t lekwoteerd met »en „zeer goed" SLECHTS EEN HELFT Onvoorstelbaar Verdediging vrijgevig 1 S.K. Grambergen ontvangt de leiders ;ndracht Aalst F.C. Diest 2-0 i ebbeke - Geraardsbergen 2-2 VOETBAl- KALENDER voor ZONDAG 2 OKTOBER '77 4de Nationale Dendermoncfe - Torhout 0-0 Brakel - VW Hamme 5-4 F.C. Ronse - SJK. Aalst 4-3 Verlichting Uitslagen jeugdvoetbal van 24 en 25 september 1977 f- klvador (E. Aalst) woog zwaar op de Diestse verdediging. Hier vuurt hij een spektakulair Ihot af dat door Coomans gestopt werd. (EL) IRSTE PROVINCIAAL *1 'kt a kei te over, en bovendien goed voetbal op het Konkelgoed Lehheke, waar de voor de gelegenheid talrijke opgekomen schouwers waar voor hun geld hebben gekregen. Langs heide len werd met volle inzet om de punten gestreden en het ultaat mag dan als een logische weergave worden beschouwd. het eerste kwartier is Ge- rdsbergen flink van stapel open. Aan de basis hiervan ontegensprekelijk Marc Van Jeugt, die enerzijds voor vroeger publiek wou be" en dat Lebbeke hem nog EI jd goed had kunnen gebrui- i. en anderzijds met de be ling om zijn gewezen ploeg- uts ile dus om te doen. urin is hij echter niet ge it. Dat wus het gevolg van algehele inzet van een jeug" j en strijdlustig Lebbeke, dut oude ploegmaat zeker niet I genot gunde in zijn vroe- te vesting te komen zege- ren. kliluiis werd Geraardsbergen, I in het eerste kwartier on- rnsprekelijk het hoge woord rdr, op dat ogenblik ge il, interd. Een lange, verre voor* ii vun Eddv Nan Der Steen raste Bossaer, die met een Wgspeelbal zijn eigen doel- rschalktc. stond een winstpunt jaihet bord voor Lebbeke, dat aan die owngoal f til trekken, en met verre voortdurend de snelle heJhen Delsin en De Waege- Eer de diepte injoeg. M Doorgaans vertrokken die pas sen van de voet van een Hugo De Schrijver die evenals Leo Pissens en een nooit aflatende Jan Vermeir, opvallend zijn vaurdigheid liet gelden op het middenveld. Dat was ook de kracht van blauwwit, de ruggegraat van 'n ploeg die evenwaardig kun strijden met de leiders. Dat kwum na de rust nog sterker tot uiting. Nudut on verwacht de bezoekers op ge lijke hoogte waren gekomen, schoot Eddy Van Den Steen, opnieuw uit de startblokken. Hij lepelde het leder mooi voor de voet van Jan Vermeir, die in de verste hoek binnentikte. Op dat ogenblik zag het er naar uit dat Lebbeke de volle inzet aan huis zou houden. Zover is het niet gekomen. Uit een dekkingsfout in de lokale venlediging werd het gelijk stellend bezoekend doelpunt geboren. Een koud stortbad voor een strijdlustig Lebbeke, dat en kele minuten nodig had om opnieuw zijn evenwicht te vin den en in die korte periode de bezoekers toeliet nog en kele malen gevaarlijke loeiers af te vuren in de richting van keeper De Paepe, die zich ook flink onderscheidde. SK Lebbeke heeft bewezen met de besten te kunnen wedijve ren. Het kan nu zondag de rekening maken van SK Aalst. Slaagt het in dat opzet, dan staat nog een sprankelend voet- halseizoen in het vooruitzicht. EDM Charleroi - Lokeren (1.10 te 19-30 u.) Jourquin) Lokeren - SV Brugge (5.1o te 20 u.) (Peeters) KV Mechden - E. Aalst (Cornet) E. Zele - Willebroek (Fontaine) J. Lede - R. Jet (Verltoden) U. Centre - KAVD SK Aalst - Lebbeke (Vercauteren) Ham me - FC Ronse (Ar nou) Nieuwerk. - Robur (Wiels) Mere St. Pauwels (Verniers) Terjoden - Kieldrecht (Van Nieulande) Haaltert - Baasrode (Van den Berghe) Buggenh. - St Gillis W (Bockstaele) Oudegem - Erpe (Lenaerts) Hofstede - Kerksken (De Proft) Dendebh. - E. Meldert (Dero) Oudenhove - W. Moorsel (Snoeck) TK Meldert - Bonanza (Van Droogenbroeck A.) Klinge - Serskamp (Anica) Schellebelle - Hoogeinde (De