UW WOORD AKTIEKOMITEE BEZINT ZICH OVER DE TOEKOMST TEXTIEL OOK HET DIERENASIEL SINT HUBERTUS ZAL NIEUW ONDERKOMEN MOETEN ZOEKEN O SINT JORIS TUFT DOOD. LEVE JEUGDCENTRUM ZONNESTRAAT 00K DE VZW DIERENBESCHERMING GROOT-AALST VERZOCHT OM MEDEWERKING VAN DE STAD CHIRO H. HART VIERT FEEST 6 - 30-9-1977 - De Voorpost Een gedeelte de aanwezigen het textielpaneelgesprek (SJ) prof. John Van Nadat het Aktiekomitee ter Bevordering van de Ekonomische Ekspantie van het Arrondisse ment Aalst staatssekretaris Mark Eyskens voor een vorig paneelgesprek over de toekomst van onze streek, had uitgenodigd kwam vorige dinsdag in een vergaderlokaal van onze bloemenhalle de textiel- en konfektienijverheid ter sprake. Vier sprekers waren uitgenodigd om in aanwezigheid van diverse personaliteiten en bedrijfsleiders het onderwerp aan te snijden. En of dat interessant was! Van af zijn bestaan heeft het aktiekomitee in zijn studies ge wezen op de overheersende plaats van textiel en kleding in het geheel van het bedrijfsle ven. De evolutie in deze sekto ren werd op de voet gevolgd. Een nare evolutie was dat zelfs, vermits beide takken (de kle ding pas vanaf '72) geleidelijk een daling in de tewerkstel lingscijfers meemaakten. De verdere evolutie daarvan is voor onze streek van kapitaal belang want de textiel en kon- fektie vertegenwoordigen tans nog meer dan 40 in de indus triële sektor. De geleidelijke af zwakking wijst overigens op meer dan loutere konjunkturele faktoren. Het probleem moet in een ruimere dimensie gesteld worden: struktureel, nationaal, Europees en zelfs op wereld vlak. Maar welke moet onze houding zijn tegenover deze evolutie, in hoever is ze fataal en hoe en in welke mate moe ten wij aanpassen zijn zovele vragen die het komitee tijdens 't paneelgesprek wou ten ber de zien komen. Professor dr. John van Water schoot noemde de toestand wel dramatisch maar meende toch dat mag gehoopt worden opeen rooskleuriger toekomst. Op voorwaarde weliswaar dat hier zowel als op EG-vlak een politieke wil bestaat om aan de strukturele problemen een op lossing te geven. Hij pleitte ver der ook voor internationale marktordening (geen protek- tionisme). Het gaf bij prof. sena tor van Waterschoot geen aan leiding tot beaat optimisme, maar toch zag hij enkele licht punten in de huidige duisternis. Jan Van der Veken, socialis tisch vakbondssekretaris en lid van het aktiekomitee, kon de professor in bepaalde zaken bijtreden maar hekelde het ge brek aan belangstelling van overheidswege die vele nijve- raars alsook de vakbonden ont goochelde. Spreker wees op talrijke nalatigheden en mis bruiken, hij belichtte het sociaal aspekt van de zaak en onder streepte tot slot dat het voor de besproken sektoren vijf-voor twaalf is. Piet Van Tittelboom, komiteelid en vakbondssekre taris van de kristelijke syndika- ten deed het allemaal heel overzichtelijk. Na de situatie cij fermatig te hebben doorgelicht somde hij een dertiental oorza ken op van de huidige malaise in de textiel- en konfektiesektor. Volgens spreker is er nu ook geen andere mogelijkheid dan aan de bel te trekken (we heb ben geen vervangingstewerk stelling, de sekundaire sektor is een wezenlijk onderdeel van het evenwicht in onze ekono- mie en daar is de textiel en kon- fektie een groot onderdeel van). Toch stelde hij verschil lende voorwaarden vast die de herleving zouden konditione- ren. Tot slot kwam de heer Robert Van Royen, personeelschef van de Bonneterie Bosteels-De Smeth aan de beurt. Volgens hem is de malaise een echte struktuurkrisis waar