TE ZWAAR VONNIS Twee goals van jarige flanselaer (Herdersem) CALLEBAUT B VEERTIEN ROZEN IKorporatief verbond gewest Aalst Nicole Van den Broeck I Jenny De Smet Eddy Vereecken j luc Wauters Roger Pletinck José Peelman Wedstrijd van de week Schellebelle - E. St.-Gillis 5-1 1-7 4de Provinciale ym 19 i> enigszins verwarde faze uit de derby Doggen - SK Erembodegem, gewonnen bezoekers. Eendracht St.-Gillis te zwaar geklopt. Het meest ophefmakende rezultaat van de tweede voetbaldag diende genoteerd in de Reeks B, waar Callebaut(b) de nieu- geling Coplac op liefst veertien doelpunten trakteerde. Uit deze cijfer verhouding kan men al voldoende afleiden dat het een vrijwel eentonige eenrichtingswcdstrijd werd. De neder laag van Coplac dient echter te worden gezien in het licht van de stage die dit elftal doormaakt. Een nieuweling krijgt het in. derdaad nooit makkelijk. De grote figuur uit deze onge lijke partij was Collewaert die achtmaal scoorde. Hij lukte daarbij viermaal een rake kopbal. Van Haute Dubois (2), Tombeur (2) en De Wolf droegen insgelijks hun steen tje bij. In de reeks A moest Honda zijn eerste nederlaag inschrijven. Honda dat op de openingsdag een goede beurt maakte werd nu geklopt door SAF. Die eerste nederlaag werd slechts, na de rust vol trokken. Voordien konden de gasten die met windvoordeel aan de wedstrijd begonnen, wel meer drukken. Doch dit licht overwicht rezulteerde niet in doelpunten. Honda kreeg de verdediging van SAF nooit aan het wankelen. Na de kampwisseling wijzigde het spelbeeld. SAF was dan ontegensprekelijk meest aan bod. Tweemaal werd een al gemene aanval afgerond. Van der Poorten lukte het ope- ningspunt en Torrekens nam alle twijfel weg. Bouw mocht zich wel gelukkig achten met het puntje dat het in zijn thuiswedstrijd met Callebaut verwierf. De bezoekers liepen immers meest in de aanval doch lieten voor de rust een paar wenkende kan. sen onbenut. Toen in de twee de speelhelft De Smet dan toch raak trof was dit ook logisch. Een minder gelukkige terugspeelbal lag echter aan de basis van de gelijkmaker. Met een verhakkelde ploeg heeft Franke de maat geno men van een zwak Intercom. Bij de Ninovieters moest een veldspeler tussen de doelpa len en diende men ook de aanval grondig te wijzigen. Tot bij de rust kon Intercom de schade tot een doelpunt van De Winne beperken. Na derhand werd het overspeeld wat rezulteerde in doelpun ten van Raes, De Schouwer, Arijs en Van der Speeten. J.V.H DE UITSLAGEN REEKS A Intercom Franke 1-5 Bouw Callebaut(a) 1-1 SAF Honda 2-0 Post Eremb. WTTA 4-2 REEKS B Dessoden Resocub 3-1 Gilbos Bank B.L. 0-2 Callebaut(b) Coplac 14-0 bye Somati en FFR RANGSCHIKKING REEKS A 1 Franke p. 4 2 Callebaut(a) 3 3 SAF 3 4 Post Eremb. 2 5 Honda 2 6 WTTA 1 7 Bouw 1 8 Intercom 0 REEKS B 1 Dessoden p. 4 2 Bank B.L. 4 3 Gilbos 2 4 Somati 2 5 Callebaut(b) 2 6 Resocub 0 7 Coplac 0 HET PROGRAMMA VOOR 17 SEPTEMBER REEKS A Callebaut(a) Franke Intercom Bouw SAF Post Eremb Honda VVTTA REEKS B Resocub FFR Somati Dessoden Bank B.L. Callebaut (b) Coplac Gilbos m\ Nicole Van den Broeck 1 deed te Stockay-St. Georges g haar trikoloretrui eer aan 8 ze won. In Binche arriveer- 9 de ze als nummer twee. Het gaat goed met Jenny De Smet het Hamse meis je pikte te Binche een 5e prijs mee en was in Ophas- j selt 6e. Eddy Vereecken koerst nu J bij de cyclosportieven. In f Oosterzele graaide hij een zesde plaats mee. Lue Wauters uit Hof stade j blijft fietsen, al is hij al j een poosje naar de WAOD- pelotons overgewaaid. In Gent was Luc vijfde. Samen met Eddy Mettepen- ningen en Etienne Steve- ninck was Roger Pletinck één van de beloften waarop Hamme bouwde. Roger moest afhaken wegens ge zondheidsredenen en klom intussen weer op de fiets. Hij won nu te Boekhoute, wat bewijst dat Roger nog altijd wat meer kan dan 'n figurant. De Moerzeekse vrijetijdsren- ner José Peelman is een crack. Dat bewees hij nog maar eens te Vlierzele waar hij de beste van 43 deelne mers bleek. >elman Rosez (St.