RETS DOET WAARVOOR IJ WERD AANCEWORVEN BLAUW-WIT GEHANDIKAPT twee gezichten DOELMAN DE GEYTER HOUDT S.K. OVEREIND eghers exponent on zegewil Gevaarlijke counters ^/g Nationale /Edingen - K.A.V.D. 1-2 1steProvinciale /Lovendegem - S.K. Lebbeke 1-2 anny ohnny ie Provinciale FATALE LAATSTE MINUTEN Maurice Martens schiet ^Duivels' naar veilige voorsprong Voetbalkalender voor zondag 11 september 1977 parta Buggenhoutspeler Rudy Crets heeft voor zijn ploeg zijn vierde officiëel doelpunt geskoord, op viei trijden. De openingswedstrijd tegen Loppem telt in feite mee, toen moest de rijzige paars-blauwe aanvalsleider tijdig het veld af wegens een lichte kwetsuur. Vier op het kon niet beter ook al omdat er toch de partij tegen naionaler Crossing bij zat. Toen werd het een [loze drawn, al een succes op zichzelf isgepromoveerde Edin- "Ead van voetbaltechniek riet veel kaas gegeten, llftal kon de gelijkenis tan met Hoger Op Win- gene, de ploeg die door KAVD tijdens de tweede ronde van de Belgische Beker werd ge wipt. De thuisploeg pakte inderdaad met een kick-and-rushvoetbal uit dat de bezoekende verde diging niet zonder angst te gemoet zag. De paars-blauwen plaatsten daartegen een meer geordende veldbezetting doch hadden meer dan last om te gen de plaatselijken voet in het spel te krijgen. Rond het halfuur kwamen de thuis- spelers verrassend op voor sprong. Een zoveelste ver ont zetten verraste de dender- mondse defensie volkomen. De er Van den Berghe en afgevaardigde Roger Buyle met de Schelfout, Turneer en Crets. KAVD-aanwinsten René De (MVW) snelle Patzuks glipte door de mazen van het net en had geen moeite om de eenzame Hofman te vloeren. Het pleit voor de inzet en wilskracht van de paars-blauwen dat geenszins het hoofd werd ge bogen. Het antwoord kwam trouwens sneller dan ver wacht. Op slag van rust ging Rudy Crets achter een dilpte. pas aan, vocht zich vrij en scoorde. De 1-1 ruststand bleef niet lang op het bord. Oppor tunist Crets zette zijn eerste balaanraking na de pauze om in een enig mooi doelpunt. Van den Dungen zorgde voor de laatste pas die dooi' Crets staalhard in doel werd omge zet. Edingen stond er zowaar wat van te kijken en kreeg nu alle moeite om Dender- monde van verder scoren af te houden. Tijdens de laatste vijftien minuten van de partij herzette de thuisploeg zich volkomen, eigende zich veel veld toe en begon een regel recht bombardement van de bezoekende stellingen. Een goed gesloten KAVD-defensie, waar Nagels zijn heroptreden deed. liet echter geen krimp meer. Het bleef een verdiende overwinning voor Dendermon- de. «We hebben geen grootse wedstrijd aanschouwd, vertel de sekretaris Guy Legat. «Met een holder-debolderspe- lende thuisploeg als Edingen is dat trouwens erg moeilijk. We speelden in elk geval stukken sterker, zowel op technisch als taktisch vlak. Dat belooft voor de komende partijen want op kollektief vlak maakten we weer ern stige vooruitgang». (MVW). dl iBuggenhout- Kiefdrecht 1-0 één minuut stilte ter nagedachtenis van de overleden la-sekretaris de heer Leonard Baeyens, begon Sparta jenhout aan haar eerste partij sinds lange tijd in 2e nciale. Het startte uitstekend want de vrij matige ktrever kreeg het eerste kwartier geen voet aan de kreeg al gauw ilabele doelkans doch iets te laat om sukses- besluiten. Kieldrecht nu met meer