rï EE3 Vrije Tribune VANDAAG GEMEENTE RAADSZITTING TE LED|k MOTIE VAN DE B.S.P.-GROOT-AALST VOOR EEN NIEUW ECONOMISCH BELEID MOTIE AAN DE JEUGDRAAD VAN AALST 2 - 30-9-1977 - De Voorpost de redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. Politiek Zegt men: is het spel der moge lijkheden,spelen om er voorzijn partij (sic) het meeste uit te ha len. Soms zou men gaan den ken dat het inderdaad zo is; en toch wanneer men iets meer weet, of denkt te weten dan de gewone man van de straat, vraagt men zich soms af wie er nu inderdaad de DOMME is. Hij die tracht langs politieke weg te bereiken wat hem anders moeilijk lukken zou of hij die meent dat politiek te belangrijk is om er een per soonlijk spelletje van te maken. Van de ene zijde staan zij: wiens enige betrachting is op een of andere manier te likken aan die grote pot. Die grote pot die steeds boordevol (wonder bare gavenzit, hoe komen ze erin, dat is natuurlijk de vraag die geen enkele van hen, die heren of dames, zich stellen. Het kan hen ook niet deren als ze maar likken kunnen. Daartegenover staan dan de zogezegde onnozelaars. Zij die denken dat Politiek belangrijk is voor iedereen, dat politiek moet bedreven worden in het belang van de mens, van alle mensen. Wie even wil nadenken zal vaststellen dat juist deze men sen bekommerd zijn om het WELZIJN van hun medemen sen. Natuurlijk is 't ontgooche lend vast te stellen dat mees tal zij die een gezonde politiek willen voeren het meest tegen gewerkt worden door de kate- gorie van Potlikkers. Veelal worden mandatarissen over dezelfde kam geschotendeze van de profiteurs. Nochtans zit het profitariaat minder bij hen dan bij een deel partij-leden. Dat is dan juist het grote pro bleem, om niet te zeggen het drama van onze huidige maat schappij. Velen trachten zich langs politieke weg te laten be noemen, te laten bevorderen, met of zonder de nodige ken nis, «als zij het maar zijn». Juist zij zijn het gevaar voor onze samenleving-voor ons politiek en ekonomisch leven, voor onze politieke partijen en hun geloofwaardigheid. Welk sys teem wij ook uitvinden een goede samenleving staat en valt met bevoegdheid, met de wil datgene wat men doet goed te doen. Meer en meer is het nodig dat rechtgeaarde mensen zich met politiek gaan bemoeien zo dat ze de pas afsnijden aan de kib belende nooit tevreden Potlik kers. Onze samenleving dus zeker ook onze politiek is een veel te ernstige zaak om ze in handen te laten van dat soon profiteurs. Onze mandataris sen, van welke opinie ook, hebben nood aan hulp en steun van een achterban die het eer lijk meent. Ontgoocheling mag noch kan 'n reden zijn om z'n idealen te begraven. Meer dan ooit moet de roep zijn «mensen van goede wil» moei er u eens medeAlle partij moe ten opstellen. Politiek is veel te belangrijk om ze alleen aan politiekers over te laten. Piet Heymans VERKEERSMILIEU: AAN TE PASSEN AAN DE MENS! Spijts de vele verkeersregels, snelheidsbeperking, draag plicht van gordel en helm, zware boetes enz... wordt het verkeer er niet veiliger op. Op de lijst van de meest onveilige landen staat België op de tweede plaats: een bedenkelijk resultaat! Al onze straten zijn autowegen geworden met het trieste ge ijkte beeld: gevelwanden. stoepen, geparkeerde auto's, steen en blik., veel lawaai en uitlaatgassen... en veel ver- In onze straten kunnen wij niet meer leven, kunnen onze kin deren niet meer spelen: voet ganger, fietser en kind moeten rekening houden met de baas van de