,1 DRIEMAAL DELSIN Overlevenden sleuren zege uit corrida! UL OP Z ZES O P ZES Voetbalkalender voor zondag 25 september 1977 >ng Lede-Crossing 2-1 4de Nationale Aalter - K.A.V.D. 1-2 )ste Provinciale Lede - Crossing 2-1. Delmulle in duel met Suarez Torres en Van Belle staat gereed om «voetje» toe te steken. (E.L.) I lede - Crossing 2-1- Delmulle wint een duel met de Crossingverdediger Danesin en rukt uir het vijandelijke doel. (E.L.) De nipte zege van paarsblauw is met bloed bevlekt... met eigen boed. Het ging er beet aan toe aan de grens van West-Vlaan deren... Aalter, tot zondag nog met een schamel puntje op bet aktief wilde persé meer. Daarvoor waren alle middelen goed. Dat ondervond een dapper KAVD aan de lijve, en niet alleen de spelers. Ook bestuurslid Louis Tas ge raakte na de partij niet uit het bereik van de woedende massa. Hij kreeg zijn part van de slagen en moest met bebloed aangezicht worden weggebracht. Mark Naegels kwam te dicht bij de afsluiting en moest en kele plukjes baar opofferen aan de grijpende supportershanden. De plaatselijke aanhang nam bet blijkbaar niet dat Dender- monde een vlug veroverde voorsprong met zoveel hardnek kigheid verdedigde, zich reso luut in eigen doelgebied liet terugdringen en daar werkelijk een loopgravenoorlog begon. De ruststand bleef de eindstand want de drie doelpunten vielen voor de pauze. De wedstrijd was amper vier minuten oud toen Crets een droonwoorzet weggaf aan een op vinkenslag liggende Jaak Hillaert die knap de plaatselijke doelman uitschakelde en skoor- de. Dendermonde was in deze faze van de strijd de best voet ballende ploeg zodat het geen verwondering wekte toen Crets op pass van Schelfout, zijn 5de kompelitiedoelpunt skoorde voor KAVD. 0-2 na minder dan 20 minuten spel, wie had dat dur ven dromen. „We voelden werkelijk een af getekende zege binnen ons be reik, aldus KAVD-secretaris Guy Legal, het ging allemaal zo elegant en vlot dat we werke lijk al gerustgesteld waren over de afloop." Toen kwam echter de Aalterse kat op de koord. Onder im puls van belhamel Verschelde begon Aaller aan een intimi- tatievoetbal dat aanvankelijk geen succes bad. Paaarsblauw bleef de goede akties opbou wen en ile doelkansen schep pen. Wat overhaasting in de uitvoering verhinderde een ho gere skore. Met uitzicht op de pauze liet KAVD de teugels wat zakken. De verdediging ging mee drukken en op de 38' was het gebeurd. Een snelle tegen aanval leidde het milderend Alters doelpunt in (1-2). Na de rust begon dan bet bom bardement. Eerst diende Pater noster, uitgeblust na een goede partij, vervangen door Luk Se- ghers, nadien moest Verstraeten groggy, eruit voor Guido Ca- trysse. De druk bleef duren maar 't dooreengescbudde elftal hield stand... zelfs in de dolle vijf laatste minuten toen Aalter niet minder dan zes hoek schoppen in successie afdwong. Tenslotte ook in de vier min. die een goed leidende ref liet overspelen. „Wegens kwetsuren" zei de brave man aan afge vaardigde Buyle. Voor Dender monde hoefde het allemaal niet meer. De twee punten waren binnen. De gele kaart voor Schelfout werd er ook maar bijgenomen. Als men uit der gelijke corrida, die in feite nog weinig te maken heeft met sport, met niet meer averij te voorschijn komt, mag men al dik tevreden zijn. De thuisploeg zal nog wel an ders kijken wanneer hun de rekening van dit alles zal wor den aangeboden. De scheids rechter had nu eenmaal ook zijn ogen niet in zijn boven- zakje toen het er bepaald wild aan toe ging. Hamme - Kemzeke 0-1 Het ziet er naar uit dat Hamme in hetzelfde schuitje vaart waarmee vorig seizoen van wal werd