KARINE AERTS, MISS MAJORET VAN BELGIE 8L0EMENWIJK 'T CAUTER VIERT FEEST TE ERONDEGEM WAT EEN WANDELING DOOR MERE JE LEERT ALKUONE IN DUITSLAND 10 - 16-9-1977 - De Voorpost GENE Zal <1< 1 midda zaterd Dr. J Tel. Of Eens te meer heeft de deelgemeente Herdersem haar faam als «Ma- jorettendorp» eer aangedaan. De ruim dertig Herdersemse trouwe supporters met slechts een kort oponthoud op de Namense citadel in één ruk doorgereden naar Arlon konden er inderdaad applaudisse ren voor twee nationale kampioenen waarbij KARINE ARTS, stu dente van zeventien jaar, het hoogste aantal punten van alle reeksen verwierf en daarmede mag fier gaan op de nationale titel «MISS MAJORET VAN BELGIE». DE REEKSEN Bij lottrekking werd zowel de opeenvolging van de reeksen als het nummer van optreden in de reeks zelfbepaald. Hilde Van den Steen, elf jaar jong, duidelijk minder in topkonditie, slaagde er niet in haar nationale titel te ver lengen; en werd derde. Ieder on bevooroordeeld toeschouwer rangschikte ze echter tweede vol gens haar verdienste doch een Frans jurylid, de heer Masclet, gaf haar waar zowel het Amerikaans (U.S. A.) en Canadees jurylid bei den met een acht koteerden slechts 3,8! Herdersem vindt dat hier niet alles zuiver op de graat ging. Bij de tamboer-majoors haalde Lieve Everaert die intussen «Concordia et Docilitas» de rug toekeerde en reeds provinciale kampioene was nu voor de tweede maal een nationale titel, niettegen staande het feit dat er in haar reeks nu reeds meer valabele konkurren- tie aanwezig was. Zoals bovenaan reeds vermeld haalde ook Karine Aerts de natio nale titel en dat met het hoogste aantal punten niettegenstaande zware konkurrentie o.a. van Conny Lens uit St.-Job in 't Goor die uiteindelijk vierde werd en Ar- lette Delécluse die de tweede plaats inpalmde. KAMPIOENEN Het palmares van de Herdersemse Majoretten is haast niet bij te hou den. Het wemelt inderdaad van individuele, provinciale en natio nale kampioenen. Toen Paula De Wolf in het begin der zeventiger jaren kampioenentitels als tamboer-majoor aan een snoer rijgde vormde ze niet alleen het vlaggeschip van de majoretten van «Concordia et Docilitas» doch was een ware veropenbaring in de pas ontluikende twirling-wereld. Op de lauweren werd niet gerust en werk, tijd noch geld werden gespaard om het majorettenkorps op het huidige peil te krijgen. Amerikaanse leermeesters werden aangetrokken, stages werden meegemaakt, bezoeken aan an dere korpsen verwijdden het blik veld en buitenlands kontakt bracht hen op internationaal niveau. Zo trokken deze zomer nog Herder semse meisjes met o.a. de huidige Miss Majoret van België zowel naar de States als naar Zwitser land. Naast de twee door Herdersemse meisjes behaalde titels werd nog een nationale titel, deze bij de ju niores, behaald door Carin Bock- staele van de Harmonie St.- Martinus Oordegem. HISTORIEK De Harmonie «Concordia et Doci litas» weldra 2 eeuwen jong, kende ook reeds voor een paar de cennia een ware bloei onder lei ding o.a. van dirigenten Robert Bourgeois en Richard Van de Winckel maar dan op het zuiver muzikaal vlak. In het klublokaal op de Kouter kan men meer dan vijftig medailles, netjes tentoon gesteld in een glazen kast, bekij ken waaronder het ereteken be haald in 1948 tijdens een muziek festival in de bloemenstad Hille- gom, Nederland. In 1969 kreeg de harmonie dan versterking van een drumband met 32 leden en kwamen de muzikan ten in uniform. Nauwelijks drie jaar later werd dan een majoret tenkorps geboren wat na een paar jaar de internationale doorbraak