straat: «het verkeer». Men heeft steeds getracht de mens aan te passen aan het steeds drukker en steeds snel- !er wordend verkeer. Het falen van heel wat maatregelen doet de vraag njzen of we misschien niet de rollen moeten omkeren en beginnen met het verkeer aan te passen aan de mens waar dit mogelijk is. Biedt het inrichten van «WOONERVEN» in straten waar het kan, ook voor ons land en voor onze stad geen ideale oplossing? In Nederland heb ben de woonerven sinds 15 september 1976 een wettelijke vom gekregen. In een woonerf wordt de straat teruggegeven aan de mens, wordt de straat weer een echte leefstraat en voor de kinderen 'n veilige speelstraat. Er mag niet harder dan stapvoets ge reden worden. De voetgangers en de spe lende kinderen mogen er de hele breedte van de weg ge bruiken, de auto's moeten hen voorrang verlenen. De auto mobilist kan er overal komen, maar hij ontmoet op zijn weg allerlei hindernissen, zoals wegversmallingen, drempels, korte bochten, banken, bomen, planten, struiken, speeltuigen, fietsrekken. Kortom, er gebeurt een volledige integratie van alle verkeerssoorten, maar dan te gen een zeer lage snelheid. Hierdoor wordt de straat weer een verlengstuk van huis en tuin, waarde mensen zich weer vrijer kunnen bewegen. Om de vele positieve dingen welke een woonerf kan bieden, ver heugt het ons dat, zaterdag 1 oktober 1977, een woonerfdag georganiseerd wordt in de Sint Kamielstraat, tussen de Felix de Hertstraat en de Scherre- veldstraat. Wij steunen ten volle dit initia tief omdat hierdoor de woon erfgedachte verspreid wordt en het kan bijdragen tot een NIEUW SOCIAAL GERICHTE STADSVERNIEUWING. Proficiat aan de inwoners van de Sint Kamielstraat en aan de stimulator: de VZW, 'T FAB- RIEKSKEN». Laten wij samen hopen dat onze eigen wetgeving de inrich ting van woonerven ZO SPOEDIG MOGELIJK voor ziet. De CVP staat aan uw zijde. Chris Lievens - Borms Raadslid KLAAR VOOR DE STRIJD Meer dan duizend congressis ten namen zondag II. afscheid van Frans Grootjans ais voor zitter en onthaalden zijn opvol ger: Willy De Clercq. In zijn krachtige toespraak waarschuwde de kersverse P.V.V.-voorzitter meteen de regering. De eerste Minister ontving in dit verband al een duidelijke boodschap. Voorzit ter De Clercq bevestigde hierin dat de P.V.V., net als in het ver leden, tot elk positief overleg bereid is. Nochtans stelde hij als belangrijkste voorwaarde «dat dit gesprek slechts kan plaats hebben als er geen dwang is en de P.V.V. op voet van gelijkheid deelneemt». Willy De Clercq zinspeelde hier zeer duidelijk op 't Egmont- pact, dat hij géén nationaal ak koord noemt, maar een louter politiek onderonsje van partij voorzitters die een regering wilden vormen. Gelukkig be ginnen er reeds velen langza merhand te beseffen dat dit ak koord in zijn huidige vorm en ik heb het reeds eerder in deze rubriek beklemtoond Brus sel groter maakt voor de fran- staligen en de Vlaamse aan wezigheid steeds minder waar borgt. Anderzijds werkte het P V.V.