EN OF ZE GELUKKIG IS BLOEMENFEE MAGDA SHOW VOOR JONG EN OUD ONTDEK DE KUNSTENAAR C.S.C. ERPE-MERE: 12 - 2-9-1977 - De Voorpost de jonge kijke keizershallen stelling door van het Kindercir cus Hogerop uit Goes, Neder land. Dit kindercircus dat heel wat spektakulaire nummertjes op zijn programma staan heeft is volledig samengesteld uit jongeren. De oudsten zijn slechts tieners. Het geheel begon zeer stem ming met een optreden van de 'majoretten'. Vooral de jongste spruit van het cirkus stal het hart van het kinder- en ouder- publiek. Een steeds terugke rend element was de piramide- bouw. Aangezien zij steeds in het midden van het podium op traden ondervonden zij meer dan eens hinder van het ver laagde podiumplafond. De balk in het midden van het podium is weg, inderdaad, maar de zol dering is in het midden met 70 cm verlaagd, en piramides kunnen hoog uitvallen. Dat jongeren evenwichtskunst- jes kunnen uithalen op een fiets met één wiel werd door een twaalfjarige knaap gede monstreerd. Ook de kunstjes met de rond draaiende plastiekborden op stokjes liggen in de mogelijk heden van kinderartiesten. Zeer lief waren de oefeningen en de dansjes gebracht door de meisjes. De clowns stalen, zoals in elk cirkus, echter de show Hun fietsennummer waarbij zij op fietsen reden die varieerden van 35 cm tot 2 m verwekte heel wat lachlust. Dag van de gepensioneerden en gehandikapten. Ook de oud-burgemeèsters De Bisschop en Blanckaert ui aanwezig We zien ze hier in hel gezelschap van schepen Monsieur, mevrouw Bourlon en bloemenfee Gillm Vooral het nummer met de fiets waarvan de pedalen bovenaan en het zadel onderaan stond werd zeer komisch gebracht. Het eerste gedeelte van de show werd besloten met een tuimelnummer. Door bran dende hoepels of over 2,4 tot 5 personen. Tijdens het tweede deel werd de hulp van het publiek reeds onmiddellijk ingeroepen. Een persoon werd gevraagd om de reeds klassiek geworden goochelaarskist op slot te doen. Een gordijn werd dicht geschoven en de twee jongens die in de kist waren opgesloten Waren bij het weer openen van het gordijn verdwenen. De boksles van de clowns bracht groot en klein aan het lachen. Boksen tegen een houten kop is niet zo erg, maar wanneer daar ook nog een klown aan vast zit is het lachen geblazen. De daaropvolgden nummertjes bewezen nog maar eens hoe lenig bepaalde van de kinderar- tiestjes wel zijn. Piramides, le nigheidsoefeningen uitgevoerd door een groep meisjes en akrobatie op tafels en stoelen. Dat er met bepaalde mensen hun voeten gespeeld wordt vraagt geen betoog Dat som mige mensen met hun eigen voeten spelen en daarbij ook nog een kind in de lucht It, circuleren is wel iets appaj De show van het kinderci Hogerop besloot men dansje gebracht door de py meisjes van de groep en laatste optreden van de gt den van het circus, de klo' Met hun stuntelig borde gooi en alarmpistoolges brachten zij het jeugide pu voor de zoveelste maal aa lachen. Met stralende tjes verlieten de dan ook de thuis nog honderd uit bomen op het beleefde kei. Theo Van Den Bosch, een das staat netjes (SJ) Dag van de gepensioneerden Op het programma voor de ge pensioneerden en gehandikap ten stonden-bekende en ver trouwde namen: Bob Benny, Jean Walter, Theo Van den Bosch en confeancier Wim quet. Theo Van Den Bosch, de man die de lange 'plastron' uitvond, voorstellen is overbodig. Mis schien echter nog dit. Weet je waarom Theo de mode van de lange plastron gelanceerd heeft in een tijd dat alle meisjes met minirokjes rondliepen? Neen? Ik kan misschien even verduidelijken dat dit de tijd was waarin de meisjes, naar het voorbeeld van hun mannelijke vriendjes, ook dassen begon nen te dragen, en dat Theo dit grandioos vond. Hij lanceerde zijn lange dassenmode. Zo wa ren die kortgerokte meisjes, wanneer ze gingen zitten, toch wat deftig gekleed! Jean Walter en Bob Benny voorstellen aan gepensioneerden is zeker overbodig. Beiden zijn zij nog zeer geliefd bij dit publiek. Wie nog van een goede mop houdt en graag een romantische smartlap wil horen zingen kan bij hen altijd terecht. Zij