Uitstekend Avanti strandt op Dirk Verhofstadt Sparta Aalst wint toppe Winst voor Rosis Aalst VLOTTE ZEGE VAN RB DENDERMONDE Ir r C E EG. TROPHY TE ZOLDER DE LAATSTE EN BESLISSENDE WEDSTRIJD VAN HET SEIZOEN O jmu-LLL 4de Nationale jE U. AUTOSPORT Avanti Lebbe Gilbert Cattoir Omer en Rudy- Marleen De M'i 22 NEERPELT -AVANTI LEBBEKE 22—21 Avanti Lebbeke heeft te Neerpelt de handbalwereld verbaasd. Inderdaad, de Lebbekenaars, die men afgeschreven had als top- ploeg, hebben ei zo na het prestigieuze Neerpelt de puntjes ont futseld. Dat het dan speciaal een grootse Dirk Verhofstadt was die de Lebbekenaars van de zege hield neemt men er graag bij. Bij Lebbeke bewees Ebel met 13 treffers dat hij inderdaad een waardige vervanger is voor Dirk en trainer Keppens is dik tevreden met het ten toon gespreide ploegwerk. Tijdens de eerste helft zag het er allemaal niet zo roos kleurig uit voor Avanti. Ge start met een mandekking op Dirk Verhofstadt en spelverde ler Van Werden klopte het lang niet in de Lebbeekse ver dediging. Een prachtig spelend Neerpelt leidde na 10 min. met 5'2 en ondanks Ebel en Koen Verhofstadt de stand op 5-4 brachten na 15 min. dien de coach Keppens zijn verde digingssysteem te wijzigen. Van Werden werd 'vrij' gelaten en nu werd man-verdedigd op het -chuttersduo D. Verhofstadt-J. Ivhuermans. Ook dit bracht weinig aarde aan de dijk want een prachtig spelende Dirk zorgde voor 9-5 na 21 min. Bij de rust telde Avanti een 15-10 achterstand en de Leb bekenaars mochten zich echt gelukkig achten te kunnen re kenen op een juist werpende Ebel en op een secuur spe lende M. Mertens. Bij het be gin van de tweede helft had Lebbeke gegokt door de man dekking op het duo Verhof stadt-J. Schuermans te handha ven. En kijk, nu sloot plots de Avanti defensie heel wat beter. Ebel brak nu voorgoed los en zorgde voor een 16-15 score na 37 min. Avanti speel de nu zeer goed mee en na 51 min. zorgde Ebel voor een 19-19 score. Via een 20-20 stand op de 54e minuut kende Avan ti tegenslag toen Ebel 2 min. straftijd diende uit te zitten. Hiervan kon Neerpelt langs Dirk Verhofstadt en Van Wer den gebruik maken om tot 22-20 uit te lopen 5 min. voor het einde. Tijdens de daaropvolgende minuut kon De Vlieger milderen tot 22-21 maar verder geraakte Avanti niet meer. Het dubbeltje op zijn kant viel uiteindelijk in het voordeel van Neerpelt. Er dient wel gezegd dat met het Avanti van dit seizoen nog moet afgerekend worden door de titelkandidaten. Het werk van trainer Keppens schijnt vruchten af te werpen. Avanti M. Mertens, Holgert Ebel 13, K. Verhofstadt 4, E. De Smedt 1, E. De Vlieger 2, E. De Batselier, A. Maes, H. Vermoesen, E. Moonenl. TWEEDE NATIONALE Rosis Aalst heeft de kompetitiestart niet gemist. De Ajuinen slaagden erin, als nieuweling in tweede nationale, het uit le nationale gedegradeerde Kraainem te verslagen. Rosis Aalst kan •r nog veel verbaasd doen opkijken. E.V. Aalst trof het minder. De ploeg van trainer M. Janssens moest al direkt titelkandidaat Eupen in eigen vesting gaan bekampen. De Aalstenaars werden /.waar verslagen, te zwaar om geen aanleiding tot denken te ■seven aan de klubverantwoordelijken. ROSIS AALST— SP. KRAAINEM 20—19 Een zeer wilskrachtig spelend Rosis Aalst heeft vrij onver wacht de twee punten vero verd tegen een hardnekkig kampend Kraainem. De Aal- •tenaars van trainer Meeus be zonnen eerder weifelend aan de wedstrijd. Na 5 min. leid den de bezoekers met 1-3 naar dank zij treffers van Meert, Verpeten en Petrez werd het 5 min. later 5-3. Van dan af tot het einde bleken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd. Rosis