Dender - Borate - en MAAND IB KOLENHOK TE MIST JPPEKEN S GEDOOPT DE PHITIE KIN ONDER K ZON ZIJN KORPSIAG VIEREN VAN VERMOORDE VRODW Editie Aalst iURWAARDER DOET AKELIGE ONTDEKKING LEES MAAR BINNENIN VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1977 EEN UITGAVE VAN 30e JAARGANG NR. 37 - 20 F. DRUKKERIJ-UITGEVERIJ A. OE CUYPER- ROBBERECHT P V B A Verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel.: 052-21.40.60 PCR 000.0115692 68 3 maand: 6 maand: 1 jaar: Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel 053-70.41.19 nog uitzinniger van woede be werkte hij de vrouw met een sla gersmes. Twee steken in de rug veroorzaakten de dood. Eerst be kommerde nij zich niet om zijn slachtoffer, hij wiste wel alle bloed sporen weg. Pas na enkele dagen kwam hij terug om het lijk in het kolenhok te verstoppen. Waar het dan meer dan 7 maand later ont dekt werd. Nog enkele keren kwam Wauters naar de woning om zijn persoon lijke bezittingen op te halen. Daarna ging hij ergens anders wonen, verwonderd dat zijn misdaad niet ontdekt werd. De dader werd opgesloten in de gevangenis van Dendermonde. Roel Van de Plas. Daar ritselt iets in de brievenbus. Een slang, Welnee, maar wel een lange sliert letters (teksten, zegt de voorpostbode). Joepie, zeggen deze trouwe lezertjes. Maar vader zegt: «Maak jij eerst je huiswerk» en hij verdwijnt met onze brok lektuur naar de zitplaats. «Feest bij de dames? Dat moet ik lezen» denkt ie. Een hele tijd later weet hij tussen de boterkoek en de gruyèrekaas door, zijn gezin te onderrichten over on ze eigenste Jesus-freaks, grote happen muziek waar onder festival van Vlaanderen-nieuwtjes, Horeca-prij- zen, verkeersproblemen, rallies, sportmanifestatie, de familie De Vis, de pöütie (hij noemt uie smalend flikken), een vermoorde vrouw, kernenergie en nog van die wistjedatjes. «Splits jij je eigen kern,» zegt de zoon onbeleefd. Hij krijgt een draai om de rechteroor en 's maandags moet ie als straf zijn boterhammen inpakken in gazettenpapier. (RDW) Ie Botermelkstraat 120 werd maandagmorgen het lijk gevonden van de 62-jarige Maria Van De Sype, een fde echt gescheiden vrouw, afkomstig uit Welle Denderleeuw. I was een deurwaarder die de akelige ontdekking deed nadat hij in gezelschap van Aalsterse agenten zich t geweld toegang tot de woning diende te verschaffen. De vrouw had reeds enkele maanden nagelaten jsfiuur te betalen en reageerde op geen enkele aanmaning. Cc 27-jarige vriend van Maria Van De Sype ïende maandagavond dat hij zijn vriendin met enkele messteken om het leven bracht keuken een mes met nog duidelijke bloedsporen erop. Eveneens kon uitgemaakt worden dat de Kledij van het slachtoffer insnijdingen vertoonde afkomstig van een scherp voorwerp Lijkschouwing was echter onmogelijk gezien de vergevorderde staat van ontbin ding waarin de stoffelijke resten zich bevonden. Onmiddellijk werd uitgekeken naar de vriend van het slachtoffer. Er kon uitgemaakt worden dat hij zich nog verschillende keren naar de woning van de vrouw begaf en er allerlei spullen uit weghaalde on dermeer een TV-toestel. Buren namen toen aan dat de vrouw er gens anders woonde. De 27-jarige Herman Wauters, die in de Ge- raardsbergse straat verblijft, werd nog dezelfde dag verhoord. Hij ver klaarde dat hij zijn vriendin reeds lange tijd verlaten had maar soms naar haar woning gingZij was ech ter nooit thuis De speurders vonden het vreemd dat de jongeman nooit aangifte deed van de verdwijning van de vrouw en ondervraagden hem lan gere tijd. Maandagavond ging hij door de mand en bekende Maria Van De Sype met enkele messteken in de rug vermoord te hebben. Dinsdag werd Wauters opnieuw door de ondervragers op de rooster gelegd Hij verstrekte toen meer details over de omstandigheden waarin hij de moord pleegde Reeds vier jaar woonde hij met zijn 35 jaar oudere vriendin samen. Als metaalbewerker zorgde hij voor de kosten Maria Van De Sijpe, aan wie hij zijn loon afstond gaf hem weke lijks wat «drinkgeld», som die hij dan ook aan de drank