gestoken. Ook toen was het een start in mineur. De wuitens totalizeren een nul op zes Deze katastrofale balans is echter allesbehalve het gevolg van minderwaar dig voetbal. Het is echter niet moeilijk vast te stellen waar het schoentje wringt Hamme heeft vooraan nie mand met «Torinstinkt» lo pen. In de provinciale reeksen huizen nergens kleine Geró Müllers, doch er wordt al ergens iemand gevonden die raak mikt. Bij VW Hamme blijft het op dat stuk armoe troef eerst werd tegen de nieuwelingen uit Oostakker en Aalter met het kleinste verschil de vlag gestreken. Nu, en dat ge beurde tijdens de tweede thuismatch van het seizoen, kwam een nochtans allesbe halve schotvaardig Kemzeke beide puntjes meegraaien. Aan één schamel goaltje had roodzwart genoeg. Men kan het pech noemen, maar er komt ook wat on mondigheid bij. Alles op de rug van de onkans schuiven, zou te gemakkelijk zijn. Kan niet geput worden in het re servemateriaal Ook bij de doublures schijnt geen witte raaf te lopen die speelden vorig weekeinde tegen SK Aalst en uit een massa doel kansen kon evenmin een goal tje worden gepuurd 'i op de recente voetbaldag heeft SK Aalst zich onder "tijnwerpers gebracht door nu ook de scalp van FCBra- plukken. De meer talrijke aanvallen van S-K. zijn 1 geworden ook al sproot er slechts een enkel doelpunt •ort. Het is nu wel zo dat? Oranjegroen enige pech had i afwerking want Maturo stuurde de bal tweemaal het Brnkclse doelhout. S.K. Aalst- Brakel 1-0 rs fhet eerste half uur niet n jzaaks dan zou de thuis- iet naderhand tot zeer goe- ichfcmbinaties komen waar- ra de bezoekende verdedi ging een paar keer in paniek verkeerde Aalst, het moet gezegd, diste ook na de rust een voortreffelijke partij voetbal op en toonde toen aan dat het niet door het blote toeval mede aan de lei ding prijkt. In de tweede pe riode brachten de Aalstenaars het trouwens tot zeer vloei ende en gevarieerde aanval ks- akties doch ondanks de de gelijke voorbereiding bleef de 1-0 score die omstreeks de twintigste minuut op het bord was gekomen gehand haafd Het is ook zo dat Prudent Bettens en zijn kr lalst, dat beloftevol startte cn nu met een zes op zes prijkt, beleefde tegen Brakel toch bapaar prangende momlonten, llier moet keeper Jef De (leyter tussenkomen. André Hen staat op vinkenslag. (JM) 16 ART la.it ploegmaats in de tweede pe riode moeilijk konden terug- staan. De Aalsterse verdedi ging, eens te meer op de hoogte van haar taak ruime bijna alles op. Slechts een maal kwamen de gasten dicht bij een treffer, doch de bal keilde tegen het doelhout. Is de derde overwinning op zichzelf reeds een sukses dan is er nog een pluspunt voor S.K De terelfderure inge haalde en vrijwel onbekende centrale verdediger Roger Van Dijck hijste zich al on middellijk in de kijker Van Dijck, die Arnold Van Caute- moest vervangen had niet de minste plankenkoorts en integreerde zich al direkt in de ploeg Hij speelde sober, beheerst en doeltreffend. De ze van Ruisbroek afkomstige speler, die bij Daring Brus sel, de jeugdploegen doorliep heeft S.K. geen duit gekost. De secretaris van F.C. Ruis broek vergat immers Van Dijck driemaal per aangete kend schrijven uit te nodi gen, zodat hij uiteraard naar een andere klub mocht. Hij oefende reeds geruime tijd met S.K. en speelde met de invallers waar hij met een paar knappe wedstrijden werd gekrediteerd. Vandaar dat Pol gekrediteerd. Vandaar dat Pol Bracke die ook niet over Timmerman kon beschikken de gok waagde met Van Dijck. Het is een meevaller geworden en men weet nu bij S.K. dat men een voor treffelijke verdediger rijker is. Het hoeft nauwelijks te