GENIETBAAR HOGE CIJFERS IER PLOEGEN MET HET MAXIMUM Mr mm OUTENLAST Wieze Sportief officieus kampioen! Cijferverhouding te zwaar WAALSE DIKTATUUR EN VLAAAASE SLIPPEN DRAGERS' SiSKETBALBEKER AN VLAANDEREN "isketbalbeker van Vlaanderen K.K.S.F. JT.SA VERBOND AALST Dirk Heirweg: proloog Gaston De Houwere Staf De Meersman Rudi Haleydt Belgisch hof Wereld- sxdusiviteit Rudolf Goossens Beterhand Raf Nobels AALST OKAPI 108 -122 rft Okapi de Aalsterse derby normaal gevonden, dan is de stekende cijferverhouding die de meesten hadden verwacht, h niet op het scorebord1 gekomen. Black Boys verdedigde inderdaad zeer kranig en zorgde voor een stevige oppo- Het duurde dan ook vrij lang alvorens Okapi afstand nemen. Daarbij had de thuisploeg geruime tijd voorsprong het scorebord. Black Boys nam) immers onmiddellijk ini- ief en kon zelfs tot 28-15 voorsprong verwerven. optreden toe was na een voetkwetsuur, op het terrein bracht, liep de wedstrijd in het- voordeel van Okapi (38- 45). Black Boys bleef even wel dn koers omdat naast Campbell ook Cohen en De- locht hun duit in het Black Boys-zakje deden. Men kreeg trouwens Cohen nu in een andere gedaante. Hij scoorde cijfers kwamen inzon- leid op het bord door van de Amerikaan xwfcpbell die voor de gele- bü jeid werd opgesteld in Sifenging van Sargant, die rugletsel niet kon »n. Sargant zal denkelijk de basketbalspart ver- Ti, zijn. Toen Okapi Celie de Keer, (he aan her- doelpunten en plukte ook meerdere rebounds. Jones, die eens te meer scherp op de voorgrond trad, hield met 24 punten dn de le helft Okapi aan de leiding. Bij de rust 54-60. Het was onder impuls van Jones en Kathermian dat de gasten de afstand op het scorebord verhoogden. Black Boys kwam nochtans ook aan 3 oijfars dank zij vooral Campbell die in de 2e periode een 8 op 13 shotprestatie liet noteren en ook langs Van Campenhout die knap speelde. Ook Delocht had nog een ruim aandeel in de goede verrichting van Black Boys. Al met al werd het een ge nietbare wedstrijd die vooral in het teken stond van de sportiviteit. Iets waarvoor beide ploegen dienen gekomplimenteerd. De gangbare mening was dat Black Boys en Okapi pro paganda hadden gevoerd voor de basketbalsport. Doelpunten BLACK BOYS Cohen 14-4; Campbell 12-16; Delocht 14-15 Van Campenhout 8-8; Aerts 0-3; D'Herdt 6-8. OKAPI Elias 12-3; Van Cromphout 0-3; Van den Broeck 0-4; Van de Keer 8-6; Schorreel 6-4; Katherman 10-23; Jones 24-19; Corthals. J.V.H. i (5-Okapi) scoort moeiteloos vóór Van Campenhout (7) D'Herdt (9) van Black Boys (EL) Jones (Okapi) in een nummertje tegen Black Boys (EL) J AALST VRTRIJK 95 149 Ihet -lezen van deze uit- zullen de basketbal lief- ers de wenkbrauwen wel gefronst 'hebben, temeer daags voordien Black in de derby met Okapi hartversterkende ver had weggegeven. In trijd met Kortrijk die ivond werd gespeeld vooral de foutenlast de ?nde cijferverhouding hand gewerkt. Het is zo dat Black Boys - rust en in een vrij tijdspanne respektieve- [de Amerikajien Cohen ïpbell, die opnieuw een goede wed- te spelen, en Ywein verloor wegens vijf De thuisploeg werd (iet ware onthoofd door graag fluitende refs. Uiteraard deden Kendrick en Minnebo, in gestalte sterk bevoordeeld, wat ze