meebracht. Werd er immers niet opgetreden in Leverkuwen (Bondsrepubliek), twee maal in het Franse Fresnes-sur-Escaut, Charleville Mézières, Courrières-sous-Lens, Le Quesnoy-lez-Valenciennes, Bruay-en-Artois, berucht wegens de veelbesproken moord, Denain, Jeumont, Dunkerke, Estiaires en Duisburg in Duitsland. Theodoor De Wolf, sekretaris en duivel-doet-al Gustaaf Lam- brecht, penningmeester Gustaaf Arts, bestuursleden Remi Moens, Remi Perdaens, Gilbert De Witte, Hilaire Scheerlinck, Karei Van Mulders, Roger De Wolf, Willem Willems, Jozef De Wolle, Gerrit Marcoen, Achiel Lambrecht, De- nise Van den Bremt en Marie- Jeanne Vinck. ONTVANGEN Uiteraard diende Herdersems Harmonie met Majoretten en Drumband, kompleet bestaand uit welgeteld 117 leden, ten stadhuize te worden ontvangen wat dan ver leden zaterdagnamiddag ge beurde. Burgemeester D'haeseleer ge flankeerd door schepenen Mon sieur, De Maght, Bourlon en Roels en in de aanwezigheid van raadsleden Mw. Lievens - Borms, Willem Willems, Robert De Pauw en Raymond Uyttersprot, felici teerde de leden van dit prachtig korps, «een der grootste van Groot-Aalst» die vanuit een rand gemeente een stuk kuituur naar de stad overbracht. Nadat schepen van Kuituur Roels zijn duit in het zakje had gedaan werd aan voorzitter Achiel Cayet Derde keer, goeie keer, was wellicht de leuze van de weerman dit jaar. Inderdaad;reeds drie jaar na een richt het wijkkomitee van «Bloemenwijk 't Cauter» te Erondegem een groots feest in. En dat met stijgend succes. Van vrijdag 9, tot en met zondag 11 september was de nieuwe wijk nu eens het middel punt van het dorp. Het uitgebreide programma moest deze keer niet de zware last dragen van onophoudelijke stortre gens. En dat kon je aan ieders gezicht zien. Toen drie jaar geleden de so ciale woningen, gebouwd door de S.V. Veilig Wonen uit Aalst, te Erondegem in gebruik ge nomen werden, waren er in minder dan geen tijd enkele in itiatiefnemers die de typische stadsmentaliteit van zulke wij ken wilden doorbreken. Het idee werd geboren om elk jaar een gezellig feest te organise ren. En van de eerste keer af bleek dat een reuzesucces te zijn. Zo was het ook dit jaar. Van wijds en zijds kwamen de mensen toegestroomd, drie dagen lang. Vrijdagavond kwamen 36 kaar ters hun geluk uitdagen om een stukje van de prijs weg te ka pen. Aan de noodzakelijke stilte voor de concentratie moesten ze echter niet denken want een dertigtal bakschieters waren elkaar luidkeels aan het bekampen om zoveel mogelijk «prijs-kippen» in de wacht te slepen. De nachtelijke kou kon zelfs geen bumper zetten op hun temperament. En toen het gewonnen geld gedeeltelijk in natura was omgezet was het de hoogste tijd om naar huis te gaan en het programma van zaterdag af te wachten. Hier mikte men vooral op een jonger en sportiever publiek;meer dan honderd deelnemers vertrok ken voor een interessante V.A.B.-wandelzoektocht en kwamen zich enkele uurtjes la ten blozend terug aanbieden. Velen onder hen waren nog niet moe genoeg om 's avonds het hoogtepunt van de wijk- feesten mee te beleven;het grote nachtbal met de (reeds) traditionele verkiezing van de wijkburgemeester. En wat de meesten hadden verwacht ge- beurde;Oskar Neetens behoud ook dit jaar zijn kroon. Wegens zijn originaliteit in zijn verkie- zingskampagne veroverde hij, zoals de twee vorige jaren, ie ders hart. We wensen hem dan Zo maar, een wandeling door Mere kan soms verrassend zijn. Niet dat er wereldschokkende dingen te beleven val len. Toch valt het op dat hier en daar pretentieloze groepen grote prestaties leveren