Meh pikkels of ajontjes? VERKEERSKOMMISSIE IS MOEILIJKE RECHTER BRADERIJPERIKELEN I0RECA AALST REIKTE GETUIGSCHRIFTEN UIT 3 EEN GOEIE SPIONKOP HEEFT ALTIJD EEN VLAG! De Voorpost- 23-9-1977 -3 zitten er goed voor. De regionale afdeling Aalst van de Re.Ca. (hotels, restaurants, café) richtte dit jaar weer een kur- [in waarbij van de 42 ingeschrevenen niet minder dan 37 jonge nes en mannen het getuigschrift van tafeldienaar of dat van kend dranksluiter- mochten ontvangen in de trouwzaal >an het ihuis onder voorzitterschap van schepen van feestelijkheden en Idenstand Gilbert Bourlon. erllat de regionale voorzitter Buys de kursisten had gefe- :erd vroeg hij hen hun ver- woordelijkheid op te nemen en n dat een gediplomeerde het iad beter kan dan een niet- jplomeerdc. Waar reeds vele verdwenen zijn is er nog erlomst voor hen die de beste brengen en die dan op de Ofcenaamste en stijlvolste wijze ïntesenteerd. Hij dankte even- s de schepen voor de gast- peid en.de receptie achteraf. Van Dorpe, direkteur van het emeen Middenstandsverbond. kl s op de rol die het CEMOV op Wijngaardveld speelt voor de r 4 denstanders. )as benadrukte dat de opleiding in de bestendig evoluerende maat- in'PP'J n00'1 af is maar steeds duft voortgaan en beloofde dat infj CEMOV steeds bereidwillig J, pt voor allerlei problemen als i r<* de fiskale of die met betrek tot de BTW. egionale afdeling van de Ho- :a Aalst met haar 250 aange- :n bedrijven heeft een zekere iding weten te verwerven en itcijft de beste relaties met de over alsmede met vele firma's. In jHoReCa ziet hij nog enorme lelijkheden qua werkverschaf- Interessant om weten is hier- rde mogelijke premie bij het te werk stellen van nieuw personeel. Vervolgens werd over gegaan tot de proklamatie en de uitreiking van de getuigschriften aan vol gende leden: TAFELDIENAAR Grote onderscheiding Hamacker Margit - Wetteren Mevr. Van Moorter - Haaltert Welleman Gerard - Aalst Mevr. Schockaert - Aalst Callebaut Luc - Aalst Van Cauteren André - Aalst De Saedelee'r Maurice - Kerksken Schelck Mare - Herdersem Van Goethem - Aalst De Backer Kamiel - Aalst Onderscheiding De Brucker Maria - Aalst De Rick Michel - Berlare D'Herde Jackie - Aalst Cleemput Roger - Aalst Pensaert Guy - Aalst Roggeman Martine - Wanzele Raes Eric - Aalst Robberechts Jozef - Aalst Van Dam Willy - Geraardsbergen Van Gucht Nicole - Moorsel Van de Voorde Patric - Erembo- degem Van de Keer Herman - Aalst. ERKEND DRANKSLUTER Grote onderscheiding De Horeca mensen, ontvangen op het stadhuis, naar aanleiding van het uitreiken van diploma's. (JM) Boddaerd Henri - Hekelgem Hamacker Margit - Wetteren De Canck Dirk - Aalst Schollaert Dirk - Wetteren Schockaert M. - Aalst Veillefon Rommy - Aalst ONDERSCHEIDING De Brucker Maria - Aalst Delclef Guido - Impe D'Herde Jackie - Aalst De Strooper Paul - Aalst Marcoen Leontine - Aalst Raes Eric - Aalst Schockaert Jean-Marie - Aalst Van Geert Victor - Aalst Van Geem Peter - Wanzele Van Haver Herman - Aalst Biebaut Vivane - Aalst Margit Hamacker uit Wetteren behaalde in beide wedstrijden sa men het hoogste punteriaantal en kreeg eveneens de bizondere ge lukwensen van de jury. Tot slot dankte Schepen Bourlon. zelf middenstander, zowel de in richters voor hun vruchtbaar werk als de kursisten voor de moeite die ze zich hadden gegeven. Er is in derdaad, zegde de schepen, nood aan werkelijk geschoolde uitbaters en waar de herberg als ontmoe tingscentrum wel van haar plui men heeft verloren dient het kwijtgeraakte terrein te worden te ruggewonnen door de degelijkeid van de geboden waar gepaard aan een deskundige presentatie. Na de groepsfoto's konden de spe cialisten nu zelfs eens genieten van de hen aangeboden schuim- wijn. Nog lang werd nagekaart over deze voor 37 jongelui zo aan gename en tevens belangrijke avond. L.H. 13 september kwam de verkeerskommissie voor de Bede maal samen. Voorzitter was burgemeester D'haese- 'Ojr aan wiens hart onze stedelijke verkeersproblemen re- "imatig knagen. En terecht. is dat zo dat een stedelijke kommissie enkel maar advies eft en omdat niets bewezen heeft dat die maar voor de lol