Vrije Tribune HAK MET NIEUWE START MOTIE VAN DE BSP GROOT AALST EEN SREKTAKULAIRE INBRAAK BIJ PIONIER TE ERPE GOED NIEUWS DE EGMONT- RIDDERS 2 - 16-9-1977 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. EENZAME RUST Eenzaamheid is een erva ring die vooral mensen op latere leeftijd ten deel valt. Alleenstaanden, invaliden en zieken kennen natuurlijk troosteloze dagen, maar het gevoel van grenzeloze verla tenheid weegt nog veel zwaarder wanneer men oud wordt en niet meer «voor de toekomst leeft». Toch is oud worden in de zin van «lang leven» een natuurlijke betrachting. «Oud zijn» is echter een begrip waar wij «vooraf» weinig over naden ken; wij willen er meestal niet naartoe groeien. Het aantal mensen van de derde leeftijd neemt voortdurend toe; wij hebben ook langere overlevingskansen. Over de leef- en denkwereld van be jaarden wordt veel geschre ven; hun problemen staan in het brandpunt van de be langstelling maar opgelost zijn ze nog lang niet. Om dan maar één punt aan te raken willen we even praten over de huisvesting. Een veel verspreide bewering: «in eigen huis blijven zo lang het kan desnoods achteraf in een rusthuis of bij de kinderen» vereenvou digt al te zeer dit probleem. De eigen thuis, dikwijls on aangepast, soms te groot, vormt qua onderhoud en verwarming een eerste struikelblok; een lichte in validiteit of ziekte verplicht soms tot een vroegtijdige opname in een rusthuis. Voor sommige chronische zieken wordt een frekwente en langdurige ziekenhuis opname als tussenoplos sing gebruikt; dat dit niet ideaal is, zowel voor de pa tient als voor het «akute ziekenhuis» hoeft geen be toog. Het afwisselend in wonen bij kinderen of klein kinderen vormt meestal geen definitieve oplossing maar een tussen-station. Uiteindelijk voert de weg dan toch naar het «schijn baar onafwendbare» rust huis dat door velen nog al tijd gevreesd wordt. E waarom deze angsthet de finitief afscheid nemen van een gewone familiale om geving doet altijd pijn, de installatie in een gemeen schappelijke woonplaats, waar men een flink stuk vrij heid verliest, blijft moeilijk te verwerken; het vooruit zicht geborgen te zijn kan wel de pil vergulden maar er blijft de bittere smaak af hankelijk te worden. De mensen van de derde leef tijd zouden moeten kunnen en leren kiezen tussen ver schillende mogelijkheden. Daarvoor is niet alleen een structurering nodig maar ook en totale mentaliteits verandering. Wij allen moe ten ons op de derde leeftijd voorbereidenpsycholo gisch en praktisch. Er zijn er wel enkelen onder ons die kunnen opteren voor een beveiligd rustig wonen op de buiten in het klassie ke rusthuis. De meesten echter hebben behoefte aan een zelfstandig leven in de gewone maatschappij; ook oude mensen willen de straat zien, willen meeleven en meetellen. Dit betekent dat de behuizing zelf prak tisch moet zijn, dat de no dige aandacht van familie leden en buren gewaar borgd is. Indien nodig moet familiale hplp, bezorgen van warme maaltijden en een praktisch telefoon systeem beschikbaar zijn. Is de gezondheidstoestand werkelijk te slecht dan kan geopteerd worden voor plaatsing in een rusthuis met aangepaste ziekenafde ling of voor een chronisch ziekenhuis. Centraal blijft de idee: de vrije keuze moet gewaarborgd worden. Daar om niet alleen schone rust huizen maar kleine wonin gen in stads-wijken of in randgemeenten, degelijk hulp ten huize, chronische ziekenhuizen waar een pret tige hartelijke atmosfeer de fysische pijn helpt verge ten. De mens is niet ge maakt om alleen te zijn; de bejaarden