Toch genietbaar Penalty na rust MET SLAANDE TROM STRAFSCHOP BUITENSPEL Naar aloude traditie Grembergen - Hoogeinde Wichelen heeft ni ook een (echte) voetbalkantine Geen meeval Terjaden - Robur 0-0 2 de Provinciale Oudegem - Vlierzele 2-1 Klinge - Schellebelle 2-2 Hofstade - Deftinge 1-3 3de Provinciale Haasdonk - Serskamp 1-0 Sparta Appels - Exelsior 4-1 KALENDER JEUGDVOETBAL VOOR ZATERDAG 10 EN ZONDAG 11 SEPTEMBER 1977 verd verl< de, wel Het trouv puteei ooit naar e wee tans Noch Terjoden, noch Robur scoorde tijdens de eerste kompetitiematch van hr* seizoen. (SJ) Zeggen we al onmiddellijk dat Robur Moerzeke langs de grote poort in de tweede pro vinciale is gestapt. De ploeg van trainer Julien Peleman verraste vooral door haar de gelijk voetbalvertoon, haar slagvaardigheid en haar kracht. Waar Terjoden ook voetbal van degelijk gehalte prezenteerde viefl de eerste kennismaking van de kompe titie voor de talrijke kijkers beslist mee, zij het dan ook dat er niet werd gescoord. Er zat heel wat animo in deze partij die voor de toch wel enigszins op het behoud spelende bezoekers veel posi tieve punten bevatte. Want men agf het trouwens te Ter joden grif en sportief toe; Robur had een zege met een kleine verhouding kunnen verantwoorden. Toch meende men anderdeels dat de thuis ploeg de beste kans had ge kregen. Het was een puike kopstoot van Luc Kerckhofs die door een verdediger van de doellijn werd gehaald. Robur was dan op zijn beurt dichtbij een treffer gekomen langs Lelie. Toen was het ook wel vijf voor twaalf voor oranjewit. De algemene in druk na de wedstrijd was dat Moerzeke over de mogelijkhe den beschikt om een ere plaats te verwerven. J.V.H. De filozofen hebben zondag kennis gemaakt met het vi riele, entoesiasme voetbal van Vlierzele. De konfronta- tie tussen beide teams is uit gegroeid tot een keihard, maar sportief duel waarin «Hagem» aan het langste touwtje trok en met Jaak Steeman als sterspeler ver diend de punten thuis hield. Voor Oudegem startte de wedstrijd trouwens bijna ideaal reeds na zes minuten werd het langs Nico Van Caekenberghe L0, score die tot aan het halfuur op het bord bleef. Met die 1-1 aan de rust kreeg Vlierzele ei genlijk een klein beetje meer dan het verdiende. De beslising viel in de tweede time een fout op de onhoudbare Jaak Steeman in het strafschopgebied re- zulteerde in een glasheldere penalty die door specialist Geerinck tegen de touwen werd geknald. In Schellebelle is niemand gelukkig met de drawn vijf minuten voor affluiten werd de zuurbevochten 1-2 winstscore weggeveegd door een doelpunt van de Klinge naar De Caluwé. Buitenspel of niet Wie zal het zeggen. Bij paarswit zweert iedereen bij een «ja». De scheidsrech ter oordeelde er anders over. SOS had dus lang uitzicht op de zege al zag het er in de eerste time naar uit dat de Waaslanders het laken naar hun kant zouden trek ken. Aan de rust stond Schellebelle zelfs met 1-0 in het krijt- De kentering kwam nadien bijna onmiddellijk na de citroentjes werd het 1-1 en toen de voorbeeldige lichaamskonditie van Miel Smets leerlingen naar voren kwam naarmate de minuten verstreken groeide het ge loof in de overwinning. Dat het 1-2 