Aa sterse f itsen IC [E FEEENKRING WELD IN AKTIE? FIRMA HOUDT KAMMENSTRAAT NIET NETJES HET HART VAN EENDRACHT AALST KLOPT IN DE SPIONKOP r-' y// wfm 4 - 2-9-1977 - De Voorpost BUITEN WEDSTRIJD 1 De Reuzen (speciale vermelding artis tiek) 2. Wilma en Betty (speciale ver melding originaliteit) Landelijke groepen 1Bloemenwagen met orkest - Marcel Van den Broeck 2. De zeven ambachten - A. Uyt- tersport. 3. Bloemenwagen - J. Van Nieu- wenborgh. Andere groepen: 1Robin Hood (gelukwensen van de jury - artistiek) - 't Kliekske 2. Mexico - Europastraat 3. De Vliegende vaan - Kapelle- straat 4. Parel van het Verre Oosten - Kapellestraat 5. De Doppers - De Luilakkers 6. In den Bareel - Dorpstraat 7. Vuile Mong - Statiestraat 8. Luiz Night Show - E. Teek 9. Dubbeldekkers - Jean «den Bakker» FEESTKOMITEE «Neen, het Feestkomitee wil zich niet opdringen», zegt ons voorzit ter Frans Wauters. «Zo men plaat selijk zelf over de brug komt en onze hulp inroept steunen we graag zoveel mogelijk». «Eigenlijk is deze stoet een te ge mengd geval. Het Kamavaleske zou beter voorbehouden blijven aan, Aalst terwijl in de Falluintjes liever het landelijke zou worden beklemtoond, het folkloristische. Misschien is mits een voorlich tingsvergadering waarop ge vraagd wordt dit landelijk aspekt te aksentueren een dergelijke se- lekterende realisatie mogelijk». HET CORUM Het «Corum Alostum Imperiale» deed dan na de prijsuitreiking zijn duit in 't zakje, eerst in de Paro chiezaal en achteraf in de Baarde- gemse cafés. Met ook schepen De Neve en De Maght als luisteraars brachten ze enkele van hun schla- De doppers aan den loog, uitgevoerd door de Luilakkers (JM) Bloemenfee Magda met eredame Bernice samen in de koets met het prinsenpaar van de jaarmarkt (JM) Wilma en Betty in een prehistorische kar uit de Kapellestraat (JM) Jaarmarktkeizer Etienne en fee Rita (JM) gers waarbij ook ex-burgemeester Marcel De Bisschop zich verdien stelijk maakte. Beurtelings humo ristisch en romantisch genoten de Baardegemnaars van de "soms on deugende liederen en teksten ge bracht door Herman Louies, Frans Wauters en vooral Daniël Jaco bus. Waarschijnlijk, zo er geen budge- Doch dit is niet meer overal het geval: aan de kant van de Tra gel heeft een firma het nodig geacht om containers op de stoep te plaatsen zodat het uit zicht voor de omwonenden verkorven is: naast deze op slagruimten heben ze er ook hopen roestige ijzeratval uitge stald tot ergernis van de men sen die er langs wonen. Ook het perceel tussen deze firma en de heer Somers dat officieel als zone voor nijverheidskom- plex staat geboekt wordt door de firma versierd met oud ijzer, afgedankte autobussen en an der industrieafval: de mensen die er pal tegenover wonen voelen zich allesbehalve in hun sas met deze «tentoonstel- De vliegende vaan uil de Kapellestraat (JM) rijk. Hij werd geboren tussen pot en pint. En nog dezelfde nacht werd een feestmaal ge houden met brood en stin kende kaas op het menu. (De bazin was toen bruin aan het bakken aan de zee.) Het is de bedoeling geld in het bakske te brengen om jeugd spelers te steunen. Voortaan zal men dus achter de goal de «Spionkop» kunnen waarne men, gewapend met het nodige lawaai (toeters) en zwaaiende armen. Door 'n hechte supporters- ploeg strijders in de achter hoede wil men de ploeg op de grasmat een hart onder de riem steken. De «Spionkop» is dus het pepmiddel dat de «Eendracht» naar verdere suk- sessen zal moeten voeren. Het aantal leden is niet on verwacht zeer snel ge groeid. Leden brengen gewoon nieuwe leden mee. ledereen is welkom. Het idee is feitelijk ontstaan in het brein van de voorzitter, de ondervoorzitter en de schat bewaarder die om de maand naar Engeland trokken om daar taire kink in de kabel komt, groeit de Faubourg-Jaarmarkt volgend jaar nog verder uit