Aa sterse f itsen Ier katolieke scouts IRITSE OUDGEDIENDEN 40-45 IELEVEN OPNIEUW VICTORY-DAY Vliegfeest op Ter Kluizen fLAAMS VERBOND In de galerij Vandenboom stelt kunstschilder Etienne Lccompte zijn werken tentoon. Afspraak Boekenberglei 268 te Deurne-Zuid. Vanaf 19 september draait de Belgische kineast Harry Kumme! een nieuwe langspeelfilm getiteld «Het verloren paradijs». Het gaat om een oorspronkelijk scenario van Kummel en Kees Sengers. In deze film kan men twee Aalstenaars aan het werk zien: Willy De Swaef en Hans De Waegeneer. Begin november zullen de opnamen ten einde zijn. Ook ons weekblad, zij het dan alleen het bedrukt papier doet mee. Tijdens een sekwentie waarin met grote krantenkoppen de overval op een café bekend gemaakt wordt ziet men dit artikel op de frontpagina van ons Aalsterse blad. Uitkijken maar... Kinderen die graag lezen kunnen altijd terecht in het jeugdatelier aan de Hammestraat 20. De kinderbiblioteek heeft zowat alle genres die de jeugd en de allerkleinsten interesseert, en het is gratis. Wie kinderboeken bezit en ze graag wil schenken kan dit eveneens en wordt beloond met een dankbare lach. Kleine kinderen kunnen eigenlijk niet snel genoeg leren zwemmen. Een ongeluk is immers vlug gebeurd. Een kleuter uit Gijzegem kwam in de tuin van zijn huis in een grote kuip water terecht en werd er bewusteloos gevonden. De kleine werd vlug naar een ziekenhuis gebracht waar men hoopt op een spoedig herstel. Tijdens het weekend werden weer heel wat inbraken vastgesteld. Handelaar Paul Hofman uit de Schoolstraat verloor op deze wijze verschillende waardevolle verkoopsar- tikelcn. Ook aan het industriepark te Erembodegem hielden de dieven halt. Ten nadele van de firma die behangpapier vervaardigt werden eveneens voorwerpen gestolen. Toen men in de omgeving van het Dorp te Meldert werken uitvoerde trof men een granaat aan. De politie en rijkswacht werden verwittigd en het tuig werd door de ontmijningsdienst opgeruimd. Een zwaar verkeersongeval is er de oorzaak van dat een jongeman uit Asse op de Brusselse steenweg te Erembodegem verongelukte. Hij vloog uit een bocht met een zware motor en sloeg tegen een verkeerspaal. De 28-jarige Jules Claessens liep erge verwondingen op en overleed enkele uren later. Wandelen op een dak is toch niet van alle gevaar ontbloot. Op de wijk Doorenveld zagen bewoners Julien Van Vaerenbergh op het dak van zijn woning stappen. De man weigerde steevast naar beneden te komen. Een buurman deed beroep op de dienst 900 die erin slaagde de man weer op de bewoonde wereld te helpen. Het is niet geweten waarom hij dit tochtje ondernam. Vermoedelijk zullen begin oktober vier klassen uit het stedelijk onderwijs wegvallen: twee klassen in het basisonderwijs en twee kleuterklassen. In de stedelijke onderwijskommissie zal het probleem van het onderwijs besproken worden. Het schepenkollegc heeft beslist dat zal uitgekeken worden naar een betere plaats voor de inplanting van een Stedelijk dierenasiel. Het asiel van de dierenbescherming Sint-Huber- tus aan de Resterstraat te Nieuwerkerken is slecht gelegen. Er kwamen reeds diverse klachten. Een onderhoud met de betrokkenen wordt vooropgesteld. Een aktie «Veilig Verkeer» zal op touw gezet worden. Initiatiefnemer is het stadsbestuur. Alle onderwijsinstellingen zullen hierin betrokken worden. Ter gelegenheid van de vijftigste karnavalstoet volgend jaar zou het wel kunnen dat de koning en de koningin aanwezig zijn. Met dat doel werd reeds kontakt opgenomen met het Hof. Wat het subsidiëren van die stoet betreft zal waarschijnlijk wel één en ander verbeteren. Schepen Bourlon lost nog niets in die zin. Op de vergadering van de verkeerskommissie eerstdaags, weer een boordevolle agenda. Er zal advies gevraagd worden over het opnieuw in werking stellen van het verkeerspark, over het invoeren van parkeermeters in de Vlaanderstraat en de Gentsestraat, over een mogelijk éénrichtingsverkeer aan de Hoog weg te Erembodegem. Speciale aandacht zal besteed worden aan het knel-kruispunt Albrechtlaan-Brusselbaan. Er broeit wat in het Sint-Maarteninstituut. Meer bepaald onder de leerkrachten want daar is men een aktie aan het plannen om het ongenoegen van diezelfde leraars tegen de benoeming van een nieuwe direkteur van de handelschool uit te stellen. Men aanvaardt niet dat de huidige superior een technisch ingenieur van buiten