NIEUW LEVEN» ORGANISEERDE ENTOONSTELLING VRIJETIJDSBESTEDING JPEN STARTDAG PROGRAMMA SEPTEMBERKERMIS 1977 TE LEDE GARENTWIJNDERSDAG BIJ F.F.R. fVROEGTIJDIGE OPSPORING VAN KANKER TE BAARDEGEM EN MELDERT t AAN HAND» K0NSERTEERDE DE MOLENDRIES De Voorpost - 23-9-1977 -9 {et alleen op de planken aktief VRIJDAG 23 SEPTEMBER 20.00 uur: Ontvangt van de foorreizigers in de raadszaal van het kultureel Centrum, Dorp Lede. ZATERDAG 24 SEPTEMBER 19.00 uur: kafee «De Meirlaan», Steensfraat 4, Lede. Reuze belotting; 1200 fr vooruit plus inleg. 19.00 uur: kafee «Ronkenburg», Ronkenburgstraat: biljart wedstrijd, gratis 1.000 fr. 19.00 uur: zaal «Lelie» Kasteeldreef: Opening van de ker mis met T-dansant 20.00 uur: Zaal «Den Bonten Os», Molenstraat 20, Lede: studentenkermisthe-dansant door studentenklub «Moeder Ochsenia» ZONDAG 25 SEPTEMBER 14.30 uur: Wielerwedstrijd voor internationale liefhebbers B.W.B. Inschrijving kafee «Tijl»Nieuwstraat, Aankomst ka fee «Volkshuis», Nieuwstraat. Inrichting Gemeentebestuur en gemeentelijk Feest- en Sportkomitee. 16.00 uur: zaal «Lelie», Kasteeldreef, Joepi's popparade met «Jo met de Banjo» Kafee «Lenydor», Nieuwstraat Lede: Groot Bruegheliaans feestiedereen hartelijk welkom. MAANDAG 26 SEPTEMBER 9.30 uur: Solemnele kerkdienst voor de overleden paro chianen. In kafee «Ronkenburg», Ronkenburgstraat: in de namiddag grote boogschieting op de liggende wip. gratis I.000 fr. Op de visvijver «St.-Jozef», Vogelenzang, 24-25- 26 september: reuze forelvissing (meer dan 75 kg forel) Reuze forel gratis. 15.00 uur: kafee «Central», Rammelstraat: Grote belotting, 3.000 fr vooruit. 20.00 uur: koncert op de kiosk in het gemeentepark door de Koninklijke Harmonie St.-Cecilia, Lede, o.l.v. de her A. Van Migerode. 20.00 uur: Reuze-vuurwerk in het gemeentelijk park. DINSDAG 27 SEPTEMBER 10.00 uur: Pastorijplein - Nieuwstraat, Lede: Derde klein- veetentoonstelling ingericht door de karnavalgroep «De Leedse Kalveren». Inschrijving vanaf 9 uur in een kafee Duivelspoort. Prijsuitreiking om 16 uur in zaal Lelie. Hoofd prijs een prachtige pony. ledereen heeft prijs. II.30 uur: zaal «Lelie» Kasteeldreef: jaarmarktbal Kafee «Lenydor»: groot breugheliaans feest zaal «Volkskring» super-mosselenfestijn met brood Tijdens de kermisdagen op 24 - 25- 26 - 27 september: «Missie-expo» ten voordele van onze Leedse missionaris sen. Inrichting missienaaikring Lede. ZATERDAG 1 OKTOBER 19.00 uur: zaal «Brouwershuis» T-dansant, inrichting De Rembrandtkluddens. Dreef-kermis: zaal «Lelie» 15u30: Boogschieting 21u: Bal van de PW-vrouwen. ZONDAG 2 OKTOBER 16.00 uur: zaal «Lelie»; T-Dansant. De Vriendenkrijg van de F.F.R., de Aalsterse naaigarenfabriek die in 1936 ruim 1200 werknemers telde, doch wegens de mechanisatie, is teruggevallen tot een vijfhonderd, dus nog steeds een vitaal bedrijf voor de streek van Aalst, houdt op zaterdag 22 oktober e.k. haar jaarlijkse «Garentwijndersdag». Deze vriendenkrig met als voorzit ter de heer Charles Accou, nog steeds een zeer aktief man, als se- kretaresse mevrouw J. De Neef Bosman (Alice), als penningmees ter Jozef De Moor en als bestuurs leden Achiel De Luyck. Edmond De Saeger, Jeroom Meirte, Albert Steenhaut, Edward Van Vaeren- bergh en Albert Waegeman is zeer aktief. Benevens de jaarlijkse Garent wijndersdag is er de eveneens jaar lijkse gratis-groepsreis met a- vondmaal en gaan verder talrijke reizen door met zeer veel vermin dering. De gratis-reis heeft plaats nu zaterdag 24 september naar Antwerpen in het kader van het Rubensjaar en van 11 tot 13 no vember is er een driedaagse tocht naar Londen. Ook het inrichten van een goed gestoffeerd St.