Aalsterse flitsen KLODDERONNEN» REDEN HUN EERSTE RALLY ONGSTE PRIESTER MENS-FONDS BULLETIN iL TE «MAGNIFIEK» 11 1% t De Voorpost - 23-9-1977 - 5 ukses groter dari verwacht De werkgroep Andy Cap S zal een kunsttentoonstelling inrichten van 18 november tot 2 december in het Oud- Hospitaal. Alle werken doordiverse kunstenaars afgestaan, zullen er te koop aangeboden worden. De opbrengst komt integraal ten goede aanhetprojekt«Schoonderhage». In dit gezinsvervangend tehuis dat te St Lievens-Esse opgericht wordt zullen mentaal gehandikapte volwassenen kunnen verblijven. Eén oktober is voor de gemeenschap van het St Jo zefskollege een heugelijke dag. Dan worden de nieuwe schoolgebouwen van de basisschool, de turnzaal en het instruktiezwembad ingezegend en geopend. De Aalsterse internationaal bekende kunstschilder Wilhelm Mechnig stelt zijn werken tentoon in de Belfortkelder van 24 september tot 9 oktober. In de nacht van zondag op maandag zijn onbekenden binnen gedrongen in de nieuwbouw van de O.L. Vrouw kliniek aan de Leopoldlaan. Ten nadele van een firma ontvreemden zij voor een waarde van ruim 50.000 fr. aan materialen. Om zich toegang te verschaffen tot het magazijn dienden zij een slot te forceren. De dieven konden ongestoord werken en verdwijnen. Van een spoor is geen sprake. Het ouderkomitee van de stadsschool Erembodegem blijft niet bij de pakken zitten. In verband met de verkeersveilig heid zuilen speciale inspanningen gedaan worden. Alle kin deren krijgen kortelings fluoreserende strippen die op de boekentassen en op de mouwen van kledingstukken aan gebracht kunnen worden. Lachend Geven bereikte zopas haar één miljoen. De gelden zullen op vrijdag 30 september door een geluk kige Bob Van Den Berghe en zijn ploeg overhandigd worden aan de direktie van Levensvreugde. Vorig jaar werd in het Land van Aalst een totale opbrengst van 1,6 miljoen genoteerd. Er volgen nog akties te Erembode gem, te Baardegem, Erondegem. Heldergem, Nieuwer- kerken, Hofstade, Herdersem en Wieze. Een dolle hond heeft ten nadele van Door Van den Broeck uit de Huizestraat te Meldert een aantal kippen doodgebe ten. Bij de rijkswacht werd klacht ingediend. Door de NV Seca werd een aanvraag gedaan om aan de Boudewijnlaan een nieuw benzinestation op te richten. De tanks voor benzine zouden in inhoud hebben van 30.000 en 15.0001 en deze voor gasolie 10.000 en 15.0001 kunnen bevatten. De Generale Bankmaatschappij aan de Kwalestraat te Nieuwerkerken richtte een aanvraag tot eksploitatie van een kompleks waarin een drukkerij, een koelgroep, een afdeling houtbewerking en onderhoud voertuigen en elek- triciteits motoren zouden in ondergebracht worden. Weldra in de Hoogstraat te Meldert een dancing, kafee, feestzaal. Een bouwaanvraag is hangende. Eind dit jaar word de Osbroeck definitief geklasseerd. On dertussen wordt er lustig op Josgestort. Waarom!!! Beton- wegenbouw en Amylum vullen er de koelvijvers van de vroegere elektrische centrale op. Onwettig? Allicht. Zonder toelating van het stadsbestuur die hier zeer laks op rea geert. Wanneer worden de stortbaden die reeds een jaar de- fekt zijn in de brandweerkazerne hersteld? Of is een koude douche na het blussen van een brand soms niet welkom? Woensdag II kwam na de koffie de officierenraad van de politie met burgemeester D'haeseleer bijeen. Eén van de punten op de agenda: het vriendelijker en hoffelijker voor komen van de agenten. Willy Van Mossevelde, schepen met de kortste dienst staat, heeft kontakt gehad met Lode Claes. Vorige za terdag "kwamen een veertigtal geïnteresseerden te Oostende bijeen om van gedachten te wisselen in ver band met de oprichting van een nieuwe partij. Van de «Jfekplaatsen» in de verschil lende gemeenten. Men had de vragen ter plaatse opgesteld. Men had ook enige wenken ge kregen, o.a. van de hoofdon derwijzer van Meldert in ver band met 't Waterkasteel, en de heer Triest (dienst voorToe- risme) voor wat het Begijnhof betrof. VRAGEN Er vielen niet minder dan 54 vragen, meestal teoretische, te beantwoorden die elk ter plaatse