OVER SPLINTERS EN BALKEN EN DOODKISTEN I OVER GROTE BROER AALST EN SPAARZAME FUSIEZUSJES ZIJN KRITIEK OP WERK VOOR JOBSTUDENTEN FINANCIEEL BELEID IN 1976 AKTIVITEITEN TE AFFLIGEM SE] uitnodiging Kunstgalerij PALET KUNSTSCHILDER P. PEELMAN 6 -16-9-1977 - De Voorpost Vervolg van bl CEVI In verband met het berekenen van de lonen en wedden van 't stads- oersoneel door de private onder neming CEVI stelde raadslid De Pauw de vraag of daarmee de idee is opgegeven om dat ooit in eigen beheer te doen. Voor schepen Blommaert was dat meteen een ge legenheid om zijn maiden-speech te houden. Hij wees erop dat het kontrakt opzegbaar is na een jaar en dat men dan wel zal zien of het een goede beslissing was. Burge meester D'haeseleer onderlijnde dat het een proef was, maar dat men het probleem eerst grondig heeft onderzocht. Bogaert stelde de vraag waarom dat niet in de kommissie is voorge legd en na enig over en weer ge praat met de huidige schepen en zijn voorganger Roels. onthield de CVP-fraktie zich. PRIKPRUTSWERK Volgden toen een aantal punten over onteigeningen en verkopen en de inplanting van een energieka- bine aan de Leopoldlaan (Van der Becke: «kan dat met wat passend groen worden omringd, ik zou niet willen dat men daar zomaar een hoogtechnisch geitenstalletje komt neerzetten»). Algemeen gelach. Wie een tijdlang groen lachte was schepen De Neve op wie CVP'er Van der Sijpe scherpe kritiek af vuurde. Aanleiding daartoe volgende om schrijving op het programma: «aanplantingen op verschillende openbare pleinen van de stad Aalst. Goedkeuren bestek 45-77 - 862.2". Lambert Van der Sijpe zei onder die kode te zijn gaan zoeken naar de plannen van de technische diensten en wat vondt hij er? Aan plantingen aan een hoek (terwijl het gaat om pleinen, zei hij), vervan ging van een afgestorven boom op het Esplanadeplein en werken op het Priester Daemsplein («toch een plein»). Spreker greep de gelegenheid om eens dieper te boren en maakte de opmerking dat de toelichting niet vermeldt om hoeveel bomen het gaat: «het gaat denk ik om vijf bo men. Maar als dat het enige is wat men nu doet tijdens de vruchtbare plantperiode, dan noem ik dat prutswerk. Weet u, zo vervolgde hij, dat in Aalst zelfs een plein is zonder naam, nl. aan de Okapi. We merken een voortdurende afwor- ding van het landschap en als dit prikprutswerk representatief moet zijn voor het voorbije jaar, dan ben ik daar hoogst ongelukkig om». De Neve replikeerde en verduide lijkte dat vorengenoemd agenda punt uitsluitend «de pretentie heeft bepaalde kleine werken te kunnen laten uitvoeren» en dat men dat geenszins mocht vergelijken met de algemene kijk van het bestuur over het groen. Waarop Van der Sijpe de vraag duidelijker stelde: «Is deze totaliteit van vijf bomen datgene wat het stadsbestuur deze winter zal doen?» «Absoluut niet, antwoordde de schepen, dat moet nog besproken worden. Het gaat om werken die in uitvoering zijn en trouwens, u zou moeten gelezen hebben dat het gaat om aanplan tingen». Het CVP-raadslid daarop: «Ik hoop dat u daar voor de winter mee klaar bent en ik hoop ook dat u weet dat loofbomen vóór de winter de grond in moeten». Raadslid Van der Becke sprong zijn partijgenoot bij en feliciteerde het huidige en vroegere bestuur om de inspanningen terzake maar kloeg daarbij het vandalisme van de mensen die de dure aanplantingen vernietigen, aan. SAMENVOEGING KUNSTONDERWIJS Een toch wel belangrijk punt dat ter diskussie werd aangebracht han delde over het kunstonderwijs. Voorgesteld werd over te gaan tot een samenvoeging van de school met volledig leerplan en de school voor socio-kulturele promotie tot één akademie voor Schone Kun sten. In een uitvoerige spreekbeurt drukte oppositieraadslid Will De Turck zijn ongenoegen uit rond het voorstel. Hij had het over het stedelijk on derwijs dat «geprangd» zit tussen het vrij en staatsonderwijs, dat de cijfers van het stedelijk onderwijs