O cenkomt en dat de adviezen ervan door het kollege in de id worden geslaan, zijn de besluiten van zo'n vergadering :h wel bepalend voor een stuk stadsbeleid. Niet iedereen gelukkig zijn met bepaalde adviezen, maar «wet is wet» St men daar en daarmee moet de eerste boosheid toch wel lief101 Verkeerskommissie had grote boterham voorge steld gekregen. Niet minder n 26 punten stonden immers de agenda. Hoofdzakelijk imen aanvragen van bedrij en handelaars ter sprake deze of gene gele lijn te fikken, een knippernicht te enjatsen om de automobilist |es te knippen en tot veiliger aan te manen, om Ier-validen meer parkeer- lak te geven, om school- nde kindererr wegwijs te iken in het verkeer en nog In die dingen. .^rkeerspark aaiVer het verkeerspark naast de °nfcbroek-bomen is de eerste ter al lang geleden maar de itste nog altijd niet geschre- n. Ook daar boomt men nog ngjn hartig stukje door. Op basis cr^n het politieverslag werd zich en» 13 september aldus nog Mejns bezonnen over de bruik- ou arheid ervan en de toestand Je< n de verkeerssignalisatie. 's itwoord daarop was dat alle fprstelling- en restauratiewer- in kunnen uitgevoerd worden RH in eigen beheer, d.w.z. door stadswerklieden. Enkel een uitgave van 55.000 fr. zou noodzakelijk zijn voor de aan koop van 10 wagentjes en 10 Burgemeester D'haeseleer vond dat er ook iets zou moeten gedaan worden om de leerlin gen vanaf de school naar het dichtsbijzijnde kruispunt te lei den. Hoofdzaak vond hij de verkeersopleiding en opvoeding van de school gaande jeugd. Hij dacht hierbij aan de oprichting van zoge naamde jeugdverkeersbriga- den, waarbij de vraag kan ge steld worden of in deze optiek het verkeersparkje nuttig is. De burgemeester zei een bij eenkomst te zullen beleggen met de schooldirekties om te zien wat er moet gebeuren en aan welk procédé de voorkeur moet gegeven worden. Te dien einde zal aan de Rijks wacht gevraagd worden een datum mede te delen wanneer de bevoegde persoon van het mobiel verkeerspark op het stadhuis de nodige informatie kan geven en dokumentatie bezorgen, eventueel gepaard gaande met een voorstelling. Minder-validen De R.V.A. heeft de vraag ge steld om voor het gebouw min stens twee parkeerplaatsen voor te behouden aan erkende minder-validen. Antwoord daarop. In feite is geen enkele oplossing voor dit probleem uitdrukkelijk voorzien door de verkeerswetgeving, zegt de kommissie. Dit betekent dat noch de afgetekende parkeer plaatsen door middel van grondschilderingen met het symbool van de minder-validen of het verkeersbord «parkeren verboden» met onderbord «uit gezonderd minder-validen», bindende kracht heeft. Toch heeft de kommissie be slist één plaats voor te behou den door het aanbrengen van vorengenoemde grondschilde- ring. Ook schepen Hooghuys had in dat verband een vraag ge- steld;nl. voor het aanbrengen van een gele verkeerslijn aan het reeds verlaagde trottoir aan het huis nr. 35 aan de Immer- zeeldreef, zodat de aldaar ge vestigde minder-valide ge makkelijker het trottoir op en at kan rijden. Hetgeen ingewilligd werd. Perslui willen uitzonderingen Ook persmensen willen wel eens uitzonderingsmaatrege len vragen. Dat de wet ook voor hen geldt lijkt nogal logisch maar toch meenden één of twee individuen een beperkte parkeertijd te moeten aanvra gen (bv. van maximum 30 mi nuten) om gemakkelijker in de telegraaf- en telefoonkantoren aan de Ridderstraat perstele grammen af te geven. Nu die mensen moeten weinig sport beoefenen, denken wij. De ver keerskommissie heeft wellicht niets tegen de bevordering van sportbeoefening maar wees de vraag om andere redenen af. nf. omdat de maatregel in strijd zou zijn met de verkeerswetge ving en tevens verboden is aangezien er geen drie meter vrije ruimte zou overblijven. En wat nu als die persmensen met hun Cadillac niet in de Ridder straat kunnen? Gele lijnen voor laden en los sen Heel wat vragen van hande laars en bedrijven om gele lij nen te trekken om zodus het lossen en laden van vracht- en andere wagens alsook het bin nenrijden van deze te verge makkelijken, werden door de kommissie besproken. De re gel «parkeerverbod over een afstand van 20 meter» zoals de verkeersreglementering voor schrift, werd hier telkens ge- respekteerd. De betrokken aanvragers zullen hiermede begrijpen dat niets meer dan dat werd aanvaard. Blauwe zone Toch werden verschillende vragen in dat verband en al dan niet door middenstanders ge steld, gunstig geadvizeerd. Zo zal binnenkort wellicht blauwe zone worden ingesteld in volgende straten en pleinen: Graanmarkt, Esplanade, Kerk straat te Erembodegem (parke ren aan linkerzijde en rechts verbod). Colinetplein, verlen ging vanaf de Eikstraat tot de St. de Jonghestraat. Parkeermeters Parkeermeters komen er op de Grote Markt, zone Stadhuis- Graaf Van Egmont, rond het Colinetplein tot de St. Jobstraat en de St. Kamielstraat. Volledig par keerverbod zou er komen in het deel tussen de Dr. De Moor straat en de Jan de Windt- straat, gelet op de smalle rij baan en de bochtige weg. Te vens zal wellicht parkeerver bod worden ingesteld in het gedeelte van de Leuvenstraat te Erembodegem tussen zaal Animo tot Korte Straat. Ik geloof dat ik weer met de fiets ga rijden. (RDW) In Aalst heeft men nu ook al een spionkop en die groep fervente Eendrachlers hebben zelfs hun eigenste vlag. Hier plechtig te wapperen gedragen in de straal. Een nieuwe vlag en dan nog die van de spionkop van Eendracht Aalst draag je niet zonder muziek (RDW-EL) Op de Molendries. Langs diverse publicitaire persmedia en aanplakbrieven werd bekend gemaakt dat er op 16 dezer weer eens een Braderij startte op de Molendries. Voor meer bijzon derheden, raadplege men hogergenoemde uitgaven. Wat echter aan de aandacht van de meesten voorbijging is, dat er tevens een herdenkingsplechtigheid plaats greep aan het huis van de vroegere bezieler en voorzitter, Gust Van der Stock. Verleden jaar werd er een ge denkplaat onthuld en er was op voorhand genoeg ruchtbaar heid aan gegeven zodat er op het gepaste moment een grote belangstelling en veel publiek was. Zelfs veel politiekers, ge zien de nakende verkiezingen. Dit jaar lag de organisatie bij de huidige voorzitter van de De kenij, onze aller-gewezen Bur gemeester De Bisschop. Ja, er waren affiches verspreid, maar wie leest de dag van vandaag nog affiches? Waarom juist deze ex-burgervader voorzitter is van een Dekenij waar hij een paar kilometer vandaan woont? 't Schijnt dat hij daar. onder andere, nog de apotheek van «De Werker» heeft ver zorgd en zo komt het Maarja wat heeft onze Marcel allemaal niet gedaan en waar is hij geen apotheker geweest? Om op de feiten terug te ko men: er werd een korte toe spraak gehouden door die zelfde Voorzitter. Voor de in houd ervan raadplege men de «Voorpost» van verleden jaar. Ook een bloemenhulde aan de gedenkplaat, verzorgd door de gekende «Antoine» geflan- BROL OF GIENEN BROL As 't mor schoein of kostelèk 'n estèn es 't sjik. Ge vroagd a af woor da sommegste mensjen da toch allemol holen. Vanoyges. goeste es koeip en eh gedacht 'n es giene perestront. Mor ons volk moe toch nog veil liere zee. Wajjer lachen gemakkelèk meh nen Ollander. die fier lupt oever zè proeper hooizeken en woor dat er in 'n stroot allemol de- zelde gordantjes on de veinsters hangen, mor wad es da ba ons hè Vanoyges, dor zol van klansj af moeten on gedok terd werren en ze zollen van in de klein klaskes in 't schoei al moeten de kinjeren lieren zing. Ni allien zing, pieren of sjoeren of hoe dagge 't noeme wildj, mor zing meh heer verstand en meh smoak. Mensjön van ne zeikeren aver- dom, de die kejje da nog pardoneiren, die 'n hemmen van heer avers allicht oeik ni anders gezing, mor meh de meige- lèkheiden van den dag va vandoag moet er dor toch iet kennen on gedoon werren. Worom goon ze in de schoeien meh de klein pallesoten ne kier mier ni nor 'n ekspoziesje. of liere ze heer ni woordeiren en onderscheid moaken tissen bral en iet da echte weerde heit. As ge ne kier bepeist dat er naa den dag van vandoag nog jonge koppelen zén die heer hooizeken of heer appartementeken volsteiken meh bral, echten bral, binsjt da ze vér 't zelde geld of missching nog minder, simpele mor schoein dinges kenne kroygen. 