Vrije Tribune STRAKS NOG TWEE GEMEENTESCHOLEN IE MUZIEKH00GDAG TE M00RSEL El H GEMEENTERAAD ERPE-MERE 2 - 23-9-1977 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te kotten. HOORZITTINGEN VERBETEREN Mensen die het ernstig me nen met het gemeentelijk beleid, met de volkse in spraak en met de ontwikke ling van de demokratie over het algemeen, zijn niet erg gelukkig met het verloop van de (negen) hoorzittin gen op initiatief van het Aalsterse stadsbestuur ge organiseerd en dan wel in het bijzonder met de laatste in de reeks die te Aalst- centrum doorging. Het lijkt ons dan ook de moeite waard er op terug te komen, omdat naar onze mening met zorg en in de diepte moet onderzocht worden wat er mank gaat. Hierbij noteren we trou wens met genoegen, dat burgemeester D'Haeseleer te Aalst verklaarde deze bij eenkomsten toekomend jaar te zullen hernemen. Per uitzondering zouden we nu eens niet willen begin nen met degenen aan de tand te voelen die de bij eenkomsten organiseerden, nl. het stadsbestuur. Hon derd aanwezigen te Aalst, of één op 450 inwoners, dit •wijst inderdaad op een schier totaal gebrek aan be langstelling, vooral wan neer men weet dat elke in woner een persoonlijke uit nodiging ontving. Ten tweede, moet men wel vaststellen, dat de door de aanwezigen gestelde vragen op de rand van de proble men bleven die zich bij het beleid van een stad van 82.000 inwoners stellen. Er is daar dus iets dat doet denken aan een of andere «grootheid», volgens de welke een volk de regeer ders of bestuurders heeft die het verdient. De verkla ring is ongenuanceerd en nogal kras, maar er zit in het geval dat ons bezig houdt wat in. Dit geldt voor elke Aalstenaar die morgen over een en ander zal «aflo pen.» Natuurlijk is er ook al wat dit initiatief is voorafgegaan en blijkbaar begrijpt de bur gemeester dit wel. Er is de jarenlange onmondigheid van degenen die bestuurd werden, er is wat men in de volksmond nog steeds de «vuile politiek» noemt, er is de (men zou kunnen zeggen eeuwenlange) ondervinding van de manier waarop bij het stellen van vragen ont haald wordt, er is dus voor de gewone man moed nodig om uit zijn schelp te ko men, en er is tenslotte het gebrek aan informatie, waardoor de vragensteller in een inferioriteitspositie wordt gedrongen. Wie maaki zichzelf graag be lachelijk? Zo sommige van de eerste aangehaalde redenen lang zaam aan verdwijnen, dan blijft de laatste zeker kapi taal. En let wel, dit gebrek aan informatie naar de be volking toe, geldt niet al leen voor het stadsbestuur, het geldt ook voor elk der betrokken panijen. Is het ,zo'n wonder dat er geen en kele tussenkomsten of vraag komt over de gemeen telijke financiën, wanneer de betrokken schepen met 'n miljard aan begroting en met vier miljoen uitgaven per dag voor de ogen der aanwezign zwaait? Heel an ders wordt het natuurlijk, wanneer men zoals de kom- munistische schepen van Mons zijn begroting publi ceerde en ze voor de aanwe zigen op de bijeenkomst met de nodige uitleg erbij op een groot doek laat pro- jekteren. Dit voorbeeld, niet om spe ciaal dhr. Van den Eede ge weld aan te doen, want we zouden er andere kunnen aanhalen. Maar het is toch vanzelfsprekend dat men slechts vragen kan stellen over zaken waarover men een minimum aan konkrete inlichtingen heeft? Wan neer men dus tot de bevol king zégt dat men niet naast of boven haar, maar mét haar wil besturen, dat men aandachtig en ontvankelijk naar haar suggesties en problemen wil luisteren», dan moet men trachten het niveauverschil zoveel moge lijk te verminderen. Dan moet dus de tussen tijdse of voorbereidende in formatie verruimen en ver dient het ook overwogen te worden of de gespreksvoor- waarden niet verbeterd worden door spreiding van de onderwerpen, bijv. open bare werken, huisvesting, leefmilieu; onderwijs, kui