bewijzen dat heel wat mensen ver wachten dat op een ernstige wijze een programma rond het stedelijk onderwijs zou naar voren gebracht worden. Verder, dat het kunston derwijs door deze maatregel op biezondere wijze zou worden ge troffen en dat zo een voorstel alles zins het voorwerp zou moeten uit maken van een diskussie in de kommissie want dat daar teveel problemen mpe gepaard gaan: de behuizing, de overschakeling naar het V.S.O. maar ook het feit dat Aalst een centrum is voor hoger met-universitair onderwijs. Op het gebied van kunstonderwijs, zo ver volgde hij, mogen we niet nalaten om naast het uitbouwen naar be neden toe (wat wij trouwens door het VSO verplicht zijn te doen) maar ook naar boven toe. Willy De Turck haalde ook heel wat cijferma teriaal aan om aan te tonen hoe het stijgende ledenaantal wijst op vooruitzichten, waar men niet mag aan voorbijlopen, en dit on danks de konkurrentie van 't VSO. Hij stelde dan ook voor het agenda' punt te schrappen, een voorstel waarmee BSP-lid Bert Van Hoorick akkoord ging en dit, «om het recht op advies te respekteren». Sche pen Roels vond dat goed en voegde daaraan toe dat hij niet wist dat het voorstel nog niet ter sprake was gekomen in de kommissie («ik ben nog maar pas op deze post»). GEEN SPOREN VERDIEND Een eerste interpellatie kwam van VU-raadslid Willy Van Mossevelde. Zijn vraag, zo stelde voorzitter D'haeseleer meteen, werd niet ont vankelijk gesteld, maar toch kreeg Van Mossevelde het woord. Hij had het over de afwezigheid van Aalst tijdens de Guldensporenviering op 11 juli te Kortrijk, stoet die ove rigens rechtstreeks door de B.R.T. werd uitgezonden en waarin ver schillende steden, en zelfs kleine gemeenten een stuk verzorgden. D'haeseleer daarover: «Wij hebben simpel weg geen uitnodiging ge kregen, vraag het aan hen waarom wij er niet bijwaren». De interpellant stelde voor aan de B.R.T. te vragen om de karnaval- stoet volgend jaar rechtstreeks uit te zenden, hetgeen werd genoteerd Schepen Roels zorgde voor een verrassend slotwoord: «Weet u waarom Aalst door de regisseur van de stoet niet werd uitgenodigd. Wel, omdat hij er geen karnaval- stoet wou van maken, maar een 11 juliviering!». HOOGHUYS VUEGT UIT We hadden van Etienne Bogaert niet zoveel akteertalent verwacht toen hij zijn interpellatie inzette met een doorvoelde «het is met een ge voel van droefheid...» Er zaten bliksems in de lucht, banbliksems zelfs waarin schepen Hooghuys hem ging ingooien toen het begon over het huidig beheer van het kerkhof «dat zelfs geen beheer is». Urn dat alles kracht bij te zetten werden knipsels uit de krant van 27 juli te voorschijn gehaald. Bogaert las voor: «Doodkisten op vuilnisbel ten! Dit is een griezelig schouwspel omdat doodkisten met stoffelijke overschotten enz... en dit in ons vriendelijk Hofstade. Is dat geen echt schandaal.» En verder: «Aalst is de laatste tijd teveel in het nieuws gekomen met dergelijk nieuws: in juli waren dat de doodkisten, in au gustus de ruzies binnen de PW en in september de veroordeling van een schepen wegens smaad aan de politie.» De interpellant vroeg daarover uitleg. Uitleg die hij dan ook kreeg in de vorm van een ge peperde rekening. D'haeseleer eerst: «Ik vraag u bij het onderwerp te blijven of ik ont neem u het woord. Hooghuys slikte zijn woorden min der in: «Ik geloof dat u voor één keer erg vaag bent gebleven maar ik ben daarbij ook verontwaardigd, u maakt van een mug een olifant. Zelf de pers was niet gelukkig met die zaak van die doodkisten, dat was zuivere sensatie. Ik dacht dat u ons zou feliciteren want vergeleken met vorige legislatuur... ik zal u een voorbeeld geven: vroeger be taalde men 2.000 F voor een con tainer en nu 1.500 F. Hoe komt dat? Wel, eenvoudig weg omwille van een beperkte aanbesteding. De gedragslijn die u ons voorschrijft heeft u zelf niet nagehouden». Spreker ging even «temperament vol» verder, legde de zaak van de Er is nogal