boeien het publiek en zijn zeer geliefd. Wie het ook opperbest deed was de konferencier. Wat die man al niet kan: praten zingen, immiteren. Zijn immitaties van het «ontwaken» en, laat het ons maar «De onkeukbare-story» noemen, waren fantastisch. Die man heeft geen oude rom mel nodig zoals sommige film- bruiteurs. Die man kan het waar maken met zijn stemban den. Ondanks een klein misver stand betreffende de uren van optreden der artiesten verliep de namiddag zeer vlot. Het liep zelf wat langer uit dan voorzien, zodat de reeds aandringende Freddy Breckfans tot de orde dienden geroepen te worden en terug naar buiten moesten gaan. De majoretien uit het kindercirkus -Hogerop- uit Goes (SJ) Niet alle artiestjes waren even gelukkig met de weggenomen paal en de verlaagde zoldering (SJ) De Aalsterse jaarbeurs wil aan elk wat bieden wanneer het de showgebeurtenissen betreft. Ook de twee marginale groepen van onze samenleving, de jeugd en de ouden van dagen, samen met de gehandikapten, werden daarbij niet vergeten. Op woensdag 24 augustus II. was het de dag van de gepen sioneerden van Aalst en van de gehandikapten. Vanaf 14u. en dat tot 19u ging er in de Keizershallen 'n «Jonger dan je denKt-show» doorvoor deze mensen. In totaal kwamen zon 1186 personen opdagen die bij het binnengaan van de hallen een gratis tombolatiket kregen in de handen gestopt, evenals twee gratis konsumaties. Op zondag 28 augustus II. was het de beurt aan de jeugd om eens een show mee te maken. Vanaf 15u. trad het «Kindercir cus Hogerop» uit Goes (NL) op voor de allerjongsten. Het werd een snow, voor, door en met kinderen. Een van de meest amusante ogenblikken was toen de kon ferencier met vijf zakken op het podium kwam waarin zich aller lei vrouwenatributen bevon den. Vijf mannen, die allen naar de naam 'Frans' moesten luis teren werden op het podium geroepen en dienden zich zo snel mogelijk in vrouw te ver kleden. In Aalst zullen ze wel gedacht hebben 'in voil jean- net'. De kledingstukken moes ten echter in de juiste volgorde aangetrokken worden. Heren die hun bh als laatste kledings tuk aantrokken moesten her beginnen. Feestkomiteevoor- zitter Frans Wouters, die ook tot de gelukkigen behoorde, scheen deze verkleedpartijen nog meegemaakt te hebben wat hij eindigde op de tweede plaats. Proficiat Frans! (Dat was dan voor de 5 kandidaten!) Vorige jaren werd telkenmale de oudste aanwezige, of het oudste koppel op het podium geroepen. Dit jaar was het eens iets anders. De oudste tweeling werd op de scene gevraagd. Het waren broer en zus Stuy- ver, geboren in maart 1906, die als oudste tweeling voor de massa mochten verschijnen. Kindercircus hogerop Voor de allerjongsten onder de jeugd, die meestal vergezeld waren door de ouders of een ander familielid, ging op zon dag 28 augustus II. een voor- Dal zal u wel al weten, maar voor de duidelijkheid nog eens: Magda Lambrecht is de nieuwe bloemenfee. De eerste dagen zijn druk, pluimpjes voor de hoed komen van links en rechts toegewaaid, anderen keren de rug, nog anderen introduceren haar in de kringen waarmee ze nu 365 dagen mag rondtoeren. Amper enkele uren verkozen bellen de eerste sympathisanten aan in de Avaanstraat nr. 2 Erembodegem heeft zijn dochter uitgestuurd om groot-Aalst te vertegenwoordigen. Een hele gebeurtenis. In datzelfde Erembodegem wil zij straks met haar vrienden supporters. vooral ma en pa, die bekroning vieren. Dat gebeurt wellicht ter gelegenheid van de kermis van de dekenij Dorp. maar intussen is ze nog aan de schouderklopjes toe. de oprech te en heimelijke kommentaren. interviews. Of ze dat heel erg vond zaterdag niet gekroond te zijn geweest? Magda: «Dat kroontje speelt in feite niet zo'n rol, wel de titel. Maar... inderdaad, ik vond het wél spijtig, vooral dan voor de leden van het Feestkomitee en dc Prinsencaemere. Nou goed. Gilly heeft het kroontje dan zond ag overged ragen Ik zie het als een bevestiging van mijn titel». Hoe heb je nu ter gelegenheid van zo'n verkiezing de mensen ervaren? Magda: Er zijn denk ik twee soorten mensen: diegenen