en zullen, nog meer dan nu reeds het geval was, de folklore en de typische geplo genheden van de Falluintjesstreek aan bod komen die er in elk geval dien voor te zorgen niet te verste delijken doch haar eigen gelaat te bewaren». L.H. Reeds jaren is de Kammenstraat één van Hofstade's mooiste straten: recent gebouwde keurige woningen zorgen ervoor dat de bewoners zonder zorgen hun vrije tijd in hun tuintje of op de stoep kunnen doorbrengen. ling»: zij vragen dat dit perceel minstens een beetje gekamou- fleerd wordt door een laagje groen en dat zeker de afval van het voetpad wordt verwijderd. Wij hopen dat de firma met deze verzuchtingen zal reke ning houden zodat de omwo nenden zich niet dienen binnen te sluiten om de afval hopen niet te moeten aanschouwen. Deze mensen dienen al vrede te nemen met de aanwezigheid van onderaardse reservoirs van mazout en vloeibaar gas. Kortom, men vraagt een beetje milieuvriendelijkheid van een grote firma, woord en daad is nu aan hen! Dirk Daelemans Naar alle waarschijnlijkheid zal het plan Marc Galle v 81IS r de Europese verkiezingen in ons land, door de reger,s we' worden aanvaard. Nu menen sommigen dat Mare Gr ,'e9er terwille van de indiening van dit voorstel, zelf vooij h0^d Europese verkiezingen kandidaat zou zijn. Hij laatfon in weten dat dit niet het geval is. «Ik heb mij voorgenonpkend mij volledig aan het arrondissement Aalst te wijten ftien< dat kan ik niet vanuit Straatsburg», aldus de volksv tegenwoordig er. De jaarbeursdrukte is weer voorbij. Meerdere expo: drukten hun tevredenheid over het welslagen ervan Unaniem akkoord is iedereen met het feit dat de warE drukkender was dan ooit. Komt er ventilatie is een mene vraag. Weinig waarschijnlijk zouden wij durven bef ren het is immers zo dat architekt Camu momenteel voorontwerp tekent voor een nieuwe Keizershalle. De of zal afgebroken worden. Of dit plan echter reeds zeer vaste vorm zal krijgen dun/en we betwijfelen; het is zo dergelijke projekten meerdere jaren tussen het opzet verwezenlijking liggen. Jaarbeurs voorbij, wil zeggen dat er met verlangei blikken naar de volgende karnavalviering uitgeJ wordt. Samen met het gemeentebestuur zal het fel komitee zich nu inzetten om van de vijftigste karnafl stoet een parel van originaliteit te maken. Spijtig zijn centen niet even origineel, er wordt namelijk geenl komende subsidie voorzien. Enkele groepen zullenf meer deelnemen, maar anderzijds zijn reeds nieuwkomers. Wil Aalst op waardige wijze de naam karnavalstadf Vlaanderen waar maken, dan zal heden een ernst aanpak noodzakelijk zijn. Er werden ten behoeve van de deelgemeenten twee niswagens aangevraagd. Cinema Palace werd op 1 september geopend. maal vernieuwd. De Kommissie van de Akademie van muziek ballet toneel, besloot tijdens een eerste werkvergadering de fi Haaltert bij Erembodegem Terjoden te voegen. Bul Groot Aalst zijn nu nog twee filialen nl. Denderleeu^ Herzele. In verband met het festival van Vlaanderen een r deling: door omstandigheden werd het konsert, ge J grammeerd op 26.9.77 in het VTI, Vakschoolstraat ai last. De personen die reeds kaarten ontvingen enl taald hadden kunnen zich in verbinding stellen metl Toeristisch Informatiebureau, Grote Markt Aalst of tT fonisch 052-21.57.51, toestel 100. Toen een aantal jongeren op de wijk Ten Berg zich s taan met de kleine kinderen gingen bezig houden kwaflj ze op het idee een klubhuis te bouwen. Het materiaal vi geleverd door het stedelijk jeugdsecretariaat. Nu is I wachten nog op een bouwtoelating, van openbare werlf De jongeren meenden zonder bouwtoelating aan de sla! kunnen gaan. Er kwamen echter bij openbare werken kif ten binnen. De anti cumul wet heeft tot gevolg dat, meer speciat| de akademie voor muziek, ballet en toneel enkele li krachten hun uurrooster zullen zien