WH SEEN SPROOKJE VOOR VOLWASSENEN De Voorpost - 16-9-1977 - 7 >i om het geheel ook nog wat meer sprookjesachtig te maken penseelde hij nog een paar prinsen. Prins Edy an Aalst en Prins André I van Sint-Gillis plaatste hij in -ONS.CAR-, langs weerszijden van de Bloemenfee tagdaVooraan in die wagen plaatste hij natuurlijk een chauffeur en daarnaast eredame Ingrid. Op de chterzetels van de wagen liet hij de Bloemenprinses uit Sint-Gillis en eredame Bernice plaats nemen. IC^ Er was eens in het nabije verleden een arme sukkel van een schilder die zich in een heel klein huisje van ten grouw Aalsters straatje kwam vestigen. Gezellig wonen was het daar niet in de Koolstraat tussen al "Wie -kolenmarchangs» en begrafenisondernemers. De schilder leed er een grauw en zwart bestaan. Dikwijls zag hij zwarte sneeuwOp zekere dag kwam een van de snuggersten uit de straat, die het zich ;ew aagd had een stapje in de wereld te zetten op het idee om eens te doen zoals daarbuiten- Ze zouden eens een feest organiseren. me leanetteeen plaatselijke schone uit het voile straatje, vondt dat het nu al genoeg geweest was voor de mannen Otf Er mocht ook wel eens iets gedaan worden voor de - madammen -. Werkte zij soms niet? Was zij niet alle dagen wel met haar kollega op de baan om in allerlei instellingen haar waar aan de man, respektievelijk aan de vrouw, te e N brengen? Kortom, Jeanette nam het niet en ging zich beklagen bij de snuggere. De snuggere aanhoorde haar V verzoek en was er mee akkoord dat zij in haar straatje een verkiezing om de schoonste - madam - zou houden. anl Zij zou de welluidende titel van «Miss Voil Jeanettemogen dragen. En terug zo gezegd, zo gedaan, Jeanette eei trok er op uit om kandidaten te werven, leder die ze vond en die zich wou kandidaat stellen stuurde zij naar het kre kafee Romeo. WTerwijl Jeanette ieder die maar wou optrommelde was de snuggere naar de Grote Stad gegaan om te vragen of .jede leden van de plaatselijke Stedelijk feestkomitee - de leden van het karnavalverbond aldaar en de leden van wa de aldaar gevestigde Prinsencaemere niet zouden willen naar de Koolstraat komen en er te zetelen in de jury van de Miss Voil Jeanetteverkiezing. Ze moesten vooral letten op de kleding en de humor die door de eff kandidaten naar voorgebracht werd. De heren uit de Grote Stad kwamen. Jeanette had 10 kandidaten gevonden en na een optreden vol gags en va grollen werden ze door de jury als volgt gerangschikt: Sti Als eerste, hoe kan 't anders, ons Jeanette, die meedong onder de titel Miss Keipernougel, omdat ze zo het best fl bekend stond, haar ware naam Paul De Wever was minder bekend. Op de tweede plaats Gralek Dapper-3 |kh Miss Talloeir, 4. Francine, 5. Miss Henriette, 6. Miss Kiekepoet, 7. Miss Makak, 8. Sajettentet en 9. Keetje b( Tippel. (Of Onze arme schilder zat ondertussen naast zijn leuvense stoof die niet brandde te mijmeren. Door het vele als gemijmer dommelde hij in en hij droomde dat hij hofschilder was. Een hele zwerm leerlingen volgden hem en samen met hen zou hij de ganse Koolstraat herschilderen in een fleurige, kleurige straat. Ze begonnen met een Sta lkinderdefilee te penselen. Kinderen, de lievelingen van de ouderen moesten het begin van het grote tableau ~B6 wordenUit zijn penseel vloeide een lieflijke bloemenfee die met de 30 kinderen dartel door de Koolstraat dal huppelde. Allen zagen zij er lieflijk uit. Hij moest de sliert een volgorde geven, maar welke? Tenslotte schilderde hij ze als volgt. Eerst een Hawaiaanse Danseres, dan een Lady Wit, Pie Klakske, My Fair Lady, Zwarte Lola, Clown. Princes, Louis van Erembodegem. Mattot, Anneken, en nog een twintigtal anderen. Daarbuiten, in de grote stad, noemde men dat •Karnaval», en dat feest werd altijd gehouden in de maanden februari of maart, maar aangezien men in de Kool straat niet meer zolang wilde wachten, en