VIJF UUR DEFILE VAN GROLLIG AALST MARIALE ZANGSTONDE TE AFFLIGEM OILJSTERSE AVOND 6 - 2-9-1977 - De Voorpost De keizer en de operastar. in een geslaagd duo op de tonen van een Koolstn uitwerl twefl Op zaterdag 8 oktober, te 20 u in de abdijkerk. Zangstonda van het Mariale Vlaamse Volkslied o.l.v. Vicktor Van Fral chen en Willem De Meyer Alle zangkoren en scholen worl den hierbij van nu reeds uitgenodigd om hieraan mede t^ werken, aanwezig te zijn en te zingen. De zangstonde zal doorgaan onmiddellijk na de eucharisi tieviering van 19u. In de mis zelf zou de gebruikelijke volks| zang plaatshebben o.l.v. Victor Van Frachen Om onrust te vermijden en een serene sfeer te bevorderer acht men het wenselijk niet te veel koren te laten optreden. Men zou zich dus bepalen tot de volgende vier: het Dames koor van Merchtem o.l.v. Mw Goossens, het «St. Michielskoor» van Hekelgem o.l.v. Van Frachen, het «Halle- luiakoor» van de Dames van Maria o.l.v. Gaston De Cock en het Koor van de St.-Martinuskerk Aalst o.l.v. E.H. Michael Ghijs. Elk koor kan dan instaan voor een vier- of vijftal liederen waardoor de verplaatsing de moeite waard wordt. Daartussen zingt men O.L.V.-liederen in massa, steeds ingeleid door een bindtekts. Van elk koor worden zeker en vast een tiental leden als afvaardiging te Affligem verwacht. De aiuinboer. steeds paraat op alle feestelijkheden (JM) Ais zesentwintig oogst ergens meer was dan een troosteloze mislukte-zomen rijdag dan zal dat wel in de Keizershailen geweest zijn. Daar was de sfeer om apen mee te schieten. Het karnavalverbond was er aan een zesde editie van de Oiljsterse Show-avond toe, ding dat ten bate werd gesteld van de Fiber Fleet waar straks een troep karnavalisten aan een 50ste kavalkade zullen sleutelen. Zo te zien aan de vertegenwoordiging van het steevolk is die nu al de top-of-the-bill van de jaarbeurs. Misschien wel meer: een zomerode aan het humorminnende Aalst. Of het allemaal evenwaardig op hoog niveau stond is niet zo belangrijk. Een mens is geen aardappel en zeker niet te Aalst. Vandaar ook een nokvolle zaal. een programma dat aaneenge- praat door Keizer Kamiel liep als een trein, hoogtepunten-met- rooie-billen (van het kletsen), zwakkere momenten om wande len te gaan en zich achter aan de altaren van het bier, een roes aan te drinken. Een hele vertoning dus. een levend karnaval- museum. Zelfs, want elkeen die zich op het gebied op de voorgrond heeft gewerkt kwam er zijn steentje bijdragen. Op enkele uitzonderingen na welte verstaan. Om geen namen te noemen, b.v. Herman Daelman w iens Ketjesmonoloog in aller- haast van het programma werd geschrapt. VORTJES Harry Pinky had de eer om het ijs te breken, dat gebeurde dan naar gewoonte met veel gevoel. «Oiljsteneers-Oiljsteneskes» moet zijn jongste «hit» zijn. We merkten toen al de voortreffe lijke begeleiding op van de F.S. Band o.l.v. Mare De Cock. Geen karnavaleske avond of Bert Verbesselt. zeg maar de ajuin- boer. is van de partij met oude verhalen of «vortjes van n3». Een kort en opgemerkt optreden waarna Michel Aalsterse toe standen hekelde in zijn «Frisco Chocolat». Wie niet het minst van zich zou laten speken is Ere-voorzitter A.K.V. en gewezen burge meester Marcel De Bisschop, voor de gelegenheid te vinden achtereen lange grijze baard die de wijze praat duidelijk een stempel moest geven: Er was ne kier. geef mij. geef mij mijn Aalst toch weer en nog van die dingen vol heimwee. bianca Kleur en beweging werden gebracht door de Gilles. Aange voerd door hun voorzitter Gustaaf De Stobbeleir kwamen zij hun nieuwe zonnemaagden- dans aan het publiek