konden opgelost wor den. Je moest alleen goed uitje ogen kijken. En er waren er en kele heel gevaarlijke bij. MEER DEELNEMERS DAN VERWACHT Waar het bestuur een dertigtal - maximum veertig - deelnemers had verwacht, werden het er 51Dit zou vooral 's avonds op de prijsuitreiking in het «Bel gisch Hof» voor vertraging zorgen. Ook het nakijken van de deelnemingsformulieren zou hierdoor vertraging oplo pen. PRIJSUITREIKING Om 20 uur werd de aankomst- kontrole afgesloten. Wie later kwam kreeg strafpunten. Om 21 uur zou men de uitslag be kend maken. Maar het was duidelijk dat dit een onmogelijke zaak was. De rally was evenwel goed ge slaagd. De eersten waren even voor 19 uur binnen gekomen, de laatsten na de grens van 20 uur. De organisatoren zeiden zelf dat het hen wat over de kop was gegroeid. Altans wat het tijdig klaarkomen met het becij feren van de uitslag betrof. Met man en macht zat men zich in de woonkamer achter 't kaffee in het zweet te werken. Het ka- fee zat vol. De tapkraan stond niet dicht. INDRUKKEN Over het algemeen vond men de rally goed geslaagd. Som migen vonden hem wel wat lang. Velen waren ook misge- reden, of hadden tijd verloren omdat ze wat veel tijd aan de eerste vragen hadden besteed. Maar men had zich geamu seerd en dat was toch wel het voornaamste. Iemand van de organisatoren verwonderde er zich evenwel over, dat er zoveel Aalstenaars zo dikwijls op zulke bekende plaatsen komen, en daar blijk baar nooit attentief hebben ge let op wat er te zien is. UITSLAG Eindelijk kwam men dan toch met de uitslag aandragen. Se- kretaris Van Den Berghe las hem voor: I. Hendrik Baeten (Helder gem); Hij kreeg een palm van Tweede Bloemen-eredame Bernice, die door de Klodder- onnen was uitgenodigd. Zelf koos hij de autoradio. 2. Jan Nuelant (Meldert) radio recorder; 3. Jean-Paul Copin (Herdersem); 4. Jozef Cooman (Aalst); 5. Reimond Buys (Aalst); 6. De Neve Gil bert (Aalst); 7. Carlos Van Den Spiegel; 8. Roger Cleemput; 9. Jean Clopterop (A); 10. De Smedt Patrick (Brussel); II. Nicole Van Schuylenberg (eerste «klodderond»); 12. Jo- han De Bruyne, 13. Michel Cleemput; 14 en 15. Marina Van Geyt en Alina Van Den Driessche, 16. Robert De Ne ve; 17. Jean De Bock; 18. Manette Vlasschaert; 19. Daniel Wille; 20 en 21. Frans De Boitselier en Liliane Aalst, en ongetwijfeld ook overal elders, wordt in min of Pier gelijkaardige bewoordingen «gezegd» dat het steken i de eigen loftrompet helemaal niet zo fraai is. j nemen aan dat het jongste Daensfonds-bulletin met de pte bedoelingen is opgezet en samengesteld; wij nemen jrendien aan dat zowel datgene wat vandaag de dag als èensisme» wordt omschreven als het in ere houden - en fs het levendig houden van de grote idealen welke aan basis lagen en nog liggen van deze politieke be ging, alle lof verdienen. iartegenover vinden wij het helemaal niet gelukkig dat de idige «gangmakers» van deze beweging duidelijk blijk s fen van een klein burgerlijke zelfgenoegzaamheid en Voldaanheid wat hen als een wezige nevel omringt en p leen... jongste nummer (1e ■gang nr. 2-3 - 1977) van «Bulletin van het ster Daensfonds» dat zelf een «instelling van inbaar nut» noemt - wat gaarne willen geloven - in zijn geheel haast ge- 1 aan de Algemene Ver lering 1977 van dat ds, wat op zondag 19 ju- j.l. te Aalst doorging. :ds op de omslagpagina ff: men het over de «mag- jeke» herdenkingsmis en i «glorierijke» Daensdag. der worden in de versla- van de gebeurtenissen die dag op een alles be- ve bescheiden wijze om prangen met alle moge- s superlatieve woordge- ik en omschrijven. Over f vprfilsn iiilhrpnnpn met het kwistig gebruik van woorden als: indrukwek kend, aangegrepen, aan grijpend, belangwekkend en soortgelijke en de «schil dering van de sfeer» met omschrijvingen als «hoog- oprankende pijlers» doen niet alleen verwaand en ou bollig aan maar zitten direkt in de buurt van de «charge» en dat kan het Daensisme bes: missen als kiespijn. Over de vergadering zelf en de motie van het Priester Daensfonds, waarover u irouwens in een der vorige «Voorpost»-nummers