-Gillis), belaagd door - Braem (Schellebelle), plukt klemvast de bal. (VS) toekende kapitein, Pierre De Man, één van de uitblinkers, ruimt een Schellebelse op. (VS) tief en gingen niet proteste ren hij de ref. evenmin bij het tweede doelpunt van de thuisploeg waarbij de vlag- genier off-side signaleerde maar ref Slock dit negeerde. Doelman Rosez heeft zich wel niets te verwijten bij de vijf ckaert legde tenslotte de 3-0' eindcijfers vast. Opstal Wieze eindigde op een 1-1 stand. In de eerste speelhelft was Opstal ontegenspreke lijk de meest aanvallende par tij doch het openingsdoelpunt werd door de bezoekers ge scoord. Nog voor de rust bracht Dirk Van Mulders het scorebord in evenwicht. In het vierde kwartier zoo Op stal nog heftig aandringen, doch zonder rezultaat. Toen kreeg Wieze meer armslag in het middenveld en uiteindelijk moest de thuisploeg nog op de tenen om een gelijkspel uit de brand te halen. Bij Opstal ontbraken Luc Van Mulders en Aga, terwijl Wie- ze de diensten van zijn spel maker Perdaens moest mis sen. Na twee speeldagen zijn Westrem en Erondegem nog puntenloos. Voor Olympia lag dit zeker niet in de lijn van de verwachtingen. Wichelen kreeg het te Baardegem niet onder de markt de vlugge jongeren deden hun naam eer aan. Toch scoorde Herman Rasschaert. maar zijn treffer werd geannuleerd omdat Ed dy De Winter off-side zou be trapt zijn. Al lt len de be zoekers zich spoi ■'f bij de beslissing van de ref neer, toch waren ze ervan over tuigd recht te hebben op dat goal t je. White B St. Niklaas S.K. Overmere werd een bikkel harde match. In de begin fase was het uitsluitend een middenveldduel. Op de 8' profiteerde de snelle Buyse van een slechte terugspeelbal om de stand op 0-1 te bren gen. De thuisclub begon nu duide lijk ruw te spelen. Vermoens werd een paar maal hard handig aangepakt. Na een van die aanslagen trapte René op een spijtige manier de belager na. Het gevolg stond vast rood. Overmere liet de moed niet zakken en spellde met 10 man kranig verder. Tegen het spelersoverwicht konden de Donkjongens ech ter geen stand houden. In de 55' stelde De Mayer gelijk. Hierna kwam nog oen den derend half uur van de bezoe kers, maar zij konden niet af ronden. In het laatste kwar tier kwam dan de gevreesde counter van de thuisclub. De Smet maakte er 2-1 van en in de slotminuut legde De Mayer de eindcijfers vast. Voortgaande op de cijfers zou men kunnen veronderstellen dat de Dendermondenaren er niet bij te pas kwamen in Schellebelle. Niets is minder waar. Wel toonde de thuisploeg zich beter in de afwerking terwijl Eendracht St. Gillis een paar kansen op ongelukkige wijze miste. Voorzitter Baetens, een man met grot© verdiensten in bet St. GillisSe voetbal, liet zich meermaals ontvallen "hoe is dat nu' toch mogelijk". We zouden hier alls toppunt van onkans het schot willen noemen dat Peelman op de laatste minuut (afvuurde de kanjer van deze speler spat te op de onderkant van de staak uiteen en de verraste doelverdediger van de thuis ploeg die zich omdraaide, kreeg de bal pardoes in de armen. «Nee, zo gaat het met», zei een bezoekende di rigent. Het eerste doelpunt van de wedstrijd werd door een ver dediger van de bezoekers in ■eigen doel verwerkt en Braem zou er nog voor de koffie 2-0 van maken. Wanneer iedereen dacht dat de ruststand bereikt was, wist Putteman nog net voor tijd de stand tot 2-1 te herleiden. In de tweede helft zagen we een zelfde evenwichtig spel- patroon met Schellebelle als de betere ploeg in de grote rechthoek. Callebaut, De Jae ger en Braem waren de doel puntenmakers. De voorlijn van de thuisploeg krijgt dus een pluim. De haar geboden kansen werden door de drie spitsen benut. In het doel van Schellebelle toonde Jean-Pier- re Biebaut zich bij de zaak, en samen met zijn verdedi gers die veelal de off-sideval openzetten hield hij zijn doel gebied vrij. Bij St.