wilden. Ze lukten in de 2e speelhelft onder hun beiden liefst 46 punten. Bij de rust leidde IJSboerke met 15 p. 50-65 en het was vooral Kendrick die de kloof maakte (26 p.). An derzijds kwam Johnsoni moei lijk aan zijn trekken. Kort- rijk kon dit verschil ook op het bard zetten doordat Black Boys gedurende een paar man-uten stilviel. Na de rust werd het een Waterloo voor de thuisploeg, door het wegvallen van haar Amerikanen. Doelpunten Cohen 12-6; Campbell 15-10: Delocht 11-9; Van Campen hout 6-12; Aerts 0-3; D'Herdt 5-2; Van Gijseghem 2; Ver hulst 2. J.V.H. MerksemPanters Baasrode 10) 95—81 De cijfcrsverhouding valt te zwaar uit voor de Panters, die tegen de 3e nationalers meer dan een eervol resultaat af dwongen. Na een overrompe lend begin, waarin de thuis ploeg uitpakte met een hard- opzittende man tot man pres sing, was de Panters 10 pun ten voorgift aan de 18e mi nuut (19-17) reeds van het bord. Aan dc 10e minuut scheen de thuisploeg (26-19) op weg naar een gemakkelijke zege. Maar de bezoekers had den zich flink hervat. Jan De Smet voelde zich beter thuis als spelverdeler dan ka pitein Willy Van den Broeck en het duo De Beule-Putte- man zorgde onder hun beid jes voor een 0-11, zodat na 20 minuten Baasrode opnieuw op voorsprong kwam 40-43. In de tweede helft bleven de bezoekers mee voor de over winning spelen. Ze konden hiervoor hoofdzakelijk reke nen op afwerker Miel Van den Broeck, maar Colpin on der de korf cn Labay vanop de vleugel, waren aanvallend minder bij de zaak. Tot de 12e minuut (64-63) was er nog geen winnaar gekend maar in de slotminuten ging Baasrode door de knieëen, zodat Merk sem nog vlotte cijfers op het hord kreeg. Panters nam in ieder geval eervol afscheid van de beker, maar het bal verlies 29 maal, was één der redenen waarom er niet «neer inzat. Punten Colpin 5-4, Labay 4-0, Micl Van den Broeck 11-19, Putteman 89, De Smet 0-4, De Beule 5-2, Willy Van den Broeck 0-0. Wieze SpMarchienne-au-Pont 11-15 Zonder Van den Broeck heeft Wieze Sportief zich uitstekend verdedigd tegen de tweede ge klasseerde in het Belgische kampioenschap voor de kam pioenen uit Hogere III. De plaatselijken wilden door een snelle start het broodnodige punt veroveren en liepen, sla gend in hun opzet, uit tot 4-0. De reaktie van de bezoe kers bleef natuurlijk niet uit (4-4). De stand bleef nu ge lijk opgaan tot aan de rust die inging met bezoekend voordeel (7-8). Na de pauze maakte Wieze onmiddellijk ge lijk (8-8) doch werd toen in de verdrukking gespeeld. Mar chienne-au-Pont liep uit tot 8- 14. In een krampachtige po ging nog wat aan de zaken te veranderen slaagden de brouwers erin terug te ke ren tot 11-14. Genoeg voor een officieuse titel, of de bes te ploeg die werkelijk ook zal krijgen is een probleem dat niet op het wedstrijdter rein wordt beslist. (mvw) Tijdens het afgelopen week-end is Wieze Sportief in verband met de uitsluiting van Van den Broeck tweemaal in Brussel „mogen" verschijnen. Eerst donderdag voor het sportcomité waar beslist werd de partij tegen Marchienne au Pont wegens scheidsrechter lijke vergissing vanaf 8-12 weer te laten herspelen. Op zaterdag voor het Uitvoerend Comité, dat de zaak weer door- •wees naar het Sportcomité, kwam