fyaeke [ten de tegenstand te lt. De wedstrijd werd en dus niet meer zo iggenhoutse druk nam af zodat Kieldrecht enwicht kon herstellen. soms catchachtige keken Ronny Schaeck bezoekende nummer 13 1 terwijl laatstgenoem ds rood verdiende voor islag op de 88'. laatste kwartier kwam iout weer meer in irtij. De Kieldrechtse iging kreeg het nu loeilijk en bet was op minuut dat Schoorens vjaangeven van Van der hips kon benutten om de te openen. Daarmee Buggenhout twee iunten die een goede kunnen betekenen voor 1-blauwen, ploeg heeft werkelijk met twee gezichten gespeeld, aldus sekretaris Freddy De Bisschop, want na een knap eerste kwartier liet men stoom af en kon een vrij zwakke tegenstrever terug meer voet zetten in de spelontwikkeling. Eens te meer is gebleken dat onze aanvalslijn ons zorgenkind zal worden. Ik durf nu al voorspellen dat veel wed strijden van Sparta Buggen hout zullen afgaan om een doelpunt, hetzij in ons voor- of nadeel. Onze verdediging laat inderdaad een erg goede indruk terwijl we nog altijd De Waegeneir kunnen op stellen die nog proefstoomt bij de invallers. Waarschijnlijk zal men nu trachten door de overheve ling van Schaeck naar het middenveld wat meer stoot kracht te plaatsen achter de aanvallers. Schaeck kan deze taak zeker aan. Hij speelde trouwens tegen Kieldrecht een opvallende partij". Doelpunt 80' Schoorens 1-0 MVW |rtde'rwindeke-Baasrode 2-3 sr haar vier rebellen, die naar verluidt bij een lief- mklubje zouden aantreden, heeft FC Baasrode een •vochten overwinning behaald op het thuis steeds noeilijk te maneuvreren Dendervvindeke. De start van drtij was nochtans veelbelovend want na amper 10' e de ex-Beerschotter Felix Seghers het eerste doelpunt de touwen. ode bleef wel sneller bal en legde ook meer sing in het speltak- optreden. Het kon noch- niet beletten dat de doeg gelijkmaakte. Op van rust dikte Seghers lnd aan toen een inzen- door vriend-en-vijand gemist en het leder oor afweek in de voeten ieghers. die niet miste, latul 1-2. j lerde en geruststellende yj int was er een van jflere makelij, produkt 'at gekonkel foes tussen jhn Janseghers en Van Preken ..Ik zal eens I Ittrappen, had de Baas goalie gezegd, ,.zorg f er op tijd achter zijt". R 65e minuut was het j Van der Vreken ont- behendig de mazen de Winnikse verdedi- Jordel en stevende al- op de plaatselijke doel- af. Denderwindeke voelde het gevaar en met nog 25' voor de boeg kon nog alles ge beuren. De plaatselijke druk verhoogde wel doch een hardwerkende Verberckmoes speelde zich samen met Pier re Willaerts en Felix Se ghers in de kijker met wat degelijk breekwerk. Bij een ongevaarlijke aanval, op het einde van de partij. mil derden de plaatselijken de stand. Aan de verdiende Baasroodse overwinning werd echter niet meer ge tornd zodat de fel gewijzig de Baasroodse opstelling be wezen heeft tot wat bet in moeilijke omstandigheden in staat is. Janseghers plaatste op de 87' nog de safe van de wedstrijd op zijn aktief door een staalhard schot uit zijn doeivlak te ranselen. Doelpunten 10' Seghers 0-1 20' Kestens 1-1 43' Seghers 1-2 65' Van der Vreken 1-3 80' Redant 2-3 MVW E. Srnt-Gfllis - Vrasene 0-4 De nieuwkomers van Eendracht Sint-Gillis voetbalden voor hun debuut tegen- één van, de topfavorieten. Dat De Bauw en.Dierickx verstek moesten laten gaan vergemakkelijkte de taak