dus nog wat kan aan gedaan wor den. Er is dus een zeker opti misme, maar toch wees deze laatste spreker op het gevaar uit de hoek van die mensen die «denken in makro-termen en niet bewust zijn van de reali teit». En verder: «de textielsektor mag niet geofferd worden op het altaar van het welzijn». Spreker belichtte vervolgens uitvoerig de gebrekkige politiek van de EEG-kommissie op het gebied en zei dat als nu, na het individuele optreden van Frankrijk, eindelijk wordt ge dacht aan het nemen van maat regelen dat dat niet te vroeg is. Ook pleitte hij voor de nodige sereniteit en zin voor realiteit in onze betrekkingen met de derde wereld. Volgende week een uitgebreid verslag overdit paneelgesprek. (RDW) Het gesprekspaneel vlnr. voorzitter Ludovic Moyersoen, Roger Van Royen, senator p schoot. Jan Van der Veken en Piet Van Tittelboom (SJ) Zoals we reeds schreven in ons artikel van 9 september U. «Sint-Hubertus hield open deurdag zonder Aalsterse stadsprominenten» rezen er moeilijkheden wat betrof de vestigingsplaats van het asiel aan de Restert te Nieu werker ken. Een definitief besluit over het al dan niet blijven voortbestaan van het asiel aan de Restert was toen nog niet genomen. Vorige week donderdag echter, tijdens het schepencollege, werd unaniem beslist dat het asiel naar een andere vestigingsplaats moest uitkijken. grijpen naar een bnet van «volks vertegenwoordiger» Louis D'hac- seleer gedateerd 29.21976 Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmerking. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. Dc vereniging ter bescherming van de dieren Sint-Hubertus werd tijdens een algemene vergadering op 24 september 1976 officieel ge sticht. Sindsdien richtte deze or- ganisaite een asiel in op de Restert te Nieuwerkerken. Een oude hoeve werd hiervoor omgebouwd. Toen destijds de aanvraag tot de oprichting van een dergelijk asiel gedaan werd werd zoals gebruike lijk een openbaar onderzoek commodo en incommodo uitge voerd. Gedurende de veertien dagen van het onderzoek liepen geen klach ten binnen, noch mondeling noch schriftelijk. De eerste voorwaarde voor een vestiging en het bekomen van een vergunning was positief. De volgende stap die door de stad gedaan werd om de vergunning al dan niet af te leveren was het ad vies vragen van de kommisise voor stedebouw en ruimtelijke or dening te Gent. Het advies luidde hier: ongunstig. Ook aan het ministerie van Volks gezondheid werd advies ge vraagd. Deze gaven een gunstig advies op proef, dit wil zeggen zij bestempelden het projekt als gun stig. maar stelden zeker voorwaar den. Vooreerst waren er de alge mene voorwaarden die van toe passing zijn voor elk bedrijf. Daarnaast waren er echter nog een aantal bijzondere voorwaarden: het asiel mocht o.a. de rust van de omwonenden niet storen. Voorde oude gebouwen moest een dege lijke oplossing gezocht worden. De aflopen dienden aangepast te worden en men moest de nodige installaties aanbrengen om het voedsel van de dieren op een op timale wijze te bewaren. De volgende, en laatste stap die moest gezet worden was dat ook de stad haar advies uitbracht bij monde van de dienst van Schepen De Maght, huisvesting, leefmilieu en grondbeleid Voor de vakantie werd door het stadsbestuur een eerste onderzoek ingesteld. Een advies kwam er echter niet onmiddellijk. De dos siers werden opgeborgen tot na de vakantie. Op het einde van «de grote vakan tie- 30 augustus deed zich echter een nieuw feit voor. Via de politie hepen op de dienst van Schepen De Maght klachten binnen van ge