die objektief willen blijven en u rechtuit hun mening zeggen; anderen kijken de kat uit de boom. soms wel uit hoofde van hun positie. Sommigen in het publiek doen nogal aanstellerig meen ik. Magda: Toen ik na de bekend making van de nummers in de zaal wandelde hebben sommige supporters van andere kandida ten mij gezegd dat ze voor mij gingen stemmen. Je hebt ook mensen die ontzettend fanatiek reageren. Er waren zelfs die op de vuist wilden gaan met schepenen. Een rotboel is me dat. Ikzelf kreeg ook bijna een pak slaag. Ze zijn gelukkig niet allemaal zo. Heb je een ogenblik gedacht dat je het zou halen? Magda: Ik dacht vooral aan iemand van Aalst zelf. Weet je, ik was vooral bang voor het aantal stemmen uit het publiek. In feite kon je tot het laatste ogenblik niet zeker zijn. Toen ik de punten van de jury hoorde dacht ik wel aan een zeker overwicht. Er waren achter de scene een aantal mensen die zegden: je haalt het. jc bent het... maar oh nee. Ingrid was nog niet verloren. Wetende datje les gevolgd hebt aan de Elegancy Academy, was jouw opgelegd onderwerp Ischoonheidsprodukten) wel een gelukkig toeval. Magda: Misschien wel. maar het hangt toch volledig af van hoe je het aanpakt. In elk geval, zelf al had ik een reklamcspot moeten voorsellen over voorhuwelijks sparen. dan nog zou ik het anders gedaan hebben. Ik had verstaan dat de opdracht was een reklamespot te maken en ik vond dat je dat moest doen zoals je dat in dc bioscoop of op T.V. ziet. Dat geeft meer op dan zo maar wat voordelen op te sommen van een bepaald pro- dukt. Over het vrije gedeelte. Dat was erg poëtisch, in feite zelfs een gedicht. Komt dat van jouw hand? Magda: Ik schrijf heel gemak kelijk. nu en dan zelfs gedichten. Maar eerlijk gezegd, ik heb wel hulp gehad. Zie je, ik heb eerst een gedicht zelf gemaakt omdat ik vind dat je zo het eerlijkst blijft met het publiek en vooral met jezelf. Dan wordt je op je eigen waarde gekwoteerd en niet op die van een of andere persoon die voor jou een tekst heeft geschreven. Dus. ik heb een gedicht geschreven en dan heb ik dat aan verschillende mensen voorgelegd en die hebben mij op de fouten gewezen. Zo heb ik die tekst uitgezuiverd. Je vond speeches «déja vu»? Magda: Welja, da's nogal afge zaagd hé. Komt daar dan ook bij dat ik dat nog gedaan heb. vroeger toen ik diktie en voordracht volgde. Wat vond je van het systeem dit jaar? Magda: De kwis was wel wat langdradig. Ik denk dat ze dat kunnen verhelpen door aan elk van de kandidates een mikro te geven zodat de presentator niet over en weer moet lopen, en een hostess in te schakelen om de omslagen met de vragen open te doen. Maar goed. alles bijeen beschouwd vond ik het wel redelijk geslaagd. De beste elementen komen ook beter lot hun recht Magda: Zoals het vroeger ge beurde vind ik het verkeerd. Inderdaad een dergelijke ver kiezing moet zekere eisen stel len. Een bloemenfee moet gezien de aard van haar werk toch wel een zekere bagage hebben. Dat is niet jouw eerste titel... Magda: Ik ben al witloofprinses geweest, vlas- en handels koningin. Maar daar had je bijna geen werk mee. Dat zal dan nu zeker wel het geval zijn. Schrikt jou dat niet af: 250 uitnodigingen beant woorden, zoals bij Gilly het geval was? Magda: Ik wil geen mensen ontgoochelen, maar ik vind dat je daarin toch ergens selektief moet blijven. Neen, 250 keer weggaan, dat vind ik teveel. Ergens moet dat toch in verhouding blijven met de waardigheid van de titel. Komt daarbij dat ik een hele week op kot zit in Gent en dat het daarvoor toch wel wat moeilijk zou zijn om echt op alles en nog wat in te gaan. De studies blijven bij jou dus op de allereerste plaats Magda: Ja. in elk geval. Tenslot te. bloemenfee ben je maar één jaar en een diploma is toch een vaste waarde. i» Van 3 tot 6 september loopt er in het cafe Elckerlijc te Erpe een kunsttentoonstelling. Beeldhouwwerken, tekeningen en schilderijen van vier kunstenaars uit de streek. Het initiatief komt van de C.S.C. Erpe-Mere, die hiermee het werk van de eigen zonen wil promoveren. Deze tentoonstelling heeft