tuur, sport; financiën, eko- nomische problemen en noem maar op. Een indruk wekkende schare van vijfen twintig man, burgemeester, schepenen en respektieve raadgevers, te Aalst één per vier toehoorders of eventue le vragenstellers, lijkt ons ook niet precies bevorder lijk voor het menselijk kon- takt.. De uiteindelijke vraag is na tuurlijk tot welke resultaat men met deze bijeen komsten wil komen. Wij willen niet betwijfelen dat de goede wil aanwezig is. In dat geval lijken onze voor stellen het overwegen waard Ray De Smet HET GELD EERLIJK VERDE LEN. De inkomensverdeling is onge lijk. Om te kunnen tot een gro tere gelijkheid komen, moet een kaderwet van de inkomens worden ingevoerd. Het wordt hoogtijd dat wordt gekomen tot maatregelen die leiden tot een maximum-inkomen, bv. vijf maal het netto minimumloon. Ook een wettelijke minimumin komensregeling is nodig voor zelfstandigen. Het spreekt vanzelf dat we met onze socialistische visie moe ten eisen dat loonstijgingen in gelijke bedragen worden uitbe taald en niet meer in procenten. Daarom hebben we destijds voorgesteld in een werkgroep die een congres voorbereidde, dat geen sprake zou zijn van een dertiende maand voor de gepensioneerden maar dat precies met het oog op een vermindering van de ongelijk heid elk gepensioneerde een zelfde bijkomend bedrag zou ontvangen. De gevolgen van een herverdeling onder de loontrekkenden van de particu liere sector zal ook toegepast moeten worden in de lonen van de ambtenaar. De persoonlijke inkomens, de vermogens- en belastingsbedragen zouden openbaar moeten zijn. leder een weet wat een onderwijzer verdient, maar weet iedereen wat de directeur-generaal van onze spaarkas krijgt en de di recteur van een bank. (we noemen maar wat). Ook het belastingstelsel en de tarieven kunnen nog beter worden gericht op het bereiken van rechtvaardiger inkomens verhoudingen. In elk geval zou de aftrekbaarheid van repre sentatieinkomen en reclame moeten worden afgeschaft of in aanzienlijke mate worden ver minderd. Hogere inkomens worden nog altijd bevoordeeld door het huidige stelsel van af trekbaarheid voor hyptheek- rente en rente uit schulden voor particulieren. De belastingen moeten betrekking hebben op het individu. Daarom zijn we grondig tegen de cumulatie van de inkomsten der echtgenoten. Belastingsontduiking en zwart geld moeten eindelijk nauw keurig worden opgespoord en hard aangepakt. Ook door be lastingsontduiking en zwart geld worden de ongelijkheden tussen de mensen nog groter. Ook de overheid moet het goede voorbeeld geven: het overheidsapparaat moet op nieuw aan een onderzoek wor den onderworpen en grotere soberheid moet worden be tracht. Het overheidsapparaat moet meteen doelmatiger worden. Op het financiële vlak zou deze al kunnen worden verkregen door het «Bestuur der Post cheques» en de «Algemene Spaar- en lijfrentekas» samen te voegen en uit te bouwen tot een als algemene bank optre dende postbank in de vorm van een overheidsbedrijf. En wordt het ook niet hoogtijd dat een staatsverzekeringsbedrijf wordt opgericht? Ook de Partij van de Arbeid stelt die voor en het ziet ernaar uit dat men er in Nederland toe komt. Dergelijke maatregelen zou den ten goede komen aan de grote meerderheid van de be volking. En dat is de bedoeling. Dr Mare Galle, volksvertegen woordiger te blijven. Mdaar de financiële struktuurende rendabiliteit van de ondernemingen zijn zóó slecht, dat de broodnodige middelen tot expansie en ver nieuwing niet aanwezig blijken te zijn. Zonder winst kan immers niet geïnvesteerd worden;is er geen groei. En zonder groei komen er geen nieuwe arbeids plaatsen. Moge de regering dit indachtig wezen Diane D'haeseleer ZONDER ECONOMISCHE GROEI GEEN NIEUWE ARBEIDS - PLAATSEN Vooraan bij alle zorgen die de economische krisis ons land bezorgt, staat