werd, verwonderde niemand Schellebelle ont popte zich immers tot de beste ploeg. Kwam dan de aangevochten gelijkmaker. Een treffende beekl uit de match Hofstade-Def duels, doch geen vloeiende aanvalsakties. Een doelpunt op een vrij ongelegen zelfs psychologisch moment van de wedstrijd heeft de eerste uitzege van Deftinge in de hand gewerkt. Wilskracht kreeg in de «ou verture» voor eigen volk de omstandigheden niet bepaald mee. De ploeg van speler- trainer John Lissens werd ge counterd door een own goal van Luc De Man, nochtans een van de beste spelers. Dit gebeurde net voor de rust en het was zeker tegen de gang van de vertoning in dat Deftinge - dat geleld wordt door de vroegere Eendracht hulptrainer de Aalstenaar Willy De Vos aan voor sprong kwam. Hofstaten zich in die eerste kaans trouwens meer slafje en meer agressief fc G z doch kon dit niet Vc punten omzetten. Dejvan C daartoe waren er ift men geweest doch men o^n noj het tikje meeval bij f dan ste stoot. Hofstade ijkomer de rust nog onder de de van de tegenvaller enketitie profiteerde Deftinge j een vrij korte tijdsp»wijk 0-3 uit te lopen. Hienfcveüng de school uit voor Wij enk£ dat een kwartier vl verk< einde aan de eerredda kwam langs Luc Dfbezoel J-punten !>rp is Haasdonk en Serskamp hebben er op deze warme zondagna middag een niet onaardige vertoning van gemaakt. Werden verscheidene goede aanvalsmaneuvers opgebouwd, toch bleek dra dat de schutters niet in hun dagje waren tot aan het strafschopgebied liep alles vlot, maar daarna... Dat de eerder nietszeggende 0-0 bij de rust nog op het bord stond, was dan ook geen) aanfluiting van! de logika. Er werd dan toch gescoord. Niet uit een klassieke aanval. Wel uit een door ref Van Leuven wegens handfout aan Haasdonk toege kende penalty. Keeper Troch koos wel de goeie hoek, maar hij kon niet bij de door* Vereist goed geplaatste bal. Lopen maar Sparta Appels plukte de resultaten van intensief trainen. Jammer dat trainer speler De Pauwe intussen met een gebroken' arm aan de kant moet blijven. Sparta heeft het seizoen schitterend ingezet. De waaslanders van Excelsior St.-Xiklaas werden met niet overdreven 4-1 cijfers huiswaarts gestuurd. De nieuwe aanpak heeft vruchten opgeleverd. Grote verdiensten heeft trainer Lucien De Pauw. In een korte periode heeft hij de pionnen op hun plaats gezet. De Pauw kon zelf niet op treden wegens armbreuk. In zijn plaats stelde hij Marissen op, een jongere die het goed deed als laatste man. Met gevat samenspel en onge breidelde strijdlust traden de Spartanen op het voorplan. In de eerste helft zorgden Vereecken en Van Herre- weghe voor twee doelpunten voorsprong. Het konden er evengoed vijf of zes geweest zijn zo stapelden de kansen zich op, maar ofwel ontbrak een voet voor de laatste duw of ging de bal nipt naast Na de rust werd het festival voortgezet en de orgelpunten werden geplaatst door Moe renhout en Sterckx zodat het bekeken was met een 4-0 op het bord. In de laatste mi nuten zou Excelsior er nog in slagen de eerte redden, maar toen waren de suppor ters reeds op de zege aan 't klinken. Uitblinkers kunnen we niet noemen omdat de ploeg in blok goed speelde. De verrichting van