OPPORTUNIST BAEYENS UIDELIJK OVERWINNINGEN AN DOGGEN OONWIJK EN SK OVERMERE HET KLEINE RED STAR OPDORP DAVEREND 'flk/frPM/IOBfe ike tO€ >en I d itii Ie ft ko ste rinnende >m. idétant lunten. >rp is 1 Red Star Opdorp is met grote trom de Belgische kompetitie binnengestapt. Het won geheel onverwacht zijn eerste offi ciële kompetitie wedstrijd met 0-3, cijfers die niemand op voorhand had durven voorspellen. Bovendien was Denis An- naert, speler en oefenmeester van deze nieuwe klub de auteur van drie knappe doelpunten, of een hattrick en meteen een aanloop tot een dolle kermis. 7-0 eindstand. Iedereen ging de lokale doelman op de kor- doelpuntenfestijn te laten genieten werden alle bank zitters het veld ingestuurd. De wissel gebeurde telkens in de geest van verstandhou ding en sportiviteit. Met één van de titelkandida ten (op papier althans) op bezoek stond trainer-speler Van De Velde van SK Over- mere voor een moeilijke op dracht. Hij moest immers de diensten missen van De Bruyne (gele zondag) en Rasschaert (examen). Dit bleek echter geen h'nderpaal te zijn want invaller G. Ver- beke kweet zich achteraan uitstekend van zijn taak. Van bij de aftrap ging men langs beide kanten goed combine ren, zodat deze eerste com petitiewedstrijd u'tgroeide tot een match 2e provinciale waardig. Reeds in de 3e min. opende M. Bracke voor de thuisploeg met een afstands schot vanop 25 m. Rond het halfuur dikte Buyse aan tot 2-0 na een persoonlijke po ging. In de tweede helft speelde Gerda duidelijk offensiever maar De Page gaf enkele voortreffelijke staaltjes van Deze drie treffers zijn na de rust gevallen. Twee in een periode van amper drie minuten en een derde doel punt niet ver voor het eindsignaal. Het dient ge zegd dat bepaalde Opdorpse voetballers in de eerste helft de invloed ondergingen van een opvallende zenuw achtigheid. Blijkbaar nog enigszins onwennig, wat oor zaak was van geregeld bal verlies. Toch viel het bestendig op hoe Red Star Opdorp met Paul Van Riet als bewind voerder enkele malen gevaar lijk in de omgeving van de Erondegemse doelman ver scheen. Na de rust vielen dan, slag op slag, die twee doelpunten. Meteen had Red Star Opdorp het vertrouwen en de over tuiging dat het op verplaat sing met winst kan debute ren in de 4e provinciale. Dat er na afloop vreugde heerste in het Opdorpse kamp hoeft vast geen betoog. „Niemand had bij voorbaat een dergelijke start durven dromen" zegt Red Star-voet baller, schatbewaarder en grote werker Peter Van Der Jeugt. "Deze overwinning betekent voor ons een ware propaganda om aanstaande zondag aan huis tegen Moor- sel heel wat supporters en nieuwgierigen te lokken. We zullen hen zeker bevestigen dat de prestatie in Eronde- gem geen eendagsbevlieging is geweest. Dat het juist onze trainer was die in deze openingswedstrijd een hat trick lukte is hem van harte gegund. Ergens een beloning voor de vele inspanningen die hij zich tot op heden voor de ploeg al heeft ge troost" aldus Peter Van Der Jeugt. Nadien is er feest gevierd zegt hij. „Dat mocht wel na zo een spektakulaire kompetitie-aan hef, en na de buitengewoon geslaagde Driesfeesten van een week voordien. Hopelijk 'krijgen we nu zon dag voor onze eerste offi ciële kompetitiewedstrijd aan huis gans Opdorp op ons veld. We zullen alvast vech ten om te zegevieren en meteen 2 punten bij te win nen" zegt voorbeeldige Peter Van Der Jeugt tot besluit Eddy DE MEY i Mertens (links) was de beste spelers •an Wilskracht (VS) Bart Strinckx (SK Wichelen) zeer betrouwbaar. kens werd vijf keren ver slagen, terwijl keeper Gijsels zich drie keren diende om te draaien. Waasmunster eiste daarbij de eer op het eerste doelpunt van de kompetitie in de reeks aan te tekenen want in de teerste minuut begihg G. iVermeir in het strafschop gebied een onnodige fout en de penalty werd door Schal- ckens feilloos omgezet. Na 9 min. spel was alles te her doen, want op hoekschop kon Laureys gelijk stellen. De roodwitten liepen daarna langs Windey, Feusels met de