- Maartensfeest voor ruim honderd kinderen van personeelsleden staat steeds op het programma. Dit jaar worden de kinderen verwacht op zondag 13 november en brengt de poppenkast «Nonkel Alladin», vol pittige, spannende en aange name momenten. Tijdens dit Maartensfeest komen de ouderen aan hun trekken bij een Kaart- wedstrijd. Programma: Op zaterdag 22 oktober begint de viering met een Eucharistie in de St.-Jozefskerk, Esplanadeplein te 16 uur waar speciaal bedacht wor den de in het voorbije jaar afge storven leden: Valerie Janssens, Jozef Daelman, Petrus Van der Meerssche, Maria Matthijs. Victo- rine Wamgraef, Robert de Crae- cker en Louis De Pau. Na een receptie in de lokalen van de FFR gaat te 17.30 uur een grootse Floor-showdoor met Jeannine Martoni en Koen se operettenpubliek van de Ko ninklijke Vlaamse Opera afgewis seld met dansnummertjes door de school «Jeugd en Ballet Tron^an» Te 18.45 uur volgt dan een geva rieerd koud buffet terwijl het or kest aangepaste muziek brengt. Te 20.30 uur volgt dan de uitrei king door de Direktie van Onder scheidingen in de Nationale Or den. Het arbeidsteken 2* klasse gaat naar Libbrecht Henri, drukkerij, 13 jaar dienst; dat van 1" klasse naar Epicius Geeroms, drukkerij, 16 jaar dienst en naar Oscar Ro man, vlechterij, 28 jaar dienst. Voor haar 45 jaar trouwe dienst bekomt Angele Troch de Gouden Medaille in de Orde van Leopold II terwijl haar echtgenoot Jan De Schrijver, voor41 jaar, samen met Hortense Biebaut en sekretaresse Alice Bosman, allen 41 jaar dienst, de Gouden Medaille der Kroonorde zullen mogen in ont vangst nemen. De Gouden Palmen der Kroonorde gaan dan naar Gus- taaf Matthieu (42 jaar). Johannes Van Bever (25 jaar) en last but not least naar de Voorzitter van de Vriendenkring, de dynamische Charles Accou en dit voor niet minder dan vijftig jaar dienst. De avond wordt dan besloten met een gezellig samenblijven met als slot de Polonaise Opvallend is de lange duur die de werknemers van de FFR in hun firma doorbrengen, teken dat ze er goed worden behandeld. Bij de aktiviteiten van de Vrienden kring mag zeker niet worden ver geten de jaarlijkse Wandeltocht op één mei, dit jaar reeds aan de tiende uitgave en organisator W. Baetslé. direkteur, wil er nu iets speciaals van makenDe kaap der drieduizend wandelaars wordt ze ker ruim overschreden. I. H. tische teerden op hun «werkvergaderin gen». Juffrouw M. Coppens vond het in dit verband een gelukkig feit dat sommige oudere mensen uit hun eenzaamheid werden wegge haald. Door hun «moderne» pres taties konden ze zich ook beter in tegreren bij familie en vrienden. Kleurig en mooi was ook het in legwerk van Gustaaf en Patrick D'Hondt. Van Paul Kieckens konden we prachtige schilderijen en pentekeningen bewonderen. Bijzonder mooie pentekeningen (de H. Hartkerk, Zuster Rosa lia...) zagen we van Mariette Amand en prachtige schildery ens (o.a. zijn «veldbloemen» vooral) van Francois Simal. Nog een blikvanger: Maurits Voets met houtsnijwerk. Gaston De Wolf 16 jaar oud die een knobbel heeft voor puzzelsen vooral, Eric Wauters. nog student, die aanweizg was met Griekse en Romeinse munten. Zijn hobby is archeologie. Hij weet de weg, zelfs in het Nabije Oosten. Zijn serie munten uit Centraal Jordanië heeft zelfs het Penningkabinet in Brussel jaloers gemaakt. Ook het beeldhouwwerk van Ro bert Keymeulen was merkwaardig mooi. Miniatuurbouw ontbrak evenmin (o.a. vliegtuigen van Aero-club Aalst). Ook Gustaaf Giets eksposeerde met