besteedde. Op 4 februari kwam Wauters be dronken thuis. Er ontstond een he vige woordenwisseling De vrouw slingerde hem verwijten naar het hoofd, van: «ge drinkt te veel en ge houdt u bezig met andere vrou wen». Dat nam Wauters niet en over zijn toeren van woede greep hij naar een volle fles om die met geweld op het hoofd van de vrouw te slaan Ze zakte door de knieën en riep om hulp en politie. Door die woorden ippeke», een klok van 87 kg, gegoten in 1769 te Leuven door Jdreas Van Den Gheyn hing tot in 1863 in de toren van de c"de kerk. In 1976, einde van Herdersems zelfstandigheid, jakte ze plaats voor de nieuwe klok «Abt Antoon» en vanaf leden zaterdag laat ze haar bronzen stemme nu horen op Boskant. Bedoeling is dat via een minuterie en dagpro- imma het klokje elke dag te 19u de bewoners van de Pont- ig en de Boskant even aan het mijmeren brengt, een receptie in de tent op aan het hoofd burgemeester erf van Clement De Cock Antoon Muylaert— deze plech- irop de leden van het vroe- gemeentebestuur met Lippeke Wees een brug die samenbreng! tigheid had eigenlijk einde 1976 reeds moeten plaatsgrijpen maar werd door allerhande omstandigheden uitgesteld. en prominenten waaronder volksvertegenwoordiger Ghis- leen Willems en raadsleden Tuur De Sutter, Raymond Uyt- tersprot en Willem Willems, wa ren uitgenodigd volgde de mis in openlucht in de kapel. Ge luidsversterking zorgde ervoor dat de vele omstaanders die buiten de kapel dienden te blij ven goed konden meevolgen. De mis. gecelebreerd door pas toor A. Mussche met assisten tie van medepastoors P. Van Looy en M. Van Spaendonck, lokte veel volk en belangstel ling. In de gelegenheidspredi katie schetste pastoor Mus sche wel en wee van «Lippeke» die na zoveel jaren dienst in de parochiekerk moest plaats rui men voor «Abt Antoon» en nu, nadat de Erembodegemse brandweerlui de oude «bel» er hadden uitgehaald, statig prijkt met medewerking van vrijwilli gers van de wijk gebouwde klokketoren bij de oude kapel van O.L.V. van den Boskant. Zoals bij een doop past kwam er doopsuiker bij te pas, keurig in zakjes verpakt, en werden er doopprentjes aan de aanwezi gen uitgedeeld. Een herden kingsplaket werd op de klokke toren opgehangen met vol gende tekst: 1977 1769 LIPPEKE - Pax et Bonum Meter: Xillems - Van Nuffel L. Peter: De Cock Clement Pastoor: Mussche A. Prachtige bloemstukken wer den aan de toren neergelegd en de Harmonie bracht traditie getrouw haar medewerking in de vorm van een viertal shows. In de feessttent werd dan gezel lig bij een disco-bar gevierd en de reuzentombola met meer dan 200 prijzen werd een den derend sukses. Op zondag was er dan weer een mis, deze keer te 18 u waarin het parochiaal zangkoor onder leiding van Remi Moens en met medewerking van orge list Jozef Coppens de «Klok- kenkantate» ten gehore bracht. Willem Willems die niet enkel de toren tekende in dezelfde stijl als de gedenksteen van fol klorist Alfons De Cock had samen met Johan de Caluwe en Pierre Vinck het hele wel en wee van Lippeke netjes op dia's vereeuwigd en die werden dan ook in de tent met de nodige kommentaar ver toond. Waarschijnlijk wordt dit gebeu ren de aanloop van een ver nieuwde jaarlijks wijkkermis van een zeer lange straat, na melijk de oude Baasrode- Pontweg die inderdaad leidde naar het veerpont bij de kerk van de Scheldegemeente Baasrode. L.H. {slachtoffer woonde sedert juni 5 in de Botermelkstraat in het llschap van haar vriend Her- r. Wauters. Op klacht van de ei- jaar van de woning die reeds een |al maanden op het betalen van )huur wachtte kwam maandag middag een deurwaarder in llschap van Aalsterse politiea- §en de vrouw uit haar woning n. ierhaaldelijk aanbellen zonder ilg, werd beslist de woning met feld binnen te dringen. Toen de vrouw nergens aantrof en berg brieven en kranten een ie afwezigheid deden vermoe- werd de woning verder door- it. Een weinig later trof men in kolenhok, bedekt met een de- een lijk aan dat in verre staat ontbinding verkeerde. Men ^jnoedde dat het hier om vrouw De Sype