van de anderen niet. Bovenop had Eendracht dan nog met pech af te rekenen even na rust moest De Wolf met een verwonding naar de invaïlersbank en moest vervangen worden. Het eerste doelpunt van de bezoekers kwam er na een dik half uur Goemaere knalde een penalty binnen. Peelman en de jonge belofte De Backer poogden de situatie recht te zet ten. maar het schot van eerstgenoemde spatte tegen het doelhout uit mekaar en de treffer van Da Backer werd niet toegekend. Nadat De Wolf gewond van het terrein was, werd hef langs Janssens 0-2, score die nog een klein beetje door de beugel kon, al hadden de blauwhemder op dat moment recht op een betere uitgangspositie. De deur klapte helemaal dicht toen net voor het eindsignaal twee late doelpunen een totaal onverantwoorde 0-4 op het bord zetten. Van ver teruggekomen Hij is van ver teruggekomen. Zo heel veel overlevenden) van zijn "generatie" lopen momenteel niet meer in het Witte Duivelsteam rond. Met het verdwijnen van Raymond Goethals, een man die bleef teren op het bijna onvergankelijke talent van ouder wordende vedetten en de routine van de «stiel mannen», kwam Guy Thijs. Hij moest een bijna gloednieuw team opbouwen. Maurice Martens, de getalenteerde Aalstenaar die voor RWDM voetbalt, bleef echter overeind. Samen met een paar anderen. Het kon evenwel fout zijn gegaan Maurice bleef verschei dene maanden uit de voetbalstadions weg als gevolg van een ernstige (blessure en- de daaruit voortvloeiende «ingreep». Marlens is evenwel teruggekomen. En, hoe. Hij is een prof en wil zo lang mogelijk op het hoogste niveau voetballen. Financieel vaart hij daar het best mee. Voor die bijna in drukwekkende come-back heeft hij gewerkt, geleden en gezweet zoals een piepjong debutantje. Doch vandaag is hij weer de "oude". Martens, een speler van Europees formaat, kon zelfs niet weggedlacht uit de ploeg die tegen IJsland MOEST winnen. Zowel defensief als in de opbouw, met de jonge Lierenaar Oaje Ceulemans als "aflossingspunt", was de 'Aalstenaar nog maar eens één van de beste pionnen. Die penalty Lambert had gevraagd de eventuele strafschoppen niet te moeten trappen. Coach Thijs wees Courant, Van der Eyeken en Maurice aart voor het karweitje. Toen de Noorse ref een overtreding op Van der Eist met een elf-meterkick bestrafte, gaf "de bank" geen seintje. De Itwee Bruggelingen. Paul Courant en René Van der Eyeken. vroegen Maurice de zaak op te Iknappen. Die deed het dan maar. Met een bolide naar de winkelhaak. Droog en onhoudbaar. Op training had Martens nochtans geen enkele penalty voorbij Jcan-Marie Pfaff kunnen knallen. Maar ook de Beverenaar had deze knal moeten laten passeren. Daar kon zelfs Zamora in zijn tijd niet bij. (mm) Het is S.K. Lebbeke voor zijn eerste wedstrijd van de kompetitie niet voor de wind gegaan. Het diende voor een toch wei niet te onderschatten verplaatsing naar Lovendegem al beroep te doen op enkele invallers. Leo Verhulst was nog steeds gekwetst van de oefenwedstrijd tegen Londerzeel, en de aangekochte Gustaaf Van Dessel moest eveneens verstek laten als gevolg van een niercrisis. Aanderzijds had doelman De Paepe ook wegens kwet suur vooraf niet kunnen trainen en diende dus, eigen lijk onvoorbereid tussen de palen plaats te nemen. Als gevolg hiervan diende S.K. zijn defensie volledig om te gooien (Verhulst en