of tenminste het aandurven iets uit de grond te stampen. Misschien zal de stoet hier de hoofd vogel afschieten. Basketbalploeg Erpe-Mere probeert het dit jaar met een Amerikaanse aanwinstMark Spain, de bil- jartkiub Loebes startte vorige zaterdag met een nationale kompetitie. Verder zien we dat enkele groendalers proberen een wijkkomitee te vormen. En het verhaal van de telefoon aldaar krijgt maar geen einde. BASKET ERPE-MERE Even terugblikken. Vorig jaar had basket Erpe-Mere (vroeger Euroman) zachtjes genoemd een ongelukkige seizoen.start. De toenmalige trainer was een deskundig en ervaren basketter, maar op nationaal vlak wist men da, ook: hij werd aange worven voor de training der jongeren. Daardoor kon hij zich moei lijk vrij maken om elke week te Mere op post te zijn voor de trainingen en voor de matchen. De spelers voel den zich daardoor erg on wennig. Ze namen het niet dat zo licht omgesprongen werd met de kompetitie. De eerste uitslagen waren na venant: verlies op verlies werd genoteerd. Na een paar maand nam Frans De Bceck de leiding van de ploeg op zich en het resul taat werd in cijfers uitge drukt. Bij zoverre dat Erpe- Mere de finale van de Oost- Vlaamse beker haalde en in de eerste provinciale afde ling kon blijven. Het seizoeneinde kwam erg laat voor Erpe-Mere: pre cies omwille van de beker matchen. De hele vakantie werd het zoeken naar een nieuwe trainer, gezien Frans De Boeck het niet verder aankon twee maal per week uit Brugge te ko men. AMERIKAANSE AANWINST De oplossing kwam als een donderslag bij schoon weer. Althans voor ons, buitenstaanders. Ongeveer half augustus liet men we ten dat de heer Staf Cam- mu, die destijds nog voor Euroman speelde, aange worven werd als trainer. In derdaad, nu blijkt dat hij voor de jongerengroep in staat. Immers, Mark Spain, wordt de grote naam. De in spanningen die voorzitter Edward Van Impe zich reeds jaren voor de basket getroost, blijken nu zijn vruchten af te werpen. Ei genlijk niet alleen van hem, want de bestuursploeg zet zich met vereende krachten in, om de basket te Erpe- Mere ernstig te promove- De suksessen volgden elkaar op met de regelmaat van een klok. Te Avelgem werd het Majoretten korps gelauwerd tot Kampioen van het Vlaamse landsgedeelte en het jaar daarop promoveerde het korps naar eerste divisie en genoot het de eer te mogen optreden aan het koningsmonument te Laken. In 1975 behaalde het majoretten korps de tweede prijs in het natio naal majorettenkampioenschap te Knokke-Heist en hoofdmajorette Lily Lambrechts werd er eerste eredame. In de kategorie miniret- ten werd Hildeke Van den Steen nationaale kampioene (minder dan negen jaar). ÜQk 1976 bracht lauweren met twee provinciale titels en twee na tionale met Hilde Van den Steen en Lieve Everaert. In het huidig jubeljaar tenslotte werd het korps vice-laureaat van de Beneluxbeker te Lier en eerste Belgisch team. Verder waren er drie provinciale titels voor H. Van den Steen, K. Arts en L. Everaert. Onder deskundige leiding van di rigent Jos Vandevelde hoopt het korps met zijn 76 muzikanten en trommelaars, zijn 19 drummeisjes en 23 .majoretten een totaal dus van 120 spelende leden, nog steeds hoger-op te klimmen. Volgend bestuur zet zich daar dan ook terdege voor in: voorzitter Achiel Cayet, ondervoorzitter ook 'n voorspoedige «ambts periode»! Deze verkiezing was het startschot voor een lange feestnacht. Het was reeds zondagmorgen toen de laatsten de tent uitsukkelden. Zondagnamiddag werd de bal lonnetjeswedstrijd een beetje in de schaduw gesteld door een buitengewone aktiviteit;alhoe- wel alle beschikbare ballonne tjes het ruime sop kozen ging ieders belangstelling toch uit naar de poging om het wereld record haasje-over te breken. Hierover kunt U meer lezen in een ander artikel, verder in dit blad. 