-congres drie dagen lang ijverig aan 'n zeer actu eel knelpunt: de sociale zeker heid. Het Congres sprak zich uit voor een splitsing van dit stelsel. Voorgesteld wordt de niet- arbeidsgebonden uitkeringen, waartoe o.m. de gezondsheids- zorg behoort, langs fiscale wég te regelen. De arbeidsgebonden uitkerin gen, als het stempelgeld en de pensioenen, maar ook de kin derbijslag, blijven behouden in het huidige stelsel. Dit moet echter yvorden vereenvoudigd en strukturele en organisatori sche redenen moeten ertoe leiden dat onze sociale zeker heid opnieuw leefbaar en be taalbaar wordt, zonder dat er van «sociale afbraak» sprake is. Tot de voorgestelde maatrege len van de P.V.V. behoort o.m. de invoering van het nationaal basispensioen, zowel voor loontrekkenden als voor zelf standigen. Tenslotte heeft Willy De Clercq als nieuwe voorzitter van de P.V.V. de toon aangegeven van de oppositie, die de Libe rale Vlamingen bij de hervatting van het parlementair jaar willen voeren. Het congres van de P.V.V. heeft hem het vertrou wen geschonken dat hij nodig heeft om het hoofd te bieden aan een regering, die bij monde van de Eerste Minister en de Minister van Financiën, liberale theorieën verkondigt, maar in de dagelijkse praktijk gebon den ligt aan de meerpalen van het prangende kollektivisme en de versmachtende verstaat sing. Diane D'Haeseleer SOCIALISTISCHE TEWERKSTELLINGS INITIATIEVEN Naargelang de economische crisis zich dieper ingraaft, wordt ook de druk op de openbare overheden sterker om met ei gen initiatieven de werkloos heid te helpen bestrijden. Di verse plannen werden reeds uitgewerkt, waaronder 't plan SPITAELS het laatste in de rij Fundamenteel zijn wij van oor deel dat de openbare overhe den en de sociale gespreks partners samen de plicht heb ben om de werkgelegenheid voor eenieder die kan werken te organiseren. In crisisperioden als de huidige moeten de diverse politieken in eerste instantie op de tewerk stelling gericht zijn en dient men in ruime mate zijn toe vlucht te nemen tot deficit spending. Een orthodox bud gettair beleid in crisisperioden ware rampzalig. Maar hierbij willen wij klaar zijn: wij zijn van oordeel dat de overheden al te lang de werk loosheid hebben beheerd (en gefinancierd) in plaats van de werkgelegenheid te organise ren. Het «aanvaarden» van werkloosheidscijfers als de huidige (7%) kan en mag niet langer! Om diverse redenen moet de werkgelegenheid ge organiseerd. Immer, het verder «hopen» op het automatisch te rugkeren van de volledige werkgelgenheid is ijdel. De klassieke economische meca- nismen zijn niet langer opge wassen tegen de structuurver anderingen die zich in de we reldeconomie hebben voorge daan. Een nieuwe aanpak, waarbij de overheid een veel aktievere rol als organisator en stimulator gaat spelen, dringt zich op. Voorbeelden in Scan dinavische landen en in het groot-hertogdom Luxemburg (WAAR DE WERKLOOSHEID NOG GEEN 1 bedraagt) to nen aan dat een dergelijke ak- tieve tewerkstellingspolitiek kan lukken! Zopas is het plan Spitaels be kend geworden. Het is een so cialistische plan, dat ook in brede kringen daarbuiten goed onthaald werd. Het voorziet in de tewerkstelling van ongeveer 75.000 (jonge) werklozen, be nevens in interessante moge lijkheden voor vervroegde op ruststelling zonder dat het pen sioen wordt aangetast. Het gaat echter nog niet ver ge noeg. 300.000 werklozen terug aan het werk helpen vereist grondige structurele maatrege len. Ook minister VAN ECONOMI SCHE Willy Claes bereidt een tewerkstellingsplan voor, dit voor de Textielsector. Het ligt in de bedoeling van de minster de nodige opties te nemen die de toekomst van de Vlaamse tex tielindustrie moeten veilig stel len. Kortom, enkele maanden so cialistische medeverantwoor delijkheid in de regering laten reeds hun sporen na. Er wordt eindelijk werk gemaakt van een aktief tewerkstellingsbeleid. DE TEWERKSTELLING IN ONZE STREEK Als streek met ernstige econo mische en tewerkstellingspro