zijn gekende reeks houtfigu ren uit de natuur. We kunnen zo eindeloos door gaan, wat we evenwel niet gaan doen. Wat sommige mensen in hun vrije tijd uitrichten grenst echt aan het ongelooflijke. Niet alleen zij, maar ook wij hebben er heel wat «deugd» aan beleefd. WILFRIED LISSENS afdeling, geen verloren moeite was dat. Anders was het met de aktiviteiten voorde oudere leef tijden (12-15 jaar en 15 plus sers). Alleen de gewone leden kwamen daarop af: toch wel jammer dat de bedoelingen hier niet tot uiting konden ko men. Wellicht was die leeftijds groep ook wel minder op de hoogte en hadden er meer at- traktieve dingen kunnen tussen zitten. Nu goed, er werd met dat kleine groepje wat gespeeld op de koer en binnen werd naar films (over de kampen '76 en '77 respektievelijk in Langdorp en Wibrin) en dia's van die kampen en het bondsfeest ge keken. Ongetwijfeld plezant voor de leden zelf zich eens weer te zien op het scherm, maar we herhalen het hier was meer uit te krijgen ge weest met een verruimd pu bliek. Notabene: in oktober of november gaat men een dia avond inrichten speciaal voor ouders en sympathisanten. Een laatste kans dus. Hierna werd de free-podiumformule toegepast. Met veel genoegen en jolijt kwamen diverse leiders op het podium met kleinkunst- liedjes (er werd ook duchtig ge bruik gemaakt van beschikbare liederenbundels) en plezante sketches. Weer werd het een gezellig onderonsje zodat men volgend jaar toch al één kat te geselen of één koe bij de ho rens te vatten heeft... Inmiddels is ook deze bond ge start en doet ze haar jaartema hopelijk veel eer aan. («spe len... meer dan een spelletje») KSA-VKSJ VIJFTIG JAAR oproep tot alle oud-leiders De Katholieke Studentenaktie bestaat dit jaar, nationaal, vijftig jaar en uiteraard wordt dit ge vierd. Op 23 oktober gaat in Leuven een nationale dag door voor begeleid(st)ers en oud- leid(st)ers. Vooral bij deze laat ste groep is niet iedereen op de hoogte. Daarom deze oproep van de huidige leidersploeg. Gevraagd wordt zo vlug moge lijk kontakt op te nemen (wan neer je ooit nog leid(st)er van een KSA-VKSJ-groep geweest bent) met één van onder staande adressen. We beper ken de oproep dus niet tot KSA Sint-Jozef, hij geldt immers voor alle bonden van het Vlaamse land. KSA Aalst St.-Jozef: Ber nard De Grez, Onegem 92, Aalst. KSA Aalst Jong en Blij: Jo- han De Dijn, Eikstraat 5, Aalst KSA Aalst St.-Maarten: Geert Descamps, Éikstraat71, Aalst VKSJ Aalst: Lieve De Gendt, Molenstraat 28, Aalst en Nicole Bijl, Hoogstraat 4, Lede. VKSJ Erembodegem: Ann De Cremer, Hoge Weg 50, Erembodegem KSA Erembodegem: Paul De Groote, Meerlaan 15, Erembodegem KSA Erpe: Eric Van Wese- mael, Sevecootstraat 105, Erpe KSA Herdersem: Eddy De Ridder, Broekstraat 16, Her dersem KSA Lede: Hubert De Sutter, Meirveld 19, Lede KSA Mere: Willy Van Impe, Kraaiwinkel 3, Haaltert Leiders van verdwenen bon den (bv. Meldert) kunnen kon- takt opnemen met gewestleider Karei Nijs, Raffelgemstraat 24, Aalst. PD Hel kosteloos onderzoek voor vroegtijdige opsporing van kanker dat in samenwerking met het stadsbestuur wordt ingericht door het -Centrum voor studie en behandeling van kankergezwellen» verbonden aan de Gentse Rijksuniversiteit zal plaats vinden te Baardegem in de lokalen van het dienstcentrum. Dorpstraat, op maandag 26 en dinsdag 27 septem ber, telkens tussen 14.30 en 18 u. Te Meldert gaat het onderzoek door in de turnzaal van de gemeentelijke jongensschool, Dorp 15 op donderdag 29 september tussen 15en 19u. en op vrijdag 30 september van 14.30 u. tot 17 u. Inschrijvers