uit voerig hebt kunnen lezen, hebben wij overwegend goede dingen onthouden. Over het «bulletin» kunnen wij echter helaas - niet «het Daensisme», door die genen welke ontegenspre kelijk de natuurlijke erfge namen van deze politieke beweging zijn, langs deze spreekbuis veeleer een «Konserverende» bedoe ning lijkt te zijn van goed menende naïevelingen die de gevolgen van een over dosis van kleinburgerlijke zelfgenoegzaamheid niet te boven kunnen komen. Volgens ons moet er onder de zon «jonge-Daensisten» voldoende «nieuw bloed» zitten om een dringende transfusie te kunnen uitvoe ren; de vrijzinnigheid welke aan de basis lag van deze ook nu nog broodnodige maatschappijvisie kan er al leen maar goed bij varen. En omdat hier te lande het woord vrijzinnig vrijwel steeds in zijn pejoratieve betekenis wordt begrepen verwijzen wij maar direkt naar de «strikte» betekenis van het woord; «eigen-zin nigheid» staat daar trou wens niet zo ver vandaan. Het «Daensisme» of de levensbeschouwing waar van dit begrip de verzamel naam is geworden (nood gedwongen) in de don kerste periode van klerikale verdrukking wordt slecht vertaald voor mede- en bui tenstaanders als het op soortgelijke wijze wordt ge- 1 ndagmiddag 18 september vertrokken er tussen 1 en 2 uur maar liefst 51 deelnemers aan de jste «Klodderonnenrally» doorheen Groot-Aalst. Vertrekpunt was hun lokaal «Belgisch 'Vj f» Molenstraat 63 te Aalst. spreekt vanzelf dat het daarbinnen en erbuiten tamelijk druk was. Zoals op het deelne- igsformulier te lezen stond, was de deelname «uitsluitend beperkt voor mensen van 2 tot 92 r, zatterikken en droiloezen uitgezonderd ANDERE GROEPEN Er namen ook andere groepen deel aan de rally: de Kornisses- loipers, de Zwietslasjen, 't Is 't ien en 't ander, Ook ex-prins Michel was aanwezig, evenals «De Bezemwagen», een groep rally-rijders uit Meldert. LANGE RIT De rally werd verreden over een afstand van 47 km, door heen alle grote Aalsterse deel gemeenten, met het kultureel centrum van Affligem erbij, omdat je dit van Aalst toch moeilijk kan losmaken. De tocht was op voorhand goed voorbereid, en de afstand werd wel 7 8 keer gereden, alvo rens de omloop definitief vast lag. Veel hing natuurlijk af van r~ fySsi: Udodderonnen richtten een autozoektocht in. Op sommige vragen was het antwoord te vinden in ons blad. I) doen. Op een bestuursverga dering besliste men een groot-Aalsterse rally te wagen. •vaardigde van de karnavalgroep -de Kornissesloipersneemt de elbeker, geschonken door ons blad in ontvangst. (EL) rzitter Van Schuylenbergh Van Den Bergh ons, tussen de inschrij vingen door, uit dat het een test betrof. Na het jaarlijks bal wou men nu ook eens wat anders PRIJZEN De prijzen die in een hoek van het café stonden uitgestald waren erg waardevol, terwijl het inschrijvingsgeld nauwe lijks 100 fr bedroeg. Er was een radio-recorder bij, een autora dio, mooie beelden, schalen, vazen, boeken, drank, sier voorwerpen, een armbandhor loge. Kortom een begeerlijke verzameling dingen waaruit de winnaars zelf zouden mogen kiezen, omdat de waarde van een voorwerp voor iedereen anders ligt. Volgend jaar zou den er nog meer prijzen weg te kapen vallen. Deelnemers aan de autozoektocht (EL) Chavé. Daarmee waren de prijzen echter nog niet weg. Met de schiftingsvragen (waar van de eerste in ons blad was op te lossen) moest er dus niet veel gewerkt worden. WISSELBEKER DE VOOR POST De Voorpost stelde een wissel beker ter beschikking aan de groep die met het meeste deel nemers had meegereden. Hij werd gewonnen door de «Kor- nissensloipers» en het was Roger Cleemput die hem uit de handen van secretaris Van Den Bergh mocht ontvangen. Het uurwerk begon toen al ge vaarlijk naar de volgende maandag te lopen Toch heer ste er nog veel plezier in het «Belgisch Hof». De inrichters mochten in elke geval op hun twee oren slapen. Hun rally was zeer goed geslaagd. Het bestuur dacht er echter wel aan, volgend jaar misschien wat vroeger te vertrekken. Wilfried Lissens Mossevelde zal tot die partij toetreden indien zij over