hebben geen be hoefte aan «eenzame rust» maar aan «warme genegen heid en waardering». Dr. Anny Dierick LEEFMILIEU Het volstaat bijvoorbeeld bij een wereld-televisie-uitzending door middel van kunstsatellieten even vijf sekonden over dit technisch wonder na te denken, om er zich rekenschap van te geven hoe enorm de mogelijkheden van wetenschap en techniek zijn geworden. En toch blijkt dat degenen die het in de kapitalis tische wereld voor het zeggen hebben, een reeks van proble men niet aan kunnen of aan willen. Zo is er onder meer het probleem van de werkloosheid waaromtrent men zich voor de komende jaren geen begooche lingen moet maken, zo is er ook dat andere vraagstuk van de vervuiling van het leefmilieu, jammer genoeg nog zo erg onderschat. De «Werkgroep Leefmilieu Aalst» heeft vorige week een dokument gepubli ceerd dat ieders aandacht ver dient. Vastgesteld wordt, dat zo er wel een inspanning wordt gedaan om de woonconcentra- ties te verbeteren (naar onze mening nog veel te gering), de inspanningen inzake beperking der bezoedeling door nijver heden in ons land zó schaars zijn, dat zij onbestaande lijken. En nochtans, zo doet de werkgroep gepast opmerken, de gemeenschap levert op dit ogenblik een enorme bijdrage aan de industrie: wegennet, nutsvoorzieningen, gratis ter beschikking gestelde industrie parken, tussenkomsten bij het oprichten der gebouwen, betoe lagingen allerhande, tegemoet komingen inzake fiscale lasten of patronale sociale bijdragen enz. En wat vraagt diezelfde gemeenschap hiervoor aan die zelfde industrie? De werkgroep stelt vast, dat integendeel de gewestplannen in gebreke blijven inzake het invoeren der nijverheidszones, dat in die zones geen differentiaties be staan, dat kleine en middelgrote ondernemingen overwegend in de woonzones gesitueerd zijn, dat de noodzakelijke uit voeringsbesluiten van de be- staande leefmilieu-bescher- mingswetten jaren op zich laten wachten, dat er geen doelmatige kontrole is, dat er achterpoortjes open blijven, dat invloeden en relaties de wetten omzeilen. En om dan lokaal konkreet te zijn, citeert de werkgroep vier geval len: «Modernite» te Gijzegem, het asfaltbedrijf aan de Zee- bergbrug. «Eutron» te Gijzegem en «Amylum» te Aalst, en dringt aan op antwoord op zijn vragen en kontrole vanwege het stads bestuur. Er is eveneens op wijzend, dat de nationale over heid de last voor de milieuzorg voor een groot deel naar de gemeentebesturen heeft door geschoven. Wat niemand zal verwonderen. Alleen al de spontane oprichting van een dergelijke werkgroep wijst er uiteraard op. dat de overheid op verschillend niveau sedert jaren aan haar plichten tekort schiet. Maar het is wel interessant te onderstrepen wat de werkgroep over zichzelf zegt: wij zijn geen naïeve romantici, het zou onverantwoord en licht zinnig zijn ons alleen bezig te houden met het aanduiden van sluikstorten en het beschermen van bloemetjes langs onze wegen wanneer er echte «kankerge zwellen» bestaan. We zullen wellicht niet de enigen geweest zijn om de diepe ernst van het gefundeerde van de argumenten in dit dokument op te merken. Daarom komen wij er ook op terug. Het is inderdaad niet genoeg om, zoals een lid van de gemeenteraad het deed, de mensen van de werkgroep bloemetjes toe te werpen. Het is, en dit geldt voor sommige aspekten van de milieuvervui ling voor de ganse wereldbevol king, meer dan tijd dat naast de leefmilieugroepen die politiek- neutraal zijn, gezagdragers en politiek verantwoordelijken al- lerhand konkreet positie kiezen. Een bedrijf heeft