blemen menen wij recht te hebben op een voorkeurbe handeling inzake tewerkstel lingspolitiek: dit moet gelden zowel inzake overheidsdien sten als inzake tewerkstelling in de privé-nijverheid. Inzake tewerksteling in de overheidsdiensten: meer te werkstelling in het onderwijs - soepeler kïasnormen - over heveling van een belangrijke openbare dienst van Brussel naar Aalst in het kader van de administratieve deconcentratie en decentralisatie, de totstand brenging van een belangrijk overheidinitiatief in onze streek: hier zien wij een mooie kans voor een openbare wo ningbouwmaatschappij, die duizenden (sociale) woningen kan bouwen op gronden ver worven door onze intercom munale Land van Aalst, die on der het socialistische voorzit terschap van Alois Van den Bossche o.a. een dynamisch grondbeleid voert, evenals op andere «sociale» gronden, de opvoering van de publieke in vesteringen, de tewerkstelling van honderden jongeren en werkloze werknemers in het kader van het plan Spitaels voor taken van openbaar nut, enz... Inzake tewerkstelling in de privé-nijverheid, een herstel plan voor de bedreigde textiel- en confectienijverheid in het kader van een dynamische in dustriepolitiek; meer aandacht voor onze andere industriële en commerciële sectoren; promotie-steun in het buiten land voor onze plaatselijke nij verheid; herverdeling van de sociale en fiscale lasten, ma nagement - consult, een ern stig prijzenbeleid voor de afge werkte produkten op het niveau van de consument, e.d. Kortom, het behoud van de be staande werkgelegenheid en de creatie van nieuwe werkgele genheid blijft de eerste prioriteit voor onze streek en het is nu voor eenieder duidelijk gewor den dat dit alleen door een ak- tiever overheidspolitiek moge lijk zal zijn! Martin HUTSEBAUT Politiek secretaris BSP WAT MEER OMTRENT DE WAARHEID OVER SOFI- LAINE Saab-automontage te Meche- len, een meubelzaak te Tor hout, een tekstielfirma te Gent, berichten over ondernemingen die dreigen hun poorten te slui ten of waar het al zo ver is, zijn geen dag uit de lucht. Maar al even vlug valt over de meeste van hen de sluier van de stilte. Zo bijvoorbeeld in ons gewest, «Sofilaine» van Ninove... Het laatste dat men zich in de openbare opinie omtrent Sofi laine kan herinneren, is het be richt als zou wellicht, indien de overheid helpt, een afdeling breiwol met honderdtwintig ar beidsplaatsen kunnen gered worden. Verder gaat wat daar achter schuilgaat, de openbare opinie, de afgedankten en de genen die er wellicht werk zou den kunnen vinden, geen spier aan. En ook van de vakbonden horen we niets. Alleen de BSP Groot-Aalst pakt uit met een motie over de werkloosheid... die niets konkreets bevat en blijkbaar alleen bedoeld is als een steuntje aan de BSP- ministers in de regering. Die afdeling breiwol ter vervan ging van Sofilaine, Sofiwool genaamd, zo hebben wij dan achterhaald, zal er komen, in dien de aandeelhouders nieuwe kapitalen vinden, en in dien het Ministerieel Komitee voor Ekonomische en Sociale Koördinatie bereid is tot een krediet van 15 miljoen frank. En wie zijn dan die aandeel houders? De Generale Bankmaatschap- pij en de financiegroep Brussel-Lambert kontroleren samen bijna de helft van de aandelen van Sofilaine. De banken beheren en beheersen onze ekonomie, de banken boeken reuzewinsten, en alsof hen dat niet genoeg was, en terwijl zij kapitalen beleggen in het buitenland, dwingen zij met chantage gemeenschapsgel den afof ze sluiten de door hen