worden vriendelijk verzocht zich in een der lokalen aan te bieden, liefst in het op hun uitnodiging rood aangestreept lokaal en uur. Op de gestelde dag komen zal de vlugge afhandeling bevorderen. Bij belet is er evenwel geen bezwaar dat U een andere plaats of datum zou kiezen. Identiteitskaart dient meegebracht. De dienst zelf voorziet in kamerjassen doch uiteraard is hel gebruik van een eigen kamerjas toegelaten rige zaterdag (17) en zondag (18) septembr ging in de Dr. De Kirstraat voor de tweede keer een tentoonstelling door van pro- j v kien uit de vrijetijdsbesteding. Ze was ingericht door de plaatse- l aijte toneelvereniging «Nieuw Leven». sionalisme nog niet eens naast het werk van «amateurs» mag liggen. Maar ook dat er mensen zijn die zichzelf toch wel enigszins over schatten. Merkwaardig was de oude kran tenverzameling van Jozef De Cock. Van hem hingen er kranten van 1940-45 te bekijken, o.a. spe- ciaalnummers over de bevrijding s van kantklossers tot elektrotechnie- kranten kostten toen nog 1 F). Van Vic Moeremans (jawel, hij) was er een verzameling suiker te bekijken. Honderden soorten ver pakking van suikerklontjes uit de ganse wereld. Je moet maar rela ties hebben, voor de rest overigens niet zo heel moeilijk. Wel origi neel. De Kristelijke Bond van Gepen sioneerden trof ons bijzonder door «het jonge en frisse» werk dat mensen van «ouderdom» pres- socialistische harmonie Hand in Handpaf een knnsert nn dr Vnrkmvmnrkt t IM i irzitter van deze vereniging De Cock en Wilfried ck. initiatiefnemer (en leider) de «Werkgroep Vrijetijdsbe- img-> legden ons uit hoe 't it dat de schoenmaker hier niet zijn leest is gebleven, en ten- ïstellingen organiseert die men ,ijn vak niet had verwacht, euw Leven» zo zei men ons, zot eft veel medewerkers. En om en het seizoen bezig te blijven len tot nevenaktiviteiten over- ,rz|taan. bevordert de onderlinge ver- er(j idhouding, en is meteen een tm van publiciteit omdat ook h< nsen van buiten de vereniging ewerken. Want voor de centen lai^f je dit echt niet te doen. Toen twee jaar geleden ons tienjarig taan vierden is de idee gegroeid nevenaktiviteiten te «organise- i». Toneel blijft evenwel hoofd- Ijk, daarom richten we ook niet jaar een manifestatie van dit ialte in. ntl( t gebeurt ook dat we voetzoek- ?r*Jhten organiseren». Hiermee lid Victor De Rijcke zich bezig, van die mensen die de drijf- "J] cht leveren waarop een vereni- ig kan draaien. "blXEDIG BEZET n c ussen hadden we al opgemerkt alle beschikbare ruimte goed volgestouwd om er zoveel igelijk stands op te timmeren. :n heeft nog kandidaten moeten igeren. Wat bewijst dat het op meer dan geslaagd was. Nieuw Leven richtte een hobby tentoonstelling in. Kontrasterende hobby kers JM PRACHTIG WERK We hebben bijzonder prachtige dingen op deze tentoonstelling ge zien. Het is een onbegonnen zaak uitgebreid uit te weiden over alle dertig deelnemers. We pikken er enige uit, zonder daarom de ande ren minder te waarderen. Waar houdt «amateurisme» op en waar begint «professionalisme». Een moeilijke vraag waarop we hier geen antwoord geven. Wel deze bedenking, dat veel profes- Van Romain Van Den Eede zagen we prachtige water- en zeezichten in stemmige kleuren. Giséle Van De Waetcr zat echte kant te ma ken, in een stand die ook met riet werk, keramiek, fotografie en pot tenbakken van jeugdklub St.