in de maat schappij waarin we leven, niet de opdracht aan de menselijke- behoeften te voldoen, wel winst te maken. Dat degenen voor wie alléén de winst telt en die de «vrijheid van ondernemen» zo hoog stellen maar toch steeds beroep doen op ons aller geid, op velerlei gebieden zullen moeten ingetoomd worden zal met de dag klaarder voor iedereen blijken. Evenals het op een ander terrein onaanvaardbaar is gemeenschapsgelden op te strijken zonderde tewerkstelling te waarborgen, erger, om door rationalisatie de tewerkstelling te verminderen, zo is het onduldbaar dat er gemeen schapsgelden worden geschon ken, zonder dat diezelfde ge meenschap tegen elke aantast ing of afbraak van haar leefmilieu wordt beschermd. Wie sprak daar over de verbe tering van de kwaliteit van het leven? RAY DE SMET In een antwoordbrief aan de verte genwoordigers van de Vlaamse Verenigingen hebben zowel de CVP, BSP als de VU beloofd bij de uitwerking van het Egmont- akkoord erover zullen te waken, dat de bekommernis van de Vlaamse gemeenschap «in de grootst mogelijke mate in de wet telijke teksten zal gekonkretizeerd worden». Deze week, woensdag 11. om pre cies te zijn, begon het nieuw Egmont-akkoord Het komitee ad hoe, bestaande uit de partijvoorzitters van de meer derheid en een aantal regeringsle den werden tegen die datum bij eengeroepen. De huidige rege ringspartijen, waarbij de invloed van de partijbesturen nog heel wat groter is geworden en dit ten na dele van regering en parlement, beginnen nu wel stilaan de om vang, én van de kritiek, én van de moeilijkheden te begrijpen, die zij niet gezien of onderschat hadden. Vandaar dat de toevlucht wordt genomen tot zeer eigenaardige en uitzonderlijke procédés. Wat gaan die achtbare heren van het Egmont-akkoord maken? Kunnen de Vlamingen nog op enige aanpassing rekenen? Op welke wijze zal de onderhandeling gevoerd worden? Zullen de verantwoordelijken, schuilgaand achter het bijkom stige of het elektorale, naar het wezenlijke speuren? Het is logisch te noemen dat de oppozitie in het Vlaamse landsge deelte zich toespitst op het door eenieder ondemokratisch, onaan vaardbaar en ongrondwettelijk geacht inschrijvingsrecht, dat aan franstaligen in de tien Vlaamse gemeenten van Brabant verleend wordt. Even ondemokratisch is de af schaffing van de pariteit te Brus sel, terwijl de nationale pariteit gehandhaafd blijft; en even ver werpelijk zijn de gelijkschakeling van de franstaligen in Vlaamse gemeenten en de Lederlandstali- gen in Brussel-hoofdstad, de in stallatie van gemeenschapskom missies voor Franstaligen in de Vlaamse randgemeenten, de ver ruiming van de bevoegdheid van de Brusselse franstalige kuituur kommissie tot diezelfde gemeen ten. Maar vooral, en dat is belangrijk, de loodzware en ondoordachte gewestvorming met drie, die al lesbehalve de aanloop vormt tot een doeltreffende autonomie, laat staan een waterdichte federale struktuur. De ridders aan de ronde Egmontta- fel, en deze keer zijn er rasechte Vlaamse bij, zullen tot zware op dracht hebben voor vele jaren een politieke gemeenschap op te bouwen die soepel funktioneert. Laten we hopen dat deze koene ridders niet al te vlug van hun paard vallen. DIANE D'HAESELEER JOBSTUDENTEN Vóór het verlof heeft het schepenkollege beslist tot aan werving van 50 a 60 jobstuden ten. Aangezien de gemeenteraad hierover niet werd geraad pleegd is een vraag om uitleg zeker op zijn plaats. Wie met grotere kinderen zit, kent maar al te goed de zorgen voor passende werkgelegenheid. In een land waar een werkloos heidscijfer