Knappe Nijs bijna op de valreep LEO PISSENS CENTRALE FIGUUR VIER OP VIER STRAFSCHOP EN KEEPER G0MBEER OVERWICHT NIET BELOOND TWEE STRAFSCHOPPEN, VIER GELE KAARTEN K.A.V.D.-Roeselare 0-0 114de Nationale lsti' Provinciale UEFA s Eendracht Aalst VOETBAL KALENDER voor zondag 18 september 1977 2de Provinciate iëzom, 1 w H.U?UIUf ft'HClÜ! a r I Hie i GOEDKOOP Met een beetje geluk tijdens het wedstrijdeinde was een gehandikapt Dendermonde nog met de voile buit van het Grembergse voetbalstadion gestapt. Met nog 6 minuten te gaan drukte Alex Nijs^ de beste KAVD-er, van zowat 25 m af. De bezoekende doelman Bullinck. redde de Rodenbach- zonen van de» ondergang, zag de kei centimeters boven zijn doelhout wegzoeven. Amper 1' later stond Nijs weer aan het kanon. Ditmaal richte hij beter. Pal onder het kruishout. Weei< was Bullinck bijna geklopt. De vingertoppen van de Roe- OE selaarse keeper duwden het de leder via de lat in hoekschop. Bewogen momenten voor het bezoekende doel in de laatste minuten van een partij die vooral door een goede eerste helft als meer dan middelma tig mag beschouwd worden. Dendermonde was de wed- rg] strijd tegen het gereputeerde SK Roeselare nochtans met een bang hart begonnen. Tij dens de wedstrijd op Edingen werden zowel René De Man als Van den Dungen ge kwetst, aanvankelijk minder erg maar na nader medisch onderzoek genoeg om De Man onmiddellijk op de operatie tafel te brengen, met zes weken inaktiviteit tot gevolg, en V.den Dungen tot 3 we ken stilzitten te veroordelen. Daardoor kwamen Schampaert en Dirk Catrysse in de ploeg postvatten. Schampaert speel de een meer dan behoorlijke Schelfhaut en Hillaert (KAVD) springen vruchteloos naar deze hoge bal (HVC) wedstrijd terwijl Dirk Ca trysse eens te meer durf en punch in de duels miste. Schampaert luidde trouwens de eerste gevaarlijke aktie van de partij in (15') toen hij een voorzet van Schelfout Rudy Crets (KAVD) wordt in extremis de bal afgesnoept door de Roeselaarse keeper (HVC) meepikte en voorschotelde aan ex-Lokeraar Jaak Hillaert* Diens schuiver ging centime ters naast Tien minuten later speelde de bezoekende achter speler Azou ploegmaat van de paarsblauwen In paniek gaf hij het leder een te forse duw zodat Bullinck van geluk mocht spreken het leder in extremis te kunnen wegdu wen Rust 0-0. Twee kansen in de eerste mi nuten van de tweede helft leidden een Dendermondse pressing in die op de 62' bijna een dramatisch verleng stuk kreeg toen de technisch knappe maar te individualis tisch ingestelde Engelse kleur ling Sumter uitbrak, drie ver dedigers omzeilde, en met een boogbal het kruishout raakte. Kreeg Roeselare na dien nog een waterkans na een scrimage warbij iedereen zowat naast het leder trapte (83') Dendermonde kreeg nog de mooiste gelegenheid tot scoren, dat vertelden we ech ter al in onze inleiding. Zondag tegen Aalter gaan de paarsblauwen voor een punt. Dat moet zeker tussen de mo gelijkheden zitten. Twee sei zoenen geleden verloor KAVD er een oefenpartij met 2-0. Dat moet nu zeker beter kunnen. (mvw) S.K. Lebbeke - Boelare 1-2 Het clubbestuur van S.K. Lebbeke heeft voor de iumvang van de ontmoeting met Boelare voetballer Leo Pisscns bedacht inet bloemen. Dit naur aanleiding van zijn 250e wedstrijd in het elftal van de le provincialer. Dat w«s alvast ®®n verdiende hulde, niet sillecn omdat Pisscns er zoveel keer de zondagnamiddag bijliep, maar ook omdat hij steeds een voorbeeld als cluhspeler is geweest. ,0 Door zijn inzet, en opvallen- gespeeld en Leo Pissens we de werkkracht, heeft Leo alvast heel wat punten ge wonnen voor zijn klub, en lag hij ettelijke keren aan de basis van een overwinning, 'oor de jeugd in de fanion- jploeg, die deze voetballer hans omringt, is hij een 1EB voorbeeld, iemand die nooit AM hot hoofd laat hangen, zelfs R,1 niet op momenten wanneer het minder goed gaat. LH Ook zondag was Leo Pissens veeral de centrale figuur, lijn 250ste wedstrijd is wel- ■ii.