de jong ste spelers uit de ploeg mag onderstreept worden. Dat waren Marissen en Patrick Goossens samen met Erik De Roover die na de rust inviel voor Patrick. Deze drie kna pen hebben de poort naar het eerste elftal reeds open- gebeukt Voor enkele ande ren ligt die dag dichtbij Dirk Frangois, Jan Van Couwenberghe, Guido Ver- cammen en Dirk Hofman. Vooral deze laatste heeft heel wat in zijn mars maar het is jammer dat hij niet re gelmatig op de trainingen aanwezig is waardoor hij zichzelf uitsluit. Zondag kregen de supporters weer het oude Sparta te zien, dat destijds furore maakte. De inzet die hen toen bezielde was er thans weer, en dat belooft voor de toekomst. Meestal komt een ref in het nieuws in de negatieve zin. Te Appels liet scheidsrechter William Van Den Abbeele een beste leiding bewonderen. Van beide partijen kreeg hij een goede kwotering we hoorden zelfs een «prima» aan zijn adres. De ref uit Lfede moest het zonder lijn rechters stellen maar dank zij zijn goede fiziek stond hij overal met zijn neus bij zo dat hij de wedstrijd onder kontrole kon houden. Maar bij de Waaslanders stond nu eenmaal een doel man onder de lat die maar niet te kloppen bleek. Dat gaven de clubleiders zelf graag toe. Wat William Ma- rain op het veld van S.K. Grembergen presteerde is moeilijk met de pen weer te geven. Tijden® de le helft verhinderde hij minstens 2 gemaakte doelpunten. In die periode echter waren de be zoekers er weliswaar in ge slaagd doelman Van Damme het nakijken te geven. Een eerste maal na een straf schop (te licht toegekend zeggen de Grembergse club- (Grembergen) keilt over de lat (Grembergen - Hoogeinde 0-3) De vrijschop van Roels ZONDAG Prov. Jun. (10 u. RC Gent - KAVD Oudenaarde Zele E. Aalst - SC Lokeren Ninove - Lede Prov. Schol. (lOu.30) RC Gent - KAVD E. Aalst -SC Lokeren Ninove - Lede Jun. C (lOu.30) St-Denijs - Overmere Jun. H. (10 u.) Erembodegem - Denderhoutem (9 u.) Welle - W. Moorsel E. Medrt - Nieuwerkerken SK Aalst - Ninove Jun. I (10 u.) Schellebelle - St. Wetteren Erondegem - E. Aalst Herdersem - Hofstade Massemen - Mere Erpe - Smetelede JUN. J (10 u.) Wieze - Robur (9 u.) Waasmunster - Lebbeke Schoonaarde - Hamme Buggenhout-Grembergen Heikant - Sp. Appels Schol. D. (10 u.) Lochristi - Wichelen (9 u.) Heusden - Serskamp Schol E. (10 u.) Hofstade - Haaltert (9 u.) Hamme - Lebbeke KAVD - E. Aalst Nieuwerkerken-Gremberg. Baasrode - Buggenhout Sp. Appels - Edixvelde ZATERDAG Schol. H (15 u.) Terjoden - St. Denderl. <15u30) Bambrugge - Erembodeg. Smetlede - Mere (15u30) Bavegem - Erpe Schol. I (15 u.) Oordegem - Heikant Robur - Wieze Berlare - SK Aalst E. St.-Gillis - W. Moorsel (15u30) Lokerse - E. Meldert (15u30) TK Meldert - Herdersem (15u.30) Prov. Knapen (15u.30) Oudenaarde - E. Aalst KAVD RC Gent Zele - Beveren Lede - Eeklo Knapen M. (15 u.) Mere - Borsbeke Knapen N (15 u) Terjoden - Aaigem (14 u) Ede - Nieuwerkerken Kerksken - Edixvelde (15u30) Welle - Doggen (15u30) Knapen O (15u30) SK Aalst - S. Moorsel E. Aalst - TK Meldert Herdersem - Hofstade Wieze Grjzegem W. Moorsel - Schoonaarde Knapen P. (15u30) RC Wetteren-Schellebelle (14 u) Overmere B - Serskamp (15 u.) Heikant - Overmere A Wichelen - Berlare Knapen Q (14 u) E. St.