Routine deed overhellen balans S. MOORSEL EN GIJZEGEM MET KLINKENDE CIJFERS PNDANKS WARE HANDIKAP 19 ui onzichtbaar achter het opstuivende zand ligt de bezoekende keeper- voor SK Ovormere in de eerst© derby tegen Valentino's. orslbeke - Baasrode 1-0 HBC Dendermonde Tc Crivegnée werd tijdens een oefenwedstrijd gewonnen met 20-21 rijfers. M. Van De Velde en ook keeper Wuest speelden zich in de kijker. De rust brak aan met een 8-11 score. Verras send goede uitslag van Den dermonde dat zonder Van Der Veken, Van Hout en B. Wuest naar Grivegnée afreisde. Deze ploeg nu ver sterkt met oud-internationaal Van Cosscm schakelde Den dermonde uit vorig seizoen in de Bekerkompetitie. SK Grembergen Tijdens liet weekend naar "l Duitse Leichlingen speel den de Grembergenaars "li midweekwedstrijd tegen 3de nationaler Temse. De Grem bergenaars wonnen met 22- 17 cijfers. Keeper Vinck en kanonnier Seghers speelden zich in de kijker. Jenny en Nicole Jenny De Sinet en Nicole Van den Broecke koersten te Beveren-Waas. Het Ham- se meisje finishte als nr 3. Onze nationale wegkam- pioene was 7c. (m.m.) Paul De Brauwer De hoogblonde Paul De Brauwer reed tijdens de afgelopen weken, met een goed resultaat, enkele ama- teurskoersen op de weg. Het bleek een uitstekende rodage voor bet cyclocross- seizoen te Laarne. bij de B-renners, maakte Paul bet zegegebaar. (m.m.) Luc Naudts Luc Naudts, bediende en vrijetijdskoereur, was te Nederzwalm de beste A- erosser. Te Laarne, waar Gilbert Cattoir 15de was, liep en fietste Luc naar een vierde plaats, (m.m.) FCSK Overmre 5 - Valentino Overmere 2 Overmere moedig verweer, doch nog gebrek aan maturiteit. Deze eerste derby uit de voetbalgeschiedenis van Overmere lokte heel wat toeschouwers naar de Kloostcrlandstraat. De Valentino's speelden vroeger in het KVS en zijn nu uun hun eerste seizoen in de KBVB toe. Dat deze omschakeling niet zo maar een formaliteit is, hebben ze al terdege aan de lijve onder vonden. Ze namen deze derby dan ook nuchter voor ogen. Trainer Honoré Bauwen- verklaarde voor de match dat dit eerste jaar bijzonder moeilijk zal zijn omdat zijn ploeg routine mist. Hij voorspelde een overwinning voor de thuisclub omdat het een technisch goed geheel is. Kapitein De Roeck en jeugd trainer Amant wedden hel op een gelijkspel omdat een derby vol onberekenbaarbeden zit. zulteerde nog in doelpunten van voornoemde spelers en van Van Nuffel. Nu zondag moet Gijzegem op bezoek bij. Opdorp. Deze nieuwkomer deed het totnogtoe behoorlijk doch mist nog enige ervaring. Gij zegem moet deze hindernis zeker met sukses kunnen ne men- Opstal werd te Oorde- gem aanvankelijk op achter stand gezet. Aan de basis van dit openingspunt lag een mis ser van de jonge Eendracht- doelman. De thuisploeg hield tot bij de rust het been stijf ondanks het feit dat Opstal fel ging drukken. In de twee de periode werd meest op de veldstrook van de thuisploeg gespeeld. Nochtans miste de ze de kans om uit strafschop haar voorsprong te verdubbe len, waar Dirk Dirk Van Mul ders een elfmeterstrap tot een doelpunt omboog voor de gas ten. Een roos van Opstal werd niet gevalideerd, doch Rudi Van den Bergh en trai ner Frans Waumans effenden de weg naar een verdiende zege. Erondegem vergaat het min der goed. Olympia wandelt van de' ene nederlaag naar de andere en <>P de jongste speeldag kon men niet eens over het doelpunt van Z. Ap pels heen. Wichelen nam de maat van Opdorp- Voor zwart wit scoor den Albert Baeyens en Eddy De Winter. Doelman Bart Strinckx veroorloofde zich de weelde een strafschop te mis sen. Het tegendoelpunt van de neofieten bracht de over winning van de thuisploeg nooit in het gedrang. Het is geen overwinning ge worden voor het kermisvie- rend Schoonaarde, hoe men