-v| icht toch niet verlopen zoals •he< hij zelf had gewild. Eerst en npc vooral werd het geen over- <li winning, en halfweg de twee de helft werd deze moedige ()j voetballer in een duel zodanig „np hard genaakt, dat hij het veM lid moest verlaten met een zwa. e re wonde aan het been. Ondanks het voor SK Lebbeke geen overwinning is gewor- tege dcn js trainer Lebeer alvast kui tevreden 'liet werd desondanks toch pva goede wedstrijd» aldus de Lebbeekse oefenmeester. t, )oorgaans waren we meer in balbezit, en werd er om de haverklap gevaarlijk op de aanval overgeschakeld. Dat resulteerde slechts éénmaal m een doelpunt, halfweg de rerste helft. Roland Delsin bad met zijn linker een trachtige loeier uitgehaald, die nog net kon afgeweerd ►orden door de Boelaarse belman. Het terugkaatsend rvan Mor kwam in de voeten van teiar. ,uc De Waegeneer die op ster! ijn beurt, succesrijk dan, af- ppor rukte. Dat was uiteindelijk den. iet resultaat van enige tijd e sp knap voetbal. Na de rust zou >r l<r obbeke aanvankelijk eenzelf- •van le spel ontwikkelen. In die zöl loriode werd een fout bin- tuisi ion het strafschopgebied op Set ougalem niet gefloten, en tvinn lot. de nochtans verdienste. 'H t ijke Luc De Waegeneer een •erv< euzekans onbenut. J-'radat Jan Vermeir, totaal uit- gens kwetsuur het veld moes ten verlaten en vervangen werden door Joh an Pieters en Mare Meert, draaide het toch minder goed in de omgeving van de mid dencirkel. Dit wil niet zeg gen, dat deze jongeren zich niet totaal hebben ingezet en met volle overgave gestreden hebben voor de punten. Een. voudig omdat men zeker uit sterk hout moet gesneden zijn om sterke pionnen als Pissens en Vermeir even waardig te vervangen». S.K. Lebbeke heeft thans één punt uit twee wedstrijden ge puurd. Het heeft nood aan een overwinning, vooral nu, zo de kameraadschap in de ploeg zo buitengewoon is. Kan het zondag bij het ster ke F.C. Denderleeuw toch het onwaarschijnlijke verwe zenlijken E.D.M Kemzeke-S.K. Aalst 1-2 S.K. Aalst b een van de drie klubs die in de hoogste provin ciale afdeling na twe wedstrijden nog met het maximum der punte.i prijkt. Niemand, zelfs de meest vcstokte supporter niet, had dit durven vermoeden. Een uitstap naar he Waas land is inderdaad geen lachertje. En dat was/ het trouwens ook niet. SK Aalst moest vooral naar het eindei toe op de tenen om een zege met klein verschil veilig te stellen. Pas na de rust werd de wedstrijd boeiend Toen zette S.K. immers de situatie recht en verdedigde in de reste rende luttele minuten knap die voorsprong. De eerste speelhelft van de Aalstenaars was immers niet veel zaaks. Men kwam moeilijk to teen gebonden aktie en kon wei nig gevaar voor de vijande. lijke doelmond scheppen. Het was dan ook de logika zelf dat Kemzeke, dat gehandi- kapt was door het niet aan treden van drie titularissen, aan de leiding kwam langs Verstraeten. Trainer Bracke verschoof bij de rust enkele pionnen en haalde De Sterde in. Met de slag kwa mSK tot betere kombinaties en de thuisploeg werd op haar speelhelft teruggedrongen. In de 75e min. lukte Michiels na een puike vrijschop de gelijkmaker. En dit gelijk stellend doelpunt stimuleerde in niet geringe mate de gas ten. Amper vijf minuten la ter stak het winnende doel punt binnen, na een zeer goede aanval die door André Hendrickx was gelanceerd. Langs Zouai werd de bal keurig naar Maturo doorge speeld. Aldo liet deze wen- kendl kans niet liggen. Ge let op de spelontwikkeling van de tweede speelhelft kon oranjegroen deze zege wel verantwoorden. Nu zondag speelt SK Aalst op eigen veld tegen F.C. Brakel, dat reeds tweemaal zwaar werd geklopt en tot nog toe zelfs geen enkel doelpunt