-Gillis-Grembergen I.ebbeke B - Robur Oudegem - Opstal (15 u) Buggenhout - Lebbeke (15 u.) Baasrode - KAVD (15 u.) Knapen R. (15u.30) Lokerse - Zele (14 u.) Waasmunster - Hamme A Hamme B - Moerbeke B Prov. Minimen (14 u.) Oudenaarde - E. Aalst KAVD - RC Gent Zele - Beveren Lede Eeklo Min. K (15 u.) Schellebelle - Lede Serskamp - Massemen Edixvelde - RC Wetteren Nieuwerkerken-Bavegem Min. L (14 u.) SK Aalst - E. St.-Gillis E. Aalst - Lede E. Meldert SC Lokeren Herdersem Oudegem Wieze - TK Meldert W. Moorsel - Lebbeke Min. M (14 u.) Waasmunster - KAVD Hamme - Buggenhout Sombeke Baasrode Opdorp - Zele (14 u.) Grembergen - Lebbeke (15 u.) Wekenlang hebben ze eraan gewerkt en gezwoegd. Mei volk, met eigen handen. Maar ze staat er nu, de voetl tine van SK Wichelen. Een ruime «gelagzaal». ecn| waaraan je met verscheidene klanten tegelijk kunt, tafels en bovendien «zicht» op het terrein. Voorzitter Etienne Scheirlinck, Albert D'Haese (heil achter het projekt), jeugdtrainer Vic Van der Puttenj dio andere bestuursmensen en sympathisanten van w hebben een massa vrije uurtjes gespendeerd aan het 1 het opfrissen en het inrichten van de nieuwe kantinfl Uitgerekend op de vooravond van het nieuwe seizo® alles kant en klaar. Er kon zelfs een officiële opening I vroeg begon en... vroeg in de morgen afgelopen was. I had SK Wichelen van de nood een deugd moeten makel verkrotte gebouwtje waarin de supporters en de tod bezoekers hun pintje of hun koffietje kwamen slurpen! het jarenlang gedaan, doch het was de hoogste tijd expansieve klub zijn gasten in een behoorlijke! kantii ontvangen. Mettertijd worden de kleedkamers naast de Ijl opgetimmerd, zodat er ooi* op dètf stuk verbetering ko Voor SK Wichelen startte ook op sportief vlak uitste «innen de eerste wedstrijd werd een zege tegen buur Gijzegem. Dogi gestei te I die fen d; met SK Grembergen is afgelopen zondag het tiende jaar van rijn bestaan ingegaan. In die periode is het er nog maar één heer in geslaagd de openingswedstrijd van het seizoen te winnen, dat was bij het ingaan van het tweede jaar. Blijkbaar houdt men in Grembergen van traditie, wellicht met tegenzin, maar men is het nu gewoon ge worden iedere openingswed strijd te verliezen. Dat was zondag andermaal het geval. Nu moeten we er toch on middellijk aan toevoegen dat de 0-3 cijfers niet hele maal het beeld van de wed strijd weergeven. In het spel zelf was SK minstens zo goed als de bezoekers. Ook wanneer men het aantal kansen of goed geplaatste schoten op een rfltje gaat plaatsen blijkt or weinig verschil te bestaan. In de 2e helft kreeg men na genoeg een zelfde spelbeeld ES zo na werd het 0-3 toen Michel Van Damme het leder loste en Callebaut net iets te laat kwam om af te ron den. Verder in de 2e helft kreeg Jan Van Damme nog een kans, maar knalde krach tig naast. Magermen en leiders) en een 2e maal op een vluchtschot, nadat Danny De Donder de bezoekende Callebaut vrije teugel had gelaten. Abdelkader zouden dien van ver probe St.-Gillisse doelman evenwel onklopbaar. laatste 5' viel aan zijde een 3e doelp voor SK Gremberg luut een te betekende.

De Voorpost | 1977 | | pagina 18