hulp van Dirk Van Acker tot 1-5 uit. Deze laatste werd vervangen door Fred Van Petegem en onder impuls van een stoere Van Heddegem wist de Heikant via voor melde achterspeler en Ver beken tot 3-5 terug te ko men. In Schoonaarde was iedereen tevreden met het gelijkspel tegen Opstal «Het werd een goede wedstrijd waarin we langs Galle op voorsprong kwamen. De bezoekers slaag den er in nog voor de rust de stand in evenw'cht te brengen en meteen lagen de eindcijfers vast, waarmede beide partijen vrede konden nemen». Schoonaarde moest het zonder stopper Anné stel len. Uitblinkers vielen er bij de thuisploeg niet te mel den wel de kollektief goede verrichting. Voor Schoonaar de dat toch ook zonder Van Nuffel tussen de krijtlijnen kwam is het wel een goed uitgangspunt om volgende week Massemen te gaan par tij geven. Het is voor Boonwijk een schitterende openingsdag ge worden. In Westrem lieten de Racingers zich niet pramen. De tegenstander werd letter lijk en figuurlijk van het kastje naar de muur ge speeld. Er werden schiet oefeningen gehouden, die uit eindelijk uitmonden in een rel nemen en mits wat meer overleg was het zelfs bij de zeven voltreffers niet ge bleven. Om iedereen van het zijn doelwaehterskunst ten beste, zodat hij zijn kooi rein hield. Övermere bleef gedu rende de 2e time zeer ge vaarlijk in de tegenaanval wat dan ook resulteerde in nog drie doelpunten van rspt. Buyse, Hillaert en De Veir- man. Tn de laatste minuut kon de tegenstander dan het eerreddend doelpunt tegen de netten prikken. Schroevers Moorsel op hoop van zege. Doggen Erembodegem is de kompetitie onder een gun- gesternte gestart. Het heeft de niet gemakkelijke uitwed- 'd te Pollare tot een royale overwinning" omgebogen. Een die onder geen enkel beding kan worderi aangevochen. [en dat meest het heft in handen had kruidde zijn pres- met vier doelpunten bovenop. Voor Doggen betekent deze een goede aanloop naar de derbyontmoeting van nn ag met S.K. Erembodegem. Voor S-K. was de start ilijk niet zo beloftevol. ploeg van S.K. Wichelen. Wichelen - Gijzegem 2-0 Voorzitter Scheerlinck van SK Wichelen had d© glimlach. Zou zwartwit dan toch eindelijk krijgen waarop het recht heeft SK Wichelen, dad zich steeds heeft ingezet, miste vroeger dat tikkeltje geluk om mee vooraan te strijden. Beste wedstrijden werden verloren. Maar nul schijnt del bal goed to rollen. De voorzitter had dan ook woorden van lof over voor zijn spelers en bestuursleden die zich volledig geven. Wanneer we zeggen 'bestuursleden', dan rijn we een kleine verklaring schuldig tijdens het dode seizoen hebben deze mensen een prachtige kantien uit de grond gestampt. rassend goed voor de dag ge komen en heeft voor een ze ker niet verwachte uitslag gezorgd. We zijn benieuwd om te zien hoe Opdorp het volgende zondag zal rooien tegen S. Moorsel dat een der toonaangevers van de reeks is. Het wordt voor «Schroe vers» toch wel even uitkijken. Moorsel zette de kompetitie in met. een zege in de derby ontmoeting met Baardegem een nieuwkomer. Het spreekt vanzelf dat de spelers van trainer Demaeght vroeger Doggen en E. Meldert nog leergeld betalen. Niette min speelden ze enigszins mee in de eerste speelhelft die met een 1-0 stand werd af gesloten. Het doelpunt was van Cornelis. In de tweede speel heflft nam Moorsel dan kordaat de teugels in handen en onderstreepte zijn over wicht met twee doelpunten, van respektievelijk De Key- zer en Vermeiren. «Schroe vers dat met een haast volledig vernieuwde formatie speelde kon nog niet be schikken over titularis Van den Broeck. Oordegem dat ook pas in de kompetitie kwam heeft zijn debuut ge maakt met een overwinning op gebuur Smetlede. Al met al dus een beloftevolle aan loop. Oordegem reist nu zon dag naar Z. Appels dat te Wieze aan het korste eind trok. Appels zal zich kost wat kost willen rehabiliteren on net wordt voor Oordegem dus zeker een harde dobber. De liefhebbers van doelpun ten kregen in de Sportstraat op de Heikant te Zele hun gading want doelman