lukte. Brakel zal er dus alles op zetten om zijn eerste kompe- titiepunt(en) te Aalst binnen te rijven. De ploeg van Pru dent Bettens gaat tuk op haar rehabilitatie, maar SK speelt voor zes op zes. J.V.H. De UEFA 's van Eendrucht Aalst 17 SC Lokeren-Boom (Ponnel) FC Luik-Lokeren (woensdag 21.9 te 20 u.) (Goovaerts) Union-Eendracht Aalst (Cokaiko) Eendr. Zele-Zottegem (Bots) Jong Lede-Crossing (Van den Bossche) Aalter-KAVD (Hurteux) FC Denderleeuw-Lebbeke (Mestdagh) SK Aalst-Brakel (Delombaerde) Hanune-Kemzeke (De Smet) N ieu werkerken-Mere (Schrauwen) Borsbeke-Baasrode (Anica) Terjoden-Moerbeke (Steels) Appelterre-Robur (Vervaeke) Buggenhout-Winnik (Callebaut R.) Oudegem-Sp Geraardsbergen (De Proft) Bambrugge-E. Meldert (Baele) Hofstade-W. Moorsel (Speleers) Denderhoutem-Erpe (Balthazar) TK Meldert-Meerbeke (De Wilde) Schellebelle-Sinaai (Van Impe) Grembergen-Bazel (Staes L.) Sp. Appels-Serskamp (Anné) E. St. Gillis-Melsele (De Meester) Erembodegem-Aaigem (De Bruyn) Welle-Doggen (Heiremans) Edixvede-Voorde (Geiregat) W ichelen-Opdorp (Van Impe Fr.) Gijzegem-Baardegein (Van Imschoot) Schoonaarde-Boonwijk (Lambertin) Wicze-Massemen (Eeckeman) Oordegem-Opstal (Willems) Erondegem-Z. Appels (Naudts) S. Moorsel-Smetlede (De Neve) W estrem-Herdersem (Van de Velde) Berlare-W aasmunster (Van Hoey) SK Overmere-Val. Ov< (Vijverman) Eksaarde-Heikant Zele (Van Leuven) Oostakker-V.W. Hamme 1-0 In Oostakker beeft VW Hamme onverdiend verloren. Dat is geen „dooddoener" om een nederlaag goed te praten. Integendeel. Als de wuitens met lege banden naar huis kwamen, dan heeft dat te maken met een voor fout op Van Landeghem door De Vijlder ingeschoten strafschop, maar vooral met de uitstekende keeping van Gombeer, een man die jarenlange routine aan talent koppelt. Een kwartier lang voetbalde Hamme op balbezit, legde kalm en technisch vaardig de aan- valsfurie van groenzwart aan banden en werd pas nadien eens éclit bedreigt door Yse- baert. Hamme liet zich alles behalve in de hoek duwen, en dwong een hoekschop af die jammer genoeg door Se- ghers net over de dwarslat werd gekopt. Een corner voor Oostakker vloog eveneens over en een kopbal van De Vijlder na 'n vrijschop van De Croock, onderging hetzelfde lot. Kansen genoeg dus, maar geen van beide teams puurde daar enig positief resultaat uit. De beslissing viel na één uur voetballen Van Landeghem ging tegen het gras en De Vijlder knalde de penalty tegen de touwen. Dat was voor de Hammenaars het sein voor twee vervangingen. Het leverde wel een omslaan van het spelbeeld op, maar de gelijkmaker werd op de 83ste minuut door de briljante Gombeer verhinderd: de Oostakkerse keeper ranselde een keihard schot van Schud- dinck uit het doelvlak. Bijna werd bet nog 2-0 toen Ingels Malfait ontweek, maar De Beul in extremis redde. Voor Hamme is het dus nul op vier geworden. Tegen alle logi ka in, dat wel. Maar de bloed- nuchtere cijfers liegen niet: de waarde van een team wordt, jammer genoeg misschien, niet bepaald door een prestatiekurve wel door winst, drawn of ne\, derlaag. Hamme moet absoluut beginnen winnen, want het zal dit seizoen waarschijnlijk niet volstaan de laatste twee plaat sen te ontwijken de Vierde Nationalers Aalter, Deinze en Wetteren hebben de start ge mist, en het zou allicht kun nen gebeuren dat ook uit die hoek gevaar dreigt. Dalers uit Bevordering, impliceert immers dat uit „Eerste" ook meer ploegen de buiteling maken. Intussen is bet nog lang niet zo ver. Hamme kan alvast aan een remonte beginnen tegen een ook niet te denderend uit de startblokken geschoten Kem zeke, maar moet wat uitkienen tegen het wapen van de tegen aanval dat de bezoekers bie- zonder handig hanteren, (m) Baasrode - Sint-Gillis-Waas 0-0 Uiteindelijk is doelman Janseghers (ex-Dendermonde, Lebbeke en Aalst) nog de matchwinnaar geworden voor de geel- blauwen. Midden het Baasroodse offensief glipte een bezoe kende haas de plaatselijke verdediging door en stevende op de eenzame Janseghers af. Een parade, Yachin waardig, voorkwam een onbillijk vonnist voor een verdienstelijk elftal. Baasrode had nochtans een eerste helft nodig om warm te lopen. Kwam St.