Van Dessel zijn immers ver dedigers) wat niet de ge wenste resultaten heeft op geleverd. Ondanks het feit dat men in Lovendegem met de miniem- ste cijfers de duimen moest leggen is men in de Leb- beekse voetbalkringen niet geheel ontevreden. Clublei der Gustaaf Huygens hier over „Met een volledige ploeg hadden we alvast ge wonnen" aldus deze club leider. „Twee pionnen als. Verhulst en Van Dessel ver vangen was zeker geen sine cure, dat wisten we bij voorbaat. We hebben Eddy Van Den Steen uitgespeeld als voorstopper en Paul Vermeiren als laatste man, terwijl invaller Mare Wil- lems de taak van linker- flankverdediger kreeg toe gewezen. Die noodgedwon gen formule is eigenlijk wat tegengevallen. Enigszins begrijpelijk wan neer -men spelers een taak moet toevertrouwen die niet te best ligt, maar het kon nu echt moeilijk anders. Overigens moesten we zeker niet onderdoen voor onze te genstrevers. Het samenspel bleek wel nog niet zo bril jant, maar dat komt dan ook weeral omdat het ver trouwen nog niet 100 procent is. Volgende zondag, met een komplete ploeg, mag men zeker de volle inzet niet aan de neus laten voorbijgaan. Aan huis tegen Boelaremoet men vast de volle buit kun nen veroveren" -aldus klub- leider Huygens. E.D.M. SJK. Aaist - Oostaklker 2-0 De Aalsterse invallersdoelman Jef De Geyter heeft een ruim aandeel in de zege die S.K. Aalst op de openingsdag van de kompetite heeft verworven. Hij hield door een paar uitzon derlijke refleksen zijn ploeg overeind in een periode dat de nieuwkomer Oostakker volop de aanvalsklok luidde. Het was inderdaad zo dat S.K. in het vierde kwartier onder een nogal zware druk werd gezet en toen op tegen- akties, die trouwens niet tal rijk waren, werd aangewe zen. De Aalsterse verdediging werd meermaals aan het bib beren gebracht doch. de Gey ter, die inviel voor de aan de duim gekwetste Meersman, hield het hoofd koel. Het of fensief van de bezoekers werd dan bruusk afgebroken door het tweede Aialsterse doelpunt. Het kwam er bij een vrijschop. Renneboog trapte de bal via de zijstaak tegen het net, toen Oostakker even de concentratie verloor. Dit doelpunt schonk S.K. dan opnieuw zelfvertrouwen en het nam het heft in handen. Het kwam echter nog tot wei nig goede kombinaties en was dan ook slechts sporadisch ge vaarlijk. In de eerste helft had men in het eerste kwar tier het beste gezien. Aalst was toen de meest aanvallende ploeg en kwam dan ook lo gisch aan voorsprong. Dit doelpunt sproot uit een goe de kombin-atie en Michiels kopte de bal in het dak van het doel. Daarna werd er aan weerszijden nogal ner veus geakteerd en dit drukte uiteraard het spelpeil. Alles bij mekaar kon men zich toch met die 1-0 sta-nd verzoenen bij de rust. In de Aalsterse rangen was men na afloop van de wed strijd wel tevreden omdat de eerste punten binnen schot waren. Trainer Pol Bracke formuleerde het als volgt «Vorig seizoen speelden we in de openingswedstrijd te Denderleeuw een knappe wedstrijd en toen werd er met 2-0 verloren. Nu speel den we minder goed en won nen. De hoogste kwotering verdient vandaag onze doel man. Hij heeft de ploeg trou wens het nodige zelfvertrou wen meegegeven in een moei lijke periode onmiddellijk na de rust.» Lof dus voor de in vallersdoelman die de Aalster se bestuurslui van zijn kun nen heeft overtuigd. Nu zondag reist