luidshinder. Ook werd een petitie van omwonenden overgemaakt waarin het lawaai aangeklaagd werd. Waarom pas eind augustus deze klacht van lawaaihinder komt op dagen blijft een open vraag. Ten- tijde van het openbaar onderzoek geen klachten, nu zovele maanden later wel. Volgens mevrouw Van Langcnhove waren het de voorma lige asielhoudcrs die door hun on bezonnen handelingen de dieren tot lawaai aanspoorden. De dien sten van het stadhuis menen echter dat het grote aantal dieren die tij dens de vakantie er een onderko men vinden de oorzaak zijn van het lawaai. De binnengelopen klachten maak ten een tweede onderzoek nood zakelijk, een onderzoek dat begin deze maand plaats had. 't Resul taat van dit onderzoek was even eens ongunstig. De diverse adviezen kwamen in een dossier terecht dat op 15 sep tember 11. aan 't schepencollege werd voorgelegd. Unaniem kwam men daar tot het besluit dat er geen vergunning kon toegekend wor den. De rust van de mensen kreeg voorrang op de dieren. Kontakt werd opgenomen met Sint-Hubertus. Momenteel zijn nog besprekingen aan de gang tus sen stadsbestuur en dierenasiel. Het asiel dient noodgedwongen te verhuizen, maar de stad is wel be reid om samen met de verant woordelijken naar een oplossing te zoeken. Een van de voorgestelde oplossingen, die nog dient onder zocht te worden, is dat Sint- Hubertus een gedeelte van de ma nege op het Wijngaardveld zou af huren van de stad voor het onder brengen van het asiel. Indien dit zou doorgaan betekent dit nog niet het einde van de moeilijk heden. Vooreerst betekent het voor Sint-Hubertus terug een financiële dobber. De meeste hokken zijn wel uiteenneembaar, maar er zijn ook de vloeren en afvoerleidingcn die niet kunnen meegenomen worden, die volledig opnieuw moeten aangelegd worden. Daarnaast is er ook het feit dat reeds twee organisaties onderko men vinden in het gebouw. En last but not least is er het feit dat het geen definitieve oplossing bete kent. Het gebouw op het Wijn gaardveld valt immers in een in dustrieterrein, dit betekent dat wanneer er eventuele kopers op dagen het terrein onmiddellijk dient vrijgemaakt te worden voor de oprichting van een nieuw be drijf Dus de tijd dat men er een asiel zal kunnen onderbrengen is niet te bepalen. DE TEGENPARTIJ Naast Sint-Hubertus is er in Aalst ook nog de vzw Dierenbescher ming Groot-Aalst. Voor kort diende ook deze organisatie de opbouwwerken aan haar asiel op Kortenbos stil te leggen wegens klachten van de omwoners. De werken werden daar stilgelegd en momenteel heeft men nog geen nieuw asiel. Hoe gaat nu deze organisatie rea geren wanneer zij verneemt dat de stad samen met Sint-Hubertus naar een oplossing zoekt? De rivaliteit tussen de beide die- renbeschermingsorganisatics kennende is een van de mogelijk heden dat men onmiddellijk gaat waarin deze schrijft: «Mag... rik ten slotte uw bijzondere aandacht vestigen op het feit dat ik dus geen enkele diskriminatie en nog min der welke vereniging ook heb be- nadeligd. Trouwens ik ben nog niet in funk- tie getreden en na 1.1.1977 zal ik ook jiiet aan diskriminatie doen. Ik zal niettemin een onderscheid weten te maken tussen verenigin gen en personen die het ernstig of minder ernstig opnemen met het doel die ze zich hebben gesteld». Het argument diskriminatie zou op het eerste zicht kunnen aange haald worden, maar in feite is er geen diskriminatie. De beslissin gen die destijds getroffen werden aangaande Kortenbos werden ge nomen door het schepen kollege van Hekelgem aangezien het 't grondgebied Hekelgem