van mijn werkkring. Zij zullen bij de verkiezingen zeker aanwezig zijn. LINDA... hebben we tevergeefs gezocht. Graag hadden wij haar ook enkele vraagjes gesteld, maar onze pogingen om haar te bereiken bleven zonder resul taat. Niet zo erg. Linda, maar toch hadden we graag iets meer geweten. In elk geval wensen we de vier kandidaten veel sukses. Moge de best het pleit winnen. ANDRE DE GROEVE Eliano Linda, Falluintjes- kandidate, maar waar bleef ze de eerste dagen van de Jaarbeurs? (JM) Begonnen als een aanvullende, zeg gerust kulturele, manifestatie rond de jaarlijkse kermis is de platen-, boeken- en bloemenbeurs van het Davidsfonds te Hofstade aan een negende editie. Een aardige traditie is dat geworden en nu momenteel kan u zich in de school aan de kerk daar een gedacht gaan van vormen. Niet dat U er zeldzaamheden moet gaan zoeken want al mag gesproken worden van een veelzijdig assortiment hebben de ekspozanten zich toch wel beperkt tot all-round bestsellers. Tussen de boeken vindt u dus naast Rode Ridders, een lijvig kookboek. «De Vlamingen» van ene Manu Ruys. her en der wat gevulgarizeerd wetenschap pelijk werk. een hele rits gezinsboeken en dies meer. Dergelijk overzicht-met- bok kesprongetjes geldt ook voor de tentoongestelde platen. Zijn er dan nög een paar tientallen bloemstukken om het geheel geurige kleuren te geven en tot slot. schilder- en tekenwerk van Jef D'Haese, Een kleine bereik bare boekenbeurs dus. Voor Davidsfonds voorzitter Henri De Loose net wat Hofstade nodig heeft: een tentoonstelling waar de mensen makkelijk eens binnen lopen. In zijn openingsrede verleden vrijdag heeft spreker daar nogal de nadruk op gelegd. Voor hem is de kombinatic tussen kermis en beurs, beter gezegd het samenvallen daarvan, van essen tieel belang. Voegde hij daar immers niet aan toe dat Hofstade net als dc andere bij Aalst gefuzioneerde gemeenten zich krachtdadiger dan ooit moet verzetten en beveiligen tegen de «onthoofding» die de fuzie voor zijn rekening mag nemen. De heer De Loose spaarde geen scherpe woorden om die nieuwe toestanden te hekelen: de lokale feesten zouden in de kiem gesmoord worden door voren genoemde politieke onthoof ding. de opcentiemen zijn tïksdc hoogte ingegaan, en alsof dat allemaal niet voldoende is drijft men de hypokresie ten top met een «jaar van het dorp». Aldus spreker die Aalst het trofee van dit jaar toewenste, mede om het feit dat men hier van sluikbe- graafplaatsen (bedoeld werd'het sluikstort ni£t doodkisten) openbare musea maakt. Voor de aanwezige schepenen Roels en Hooghuys een dus vrij ongebruikelijke speech. Rik Strijpens. voorzitter van de Aalsterse Genootschap voor Ge schiedenis. bedankte eerst voor de gelegenheid die gegeven werd om het boek over Hofstade dat in de reeks van de genootschap verschijnt, voor te stellen. Te vens weeï hij erop dat de fuzieproblematiek niet alleen van vandaag is maar ook ten tijde van zelfs Napoleon heel w at (tijdelijke) herrie schopte. Hij bracht ook vooral hulde aan de auteur E.H. De Brouwer en aan Mimi De Loose die elke straat, bijna elk huis. op dc gevoelige plaat heeft gezet. Spreker was er van overtuigd dat de verkoopcij fers die te Herdersem werden gehaald in Hofstade zullen overtroffen worden. Men name: uttverkoop in minder dan een w eek tijd. Tot slot van de avond trad niet minder dan 't Ketje, daaronder schuilt Herman Daelman, op. Het was abondance op tafel gespeeld wat plaatselijke toe standen betreft. Erg doorvoe lend en pakkend, met speelse, dan weer vertederende trekken de mens portretcrend. Meester lijk zelfs in de Renaat Grassin- ode aan de mus. Het geheel in het Brussels en voor zijn driehonderdste optreden gehuld m zijn twee-kleuren-pak. Zomaar... R.D.W. Driehonderdste optreden van 't Ketje, :cg maar Daelman. Bockenv ik heid? Dal maakt n zelf maar uit. Bovenstaand kiekje geeft ge< tal woord. Alleen maar toeval dat dat 300ste optreden doorging o!. 