wordt bereikt zoals nooit te voren sinds de oorlog, moet men al wat geluk hebben om als afgstudeerde werk te vinden. Een tewerkstelling aan de stad, als werkloze, als stagiair of als jobstudent blijft een verlokking voor iedereen omdat het een zeker werk is en wat vraagt een jonge mens tegenwoordig meer. Uit de bespreking in de gemeen teraad is gebleken dat de aangenomen jobstudenten (voor 1.2 of 3 maanden) voor de stad een uitgave betekenen van misschien wel 2 miljoen frank. Een uitgave die, als ze goe besteed is, zeker gegund is. De uitleg die werd verschaft door het schepenkollege over de werkzaamheden van de jobstu denten betekende een opsom ming van aktiviteiten, de uitsleg van de schepen kan op zijn waarde getest worden. Het bijzonderste resultaat van de bespreking over de jobstudenten was wel het besluit, over alle banken heen, dat moet nage dacht worden of het niet beter ware volgend jaar geen jobstu denten aan te duiden en het daarmee uitgespaarde geld te besteden aan de opname van een verhoogd aantal tewerkgestelde werklozen. De laatste tijd heeft het schepencollege heel wat werklozen tewerkgesteld. Laat ons aannemen dat het heel dikwijls, zoniet altijd gaat over gezinshoofden, moeder of vader, die voorheen door werkloosheid getroffen, nu dank zij tewerk stelling aan de stad, een normaal inkomen kunnen verzekeren aan het gezin. De inspanning voor het wegwerken van de werkloosheid moet immers toch eerst en goede komen aan de meest sociale dringende geval len. In dat verband verdient een politiek van tewerkstelling van werklozen dan ook nogal de voorkeur, ook al omwille van de hoge tussenkomst van de R.V.A. Ook het aanwerven van jobstu denten kan onze goedkeuring wegdragen indien bij de rekru tering ervan absolute prioriteit zou gegeven worden aan sociale gevallen en grote gezinnen. De puntige waarheid, als zou een jobstudente aangeworven geweest zijn (18.000F, nette per maand) bij haar... vader- schepen, deed blijkbaar geen genoegen aan het schepencol lege. Was dit de reden van het grimmige antwoord op de ge stelde vragen of heeft het machtsgevoel de rede wat ver stoort zodat het aan de oppositie niet meer geoorloofd zou zijn vragen te stellen over heel belangrijke zaken als dat van de jobstudenten? Kom. laat ons maar verder demokratie bedrijven! ISIDORA VAN DER BORGHT-CARLE RAADSLID AAN DE JONGEREN Ik weet bijzonder goed, dat ook talrijke jongeren ons bij de verkiezingen hun stem hebben gegeven. Niet omdat ze geen kritiek zouden hebben op de BSP. wel omdat ze hopen, dat door de Vlaamse socialisten (wie zou het anders kunnen?) in het toekomstige Vlaanderen de be langen van jongeren het beste zullen worden verdedigd. Dit komt neer op: eerlijk delen van het werk. De jongeren zijn het slachtoffer van de grote werkloosheid. Men kome mij niet zeggen, dat de jongeren niet willen werken. Die nodig ik uit, om aanwezig te zijn op een zitting van dienstbetoon waar tientallen en tientallen jongeren telkens weer om bemiddelling komen vragen... De positie van de jeugdige werknemers moet onze eerste zorg zijn. Onder meer moet het recht op scholing en vorming wettelijk worden geregeld (en doeltreffend), ook voor de mensen die niet in loondienst zijn. Omscholing, bijscholing en herscholing van loontrekkende worden mogelijk met behoud van loon. De overheid moet zelf arbeids plaatsen scheppen om werkloze opleidingsmogelijkheden te bie den. De arbeidsbureaus moeten meer jeugdkonsulenten krijgen om in nauwe samenwerking met het welzijnswerk, te zorgen voor de opvang van begeleiding