DE BAL IS NOC ALTIJD ROND Met haken en ogen Waarom moest Eddy d'Herde thuisblijven? Liefhebbers BIJ ONZE LIEFHEBBERS BEKER DER DENDERSTREEK, OUDEGEM, BORSBEKE, NIEUWERKERKEN EN NINOVE KOMEN UIT DE BUS. V.Z.W. VLAAMSE WIELERBOMD V.W.B. Weer voetbal!! Rac. Mechelen - Eendr. Zele 1-0 Rudi Haleydt Kickertornooi Verlies I Het is allemaal een beetje onbegrijpelijk ons landje I zendt enkele pisterenners uit naar de wereldkampioen schappen in San Cristobal, doch vertikt het een van de besten te selekteren. Eddy D'Herde, de slanke Nieuwer- I kerkcnaar moest inderdaad thuis blijven. I Intussen heeft het kwartet Stan Toumé, Dirk Van de Weghc, Jean Louis Baugnies en Raf Dejonckheere in de Olympische achtervolging zo ondermaats gepresteerd, dat felle kritiek opspoot. Het kon eigenlijk moeilijk anders onze „trikoloren" realizeerden een beschamende chrono slechts de underdogs uit Guyana en Taiwan deden nog slechter. Als verzachtende omstandigheid kan aangevoerd dat Baugnies, na een onbehendig maneuver van Van de j Weghe, tegen de aardbol pletste. j Als gevolg van die val mochten de „Belskens" hun ,,race"(?) overdoen, maar dat vertikten ze gewoon. Het is dus een roemloze aftocht geworden... Insiders weten dat Eddy D'Herde België's beste Olympische achtervolger is. Hij zou veel beter hebben gedaan dan Van de Weghe, de zwakste schakel in de „Venezolaanse ketting", een jon- I gen die het al zo lage tempo van het groepje nog drukte. We stellen niet dat België, MET D'Herde een kans op I een medaille maakte, doch het uitzenden van een ploeg I had tenminste zin gehad, er zou een eervoller resultaat I zijn geboekt. Nu kreeg onze reputatie van „grote wieier- natie" een zoveelste ferme deuk. Ook al omdat Michel Vaarten, de zilveren Limburger, over de kilometer tijd rijden, erg bleekjes presteerde en er slechts een niets zeggende twaalfde plaats aan overhield. Goud was er voor „puntenrijder" Stan Tourné. Doch dit belet niet dat de BWB-bonzen de zaken dringend moeten „herdenken" en als liet echt niet rond draait, liever forfait geeft dan een handjevol toeristen af te vaardigen. Of de ambitieuze dames als Nicole Van den Broeck, die bereid zijn diep in de reserves te putten om er wat behoorijk van te maken. Johny De Wael won in ZIJN" 3erlare en werd hiervoor door burgemeester Van Sande ge feliciteerd. (C) Eric Arijs koersen- Rcgelmatigheidskriterium Medewerking De Voorpost STAND NA ZELE 28.8.1977 Kategorio A 1. Moens Roger 6G6 2. Lanekmians Etienne 602 3- Jacobs Pierre 548 4. V.D. Hoecke Gaston 467 5. Lammens August 462 6. Steenhout André 460 7. Andries Walter 440 8. Straetmams J. 415 9. Van Huffel Roger 408 (10. Segers Roger 378 11 Cobbaut Robert 12. Iwens Jos 13. Severeyns Theo 14. Huysegems Modest 15 Peelman José 16. V.D. Perre Herman 17. De Troetsel A. 18. Michiels Georges 19- Spiinnox Guiido 20. Lampaent Maurice Kategorie B 1. Moons Alois 2. Coppens Robert 3. Verloy Lodew. 4. Van Migro Jos William Tackaert haalde hetf bij de amateurs te Stekene. 