wat besproken over de financiële implikaties van de fuzie te Aalst. Sommigen meenden dat de nieuwe stad de deelgemeenten als het waré zou verorberen. Hoe dan ook, reeds vorig jaar voorspelde de toenmalige bevoegde schepen Etienne Bogaert dat de fuzie het financieel probleem van de stad niet zou oplossen, alleszins niet ten gronde. Tijdens de jongste gemeenteraad is de huidige schepen van Financiën, Gaston Van den Eede, die vizie van zijn voorganger bij het voorstellen van de dienstjaarrekening 1976 bijgetreden. Want, met deze laatste rekening van wat zou kunnen genoemd worden «de oude stad Aalst» is het alleszins nu duidelijk dat de piiootstad de fuzie niet met een gezonde budgetaire toestand is ingestapt. Zelfs rekening houdende met de konsoiidatieiening die verleden jaar door de staat was toegezegd. Het doorworstelen van het veelvuldige cijfermateriaal vraagt nogal wat geestes- pijnigingen, maar stelt toch duidelijk hoe de geldbeugel van de stad er op de vooravond van de niet door iedereen geprezen fuzieoperatie uit zag. Niet zo vol, las u al. maar toch met meer rooskleurige kanten aan. «Het geen. zo nuanceerde BSP- Fraktieleider Bert Van Hoorick tijdens de gemeenteraad, even wel niet mag voeren naar beaat optimisme». Want inderdaad, het begrotingstekort, mali zegt men onder boekhouders, blijft aanzienlijk. In deze nieuwe entiteit heeft de dienst Finan ciën ook /unnen nagaan hoe de inbreng van de acht overige deelgemeenten deze financiële situatie zullen beïnvloed heb ben. Vrij gunstig, blijkt uit de cijfers want zelfs al hingen hun begrotingen 1977 een veeleer somber beeld op (in die zin dat de meeste begrotingen in de deelgemeenten een tekort ver toonden op het eigen dienstjaar 1977). werden de tekorten waar van sprake goedgemaakt door een overschot van vorige dienst jaren. Welnu, de rekeningen van het dienstjaar 1976 wijzen uit dat de toestand van de deelgemeenten beter is. (Zie verder). De rekeningen van al de gemeenten sluiten zowel met een boni op het eigen dienstjaar, als met een globaal boni. De omvang daar van was het dient onderlijnd veeleer te wijten aan de grote overschotten op vorige dienst jaren. Dat is dan vooral waar gebleken voor de meest verste delijkte van onze deelgemeenten nl. Erembodegem. GEEN EVENWICHTIGE BEGROTING Naast het feit dat de jaarre kening een zogenaamd af- scheidsdokument is van vorige bestuursmeerderheid is er nog een tweede merkwaardigheid aan gebonden. Meer bepaald de opname van de konsoiidatieie ning. Het is nl. zo dat krachtens de wet, de gemeenten toelating kregen het tekort van de rekening 1975 te konsolideren d.w.z. te dekken door een lening, waarvan vanaf 1977 de aflossing in de interest door de staat zal morden terugbetaald. Nu, voor de stad Aalst betekent dat een kosteloze lening van 119 mil joen. Er weze aan herinnerd dat deze konsoiidatieiening voor een groot deel te danken is aan het initiatief dat destijds werd genomen door wat men noemt «de groep der centrumsteden» waarvan Aalst één van de mede-oprichters was en waarvan oud-schepen Bogaert vele jaren het voorzitterschap heeft waar genomen. De aktie van de groep heeft in feite de konsolidatie van voren genoemde tekorten bespoedigd. Het toestaan daarvan is in tweede instantie in de hand gewerkt door de fuzie. Het Mas immers het inzicht van de Minister van Binnenlandse Zaken, dat dank zij de lening alle steden en gemeenten in staat zouden zijn geweest aan de vooravond van de fusie, de deficitaire toestand van de begroting aan te zuiveren, zodanig dat de fuzie in optimale voorwaarden kon starten met een evenwichtige begroting. Voor Aalst is dat in feite niet het geval geweest. Op de gewone begroting èn op de gewone houdhouding blijft immers een tekort van 70,9 miljoen, waarvan volgens het verslag ruim 58 miljoen eigen is aan het jaar 1976 zelf. Dus geen gezonde budgetaire toestand. VERBETERD TEKORT Er zijn echter redenen van administratieve