ging de rust in met een 12*11 voorsprong. Na de rust stelde Kraainem onmiddellijk gelijk maar het duo Meert-Petrez replikeerde gepast (14-12). Toen het laat* -te kwartier inging stonden beide ploegen opnieuw gelijk (17-17). De wedstrijd werd nu vrij rumoerig en gelukkig was er een goede wedstrijdleiding om het verloop in goede ba nen te houden. Langs Petrez nam Rosis opnieuw voorsprong maar Kraainem stelde gelijk 9 min. voor het einde. Op nieuw kon Petrez scoren en 5 min. voor het einde kwam Kraainem opnieuw gelijk. In een enorm zenuwachtig einde kon i. Meert scoren en de Ro sis verdediging met keeper Van Snick hield de bezoekers af van de gelijkmaker. Scoorden Meert 7, De Jaegher 1, Ver peten 3, Petrez 9. lieserven Rosis AalstKraainem 10—16 Rust 79. Scoorden Van Nieuwenborgh 4. R. De Smedt 5, L. De Smedt 1. T.S.V. ELPEN—E.V. AALST 28—13 E.V. Aalst, zonder M. Welle- kens, heeft tegen het enorm sterk spelende Eupen een af getekende nederlaag geleden. Bij Eendracht hleek men niet mistevreden omdat er te Eupen verloren werd maar was men niet te spreken over de zwak ke inzet waarmede de Aalster- se spelers streden. Eupen do mineerde in snelheid en kracht en een mentaal zwak Eendracht mocht nog van geluk spreken dat keeper Moens een prachti ge wedstrijd speelde zoniet was het een echte katastrofe gewor den. Eendracht bleef slechts 'n tiental minuten in de wed strijd. Inderdaad, nadat Eupen de score had geopend kon J. Van Malderen gelijk stellen en via een strafworp kon Bay- ens de score op 3-2 houden na 8 min. Toen begon Eupen echter zwaar te drukken en nog voor de rust aanbrak bleek Eendracht reeds kansloos. Ruststand 13-5. Na de rust onderging Een dracht gelaten zijn lot. Eupen demonstreerde en de Aalste naars slaagden er nooit in zich echt te verzetten tegen dit uit stekend spelend Eupen. Via 20-9 na 45 min. werd de 28-13 eindstand bereikt. Voor Een dracht misschien een troost dit Eupen wordt beslist titel kandidaat nr 1. Scoorden Steeman 2. Baeyens 6, Gyssels I. Van Malderen 1, Van Boxtaei 2. Reserven T.S.V. EupenE.V. Aalst 18—10 Ruststand 104 Scoorden J. Merckx 2, De Jaegher 1, Van der Stricht 2, De Cock 5. EVA Tijdens de eerste kompctiticdag stond de wedstrijd Sparta Aalst S.K. Grembergen geprogrammeerd. Deze twee klubs, samen met H.B.C. Ajax Lebbeke, vertrekken zowat als de favoriet in de reeks. DatSparta Aalst, in eigen sporthal, aan het langste eind trok lijkt ons normaal en al kregen wij de indruk dat S.K. Grembergen er minder sterk uitkomt als een seizoen geleden, de ploeg van trainer De Mol mag ondanks deze neder laag niet afgeschreven worden voor het titeldebat. H.B.C. Ajax Lebbeke nam de maat van D.B. Zwijnaarde en bevestigt hier mede zijn steeds rijker wordende mogelijkheden. Dat Jochewoa Aalst vlot won te Lokeren lag in de lijn der verwachtingen. Sparta Aalst II en H.B.C. Ajax II lijken wel op weg om te kunnen meepraten met de "groten'. SPARTA AALST— S.K. GREMBERGEN 23—21 Sparta Aalst zonder de gekwet ste Verbestel, heeft tegen een gehandikapt S.K. Grembergen een logische overwinning be haald. Zonder echt al hun rij ke mogelijkheden te benutten versloegen zij een moedig S. K. Grembergen dat eigenlijk slechts tijdens de eerste helft Sparta kon bedreigen. Tijdens deze eerste helft bleef het 'n spannende zij aan zij waarbij Seghers (G.S.K.) en P. Bomon (Sparta) elkaar geen vin toe gaven in het doelpuntenduel. Na 4 min. had Dauwe de score geopend voor G.S.K. maar Boman replikeerde on middellijk met een Sparta doelpunt. Toen er een kwar tier gespeeld was wees het scorebord 5*5 aan. Om beur