Zwarte tol JEUGD E STOOMTREIN AN HALF ZEVEN! VAAR BLEEF DE KONDITIE? AANGENAAM OM VOLGEN!! GEEN AKKEFIETJES VOOR STREEKPLOEGEN 4de Nationale Trofee fiucanor - De Voorpost KLJ Temse vaandeldrager VOOR HET WEEKEND VOLLEYBALKALENDER G. OENDERMONDE NOG ZONDER PUNTEN! ER ZAT MEER INI Geel en tweemaal rood voor Schellebelle Naar de leiding Lebbeekse dames IEDEKERKE - V.C. M. LEBBEKE 0-3 (standen 5-15, 6-15, 9t15 oo ral eer men in Liedekerke beseft ha<l dat de wedstrijd oor scheidsrechter Herman in gang was gefloten, had Lebbe* 'at al ©en 0-9 op het bord. Zonder veel problemen overigens n ndat de bezoekers onmiddellijk een dergelijk hoog tempo "as Weerden dat Johan Aerts en Patrick De Letter vrijwel de Beds voor ongesloten bloks kwamen. handig apparaatje werd daar voor aangeschaft zonder een wirwar van draden en aan verwanten, tenminste wan neer men dan wei in de juiste opening spreekt. Hal verwege de 3e set konsta- teerde Maurits Van Damme echter dat hij reeds enkele minuten in de verkeerde hoek zat te praten. Nu ja, wat op het veld gebeurde trok inderdaad aille aandacht (mvw) Rogiers, nu in de ploeg, de|eelde een van de gaafste edstrdjdetn doe we van hem zagen. Niet alleen in de 11 elverdeling maar ook aan- ^pliend bereikte hij een hoog rent. Etienne Van induyt liet eveneens een t.h. optekenen. Geert erts was goed zonder meer n rwijl Ronny Van dien Broeok d® et een sobere möiar erg 4 fidënte prestatie het zes leik afsloot. 2e set was trouwens een 2 J trouwe kopie van de le. 'r a 0-4 werd het 2-6. 3-9 en EIjl3. Met 0-2 kon er hetLeb- Ice van zondag niet veel ier gebeuren. We speelden =5 uwens amper 28' om die ind te bereiken. De derde kwam Liedekerke aan de tSng (1-0) doch bij 5-5 lat de bezoekers tot 2-4 ren weggevlucht, konden mannen Van ex-VK Aalst gmy De Pierre aanklam- Eens 6-8 op het bord omde Lebbeke naar een betwistbare 0-3. Ogschikking Lebbeke en VW Temat •1) 4 p; 3 Lennik en Wer- (6-3) 4; 5 Kortenberg 3) 3; 6 Beveren (5-4) 3 p; 3hièvres en Zwevegem (4r4) 3 p; 9 Aalst (3-6) 2; 10 Bissegem, Kortrijk en Liede kerke (1-6) 2 p. TRAINER M. VAN DAMME: GEMAKKELIJKER DAN VERWACHT" „Onze ploeg heeft knap ge speeld, aldus trainer Maurits Van Damme die niet me* zo 'n gerust gevoel nöiar lae dekerke was afgeredst. „Het is onze 2e weerwraak op 2 weken, aldus de Lebbeekse oefenmeester, „2 seizoenen ge leden verloren we ook na heel wat strubbelingen bij Liedekerke. Ik geloof dat we ze dat nu wei betaald gezet hebben". Toch van de partij was Dirk Nobels, die enkele uren vergunning had verkre gen om op te treden. Uit eindelijk kwam hij niet op het veld. „De ploeg draaide te goed om wijzigingen aan te brengen en het risico te lopen dat er wat hapert. Ik waardeer nochtans de hou ding van Dirk die bewijst een klubspeler in hart en nieren te zijn", aldus Maurits Ven Damme. Tenslotte nog een plezierige noot 0111 te eindigen. Elke wedstrijd van de Lebbeekse fanionploeg wordt opgenomen op bandrecorder. Een erg Eddy Van Peteghem (Juventus Zele) oogstW m°t volleybal- klub Lebbeke destijds heel wat suksessen en is nu een onmis- lMtre pion bij de' Eerste Provincialers. (mvw) K. AALST - LENNIK 2-3 standen 15-9, 9-15, 15-5, 5-15, 5-15 heroptreden van Jaak Rasschaert heeft VK Aalst W«I eer ruggegraat gegeven al was dat tenslotte niet jgenoeg om [en het pas gepromoveerde en klein van gestalte maar Bl spelend Lennik sukses te hebben. VK Aalst heeft) noch- 08 de handschoen opgenomen en. we kunnen het wat naief emen al wag er anderzijdsook heel wat moed voor nodig, pper het tempo gevolgd dat door de snel spelende