aard (voor schriften van de hogere overheid meer bepaald)die maken dat dit tekort voor een stuk moet verminderd worden om tot de werkelijke financiële toestand van de stad per eind 1976 te komen. Immers, er mocht om vorenge noemde reden, geen tekort meer voorkomen op vorige dienst jaren. De konsolidatie was immers bedoeld om het tekort per einde 1975 aan te zuiveren. De overheid hield evenwel rekening met de nog te ontvan gen inkomsten van 1975 en vroeger. (In de regel zijn dat de opcentiemen en soms aandelen uit hulpfondsen). De lening is dus niet gelijk aan het tekort op de rekening. Voor 1976 is de toestand echter zo, dat in de rekening de ingekohierde opcentiemen slechts verrekend werden voor het bedrag dat in de Stadskas door de Rijksont vanger werd gestort. Kort ge zegd betekent dit dat nog om 31,6 miljoen aan onroerende voorheffing en personenbelast. dient gestort te worden. M.a.w. indien alle werkelijke kosten van 1976 in de rekening waren verrekend, dan zou de gewone stadshuishouding van oud- Aalst. per 1 januari 1977 een tekort hebben getoond van 39,2 miljoen. Waaronder 26,5 mil joen betrekking hebbend op het jaar zelf. De rest van '75 en vroeger. Dit blijvend tekort is geen unicum voor Aalst. Immers, vele andere centrumsteden verkeren in hetzelfde geval. Vandaar ook de eis van de vroegere groep en van de nieuwe groep van de centrumsteden nl. van de Ho gere Overheid aandacht te vragen voor dit probleem. Pro bleem dat zich overigens ook zal voordoen voor het huidige dienstjaar en zelfs in de toe komst. AALSTEN FUZIE- GEMEENTEN Het verslag over de dienstjaar- rekening maakt ook een verge lijking mogelijk met de einduit slagen die de deelgemeenten hebben doorgegeven bij hun intrede in de nieuwe entiteit. Eerst bondig de einduitslag voor Aalst-stad: geM'one dienst: een tekort van 70.903.622F. buitengewone dienst: een boni van 51.326.283F. dienst voor orde heeft een boni van 27.271.085F. (noot: de dienst voor orde heeft betrekking op speciale fondsen en op verrichtingen voor re kening van derden; omschrij ving: kasgeld fonds, diverse fondsen, thesauriérverrichting- ene.d.). Baardegem: geM-one dienst: 3.338.760. Erembodegem: gewone dienst +47.019.695. Buitengewone dienst -748.292 Gijzegem: 3.720.839 Herdersem: 1.977.826. Hofstade: +12.653.705, buiten gewone dienst: 1.812.912 Meldert: gewone dienst: +4.325.087. Moorsel: gewone dienst 3.940.850. Nieuwkerken: gewone dienst: 12.066.319. Totaal der gewone diensten —89.043.086 boni. Totaal: buitengewone dienst 2.561.204 tekort. De einduitslag van alle re keningen van 1976 samenge voegd zou volgend resultaat hebben gegeven, in de veronder stelling dus, dat deze gemeente samen met de oude stad Aalst, een eenheid hadden gevormd en samen dus één budget hadden gekregen, dan zou de grote stad haar rekening van het dienstjaar hebben afgesloten met een boni van ruim 18 miljoen, (u rekent dat zelf wel uit op de frank na) op de geM one dienst en een boni ook op de buitengewone dienst van 48,7 miljoen. U rondt dat zelf maar af watn (wie zei dat weer?)op zulke bedragen ziet men niet meer op een miljoentje. Er zijn mensen die dat miljoen tje graag zouden hebben... Maaronder. RENE DE WITTE Elk jaar opnieuw is het gokken op goeie schooluitslagen en dan maar zoeken naar die zogenaamde vakantiejobs om het spaarvarken te spijzen. In de streek is een bedrijf als Tech- nocrome daar een grote werkverschaffer bij maar ook in het stadhuis vonden jongeren werk. Nou werk, is een groot woord insinueerde oppositieraadslid G.Willems tijdens de jongste raadszitting. Dat heeft nogal kwaad bloed gezet. In de Aalsterse flitsen in onze vorige editie maakten we melding van de uitgave van een nieuw jong-socia- listen orgaan «Jong Rood». In datzelfde tijdschrift wer den de twee laatste bladzij den dooreen lid van de Ste delijke Jeugdraad, Baita Dolores, volgeschreven on der de titel «Een nieuw ini tiatief: vakantieateliers