GEEN TREF KRACHT MIDDENVELD BROKKELT AF! JANSEGHERS REDDENDE ENGEL Zege vrucht van enorme inzet Profvoetballers zijn vaak onbeschoft" Aalst-Oostende 0-1 KAVJ>. - A.A. CENT ste Provinciale Boelare - S.K. Aalst 1-2 j4deNationale K.A.V.D.-Eeklo 2-3 SK Lebbeke-VW Hamme 0-0 2(k Provinciale SK Lebbeke geraakt», niet door de Hamse defensie. (HVC) Hamme graaide te Lebbeke een eerste puntje mee. Hier tornt vruchteloos op tegen de versterkte thuisdefensie.. ;en eenzame Wuiten (HVC) ir die sinds vorig jaar !tbalwedstrijden leidt in ns De Bieck is 43 jaar tituut te Dendermondc. linds vele jaren. De ecl i wel dat Fons De Blie afscheid •om heb ip ien ei 'erc S.K. Lebbeke heeft ongetwijfeld voor eigen publiek ont goocheld tegeil een Hamme d&t dan toch niet tot de sterkste teams van eerste provinciale moet gerekend worden. Het ontbrak S.K. zeer duidelijk aan inzet ©n de daaraan gekoppelde strijdlust. Alles bij mekaar mag deze keer doelman De Paepe op het ereschavotje klim men. Mot een drietal schitterende parades wist hij im mers evenveel Hamse doelschoten te pareren zodat zondagavond iedereen in de Lebbeekse clubmiddens ak koord was dat hij aan de basis lag van de é^npunten- winst. Nu kan misschien de Leb beekse aanhang wel aan voeren dat men in laatste instantie had moeten voor zien in de vervanging van de gekwetste Frangois Piessens, ontegenspreke- ljik de meest regelmatige Lebbeekse verdediger, door Bougalem. Maar ook deze laatste scheen nog niet volledig hersteld te zijn viam een sprieverrekking. Ook het uitvallen tijdens tweede helft van Leo Pis- sens (rugkwetsuur) druk te zijn stempel op de be wegingen in het Lebbeek se middenveld. De Schrij ver strachtte zoveel moge lijk de scherven te lijmen maar bleek tenslotte niet mans genoeg om te impo neren rondom de midden cirkel. Velen betittelden de ontmoeting Lebbeke Hamme als een krasselpar- tij. Dat is misschien wel iets te sterk uitgedrukt Maar niettemin onbraken de nodige ingrediënten om d« derbysfeer aan bod te Jiaten komen. In de Lebbeekse voetbal kringen was men dus wei nig opgetogen over de prestatie. Daarentegen bleken de Hammenaars te vreden. Zij wonnen hun eerste punt en waren de mening toegedaan dat ze over het algemeen meer in de wedstrijd waren dan de •lokalen. De verdediging sloot deze maal stukken beter, maar vooraan bleef de afwerking op een laag pitje. Het is vooral daar waar nog moet aan gedokterd worden wil men van de weinig benijdenswaardige laatste plaats weggeraken. Aan huis tegen het niet zo sterke Boelare kan Vi gor alvast voor de eerste zege zorgen. Lebbeke daar entegen: moet het bij Olsa Brakel pogen waiair te ma ken. en dat zal wellicht niet van de poes zijn. E.D.M. Naegels (KAVD) kopt naar het EeklodoeL Zonder sukses (KAVD - Eeklo 2-3) (HVC) Baasrode -Appelterre 0-0 Tegen een goed spelend Appeterre heeft Baasrode zich met man en macht verdedigd. Daarbij kon men nog rekenen op doelman Janseghers die enkele gemaakte doelpunten uit zijn netten hield en werkelijk de luatste hindernis was voor de tahakjongens uit een overwinning, 0111 hun getoonde veldmeerderheid, wel konden verantwoorden. De Baasroodse halflijn, waar Beelens nog naai de goede konditic zoekt, speelde niet zoals we dat van hen u-- wend zijn. De plaatselijke aanvalsijn kreeg dan ook weinig door stroming wat niet belette dat Luk Van der Vreken en Pierre illacrt een mooie kans kregen. Ook Gustaaf Hendrickx en Van Boven speelden zich in de kijker. Al hij al moet de Baasroodse jeugd nog handenvol krediet worden toebedeeld want het is een vaststaand feit dat ze zich hij- wijlen nog wat onwennig in de strijd werpen. De toekomst is zeker verzekerd want wie op een dergelijk kontingent jeugdige Net zoals tegen Torhout kwam Dendermonde weer met flitsende momenten de eerste schermutselingen betwisten. Daar kwam trouwens een verdiend doelpunt uit dat werd ingeleid door een vrijschop van Van deh Dungen die het hoofd van Maes vond. De Dendermondse achterspeler verlengde het leder tot een klaar- kijkende Nijs die vanuit een moeilijke hoek raak trof. Eeklo kon na dit openings doelpunt wel het evenwicht herstellen. Veel gevaar kwam er echter niet meer omdat de de fensies een goede partij ver- tolkten. Van den Dungen, licht gekwetst tijdens de opwarming, verdween na 27 