ten Veroverden de ploegen het commando mei het kleinste verschil zodat bij de rust Sparta Aalst een 12-11 voor sprong telde. P. Bomon had 7 maal gescoord en Seghers vijf maal. Na de rust vielen deze twee „meesterschutters" echter enigszins stil. Bij Sparta stond de jonge S. Bomon echter klaar om de rol van Piet over te nemen terwijl bij G.S.K.. al zijn inspanningen ten spijt, Trienpont niet volledig aan zijn trekken kwam. Na 35 min. leidde Sparta met 15'13, een uitstekende keeper Vinck stopte een penalty van D. Corthais en S. Bomon en G. Redant brachten Sparta 18-14 voor bij het ingaan van het laatste kwartier. Trienpont hield zijn ploeg toch nog in de wedstrijd en toen bij 18- 15 P. Bomon om vervanging vroeg en daarna niet meer op het terrein verscheen, kreeg G.S.K. opnieuw kansen. Tij dens de laatste 10 min. ver scheen Seghers terug op het voorplan en via een 20*16 stand werd het 21-19 5 min. voor het einde. M. Lootens zag het gevaar en kon dank zij twee treffers de terugkeer van G.S.K. beletten. Vooral tij dens de laatste wedstrijdminu ten bleek duidelijk dat Sparta taktisch nergens staat. De Aal stenaars beschikken nochtans over uitstekend spelersmate riaal. Ploegen Sparta Aalst Kieckens, De Smedt, M. Lootens 2, E. Bo mon, Verlée 2, D. Dorthals 1, G. Corthais, Redant 2, P. Bo mon 10, S. Boman 4, J. Bo mon 2, R. Lootens. S.K. Grembergen Vinck, Van Hecke, P. De Swaef, Seghers 9, Trienpont 6, De Saegher 2, Dauwe 2, H. Van Damme, Pr Heirman 2. H.B.C. AJAX LEBBEKE— D.B. ZWIJNAARDE 24—13 Don Bosco Zwijnaarde heeft gedurende de eerste helft een onverwacht sterke repliek ge geven aan een moeilijk op toe ren gerakend Ajax. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte begon Ajax echter de bezoe kers van het kastje naar de muur te spelen. Dank zij een zeer degelijk handbill tij dens de tweede helft behaal de de thuisjvoeg nog een af getekende zege. H.B.C. Ajax nam nochtans een vlotte start. Via doelpunten van P. Vermei" ren en Mark Huyck werd het 3-0 na 8 min. spelen en na 16 min. leidde de ploeg van trainer Cloof met 6-2. De laat ste 10 min. van de eerste helft was er echter een goede kee ping nodig van Ajax goalie Reinert om de terugkeer van de bezoekers te stuiten. Via 8*7 werd de rust bereikt met een 10-8 score. Na de rust, W. Bogaert had gewisseld met Rei nert werd het onmiddellijk 10"9 maar G. Preneel kon twee maal scoren zodat het 12-10 was na 36 min. De bezoekers klampten nog aan tot de 40 min. (13-11) maar daarna over spoelde de thuisploeg de be zoekende verdediging. Via 17- 13 na 49 min. werd het 24-13 in de 59e min. Een kwistig passen rondstrooiende Eddy Van Geel, legde zelf de eind cijfers vast. Ajax Vermeiren 6, M. Huyck 6, Jacobs 2, Preneel 3, De Vil der 2, De Bruyn 3, Keppens I, Van Geel 1. SPARTA AALST II— S.K. GREMBERGEN II 25—11 Sparta met de 'anciens' Et. Bomon en J. Van Temsche liep onmiddellijk uit tot 4-0. II. Van Haute en Fr. Van He cke konden wel milderen maar bij de rust leidde Sparta met 12-4. Na de rust hetzelfde spel- ?o,i. beeld. Sparta dikteerde en de afgetekende ned was voor G.S.K. II ni vermijden. Ploegen Sparta Aalst De Emedt Gijseghem, Et. Bomon, Troch, Fr. Bomon, Vai Brempt, Bastiaans, E. Temsche, H. Van der sche, J. Van Temsche. S.K. Grembergen II. Damme, J. Rosseels 1, Mol 2, Fr. Van Hecke Van Haute 2, Pr. Heir nu Van Ransbeeck 1, L. man 1, L. Callebaut. H.B.C. AJAX II- D.B. ZWIJNAARDE II 2. Rustig overwicht van ee spelend Ajax. De W Doorns tijdens de eerste en M. De Decker tijdens de tweede helft den voor de doelpunten. H.B.C. Ajax II De man. Van Henden J.. man 4, De Wit 4, M. De