van werkzoekenden. Ook dit welzijn moet eerlijk gedeeld worden. Ieder heeft recht op weizijn. Het welzijnswerk moet er dus op worden gericht, dat mensen hulp en mogelijkheden worden geboden: hun leetwerk- en woonsituatie te verbeteren. Ook de jongeren moet mogelijk gemaakt worden, dat ze een zo groot mogelijke eigen verant woordelijkheid hebben opdat ze voor hun eigen situatie kunnen zorgen. De studies moeten op een andere wijze worden gefinancierd, on afhankelijk van het ouderlijk inkomen zou iedereen een basisbedrag moeten ontvangen met een aanvulling die af hankelijk is van dat ouderlijk inkomen en met mogelijkheid tot lening bij de overheid. Ook de ruimte moet eerlijk gedeeld worden. Het is normaal geworden dat vele jongeren zelfstandig wonen. Dat voor recht moet kunnen ingaan op het I8de jaar. Wat het eerlijk delen van de macht betreft: we delen, dat de jongeren onder 't jeugdrecht vallen. De rechtspo sitie van de minderjarigen moet op alle vlakken ingaan op het 18de jaar. En tenslotte: het eerlijk delen in de wereld. Bovenvermelde richt lijnen. gebaseerd op socialis tische beginselen, dienen ook in de hele wereld te worden toegepast. Dwars door de machtsblokken heen moet geor ganiseerd samengewerkt wor den met achtergestelde groepen, klassen, volken en landen. Ook hierin kan de jeugd aktief meewerken. Ze dient te weten, dat ongelijkheden niet mogen worden verstrekt door ontwik kelingshulp die slecht wordt opgevat. T.a.v. het leger nog dit: een uitsluitend dan wel groten deels uit vrijwilligers bestaand leger wijzen we af. Gewetensbe zwaar moet worden verruimd in die zin, dat ook bezwaren van politieke aard worden erkend. Vervangende dienstplicht mag niet lander duren dan de wettelijke militaire dienst. Maar en dit dient met nadruk te worden beklemtoond de gewetensbezwaarden mogen niet enkel uit een intellektueel gevormde groep komen opdat geen nieuwe diskriminaties zou den ontstaan. Ieder moet zijn rechten kennen. De mogelijk heden dienen ook aan andere groepen doeltreffend te worden meegedeeld, ook op school. n n 'gift °ij| enW In het bovenstaande komen enkele dingen voor, die nog in ons programma zijn nomen. We zullen proberei erin te krijgen. U kunt hierbij helpen. Bij ons kan men lid wor< zodra men 16 is. Kom bij Vlaamse socialisten, onderm om te helpen vermijden Vlaanderen bij de gewestv ming zou worden wat je n)h€ wenst. Laat vooral een go< g dienstige overtuiging geen h derpaal vormen om een politii keuze te doen (in Franki stemt 40% van de geestelijl links...). Laat het morgenro over Vlaanderen schijnen. MARC GAL Volks ver tegenwoordig Vestiging van belangrijke overheidsdiensten te Aalst, meer over heidshulp voor de ekonomische ontwikkeling van het arrondisse ment en een dringend herstelplan voor de bedreigde textiel- en konfektienijverheid gevraagd. groeipolen bevorderen dan noodgebieden tot ontwikkei brengen. Ondanks lokale en arrondissemen- tele inspanningen is het arrondis sement Aalst een ekonomisch probleemgebied gebleven met hoge werkloosheid, enorme pen del, een geringer gemiddeld in komen per hoofd dan in de meeste andere arrondissementen en met een verdere aftakeling van de reeds zo zwaar getroffen textiel- en konfektienijverheid. •Alhoewel ontwikkelingsgebied ontvangt het arrondissement Aalst proportioneel minder overheids hulp voor zijn ekonomische ont wikkeling dan het zou moeten toe komen. Opnieuw doen zich zware moei lijkheden voor in textielbedrijven te Aalst, Ninove en Kerksken. De BSP-Aalst verheugt zich in het door W. Claes, Minister