inkrimpen. September wordt de maand der muzikale hoogdageJ het kader van het Festival van Vlaanderen en de 7de orl cyclus in de Sint-Maartenskerk, gaan talrijke manifests door. Noteren we alvast volgende data: vrijdag y septf ber: English Chamber Orchestra, Sint Maartenskerk om 20u30 en zondag 11 september te 15u30 de operj van de 7de internationale orgelcyclus door organist Krl aan Van Ingelgem, eveneens in de Sint Maartenskj Deze beide manifestaties worden in 'n volgende uitvoerig belicht. Roel Van de I «Eendracht Aalst» heeft weer een volwaardige supporters- klub Hij is van 10 juli 1977 jong, en boven de doopvont gehouden in café «De Klub» (bij Georgette) op het Vredeplein. ^.?erj?.n9 c*u®- en a' leden" ster-ploegen te gaan bekijken. VOLGENDE KEER Het heet de gewoonte dat ieder jaar dit sportfeest door een an dere club wordt georganiseerd. Waar dit keer Puurs aan de beurt was zijn 't in 1978 de jon gens uit Oppuurs die de orga nisatie op zich zullen nemen r.b. DE STROP Louis Pikkendief moet ,rJl(.e hangen worden. De beul t U e)or di i jaarl strop dicht, waarop Lou w oede gebaren begint te i De beul trekt de strop v en vraagt: - Awel, wat ister Louis antwoordt: -Zwiji or he ik dacht dat ik ging stikA/ (Manchester United. Arsenal Derby CO. Chelsea, Totten- ham Hotspur). Vrijdagavond de boot op, en zondagmorgen weer thuis. Present voor de match van de «Eendracht» Zij brachten het idee van de «Spionkop» mee. Met het tot nogtoe gekende sukses wat le denaantal betreft. Achter het doel zal dit sukses er niet min der op worden, naar men hoopt. Albert Podewijn, schonk de supportersklub «De Spionkop» hun vlag: de vlag van de vroe gere «Botermannen», onge veer veertig jaar oud (1936). Albert Podevijn is oud bestuurslid van «Eendracht Aalst. Bestuur van «De Spionkop»: Erevoorzitter: Norbert Lierman, Voorzitter: Roland Van Hende. Ondervoorzitter: Jean-Pierre De Decker, Secretaris: Benoit Timmermans, Schatbewaar der: Willy Callebaut, 1e afge vaardigde: Maurice Wauters, vaandeldrager: Alfons De Cooman Wilfried Lissens. Waarschijnlijk geïnspireerd, alleszins in analogie mete het Oiljsters karnavalgebeuren en amusementsleven bir recht verworven hebbende Prinsencaemere, werd reed ;r een paar jaar gedacht aan een parallel lopende «soc !u' van gewezen bloemenfeeën der Ajuinenstad. Bloemenfee Myriam had de gedachte reeds geopperd een paar jaar geleden en vond da delijk links en rechts gehoor Er schenen echter wel hinderlijke faktoren te zijn die remmend werkten op dit initiatief. Gewe zen bloemenfeeën waren on dertussen gehuwd en niet elke echtgenoot scheen er happig op te staan dat zijn vrouw sup plementaire verplichtingen op zich nam. Waar deze wil wel aanwezig was kon kinderiast beperkend optreden. Feit is, dat er toen niets van in huis kwam. De kwestie is nu echter weer gesteld en het probleem akuut. Gedacht wordt een vereniging, een «caemere», een «kring» of gewoon een «feeënring» die de ex-feeën zou groeperen in een zelfstandige groep die zich zou kunnen uitleven in het Aals- ters gebeuren en buiten de stad optreden als ambassadrices van de Keizerlijke Bloemen stad. Van enkele «feeën» mochten we rechtstreel rechtstreeks hun menii nemen. Myriam is er uit totaal vóór. Annick ooi dan meer genuanceerd: meedoen als de andere doen». Nicole verklaarde zich eens akkoord op het f van de Keizershallen en( een fervente voorstandst de te stichten groep. 0< fee Yvette zou de zaak gen zijn. Schepen van Feestelijk! Gilbert Bourlon, door o deze aangelegenheid gepolst, vindt het initiati venswaardig en heeft a: dames gevraagd hun w< en praktische voorstellen baar te maken. Reeds nu hij hen voor de moeite zich, ook ten dienste vi stad en van de hele schap, willen geven. Hoe het verder evolueert U wel binnenkort FWJ l.

De Voorpost | 1977 | | pagina 4