de zomer nog maar pas ten einde was stelde men voor van het feest «Zomerkarnaval» te dopen. Zo gezegd, zo gedaan. De weinige winkeliers die het straatje telde werden aangesproken. Op voorwaarde dat zij bij die gele genheid ook mochten op straat komen en proberen hun waren te verkopen, gingen zij akoord. De sTiuggere had er niets op tegen en zo werd de zomerkarnaval gekop peld aan een braderij voor de, plaatselijke handelaars. Een paar café's staken onmiddellijk van wal met attrakties. Het café Romeo organiseerde een belotterswed- strijd. Ook onze arme schilder was er aanwezig, maar zonder resul taat. hij zag er meer zijn centjes slinken dan bijgroeien. Zo werd er tijdens deze belotting een acht tiender getoond door Louis Van Oost. Zijn medespelers Felix Arijs, Alfonsine De Kerpel en Jo- han Van Oost moesten het even eens met lede ogen aanzien. Aangezien men niet voldoende centen in de lege kas had om het grote feest verder te zetten werd er diezelfde avónd nog een omhaling gedaan voor de plaatselijke ver enigingen. Een ander café Mic-Mac had kin derspelen op zijn programma ge zet onder de welluidende titel «Waterspelen en Bosnimfen». Zo moest men met een strootje water opzuigen en daarmee een glas vul len, genummerde pingpongballet jes op volgorde uit een teil water halen, enz. Onze schilder dacht bij het zien van deze volkse pret en het jolijt van de kinderen terug aan zijn verre jeugd. Hij genoot mee met de vreugde van de overwin naar Antoine I, die bij de inwo ners, het prinsje werd genoemd, 's Anderendaags, we zeggen en schrijven de 10" september, was het terug «vollen bak» in het café Romeo, Alle sportievelingen had den er zich verzameld om er koers te rijden. Aangezien het straatje te kort was en te smal om draaien had de snuggere de fietsen op rollen gemonteerd, en zo kon men ter plaatse fietsen. De uitslag bij de liefhebbers zag er als volgt uit: 1Gustaaf Sonck, 2. Van Melke- bcek Patrick, 3. Van Audenhove J.P.,4. Van Oost Fran?ois, 5. Van der Meirsch Willy, 6. De Meuter Robert, 7. Eeckhout Danny en 8. D'Haeseleer Julien. Bij de veteranen werd het: 1De Neve Gommaar, 2. Coen Francois, 3. Marien Freddy, 4. Van Melkebeek Gabriel, 5. Mer- tens Arscne, 6. Hamaide Bertrand en 7. De Meuter Jozef. Bij de dames maar twee kandida ten: 1Van Pottelberghe Vïviane. 2. Corthals Ingrid. Bij de jeugd: 1Maerschalk Chris, 2. Van Oost Mare, 3. De Meuter Ronny en 4. De Neve Sven. Zoals je ziet nergens de naam van onze schilder. Zijn knoken waren voor dergelijke aktiviteiten te stram, evenals voor de loopwed strijd waaraan onze schilder als 45'' kandidaat in de derde reeks meedeed. De uitslag van de eer sten was als volgt: Serie 1: 1De Backer Alain, 2. De Neve Sven, 3. De Meyer Peter, 4. Marcelis, 5. De Peirre. Serie 2: 1. De Bruyn Dirk, 2. De Neef Alain, 3. De Bondt Wim, 4. Francois, 5. Lahoum. De derde serie werd afgeschaft aangezien er maar één kandidaat was Uit handen van Maurice Martens een plaatselijke rappen met voor uitschietende voeten mochten de winnaars een prijsje in ontvangst nemen. En terwijl zijn dicipelen duchtig aan het kladden waren schrok onze schilder voor de tweede maal wakker. Buiten was men bezig aan de trekking van de tombola. Het rumoer drong door tot zijn stille kamer. Het echtpaar Schotte - Van Driessche uit de Duivekeerstraat 15 te Aalst, een koppel dat pas 5 jaar gehuwd was had de grote prijs gewonnen en mocht nu een jaar gratis op kosten van de Koolstraat leven. De schilder dacht weemoedig te rug aan zijn droom. Schoene lied jes duren niet lang. Al die kleur en pracht, en die rijkelijke kleren, zou dat hem gelukkiger maken? Hij wist het niet. maar voelde zich een heel stuk beter nu. Hij wou zijn vreugde uiten, zelfs ver buiten de grenzen van de Koolstraat en daarom stelde hij de snuggere voor de grenzen wijd open te gooien. Zijn voorstel werd aanvaard en nog