bezoekers rd opgelegd- ineenstorting van de atselijken was echter dra- tisch Met een mooie 2-1 irsprong zat een overwin- g zeker bij de mogelijk en voornamelijk ook om- de blauwhemden bij 3-3 de vierde beurt ogenschijn. nog fris aan het net nden. Lennik ging echter (4-6) en bij de eerste sterse time-out kon men het ergste vrezen 8). nnik stelde gelijk en ging de rust onmiddellijk op aifer elan verder (1-3 en 4-6). Bij de kampwisseling (4-8) was de bezoeker niet meer te stuiten. Bij 4-11 scoorden de thuisspelers hun laatste puntje van de partij. Lennik ging, met twee punten aan de haal, verdiend, want ook de fysische paraatheid is een on ontbeerlijk onderdeel van het moderne volleyball. Wie be doelde wedstrijd heeft gezien zal aan deze woorden zeker niet meer twijfelen. De gastheren waren nochtans ook in mineur begonnen. Lennik had enkele snelle kombinatdes met steek op positie IV succesrijk af gerond en leidde met 1-3. Het du(> Lauwers-Rasschaert liet ech ter weer gelijke stand opte kenen (3-3). Nog eenmaal kwamen de bezoekers op voorsprong (3-5) doch onder Impuls van een goedspelende De Geyndt werd het 7-6. Aalst speelde met meer rou tine en kon die minieme voorsprong verder uitbouwen (12-8) om tenslotte zelfs de set binnen te rijven, zij het dan dat die setbal wel en terecht, door de bezoekers werd aangevochten wegens out-baldoch wat is ten slotte één foutieve beslissing Toen Aalst in de tweede beurt een 0-2 onmiddellijk omzette in 3-2 was dat weer een hoopgevende omwente ling Het herhaaldelijk falen van Philips,, slechts in de vierde set zagen we een glimp van zijn rijke mogelijkheden; lag aan de basis van de bezoekende doorbraak (4-6) die verder via 6-10 naar 7-13 en de uiteindelijke gel'jko stand gleed. De derde set waren de thuis spelers werkelijk outstanding. Het werd onmiddellijk 5-0 en op 9-1 zag men bij Lennik wel sterretjes. De Brabanders zouden op 11-3 nog even het initiatief nemen doch verder dan 12-5 kwamen ze niet meer De rest vertelden we al. Het werd dus geen thuis overwinning voor VK Aalst, de partij van komend week end op V.W. Temat is ook al geen sinecure zodat we terecht mogen veronderstellen dat de klub van sekretarls Van Mossevelde ook volgende week nog met een rode lantaarn zal opgescheept zit ten tenzij natuurlijk er een klein wonder geschiedt... of zijn die de wereld al uit (mvw) PROVINCIALE ZELE - K. ZELZATE 3-1 1 standen 15-11, 15-4, 14-16, 15-10 tt ontbroken van Meys, wegens beroepsbezigheden, heeft aan n den Berghe de kans gegeven zich als een I volwaardig ionspeler op te werpen. Zelzate is wel niet meer de top- teg vai^ weleer doch bezit nog genoeg ervaring en entoe- sme om het de moeilijksten het leven zuur te maken- doch kon deze weelde niet lag dragen (9-8). Juvenes moest miniem boni enkele minuten met hand en tand verdedigen doch kon geluk kig snel daarna een kloof slaan (11-8). De gasten kwa men nog wel even terug (11-10) doch werden dan de finitief op achterstand ge plaatst. Dat was de bezoekers wel even over hun petje gegaan. Juvenes nam in de tweede set onmiddellijk een redelijke VB 2) bleek al onmiddellijk in eerste set toen de be kers onmiddellijk met 0-2 gen leiden en deze kleine irsprong enkele services het bord kon houden, dat Zele had gemilderd liepen de kanaaljon- kta u weer de vrijheid tege- "et (1-5) doch werden toen nU' ounterd door een attente el ilsploeg die blijkbaar er- '<la3 is nattigheid voelden. (5- zate kwam dan nog een va ll aan de leiding (6-7) >tre voorsprong (5-0) en geraakte zélfs op 9-1. Na een kwar- tierje stond de thuisploeg