-Gillis vielen ons vooral de splijtende rushes van Pierre De Man op. Bij een dezer >akties speelde hij De Backer aan die een mooi doelpunt scoorde dat echter niet werd toegekend wegens voorafgaand buiten spel. Dat meenden we toch te moeten opmaken aan het ge- vlag van de lijnrechter. De bezoekers toonden zich spor- doelpunten, dat was ook de mening van zijn maats. Voor Schellebelle zijn er geen problemen een team dat het dit seizoen ver zal schoppen. Ondanks het feit dat het een van zijn sterspelers moest mis sen bleef het team kollektdef een goed geheel. Wanneer nu ook op verplaatsing met wat meer inzet wordt gespeeld, is de zaak rond. Vermelden we dat ref Slock kritiek kreeg van beide partijen. De ploegen traden als volgt aan SCHELLEBELLE Biebaut, Drieghe D., Venneman O. Bontanck A., Perseyn D., Huy- lebroeck, Callebaut, Clement Schu<^dinck, Braem, De Jae ger. Reserven die invielen waren Rasschaert en De Wilde. EENDRACHT ST.-GILLIS Rosez D., Van Heek, Peel man, De Bauw, De Boeck, De Geyter, De Man, Putte man, Diericks, Van Beveren. De Backer. Reserven Bae- vekem en Goeman. ANDRE. de vierde provinciale reeks F treffen we na twee» speelda- nog vier klubs die het maximum der punten totalizeren. irde, leider dankzij het beste doelpuntengemiddelde, in- >rde nog geen enkel doelpunt, doch schoot anderdeels eds zesmaal raak. Ook Edixvelde zit van meet af aan mee oraann i'n (lat laat zeker het beste verhopen. De ploeg van eddy Schollaert zal er trouwens alles opzetten om de ver- 'n plaats in derde spoedig opnieuw in te nemen. t n nc orde «eei 'elde nam op de jongste ildag met sukses de niet iakkelijke hindernis Ede. derby te Erembodegem gewonnen door S.K. betekende een koud trtbad voor Doggen dat rhtans de kompetitie zege. irend had ingezet. De over- mlng van S.K; (0-2) kon verdiend noemen. Het ïldo trouwens stukken be. dan op de openingsdag geval was. De beste rood- :te akteur was verdediger trick De Bolster. De gas- kwamen op winst door minder gelukkige terug- (elbal van Eddy De Backer zijn doelman met een tandsschot klopte. J.P. song nam nummer twee •r zijn rekening. Doggen i nog wel aandringen doch goed sluitende S.K. verde ling liet niets door. de vierde provinciale reeks lukte Herdersem zijn eer ste overwinning En dan nog op het terreön van Boon wijk dat op de eerste speeldag nochtans het voetbalnieuws had gemaakt. Boonwijk werd geveld door twee treffers van de jarige Herdersem-spdts Hanselaer, die eens te meer zijn rijke voetbalgaven uit stalde. Gijzegem geraakte net met de hakken over eigen sloot in de wedstrijd met de nieuweling Westrem. Schroevers Moorsel stond bij een eens te meer sterk spe lend Opdorp bij de rust met 0-1 in het krijt. En mep kon niet eens beweren dat die voorsprong van de thuisploeg niet verdiend was. Het liep immers minder gesmeerd bij Moorsel. Na de rust kreeg de wedstrijd een volkomen an der uitzicht. Toen Dirk Pilate vorig seizoen Eendracht Aalst Schroevers langszij had gebracht, werd Opdorp op zijn helft teruggedrongen. Het kon moeilijk aan de druk weerstaan en in de 75e min. viel het tweede bezoekende doelpunt langs Ludwig Van de Velde. Voor de rest be heerste Moorsel volledig de situatie. Uiteindelijk kwam Opdorp er met deze kleine cijferverhouding goedkoop vanaf, want gelet op het aan tal bruikbare scorekansen die de bezoekende aanvallers in de tweede speelhelft voor de voeten kregen had de verhou ding grotere vormen kunnen aannemen. Naast «Schroevers» telt ook Massemen vier op vier na twee wedstrijden. Massemen won van Schoon- aarde en die zege was reeds in de eerste speelhelft een voldongen feit. Langs de Ne derlander Dentroo en Use leidde de thuisploeg met 2-0. Aldus een haast doorlopend overwicht bekronend. In de tweede periode verging het de thuisploeg minder goed. Schoonaarde nam meer ini tiatief doch bleef te onmon dig om de geboden kansen te kunnen benutten. Ondanks het daartoe ruim de gelegen heid kreeg kon Juventus niet eens de eer redden. Broe- Schellebelle toonde zich tegen Eendracht Sint-Gillis biezonder schotvaardig.

De Voorpost | 1977 | | pagina 19