'nis tering van dc opening van een boekenbeurs te Hof sta Je. Ne- 1 «v> de man met de pet op. op tic achtergrond is niet dc lieer De i.oose (LI.) Davidsfonds hield een fel opgemerkte toespraak t hl. In een grootwarenhuis was een telefoontje een voorwend sel om er met een som geld vanonder te trekken. Een dame vroeg om in de burelen het telefoontoestel te mogen gebrui ken om een dringend gesprek te voeren. Dat werd haar toegestaan, met het gevolg dat achteraf de kas in dat bureel ruim 3.000 fr lichter was. Een onderzoek werd inge steld. De vrouw bekende. Schepen voor de jeugd Eddy Monsieur deelde tijdens de perskonferentie mee dat na de vakantieperiode ge start wordt met de uitgave van een jeugdtijdschrift. Dit informatieblad zou zich richten tot de verantwoordelij ken van de talrijke jeugd- en jongerenverenigingen van groot Aalst. Het initiatief werd genomen door de stads diensten van het permanent jeugdsecretariaat in nauwe samenwerking met het dagelijks bestuur van de nieuwe jeugdraad. De jeugdvakantieateliers, vijf in aantal kennen 'n groot sukses. Dagelijks zijn in totaal zowat tweehonderd kinderen aanwezig. Op het speelplein Kerrebroek had vorige woens dag een grote animatiedag plaats voor alle kinderen van de jeugdateliers. Een dame aan de stand van de Voorpost op de jaar beurs vraagt aan een reporter: «Mijnheer zal er deze week ook iets over Elvis Presley instaan De Repor ter: «Neen, mevrouw, die is niet van Aalst» waarop de dame enigszins ontsteld haar weg verder zet. Burgemeester D'haeseleer heeft de bevoegde diensten opdracht gegeven een inventaris op te maken van het aan tal frietkramen die in groot Aalst opgesteld zijn. Het blijkt dat bepaalde zaken in verband met vergunning en opstellen niet helemaal in orde zijn. Frietkraam aan het Esplanade plein, waarover wij het enkele maanden geleden al hadden, en dat 't uitzicht voor voetgangers sterk belemmert, zou mogelijks in samenwerking met 't stadsbestuur verplaatst worden. De bejaarden kunnen volgende maandag een dagje naar zee. De traditionele uitstap naar Heist-aan-zee, wordt vervangen door een bezoek aan het Meli park te Adinkerke. Enkele deelnemers beloofden ons alvast een honingzoet kaartje. Wie niet aangesloten is bij een of andere bond van gepensioneerden kan vandaag nog terecht op het stadhuis, dienst sociale zaken om zich te laten inschrijven voor deze trip. Slechts honderd frank per man, want de stad past andere kosten bij. Op 7 september eerste gemeenteraadszitting na de vakan tie. Gebruinde en wakkere raadsleden. Op het appel. Algemeen verwacht werd dat het verkeersvrije Sint Jo- risstraatje afgewerkt zou zijn voor de braderijdagen begin september in de Zoutstraat. De bezoekers zullen wel met de staat van de werken kunnen kennismaken en zich een beeld vormen van wat het zal worden. Aan de kant van de Hopmarkt komt een kombinatie van het Sint Jorisstandbeeld (kunstenaar nog onbekend), een bloemperk en zitelementen. Deze laatste zullen in beton gegoten worden door het herscholingscentrum van RVA. Het stadspark krijgt een schoonmaakbeurt. Vanwege wandelaars en atleten die in het stadspark in de eerste plaats rust zoeken kwamen talrijke klachten binnen omtrent de te luide muziek vanuit het «melk» huisje. Er werd van stadswege klacht ingediend. Zeer binnenkort wordt een aanvang genomen met de wer ken aan de sportschuur te Erembodegem. n LACHFLITS: door de versterkte geluidsinstallatie in de jaarbeurshalle vraagt een sterk krakende stem naar een stadselektrieker. Een lid van het feestkomitee. iet wat hardhorig, in een geanimeerd gesprek met een schepen, stuurt de schepen naar het secretariaat met de woorden: er wordt een stadspolitieker gevraagd Roel VAN DE PLAS Een tienjarig jongetje, dit pijlsnel kasseien in uitstalra men gooide om twee andere jongemannen (één was zijn broer) de gelegenheid te geven een miljoenenbuit te verzamelen, gaf de naam aan het dieventrio: de ben de van de kassei. Het was vooral in elektriciteitszaken "3at zij hun waar veroverden en meer bepaald dure stereo-installaties genoten hun voorkeur. Zij brachten apparaten gemakkelijk aan de man. Wellicht zullen he lers van het gestolen goed eveneens de weg naar de Dendermondse 'gevangenis inslaan. Het Land van Aalst waar zij vooral opereerden kan weer opgelucht ade men.

De Voorpost | 1977 | | pagina 5