S.K. naar «Het Soete Waasland» waar het Kemzeke moet bekampen. Kemzeke kende een minder goede start en zal dit voor eigen publiek willen recht zetten. Geen gemakkelijke opdracht dus voor de Aalste- naars. De Malssche (Hamme) trekt de bal voor doel, maar Lefebvre redt (Hamme-Latem 1-2) (HVC) Hamme-Latem 1-2 Een gemakkelijk hapje hadden de Wuitens aan de neofieten uit Sint-Martens-Latem niet. Integendeel de bezoekers graai den zelfs de volle buit mee. Of het 'verdiend was, is een an dere vraag. Niemand kan evenwel ontkennen dat de Latemse counters levensgevaarlijk waren. Bovendien werd de man dekking zo stug toegepast dat het bijna onmogelijk was zich echt vrij te lopen. Toch kreeg Hamme de eerste kans Vermeire zwiepte de bal voor doel, Segers kopte, maar een goaltje werd het niet. Nog voor de match een kwartier oud was, kwam de geroutineerde Van Haever op de proppen, een Van Haever die in zijn lange carrière op nationaal niveau al dikwijls scoorde. Dat doelpunt resul teerde uit een kombinatie tus sen De Waele en Sinack. een voetballer die destijds nog voor Cerkel Brugge speelde. Die 0-1 bij de rust was alles behalve angstwekkend. Voor Hamme werd de situatie hachelijker nadat Van Hae ver nog maar eens een keer tje de bal binnenkogelde. Weer lag de uitgekookte ko los Sinack aan de basis van dit doelpunt. Hamme bleef erin geloven, maar er was pech mee gemoeid toen eerst verdediger Temmerman en nadien keeper Lefébvre de bal van de doellijn wegveeg den. De Wuitens haaQden Brusselmans in. Die was nog maar pas op het terrein als uit die takt'sche zet al wat konkreets rezulteerde Brus selmans maakte er 1-2 van. Een beetje laat eigenlijk want op dat moment moest nog slechts tien minuten ge voetbald. Vermeire, Segers en Schuddinck probeerden nog te redden wat te redden viel. doch de onlogische score bleef tot het eindsignaal op het bord. En nu Zondag gaat Hamme met een andere nieuwkomer in de clinch in Oostakker moet naar de allereeste pun tenoogst gevist. Gemakkelijk zal het niet gaan, want ai werd groenzwart door SK Aalst geklopt, op eigen ter rein kon dat team vroeger steeds de besten aan. Toch start Hamme -er allesbehalve kansloos. Antwerp - Lokeren (Wouters) E. Aalst - Sint-Truiden (Van Volcem) E. Zele - Harelbeke (Constantin) Andenno - Jonge Lede Orban KAVD - Roselare Wautelet) Lebbeke - Boelare (De Witte) Oostakker - Hamme (Schrauwen) Kemzeke - SK Aalst Praet) E. Nieuwerkerken- Buggenhout (Callebout W.) Mere - S.L. Houtem i Delombaerde) Robur - Haaltert (Van Neulande) Temse - Ter joden Balthazar) Baasrode - St.-Gillis Vandamme) Vlierzele - TK Meldert (Steels) Eist - Oudegem Speleers) Erpe Hofstade (Bral) W. Moorsel - Bambrugge (De Proft) E. Meldert - Bonanza (Staes L.) Schellebel'le - E. St.-Gillis (Slock) H oogeinde - Sp. Appels (Van Haver) Serskamp - Grembergen (Van de Gehuchte) Ede - Edixvelde (Van den Abbeele W.) Doggen - Erembodegem (De Clippeleer L.) Boonwijk - Herdersem (Van Imschoot) Gijzegem Westrem (Wijckhuys) Baardegem - Wichelen (Eeckeman) Opdorp - S. Moorsel (Van Impe E.) Z. Appels - Oordegem (Ohondt) Opstal - Wieze (Schuddinck) Massemen - Schoonaarde (Martens R.) Meerdonk - Heikant Zele (Lanssens) WB St.-Niklaas - SK Overmere (Van Hoey) Val. Overmere - Rupelmonde (Van de Velde F.) Stekene - Berlare (Van Welssenaers)

De Voorpost | 1977 | | pagina 17