's Avonds werden de feesten dan afgesloten door een groot bal met de bekende zanger Ray Franky. De tombola maakte de zaak rond. Zo zie je maar dat niet eik feest een jarenlange traditie achter de rug moet hebben om te sla gen. Bloemenwijk 't cauter heeft het tegengestelde bewe zen. Volgend jaar ben jij er wel licht ook bij?! Wij hebben enkel her en der gehoord dat men dan graag een zanger zou te horen krijgen die geschikt is voor oud én jong. En zo iemand vinden zulke opperbeste organisato ren zonder de minste moeite! Tot volgend jaar. VVH het stadsplaket overhandigd. De voorzitter dankte en maakte van de gelegenheid gebruik enkele weil- sen te formuleren: «Moest er nog wat geld te veel zijn om te dienen als subsidie voor de Harmonie, dan zou dit zeer welkom zijn. Nog meer plezier zou het doen een vrijstaand klaslokaal te mogen ge bruiken niet alleen om er materiaal in weg te bergen doch als oefenlo kaal en om te voorkomen dat deze prille jeugd al te veel in de cafés zijn toevlucht moet zoeken.» WEER AAN 'T WERK Pas buiten het stadhuis ging de Harmonie weer aan 't werk en bracht, voor de voorbijgangers to taal onvoorzien, een reeks spette rende shows zodat na enkele tijd de Grote Markt half vol stond. Teruggekeerd naar het café in de Pontstraat werd afgereden tot aan de firma Gilbos doch even verder diende nog een sérénade.te worden gebracht aan twee steunende leden van de Harmoniehet echtpaar Ar thur Michiels - Clemence Van Langenhoven, 50 jaar getrouwd. Besloten werd met een optocht langs de Kapelle-ommegang en de opening van de kermis van Kou- terbaan en Middenweg waarna aan de acht deelnemende meisjes bloemen werden aangeboden en aan allen een eenvoudig Breughe- liaans maal. v,* HÜ Car ine Aerts is benevens leuk ook de gloednieuwe nationale miss I rette. Zij komt uit de Herdersemse harmonie Concordia et Doei (JM) Tijdens de tweede helft van juli maakte de Aalsterse Kunstgroep Alkuone een tiendaagse tournee door Duitsland. Ze genoten er een gastvrije ontvangst, maar de belangstelling en interesse voor derge lijke spektakels scheen er maar beperkt te zijn. Enerzijds daar slechts een beperkte groep bereikt werd, nl. de families van in Duitsland gekazerneerde militairen, en anderzijds door de veelal jeugdige leeftijd van de toeschouwertjes. SOC. I Op nu Jlantl ip de gint n tuin, De leic Vorig jaar maakte Alkuone een suksesrijke trip door Noorwegen. De oorzaak dat men het dit jaar zoveel dichter bij huis ging zoeken ligt bij de vele moeilijkheden die rezen bij de voorbereidingen van de oorspronkelijke tournee door Zaïre. De plannen van dit tien daags tournee strandden tegen de obstakels van politieke onrust en virusbesmetting; obstakels die vooral de ouders van de leden ver ontrustten en aan het twijfelen bracht. De vraag rees dan ook te recht bij de leiding of het verant woord was in een dergelijke situa tie door te gaan met de voorberei dingen. Ook in het verleden, meer bepaald in 1974, liep een tournee door Ierland op een dergelijke wijze in het honderd. De politieke onlusten en gevechten in het groene Eire waren er toen de oor zaak van dat een tournee doorheen de voornaamste steden van dit prachtige eiland moest afgezegd worden. Vermits de drukke periode tussen paas- en zomervakantie maar weinige tijd overliet om nieuwe reis plannen uit te werken, werd