betrof. Dat Aalst zich niet zou of wou mengen in dit konflikt was maar duidelijk. Nu echter betreft het het grondge bied van Groot-Aalst zelf. De za ken liggen dus anders. Een tweede punt dat diskriminaite uitsluit is het feit dat destijds door hel asiel Sint-Hubertus een aanvraag tot het bekomen van een vergunning voor een asiel werd ingediend. Het ad vies is negatief, maar aangezien het stadsbestuur er is om de men sen te helpen is men bereid om naar een oplossing te zoeken. Een oplossing zoeken is echter geen synoniem voor het pasklaar afle veren van een asiel aan Sint- Hubertus. De stad wil helpen zoe ken om een geschikte ruimte te vinden, maar daarmee houdt dan ook alles op. De vzw Dierenbescherming Groot-Aalst kan hier eveneens van geen diskriminatie spreken aange zien zij sinds 1 januari 1977 de datum dat het bestuur van Groot- Aalst in funktie trad, nog geen en kele aanvraag om medewerking heeft gedaan bij het stadsbestuur. Diskriminatie is dus uitgesloten. Had de vzw Groot-Aalst na I ja nuari 1977 eveneens om de me dewerking van de stad verzocht dan zou haar die ook verleend ge weest zijn, aldus de dienst van schepen De Maght. S.J. Ik wens bij deze te proteste ren door rechtzetting in uw blad. Bij deze ontken ik met klem de inhoud van het arti kel. Sint-Hubertus hield open-deurdag zonder Aalsterse stadsprominen ten in 't bijzonder over de moeilijkheden, waarin onze naam. Simal door het slijk wordt gesleurd, door men sen die blijkbaar niet goed of zelfs slecht zijn inge licht. Het is onjuist, dat wij 's nachts met volle koplam pen en met heel wat tam tam de binnenkoer van de hoeve zouden zijn opgere den en zodoende alle hon den hebben wakker ge maakt Dit gezegde berust uitslui tend op de verbeeldings kracht van degene die ons wilde treffen om zodoende hun eigen belangen uit te wassen Nooit zal ik dulden dat mijn liefde voor de dieren in een ander daglicht wordt ge steld dan deze die ze werke lijk is. Wij hebben het werk in het dierenasiel steeds vrijblijvend, zonder enige verbintenis van kontrakt of iets dergelijks uitgevoerd uit liefde voor de dieren, piffj zullen maatregelen tref fen indien onze naam of persoon nog door leugens wordt besmeurd. Het gezin Simal Misschien wist je het niet, maar deze vrijdag 30 septembat pL een historische dag in de Aalsterse jeugdwereld Vo<*vepe allerlaatste keer zullen de jeugdklubleden van Sint-Joris^n <j, Opengaan en tevens zullen de reeds op een kier geopft;^ nieuwe jeugdcentrumdeuren in de Zonnestraat plechtir genwijd opengezet worden. Vorige zaterdag ging een af- scheidsdansavond door in Sint-Jorisklub. Vanavond 30.9 om 20u wordf iedereen, maar in het bijzonder de stichtende le den (1956) van de v.z.w. en alle medewerkers van het eerste ot het laatste uur uitgenodigd voor de sluitingsreceptie St.- Jorisklub. In de klub zelf (Kei zerlijk Plein 2) gaat die door Daarna begeeft men zich allen samen te 21u naar de Zonne straat om er het eerste glas te drinken in de instuif van het Jeugdcentrum Zonnestraat Naast de danskursus Kwiek in de Maat is er nu reeds in de Zonnestraat de judoklub Hirano-Kwai aan het trainen, is er reeds het Dienstcentrum jestk voor de Jeugd, kan er g^ist. stuifd worden, is Fila Jfwee Aalst reeds postzegels aaian di ruilen en komen stilaan ocjtad gekende hobbyateliers deloord vervolledigen. ituur Hiermee weet u het heetsteen, de naald, de rest volgt bp d gende week. Alleen hebt tinslo recht op de openingsurerjorreh geldig zijn vanaf 1 oktober |en b kijkje gaan nemen zoudenioo-h aanraden, 't zij vandaag al. in de nabije toekomst. »^^T Woensdag: 14u - 23 u iet A Donderdag: 16u - 23 u Iver Vrijdag: 16u - 23 u taris Zaterdag. 