ook op deze zege had gere kend. In de eerste speelhelft speelde Schoonaarde flink me de, maar miste zichtbaar ie mand die het eindpunt kon plaatsen. Racing liet zich in deze periode zachtjes mee drijven en speelde trouwens ook heel wat voorzichtiger dan tegen Herdersem het ge val was geweest. Miel Cleem- put liet een paar kansen lig gen maar zou na de kamp wisseling dan toch de weg naar de zege openen met een fraai doelpunt. Danijs zorgde even later voor een tweede treffer, juist op het ogenblik dat men bij Racing aan ver vangen was gaan denken. Speler-trainer en kapitein Pierre Pouiliart was na af loop de tolk van zijn ploeg. «Het werd een goede wed strijd, maar er gaan beslist nog teveel scorekansen ver loren Jef Timmerman, klubleider van Schoonaarde verklaarde dat zijn team beter begint te spelen. Wanneer de gekwet sten opnieuw fit zijn mogen we op betere resultatent ho pen Ik vrees evenwel dat de produktitiveit aan de lage kant zal liggen. Vanbij de aftrap nam SKO bet initiatief in banden. Rond het kwartier, op een hoekschop, nam Hillaert de bal mee niet een omhaal, maar deze trof de deklat. De terugspringende bal kwam bij Willems terecht, die doorbrak op" rechts maar zijn schot werd met de voet ge stopt door de lokale doelman De Page. SKO was dus ver wittigd dat de Valentino's zeker geen kans zouden laten liggen Op de 20e min. mocht E. Bracke een vrijschop nemen. Hij bracht de bal tot bij de vrijstaande Vermoens die maar voor het inleggen luid. 1-0. De bezoekende doelman De Buc- ker moest even daarna op al zijn kunde een beroep doen om een dropschnt van Hillaert uit bet doelvlak te houden. Voordien luid De Veirman de paal op zijn weg gevonden. Bij de Valentino's werd Hey- man vervangen door Mertens, maar dit kon de lokale druk niet tegenhouden. Juist voor de kampwisseling wist Hillaert dan toch te scoren met een schuiver in de linkse hoek. Doelman De Backer had geen verhaal. SKO bail begrepen dat de aanval de beste verdediging was en bet nam dan ook van bij de herneming de teugels in banden. Op de 4' keilde *n prachtschot Van Hillaert juist over de dwarsligger. Bij de volgende fase luid hij meer geluk, zijn grondscherend schot trof raak. Nu waren de lokalen niet meer te houden. Een schot van kapitein Buyse vloog te pletter tegen de deklat. Op de 65' maakte SKO verdediger Verbeken een band in kleine baekarea, wat de bezoekers de kans gaf om langs Willems op 3-1 te komen. Dit was echter maar een onderbreking in de lokale druk. Op de 75e min. nam De Veirman gepast een vrijschop van M. Bracke over en tien minuten later bracht Vermoens de bordjes op 5-1. De okalen lieten duidelijk stoom af. tijdens het laatste •rd de Baasroodse kern door onsportief forfait V|f titularissen erg verjongd, onhesehikhaarlieid van Fal- (ziek), Pierre Willaert en jgeman (gekwetst) gaven de lei jnloop aan Jacobs, Walter ne rlo en Caeckelberg. On- g ïks deze drastische wijziging dank zij de uitstekende !|iing van Janseghers beeft asrode de 0-0 op het bord lei louden tot de 85'. Toen «akte Borsbekc aan de ope- jstreffer die door de bezoe- sterk werd aangevochten gons buitenspel. Dit doelpunt btans geen rsbeke verwierf een druk- id veldoverwicht zodat Baas de .ierdo provinciale reeks F wist Doggen met de kleinste ""^■houding bij Welle te winnen. Doggen heeft hard op de uien moeetn bijten om «lei thuisploeg er onder te" krijgen. 