be sloten dit jaar de uitnodiging aan te nemen om een reeks voorstellin gen te geven voor de afdeling «familiejeugd BSD», een organi- zatie die instaat voor de kulturele en sociale werken bij de families van in Duitsland gekazerneerde Belgische soldaten. OPTREDENS Als eerste plaats van optreden kwam Lüdenscheid aan de beurt waar het optreden doorging in Ci nema Parkstrasse. Het gebrek aan belangstelling, kwantitatief dan, werd de groep ruimschoots ver goed door het bruisende entoe- siasme van de toeschouwers die echt «waar voor hun geld» hebben gekregen. Na het optreden werd de groep allerhartelijkst ontvan gen in de officierenklub Ambiorix waar de belevenissen van de eerste dagen druk konden uitgepraat worden, Belgen in het buitenland onder elkaar. Op woensdag 20 juli 11. vertrok de groep richting Soest, waar een namiddagvoorstelling werd ver zorgd in Cinema Gilbert. De orga- nizatoren waren heel tevreden over het optreden, de leden van Alkuone daarentegen waren eer der ontgoocheld omdat het publiek grotendeels uit jonge kinderen van de dagkolonies bestond. Die ont goocheling was enigszins te be grijpen aangezien het programma van de groep niet afgestemd is op zo'n jong en wispelturig publiek. Daarenboven werd de voorstelling vaak gestoord door groepjes kin deren die de pauze niet afwachtten om de zaal te verlaten. In Essentho was er een andere spelbreker. Oorspronkelijk zag het er'naar uit dat het openluchtop treden op de speelplaats van de school letterlijk en figuurlijk in het water zou vallen. Een half uur la ter dan voorzien kon de voorstel ling toch doorgaan voor een ge mengd publiek dat zich zelfs niet liet afschrikken door een regen buitje. Je bent militair of je bent het niet! Het optreden op 22 juli in de cine mazaal te Spich kan als volgt ge kenmerkt worden: luidruchtige jonge mensen als toeschouwers, een prachtoptreden van de gi slordige maaltijden in de nie en veel lof en verontsch L gingen vanwege de organiza ter plaatse. De laatste voorstelling van Duitsland-tournee vond plat open lucht, voor het grootw huis Horten te Kempen. Daa Alkuone rekenen op veel be stelling van komende en klanten tijdens het 1 uur showprogramma. Alles verli in een zeer ontspannen sfeei i ga 1 1ERD1 et sta net de '.ondag ilechtij lri(L:-Il let pr als 0,45 i an het r dui RANDBEMERKINGEN 'haese bl< ■r lenkoei wordt ■genlie Alkuone op reis. Men oefent het handjes-wuiven in. (SJ) Raar maar waar. Een groep, geval Alkuone, wordt doorbi landers gewoonlijk hart; ontvangen dan door eigen sen, zelfs indien die zich ii buitenland bevinden. Vorig ji Noorwegen werden een voorstellingen verzorgd Noorse militairen, eveneens in kazernes overnacht. De v lijking gaat echter niet op, he schil was te groot. De ontvanj het hoge noorden was warm, telijk en gezellig. In Duitslant E< ze heel wat koeler. Nogn d< werd bewezen dat men nooit is bij eigen landgenoten. TOEKOMSTPLANNEN Voor de onmiddellijke toek staat het twintigjarig bestaan J' deze Aalsterse kunstgroep o| programma. Van 15 tot 19 vember e.k. zullen in de Kei hallen een reeks vertoningci programmeerd worden waari ^1 stadsgenoten kunnen kenni ken met een volledig nieuw gramma. Daarvoor echter, op zaterda september e.k. is de groep te op het zeezangfeest dat doo in het Kursaal te Oostende zondag 25 september dan tn zij op te Westende. Het wee daarop, 1 en 2 oktober, trekke naar Duitsland om er een sho gaan verzorgen in Neheim Voor volgend jaar wordt werkt aan de organizatie tournee door de Verenigde S van Amerika. Dit tournee zal verlopen op basis van het (oj bij