de zaak Van den Broeck weer ter sprake. Van den Broeck krijgt een maand schorsing tot 15 april 1978 en moet 1.000 F boete betalen. Verder dienen de wedstrijden WiezePontaury en TubizeWieze herspeeld. We kunnen ons niet van de indruk ontdoen dat de Vlaams- talige commissieleden zich eens te meer in de hoek hebben laten drukken wanneer het hem gaat de belangen van een Vlaamse kluh te verdedigen. Zonder afbreuk te willen doen aan de schor sing en boete van Van den Broeck, want hij alleen is tenslotte verantwoordelijk voor zijn eigen onverantwoorde daden, toch ligt het er vingerdik op dat een Vlaamse klub zowat alles te laden krijgt wat er ook maar te sanktioneren viel. Een Vlaamse Liga, voorgeschreven door het BLOSO, is de enige oplossing voor dit probleem. Laat de Vlamingen hun eigen boon tjes doppen, in Wallonië vallen ze toch altijd naast de teil. (mvw) De eerste kompetitiedag werd gekenmerkt door een groot aantel doelpunten. Voor het naar overgangsklasse B ge promoveerde SK Dendermon- de werd de kennismaking met de hogere reeks een tegenvaller. Het Lokerse Daknam kende geen genade met 'het weliswaar gehan- dikiapte Dendermonde. De 6 0 cijfers liegen er niet om. Voor S.K.D. komt het er nu op aan zo snel mogelijk deze nederlaag te vergeten. Vol gende zondag, op eigen ter- rei-, tegen Ekkergem, wordt het echter geen dinecure. In le klasse C springt de 7-1 overwinning van Baas rode in het oog- Be bezoe kers uit Herdersem speelden echter een zeer zwakke par tij. Het a's titelkandidaat geci teerde Appels deed zijn jonge reputatie eer aan en won met overtuigende 0-4 cijfers op het terrein van Ofcter- gem. FC De Dammen behaalde een zeer verdaenstöMjk gelijkspel op het terrein van het sterk spelende Juv. Welle. Via een doelDunt van De Backer rond het halfuur was de Dender monde ploeg od voorsprong geraakt maar 3' voor het einde zou De Dammen-ver- dediging dan toch begeven. Schellebelle speelde een blanc gelijkspel tegen Sp. Mere. Uitslagen Eerste klasse C J. Welle - Dend. Dammen 1-1 Baasrode - Herdersem II 7-1 Ronkenburg - DB Welle 5-1 Ottergem - Appels 0-4 ScheliefbelTe - Sp. Mere 0-0 St. Fapegem - E. Welle 1-2 STAND Appels 1 2 Baasrode 1 2 Ronkenburg 1 2 E. Welle 1 2 Schellebelle 1 1 Sp. Mere 1 1 Juv. Welle 1 1 Dendermonde D. 11 St. Fapegem 1 0 DB Welle 1 0 Herdersem n 10 Ottergem 1 0 Uitslagen 2e ploegen Wamzele - SK Denderm. 2-7 Edeboys - FC De Dammen 1-2 Wedstrijden voor het weekeinde SK Denderm. - Ekkergem FC De Dammen - Baasrode Herdersem - Lede Ottergem - Mere Schellebelle - E. Welle Papegem - J. Welle EVA wee speeldagen tellen we in do» zaterdagkompetitie nog ploegen met het maximum. Het zijn die klubs die men enigszins aan de top van de ranglijst verwachtte. Op- nd hierbij is het doelpuntengemiddelde van FC Camu. ploeg beschikt over een reffende aanval en ook een sterke verdediging óoor de 11-1 verhouding fens wordt weerspiegelt, ie jongste kompetitiedag 1 Iverde FC Camu trou- D.D.T. Feb Europe te goede sier op ver- r e>n kwam aan zijn e puntengewin bij w® werik. FEB liet affeete- r°" e cijfers' noteren. Pre- or velde De Keyzer en Rayo piol bleef baas over FC "et las, insgelijks met cijfers SP°) ©n duidelijkheid niets m' ensen overlieten. e