min. definitief van het terrein en werd ver- vangen door Guido Catrysse die er ook al niet veel van terecht bracht. Alleen Schelfout bleef in het middenveld zwoegen doch kwam naar het eind be grijpelijk kracht te kort om de laatste aanvalsgolven van de bezoekers te keren. Eeklo scoorde op slag van rust toen de plaatselijke verde diging een „boulevard" open trok voor de doorspurtende Leemans die met een vlak schot de bordjes gelijk hing. 1-2 werd het onmiddellijk na rust toen Nagels pardoes over de bal trapte en de goed gevolgde Van Puyenbroeck het geschenk met beide handen vastgreep. Diezelfde speler kreeg twee minuten later weer een gouden kans doch miste op een niet. Paars-blauw sloeg dan wel terug en toen Nagels op rechts een opening schiep en vanop 25 meter afdrukte deed het hoofd van Antheunis het leder van richting veran deren. De bezoekende doelman kon het leder slechts nakijken. Eeklo nam nu het initiatief re soluut in handen. Pogingen van Vloebergs (nipt over) en Leemans (in handen van Hof man) waren evenveel waarschu wingen. Sensatie kregen we in de 77 min. toen Guido Catrysse van ver naar doel knalde, het leder nipt over vloog... en scheidsrechter De Zutter met breed gebaar naar de midden stip wees... tot men hem op zijn vergissing wees en doel man Bobelijn weer mocht uit trappen. Zeven minuten voor het einde zou Vloebergs een inzenden van De Moor in doel omzetten terwijl een doelpunt van Hillaert wegens vooraf gaandelijk buitenspel werd af gekeurd. Op de laatste minuut ging een kopstoot van Maes via de bovenkant van de dek- lat buiten. (mvw) Dinsdag 18 oktober te 20 uur Nu dinsdag te 20 uur wordt de nieuwe lichtinstal latie op het voetbalstadion van Grembergen officieel ingewijd. Dat gebeurt ter gelegenheid van een voet balwedstrijd die de plaatselijke paars-blauwen te gen tweede nationaler AA Gent ofte La Gantoise brengt. „We hebben er 75 jaar op gewacht" zei zondag de speaker met dienst... Wordt nu ook een nieuw tijdperk ingeluid mikken op promotie. Om als internationaal te fluiten is hij te laat in hoogste afdeling ge komen, maar daar tilt hij niet zwaar aan. Ik ben erg tevre den met wat ik in die rela tief korte tijdspanne heb be reikt. Er zijn toch maar veer tien scheidsrechters in eerste nationale en als je daar bij- hoort is dat toch een refe rentie. GEEN KLEIN BIER Arbitreren in de liga is vast geen klein bier. „Het grote verschil met de lagere afdelin gen is vooral een kwestie van snelheid, vertelt Fons De Blieck. Het vereist een voortdurende concentratie, die werkelijk geen seconde mag verslappen, want de belangen die op het spel staan zijn werkelijk groot". Over de houding van de be roepsspelers is Fons De Blieck ook niet erg mild. „Ze gedragen zich voortdurend als kleine jon gens. Ze zijn meestal bestendig ontevreden en bovendien soms vreselijk onbeschoft. Ik geloof nochtans dat de arbitrage in België echt niet moet blozen over haar peil. Een scheidsrech ter blijft natuurlijk ook een mens en kan zich als dusdanig vergissen, maar als een club aan het einde van het seizoen eens de optelling maakt van de keren dat ze meent door scheidsrechterlijke vergissingen te zijn benadeeld en van die keren dat dat ze door scheids rechterlijke vergissingen zijn bevoordeeld dan ben ik vrij ze ker dat de balans zowat overal in evenwicht zal zijn. Fons De Blieck vertelde ons ook dat een zaterdagavond- match eigenlijk moeilijker te leiden is als een andere op zon dagnamiddag. „Toch fluit ik liever op zaterdagavond. Er is dan meer ambiance, maar je voelt ook dat zowel 6pelers als puhiek zich meer laten gaan, er heftiger tegenaan gaan". Hoe ziet een wedstrijddag er eigenlijk uit voor een scheids rechter „Wanneer we de verplaatsing maken met de trein, dan wor den we door een afgevaardigde van de club afgehaald aan het station. Een scheidsrechter is verplicht minstens één uur en een kwart voor de aanvang van de wedstrijd in het stadion aanwezig te zijn. Na de wed strijd gaat iemand van het clubbestuur met de scheidsrech ter eten. „Vroeger kregen we gewoon iets te eten in onze kleedkamer, maar daar is dan reactie op gekomen van de scheidsrechters, je eet thuis toch ook niet in je vestiaire of in je badkamer, en als je zoiets dan algemeen maakt dan kan er ook van beïnvloeding geen sprake meer