AZ LUX MOCHT NIET IPTREDEN VAN POLITIE PLAATSJE AF - PLAATJE OP! NIEUW BESTUUR VOOR P.V.V. LEDE De Voorpost - 2-9-1977 - 7 Ri jksweg nummer 719. dat zal waarschijnlijk minder zeggen dan «de nieuwe ring», gevormd door de Albrechtlaan, Leopoldlaan en Boudewijnlaan. Overal op deze ringlaan staan borden met een snelheidsbeperking van 80 km. per uur. maar ook tevens tekens dat deze weg een voorrangsweg is. Naar aanleiding van een dode lijk ongeval, ter hoogte van de kliniek, enkele maanden gele den. werd de stad Aalst te Dendermonde in gebreke ge steld en gemaand de snelheid van 80 km lager te stellen. De verkeerskommissie, hiervoor bijeengeroepen. stelde dat eerstdaags een beperking zou inpevoerd worden die de loeae- laten snelheid tot 60 km. terugbrengt. Dus mogen we er ons binnenkort aan verwachten dat al de borden met het cijfer 80 gaan weggehaald worden en vervangen door borden met het getal 60. 't Is toch de Staat die betaalt, maar... daarmee is de kous nog niet af. In diezelfde verkeerskommissie is er ook nog besloten dat. nu Aalst. Groot- Aalst een uitgebreide ag glomeratie geworden is. het nuttig en passend zou zijn. op alle invalswegen zogenaamde agglomeratieborden te plaatsen. U weet wel. die grote blauwe borden, waarop dan in koeien van letters «Aalst- zou staan met een groot cijfer «60». Dit zou dan betekenen dat de beperking van 60 km per uur zal van kracht worden op gans het grondgebied van Groot-Aalst. Dus. die bor den komen er dan ook. Maar... en de kous wordt nog wat langer. Hit hronnl Qntnmatio-h mee dat alle vroegere borden van «60» moeten verdwijnen. Dan maar de pas geplaatste zestigers verwijderen, gezien die nu toch overbodig geworden zijn. En zo blijft het werk in de wereld en kunnen de bordemakers en plaatsers nog een poosje verder. En. maar nu wordt het toch een ekstra-lange kous. dan moeten alle palen die tot nu toe moedig al die borden getorst hebben, ook verwijderd worden. Of liever, vervangen. Want de voorrangsborden moeten blijven staan, doch daarvoor zijn de huidige palen niet geschikt... Mocht je je soms nog eens afvragen waar onze lieve belas- tino<;<*pnfpn heeneaan... A.B. prvolg van blz. 1 SBERT jename verrassing was het op- Kden van Wigbert, de nieuwe jsterse zoon van de kleinkunst It de zoete ballades, de prachtige ation-gitaar en het snarenge- Dchel dat zich beweegt tussen instrumentale van o.m. Ame- a en de vokalen van John Den zin open lucht viel dat nog best De stille troebadoerzal weten je moeilijk dat in die omstandig- Iden vaak is. Misschien daarom de gebroeders Bronder hem in J toekomst zouden begeleiden. ;r produkt uit eigen bodem was Plasmodium Vivax, vrij virtuoos (vooral het stuk met de blokfluit) maar niet altijd (wellicht wel om de langdradigheid van sommige nummers) doeltreffend. Het weze hen vergeven want voor een af- scheidsoptreden ga je makkelijker naar mekaar in lange soli toe gaan dan wel het poubliek als doetwit zoeken. JEZUS Omdat de Antwerpse folkgroep Ur- sus de helft van zijn personeel om wille van autopech in Bretagne had verloren (ze hadden daar gerepe teerd voor het optreden te Aalst en moesten zaterdagochtend in Ant werpen terug zijn, wat voor voren genoemde helft pas maandag is gebeurd) en niet was kunnen ko men opdagen spreekbuis Mark vind dat zeer spijtig en veront schuldigt zich raakte het pro gramma nogal in de knoei. De in richters zaten met de handen in het haar en niet zonder opluchting kwam presentator Erwin een inval