een goede Vlaamse basis beschikt. Terloops opgetekend uit de mond van een schepen na de veertiendaagse perskonferentie op het stadhuis: naar de zitdagen in de deelgemeenten komt geen kat. Onze vraag: waarom ze dan niet afschaffen Als voorzitter van de middenstandsraad zal Dolf Se- deyn voorgesteld worden. De vrienden van het museum van het Oud-Hospitaal berei den een tentoonstelling voor met als tema «Edison». Deze tentoonstelling zal in november voor het publiek toeganke lijk zijn. De vergaderingen in verband met het «Jaar van het Dorp» die eind september moesten plaats vinden zijn verplaatst naar begin oktober. Er is voorlopig nog geen optie genomen voor wat betreft de toekomst van het verkeerspark. Een slordige 55.000 fr. zou nodig zijn om nieuw materiaal aan te schaffen. De werklo nen voor het plaatsen en eventueel herstellen zijn hier niet inbegrepen, zodat de kosten in de honderd duizenden zul len lopen. Besprekingen in dit verband volgen nog. Hadden de marktkramers hoop ooit in de Nieuwstraat te kunnen staan, dan kunnen zij daar nu een kruis over maken. Er moet naar andere stand plaatsen uitgekeken worden. Na karnaval begint men met het verkeersvrij maken van een deel van de markt en na de vakantie van 1978 wordt een aanvang genomen met de werken tot het verkeersarm maken van de Nieuwstraat. Op donderdag 22 september om 14 uur werd Willy Alloo groepsoverste van de Aalsterse brandweer samen met nog negen andere ploegleiders ontvangen op het kabinet van de Minister van Binnenlandse Zaken. Dat was dan om de prestatie geleverd tijdens de brandweer Olympiade te Trento in Italië tijdens de eerste week van juli. Aalst behaalde er de zilveren medaille. Vanaf volgende week komen we wekelijks met een deel «Veilig Verkeer» een dienstverlening aan zwakkere weggebruikers, samengesteld door de burgemeester. Het St Jorisstraatje is verkeersvrij. De 30 wagens staande op een privé parking in het straatje krijgen enkel de toelating sr binnen en buiten te rijden, (verkeersbord plaatselijk ver keer). Het standbeeld gemaakt door Kamiel Van Geert dat op de Grasmarkt prijkt krijgt een schoonmaakbeurt en ver luis naar het St Jorisstraatje. Er wordt ook uitgekeken naar een automatisch bareeltje met tiketof kaartje dat dien stig zou zijn voor de bewoners-automoblisten. De inwerkingsperiode van het Aalsters stadsbestuur is voorbij, aldus burgemeester D'haeseleer, nu is het tijd om aan het definitieve beleid te beginnen. Naar het voorbeeld van sommige Brusselse ministeries werden kernkolleges volgens bepaalde specialiteiten samen gesteld.. De schepenen kunnen zich hierop laten bij staan door specialisten ter zake. Het kernkollege «In tern Beheer» bestaat uit de schepenen De Maght Mon sieur en Blommaert: «Diensverlening, informatie en in spraak» is voor burgemeester D'haeseleer, de schepe nen Roels en Hooghuys;de schepenen De Maght, De Neve en Van Den Eede nemen «Openbare Werken en Leefmilieu» voor hun rekening;op het aktief van de schepenen Monsieur, Roels en Bourlon staat «Kuituur, Onderwijs, Sport, Vrije tijd, Toerisme en Feestelijkhe- den» ;«Ekonomische Ekspansie» is voor de schepenen Bourlon, Blommaert, Van Den Eede en Hooghuys. Het doel van deze kernkolleges is vooreerst belangrijke beleidspunten te bespreken en goede dossiers te vor men die gemakkelijk op het schepen kol lege kunnen besproken worden, verder is er een onmiddellijke bud- getkontrole en tenslotte kunnen de voorstellen van de schepenen efficient worden uitgewerkt. Het spreekt vanzelf dai de kernkolleges niet de bevoegdheden hebben van de schepenkolleges die over alles uiteinde lijk beslissen. De kernkolleges gaan door elke veertien dagen op maandag- of dinsdagnamiddag. Wie hoge hielen heeft, geblondeerde haarlokken over de speelse ogen en nog van die verleidelijke dingen kan vanaf oktober wederom een nieuw disco -eiland op zijn (haar) kroegenroete zetten. Meer bepaald op de Hopmarkt, oud Keizershof, alwaar «Penelope» de patrones zou wórden van een nieuwe dancing. Roel Van de Plas

De Voorpost | 1977 | | pagina 5