gekontroleerde onderne mingen. En wie hebben we onder de beheerders van Sofilaine nog gevonden? Voorzitter- afgevaardigde - beheerder André De Beir en beheerder Philippe De Beir. Onbekwamen die Sofilaine slecht zouden be heerd hebben? Laat maar va ren die gedachte die in het hoofd van sommige Ninovie- ters zou kunnen opgekomen zijn! André De Beir is beheerder van het bedrijf Weefautomaten Pi canol te leper, dat in 1975 offi cieel liefst 56 miljoen winst maakte, en beheerder van BST-Garens te Kortrijk, waar van we de cijfers van 1975 niet konden achterhalen, maar waar voor het jaar 1974 offici eel méér dan 21 miljoen aan winsten kon verdeeld worden. In de beheerraad van dit bedrijf treffen we trouwens ook voor noemde Philippe De Beir aan als kommissaris en verver, enen Francis De Beir en twee spruiten van een familie Stever- lynck, door huwelijksbanden met de familie De Beir en... met de Kredietbank verwant Want zo gaat dat in dat mooie wereldje dat de Vlaamse arbei dersklasse. zoals alle andere met of zonder zwarte leeuw op geluwveld, bij middel van de banken uitbuit en dan nog eens ons aller geld opeist om bedrij ven in het leven te willen hou den. En wie zegt ons nu met of zonder galgenhumor, of de fa milies De Beir en Steverlynck niet ja dan neen op 'n gezellig onderonsje besloten hebben Sofilaine op te doeken? Sedert wanneer hebben zij Sofilaine in hun greep? Waarom en sedert wanneer willen zij Sofilaine weg? En langs waar moeten de in vloeden nu spelen, langs de Generale Bankmaatschapij en Brussel-Lambert, of langs de Kredietbank, waarin de familie Eyskens, waarvan zoon Mare, staatssekretaris, vader Gas ton, minister, is opgevolgd, steeds een vooraanstaande rol heeft gespeeld en nu nog? Wij menen dat de arbeiders van Sofilaine-Ninove en de werkers over het algemeen van deze belangenstrijd tussen banken en holdings tot en met de ver- lengenis ervan in de regerin gen, niets te verwachten heb ben. Zij moeten hem wel ken nen. Zij moeten doorheen hun vakbonden en de onderne mingsraden eisen dat de boe ken geopend worden en dat de bedoelingen bekend worden gemaakt, met waarborgen van tewerkstelling eraan verbon den. Dit laatste is hun wettelijk recht. Voor wat het eerste be treft kunnen zij zich niet langer tevreden stellen met in 't Bel gisch Staatsblad gepubli ceerde balansen. Wij hebben een tipje van de sluier opgelicht. Vertellen de vakbondsleidingen ons nu over de waarheid omtrent Sofilaine nog wat méér? Ray DE SMET ine— Vandaag, vrijdag 30 september 1977 heeft om 19u30 te Lede etr ge gemeenteraadszitting plaats in de raadszaal van het Kulturs /i. Centrum. 1STOt Het agenda ziet er als volgt uit: proj 1. O.C.M.W. - overdracht aandelen Medisch Soc. Interkomrr 6ma in leren nale Lomberghe 2. O.C.M.W - begrotingswijziging 1977 3. Kerkfabrieken - advies begrotingswijzigingen 1977: advi begrotingen 1978. ||mc, 4. Gemeenteschool ex-Öordegem: vaststelling lokale verlofc _niri(- gen 1977 - 1978 e 9 5. Gemeenteschool ex-Oordegem; toegang tot het zwemb. verhoging vervoerprijs leerlingen. 6. Kennisgeving K.B. 7 juli 1977 benoeming politiekommisar n va goe verar konk stiso ere fi siti omor «te nmal t or enke IDER 7. Kennisname kasnazicht 2e en 3e kwartaal 1977 8. Vaststelling gemeenterekening 1976 - ex-Lede. 9 Ophalen huisvuil - wijzigingen: goedkeuring besluit Kollegjan wa 10. Mechanisatie rekendienst en ontvangerij, princiepsbeslissi sse| 11Reglement uitbating waterbedelingsnet; toekenning verm .nge| dering op abonnementsvergoeding. 