twee duidelijke bedoelingen: 1) De kunst bij het volk brengen. Van daar dat men de kermisdagen koos. 2) Twee kunstenaars de kans geven om een eerste keer hun werken tentoon te stellen, naast de werken van ervaren ratten. Het is de eerste keer sinds de vorming van het C.S.C. Erpe- Mere dat de groep zich waagt aan een kunsttentoonstelling. Het bijzondere van de hele op zet zit hem in de promotie van de eigen streekgenoten. Hier door blijft het C.S.C. zijn eigen doelstellingen trouw Ze maken van die gelegenheid gebruik om die ongekende talenten te stimuleren en hopen dat hier door anderen aan 't werk zullen gaan. MAURICE VAN DE WIELE, Sevecoot, 76, Erpe. Van beroep is hij pistoolschil der. Men noemt hem een volksmens met geboren talent. Hij leeft zich uit in verschillende genres van de beeldende kunst: potloodtekeningen, van volksmensen en vrienden uit de buurt;houtskulpturen, die Breugliaans overkomen en kleine beeldhouwwerken, waarin het detailwerk opvalt. Hij is de echte amateur, die «al les kan zonder daarvoor eniqe opleiding te hebben genoten». Het is de eerste keer dat deze «burgemeester van 't Seve coot» zijn kreaties tentoonstelt. DAVID DE SMET. Edixvelde, 3, Nieuwerkerken Hij is huisschilder van beroep en vindt na zijn dagtaak ook zijn ontspanning in het schilder werk. Omwille van tijdsgebrek kon hij zich onvoldoende op zijn hobby toeleggen en daarom ook kreeg hj nog geen plaatsje in een tentoonstelling. Hij zoekt rust in zijn stillevens. Hij is een fervent bewonderaar van de natuur, en die kentrek ligt in zijn natuurzichten: hij neemt een foto en reproduceert die dan op doek. Destijds beoefende Da vid De Smet het marmerschil deren, waarvoor hij een oplei ding genoot. Zijn imitaties wa ren toen perfekt. LUC PEIRLINCK. Kouter- straat, 13, Aalst Technisch leraar houtbewer- kina. Uit boomstronken en wortels maakt hij een sti o,, i beeldhouwwerk, zonder oorspronkelijke vorm te w B.-rrk gen. Hij liet zich daarvoor in Vroui reren door pastoor Van Stuj .an^e uit Vlassenbroek. Luc Peiri bewondert in hem zijn lil voor de natuur en zijn wonf lijke vormen. Kunstenaar Peirlinck zijn karrière in '58: hij vo| drie jaar akademie. Zijn bestaat in houtsskulturen, (bi den en panelen), ytong-i cementbewerkingen. Al werken geven een pessim sche indruk, omwille van| neergeslagen ogen en i vige mondtrekken. Toch k nen we moeilijk die trek s nemen, gezien hij in ifl prinskarnaval van Aalst v Hij is de enige die zijn karnavalskepter heeft. Hij I schouwt dit werk als een Ij weeltje. Luc Peirlinck stel reeds een tiental keren I toon. JEFF H'HAESE, Oude I baan, 22, Eipe Oorspronkelijk een Aalstend is hij in de kunstwereld gfij onbekende meer. Hij her reeds vele exposities achterj rug met zijn schilderijen, telf ningen, etsen en portretten.lnaJ^ kreeg een akademische optf ber, ding. Men deelt zijn werk in| na 2 het «maqisch realisme». fewpb iWoir Eigenlijk is dat de mooiste stage die je in het kader van je studies kan doen. Het past wel bij «public relation». Maar zeg eens, wat trekt je zo aan in p.r.? Het werk? Magda: Voor mij is het vooral de bedoeling te werken als hostess. Je moet weten dat in die branche de vrouw nog erg wordt gedis- krimineerd. Als je in de public relation van een bedrijf zit b.v. dan heb je als vrouw vooral bureel werk: persmapjes samen stellen, korrespondentie door nemen en nog van die dingen. Het echte kontakt met bezoe kers. met klanten is er niet bij en dat is het juist wat ik zoek. Als hostess ben je voortdurend onder dc mensen. En in feite, de hostess maakt deel uit van de public relation. Ook zij moet de situatie van het bedrijf kennen. Wat zeggen ze daarvan in uw jaar? Magda: Wei. er zijn er die dat in het belachelijke trekken, zo van: jaja, wie 't mooist naar de jury lacht wordt het... en nog van die dingen. Anderen kunnen dat wel appreciëren, 't Zal wel weer zijn van: kom. nu mag je eens Magda, bloemenfee met het kroontje (JM) trakteren op je titel. Magda: Slurp, (vrije bewerl Zullen wij dat eens doen. Een voor «ja graag»), pintje? R.D

De Voorpost | 1977 | | pagina 12