ler aankondigen: de knotsgekke «Schiatiek Punk» met rocker Cas Van der Taelen die zich al improvi- zerend wist te redden uit de niet minder improvizerende muzikan ten. Een kleine Elvis Costello. Ook onverwacht was de prestatie van de Jezus People die wel een 1 Condors, springkikkerend Vlaamse punk. Het Hoogtepunt (SJ) K<m7, junky beat (SJ) standje had (daar hoort voor hen een gitaar bij) maar niet voor de podium-act voorzien was Nou, ze deden verschillende toehoorders plezier: Jezus natuurlijk, en zijn volgelingen ook. Kwamen toen Jan Matthieu en zijn Indische vriend. Een aangename verpozing die sitar- en tablaklan ken, rustwekkend zoals bij vala vond. ISOPODA De beurt was dan aan Isopoda, u weet wel al bekend, die twee nieuwe elementen aanbracht: een goed geïntegreerde pianist en als slotnummer een stevige rocker. Nog rechter voor de vuist waren Kazzen en Co, winnaars tijdens het jongste Luitfestival en nieuwe adepten van de punk. Vlaamse punk overigens en lang niet zo kwaad Met vrij ongewone teksten en dus, omwille van de verbazing ook veel belangstelling krijgend vanwege het vermoeide publiek. CONDORS Hoogtepunt was ongetwijfeld de avant-première van de zeskoppige punkrockgroep Condors, naar ie ders verbazing aangevuld met de roemruchte gitarist Nick Roland die naar verluidt uit Dream Express zou zijn getreden. Met Condors was het pas echt troef, menige be nen zwierden over het vochtige gras; dan pas kwam een gedeelte van het publiek los. Abigail zou die sfeer zeker verder hebben verhit tot een klimaks, ware het niet dat deze Aalsterse formatie amper met een meesterlijke blues in volle muzikale zee varend, opdracht kreeg de ver sterkers af te zetten. POLITIE De klok wees al na elf en bepaalde klachten waaronder die van een kommissaris zelf, hadden de politie verplicht tussen te komen. Het weze gezegd dat de bijna tienkop pige ordeidnest dat erg taktvol heeft gedaan en vermijdend het ter rein te betreden om provokatie te voorkomen werd gevraagd zich goedschiks neer te leggen. Organi- zerend lid en duiveltje-doet-al Ni klaas vond dat geraadzaam en moest nogal wat tegenzin van kol lega's overwinnen. Ook die van Paul Evraert, kontaktman van Kaz Lux, die makkelijk spreken had, zijn artiest wou zien optreden (wel licht om zeker te spelen de gage te krijgen) en mondeling de verant- Een kleurige menigte kwam 's namiddags al hel sukses van het parkfestival aankondigen (SJ) Punkers: de horizon van het dansperk oversturen, want waar valt straks de ketting als we die punktueel de lucht inzwieren (SJ) woordelijkheid wou dragen voor eventuele herrie. Nogal gemakke lijk als iemand anders al in de combi getekend heeft, in casu op zich heeft genomen het geheel tot een goed einde te brengen. Hoe dan ook, al was de ontgooch eling bitter, de leden van Cedo Nulli hebben op waardige wijze een punt gezet achter het verhaal van dit eer ste festival: een opgeschikt terrein, podium afgebroken, artiesten be taald, centen geteld enz. Een mooie uitgangspositie om .te gaan praten over de dubbelzinnigheid van belof tes waar je wettelijk als organizator niets tegen in te brengen hebt maar die vragen doen rijzen: mag één enkel individu bepalen of honderde individuen naar muziek mogen luis teren, wat als één enkele persoon klacht indient tegen de veelvuldige decibels tijdens de jaarbeurs, wat met karnaval, zal men om elf uur alle foorkramers verplichten de muziek'af te zetten, zal één tele foontje daarvoor volstaan? Een