worden betoogd dat de geest en het moreel prima zijn bij Oranjegroen dat de meer dan zeshonderd kijkers op een goede vertoning heeft vergast. J.V.H. De Hamse voorhoede drukte, maar tot scoren kwam het tegen de sterke defensie van Kemzeke niet- (HVC) F.C. Denderleeuw - S.K. Lebbeke 2-3 Wat we verleden week als onwaarschijnlijk hadden vooropge steld, is dan toch gebeurd. SK Lebbeke won de twee punten bij het toch wel niet te onderschatten F.C. Denderleeuw. Met een behaalde het de eerste zege van het seizoen. Ontegenspre kelijk is Roland Delsin uit deze ontmoeting als meest opval lende figuur naar voor getreden. Hij scoorde de drie doelpunten en zag bijna een vierde treffer op het doelhout stranden. Na amper twee minuten had Delsin de lokale portier al we ten te grazen nemen. Maar amper was de wedstrijd twin tig minuten oud, of de lokalen hadden ul tweemaal via Van Der Weecn voor betaald ant woord gezorgd. Na de rust zijn de Lebbekenaren met de volle inzet voor de punten gaan strijden. Delsin wist spoedig de gelijkmaker op het bord te prikken om nadien met een pracht van een treffer voor voorsprong te zorgen. Ondanks de lokalen in de laatste minu ten nog alle hens aan dek rie pen om toch een punt thuis te houden, zou het Lebbeke zijn, dat nog het dichtst bij een doelpunt kwam toen een loeier van Delsin, weer hij, op het doelhout te pletter sloeg. In de Lebbeekse voetbalkrin gen heerste vanzelfsprekend na afloop de sfeer van de grote dagen. Clubleider Pissens hier over „Er is werkelijk met overtuiging gevoetbald" aldus deze gelukkige clubleider. „Ik moet eerlijk zeggen, in de 1ste helft was ik er niet bijster ge rust in. Na de rust heeft ieder een kunnen meemaken dat on ze jongens kunnen vechten voor de punten. Dat is uiteindelijk in een verdiende overwinning uitgedraaid, of meteen een pro paganda van formaat voor de wedstrijd van aanstaande zon dag". Lebbeke krijgt inderdaad titel kandidaat Geraardsbergen op bezoek. Wie Geraardsbergen zegt, denkt onmiddellijk aan Marc Van Der Jeugt. Deze ge wezen SK-speler zal er zeker niet op wachten om zijn oude cluhmukkers een loer te draai en. Hij zal alleszins van ver moeten komen, om daar in te slagen zegt men met veel over tuiging in Lebbeke. Dut had misschien wel een overdreven score geweest voor een toch niet onverdienstelijk Denderleeuw. Lokeren - Anderlecht (24.9. om 20 u.) (Van Melkebeke) E. Aalst - Diest (Hans) Menen - E. Zele (Verheyden) Marcienne Jong Lede (Boeckx) KAVD - Torhout (Siegers) Lebbeke - Geraardsbergen (Vandamme) Brakel - Hamme (Van den Dungen) FC Ronse - SK Aalst (Bockstaele) Mere - Buggenhout (Praet) St.-Pauwels - Nieuwerkerk. (Kielemoes) Robur - SL Houtem (Van den Berghe) Baasrode - Terjoden Ryserhove) Eist - TK Meldert (Hei remans) De f tin ge - Oudegem (Taelman) Erpe - Oudenhove (Mettepenningen) W. Moorsel-Denderhoutem (Wiels) E. Meldert - Hofstade (Van Droogenbroeck) Si naai - E. St.-Gillis (Van Leuven) Excelsior - Schellebelle (Adam) Serskamp - Stekene (De Neve) Bazel - Sp. Appels (De Greyt) Kruiheke - Grembergen Lenaerts) Poll are - Erembodegem (De Clippeleir H.) Doggen - Edixvelde (Speleers) Boonwijk - Wieze (Van Hoey) iïerdersem - Schoonaarde (Schuddinck) Baardegem - West rem (Staes M.) Opdorp - Gijzegem (Daelman) Smet lede - Wichelen (Van Impe E.) Z. Appels S. Moorsel (Van Welssenaers) Opstal - Erondegem (De Bruyne E.) Berlare - Meerdonk (Van Zele) Heikant - Verrebroek (Van Imschoot) Val. Overmere Sombeke (Naudts) St~kene SK Overmere (Van Gij9el) Duwcz, de jonge verdediger van SK Aalst smoort een Brakelse aanval in de kiem. (JM)

De Voorpost | 1977 | | pagina 17