ongetwijfeld het komplex probleem van de werkloosheid. Wie in de afge lopen weken de aktualiteit heeft gevolgd, stelt een ware vloed golf vast van afdankingen en bedrijfssluitingen. De regering had ons nochtans met veel tromgeroffel het bevorderen van werkgelegenheid als een prioritair punt aangekondigd. Wie bovendien gehoopt had dat de aanwezigheid van socia listische ministers in de rege ring de sociale rust zou verze keren en de tewerkstelling op timaal zou maken men sprak van minstens 100.000 nieuwe arbeidsplaatsen, maar we zien het tegenovergestelde, als men zo doorgaat zijn er voor het jaareinde 100.000 nieuwe werklozen!komt bedrogen uit voor zijn moeite. De regering zou beter, in plaats van ronkende propagandisti sche en elektoraal gunstige verklaringen af te leggen, waarmee men de bevolking om het tuintje tracht te leiden, een krachtdadiger beleid voeren in zake de gezondmaking van de overheidsfinanciën, de beteu geling van de inflatie, de opti male rendabiliteit van de on dernemingen, de modernise ring van de industrie en het voeren van een beter weten schapsbeleid. Hier liggen de ingrediënten van een vernieuwd economisch be leid, waarmee België zijn steentje zou kunnen bijdragen tot verbetering van de econo mische toestand, en als gevolg daarvan van de werkgelegen heid. Het is vanzelfsprekend dat een groeibeleid nauw samenhangt met de overheidsfinanciën die in de ruime zin 50 th. van ons Bruto Nationaal Produkt (B.N.P.) vertegenwoordigen en dus ongetwijfeld van vitaal be lang zijn voor de economie en de globale produktiviteit. Het hoeft nauwelijks gezegd dat de overheidsfinanciën in een er barmelijke toestand verkeren. Een verdere evolutie in slechte zin zou betekenen dat om het even welk actief economisch beleid onmogelijk zou worden. Hierbij moeten ook de onder nemingen over voldoende middelen kunnen beschikken om te overleven en zich te ont wikkelen en om konkurrentieel Op de laatste gemeenteraadszit ting werd kritiek uitgebracht op het optreden van de politie inzake lawaaibestrijding. Het was op het einde van de zitting, en het niet zo willig antwoord van de voorzitter van de raad is misschien te wijten aan de algemene geest van opwin ding die toen reeds heerste. Nochtans is het ogenblik gekomen om te zeggen en te herhalen: wij zijn het lawaai beu. Een burge meester kan zijn verantwoorde lijkheid .op dit vlak niet wegdeu- ken aangezien hij instaat voor de openbare orde en de veiligheid (reeds dins de decreten van Napo leon in 1790). Het gaat bqvendien niet op - en daar kwam het antwoord op neer - dat een burgemeester slechts het administratief hoofd is van de poli tie (gerechtelijk hoofd is de Procu reur des Konings) zodat een tus senkomst in de vervolgings- en opsporingsaktiviteiten van het po litiekorps voor hem onmogelijk is. Er bestaat zo nog iets als moreel gezag en dat kan op elk ogenblik ten goede aangewend worden. Sinds 1969-1970 bestaat in de oude stad Aalst een reglement op het lawaai. Het was iets nieuw en er zijn meerdere gemeenten die om de tekst ervan gevraagd heb ben. Maar het optreden om dat reglement te doen respecteren is beneden alles, dat valt momenteel nog meer op dan vroeger. De ste delijke politie beschikt over een geluidsmeter(sound-meter). Maar wordt het toestel gebruikt? Wat nog het meest ergert is de ongelijke reacties op de geluidso vertredingen: een huwelijksfeest laten stilleggen wegens overdre ven decibels van het gehuurd or kestje is nog altijd een gemakke lijkere operatie (maar toch zo menselijk - pijnlijk) dan een dron kemanscafé in de uitgangskwar tieren tot de orde te roepen. Het openbaar bestuur zou zelf het voorbeeld moeten geven maar onze stad geeft het voorbeeld niet. De tiendagenlange nachtlawaais- toomis van de jaarbeurs is er een beschermd voorbeeld van. Elke morgen wekt