Zicht Naar begijnhof ALGEMEEN BOVENAANZICHT Dit zijn straten waar de voertuigen nog wel toegang hebben, maar waar in de eerste plaats kinderen kunnen spelen en volwassenen de mogelijkheid geboden wordt met elkaar in kontakt te komen, zo maar aan de achterzijde van het huis, net op straat. Ze kregen de naam woonerven. Nadat reeds projekten voor het ver keersarm maken van de Sint- Kamielstraat door de werkgroep Vies Oilsjt voorgesteld werden en het Sint-Jorisstraatje als wandel en winkeldomein stilaan vaste vorm krijgt, richt Openbare Werken nu alle aandacht naar de Grote Markt. De werken die daar, wellicht binnen enkele maanden starten, zullen het stadscentrum grondig wijzigen. De voetganger zal zich veilig over de Grote Markt kunnen bewegen en op het plein van een drankje in open lucht kunnen nip pen. Een totaal ander plan is dit van het Sterrestraatje. En voor diegenen die van de ligging van dit straatje met de mooie naam niet op de hoogte zijn een toelichting. Het is een verbindingsweg tussen de Pontstraat, Houtmarkt en het Be gijnhof. De ene kant van de straat is ingenomen door het Volkshuis, langs de andere kant een apoteek, een notarishuis, nog een woning en een paar stapelplaatsen of gara ges. Ingenieur-architekt 0. Van Severen uit Dendermonde en architekt I. Van den Broeck uit Aalst kregen van het stadsbestuur de opdracht een ontwerp te maken om de Ster restraat om te toveren met veel groen, stenen en banken tot een verkeersarme straat. HUIDIGE TOESTAND Zowel het voetpad als de straatbe dekking van deze straat zijn mo menteel in zeer slechte toestand. Aan de zijde van het Volkshuis is niet eens een voetpad te bekennen. Een deel van de Pontstraat is ook aan een nieuwe bedekking toe. Er bestaan natuurlijk meerdere moge lijkheden. Men kan de beide straten gewoon herstellen of de Sterre straat autovrij maken. Deze laatste oplossing wordt echter niet weer- Het Sterrestraatje, weldra 'n straat met hindernissen, ook verkeers arme straat genaamd (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 16