Decker 5, A. 2 en W. Bosman. LOKEREN—JOCHEWOA AALST 5—32 Jochewoa Aalst speelde neuw-comer Lokeren eenl treffelijke wedstrijd. D overwinning nooit in h drang kwam is duidelijl Lokeren speelde tijdei f eerste helft een tijdje mee. Na 10 min. wees h rebord 1-2 aan maar een tier later was het reeds bij de rust was de set f 2-13 opgelopen. Het tot de 42e min. voor thuisploeg nog eens ko ren 3-21 en 8 min. einde werd het 5-27. chewoa een opmerkelijk talie van nieuweling D< die vier maal raak trof. Scoorden Eckeman lebroeck 5, Huybrechts haeren 2, Van Geit Eyghem 3, De Vuyst pendaele 10. E ;te is ding fime gst aa stese DAMESHANDBAL TelmarR.B. Dendermonde 514 R.B. Dendermonde speelde te Merksem een opvallend goede wedstrijd. Tegen het vlot spelende Telmar geraakten de Dender- mondse meisjes nooit in moeilijkheden. Het is duidelijk dat Dendermonde met deze ploegopstellng een goed seizoen kon lukken. Na amper twee minuten spelen opende J. Heirman de Dit goede voorbeeld werd ge volgd door de snelle Herman en toen ook Y. Doorns haar doelpunt lukte leidde Dender monde met 2-6 aan de rust. Na de rust zouden dezelfde drie meisjes de score stelsel matig opdrijven. Stelmar kon na de rust gebruik maken van Dcndermonds balverlies om 3 maal te scoren, maar «le Den- dermondse overwinning kwam nooit in het gedrang. Scoorden Heirman 5, Her man 5, Doorns 4. AVANTI FEMINA I— E.V. AALST 14—7 Avanti Femina zonder de ge kwetste goalie L. Ilauwelaert en dus met C. Moonen tussen lat en palen, ondervond niet zoveel moeilijkheden om het moedige E.V. Aalst te versla gen. Eendracht scoorde het eerst langs W. Devinne maar twee minuten later stelde Van den Borre gelijk. Diezelfde Van den Borre maakte er 4-1 van na 9 min. Toen ook H. Bleyaert «Je weg naar de net ten vond, was het lot van Eendracht beslecht (6-1 na 13 min.) Simal en Wauters scoor den nog voor de rust voor Eendracht maar toen «le rust aanhruk had Van den Bom er 8-3 van gemaakt. Onmi«l- dellijk na de rust dreef Avan ti de voorsprong op langs Nan «len Borre en Bleyaert (10-3). Devinne scoorde twee maal voor Aalst maar op nieuw belette Van den Borre Borre en Muylaert «le terug komst van Eemlracht. Via 12* 5 na 10 min. in «le tweede helft werd de eindstand bo reikt. Scoortlcn Avanti Femina M. Van «len Borre 7, Van San 1 3, Muylaert 3. E.V. Aalst Devinne 4, ters 2, Simal 1. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEI NI Avanti LebbekeH.C. H. E.V. AalstRosis Aalst I TemseDenderbelle DendermondeKupek D.B. Zwijnaar«le 11Ajj beke I S.K. GrembergenAjax ke II S.K. Grembergen IISpi Aalst I Jochewoa AalstSparta l D.B. Zwijnaarde 1Ilaac DAMES E.V. Aalst—Duffel R.B. DendermondeAva M - Aalst SportiefAvanti F« Vorig week-end werd op de Terlaemenomloop te Zolder de E.G. Trophy verreden, een wedstrijd teftend zowel voor het Belgisch als voor het Europees kampioenschap toe. rismewagens. Sr was dan ook een zeer grote opkomst, zowel van wege de piloten als vanwege het publike, dat ondanks de regen zeer talrijk was opge komen. Zaterdag 24-9 Groepen 2, 3 en 4 0-1600 cc Deze laatste wedstrijd voor het Beneluxkampioenschap, bracht weinig spektakel. De grootste kanshebbers Vanier. schot (Alpina A 110), Dex (Lotus) en Holvoet (Celika) hadden de eerste startplaat sen en domineerden de hele wedstrijd. Voor Holvoet was de kampioenstitel groep II tot 1600 cc reeds in het bezit, zodat deze wedstrijd enkel het puntenverschil nog kon vergroten. Hij beperkte er zich dan toe zijn plaats te verdedigen en geen onno dige risico's te nemen om de twee koplopers die in groep IV rijden aan te vallen. Voor de algemene