op een veilige 2-0 voorsprong. De derde beurt bewees echter dat de Ze'.zatenaars niet zon der ambities naar Zele waren afgezakt. Ze geraakten zelfs aan een 1-7 boni met een 3-9 verlengstuk De plaatse lijke "spionkK>p" liet zich toen even gelden wat de thuisploeg aanzette even op een hoger torental te gaan draaien. Dat bracht wel re sultaat mee wat in een mum van tijd stond de 9-9 gelijke stand op het bord. Zelzate zou zich over deze, voor hen dramatische wending, knap heenzetten en weer gaan le' den met 9-13. Die achterstand heeft de thuisploeg niet meer kunnen ophalen al brachten ze wel nog een 12-14 op. Met nipte cijfers milderde Zelzate (2-1). Dat de plaatselijken zich dit maal niet zouden laten ver rassen werd al onmiddellijk duidelijk uit de setstart (7-2). Toen knaagde Kuhtman wel erg hartstochtelijk aan die achterstand en geraakte via 9-4. 9-7 aan een 9-1- voor sprong. Met Goossens aan de opslag bleef die voorsprong niet lang gelden In een ruk stond een 14-10 op het bord en kon de Zeelse aanhang juichen. Verdiende overwin ning met als uitblinkers Van den Berghe en De Maes- schalck. (MVW) Toch drastische wijzigingen in de Trofee Rucanor-De Voorpost waar Moerbeke wel Hel leiding neemt met 26 p-, voor Kruibeke 25 p., Rons« en K. Temse 24 p. De verdere rangschikking ziet er uit als volgt 5) H. Temse 22 6) Geraardsbergen, Heurne) 21 7) Denderhoutem, Juv. Zele, Kukl. Aalst 19 10) Stekene, K. Zulte, St.-Mariakerke 18 13) Oudenaarde, Kemzeke, M. Gent, Denderwindeke, Zottegem 17 p. 18) Bazel, Vosselare, A. St.-Niklaas, Eeklo 16 p.; 22. R. Lede- berg, Appelterre, K. Zelzate, Zomergem 15 p. 26) Baasrode, Gavere, Kang. Aalst 14 29) Nieuwkerken W., Aai gem 12 31) Nazareth, M. Deinze 11 33. Spr- Zele 10; 34) NS StsAmandsberg 5; 36)BerIare 4 p. In de individuele rangschikking krijgen we Erilti Raes (Kemzeke) Proost J- (Stekene), De Pessemier (Kukl. Aalst), Kurt Heyninck (A. St.-Niklaas), Goiris H. (KLJ Temse), Van Hecke (Kang. Aalst), met 8 punten aan de leiding. De Lamper (H. Temse), Landuyt (J. Zele), Chardome E. (Bazel) Van Landeghem G. (K. Temse). 6 p. De Maesschalk (J. Zele), Van de Velde L, (H. Temse), Tinck (II. Temse), Callebaut (Kukl. Aalst), E. Pieters (Baasrode). (mvw) De eerste set liep Aalst on middellijk tot 0-3 uit doch kon de reakt'e van de plaat selijken niet afdoend opvan gen (10-3). Het pleit wel voor de inzet van de bezoe kers dat nog negen punten werden behaald Onder impuls van uitblinker Denis Van Landuyt toonde Kang. Aalst zich heel wat aktiever in de tweede beurt. De afgetekende gelijkmaker spreekt voor zich zelf. De reaktie van Zomergem was, zo ge wilt, zelfs nog duide lijker De vierde beurt ging erg gelijkopgaand met de be zoekers steeds licht in de meerderheid. Dat kwam ook tot uiting in de eindafreke ning. In de ultieme beurt zouden de Aalstenaars nog eenmaal leiden (0-3) doch konden niet beletten dat Zomergem, via De Vliegher en de gebroeders Maenhout naar 8-3 zou ste venen. Het werd wel nog 8-5 doch bij 10-6 was Zomergem ronduit de betere ploeg op het veld. "De drastische ploegwijzigin- gen werden nog niet volledig opgevangen", aldus sekretarh Paul Hoste die er nochtans op drukt dat de Kangoeroes dringend aan winst toe zijn wil men de komende weken niet in konstante degradatie, angst leven. Alleen de vrees al kan de mentailitelt der mate vergiftigen dat de pres taties op het veld er onder lijden. (MVW) HEREN le Provinciale zaterdag 16 uur Kan. Aalst - Gavere zaterdag 19u.30 J. Zele - Ledeberg 2e provinciale A zondag 10u.30 Sp. Zele - Kemzeke zondag lOu-30 K. Temse - Kukl. Alaflst zaterdag 15 uur Berlare - A. St.