-Joris was gevuld. Van Langenhove (ook St. Joris) toonde ons dia's uit zijn akwarium-fotografie, waar voor hij een speciale overvlociings-techniek had uitge dokterd. .S.A. Sint-Jozef: waarna om halftien de aktivitei- Een paar eerder slordige attaques niet te na gesproken alsmede hel op som mige plaatsen dominerend geluid van de tweede partij en een eerder soms log aandoend slagwerk werd het een mooie uitvoering, zeer geapprecieerd qua programmakeuze en realisatie. Onder de aanwezigen zagen we o.a. schepenen Monsieur en Hooghuys. Een paar schoonheidsfoutjes waren wel het eerder slordig gepresenteerd programma met tal van verbeteringen en misleidende onvolledige titels be nevens de slechte akoestiek op de kon- certplaats. Al bij al een zeer genietbare muzikale avond ons gebracht door 37 muzikan ten. allen, naar ons werd verzekerd van de Harmonie zelf, zonder enige ver sterking. L.H. Vigdbewegingen kennen over 't algemeen wel een tamelijk esloten werking, maar van tijd tot tijd voelen ze de nood de tvièuren eens wagenwijd open te zetten, 't Zij voor geld, 't zij als ^jdenwerving, maar die begrippen zijn geen affichetaai! Vo- ge zaterdag 17 september hield KSA Sint-Jozef een open ig als start voor het nieuwe werkjaar. Voor alle leeftijden as er een aktiviteit voorzien die openstond voor alle geïnte- isseerden. Geen kwaad idee, maar toch een beetje te veel «a bnproviste», hadden we de indruk. SA Sint-Jozef voorstellen i dit nummer komt opvallend nobel de initiaalgroepering KSA ;letor. Door de spelingen van racet lot was één en hetzelfde aatieekend het dekor voor een ral dertigjarig jubileum van KSA Jatede, een Rubensopenings- hcinde van KSA Sint-Maarten :n «Bist en een open startdag van Aalsterse Sint-Jozefbond. ul Wat deze laatste betreft, die zag het levenslicht in 1932 in het Sint-Jozefkollege alwaar de rondes en vergaderingen al 45 jaar doorgaan. Tegenwoor dig is dat 's zondagsmorgens. Jawel, wij staan daar ook ver baasd over en zouden dezelfde euvele moed niet kunnen op brengen. Voor geïnteresseer den: elke zondag om 9u H. Mis ten starten. Open dag Om het ledenaantal (een hon derdtal) een beetje de hoogte in te duwen en (van de andere zijde bekeken) iedereen de kans te bieden deel te nemen aan het rijke jeugdbewegings leven, werd deze open dag in gericht. Een sukses was het voor de kleinsten. Poppentea- ter 't Kadolleke was gevraagd en werkelijk, een zaal met meer dan honderd kinderen was ra zend enthousiast. Ook al viel het licht een paar keren uit, ze zouden bij momenten de scene haast omvergelopen hebben om Kokske te helpen bij zijn avontuur in Schotland. Voor deze poppenkastnamid- dag had men serieus publiciteit gemaakt. Affiches in de school en klasbezoeken in de lagere 'cntr gelegenheid van de Braderij op de Molendries bracht de Socia- tische Harmonie «Hand aan Hand» Aalst onder de leiding van z'J|ar onderchef Marc Van Wolvelaer voor een relatief ruim publiek Rlbi zeer gesmaakt koncert. Het koncert ging door in het kader van vier jaarlijkse prestaties voor het stadsbestuur geëist voor betoe- ('%ing: er was het koncert op mei-avond, dit op de Grote Markt in de 'band juni en er volgt nog uiteraard het ceciliakoncert. was duidelijk afge- op hel te verwachten publiek een viertal modern-klinkende als «Fantasie-Cocktail» van Belgische toondichter J. de «American Fantasy» van produktief en steeds met de alomgegeeerde «Canadian van J. Roosens en last but not least een sclektie van aria's uit de musical «The Sound of Music». De maatschappij, geklasseerd in het provinciaal tomooi in de hoogste klasse, nl. de ere-divisie, brengt bij andere gelegenheiden een ander pro gramma doch hier wilde men het in het kader van de braderij niet te klassiek opvatten.

De Voorpost | 1977 | | pagina 9