5. Luyckx Jean 6. Van Looveren F. 7- De Bruyne Antoon 8. Steyaert Gerard 9. Janssens Carolus 10. Kesteloot Albert 552 492 403 388 377 370 11Heylen Maurice 12. V. D. Moortel A. 13. Volant Arthur 14- Hooghaent Jozef 15. De Baere Ju/Hen 16. Wijmeersch Theo 363 347 344 302 291 289 17. Eysackers Theo 282 18. Keieman Freddy 258 19. De Muynok Robert 252 20. Wuyts Louis 202 Volgende wedstrijden 3.9 te Iddergem; 4.9 te Tervuren. Luc Roels uit Wieze debuut bij de liefhebbers. (C) bestendig op het voorplan tijdens de voorbije (C) *Ve leven al enkele weken opnieuw in de voetbalsfeer voor onze streckkluta is de "Beker van België" zelfs reeds leeg gedronken Eendracht Aalst strandde in eigen huis op ïorneni en de van Baasrode overgewaaide Eddy De Vroe lie zich tot een "wonderkeeper" ontpopte; KAV Dendermondc verd (onverdiend) en slechts na strafschoppen door het Srussclse Crossing gewipt; een nochtans niet denderend Zele leeft het Racing Mechelen biezonder lastig gemaakt. al moest keeper Stickens reeds in tie 4^ min. een goaltje van Van Kerschaever inkasseren, en het verrassend sterke! Jong Lede deed veel meer dan zich op Union verdedigen. (herleefde niemand de 32e pnales, toch zitten de diri genten daarom niet in zak sn as de échte kompetitie, strijd voor de punten, is elangrijk Zo belangrijk jelfs dat de resultaten en de nee gelijklopende be stelling van Jan publiek, de hartslag van een klub be palen. De fan wil spektakel. En overwinningen. Twee soms moeilijk te kombi neren ingrediënten van een "kijk- sport" die niet kan leven zonder financiële inslag. Voetbal is het meest onbe rekenbare bedrijf, zo labstrakt als de abstraktie zelf. De bal is nog altijd rond, doch maakt soms de gekste kaprio len Dat laatste is één van DE attracties van deze disci pline. Doch voetbal is ook vandaag nog steeds "a game", een spel. Of zou het moeten zijn. Maar de drang naar punten en centen ds dikwijls de lont die een ontploffing veroor zaakt, die naar ruwheid en dekadentie leidt en naar een negeren van de mens in de tegenstander De "jongens in de anderskleurige shirts" moeten tegenspelers blijven, geen te bekampen vijanden. Respekt voor anderen kan wederkerigheid uitlokken. Oog om oog, de aanleiding tot represailles. Laten we. op de vooravond van een 30 zondagen durende "kampagne" goede intenties opwekken de voetballer voor zijn medespeler en voor de scheidsrechter, de man tussen hamer aambeeld. De sup- I>orter voor de fan van de "andere ploeg", de dirigenten voor hun kollega 's. Iedereen voor iedereen. Een beetje utopisch, die wensen. Omdat we, impulsief als we zijn, soms eerst ageren en pas daarna redeneren Doch zelfs de vurigsten onder ons moe ten pogen i-n te zien dat ook de voetbalsport zo relatief is als het leven zelf. oals verleden jaar werden de Eendrachters in de 32e finales •n «lc !>ekerkompetitie met tie kleinst mogelijke verliesscore *>or een tweede klasser gewipt. Vorig seizoen werden tie 'n ootl-zwarten door Berchem in het zicht van do haven met doelpunt verslagen en dit na een wedstrijd die het beste et verhopen voor de komende kompetitie. u üggen de zaken heel an- ■rs want Zele kon zich •oit herstellen van een <*gtijdige opdoffer. Bmers Kerschaver wist na !n spei een flater van doel- &n Stickens uit te buiten een doelpunt, dat onver richt het eindresultaat zou ^Palen. De prestatie die de "sten in de Dijlestad voor «t voetlicht brachten is niet "Opgevend voor de volgende ir WMag en zelfs Mechelen ip n'et hoog van de toren «zen Vooral d« bloedar- loede van de Recdngers in g e aanval maakte van deze in" fcfrontatde een vertoon, lk k* vvoin,iS gunstig kan ge- je Ntnentariëerd worden. "e TWEEMAAL GEEL P 'ag zelfs een zekere tra- :1S pk in het spelverloop, E r^n sommige titularissen R t gemakkelijk over hun >E geraakten met het ge volg