-Nikflaas zaterdag 19 uur Eeklo - 3e provinciale A zaterdag 16 uur M. Belsele - Kalken zondag 9u 30 Sp. Dendermonde- Wachtebeke 4e provinciale B Zaterdag 18 uur V. Kemzeke - Z. Zede zondag 10u.30 Belsele - Wichelen zaterdag 17 uur G. Dendermonde - St--Pauwels zaterdag 19u.30 Schellebelle - Appelterre n 4e provinciale D zaterdag 15 uur Kukl. Aalst H - St.-M. Oudienhove zondag 10u30 Oudegem - Borsbeke DAMES le provinciale zondag 17 uur G Dendermonde-Assenede 2e provinciale C zaterdag 16 uur V. Aalst - D. Wetteren zondag 10u.30 Lovendegem II - Berlare zondag 15 uur Br. Merel beke - Baasrode zondag 10u.30 Wikkelen - J. Zele JEUGD miniemen zaterdag 15 uur J- Zele - Belsele kadetten A zaterdag 9u30 Waasmunster - J. Zelie De lottrekking van de beker van Oost-Vlaanderen heefti voor onze streekploegen het onderste uit de kwaliteitsmand ge haald. Bij de dames krijgt G. Dendermonde de derde nationa- ler Erwetegem tegen zich. Normaal een ploeg die «te pakken» is doch met het huidig prestatiepeil van de Gilvocmeisjes voor ogen, een zaak die te duchten is. Ook J.Zele had zich wat zachters als eerste provincia- ler P. Kruibeke kunnen voor stellen. Bij de heren kan VK Aalst een ronde verder geraken wanneer het K. St.-Niklaas uitschakelt. Zeker geen on overkomelijke opdracht. De "kevers" wipten voor eigen publiek nochtans de huidige leider in tweede provinciale G. Geraardsbergen terwijl ze in de kompetitie nog niet eens wonnen. Als de Klaasjes hun seizoen willen toespitsen op de beker zal VK. best op zijn tellen letten. Kalken mag voor eigen publiek de bevorderingsklub J. Wondel- gem ontvangen. Er op be trouwend dat de Gentenaars wat last zullen krijgen met het buitenterrein., en won deren zijn de wereld nog niet uit De Z. Zele moet op be zoek bij "giant-killer" Ninove dat tweede nationaler St. NL klase wipte. Geen onoverko melijke opdracht Kang. Aalst moet Nazareth ontvangen een klub die het vorig seizoen ook erg ver schopte in de beker. Juv. Zele ontvangt Zottegem en krijgt daarmee een "affiche". Zottegem verloor namelijk de finale van het Juvenestornooj en maakte toen propaganda voor de komende bekerwed strijd. als stond het in de sterren geschreven Lebbeke trekt naar de derde nationa ler WST St.-Amandsberg en als men zelfs Wetteren kan doen beven; natuurlijk dient er dan wel met geloof in eigen kunnen begonnen Kukl. Aalst trekt naar R Ledeberg, een ploeg met vee: aspiraties die echter tot he den nog niet bevestigde. DAMES G. Dendermonde - Erwetegem J. Zele - Kruibeke HEREN K. St Niklaas - VK Aalst (13-11 10.30) Kalken - Wondelgem J. (11-11 15.00) K. Ninove - Z. Zele Kang. Aalst - Nazareth J. Zele - Zottegem WST St Amandsberg - Lebbeke (12-11 20.00) Ledeberg - Kukl. Aalst (MVW) 2o provinciale STEKENE - KUKL AALST 3-0 setstanden 15-11, 15-11, 15-9 Deze wedstrijd werd wegens dé inhuldiging van de sporthal te Stekene in de grensgemeente gespeeld. Veel geluk heeft di® feestelijke dag dqf Aalstenaars niet gebracht want tijdens de wedstrijd van de invallers kwam Lieven De Roo zo ongelukkig ten val dat hij met een zware spierscheuring naar het hospi taal te Sint-Niklaas diende gebracht. Callebaut en De Roo zullen enkele maanden afwezig Wij ven. A ST.-NIKLAAS SPR. ZELE 3-0 De leiders in 2e provinciale De hoofdwedstrijd was am per een 10-tad min. oud toen Pol Callebaut, een der betere spelers bdj Kuklos, m©t g®~ scheurde gewrichtsbanden aan de enkel, eveneens naar St.