-Gillis- Waas het eerst uit de start blokken, na een kwartier was de storm dermate geluwd dat de plaatselijken meer in de wedstrijd konden komen. Zon der veel doelgevaar langs bei de zijden verliep de partij met overwegend middenveld spel. Na de pauze konden de thuis- supporters hun hartje opha len aan een regelrechte stormloop van de lokalen., echter zonder de saius van het voetbalgerecht doelpun ten. Willaert doelde echter wel doch zijn poging werd wegens voorafgaand buiten spel terecht geannuleerd. Ook Van der Vreken probeerde wat te bereiken. Zijn lobbal verraste wel de doelman doch een verdediger kon de bal nog in extremis van de doellijn keren. Het Baasroodse festi val wias daarmee nog niet af gelopen. Ook uitblinker Se- ghers deed nog zijn duit in het zakje. Zijn schoten waren niet altijd van gevaar ont bloot, zij vonden wel steeds een waakzame Wase doelman op hun weg. Al bij al dus toch weer een goede prestatie van FC Baas rode daj, zonder veel kom- plexen de tegenstrever tege moet gaat. Met dergelijke mentaliteit zal geel-blaüw nog voor menige tegenstrever een onoverkomelijke hindernis blijken te zijn. (mvw) Goal Paul Janssens (Nieuwerkerken) lobt de bal voorbij de Buggenhoutse keeper (EL) Nieuwerkerken-Buggenhout 3-2 Kwam de thuisploeg reeds na vier minuten op voorsprong na een misverstand tussen Tillcy en Verhulst, Sparta Buggenhout herstelde zich wonderwel van deze vroege opdoffer en ging manmoedig in het tegenoffensief. De partij verliep daardoor ook aangenaam om volgen, temeer daar beide teams zich beijverden goed voetbal op te dissen. Op de 24' kwam Buggenhout aan een strafschop toen mid. den een geharrewar Etienne Van der Vreken foutief van de bal werd gehouden. Zegt sekretaris De Bisschop hier over *De meeste toeschou- ers en ook de Buggenhoutse bestuursmensen, hadden wei nig van het gebeuren gezien omdat er een samenscholing van spelers aanwezig was die weinig zicht op de gebeurtenis sen toeliet. De scheidsrechter wees kordaat naar de witte stip. Om dergelijke houding aan te nemen moet men wer. kelijk moedig zijn. Moedig was ook Etienne Van der Vreken die zich achter de bal plaatste en zijn ploeg op 1-1 bracht. Ondertussen had scheidsrechter Callebaut al tweemaal geel getrokken voor rebellerende thuisspelers. Rust ging in met 1-1, een verdiende positie voor de be zoekers. Amper vier minuten na de hervatting stonden de blauwhemden al op voor sprong. Een volledig nutte loze fout van een thuisverde. diger op de snelle Schooréns werd eens te meer met strafschop bedacht. Van der Vreken zette zich aan de ar beid en 1-2. Mooier kon men zich de situatie niet inbeel den al kwamen de problemen pas achteraf. Nieuwerkerken drong nu het initiatief op en liet zich niet meer van de Buggenhoutse speelhelft ver drijven. Schaeck was het eer ste slachtoffer. Hij kreeg geel voor een wanhoopspoging. Uit de daaruit voortvloeiende vrij schop moest Mark Maes een knappe save opdissen om do stand op 1-2 te houden. Met nog 8 minuten te spelen kwam dan de ineenstorting Eerst kregen Aerts, Tilley en Roels nog geel vooraleer op de 82' Janssens een doorbraak benutte om zijn ploeg al minstens een puntje te be zorgen. Vijf minuten voor af fluiten moest Franky Roels een zeker doelpunt met de hand verhinderen zodat de derde strafschop van de dag. ditmaal door thuisspeler Jans sens. (hij lukte hierdoor een hattrick) ook de twee punten betekenden voor geelrood. (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 17