Neve) Greenbergen - Vnasene (De Mey) Sp Appels - Kruibeke (Van Cauwenberghe E. St Gillis - Kallo (Speleers) Edixvelde - Aaigem (Van Hoey) Steenhudza - Doggen (Cooreman) Heldergem - Erembod. (Adam) Wichelen - Z. Appels (De Clippeleer H) Gijzegem - Smetlede (De Meyer) Baardegem - Opdorp (De Bruyn P) Wieze - Herdersem (Van Haver) Oordegem - Boonwijk (Leeman) S. Moorsei - Opstal (Eeckeman) Westrem - Schoonaarde (De Groote J) Vrasene - Val. Overmere (Van Autreve) Berlare Heikant Janssens) SK Overmere - Waasm. Van Welssenaers) Zonder Alain Vcrstraeten, nog steeds sukkelend met de gevolgen van de corrida in Aalter, maar wel met de herstelde Norbert Van den Dungen en Paternoster op de voorstoppersplaats heeft Den- dermonde slechts één helft kunnen hekoren. Torhout kreeg' de handen vol met vloeiende kombinaties die al na 5' gevaar op leverden. Een vrijschop van Hillaert gaf aan Crets de kans hoog boven de tegenstrevers te torenen. Zijn harde kopbal werd door Albert met moeite geplukt. Ook Hillaert toonde zijn schut" terskwaliteiten. Op het kwar tier nam hij een afgeweerde bal in de vlucht over. Weer stond Albert op de goede plaats. De bezoekende doelman zou zijn ploeg trouwens van de nederlaag redden. Even voor rust rukte Nagels van uit de achtergrond op naar het be zoekende doel. Lavens werd te* genvoets gepasseerd doch haal de de Dendermondse achter- speler tegen de vlakte. Straf schop. Turneer plaatste het le der naar de rechterbeneden" boek waar Albert, zij het dan rijkelijk te vroeg vertrokken, de bal uit zijn doel ranselde. Rust 0—0. Torhout verscheen onder een andere gedaante in de tweede helft. De plaatselijke defensie kreeg het nu zwaar te verdu ren. Reeds na één minuut moest Hofman met de voet redden. Op de 52' kon een klaarkijkende Hofman gepast uitlopen om een snelle tegen aanval in de kiem tesmoren. Rond de 70' herstelde de thuisploeg het evenwicht zon der evenwel een copie te ver tonen van baar prestatie uit de eerste helft. Vooral het mid denveld, waar alleen Schelfout gelukkige invallen had en Van den Dungen duidelijk ritme miste, liet het afweten. JNa- gels liet een vrijschop bijna in doei ufwijken, gelukkig stond Hofmun op de goede plaats, terwijl vooral de westvlamin gen meer de grove borstel bo- \enhaalden. Drie gele kaarten op amper vijf minuten tijd waren het gevolg. Maes kreeg ook geel omdat hij om mede lijden voor de dendermondse voeten vroeg. KAVD skoorde nog niet voor eigen publiek, staat met 6 op 8 op de eerste plaats. Zondag op US Centre zal een winstpunt al een suc ces zijn. MVW Deze zoveelste KAVD-aanval werd door de Westvlaamse keeper gestopt (KAVD - Torhout 0-0) (HVC) Scoor dan al eens vier doelpunten. Als je na zo'n eksploot dan nog verliest, dan is het om je laatste haartje uit te rukken. En toch gebeurde het. Hamme, voor doel dit seizoen bijna de kampioen van de onkans en de onmondigheid, duwde het fiere Brakel op een 1-4 achterstand. Kloof die gewoon on overbrugbaar is. In normale omstandigheden a'thans. En toch kwam Bra- Had men SK Aalst met de uitwedstrijd te Ronse een moeilijke opdracht toegemeten, dan is die voorspelling ook uitgekomen. SK heeft zijn eerste nederlaag moeten inschrijven, bij een ploeg die er na drie opeenvolgende nederlagen luk op ging de leiders te zullen kloppen. Een spannende wedstrijd in het vooruitzicht in derde provinciale waar SK Grembergen niemand minder ont vangt dan Vrasene, leider in de reeks en tot op heden ook de enig ongeslagen ploeg. Spektakel is alvast ge waarborgd, want SK Gremlxwgen dat zondag zowel on verwachts als onverdiend verloor in Kruibeke wil alvast weerwraak nemen en voor eigen publiek de punten winnen