het straatgotenkuis- machien honderden gezinnen in het stadscentrum. Zulk machien maakt de straat proper maar is geluids-onzindelijk op een onmo gelijk uur. Is daar nu toch geen andere oplossing voor? Het is duidelijk dat een mentaJi- teitsveranderng op het gebied van geluidsbestrijding noodzakelijk is. Dan zal ook de openbare be stuurder zijn verantwoordelijk heid verstaan en dan zal er, zoals voor zovele andere noden, bij het politiekorps wél personeel voor handen zijn om een anti- lawaaibeleid te voeren. Willem Willems raadslid De kwestie van het gemeentelijk onderwijs te Erpe-Mere blijft ak- tueel. Nadat vorig jaar de twee Erpse scholen tot een fusie overgin gen om de afdeling van het dorp te redden besliste de gemeen teraad vorige week de scholen van Burst en Bambrugge samen te voegen tot .Gemeentelijke Lagere Gemengde school Erpe-Mere». De kans steekt erin dat later nog andere fusies volgen, maar er blijven minimum twee scholen over. De oppositie kon zich moeilijk verzoenen met de genomen opties, noch voor het onderwijs, noch voor andere materies. Zo verging het ook de princiepsbeslis sing tot aankoop van een - verreschrij ver», om een rechtstreeks kontakt met de komputer van het rijksregister tot stand te brengen: 13 ja, 12 onthoudin gen. Een multifunktioneel ontmoetingscen trum kreeg ook aarzelend de goedkeu ring. Volgende week komen we hier uitgebreid op terug. zitte Re.C: in wa tes er tend i Ihuis denst belang van het personeel M zijn er nog slechts 10 leerl at d( Bambrugge en zonder fusie m 11 Buy twee personeelsleden ter bes< eerd «WIJ VISEREN NIEMAND» Van meetafaan hing er een gespannen sfeer in het kleine lokaaltje, dat weer eens bomvol zat. De heer J Van Lae- them, fraktieleider van de oppositie, vToeg de lezing van één punt van het verslag van de vorige zitting (14 juli). Punt 6 ervan betrof een «regularisatie- beslissing omtrent uitgevoerde werken tot aanpassing van het watervoorzie- ningsnet in de wegen 7 en 27 te ex- Burst en goedkeuren van de eindfak- tuur» Het nieuwe bestuur kreeg immers een rekening van hetT M.V.W. voor deze werken, doch vond geen gemeente- raadsbesligging van Burst om deze uit te voeren. J. Van Laethem vroeg toen op de volgende zitting op dat punt te mogen terugkeren, maar hechtte zijn goedkeuring eraan -onder voorbe houd» De heer Van Laethem kon zich nu niet akkoord verklaren met de tekst van het verslag, waar het zegt «dat de gemeenteraad van Burst dienaan gaande geen uitspraak gedaan heeft» Hij verwees naar de zitting van 12.3.76. Voorts somde hij de data op, die met de kwestie betrekking hebben. Tenslotte voegde hij eraan toe: «We hebben reeds meermaals ervaren dat te pas en te onpas gezocht wordt naar onregelmatigheden in de deelgemeen ten van de fusie, hetgeen een haatsitua- tie schept. In het bijzonder heeft men het tegen mij. Ik vraag me af waarom ik me vier maal op het gemeentehuis moet aanbieden om het betreffende dossier te kunnen inkijken. Het stak achter slot en grendel. Tenslotte kon ik het deze mprgen raadplegen» Daarop bracht de heer Van Laethem nog twee dossiers ter sprake, doch «wenste hierover geen polemiek uit te lokken». Tot slot van zijn interpellatie vroeg hij het ontslag van de bevoegde schepen, de heer Van Durme. Burgemeester Prosper De Lat ant woordde dat er niemand geviseerd wordt, en «niets wordt lastens U on dernomen». «Het is alleen onze bedoe ling dat alle punten récht gezet worden en altans uit de stukken waarover wij beschikken, kan uitgemaakt worden dat de tekst van het verslag korrekt is» Hier onderbrak schepen Georges De Langhe: «Ik zelf heb deze kwestie niet beschouwd als een viseren, niettegen staande ik ook in de gemeenteraad zat. U weet best hoe de kwestie verlopen is. Wc hebben dagen naar een beslis sing gezocht». Schepen Johan De Wolf stelde voor de