van Eko nomische Zaken, aangekondigd plan voor de versteviging en de hernieuwing van de textielindus trie, vraagt dat hier de grootste spoed zou worden bijgezet en dat de konfektienijverheid hierbij niet zou worden vergeten. De BSP-Aalst doet beroep op de regering en op de Gewestelijke Ontwikkelingsmaatschappij Oost-Vlaanderen om in het arron dissement Aalst een belangrijk overheidsbedrijf op te richten en de vestiging van grotere onderne mingen in het gebied aan te moe digen; zij dnngt eveneens aan op een herziening van de wetten op de ekonomische expansie die thans in de praktijk eerder de natuurlijke ht op* org ust pst De BSP-Aalst begroet met g< drift 't voornemen van de rege j om administratieve overhe oe[ diensten voor geregionaliza s_ aangelegenheden naar de res[ Dr( tieve gewesten te hevelen. Zij wijst er op dat A chti een stad is met 83.000 inwo aes die een uitstekende ligging h Is. en vraagt dat bepaalde van i V. overheidsdiensten te Aalst zou fssi worden gevestigd. De BSP-Aalst herhaalt ook vroegere eis dat de handels' ve, nootschappen van Belgisch r je de verplichting wordt opgei l M hun maatschappelijke zetel rechte en in feite te vestigen ii ot, f gemeente waar hun belangrij bedrijfs- of exploitatiezetel België) zich bevindt. Het afgelegen industrieterrein van Erpe-Mere blijkt toch een grote aantrekkingspool te zijn voor boefjes allerhande. Vorig week opnieuw werd er ingebroken in het onlangs opgerichte bedrijf, pioneer. Het kurieuze van het geval is dat twee stalen pooten deskundig werden opengereten, bureaus afgezocht... maar niets verdween. In zijn kort bestaan is het indus trieterrein van Erpe-Mere reeds vele keren het oord ge weest van ernstige grappen: Niet dat het hier een grap be treft, verre vandaar Tot nu toe kwam het niet tot erge be schadigingen of diefstallen. Immers, de Rijkswacht weet wat er gebeurt en gaat er dus geregeld patrouilleren.. Verder zijn alle bedrijven uitgerust met een uitgebreid alarmsysteem. Twee gebouwen hebben zelfs een onhoorbaar alarm, o.m. is dat het geval bij Pioneer Elk alarmsysteem is verbonden met een centrale in Brussel, waar men de seinen opvangt. Door de overgevoeligheid van de signalisatie kan er vaak 'n vals alarm gegeven worden. De centrale te Brussel staat in, direkt kontakt met de Rijks wacht of Brandweer, zodat zij bij het eerste onheilsignaal in de korste keren ter plaatse kunnen zijn. De heer Oncke- linckx van Pioneer heeft dan ook maar één uitleg voor het gebeuren: «Omstreeks 2u30 is hier 's nachts ingebroken», ver telt hij «Men is hard te keer gegaan om de twee stalen hVc iton bi le c ndw schuifdeuren open te brelj^1 men heeft verschillende reaus afgezocht en niet is v genomen. Alhoewel er in bedrijf zeer waardevol ma aal opgestapeld staat. De ders zijn evenwel kunnen i 3h' snappen. Dat is gewoon or oe grijpelijk. Ik meen, gaat de lfet Onckelinckx verder, dat i alarmsysteem perfekt funl neerde, de rijkswacht is vli het industrieterrein aai men, maar een waker bi heeft ze waarschijnlijk o| merkt en men is toch in de ternis kunnen vluchten, lege handen gaat dit beter volgeladen». De enige troost blijft dat de schillende bedrijven weer ervaring rijker zijn. Er verder gezocht naar metoj om dit te vermijden. VI m Dit is een bedelbrief H.A.K. wil immers straks een nieuwe start nemen. Tegen eind september opent in de koolstraat een huis voor kort verblijfOm de bewoonbaarheid ervan te kun nen verzekeren, doet H.A.K. een beroep op je, om jouw potje of panneke bij te dragen. Het plan is helemaal niet nieuw. Reeds