die het beoogt, om naar een ereplaats te mik- ken. In Kruibeke is het voor de Grembergcnaars een onge lukkige wedstrijd geworden. SK Voorzitter Herman Burghgraeve hierover Kuiten dat ene doelpunt, erg verrassend, heeft doel- nnn Michel Van Dammc een rustige namiddag beleefd. Doorgaans hebl»en we de wedstrijd gedomineerd, maar wanneer het op scoren op aankomt, blijkt er steeds iets te mislopen. We zijn weliswaar gehundikapt van stapel gelopen, Jef Roels, wegens beroepsbezigheden an dermaal niet van de partij, moesten we als spits ver vangen door Willy Buydts. Vermits Buydts een kracht Van waarde op het middenveld is, was dat een ver zwakking van formaat. Wellicht, is .lef Koels zondag vrij en kunnen we met onze sterkste opstelling tegen leider Vrasene voor een waardige repliek zorgen. Dat zijn we trouwens onze supporters verschuldigd» E.D.M. De „eersteling" van de „Jean- netten" werd echter in hoofd zaak in de band gewerkt door de vrijgevigheid van de Aals" terse verdediging, die zeker niet vrij uitgaat bij alle tegen baar gescoorde doelpunten. De eerste zege van Ronse die door meerdere honderden suppor ters op gejuich werd onthaald, heeft echter naar het einde toe van deze bewogen en emo tionele partij nog uan de be kende zijden draad gebengeld. Vooral toen SK tot 4-3 terug kwam moest de thuisploeg op de tenen staan om nipt te winnen. Ei zo na kon een knap spelende Maturo er in extremis nog 4-4 van maken doch de goed uit de doppen kijkende Ronse doelman ver hinderde dit. Een gelijkspel was ook wel een meer recht vaardige uitslag geweest. Reeds in de eerste minuut kon Car- teus na hoekschop de score openen. Hij kon vrijwel on bedreigd inkoppen ofschoon de Aalsterse trainer Bracke, Mi- rliiels de opdracht bad mee gegeven de oud FC Brugge speler als een schaduw te volgen. Dit gebeurde niet en SK werd al direkt op achter stand gezet. Het zou nochtans al evensnel terugkomen. Toen Maturo tegen de vlakte werd gesmakt kon de scheidsrechter niets anders dan de zwaarste sank tic toepassen en Duwez zette de strafschop om. Aan liet tweede Ronse doelpunt ging opnieuw een misser in de Aalsterse verdediging vooraf en daarna verloor die defen sie Cuinbier uit het oog die gemakkelijk nummer drie bin- nenlegde. Nadat liet 41 was geworden ontketende Aalst een slotoffonsief doch liet bleef op een doelpunt hangen. De Aals terse trainer Pol Bracke wees er op dat de weinig benijdens waardige klassering die Ronse momenteel geniet zeker niet in overeenstemming zijn met hun werkelijke waarde. Ronse be schikt immer» over een dege lijk voetballende ploeg, die toch bij machte moet zijn 'n hoofdrol te vertolken. Vi e had den nochtans even goed de wedstrijd kunnen winnen. Het feit dat Ronse viermaal scoor de mag op «Ie rekening van onze verdediging worden in geschreven. In de eerste konr petitiewedstrijden speelde dit ploegonderdeel zeer knap en sloot als een bus. Nu werden de missers opgestapeld met al le gevolgen vandicn. Als men in een uilwedstrijd driemaal kan scoren, wat op een pro- duktieve aanval wijst, dan moet men toch normaal de wed strijd kunnen winnen. Een paar spelers vielen uit de toon na melijk Renneboog en Zouai. Deze laatste verscheen slechts een kwartier voor de aftrap op het appel. Anderdeels speel den Maturo en Miehiels zeer knap en ook De Stercke heeft nogmaals bewezen het te kun nen. Al met al zijn we onze supporters die op een spekta- kulaire wedstrijd konden kij ken een revanche srhuldig. En dit moet absoluut gebeuren in de derby met Lebbeke volgen de zondag". Dixit Pol Bracke JVH kei terug. Zo prompt en zo doortastend dat de Hamme- naars ten slotte met gebogen hoofd en met een 