zitting te schorsen om de beweringen van de heer Van Laethem te kunnen onderzoeken. De boeken werden op tafel gebracht. Er volgde een voorle zing van de beslissing van 12.3.76, en de passus in het verslag werd gewij zigd op voorstel van schepen De Wolf, die eraan toevoegde «ik blijf vertrou wen schenken aan mijn kollcga sche pen». Ook de heer P. Vindevoghel vroeg de lezing van het rapport, nl. punt 23, betreffende het al dan niet organiseren van een eksamen voor de gemeentese- kretarissen. Daarop ontspon zich een diskussie met schepen G. De Langhe. maar burgemeester De Lat greep ge- gesteld worden. CVP-raadslid Paque prot tegen het tekort aan informati ouders te Bambrugge. Er wa 1 grote onduidelijkheid wat er P'om' school van Bambrugge zou g< e! Immers, vorig jaar waren e leerlingen, terwijl er op 31 nog 17 ingeschreven waren O >enaat ■oordt nend; rdaad omst brer esenti de ïeid ei Traditiegetrouw viert de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia Moorsel, een der oudste korpsen uit de provincie, op de tweede zondag van Moorsel-Kermls haar verbroederings feest. Reeds van in de voormiddag trad de Harmonie op de grote stadskiosk, spijtig genoeg wat ongelukkig geplaatst zodat de Herdersemse Majoretten maar weinig plaats restte, op met een koncert voor «elck wat wils». Onder leiding van dirigent J. Muylaert brachten de muzikan ten na de openingsmars de «Jazz-Fantasy» van julien Jourquin, een van de beste werken van de voor een paar jaren overleden Waalse kom- ponist waarbij ook de jeugd aan haar trekken komt. Ouderen werden dan in de ban gehou den met spetterende marsmu ziek, een vloeiende wals, een speelse polka en een ouder wetse «Beaten-Polka». 's Namiddags vond dan de klassieke optocht plaats en werden de deelnemende ver broederende maatschappijen opgepikt. Nadat Moorsel nog maals als opening zijn beste beentje had voorgezet bracht de Koninklijke Fanfare «De Ka- tolieke Gilde» uit Hekelgem onder leiding van Henri De Vis een modern programma met Glenn Millers «Moonlight- serenade» en een selektie uit de musical «My Fair Lady» waarna de trompetters in «Sa- luto a Gemona» met antwoord en echo aan de beurt kwamen. De Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» van Erembo- degem speelde het oude maar steeds bekoorlijke «Onder het Lover» van Strauwen en het modernere «California» van Grillaert. De Koninklijke Harmonie St.- Cecilia van Baardegem kon, wegens het plots opgeroepen zijn van dirigent Clement Van Hove, niet koncerteren maar bracht dan in de dorpskom en kele denderende marsen en droeg zo haar steentje bij aan de buurt in de greep van de volks muziek te houden. De mooie muziekdag werd dan afgerond door de Kon. Harmo nie «Concordia et Docilitas» uit Herdersem die, pas terug van een optreden in Stekene, op EEDAFLEGGING Ne kennisname van de brieven van de heer Goeverneur i.v.m. de benoeming van de gemeentesekretaris, legde de heer Robert Van de Sype de eed af in handen van de burgemeester De plaats van kommissaris van politie werd vakant verklaard en de benoe mingsvoorwaarden vastgesteld. De CVP verklaarde zich hiermee ak koord, behalve waar het ging over de maximumleeftijd, van de kandidaten, nl. 45 jaar, tenzij men een aantal jaar anciënniteit kan inroepen. Een politiereglement op de brand- voorkomingsmaatregelen in dancings en lokalen waar 50 of meer personen kunnen aanwezig zijn, werd goedge keurd: een soortgelijk reglement was reeds van toepassing in enkele deel gemeenten De gemeente wenst heel het voetbal veld van F.C. Mere in eigen bezit te nemen. De raad gaf in principe zijn goedkeuring aan dat voorstel. De op positie onthield zich evenwel omdat men het dossier niet had kunnen inkij ken. Op meerdere punten nam de op positie deze houding aan, precies om dat de dossiers ontbraken. De heer Vindevoghel voegde