dat De Ferrer re en Jansegers opnieuw met geel werden gekonfronteerd. Voor Fons ligt hierdoor een schor sing in het verschiet, doch voor eerstgenoemde rijn de vooruitrichten n<>g slechter reeds zondag moet De Fer- rerre afwezig blijven wegens de kleurkaarten van verleden seizoen en nu staat Dirk reeds in het krijt met twee gele kaarten. Tot onze spijt moet de on gunstige mening betreffende Van den Berghe en doelman Stickens, reeds in een vorig verslag geuit, nu nog be krachtigd worden. De ex- verdediger van Buggenhout •Mep er terug maar voor spek en bonen bij, terwijl de Zeelse keeper een vrijschop liet ontglippen, zodat de za ken van de eerste minuten in de war liepen. Later zou hij nogmaals een op de borst geblokkeerde bal laten vallen maar deze keer liep het gunstiger af. Recht vaardigheidshalve moet ech ter gezegd dat de Zeelse por tier op doorbraak van Hel- sen een te onderstrepen red ding bracht. Zelfs De Vos was tegenover rijn vroegere maats bepaald minder dan in de vroegere uitgave Hij werd totaal uit de wedstrijd gehouden door Roelandt, want de man uit Beveren was onvoorwaarde lijk het voornaamste licht punt in deze wedstrijd. Voor" Zele was het een wed strijd die zeker zonder hoofd letter moet geschreven wor den en vooral Freddy Ja cobs was niet de autoritaire verdediger. Heel wat slechte voorzetten en tekorten van deze stoere back lagen aan de basis van gevaarlijke si tuaties die door de onbe holpen aanvallers van Meche len niet werden uitgebuit. Slechts Jansegers en Coore- man gaven een paar flitsen en deze laatste diende dan nog bij te springer, om een zeker doelpunt in de tweede potige speelhelft op de bJn te redden De doelpogingen van Zele kunnen gemakkelijk aan de vingers van één hand worden opgesomd, zodat niemand ons zal tegenspreken als we de gedachte vooruit zetten, dat toekomende speeldag beter zal moeten gekombimeerd worden, wil Zele iets bij Ber gen gaan wegkapen. De ploeg Stickens. Lambreoht, Jacobs, Goossens. Van den Berghe. Cooreman, De Vos. Jansegers Maes. Jean-Pierre Christiaens en Maes. Volgende spelers bleven op de bank ritten Van Hove, De Feyter en Van Driessehe. B. Rudi Haleydt was opgeno- J men in de "prcsclcktie i van 22" voor de match te- 4 gen IJsland. Zijn naam J; komt evenwel niet meer 4 voor op de lijst van 16 J die Guy Thijs vrijgaf. Misschien heeft het te maken met het matte ver- toon van Waregem te Be- i vere-j waar Rudi nochtans Jf een opvallend goede match 4 speelde. (mm) Van de klubs die er best voorstonden om tot de halve finale door te dringen is er op de laatste schiftingsdag geen enkele gesneuveld. Nochtans hebben een paar onder hen zich niet zonder slag of stoot kunnen kwalificeren. Dit was het geval met Eendracht Nieuwerkerken dat aan Burst een harde dobber had. Eendracht had nochtans de handikap dat het nogal vroeg in de wedstrijd zijn speler trainer Paul Janssens verloor. Deze liep een verrekking op. Vandaar dat de thuisploeg tot het uiterste is moeten gaan en slechts in de twee de speelhelft zegezeker werd. Als de eerste speelhelft met een 0-0 stand werd afgeslo ten dan kon men daar zeker geen graten in vinden. Burst verdedigde zich niet alleen - voortreffelijk maar was nog een paar keer gevaarlijk op de koop toe. De thuisploeg die kost wat kost naar de halve finales wilde akteerde te zenuwachtig om doeltref fend te zijn. Na de rust liep het echter beter bij de thuis