7 Eremhodegem dat het derbynummer van Doggen won, um nu op eigen veld niet verder dan tot een gelijkspel t Aaigem als tegenstander. Als de bezoekers aan het sningspunt kwamen dan was dit volkomen verdiend. Herdersemse doelman Dolfke Cooreman vertelde ons dat Westrem wel een van de zwakke broertjes uit de reeks is. «De cijferverhouding had nog grotere vormen kunnen aannemen indien we de kan sen hadden benut. Ikzelf sleet een vrij rustige namid dag Hanselaer scoorde eens te meer twee «juwelen» van doelpunten. Hij legde aan vanop een twintigtal meter en de bal suisde telkens als een boliede door de winkel haak. Bracke nam nummer drie voor zijn rekening.» Tot daar de Herdersemdoelman. Ook de scoremachine van Gij zegem draaide vorige zondag op volle toerental en Baarde- gem moest de rekening beta len. Bij de rust was de be zoekende doelman reeds vier maal geklopt en vooral Luc Maes en Pierre Loos lieten zich om geen doelpunt sme ken. Ook in de tweede speel helft was het al Wilskracht wat de klok sloeg en dit re- Ovremere vlotte derbyzege en ernstig titelkandidaat. Van de Velde. Dirk Pilate en Jef Van den Broeck. Nu zon dag moet «Schroevers» Z Ap pels op eigen terrein bekam pen. Appels deed het tot nog toe zeker niet slecht. Het wordt dus wel even oppassen geblazen voor Moorsel. Wieze heeft Massemen de eerste ne derlaag toegediend en aldus zijn eigen bevoorrechte positie veilig gesteld. Wieze liet tot nogtoe slechts een puntje in de brand en. zal in het titel- debat wei een hartig woordje meepraten. Boonwijk haalde ook een vrij behoorlijk re- zultaat door Schoonaarde op eigen terrein schaakmat te zetten. De overwinning van Herdersem is te Westnpm nooit in gevaar geweest. De Een bijna onoverzichtelijHo faz<; in het strafschopgebied van de Overmeerse Valentino's. (VS) rode zich moest beperken tot snelle raids van hun tweemans- stug verdedigen en hopen op voorhoede Van der 'Vreken en WalterGerlo. Deze eenzame spitsen deden wat ze konden doch stonden praktisch voor *n- onoverkomelijke taak. Het gelijkspel waarvoor Baas rode naar Borsbekc was ge trokken werd geen realiteit. De kleinste score bewijst echter dat Baasrode vooral mentaal sterker is geworden en zelfs in moeilijke omstandigheden zich kan laten gelden. Voor de jon ge geel-blauwe ploeg is nog een mooie toekomst weggelegd... daar is men te Baasrode wel van overtuigd... en terecht Doelpunt Ivan Fobert scoort (Etlixvelde - Voorde). igem was voor de rust im- rs de betere ploe!g en druk- dit uit met een roos van «He. In de tweede perio- kreeg men Erembodegem een andere gedaante, ordende toen beter zijn en De Smet zette scorebord in evenwicht. het feit dat men een moest afstaan was trai- Charly Van de Perre te met de verrichting zijn ploeg. In de vierde G. laat S. Moorsel af. Het won op de recen- met forfaitcijfers De ploeg gaf goede kollektieve verrich. weg en overgoot deze doelpunten van Ludwig kwartier zodat de Valentino's nog een tweede doelpunt maak ten na een dekkingsfout in de lokale verdediging. SKO heeft na de betwiste nederlaag op White Boys St. Niklaas terug zijn kadans gevonden en zal zeker een te duchten concur rent zijn voor de titel. De Valentino's daarentegen krijgen het nog lastig, maar het 1ste jaar zal zeker niet vruchte loos zijn indien ze het be schouwen als een goede leer- school, zodat ze tegen het volgend seizoen zeker geen nieeloprrtje meer zullen zijn. SKO-trainer Van de Velde was tevreden over zijn manschap pen. Met het aanvulstrio Buysse, De Veirman en Hillaert heeft hij een te duchten troef in handen. Immers 11 doelpunten uit 3 wedstrijden is wel een gemiddelde waar.'men mag naar opzien. De ploegen FCSK OVERMERE De Page, Van Roy, Van Hoorde, De Bruvne, Verbeken, E. Bracke, M. Bracke, R. Vermoens, Hil laert, De Veirman en Buyse. Wisselspelers Blancquaert, De Plus en Marimun. VALENTINO De Backer, Ver- heerken, Van Hecke, Bauwen*. Geerinck, De Roeck, Onselaen Van Winckel, Heymans, Ro giers en Willems. Wisselspelers Mertens, Van Acker en De Vijlder. Mijn balletje, zegt keeper De Page (SK Overmere). (VS)

De Voorpost | 1977 | | pagina 19