14u - 24 u Zondag: 10u-12u30en 13^™ 24u. Bij het ter perse gaan vernamen wij nog volgende gegevens. Bij een telefoongesprek verze kerde Francois De Backer, voor zitter van de Dierenbescherming Groot-Aalst ons dat er WEL een aanvraag ingediend werd na I jan. 1977. meer bepaald op 10 januari van dit jaar. In deze brief werd gevraagd of dc mogelijkheid be stond om van de stad grond en gebouwen af teh uren voor het in richten van een dierenasiel. Elf dagen later, op 2è januari, zou het antwoord gekomen zijn van de dienst 6 op het stadhuis, zijnde huisvesting, leefmilieu en grond beleid. Het antwoord was nega tief. De brief was ondertekend door burgemeester D'haeseleer en chris willcms, stadssekretaris. Tot daar de eerste gegevens. Op 13 september 11. verscheen in een dagblad een artikel over de oprichting van een stedelijk diere nasiel. Naar we konden vernemen is er nooit sprake geweest van het oprichten van een stedelijk diere nasiel, wel had het artikel ook be trekking op het eventueel moeten verdwijnen van sint-Hubertus. Dit artikel dat ook onder de ogen kwam van de vzw Dierenbe scherming Groot-Aalst deed hen onmiddellijk de nodige stappen ondernemen. Advies werd ge vraagd aan de burgemeester en op 15 september 11. vertrok een tweede schrijven, gericht aan de burgemeester, waarin gevraagd werd waarom de 'oudste' vereni ging van Aalst steeds maar achte- ruitgesteld werd. Sinds het ont staan van de vereniging, aldus het schrijven, heeft dc vzw niets dan tegenslag gehad. Eveneens kon moeilijk medewerking van de po litie bekomen worden. Indien de feiten werkelijk zijn zoals ze ons doorgespeeld werden, dan zouden er wel twee maten en gewichten bestaan, of stuwt men het in de richting van de laat ste paragraaf van 'volksvertegen woordiger' D'haeseleers brief (29.12.1976). «Ik zal niettemin een onderscheid weten te maken tussen verenigingen en personen die het ernstig of minder ernstig opnemen met het doel dat ze zich hebben gesteld.»? S.J. Hooi f.nnf? U zal zich afvragen waar schepen Monsieur, Bourlon e buys de fel gewezen snoek vandaan haalden. Iemand fluistei "mP over onze schouders dat schepen De Neve in het begin van dez er week de ruimtelijke ordening van onze stadsparkvijvers is gaa e' bekijken. Heerlijk zeg, drie dagen knusjes hengelen. En dan zo' 'ch rc buit. Of we dat verhaaltje geloven is natuurlijk een andere zaak P Nou da's wel geloofwaardig. RDW-JM In het kader van een verruimde ledenwerving voor het ogenblik zijn er een 45-tal ging gedurende het voorbije week-end in de H. Hartparochie een feest door voor elck wat wils. Op vrijdagavond, vooravond van de viering, kwamen de kaartliefhebbers reeds aan hun trekken met een Belottlng met tal van prijzen als kippen, konijn, flessen wijn. Verleden zaterdag ging dan eerst in de H. Hartkerk een plechtige eucharistieviering door waarna de Chiro een optocht hield door de parochie. In de Kring werd dan na het verorberen van stapels lekkere pannekoeken de aanwezigen vergast op een «Berend-Boudewijn-Kwis» met drie koppels uit de zaal waarna het duo CoCo (Roger De Cock en Paul Coppens van Toneelgroep Nieuw Leven) fel gesmaakte sketches bracht als «de sociaal-assistenten», «bij de psychiater» en-«Jean-Pierreken en Pépé op stap door Aalst» Het hele feest ging door met medewerking van het Ouderkomitee van de plaatselijke Chiro-afdeling .1. ^iC/CltS Ihi r HüSPl /-AAL a linde

De Voorpost | 1977 | | pagina 6