ploeg. die in een korte tijd spanne haar zege vastlegde. De bewegingen van Een dracht waren toen beter ge ordend en in de 48e en 50e minuut kopte Danny Steen hout tweemaal raak. Ook Borsbeke heeft heel wat last gehad om zich ten nadele van Vlierzele te kwalificeren. De bezoekers hebben inderdaad meer gedaan dan zich kramp achtig verdedigd. Ze kwamen zelfs op voorsprong en zeker niet onverdiend. Reeds in de eerste minuut sloeg Vlier zele verrassend toe. Daarna werd de Borsbeke verdediging nog een paar keer onder een felle druk gezet. Nog voor de rust kon Guy Noré. die door «de Toekomst» bij AA Gent werd weggekocht gelijkstel len. Dit was ongetwijfeld een geweldige stimulans voor de thuisploeg die na de rust meer armslag kreeg. Het werd in het uur 2-1 langs Dirk Van der Stichelen. Een tiental minuten voor tijd trok De Vuyst een streep door de rekening van zijn gasten met een derde doelpunt. Voordien had diezelfde speler een elf- metertrap gemist. Oudegem is door een 2-0 zege on Spar ta Buggenhout insgelijks tot de halve finale doorgedron gen. De thuisploeg speelde bij de rust reeds zegezeker met twee doelpunten van op portunist Baert. Robur greep aldus naast de vurig betrachte kwalificatie. De Moerzeke- naars wonnen van Baasrode met klein verschil. Robur kwam in de 10e minuut op winst toen Wauters de bal in de loop van De Vlaeminck bracht. Baasrode kwam in het half uur op gelijke hoog te. Robur vestigde zijn over winning na de rust. Lelie ver zilverde toen een goed aan geven van Wauters. In de C-reeks werd VK Ni- nove laureaat. Het kwam nochtans vrij moeilijk aan de winst tegen een stug aan klampend Viane. De halve finales in de Beker der Den derstreek» zullen op 1 of 11 november gespeeld worden. De finale zal waarschijnlijk op 25 december worden be twist. J.V.H. DE UITSLAGEN REEKS A FC Robur - FC Baasrode 2-1 J. Schoonaarde - RC Boonwijk 2-2 E. Opstal - Zand. Appels 1-0 Sparta Appels - FC Wieze 1-1 SK Lebbeke - Opdorn 5-4 W. Gijzegem - E. St. Gillis 1-2 SK Oudeg. - Sp. Buggenh. 2-0 SK Gremb. - KAV Dend. 1-1 REEKS B E. Nieuwerkerken - Burst 2-0 R. Haaltert - FC Mere 5-1 Baardegem - FC Doggem 0-1 Herdersem - O. Erondeg. 4-0 SK Aalst - TH. Meldert 5-2 E. Meldert - SK Aaigem 3-0 Heldergem - W. Hofstadc 1-4 Denderhoutem - Edixvelde 0-1 Ede Haaltert - Erne 2-4 Schroevers Moorsel - SK Erembodegem 2-3 FC Kerksken - R. Bambrugge 0-3 REEKS C VK Geraardsbergen - Overboelare 1-2 R. Ophasselt - Polare 0-0 SK Welle - Sp. Geraardsbergen 0-0 Maria Lierde - FC Denderl. 2-0 Okegem - FC Outer 1-1 Deftinge - Bonanza 2-2 St. Denderleeuw - E. Moerbeke 2-3 KB Iddergem - Schendelbeke 2-1 SV Voorde - Ookerzele 2-0 VK Ninove - Viane 1-0 REEKS D SOS Schellebelle - Oudenhove 1-0 SV Zottegem - Steenhuize 3-2 Berlare - Serskamp 0-2 St. Lievens Houtem - Herzele 1-2 Bavegem - FC Westrem 0-0 SK Overmere - Valentino Overmere 3-1 Smetlede - Oordegem 3-4 Erwetegem - Hillegem 4-2 jy T. Borsbeke - SK Vlierzele 3-1 Grotenberge - R. Wetteren De Tonnekesvrienden or- ganizeren op zaterdag 17 september een reuze-ki- ckertomooi met vele dui zenden franken aan P"J' zen. Iedereen kan te Nieu werkerken deelnemen D.D. In de achtste finales van de Belgische minivoetbal- beker verloor Ford Aalst op eigen terrein met zwa re 1-7 cijfers tegen Con cordia Gent. Vooral Jans sens (6 goals) was de gro" te boeman voor onze Aal- Stenaars. D.D

De Voorpost | 1977 | | pagina 21