5-4 neder laag afdropen. Uit een hoekschop had Peirsman al na 5' een 0-1 voorsprong gepuurd en er waren slechts 9' voorbij als het langs diezelfde Peirsman reeds 0-2 was. Brakel dreigde langs Van Welden die zijn ploeg naar e©n minder uit zichtloze 1-2 knalde, maar toen Van Herzele de bal al te slordig na®r zijn doelman terugspeelde, zat De Malssche daar gepast tussen en klom Hamme naar een bijna on verhoopte 1*3. Het werd voor Brakel een ramp Peirsman. in een opportunistische bui, strafte 2' na de pauze de discipelen van oud-internatio naal Bet*ens nog feller af. (1-4) Nacben begon het bijna onge looflijke Roelandt (5e min.) en -2 keer De Zutten (60e en 68e min.) zetten orde op za ken. Een kwartier voor af fluiten was het bekeken Roelandt maakte er toen 5-4 van. Suspens was er dus genoeg. Een thriller met een ont knoping die een halfuur voor cfflu'.ten door niemand had - kunnen voorspeld. Doch met een een zoveelste getuigenis van de onberekenbaarheid van de voetbalsport. Tenzi; men een uitleg gaat zoeken en vinden in overwegingen van taktische aard, al dient rtzegd dat Marc Segers in het giPs zit en trainer Meers man een nierkrisïs kreeg. Ai die meditaties achterat hebben geen zin. Wél het nuchtere feit dat de Wuitcns voorlopig nog geen enkei puntje puurden uit 4 mat" chen. Een niet zo opbeurende vaststelling, al kan het tij v«r.:n met een bezoeker als FC Ronse ligt een eerste seizoenzege binnen het he reik. Medio oktober wordt de ij t verlichting van hetGrem- j bergs voetbalstadion in gebruik genomen. Er wordt een avondwedstrijd j. voorzien op een donder- dagavond. De naam van i AA Gent wordt als aar. J gezochte tegenstrever ge- J noemd. (mvw) 4-0 1-0 Nieuwerk 2-0 Ninove 2-2 PROV. JUN. SNS - Zele E. Aalst - Lede Ninove - KAVD PROV. SCHOL. E Aalst - Lede SNS - Zele Ninove - KAVD JUN. H Erembod. Welle Doggen Denderh. W. Moorsel E. Meldert JUN. I Schellebelle - Massemen 1-5 Erondegem - Herdersem 2-2 Erpe - St Wetteren 0-2 JUN. J Wieze - Sp Appels 7-0 Waasm. - Schoonaarde 3-4 Berlare - Robur 2-5 Buggenh. - Hamme 7-3 Heikant - Lebbeke 0-4 SCHOL. D Azalea - Wichelen 3-4 Lochristi - Serskamp 1-4 SCHOL. E Gremb. - E Aalst 0-4 Hamme - Hofstade 4-0 KAVD - Heldergem 1-1 FC Denderl. - Buggenhout 7-0 Nieuwerk - Haaltert 2-2 Baasrode - Edixvelde 4-0 Sp Appels Lebbeke 0-6 SCHOL. H Erembod. - Mere 2-2 Bambrugge - Erpe 0-1 Terjoden - Erondegem 1-2 SCHOL. I Herdersem - SK Aalst 2-0 Oordegem - W Moorsel 0-13 Heikant Wieze 2-2 Robur - E St Gillis 1-1 Berlare - Lokerse 0-4 TK Meldert - E Meldert 0-1 PROV. KNAPEN E. Aalst Beveren 11 Zele KAVD 0-1 Lede - SNS 0-11 PROV. MIN E. Aalst - Beveren 0-2 3-0 0-2 11-0 Zele - KAVD •Lede - SNS KNAPEN M Mere - Bambrugge Erpe - Herzele KNAPEN N Terjoden - Nieuwerk. 8-3 Aaigem Edixvelde 4-2 Haaltert - Doggen 6-0 Welle - Erembod. 2-1 KNAPEN O SK Aalst - TK Meldert 2-6 E. Meldert - E. Aalst 0-6 Schoonaarde - Gijzegem 2-1 Wieze - Herdersem 3 0 W. Moorsel - Hofstade 4-1 KNAPEN P RC Wett. - Overmere 1-0 Serskamp - St Wett. 0-1 SK Overm. B - Massemen 1-9 Schellet). - Berlare 3-0 Wichelen Heikant 0-3 KNAPEN Q Oudegem - E St Gillis 2-0 4-0 2-1 2-0 Buggenh. - Robur Baasrode - Gremb. KAVD - Opstal Sp Appels - Lebb B 1-11 KNAPEN R Hamme A - Eksaarde 6-0 Moerbeke A - Zele 3-1 SNS - Hamme B MIN. K St Wetteren - Lede 4 4 Hofst - Schelleb. 2-1 Edixvelde - Sersk. 2-4 Nieuwerk. - Massemen 1-3 MIN. L SK Aalst - Lede O"2 E. Meldert - E. Aalst 1-2 Lebbeke - TK Meldert 5-1 Wieze - Herdersem 2-1 W. Moorsel - Oudegem 20-0 E St Gillis Lokeren 0-2 MIN M Waasm. Buggenh. KAVD - Lokeren SNS - Hamme Sombeke - Opdorp Grembergen - Zele 1-2 0-3 1-0 5-0

De Voorpost | 1977 | | pagina 17