klassering van groep II en IV samen, zijn de berekeningen nog niet af gelopen, en de kans dat Holvoet ook deze titel in de wacht sleept is niet irëeel. Zondag 25-9 Groep 1 0-1600 cc Belgisch kampioenschap Voor de wedstrijd, tellend voor het Belgisch kampioen schap, waren alle Belgische piloten, die enigszins van tel zijn, present Onze beide streekgenoten. Claude Hol voet uit Dendermonde en Da niël Rombaut uit Aalst had den zich beiden weten te klasseren De Audi 80 GT van Rombaut liet het echter op het laatste nippertje afweten, zodat zijn Claude Holvoet, gelukkig met zijn tweede plaats in groep 1 plaats op de stratgrille on bezet bleef. Onze hoop ging dan ook uit naar Holvoet, die na een fantastische start hij stootte vanaf de tweede start lijn onmiddellijk door naar de kop vanaf de eerste ronde het kommando nam. Tot vier ronden voor het einde wist hij deze komman- dopost. die zeer sterk belaagd werd door een sterke Willy Brail lard, te behouden, doch toen gebeurde het een klei ne onachtzaamheid bracht Braillard in winnende positie. Claude Holvoet finishte ver diend tweede, wat het met een een derde plaats oplevert in het Belgisch kampioen schap. Europees kampioenschap De vier uur durende wed strijd, tellend voor het Euro pees kampioenschap, kende vanwege de piloten een enorm succes. De organisatoren ont. vingen 62 inschrijvingen uit gans Europa, waarvan slechts 38 wagens tot de wedstrijd zouden toegelaten worden. Gezien de aard van de wed strijd (Europees kampioen schap) lieten talrijke merken fabriekswagens inschrijven, die door vedetten uit de auto sport werden bestuurd (Gun. nar Nilson, Patrick Néve, Dieter Quester Tim Schen ken, Helmut Kelleners, enz.) Het ging er tijdens de trai ningen dan ook bikkelhard aan toe om een startplaats te bemachtigen. Toch wisten ?owel Holvoet als Rombaut zich tussen deze internatio nale vedetten te handhaven. Rombaut, die team vormde met de Italiaan Laurin Michele reden een regelma tige en beredeneerde wed strijd. Met hun Alfa Romeo 2000 GTV legden ze beslag in het algemeen klassement op een vijftiende plaats, wat in divisie Hl goed was voor een eervolle zesde plaats. Claude Holvoet en zijn Fran se teamgenoot Lucien Garcin echter kenden tegenslag Garcin stuurde hun Toyota Celica in het begin van de wedstrijd «in het decor», zodat een pitstop om de wa gen op te lappen hen op achterstand plaatste. Toch legden zij in het alge meen klassement nog beslag op een achttiende plaats in het algemeen klassement, een achtste plaats in divisie III. Deze resultaten krijgen een bijzondere betekenis, als we vermelden, dat slechts 20 wagens de finish van deze uithoudingswedstrijd bereik ten. Daniël Rombaut, zichtbaar uitgeput i twee uren wedstrijd (YVM) Na vele jaren eerde zijn overgekomen al: klub die zijn publb tions slecht verzorgt, Avanti Lebbeke daa duidelijk iets afln doen. De heer R. seis nam nu deze op zich en de pers nu echt met inlicht overspoeld. De h. Gl woont in de Albert te Lebbeke, tel. 21. De besoheiden Gilbert Cattoir cross en finishte op de 6e Wichelen zeer beho In een andere B-cro ,g, Eksaarde, was Gilber Omer De Paepe w« de C-veldrit te Polk en in het WestvlJ Egem 8e. Voor Rudy Impe werd het in een 10e prijs i Bij de damesploeg vollcyklub Juvenes is Marleen De Kegel op trainingen verscl Betere werkvoorw" laten haar nu toe aan oefenen en spel denken. Een versterking voor de oranjen. anden 1 was ploef i. Het fdwinj weede Sbakk a justaa kon i haar toch winst gels aa n tot 0' dien c punter minder aalst l,Mnden los Aal Uil Call icr, bij in goc -léde

De Voorpost | 1977 | | pagina 22