ging Het parket van dermonde werd gewaar- jwd en kwam ter plaatse onder ng van onderzoeksrechter bram en substituut van de pro- n" iur des konings Ferrus. Bij ver huiszoeking vond men in de Spreker verklaarde ook een voor stander te zijn van de oprichting van een Rijkspolitieschool, hij op teerde voor een dringende reorga nisatie die zou berekend zijn op een aktie naar buiten, m.n. het administratief werk zou moeten worden gerationalizeerd en waar mogelijk misschien ook opgedra gen worden aan burgerpersoneel. Om bij te dragen tot het menselijk imago van het korps wenste hij ook de vrouw haar intrede in het korps te zien doen. Lees door biz. 4 OPEN DEUR Het feest was eigenlijk al zaterdag ingezet. Eerstens met een open deurdag. bezoek aan de admini stratieve gebouwen, een kijkje in het gratis pension in de kelder (zeg maar kamer van bewaring), grote ogen van verbazing bij de perma nente tentoonstelling van gestolen brom- en andere fietsen, kouten met de agent aan wie je wil vragen of je ook eens in zijn fluitje mag blazen enz. Een prettige soort public-relation dus en voor de burger toch wel een verhelderend kontakt. 's Namiddags was het dan voetbal len geblazen. Meer bepaald tegen dc Gerechtelijke Politic die in de Osbroeck een opdonder van 3-0 te verteren kreeg. De voltreffer kwam evenwel pas 's avonds, in de F.F.R. alwaar vrouwelijke om helzingen op de dansvloer werden meegevoerd. De gebrevetteerden en vereremerklen van de politie vonden na de huldiging nog even de tijd om te poseren. (JM) OPTOCHT Zondag dan ging pas de echte korpsdag door. Dit jaar aan een 23ste editie toe kon ons politie korps genieten van een zonovergo ten doch bij wijlen frisse nazo merdag. Het 138 koppige korps was niet voltallig maar toch nog ruim 115 man sterk om in drie pelotons verdeeld in de straten te paraderen. Veel volk stond daar zoals voor tal van andere optoch ten ook het geval is, niet op te kijken. Alleen en wel een paar tientallen personaliteiten voor wie speciaal een tribune op de Grote Markt was opgetrokken: de afge vaardigde van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, 'n Proku- rcur des Konings, de burgemees ter. de schepenen, de politierech ter Callebaut, Adj. Advizuer De Geest en andere burgerlijke en mi litaire vooraanstaanden. Rechto ver hen, vroege kafcegangers. ter rasjesmensen genaamd. Ook zij waren dus de getuige van een korte troepenschouwing. aangevoerd door de politieharmonie uit Me- chelen en afgerond met het wa genpark van onze agenten, een Verleden week-einde vierden onze stedelijke polities feest. Niet dat ze dan met de kepi vaar Dirk Martens konden gooien, neen. maar schrijven moesten ze die dag niet doen. Nu dacht u dat als ene leukerd verleden jaar in onze bladzijden schreef hoe •mooi. eerlijk, etc. onze politie wel is. dat wij nu na de fuzie en met een korps dat verruimd is met naar bieten en boomgaarden ruikende veldwachters (landelijke politie noemt men die nu) ons schrijven en wrijven in superlatieven zouden laten zetten. Niets van dat. maar het mag toch gezegd: er zijn leuke jongens onder hen. Als de gemeenteraad gew illig is dan w ordt de wens van onze burgervader Louis D'haeseleer ingew illigd en komen volgend jaar vrouwelijke elementen de troep vervoegen. Dal wordt dan nog mooier en mis schien marcheren die ook beier wanl wie zondag tegen de noen smeris stond (op uitkijk stond) op de Grote Markt zal gezien hebben dat enkele onder de ruim honderd agenten trekkebeenden alsof hun schoenveters los waren. Mis schien was dat wel in het vooruit zicht van de uitgebreide dis in Ter Mael. kevertje, een Taunus. 6 combi's en tot slot. wellicht ongewild symbolisch, een fiets. EEN KEERPUNT In zijn toespraak zei burgemeester D'haeseleer deze korpsdag tc be schouwen als iets nieuw, een keerpunt zelfs dat nauw in betrek king staat met de nieuwe noden van een fuzie. -De politie ligt me nauw aan het hart. zei hij. ik ga er trouwens prat op houder te zijn van het brevet van politieofficier»

De Voorpost | 1977 | | pagina 1