Reeks II kwam het ste resultaat van Zonne- ie01 Hlaaltert dat Precam av<1 gen veld inblikte. In de greeks nog 5 maksim a, »k hier de ploegen van Hes nen kon vermoeden dat elkandidaat zijn. Hier e Real Familial voor de deter. Het lukte 9 rozen lfin et veld va.n FC Kevers. Jaca. dat dank zij het doelpuntengemiddelde s M oord -houdt liet O-C- v geen kans en V.K. Ade- verwierf zijn eerste zege eemde bodem dan nog. ■nW FC Nieuwe Wijk kwam net met de hakkeri over eigen sloot tegen een stug aan klampend Morte. St Job mocht juichen om een eerste overwinning. J.V.H. Zaterdagkompetitie Wisselbeker Schepen E. Monsieur Wedstrijden zaterdag 9.9.77 Reeks I VK Dhondt Gijzegem - FC MeQckenbeek Lede 0-2 FC 'Leeuwerik Lede - FC Feb Europe Aalst 0-4 UD Rayo Espagnol Aalst - FC Hei plas Lede 3-0 FC Camu Hofstede - FC DDT Hofstede 7-1 FC Cporting Preflex Ternat - FC De Keizer Hofstede 4-0 FC Strooiers Hofstede - VK Royal Sp. Gijzegem 0-1 Rangschikking 1. FC Melckenbeek Lede 2 4 2. FC Camu Hofstede 2 4 3. FC Sp. Preflex Ternat 2 4 4. UD Rayo Espagnol Aalst 5. VK Royal Sp. Gijzegem 2 3 6. FC Strooiers Hofstede 2 2 7. FC Feb Europe Aalst 2 2 8. VK Dhondt Gijzegem 2 1 9. FC DDT Hofstede 2 0 10. FC Leeuwerik Lede 2 0 FC Heipias Lede 2 0 12. FC De Keizer Hofstede 2 0 P.S. FC De Keizer ver liest wedstrijd van 3.9 met forfait (0-5). OpsteMiiïg ge schorste speler Libin T. Reeks H FC Jaoa II Aalst - FC Oude Molen Aalst 2-5 FC Jong Timarcha Aalst - FC St Gudula Aalst 4-2 FC Precam Aalst - FC Zonneboys Haaltert 0-6 FC Joker Boys Aalst FC Excelsior Aalst 0-2 Rangschikking 1. FC Zonneboys Haaltert 2 4 2. FC Oude Molen Aalst 2 4 3. FC Excelsior Aalst 2 2 4. FC Sint Gudula Aalst 2 2 5. FC Jong Timorcba Aalst 6 FC Jlaca II Aalst 2 2 7. FC Precam Aalst 2 0 8. FC Joker Boys Aalst Zondagkompetitie Wissel beker Schepen G. Van den Eede Wedstrijden zondag 11.9.77 SV Pelikaan Aalst VK Adelaars Aalst 0-3 FC Jaca I Aalst OC Aalst Aalst 3-0 DV Stampte Aalst - SK Kruis Moorsel 2-1 FC Nieuwe Wijk Hofstede - FC Morte Aalst 2-1 SK Sint-Job Aalst - VK Star Boys Aalst 3-1 FC Amapola Aalst - VK Inno Aalst 0-3 FC Kevers Aalst - FC Real Ftami-lial Aalst 1-9 FC Timarcha Aalst - VK Molenstraat Aalst 1-2 Rangschikking 1. FC Jaca I Aalst 2 4 2. VK Molenstraat Aalst 2 4 3. FC Real Famittai Aalst 2 4 4. FC Nieuwe Wijk Hofstade 2 4 5. DV Stampia Aalst 2 4 6. VK Inno Aalst 7. VK Ster Boys Aalst 2 2 8. SK Sint Job Aalst 2 2 9. VK Adelaars Aalst 10. FC Morte Aalst 2 2 11. Timarcha Aalst 2 1 12. SK Pelikaan Aalst 2 1 13. SK Kruis Moorsel 2 0 14. OC Aalst Aalst 2 0 15. FC Kevers Aalst 2 0 16. FC Amapola Aalst 2 0 Wisselbeker Schepenen E. Monsieur en G. Van den Eede Wedstrijden zaterdag 17.09.77 Reeks 1 VK Dhondt Gijzegem - FC Hedpflas Lede FC Leeuwerik Lede - FC DDT Hofstede UD Ravo Espagnol Aalst - FC De Keizer Hofstede FC Camu Hofstede - VK Royai Sportief FC Strooiers Hofstede - FC Feb Europe Reeks 2 FC Oude Molen Aalst - FC Precam Aalst FC Sint Gudula Aalst - FC Joker Boys FC Zonneboys Haaltert - FC Jaca II Aalst FC Excelsior Aalst - FC Jong Timarcha Aandacht thuiswedstrijden van FC Oude Molen Aalst worden betwist op het terrein SK Kruis'Moorsel - Hoilestr. Wedstrijden zondag 18.9.77 FC Morte Aalst - OC Aalst SV Pelikaan Aalst - DV Stampia Aalst VT{ Adelaars Aajst - SK Kruis Moorsel FC Nieuwe Wijk Hofstade - FC Jaca I Aalst SK Sint Job Aalst - VK Molenstraat Aalst FC Timarcha Aalst - FC Real Famtttel FC Kevers Aalst - VK Inno Aalst VK Stsr Boys Aalst - FC Amapola Aalst Aandacht Tot nader bericht gaan de thuiswedstrijden van FC Nieuwe Wijk Hofstade door op het gemeenteterrein «De Aap» Waterstraat te Gijzegem. 