de school op die plaats heeft gepiloteerd terwijl in het kollege zelf verschillende leerkrachten voor die benoeming in aanmerking zouden kunnen gekomen zijn. Zondag tijdens de oud-leerlingendag hoorden we van diverse zijde dat men in dit verband de bisschop zou aanschrijven. De verbetering van het wegdek, de voetpaden... kortom, de hele Lokerenveldstraat is nog niet voor morgen. Toch kunnen de bewoners voor een stuk rustiger slapen. Hun straat zal voortaan behandeld worden als een verkeersarme straat. Gevolgen: veel minder onteigeningen, de oude beuk die gered wordt van de hakbijl en andere prettige vooruitzichten. De Aalsterse symfonische-rockgroep (what's in a name?), Isopoda maakt momenteel opnamen in de Just Bornstudio's van Luc Ardijns. Bedoeling: het uitbrengen van een langspeelpaat. Burgemeester D'Haeseleer heeft nu reeds zijn goedkeuring gegeven aan Cedo Nulli voor het organizeren van een tweede parkfestival, Diezelfde Cedo Nulli werkt trouwens dit week-einde aan het uitroeien van de overdadigde wildgroei van esdoorns achteraan in het stadspark en dit, om enkele jonge boompjes te redden van «versmachting». Afspraak zaterdag te 10 uur. Boterhammen meenemen aub. Feest in PVV-kringen. In normale omstandigheden zou op vrijdagavond 9 september een «vergadering der 400» doorgang gevonden hebben. Dit was een bijeenkomst van alle mandatarissen en partijbestuursleden van vijf kantons (Geraardsbergen. Ninove, Zottegem. Herzele en Aalst). Deze vergadering is vervangen door een grootse receptie. Een overwinningsfeest wordt het niet genoemd, wel is er druk heen en weer gepraat en van gedachten gewisseld omtrent het feit dat de drie scheurmakers uit Herzele. die voor ernstige troebels in PVV kringen gezorgd hadden uit de partij gebannen zijn. Binnen dc 14 dagen krijgt de PVV klein Aalst een nieuw bestuur. Een «raad der wijzen» zal opgericht worden. Doel hiervan is moeilijkheden zoals deze van Herzele in dc toekomst vlugger te bestrijden. Ook indeCVPwordtkortelingseen nieuw bestuur gekozen. Het Vrij Technisch Instituut (VTI) is van plan met eigen middelen lees: de ijver van hun eigen leerlingen, een voetbrug te maken over de Sint-Annalaan. Een veiligheidsmaatregel, meer niet. Het nieuw zwembad in het Sint-Jozefskollege nadert zijn voltooiing. Het heeft afmetingen van 8,33 x 16,66m. De kostprijs zou het Aalsterse stadsbestuur in de laagte doen duizelen. Daar bleef het immers niet bij beloften. ROEL VAN DE PLAS De Voorpost - 16-9-1977 - 5 fel het V-teken dwars door België (SJ) Leuven naar Heverlee te bege ven. Te Heverlee werd over nacht in een tentenkamp van de logistieke groep van 't Bel-, gische leger. Op maandag 12 septemoer reed het gezelschap van He verlee langsover Diest, Leo- poldsburg en Hechtel naar Neerpelt. Hier werd voor een tweede maal overnacht. Op 13 september vertrok men om 9u30 om via Neerpelt, Val- kenswaard, Asten en Deurne naar Venraix te rijden waar men twee dagen gestationeerd bleef. Op 15 september vertrok men vanuit Venraix over Grave en Nijmegem naar Arnhem waar men rond 13u aankwam. In Arnhem bivakeert men tot 18 september ek. Op die dag ver trekken de voertuigen om 13u naar Eindhoven waar ze twee nachten zullen logeren. Op 20 september gaat de tocht naar Nijmegem over Tilburg, Breda, Rozendaal naar Bergen-op- Zoom, waar men weer twee dagen blijft. De oude oorlogs voertuigen vertrekken op 22 september vanuit Berqen-OD- Zoomvia Putte naar Antwer pen. Op 23 september vertrekt men te 8 u vanuit Antwerpen aiover Sint-Niklaas, Gent, Mal- degem terug naar Zeebrugge, waar te 11u30 zal ingescheept worden. AALST Langsheen het ganse parkoer dat door het konvooi werd afge legd stonden heel wat kijklusti- gen. Velen waren geïnfor- mee rd vi a de dagblade nAnde ren die van niets wisten ston den het vrolijke konvooi ver wonderd aan te gapen. Ook heel wat fotoamateurs die alles op de gevoelige film wilden vastleggen waren van de partij. Bij het doortrekken van Aalst kwam 't konvooi van de Gent se steenweg langsover de kapucijnenlaan, de Leo De Be- thunelaan, het rond punt, de Parklaan, de Zwarte Hoekbrug, naar de Brusselse steenweg toe. In de voertuigen ging het er zeer vrolijk aan toe. T en believe van de fotografen en kijklustigen herleefden <Je Brtse oudge dienden uit wereldoorlog 40-45 voor de tweede maal V-dag. Het door Churchill gelanceerde V-teken, gevormd ooorae wijs- en middenvinger, was dan ook niet uit de lucht. Alleen de gil lende meisjes en het toewer pen van bloemen, gepaard- gaande met de nodige kussen ontbraken om de bevrijdings dagen uit de donkere jaren 40-45 volledig te doen herle ven. Het ontbreken van derge lijke, soms ontroerende, tafe reeltjes nemen wij er maar al te graag bij. Een dergelijk konvooi bekijkt men liefst in vredestijd. S.J. 'WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: Dolf Boel Peter Dauwe irtMon De Ghendt d André De Groeve René De Witte Roger D'Hondt Lieve Haverals Ghisleen Henderickx Eindredaktie: Roel Van de Plas Willy Hostens Eddy Lamin Wilfried Lissens Mare Marcel Jan Muylaert Jan Strickx Erich Van der Eist Jef Van Hove Coppens. Geert Wille en Frank D'Haese. Het sekretariaat be rust in de handen van Dirk Triest en groepsproost is E.H. Van De Putte terwijl Paul Lassuyt groepsleider is met Eric Wille als adjunkt. In het teken van het nieuwe jaartema •Zet alles op het Spel» werd dan een spel gespeeld waarbij, ge splitst in kleinere takken, ieder aan zijn trekken kwam. Na de eindformatie vertrok iedereen, het speelse jaar in het achter hoofd huiswaarts. L.H. Vorige zondag rond 19u30 hotsten een honderdtal oude Britse oorlogsvoertuigen bemand met een 250 Britten, oud gedienden uit wereldoorlog |l en hun familie, door de lanen Jan Aalst. Het konvooi deed Aalst aan op weg naar Arnhem Kaar ze de 33e verjaardag van de slag om Arnhem zullen Kluisteren. De Aeroklub stelde al haar verschillende vliegtuigtypes tentoon. Zelfs een helikopterfiets was te bekijken. Cl*im 150 belangstellenden, ouders, oud-leden scouts en gidsen 7. onden verleden zondag te Lede de overgang bij van welpen, bouters jonggidsen en jongverkenners naar de onmiddellijk ^->rc kategorie, vooral dan qua leeftijd. 'literaard dienden er daartoe k wel proeven te worden 'e jelegd zoals het klauteren over sluipbrug of het voortbewe- over een hooggespannen d. 's Namiddags kon men ze zien evolueren over een met ine zeep ingesmeerde plank waarop verschillende bij- lu mende proeven dienden te irden afgelegd. het jaar te hebben afgesloten werd Eucharistie gevierd te 10 uur en trok de ganse groep naar het plein in de Brakenhaag. Bosstraat. Te 11.30 uur had dan de overgang plaats waarbij de oudste leden van elke tak naar een volgende leeftijdstak ver huisden. Op de middag zag men dan een reusachtige pick-nick waarbij de koffie ter plekke in de veld keuken werd gezet. Na de middag werd dan de nieuwe leiding door de groepsleider voorgesteld. Voor de «welpen» zijn het: Eric Wille. Chris Van Leueven en als stage Fins, voor de «kabouters» Kelly Huylebroeck, Lieve Troch, Claudine en Karine D'Hondt. voor de «jong-gidsen» en «gid sen» Lu Korte en Leen D'Haese- leer, voor de «jongverkenners» Jan Genitello. Werner Van Den Berghe. Paul D'Haeseleer. Mark Van Hauwermeiren. Herman De Lannoy, Herman D'Haeseleer en Ignace Joos en voor de «verkenners» Patrick Van Den Abeele. Guido sch De VVKS-VVKM uit Lede startte een nieuw speeljaar met een reuze feest. U ziet hier de 140 ng« aanwezigen. Allemaal netjes op dezelfde foto gepropt. Deze leiders moeten straks hun 196 kollega's iuis van VVK en VVKS over boeken en door de struiken aanporren. (RDW-EL) telc fozondag 11 september II. ar- ierden in de haven van tbrugge een honderdtal voertuigen die tijdens de iede wereldoorlog door de ten werden gebruikt. Het „j ng van gewone motoren ngsover de lichte verken- nswagen naar wagens voor is «Idatenvervoertanks en am- 'la lievoertuigen. e e tocht werd georganiseerd 5t i ior de Military Vehicle Con- lot irsation Group en kreeg als de jdenaam «Operation Market ie arden 2, Arnhem» mee. <di et konvooi trok dwars door ret is land om Arnhem te berei- ire in waar het op 15 september 3o nd 13u arriveerde. Ze zullen Dr bar dan blijven tot 18 septem ber om de herdenkingsfeesten die te Arnhem worden gehou den naar aanleiding van de 33e verjaardag van de slag rond Arnhem, op te luisteren. Het konvooi wordt begeleid door 250 Britten, allen oudgedien den uit de tweede wereldoor log. REISWEG De oude vehikels werden te Zeebrugge ontscheept op zon dag 11 september rond 14u50. Om 15u30 vertrokken zij aldaar om via de Blauwe Toren naar rijksweg 10 te rijden. Via de Dampoort en de Kruispoort te Brugge bereikten zij de weg van Eeklo naar Gent om zich langsover Aalst, Brussel en

De Voorpost | 1977 | | pagina 5