eraan toe: «het is de eerste keer dat ik kom, en het zal de laatste keer zijn»Zelfs tot wrevel van zijn eigen partners, nep hij zijn groep op zich te onthouden. het voor de gelegenheid ver keersarm gemaakte dorps plein, een viertal fel gemaakte shows ten beste gaf met «Over en Out», «Sixty seven trombo nes», «Prager Muzikanten» en «Hey look me over». Vooral het optreden bij het hele korps van provinciale kampioene Hilde Van den Steen bij de miniretten en dan van «Miss Majoret van België» Karine Arts, nationaal kampioen bij de seniors, werd naar waarde geschat door een ruim publiek. NOG PRINCIEPBESLISSINGEN Tot aankoop van 200 m nadarafslui ting, gezien er op de gemeente zoveel wielerwedstrijden georganiseerd wor den. Tot aankoop van een kiosk, «om het kulturcle leven te bevorderen» ver klaarde schepen Van Durme. Op ge bied van openbare werken: aanpassen en moderniseren van de openbare ver lichting in Aaigem, Erpe en Mere en de aankoop van materiaal ten behoeve van de gemeentelijke diensten. VERBETERINGSWERKEN AAN WEGEN Schepen Urbain De Grave stelde de raad genist dat de voorziene werken aan een hele reeks wegen in fasen- zullen uitgevoerd wqrden. We geven de straten op een rijtje: Beekstraat (Aaigem), Hoolstraat, Lindekouter- straat. Dorpstraat en Driesstraat (Bambrugge). Ninovestraat. Vcld- straat. Akkerstraat, verbinding tussen Korteveldstraat en Langeveldstraat, aansluiting Kerkveldstraat Burst en Dorp Bambrugge, Pendelparking, verbinding station Burst met Linde- kouterstraat Bambrugge (Burst), Gan- zendries. Binnenstraat, Lindenstraat en Koningsdries (Erondegem), Kraaineststraat (Erpe), Visserstraat, Groeneweg, Beekstraat en Broeck- veldstraat (Mere), Laputstraat, Keer- straat, Perrestraat, Dorpsstraat en ver binding industrieterrein (Ottergem), Paardenstraat (Vlekkem) LENINGEN Volgende leningen werden goedge keurd: 1. voor de aankoop van meubilair, telefoon- en verwarmingsinstallatie voor het gemeentehuis: 930.000 F op 10 jaar af te betalen.. 2. voor de aankoop van een au to voer tuig: 136.000 F op 5 jaar. 3. voor verbeteringswerken aan het gemeentehuis: 574.000 F op 10 jaar. 4. voor wegenwerken aan Hoogstraat en Molenstraat te Erondegem: 5.228.000 F op 20 jaar af te betalen 5. voor de verbeteringswerken aan de Eegemstraat. Landsheerstraat. Prins- daal en Katsraat (Bambrugge): 2.800.000 F op 15 jaar GEMEENTELIJKE OPCENTIEMEN De gemeentelijke opcentiemen op de provinciale belastingen werden aan genomen: 100 voor honden, 100 voor rijwielen, 69 voor rijwielen met hulp- motor, 10 voor motorrijwielen en 150 voor tabaksslijterijcn Voorts kwamen de verhaalbclastingcn aan de orde: per 11.1977 worden deze afgeschaft over heel de fusiegemeente Het kollege heeft een platcnmakcr voor de offset- machine en meubilair gekocht. Deze beslissingen kregen het fiat van de raad. BUITENGEWONE AFVAL Sommige mensen vragen het gemeen tebestuur grof afval weg te brengen. Gezien de gemeente over een kamion beschikt en een overeenkomst heeft met de firma voor het storten van af val, meent het schepcnkollege aan deze vragen te kunnen tegemoet ko men. De prijs werd vastgesteld op 1.250 F per kamion of gedeelte ervan. LAATSTE PUNTEN Tenslotte kregen enkele punten vlot hun beslag: 1. de heffing van 960 F taks per jaar voor wie een aansluiting op het water- voorzieningsnet aanvraagt en deze op zegt voordat er 3 jaren zijn verlopen. 