EATERDIREKTEUR BYLOIS, DE MAN CHTER DE JAARBEURSSHOWS De Voorpost - 2-9-1977 - 5 De heer Rvlnh tuccsn ,L> Fiecta Trnnirnl artiesten SJ Dino Garcia, wereldberoemdheid in het kleine Aalst JM Het Golden Gate Quartet, het grote sukses, de waterdichte harmonïên. de gouden stemmen en nog meer dito platen. Een hele brok kuituur in de jaarbeurs. (SJ) Reading, zoals Jos Ghijsen zo mooi zegt: 100 kilo muzikaal Een t opat t rukt ie tijdens de jaarbeurs. (EL) de samenstelling van lagen de zaken echter an ders. Er bestaat een kern van mensen die op de hoog te zijn van het showgebeu- ren. Ik ging dit jaar als volgt te werk: ik beschikte over een bepaald budget en kon het programma naar eigen keuze samenstellen. Later heb ik dat dan op een meer officiële manier laten aan vaarden. Het grote verschil met vorig jaar is, dat ik alles wat op scène gebeurde naast de Aalsterse avond en de verkiezing van de bloe- menfee, kon centraliseren, de namiddagaktiviteiten werden eveneens via mij georganiseerd. Voor de ou- arbeursshow wordt de Bylois aangezocht het feestkomitee. Is er dit jaar een ver- geweest in de samen- van de show? Dien met de wensen van feestkomiteeleden te houden? met het vorige be- had ik het veel moei- Ik diende vooreerst ng te houden met het en verder was het zo eenvoudig om ze- leden te overtui- van een programma Het was natuurlijk moeilijk jaar? Dit jaar van de Nederpop, voor het eerst te Aalst. Niet direkt om naar huis over te t de bezitter van wereldhits (SJ) Freddy Breek, trekkebenend en zingend, zingend dat de duizend wangen er van blaasden. Ook veel bloemen gekregen, zoveel zelfs dat het leek op een bloemenfeeverkiezing. (EL) Bylois: Aalst is een stad die leeft, veel meer dan an dere steden. Ik ben ook op de hoogte van de vorderin gen aan het kultureel cen trum. Ik hoop echter dat die nieuwe keizershalle er komt. Kijk in Strombeek Bever zijn er 250 zit plaatsen, Hasselt telt er 850 en te Aalst zou in het Kultu reel centrum plaats zijn voor 600 personen Hasselt heeft er nu al spijt van dat zij geen massa spektakels kunnen brengen. De prijzen der plaatsen moeten we gens het klein aantal duur zijn. Er kunnen geen grote namen gevraagd worden. Het is dus vast en zeker no dig dat Aalst over een zaal- beschikt zoals deze waar een massa publiek binnen kan. Het zou echter wel in teressant zijn als de perso nen die instaan voor het op maken der nlannen ook eens met personen uit de show-wereld in kontakt kwamen. Naast het kultu reel centrum zie ik voor Aalst werkelijk een tweede zeer grote zaal niet als een overbodige luxe. DVDe show anno 1977 had veel punten gemeen met het spektakel van vorig jaar, waarom? Bylois: De eerste twee da gen zijn van een aanloops periode. De mensen moeten de richting van de jaarbeurs gewend raken. De program ma's mogen ook niet te duur uitvallen. Vanaf de maandag moeten we volk trekken, we moeten de jeugd aantrekken, bvb met Georges Baker Selection en Highlight. Om er wat varia tie in te brengen was het dan de dinsdag de beurt aan vader Abraham, opnieuw dus voor een ander publiek. De woensdag was er dan een show voor de ouden van dagen en 's avonds over rompelde men Freddy Breek. Voor mij was de donderdag een standingvol- le avond met het Golden Gate Quartet en Los Machu- cambos. Zondag kwamen dan Micha Mara en Bertice Reading aan de beurt. Er werd de laatste dag besloten met een variété met Fiesta Tro pical. Roel Van de Plas DV: de akkomodatie is na tuurlijk ook niet alles. Zijn de artiesten daar mee tevre den. Ik bedoel, er zijn geen douches, geen deftige kleedkamers enz. Bylois: Er zijn natuurlijk geen sanitaire voorzienin gen, maar de artiesten ra ken daaraan gewoon. Ze ko men ook in tenten. Het is niet alleen in Aalst dat het zo is. Toch heb ik in dat ver band een voorstel. Het moet toch mogelijk zijn om verplaatsbare douches te plaatsen. Een van de aanwezige han delaars in de jaarbeurs is daar vast toe bereid, tegen enige vergoeding welis waar Neem nu bijvoor beeld, de piano van het Golden Gate Quartet Vorig jaar stond die groep met een piano zonder goede klank. Ik heb voor dit optre den een vleugelpiano ter beschikking gekregen van een eksposant. De kosten die het huren van zo'n in strument in Gent of Brussel met zich meebrengt zijn zeer hoog, we denken aan het transport, de verzeke ring e.a. DVHet zou natuurlijk zin loos zijn om tegen volgend jaar nog zoveel vernieuwin gen door te voeren, vermits er reeds plannen in vooront werp zijn voor een heel nieuwe keizershalle. Los Machucambos. la bamba en dan weet u meteen welke troef er werd uitgespeeld. Mooie dames ook en daarvoor mag een ekstra applaus weg (SJ) t is niet de eerste keer dat Robert Bylois, direkteur van Benelux Teater te Brussel, met jgJjs weekblad een gesprek heeft. Vorig jaar na het jaarbeursgebeuren kregen we zelfs de Gelegenheid zijn fotoboek dat zwart staat van dankbetuigingen enkele dagen in ons bezit 30Jhouden en er zelfs foto's uit over te nemen. Robert Bylois is een zeer dynamisch per- at pon in de showwereld. Hij ligt aan de grondslag van de karriere en de populariteit van veel ende artiesten. Tijdens deze dertigste jaarbeurs was de heer Bylois eveneens aan zijn ten|ftiende organisatie toe. zou moeten zijn. Ik beschik te slechts over witte spots maar zie het in de toekomst toch professioneler met enkele gekleurde. Ik zou graag twee medewerkers hebben die mij bijstaan met de regie. En als het ergens mogelijk mocht zijn dan zou men het teaterbureau een grote dienst bewijzen door de shows in plaats van twee maanden voor de jaarbeurs, zes maanden vroeger te la ten vastleggen. Ik wens hier ook de nadruk te leggen op de gebeurtenissen achter het podium, er zou zeker een grotere discipline nodig zijn. Belgische aanwezigheid tijdens de jaarbeurs op de disco-toer. Drop, drop. drop en klap in de handjes den van dagen had ik graag jan Schodts gehad maar die was met vakantie. DV: Zo te zien is alles vlot verlopen en met een grotere belangstelling dan vorig jaar. Hebt u nog opmerkin gen, zijn er zaken die nog moeten veranderen? Bylois: het komitee is schijnbaar tevreden en heeft aan mij persoonlijk geen enkele opmerking ge stuurd. Wel heb ik persoon lijk enkele opmerkingen. Het is niet zozeer kritiek als wel een konstatatie van enkele punten die moeten veranderen. Vooreerst zijn daar de mikro's. Die instal latie moet nog meer achter uit gebracht worden. Er was een verbetering in de verde ling van het geluid, maar 't kan nog perfekter. Ook de belichting is nog niet wat ze

De Voorpost | 1977 | | pagina 5