presen teren. Spreker daarover: «Kijk naar de dans. maar zoek niet naar de maagden». Overigens een mooi spektakel met die draaiende papieren slierten, maar toch wat langdradig. En toen... als recht uitgestapt uit een Kuifjesalbum: Nicole Schellinck. de Bianca Castafiora van de show-avond. «Zij was soliste bij het Corum», kondigde Kamiel Sergant aan. Misschien daarom dat Nicole «Vrij» zong. en even later «Mé meiken was een oiljstenes». Nou ja... Bob Van Den Bergh. gewezen prins en buitenbeentje, deed het heel wat spiritueler. «Mênne kleinen en ikke» was het tema: vader en zoon en een serie- randkommentaren: zeg pa. da*s een tweetalige schepen, wie zeg je. wel. je zegt toch 'meneer Monsieur'; over Edgard die graag op de foto staat. enz. enz. NU AL VIER KANDIDATEN PRINS KARNAVAL Nog voor de pauze kwam bariton Herman Slagmulder aan de beurt met aria's uit het Witte Paard (later op de avond zou hij ook bladeren in De Lustige Weduwe en Gravin Maritza) waarop dan. na een lauw applaus van een publiek dat zich niet bepaald verwachtte aan dergelijk chanson, nu al vier kandidaten prins karnaval wer den voorgesteld: Michel die een gooi zal doen naar een derde titel, Stefaan Vinck uit Erembodegem die naar verluid vooral op sportvrienden zal kunnen rekenen. bierprins Bruno Redant van de Zjiepeire- kes en Rode Kruis-lid Jan Amant. Aalstenaar en lid van de Suskewieten. Zo te zien mikken de bierfeestorganizatoren van de Blackboys(u weet dat die feesten Edy en Gilly in een duo (EL) De Chevaliers met een medley van bekende liedjes uit hun repertoire (EL) Bob Van Den Berghe zeer spiri- Ere-voorzitter van het AKV Mar- tueel met -Minne kleinen en ikkecel De Bisschop (EL) Nicole Schellinck tijdens haar op treden op de Aalsterse avond (EL) Laatste Nieuws), dankwoordje, een weinig plaus en de beurt was het spektakelgebeuren Chevaliers van de met hun medley toch duidelijk vokaal het sterkst voor kwamen, ook qua Een uitschieter' En dan een K.L.V. en dus ook geen en Draak». William De Wit zijnde wou de groep toch overhaast wat anders Odilon Mortier sprong beeldschone «Mijn ienig Bloemenfee Gilly en prins gaven nog eens een zingen en dansen een zangpremiere van Edy beste. Niet slecht, die als die Boney M. de verlieten was de show stelen. De Prinsencaemere zou doen met hun «Chansons Carte»: een lange (te defile van in vedette prinsen: prins Louis in Mouskouri. Jacky in Abraham... Michel als Van Duyn, prins Marcel zangeres-zonder-naam keren hard brullen. De had intussen de show al de greep. Restte nog gemeenschappelijke finale I een stap dichter te staan bil bloemenfeeverkiezing. Maan leest u elders wel. RENE DE Wil met karnaval plaatsgrijpen) met twee mensen (Vinck en Redant) naar de titel om via deze weg meer ruchtbaarheid te geven aan hun dagen. Nog meer volk stond er op het podium wanneer de twaalf Apostelen van Moilebeek de planken al huppelend hestorm- den. «Wetj het nog?», het was allemaal wat bij het haar getrokken en lang maar voor een eerste publiek optreden nog te pruimen. AAA EINDELIJK Een ander muziekaal interlu dium ging de pauze inluiden. En wat voor één., Mare De Cock maakte nog eens duidelijk hoezeer hij zijn stem kan laten plooien over de aksenten van bekende zangers. Ten bewijze kreeg het publick een mooie «Clown» van Ben Cramer kado. Vrij onopvallend werden ook dit jaar de persprijs voor het beste karnavalartikel uitgekend. De jury van het A.K.V. zal niet veel moeite gehad hebben om de enige twee inzendingen te be oordelen. Dan maar beiden een prijs: Johan Velghe (Het Nieuwsblad) en Ral' Bonte (Het schlager (EL)

De Voorpost | 1977 | | pagina 6