2. de begrotingen van verscheidene kerkfabrieken werden gunstig geadvi seerd (Aaigem, Burst, Erpe en Vlek kem). De gemeente draagt in totaal ongeveer 300.000 F bij 3. de spoorweggrond. vormende de Hoogstraat te Mere, kan aangekocht worden. HET ONDERWIJS In zijn toelichting bij dit agendapunt - dat vrij wel de grootste aandacht kreeg zegde schepen Johan De Wolf dat no dig de scholen van Burst en Bam brugge zouden fusioneren in het be lang van het kind en twecdcns in het sen zijn er reeds 7 leerlingen dere scholen overgelopen. De heer Van Laethem vroeg aantal leerlingen in heel Erpef Burst: 131 Bambrugge: 10 Van L Mere: 86 Erpe: 183 (waaronder het kl sopd Wijnj: denst; benad beste derwijs) Erondegem: 94 (waaronder 4 j gen te jong zijn voor het bas wijs). In het totaal: 392. Waarop de king volgde dat de kaap van PP1-1 meer gehaald werd. Het is du 1 voc lijk dat ook Erpe-Mere gekonfi CEM wordt met de dalende trend, it voo nationaal manifesteert. Een ra de fi satie dring zich dus op. toj t De heer Van Laethem wenste |>ei,K) merkingen dienaangaande teu^ H„ 1 bo Hij protesteerde met namen u de laattijdigheid van de beslis een fusie door te voeren en digheid om didaktisch mati beschikking te stellen. (Scl Wolf onderbrak hier met het dat de beslissing genomen wt augustus tijdens een samenki de schoolhoofden, nadat ze cijfers van het aantal lecrlin) baar gemaakt hadden. Hij dat geen enkel schoolboel ge was). Daarop ging de heer Vi them verder: 2) hij klaagde de zekerheid van de leerkrachten ontstaat na de fusie, gezien ed' tuele heraanstelling met vooi de agenda van de gemeentel 3) hij vond dat de politiek tding :tdeb alsm iHoRe lelijk! Inte q >ri 13 eede J d lf 3a.r heid mankeert. «Het ontslag l™3'11 hoofdonderwijzer te Burst wd ^a vóór 31 augustus betekend», eft en 4) hij laakte tenslotte wat hij deenkc «ongeoorloofde praktijken» vfjd wc leden van het schepcnkollege, we klaringen i.v.m. het vrij onj qe|u zouden afgelegd hebben. De ht? Laethem vroeg zich af of d<® «wurging» naar het vrij onder/S- zijn? «Het lijkt erop alsof dej yg| strijd opnieuw losgebroken is! iL zou ik graag vernemen of er n dere plannen zijn i.v.m. fusie/10'® 0 OP BAND GENOMEN Schepen De wolf antwoorddeL het als een eer ervaarde een P ging te krijgen van een instellj1 "ez' het vrij onderwijs. Toen heeft rfkken, gesprekken op band genomcn.tatser mij daarover te ïnformcren.jgjesti wilde duidelijk kontroleren of pen verkeerds gezegd heb; Ik heb IWjer-' mijn afkeuring bij de direkti blijken». Hiermee maakte scho Wolf duidelijk dat de geplant}30 niets met een machtsgreep opPken onderwijs te maken heeft. 'n die Wat de toekomstige plannen bet hangt alles af van de maatregr *eei normen, die de ministerraadver he schrijft. Indien de huidige nonUyroel zelfde blijven, komt er geen jjgr a| fusie, gezien een dergelijke Mjtgtp niet ongedaan kan gemaakt wur er momenteel geen noodzaak J is. In geval van normen strengt harl den, kunnen wc eventueel overal het de vorming van twee eiï 13 «Erpe-Mere 1» en «Erpe-Mejns waarbij bv, Erpe en Mere zou4arheii mengaan. Dat heeft als voordceL 2 schoolhoofden zonder klas l4W00, aangesteld worden, plus eenta*^ die in beide scholen les geeft. Irstelli n kun GEEN RECHTSONZEKERHi Schepen De wolf verklaarde nq meel dat er geen rcchtsonzekj voor de huidige leerkrachten zol staan Deze belofte is later nagelt tijdens de geheime zitting.1 onderwijzers-titularissen weide) nieuw aangesteld. Als hoofdond! zer fungeert de heer Achiel Fok! nu toe schoolhoofd te Burst. GEHEIME ZITTING Behalve de reeds vermelde bes) gen nopens het onderwijs, krd raad nog één punt te behandel) aanstelling van een tijdelijke gel tesekretans Het schepenkolleg reeds schepen Johan De Wolf i funktie aangesteld. We vernemi de oppositie hierbij enkele vool den stelde: de hoogdringendhej die funktie op te nemen en dé bezoldiging. Schepen De Wolf| de eed af WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: Dolf Boel Peter Dauwe Mon De Ghendt André De Groeve René De Witte Roger D'Hondt Lieve Haverals Ghisleen Henderickx Eindredaktie: Roel Van de Plas Willy Hostens Eddy Lamin Wilfried Lissens Mare Marcel Jan Muylaert Jan Strickx Erich Van der Eist Jet Van Hove In A eigei Een (RD

De Voorpost | 1977 | | pagina 2