in Groot Aalst». Daar heeft CVP'er Ghis Willems uit ge citeerd om kritiek te uiten op de manier waarop de jobstudenten werden aan genomen. Zo bievoorbeeldd de passage betreffende de monitoren voor de vakantie ateliers die daarvoor een vergoeding van 200 fr. kre gen, hetgeen «het voordeel had dat het geen mensen waren met een lange arm die deze plaatsjes probeer den te bemachtigen». Het geen, zo meende spreker, niet kan gezegd worden van de 50 jobstudenten (in feite waren er dat maar 25) die de stad voor 1 3 maand tegen een bediendenloon van on geveer 18.000 fr. per maand heeft aangenomen. «En dat, zo voegde Willems daaraan toe, in een periode dat men ralenti werkt». De interpellant schatte dat zulke operatie zo'n slordige 2 miljoen moet gekort heb ben en dat vond ie toch erg veel, vooral dan in een periode van hoge werkloos heid. Tevens werd gewag gemaakt van een jobstuden te te werk gesteld in de diensten van vader sche pen. Een uitgesproken «vriendendienstje» dus. De antwoorden daarop wa ren op één vast stelling na, niet bijster over tuigend: de C.V.P. zou op dezelfde manier gehandeld hebben. Inderdaad, we wil len nog wel geloven dat die «jobstudenten» (we kennen minstens één geval van ie mand die haar studies al enkele maanden heeft op gegeven en die als jobstu dente werkte; een bekend iemand trouwens) nuttig werk hebben verricht. De schepenen die tussenkwa men hadden het over hard werken op het kerkhof, plannen tekenen (betreffen de het kerkhof), werk in de drukkerij, aanleggen van een listing van de bewoners uit de drie B.P.A.'s. Om het mooier te zeggen beweerde men zelfs dat het ging om verantwoordelijk werk en nog mooier, over «integratie van de studerende jeugd». Schepen Hooghuys had meteen ook de gelegenhei om kritiek te spuien over de vorige legislatuur: «U spreekt van een verslapping van het werk. Maar wij heb- Ook binst de vakantie zat men uiteraard in ht Kultureel Centrum, en in de omgeving M»aar men aan opgravingen deed, niet stil maar nu M-ordt men bij de aanvang van het nieuM'e werkjaar toch weer uitermate aktief. Op maandag 19 september gaat de kulturele voordracht «Stromingen in de hedendaagse Letterkunde» door André De Medts door te 20 uur. Reeds in 1969 kwam De Medts naar Affligem waar hij voor een overvolle konferentiezaal Stijn Streuvels op aangrijpende wijze typeerde. Wat deze simpatieke Westvlaamse letterkundige hier zal debiteren is de vrucht van jarenlange observatie en studie van al wat leeft in onze letterkunde. Het wordt vast en zeker een groots pleidooi voor al wat schoon en waardevol is in de bijna onoverzichtelijke zee van letterkundige publikaties. Op M^ensdag 21 sept komen dan onze jongens en meisjes aan hun trekken met het eerste groot Poppenspel. Nadere inlichtingen krijgen ze nog via de school. Op vrijdag 23 sept. houdt de plaatselijke diaklub haar eerste maandelijkse werkvergadering en op zondag 25 september vangt de nieuwe cyclus «Teken-, schilder- en boetseeratelier» aan. Deze lessen hebben plaats elke zondagvoormiddag van 9.30 uur tot 11.30 uur en worden enkel onderbroken tijdens de verlofperiodes van Allerheiligen, Kerstmis, karnaval en Pasen. De organiserende Werkgroep voor Jeugdaktiviteiten doet beroep op kunstenaars van naam om enkele lessen te leiden ben een'zware erfenis ge kregen: grafkoncessies die bievoorbeeld niet opgeno men waren enz. Het zijn trouwens jobstudenten die het plan van het kerkhof van Erembodegem hebben ge tekend. Nu, ze hebben hier hard en nuttig werk gele verd. Trouwens ik zou niet dulden dat iemand met zijn vingers zou zitten draaien.» Daarop pikte Van den Eede in met een nogal flauw bij komend argument: «Het is goed dat sommigen in fami lieverband kunnen zien welk werk hun vader hier doet.» Waarop Lambert Van der Sijpe terecht opmerkte dat met zo'n opmerking geen genoegen kon worden ge nomen. Hij sprak over het sieren van de vaderlijke ij- delheid. Willy De Turck (CVP) voeg de daar terecht aan toe dat men in deze periode van zware krisis en werkloos heid in zeer veel gezinnen wel eens verder had mogen kijken. Er bestaat hier im mer een wetgeving betref fende de opleiding van sta- giars en bovendien, zo meende spreker, is wat nu is gebeurd opnieuw een bewijs dat niet ernstig wordt nagedacht over het probleem van de werkloos heid. Men had dergelijk vakantiewerk kunnen geven aan mensen die het meer nodig hebben, bvb. ook aan minder begoede jongeren die graag zouden verder studeren. Een vizie die zelf leden van het kollege be aamden. Nogal terecht vin den wij... R.D.W. Erv een die Dik' gt-\> eens doodkisten uit," had het overl sensatiebeluste joernalisL het artikel in sprake een kaal stelde de interpellant voor eei gaan kijken en vroeg zich waarom laatstgenoemde de re zettingen op 28 oogst ook niet h gelezen. MISPUNTEN Derde interpellant was fraktieli Willems die uitleg vroeg ove aanstelling van jobstudenten stelde zich de vraag welk hun a was en welke financiële implik daaraan verbonden waren. D; haalde hij passages aan uit e< tikel in «Jong-Rood» Meer over in een afzonderlijk artik deze-editie. Woelig werd het pas toen vierde tussenkomst van vore noemde onder de titel «misp tijdens de vakantiemaanden: Een eerste konkrete vraag bel lawaaibestrijding die veel te sen laat en de indruk geeft me maten, twee gewichten te w toegepast. Willems noemd cynisch dat de politie na ve dagen kontrole in de Vc gangsstraat in het verslag n geen lawaai te hebben gene hij haalde aan hoe een huw feest in de Borse op de Grote werd onderbroken en hij o.m. ook hoe de nieuwe dra terij aan het Keizerlijk Plein ei batingsvergunning heeft geki Tot slot merkte hij op dat c jaarbeurs een bron is van he nachtlawaai (mag de stad w deren niet mogen en steld teen een tweede vraag betre de hoge bierprijzen tijden; zelfde foor en het probleem v uitslippen van een juridisch s voor het Feestkomitee. Een luik raakte de interne moeilijk in de P.V.V. aan («wat is het t daarvan Burgemeester D'haeseleer d; «Ik kan niet altijd nagaan of cl slagen van mijn medewerker litie, met de waarheid ovi komt. Meer mag ik hier niet z maar voor meer informatie nc de fraktieleider uit op mijn net.» Het antwoord op de vraag i.v.i liberale partij was minder «Als u zich 's morgens scheei moet u eens een babeltje slaai uw beste vriend die u in de sf zal zien. Ik kan zo'n vraag nie den als men denkt aan de ta binnen de C.V.P. zelf. U zou eerst uzelf tegen de borst mi stuiten.» Schepen Bourlon gaf toen ee pliek betreffende het Feestkon «Er is inderdaad geen rech soonlijkheid maar het Korlo„zt, moet beschouwd worden als' adviesraad en die moet een vertrouwen hebben, zelfstal beslissingsmacht hebben.Ua fende het bier is het dan zo daj komitee geen aanbestedingen maar wel prijsoffertes vraagt. financiële verrichtingen gebe£ pas na drie toelatingen: één vi voorzitter van het Feestkon nadien van de schepen van Fe lijkheden en tot slot van de sch van Financiën.» D'haeseleer voegde daar bitsij toe- «Dat was nogal anders i tijd héKijk, die ongegronde gen om uitleg ergeren ons.» Willems: «Nu bent u aan het i drijven. Ongegronde vragen Wat bedoelt u daarmee Ik vast dat ik mij van u moet spiej en in eigen boezem moet ki| maar u heeft geweigerd te woorden.» Annie De Maght: geet niet dat wij hier op de gem teraad zijn.» En inderdaad. In afwachting vi gesloten vergadering gingen kele CVP-raadsleden buiten luchtje scheppen. De menii bleken verdeeld. We plukten gende kommentaar: «Als da blijft voortduren kom ik niet me De naam heeft geen belang. René De genu same kiruh word hupp schil Z war Fr. Courtensstr. 33 9330 DENDERM. Tel. 052/21.46.10 stelt zijn schilderwerken tentoon van 16 tot 29 september. De tentoonstelling is open alle werkdagen van 9 tot 19 u Zaterdagen van 9 tot 20 u. - Zondagen van 10 tot 12.30 u. en van 14 tot 20 u Toegang vrij

De Voorpost | 1977 | | pagina 6