ne telige problematiek die nog eens en ter gelegenheid van het parkfestival enige bezinning vraagt. Of dat een drama was? Niet volle dig want Cedo Nulli mag zich in een zaak toch tegen de borst stuiten. De pauzes tussen de optredens door waren oeverloos lang en met wat meer zorg daarvoor, en ak koord, het nahouden van de belof tes van geprogrammeerde groepen inkluié kan zo'n spektakel in feite om elf uur gedaan zijn. En niet zoals zondag, om twaalf uur de hoofdact nog schuldig. En als het toch langer moet kan Wigbert nog altijd zijn akoestische gitaar uit de doos halen, men zet zich in een kring en geen haan die daarom kraait. Ook niet die paar rare vogels uit de buurt. René De Witte Een tweetal weken geleden had in de partijlokaal «De Lelie» een algemene vergadering van de PVV-partijleden plaats. Tij dens deze vergadering die druk werd bijgewoond, werd, on der voorzitterschap van de kantonnale sekretaris, overge gaan tot de voorlegging, besprekingen en goedkeuring van Het nieuwe artikel had tot ge volg dat er overgegaan werd tot de verkiezing van een nieuw plaatselijk partijbestuur. Op aandringen van de Aalsterse burgemeester D'haeseleer stelde de heer Julien De Cre- mer zijn kandidatuur voor het voorzitterschap. Hij werd te vens tot nieuwe voorzitter ver kozen en volgt in deze hoeda nigheid de heer Cyriel Noël op, die zich ten gevolge van de nieuwe statuten moest terug trekken. Hij zal wel ambtshalve deel uitmaken van het over koepelend bestuur voor Groot-Lede, samen met de an dere PW-mandatarissen. Als afgevaardigden werden verko zen: van de PW—vrouwenvereniging: de dames Cornu-Molens. Janssens-Van De Putte. Bogaert-Moerenhout;als man nelijke afgevaardigden zijn verkozen: Marcel Bosman, Wil- fried Comu, Omer De Craei ker. Marcel Van der Haegen, Albert Lanckman, Roger Van der Eecken, Willy Troch, Dona- tus De Troyer, Achiel De Win- ne, Theo Mertens en Jozef Mat- thijs. In de nieuwe statuten wordt bepaald dat leden van het gemeentebestuur, het schepenkollege en de OCMW niet het mandaat van voorzit tervan de partijafdeling kunnen uitoefenen, maar wel ambts halve in het bestuur zetelen. Op de bestuursvergadering vo rige maandag werd dan het verdere bestuur samengesteld. Als ondervoorzitters werden verkozen: mevrouw Janssens-Van de Putte en dè heer Wilfried Cornu. De heer Roger Van der Eecken werd in zijn funktie van sekretaris be vestigd, evenals de heer Willy Troch, die de financiële kant van de zaak verder op zich zal nemen. Overkoepelend orgaan Tevens zijn in PW-kringen van Groot-Lede besprekingen en vergaderingen aan gang met het doel 'n overkoepelend or gaan tot stand te brengen. Naar verluidt verloopt alles prima en De heer Julien De Crenter, voorzitter van het Leedse feestkomitee en voorzitter van PVV Lede (EL) volgende week zouden zelfs reeds de verkiezingen voor een overkoepelend bestuur plaats vinden. Voorzitter van de afdeling Le de. Julien De Cremer, zegde dat het nodig is om in Groot- Lede gezamelijk een werking te plannen om aldus gekoördi- neerd en gestruktureerd aktivi- teiten uit de werken. De plaat selijke afdelingen zijn evenwel nodig om het kontakt met de basis verder te waarborgen. Als gezamelijke aktiviteit van de afdelingen Lede, Wanzele, Impe, Oordegem en Smetlede, wordt een grote dagviering voorbereid. Deze zou in de eerstkomende weken zijn doorgang vinden. MON D.G. lekker van muziek zitten te genieten (SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 7