diezelfde avond organiseerde men in het kafee Romeo een groot Spel zonder Grenzen. Aangezien men echter deze naam niet mocht gebruiken omdat dat al de naam was van een TV-programma koos men voor het Fusiespel. Dat was ook aktueel en verwijderde ook alle grenzen, of toch veel. Ignace Mees, ook een plaatselijke vedette mocht Miss Voil Jeanette het lint ten teken van haar waardigheid omgorden. En fier dat hij was. De Voil Jeanette bedoel ik! Tol groot jolijt van de aanwezigen nodigde de Voil Jeannetten iedereen uit om met hen een groot feest te gaan vieren in het kafee Mic-Mac, en terwijl de Aalsterse postharmonie die enkele vrolijke noten was komen blazen de aftocht blies trok iedereen de smalle kafeedeur binnen voor het zomerkarnavalbal 's Anderendaagsmorgens, reeds heel vroeg waren velen uit de buurt reeds wakker om hulde te gaan brengen aan een zeer geliefd persoon uit hun straat die nog niet zolang overleden was. Marcel Bombeeck. Het voltallige bestuur, zijn weduwe, Miss Voil Jeanette Paul De Wever) en Frans Wauters, wegens 't feestkomitee. brachten op het kerkhof een stille hulde aan de man van wie men wenste dat hij het dit jaar had kunnen bijwonen. De schilder was blij met het ge slaagde feest, met de vrolijke ge zichten en de blije mensen. Zij wa ren de prinsen van zijn straat, evenals de kinderen en allen die gewonnen hadden in een of ander spel, verkiezing of wat ook. Zij waren de prinsen, en 's nachts te midden van de vreugde stapte hij op om thuis zijn palet en penseel van onder het stof te halen en des nachts alle straatnaambordjes met gouden jjyters te overschilderen: «PRINSENSTRAAT», straat waar het goed is om wonen, leven en feest vieren. S.J. Verder ook nog Frans Wauter, Odilon Mortier, Johan Van Oost, Polle Kepernoagel (Miss Voil Jeanette 77), waarnemend voorzitter Hubert De Meyer, Miss Koolstraat en bestuurslid Roger Galle. Op de tribune voor dewelke de kleurige stoet opstapte stonden burgemeester D'haeseleer en'zijn dame. Schepen Bourlon en dame evenals Frans Wauter die te moe was van het stappen en die even kwam uitbalsen. Onze schilder werd gewekt door het geroffel en gebazuin van de Oude Garde die buiten door de straat trok. Met hun blauwe kielen en dito mutsen vormen zij een stukje folklore uit de stad. Ook de kantinières die hen vergezelden zoals Mevr. Mees en haar zeven titelgenoten trokken de aandacht van het publiek. Onze schilder doezelfde echter terug vlug in naarmate het muziek zich van zijn deurtje verwijderde, en hij droomde terug. Hij zag voor zich de Chevaliers van de Koolstraat die hij in zijn droom omtoverde tot zeven lieftallige meisjes die blij en opgewekt het volgende liedje zongen: ichter liet hij ook nog een heleboel -jjuinboer en een hele schare prinsen. Zoei gon weir dougeleks mé onze wougen en wel van 't smeires vroeg, tot 's ouves loot f oeik bé zonneschoin of regenvlougen kontent en bloi. al deir eir stroot. Weir emmen e schoei leven, zén veil in oepen locht Ze teiven ons soms geiven, koelbakken me kattepis Weir trekken 't ons ni oan, zen doveir ni te schoein Weir vegen 't oon ons billen, dat zemmen lank gewoein Och wiltj ons ni bekliugen, weir emmen toch gien noeit Met achter koelen te jougen, verdienen weir ons broeit, bierprins, een Keizer Kamiel, een Cn zén der isj probleimen, zergen eit iederien Na gommen ons lanceiren, zingend ge lek gien ien. A capella klonk dit allemaal wel schoon, maar het had toch beter geweest moest het begeleid zijn. De schilder zette dan ook onmiddellijk zijn decipelen aan het werk en in korte tijd stond er een volledige harmonie met majoretten klaar. Sint-Ceciiia van Erpe was de naam. De schilder en zijn leerlingen, die bijna de ganse straat geschilderd hadden moesten nu nog een passend einde vindenIn welke zin zouden zij dit kleuriee en feesteliike gebeuren nu besluiten.

De Voorpost | 1977 | | pagina 7