9 -■ 12. Buitengewone prestaties princiepsbeslissing 24.2.1977; akteneming van de redenen van de schorsing en intrt king van het besluit. 13. Vaststelling opcentiemen provinciale belasting - te innen d< ietvc de Rijksontvanger 14 Begrotingswijzigingen 1977 nrs. 1 en 2 15 Aanneming statuten Feestkomitee 16. Aanvraag K.B. gerechtelijke onteigeningen (Katstraat) 17. Rooiplan buurtweg nr 89, Olmendreefrede; definitieve va stelling 18. Voetwegen-advies: a) aanvraag gedeeltelijke verlegging nr. 18 Impe b) nr. 145 - ex-Lede: vraag tot gedeeltelijke afschaffing. jfamil c) nr. 123 ex-Lede; idem. 6 hee 19. Verkoop strookje grond Wichelen k die 20. Verkoop deel afgeschafte bedding buurtweg nr. 8 ex-Ledéjjng. 21 Nk/eleringswerken sportkomplex - prijs grondwerk L qe, 22 Vroegere grondverwerving Langenakker en Heiplaswi^9 vaststelling schadevergoeding aan pachter Monii 23. Motie betreffende Brussel en Vlaams-Brabant (ken. Punten aangevraagd door hh. raadsleden: De Brouwer, lollig i Bruyn, Galle, Frans Roelandt, Ruyssinck: feklee a. «hoe is de samenstelling van het Feest- ep Sportkomitee verkzeje pen, is het volgens de statuten en waar zijn deze Is het paritaiL f Hoeveel leden zijn er en wie zijn ze, wie is de voorzitter en door is deze aangesteld P b. «vraag over het trage verloop der werken op het DorpsplefP 9nl Kasteeldreef en omgeving». Geheime zitting 1Gemeentepersoneel - reiskosten 2. Muziekschool - benoeming opzichter 3. Statuut bejaardenraad toepassing op het nieuwe grondgefl en aansteling secretaris 4 Aanvaarding ontslag onderwijzeres-schoolhoofd ^17IV/ gemeenteschool Wanzele. iC/iV De ekonomische krisis spitst zich toe met stijgende werk loosheid, bedrijfssluitingen, gebrek aan investeringen en ka- pitaalsvlucht uit het land. Het arrondissement Aalst blijft een probleemgebied en er is geen vooruitzicht dat de ekonomi sche konjunktuur zal verbeteren. Upen» ij-hou i Hei 'Ck7 4L., Het kapitalistisch stelsel verantwoordelijk Ondanks deze toestand is de linkerzijde er nog niet in ge slaagd de werkende bevolking en de jeugd de noodzakelijk heid van anti-kapitalistische struktuurhervormingen te doen inzien. Het is meer dan ooit noodzakelijk dat de socialisti sche beweging het falend kapi talisme en privé-initiatiefmet een maatschappij die uitslui tend op het winstmotief is afge stemd, aanklaagt als de ver antwoordelijke voor deze situa tie. De taak van de socialisten in de regering De B.S.P. is in de regering ge treden om de werkloosheid te bestrijden, om gedaan te ma ken met een politiek van so ciale afbraak, om aan de so ciale verzuchting tegemoet te komen en om het kommunau- tair probleem op te lossen. De B.S.P. groot-Aalst treedt voorzitter Van Miert bij in zijn vraag dat de regering de volle dige waarheid over de ekono mische situatie zou onthullen. Zij verheugt zich over het wel- vaartsvastmaken van de so ciale uitkeringen, over de maat regelen ten voordele van de gepensioneerden aangekon digd door Minister van pensi oenen Wijninckx, over het C.A.O -overleg voor de open bare diensten, over de inzich ten van onderwijsminister Raemakers om de klasse normen te versoepelen zodat heel vyat werkloze leerkrachten zullen kunnen worden tewerk gesteld. Zij stemt ten volle in met het plan Spitaels dat aan tienduizenden werkgelegen heid zal bieden. Een nieuw ekonomisch be leid nodig Het plan Spitaels is echter noch toereikend noch duurzaam voor een echte politiek van te werkstelling die vooral op een