ontelbare keren werd HAK gekonfronteerd met de vraag naar tijdelijke overnach ting om velerlei redenen. De kansen om iemand voorlopig in een gezin onder te brengen lig gen niet voor het grijpen, terwijl het vaak niet gunstig is een dergelijke oplossing voor te stellen. Terwijl andere steden of gewesten reeds lang 'n der gelijk huis heett, staat men in het Aalsterse met lege handen. Vandaar dat de HAK- werkgroep zich genoodzaakt zag zelf het initiatief te nemen. Reeds een paar jaar staat het huis in de Koolstraat ter be schikking, maar nu pas zal het voor zijn geschikte doel kunnen gebruikt worden. Immers, de uitbouw verliep niet zoals oor spronkelijk verhoopt. De zoek tocht naar een onthaalgezin ging over een moeilijk pad, en na de gedwongen verhuis uit het Keizershof vorig jaar, was de Koolstraat de enige toe vlucht om het H.A.K.-centrum onder te brengen Nu is het gunstig ogenblik gekomen om definitief van start te gaan: het hele huis is opgepoetst en de kans steekt erin dat H.A.K. ook hier ernstig werk levert. Toch ontbreken nog verschillende elementaire benodigdheden om er een menselijk verblijf te scheppen: kleine meubels en een komplete uitrusting aan huisraad. Het lijstje lijkt op het eerste zicht erg lang, bijna een huwelijkslijst. Maar vlug ontdek je dat er werkelijk niets overbo digs in voorkomt. We hebben deze vorm van «bedelen» gekozen, opdat je precies zou ervaren datje gave zinnig is. Onze vraag is een gok maar we hopen stellig dat ze bij de Aalstenaren in goede aarde valt. WAT HAK HOOPT TE KRIJ GEN: 6 hoofdkussens 12 paar lakens voor éénmans- persoonsbedden 15 dekens 6 matrasbeschermers 6 spreien 6 badhanddoeken 24 washandjes 12 keukenhanddoeken 4 kleerkastjes 4 kleine schrijftafels 4 hangkapstokken 4 schemerlampjes 1 schoenekastje 1 koffiezetapparaat 1 thermoskan potten- en pannenstel gasvuur 1 koffieservies 1 eetservies bestekken koffiemolen glazen broodtrommel gezelschapsspelen-stripve 1 stel bijzettafeltjes Wil je bijdragen tot de verwei, lijking van HAK's doel, l"c,u kan je uit de lijst jouw schenl *ew' kiezen. Voor meer inform '&or over deze aktie, kan je ter( bij H.A.K., Houtmarkt 5 rechtstreeks in de Koolstraa •i <e; voor de weggebruikers die, komende van de Albrechtlaan en de Leopoldlaan, nu verplicht waren langs een hele omweg de Dendermondse steenweg te bereiken langs de Ledebaan en de Kerrebroekstraat. Tenzij ze, zoals er velen zijn, een fla grante overtreding begaan en midden op het stuk viadukt dat over de Dender, het rangeer station Kerrebroek en de Den dermondse steenweg langs de Boudewijnlaan naar de Gentse steenweg leidt, kordaat over de doorlopende witte lijn rijden. Om zo, het tegenliggend ver keer dwarsend, de oprit te aan zien voor een afrit en stiekum een kortere weg te vinden die hen op diezelfde Dendermondse steenweg brengt. Dat goede nieuws bestaat erin dat de afrit, rechts, en uitmondend op[ steenweg ter hoogte vanj vroegere hovingen Sam binnen een paar weken 1 opengesteld worden. Daarrf zullen de gevaarlijke verkei situaties, zowel op het via als aan de uiterst smalle f sennek (tunnel op Kerrebrd dan eindelijk toch tot het va den behoren. De definitiï doortrekking van het tracé,! uiteindelijk aansluiting geven met de nieuwe baan] de grens tussen Aalst en h stade, is nog niet voor de eei maanden, maar in afwachj is dit toch al een flinke vooruit. Misschien is intusi het aanbrengen van de laatl slijtlaag op het viadukt vanr nieuwe ring ook al een voldi gen feit. Langverwacht k< dan eindelijk toch. >emee

De Voorpost | 1977 | | pagina 2