zijn". Boelare - S.K. Aalst is zeker geen zoutloze wedstrijd gewor den. Daaraan was de verrichting van de Aal stenaars zeker niet vreemd. S.K. diste inderdaad een van zijn beste presta ties van het huidige seizoen, op en wiste dan ook de opeen volgende nederlagen van Ronse en Lebbeke uit. De oranje, groene verdediging die voordien zevenmaal werd gevloerd, stond nu op stevige grondvesten en begaf niet. Het eerreddend doelpunt van de thuisploeg kwam inderdaad uit strafschop. De overwinning, die onder geen enkel beding kon worden betwist werd inzonderheid be werkt door Aldo Mature die dan ook van trainer Bracke de hoogste onderscheiding kreeg. Op de koop toe onder streepte Maituro zijn goede prestatie met de twee doel punten, die zeker mochten gezien zijn. Nummer een was een onhoudbare kopbal en ook op nummer twee had de Boe- tere doelman geen kijk. Zo hard werd de bal in de uiter ste hoek gevlamd. Wie ook een opmerkelijke partij ver tolkte was Arnold Van Cau- teren. Deze had de niet ge makkelijke en zelfs ondank bare opdracht de geroutineer de De Stuer zoveel mogelijk uit de wedstrijd te houden. Het is hem tenivolle gelukt want de Stuer kwam nooit 'n ideale omstandigheden bij de bail. S.K. Aalst bracht zijn zege voor mekaar in de eer ste periode en in een zeer korte tijdspanne die zioh van de dertigste tou de vijfender tigste minuut situeerde Slechts in het eerste kwar tier gaf de tegenstander de in druk te willen forceren doch toen toonde de Aalsterse ver dediging haar degelijkheid. S-K kreeg daarna onbetwist baar meer greep op de match was gevaarlijker en benutte twee prachtkansen. In de 2e speelhelft heeft S.K. dan zijn voorsprong kunnen beveiligen alhoewel het na het tegendoe. van Boelare toch nog een paar keer wankelde. Hebben we reeds Maturo en Van Oauteren als beste Aalste naars geciteerd, dan speelde Roger Van Dijck opnieuw een goede wedstrijd, terwijl Mi- chiels zich nu beter kon uit leven. Neyskens was nu de echte opruimer en doelman Meersman speelde feilloos Kortom een hoopvolle verrfch ting van S.K. Aalst in het vooruizdcht van het derby- nummer met F.C. Dender leeuw dat nu zondag aan de «Haring» wordt gespeeld. J.V.H Tuyaerts (E. Aalst) wordt gevloerd en wacht de reaktie van ref Schillemans af. (EL) Appels verdiende een drawn bij leider Vrasene. (V) man is een beetje gaan rusten in het vooruitzicht van de van vanavond, maar ik haal hem wel even voor jullie" echtgenote van Fons De Blieck, de Dendermondse Gente en blijkbaar tot eenieders voldoening 's lands hoogste afdeling, is 43 jaar en werkt als huismeester in het Rijks te Dendermonde. Voetbal is zijn grote hobby en dat vele jaren. De echte voetbalfans herinneren zich wellicht dat Fons De Blieck doelman was bij Racing Gent toen nog in tweede afdeling speelde. één kadettenwedstrijd geblazen, één scholierenwedstrijd, geen juniores, een paar reservemat chen en na hooguit zeven wed strijden floot ik al de eerste ploegen in derde provinciale af deling. Ik heb natuurlijk toen heel wat controles gekregen en die con troleurs kennen hun job. Ze hebben erg vlug door of je iets in je mars hebt of niet en wanneer ze menen dat er iets in je zit dan ga je natuurlijk erg vlug vooruit." Na één jaar kwam Fons De Blieck dan in de eerste provin ciale reeks terecht en hij deed het zo voortreffelijk dat hij spoedig naar Bevordering pro moveerde. „Zeven seizoenen heb ik in de derde en vierde nationale afdelingen gearbitreerd en dan is de grote stap gekomen. Het is trouwens ook de moeilijkste, nl. die van derde naar tweede nationale". Fons De Blieck kan niet meer heb met Racing Gent eigen de aftakeling meegemaakt, ik ben net voor de vertrokken. Ik heb een tijdlang hij Gavere ge- maar uiteindelijk ben de actieve voetbalsport In feite was ik bang eind van mijn actieve nog een zware kwet- op te lopen die mij mis- definitief van alle sport- zou ontrekken. Voet- me echter te lief om van te nemen en heb ik geopteerd voor carrière als scheidsrechter". Fons De Blieck kan je dat hij een echte blitz- eeft gemaakt in de ar- Hij heeft inderdaad tien jaar wedstrijdlei- c achter de rug. „Daar komt 2 'urlijk ook een deel geluk Irlilron Jfc ben vrij laat met de arbitrage en moet het vlug gaan wil je iets bereiken. Ih heb maar

De Voorpost | 1977 | | pagina 17