21 Dirk Heirweg trok na zijn trip naar Venezuela naar de toekomstronde. Hij ver overde in de proloog, een korte tijdrit, de derde plaats en was meteen eerste Belg. De kloeke veteraan uit Den dermonde, Gaston De Hou were, is gewoon onvermoei baar en onklopbaar. Nu won hij weer te Meerbeke was niemand van de andere „oudjes" opgewassen tegen zijn brio. Staf De Meersman, de Her- dersemnaar die in zijn jon ge jaren als prof door het wielerwereldje fietste, kan het koersen niet laten. In Meerbeke arriveerde deze optimist als nummer vijf. Het late doelpunt van de voor Waregem voetballende Schoonaardenaar Rudi Ha leydt was nog slechts een doekje voor het bloeden toen Rudi scoorde had Beer schot de blunders van de roodwitte verdediging al lang afgestraft en teerde op een i geruststellende 1-4 voor- sprong. Deze Aalsterse MokerMub uit de Molenstraat heeft ook ingeschreven/ voor de kiokerkompetitie. De kern van deze ploeg bestaat uit leden van de karnaval- groep De Klodderronnen die beweren «Wij winnen het op één been». «Wij zullen zien» is de korte re pliek van hun tegenstan ders. In december 1977 komt een Nederlandstalig volleybal- boek in de handel, een vertaling uit het Russisch van het bekende werk van A. IVOILOV. Dit hand boek, dat in de URSS als doceerstof in de universi teiten word gebruikt, -Levat 288 blz., 244 tekeningen, 26 tabellen en 10 sche ma's. Het werk wordt ge superviseerd door Guido Sijs, Raymond De Coninck, Julien Vleminckx en de Bulgaar George Komatov. De prijs van dit enig we tenschappelijk werk is 490 F en kan nu al besteld worden bij G. Sijs. Nieuwe Steenweg 38, 3009 Winksele. (mvw) Bij tweede volleyprovincia- ler A.S. Baasrode werd de oud-speler Rudolf Goos sens aangesteld tot oefen- meester van het fanion- team. Goossens maakte deel uit van het team dat tijdens het seizoen 1973-74 op een niet de promotie naar eerste provinciale mis te. Met Rudolf krijgt Baas rode wel een ondervinding rijk man aan het roer. Baas rode, dat dit seizoen heel wat moeite zal krijgen om zich te manifesteren, zal in elk geval niet onvoorbereid aan de start verschijnen. (mvw) Na Antwerpen is de aan winst van Voileybalklub Lebbeke Herman Fonck ook naar Leuven getogen om zich voor de in Italië opgedane virus te laten be handelen. Gelukkig voor de speler en de klub hebben de wijze professoren de oorzaak van de ziekte ge vonden en een passende he ling voorgeschreven. Her man Fonck is ondertussen al weer thuis weergekeerd en is zodanig aan de beter hand dat zijn optreden heel binnenkort wordt ver wacht. (mvw) Zaterdag jl reed Raf te Me- relbeke en behaalde er een puike vierde plaats. Zondag deed hij het heter te Diksmuide, hij won er, en behaalde zo de titel van Kampioen van België vair het tram- en buspersoneel.

De Voorpost | 1977 | | pagina 21