nieuw economisch beleid moet steunen. De B.S.P. groot-Aalst stelt ver trouwen in W.Claes, Minister van Economische Zaken, voor het voeren van dit beleid, voor het bewerken van een herstel in de textielsektor en voor een nieuw ontwikkelingsplan ten voordele van probleemgebie den zoals het arrondissement Aalst. Zij doet beroep op de kristen-demokraten en op alle regeringspartners om in te zien dat economische structuurher vormingen dringend vereist zijn en niet halverwege mogen blij ven steken. Zij drinqt dan ook aan op: industriële overheidsinitia tieven; een demokratische maar effektieve planning van de ekonomie; stappen in de richting van de arbeiderskontrole in de be drijven; een betere verdeling van de beschikbare arbeid door ver korting van de werktijd; de instelling van het f pensioen in de openbare r een rechtvaardiger hld8td' van de belastingen; i ontsi de energiesektor en hqot-Aa dietwezen onder de kontroi hisi de gemeenschap brengejjoor De B.S.P.-groot-Aalst driiit Cn bij de arrondissementele e de p tionale instanties op aan <ip ja partij, naast het regeringstchtc effektief haar eigen gelaaW s en haar eigen opvattingen kom pageert. hierb gese t alst Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktru,u bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerkinP^ De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst r|ncJ1 bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktf qci achterde inhoud staat. |st De ganse leidingsploeg van chiro Sjaloom (St.-Jozefsparochie die 160 leden tellen) hebben tijdens hun planningsweeke^^1' Gen d van d go isi or tfemi Schoonaarde de brief van de jeugdraad van 14.9.77 gericht leden van de algemene vergadering besproken. Met verontwaardiging werd vernomen dat de betoelaging (d 350.000 F) zouden afgeschaft worden. Men gaal materiaal aankop dan zal kunnen gebruikt worden door de jeugdbewegingen. Een i mel te richten VZW zal het beheren WAT ZAL MEN AANKOPEN Uit de keuzelijst vernemen wij dat dit praktisch allemaal materiaal is dat men nu kan bekomen in het ministerie of in de provincie. Het is dus totaal zinloos dit alles dub bel te doen! De leiding van chiro Sjaloom keurt de aankoop van materiaal volledig af. WAT WILLEN WU? Dat men het geld van verschil lende jaren zou besteden om een bos in te richten waar de jonge mensen van de jeugdbewegingen kunnen spelen. Er zijn nu zeker voldoende gronden of bossen van het OCMW die daarvoor kunnen gebruikt worden. Wij hebben dringend een bos nodig waarin ester ten h ziet h nijde men kan spelen Het onderhouden en he leggen van nieuwe speelplc Het ravottcrrcin 'De BiekcLKI totaal verwaarloosd Op het speelplein in het par dc speeltuigen levensgeva geworden. Slechts 3 schot kunnen nog gebruikt worde Op dc parochie St.-Jozef men geen enkel speelterreu heeft men er 3 bloeiende jeu wegingen'" Wij danken het stadsbt voor het vervoer van het kan l[en teriaal naar de vele kamppli tijdens dc vakantie. Deze kan zeker nog beter verzorgt de leid,«H1! CHIRO SJAI WERKTEN MEE AAN DIT NUMMER: Dolf Boel Peter Dauwe Mon De Ghendt André De Groeve René De Witte Roger D'Hondt Lieve Haverals Ghisleen Henderickx Eindredaktie: Roel Van de Plas Willy Hostens Eddy Lamin Wilfried Lissens Mare Marcel Jan Muylaert Jan Strickx Erich Van der Eist Jef Van Hove histc VDSi hera dc Ei svlaj s gel ond d ge' acl Jm w el de |s nar :s zul I nop ir de !s ov Isvlaj eten i Ie ofl ÈT S I wcr P'j v id bi fciecl ple bldkn r dn

De Voorpost | 1977 | | pagina 2