gastouders, o.a. zal de j daar te gast zijn bij de leden het Blue Lake City-koor, een dat ook reeds te gast was Aalst, KWB Kupt-lV lgranmi Vrij da Kapel I .Dorsti gesprel iet Evi Zaterdi KIND1 len ni rfiltr Bturt i zaterda de reu: Zschoc )e kh nee h t drul u ren. Zo te zien, leeft de sportgroep op een eilandje in de gemeente, want de aantrekkingskracht naar de bevolking toe blijft vrij be perkt. De schare supporters is daarentegen van het goe de allooi voorde ploeg. Wil ly De Punt vertelt dat de basketreglementen nogal ingewikkeld zijn, maar eens men de smaak beet heeft, blijft men bij de supporters- groep. Mark Spain zal ongetwijfeld velen aantrekken. De Ame rikaan is een fameuze aan winst voor de ploeg en men verwacht dus dat de cijfers navenant zullen zijn. Spain kreeg de taak van trainer, coach en speler op zich. (Dat verraadt meteen de fi nanciële inspanningen, die er geleverd werden). Vorige zaterdag speelde hij voor het eerst mee in een oefen wedstrijd tegen de beloften van Black Boys. Uitslag: 97-60 winst voor de onzen. Mark Spain toonde zich meester onder de korf: zonder één keer te schieten maakte hij 28 punten in re bound. Eddy De Wolf maak te er 26. LOEBES'GOEDE START De Meerse biljartklub Loe bes is reeds meer in het nieuws gekomen. Wie dit niet gelooft, hoeft maar eens de persdokumentatie van schatbewaarder Ray mond Van Lieferinge te raadplegen. Loebes heeft inderdaad de wind in de zei len. In 1974 startte de klub met twee ploegen in kom petitie, binnen de Aalsterse federatie. He jaar daarop kwamen er twee broertjes bij en zopas ging het nieuw seizoen van start met vijf ploegen. Eén ervan speelt op nationaal niveau. Als je weet dat er slechts acht Belgische ploegen het zover geschopt hebben, kan je je een beeld vormen van de vlucht die Loebes in drie iaar tijd genomen heeft. De andere ploegen: Ternat, Lebbeke, Bornem, Brussel, Leuven, Laken en Kumtich. Vorige zaterdag moest Loe bes uitkomen tegen deze laatste. Uitslag 4-2. Het werd een onnoemelijk span nende avond: eerste gelijk opgaand tot 2-2, dan 3-2 en tenslotte won Loebes toch de laatste partij. Het was een verzuchtende opluch ting. Toch startte men met groot vertrouwen in de na tionale reeks. Immers, de groep heeft de laatste maanden enkel ophefma kende aanwinsten ge boekt (ook bij de biljart heet dit transferts): Hendrik De Baere, uit Kuurne (kam pioen van Oost- en West- Vlaanderen); Romain Mee- se, kampioen van België komt uit Gentbrugge; Jean- Pierre Cours uit Lochristi, kampioen van België 1974. Daarnaast ziin er noa enkele goede krachten uit Vlaanderland naar Loei overgestapt. veil Op de nieuwe wijk Groer komen enkele bewoners de proppen met een stel «Wijkkomitee Gr< dal». Men stelt in een r< schrijven dat een kom een noodzaak is om de langen van de bewoners^ kunnen verdedigen andere iedere woon* heeft zijn wijkraad, waarj wij niet», stellen de inl tiefnemers. Men verwa o.m. meer informatie v wege de bouwmaatsch pij over het verloop van werken, die nog op een voering wachten. Men vraagt aan de be1 ners zich bij het korni aan te sluiten. Het is eerste keer dat men ling naar een gestruktureöj kontakt zoekt. We het verloop te kunnen gen. ho|[i p« 'EKE! i(DRIES P vri miutnl; lekenij nsma Op vri, icrden PVV1V Op za "1,30 -.aal M tr 19, E RC itadsfei I moglei ,o icuruh VAKS hi )m iond Haand ,IJITF jaterda Station les n .fccsttt aard", )aar g ligheicl 0 lannek O opgro. Toep lude .tlantii nanant fjden, Avo IlOW larkt resent ondag en wi an H. elke lerden fn pi astspn 0nC ZESD1 p 17 VlAul

De Voorpost | 1977 | | pagina 10