'k Neim hetoon, ze kroygen op heren traadqg nog veil klodden van aa nonkels of tantjes en da ze da nie .'n teive wegmei en, dad es meigelèk. Mor ik zing alle doagen woor da 'k passeir azoei van die benaalèkke dinges, woor da 'k 's nachts nog teif van droei- men. Gelèk as die blommenen die ze naa probeiren noor te moaken van gekolleirde nilong kaasen. Oever veil joren mokten ze azoei nog tilpen meh gekolleirde ooitgeblozen oyren op nen oyzerdrood - en sjik dat da wasNe simpelen bokkei ooit ne mees es toch honderdoezjed kieren schoei- ner zeikes. En ge 'n moejje 't allensj gi stof afdoeng... Vaas volgeplekt meh sigarenbannen, schoein hein Mei gelèk dat denne mensj dor veil plezier on beleefd heid vèr aal die banjekes banienthaven en.die dor meh veil pos- sensje opgeplèkt heid, mor schoein es volges moy toch anders zee. 'n Simpele eerdene kenne, gelèk as ge kendj koeipen vér ienegte frangen, mor die schoein es van model en va vérrem - awei 'n es da ni veil mier weerd Allemol 'n kwestje van smoak, mor smoak kejje kwieken newoor en 'k 'n hoeir ni geren den iesten den besten vrém- delink zeggen damme wajjer naa eh volk zèn da nie 'n wedj wa da schoein es, binsjt dammen op de vrémden gekost zèn as eh volk dat de groeistje koensjteneers voesjgebrocht heid Lodj ons na astablieft zwoygen oever Rubens, want door es 't er al genoeg oever gedabberd. Ne zjerariom op 'n tabbelèt of 'n ander plantjen, allaboneuimor worom moe ten aal die tabbelètten volstoon meh vraantongen Zem- men na eh volk van komeiren geworren en 't er bestoon toch zeikes nog veil ander plantjes. Vroeger joren wird er somtès geklapt oever eiremensjenplanten, mor den dag van van doag 'n ziede die allensj nimier, veirvandoor. En dedie zollen ne kier meige verom in omloeip kommen, 'k Geloeif ni dat die allemol nen echten olsjterschen noam hemmen, mor vraag het mor ne kier on annen blömmeleiveransier, gelèk as ne klokskes boeim, of ne koamerlinden, of nen abutilon (peis ek) en'ter zèn der azoei nog. Eh schoein bejangpapir- ken zonder aal te veil chichi en in eh schoein kolérken kaan veil mier effekt geiven as azoei van die klodden meh plusjen blommenen op. 'r Schoien leid veil ierder in iet da simpel es, as iet dad oeverlooin es. 'k Weit het, -t er zeilen der allicht zèn die zelle zeggen da 'k on 't preiken ben, mor de mieste mensjen hemmen van toyd tot toys ne kier ne preik van- doeng. 't Er zen der die doboy in 't sloep vallen, mor as 't er hier of door mor ienen es die der wakker van schitj, awei, tèn ben ek al kontent en tèn hei menne preik toch al iet ooitge- doon. Dad es azoei gelèk as in den toyd van «ons ieste plosj» en «ons twiede plosj» en da woren tèn plojskes woor dat er vazeléven nimma ni in 'n gink en woor da meibelkes stonten meh loakes oever en paoeplooimen in 'n vaas en spinnekopnetten in d' hoekskes. En voesj van de rest hoe kerden ze tèn in heer keiken. En die keiken wird tèn oeik schoein gemokt en ze kroepen in 'n achterkèksken. En nog loter in eh schoetelhooizeken. En op den dier zoate ze twintjeg meiters van 't stroot meh 'n giel roet plosjkes woor da noeit nimma ni in 'n gink. En tèn wore ze kontent. Hejje na a hoois ni verder gebrooik van te moaken Lodj toch ne kier zing dagge eh gedacht van a oygen hedj en lodj ajjer ni verlien meh aal dennen bral die on de loeipenden band gemokt werd. Schoein, mor bral es bral volges DOLF andere leden van het Dekenij- bestuur. Wegens 'n pijnlijk misverstand waren de Uraec- kenieren, waar Gust nochtans Opperdraeck van was, te laat tijdig uitgenodigd zodat buiten de huidige Opperdraak en, na tuurlijk, Mevrouw Van der Stock, de Caemere schitterde door afwezigheid. Volgend jaar beter, heeft men beloofd. Als er publiek was op deze herden king zal het wel meestal toeval lig - voorbijgaand - braderij - bezoekend - publiek geweest zijn. Traditiegetrouw slot: be- zoekaande leden-herbergiers. De intentie was er alleszins;de praktische uitwerking zal hope lijk volgend jaar beter zijn. Gust Van Der Stoekt. eens opperdraak van de Draeckenieren werd tijdens de braderijdagen in de Molendries

De Voorpost | 1977 | | pagina 3