Boey- De man die er het plan wilde doorkrijgen was Albert D'Haese die natuurlijk de steun kreeg van de ganse klub. Zondag mocht men er de eerste overwinningsglazen drinken. Toch moest eerst buur Gijzegem bekampt een wedstrijd die telkens span nend was, wat ook nu het geval bleek. Na een eerste tussenkomst van de Gijze- gemse doelman De Coster, kreeg Wichelen een mooie kans om op voorsprong te komen. Op algemene aanval kreeg de opgerukte Moeren hout de bal vrij verrassend voor de voet maar de Wichel. se kapitein miste. Doch het was maar uitgesteld. Na een mislukt schot van Serlippens werd de bal door de Gijze- verd met liefst 0-4 cij- verloren van Voorde, i de, het moet gezegd V, wel met titelambities Het eindigde vorig sei- trouwens tweede na het Ijuteerde Denderhoutem ooit nu vanzelfsprekend jk naar de titel. S.K. hield k e wedstrijd met Voorde tans goed stand gedu- e de eerste speelhelft. Sid bij de rust dan ook echts één doelpunt krijt. In de tweede ft onderging het s de wet van de en het verweer brok- f naarmate de doel- vielen. Ediksvelde is een zege de kompetitie ptapt. Het ligt trouwens Ie bedoeling de verloren ts in derde zo spoedig ïlijk opnieuw in te ne em won vrij gemakke. de derby met Heldergem. de verhouding kan men fsü len dat de bezoekers jaans de plak zwaaiden, slaj de vierde provinciale G zorgde Wichelen al ;t voor de verrassing van Gijzegem te winnen, t men aan de eerste uit- o^n nog niet teveel hou- dan wil het ons toch tfkomen dat Wichelen wel d< de «surprise» van de petitie zou kunnen bren- op bezoek bij de Westrem heeft enkel ogenblik in ge- verkeerd. Uit een haast overwicht haalden liefst zeven is te Erondegem ver- gemse verdedigers onvoldoen de weggewerkt en Albert Bayens knalde binnen. Hierop zou bezoeker Gijzegem een kans laten liggen. Ledegen kanjerde nipt naast. de terugkaatsende bal door Bayens (weer hij) in doel werd gewerkt. Er kwam ook nog een derde treffer maar die werd (volgens de Wiche!- se supporters ten onrechte) afgekeurd voor buitenspel. Misschien zou dit wel een te strenge uitslag geweest zijn voor een niet onaardig acte rend Gijzegem waaraan nog wat moet geschaafd worden. m: Kalenderboekje f Kalenderboekje van de j provinciale volleybalkom petitie zijn te bekomen door storting wan 35 fr. op 088-0602820-57 van P-K. Oost-Vlaandeern, Dhr. Bague. Wondelgem, met vermelding «Kalender boekje». (mvw) Kalken wint Onze neo-derde provincia- Ier VC Kalken won zondag het tornooi te Heurne voor M. Eine (4e pr.), de in richtende klu-b zelf (2e pr.). Inv. Oudenaarde, As- per (3e pr.) en Ename (4e pr.). Gijzegem verloor in Wichelen met 2-0. BIBRERGELD Het werd heel stil rond het terrein toen de jeugdige Dirk Hogewijs een ongelukkige re- fleks had en de bal met de hand stopte in de grote recht hoek terwijl op de doellijn kapitein Moerenhout de wacht optrok. Strafschop. Marcel Van Nuffel knalde zonder overtuiging. Bij Wi chelen rekende men op zijn utstekende doelman doch die moest zich niet eens reppen. Van Nuffel trapte de bal nipt naast de rechterstaak buiten, maar de Wichelse doelman ging toch naar de goede hoek. Uitbundige vreugde bij de thuisploeg en diepe ontgoo cheling bij de bezoekers die met een strenge vinger wezen naar Marcel Van Nuffel, die een ondankbare taak op zijn schouders nam. Na de herne ming voerde Gijzegem het hoge woord en bouwde een paar akties op die beter ver dienden maar doelman Strynckx had het laatste woord. De man die zich bij groen-zwart het meest in de kijker voetbalde was onge twijfeld Frangois Mertens. Wat „Sooiken" toonde was het bekijken waard. Alleen was er onvoldoende afwer king om het orgelpunt te plaatsen. Backvis was de bes te verdediger. Na twintig mi nuten kwam Wichelen op een 2-0 voorsprong toen Ras schaert, de grote Wichelse be lofte, op de lat kanjerde en Moerenhout (Wichelen, rechts) cn Sooike Mertens (Gijzegem) twee geroutineerde spelers, vochten verbeten doch sportieve duels uit, (VS)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19