- Niklaas mocht. De stand was toen 1-7 in Aalsters voordeel. Een domper op het entoesiasme van de bezoekers. Stekene kon het evenwicht herstéllen en won de eerste beurt. De 2e beurt ging Aalst wilskrachtig verder. Tot 8-10 bleef men ledden, kreeg het daarna wel moeilijk en miste de nodige homogeniteit om de Wase aanval af te slaan. (2-0) Stekene voelde nu de over winning in het bereik, ging de 3e beurt vooral hard aan vallen en kon op een 3-0 zege aansturen. Geen ver diende nederlaag voor de be zoekers die werkelijk meer in hun mars hadden. VOLLEYBALL DAMES Op het moeilijk te maneuvreren Kruibeke heeft G. Dender monde toch een set gepikt. Dat gebeurde In de tweede set nadat Kruibeke een 15-1 set had gewonnen.» een opslagpar tijtje van de plaatselijke Marita Van Lierop waartegen de bezoekende meisjes geen verhaal hadden. A hadden geen moeite om de Zeelse bezoekers te verslaan. BAASRODE BERLARE 30 Setstanden 15-5, 15-6, 15-4 Eenrichtingsverkeer met de thuisploeg doorlopend als de beste in een' wedstrijd waar bij Berlare zich goed verde digde doch te zwak uitviel om de plaatselijken werkelijk in gevaar te brengen. Uit blinkers bij de thuisploeg waren De Rijcke, Ward Pie ters en De Clercq. (mvw) De wedstrijd Kukl. Aalst - J. Zele voor scholieren is een goede partij geworden waarin de Aalstenaars in de vierde set ®®n 14-10 voorsprong lieten teloor gaan. Setstanden waren 11-15, 15-9, 9-15 en 14-16. Bij de miniemen kwam J. Zele aan een 0-3 nederlaag tegen Erwetegem. Bij de kadetten won J. Zele met 3-0 van R. StvNiklaas. Na een spannende wedstrijd wonnen de juniores van Kang. Aalst van hun leeftijdsgenoten van Michelbeke met 3-2. (mvw) ZOMERGEM - KANG. AALST 3-2 setstanden 15-9, 4vl5, 15-1, 10-15, 15-6 Men is niet erg tevreden uit Zomergem teruggekeerd. De ne derlaag die men dolgraag; had vermeden om die schamele nul op het akticf weg te vagen, is er toch gekomen na een partij waarin de Aalstenaars nooit onder lagen ®n kansen te over hebben gehad om de twee punten mee naar huis te brengen. Gilvoc kwam in de 2e set op een 0-8 voorsprong en be hield 2 punten tot op het einde (13-15). De 3e beurt was van goede makelij (15-12) terwijl Dendermonde in de 4e set tot 8-8 gelijke tred hield), doch dan moest haken (15-8). Baasrode kende geen proble men met een zwak Loven degem n. Hetzelfde is geldig voor Berlare dat met 15-0, 15-9 en 15^5 afstand nam van een moedig Volta Aalst. Ondanks de regen en de wind werd Lede Juv. Zele een aangename partij waarin de bezoekers in de 3e en 4e set meer durf aan de dag legden en via Katleen Christdaens en Marleen Goossens aan een overwinning kwamen. Setstanden waren 4-15, 15-5, 7-15, 10T5.Marleen De Kegel kwam op het einde van de 4e beurt in en liet onmiddel lijk haar stijgend formepeil bewonderen. VOLLEYBAL VIERDE PROVINCIALE De wedstrijd van Schettebelle te Kruibeke tegen het plaat- saMjke Vitesse ós op een kleurenkaart uitgedraaid. In dé 2e set.kreeg Dirk Uyttenhove geel,'in de 3e zelfs roocf terwijl ook Christiaan Titeca eveneens op een rood kartonnetje keek \'?n de sterk home-getinte scheidsrechter. Setstanden van deze nipte verüespartij waren 15-13, 15-11 en 15-13. Hofstade won de volle inzet van een dapper spelend Oudegem met 15-10, 16-14 en 156. Oudegem blonk; uitJ door een goed blok. Spijtig natuurlijk voor Oudegem is dat de eerste wedstrijd-met-vergunningen op een nederlaag moet uitdraaien. De partijen tegen TT Ninove en SLiMaria-Oudenhove worden inderdaad twee forPaütnederlagen. De Zeven Zele heeft &®®n problemen gekend om Sinaai met 3-0 en 15-3, 15-10 ei( 15-2 te kloppen. Z. Zele zat op het ogenblik met de leiding in handen. G. Dendermonde speelde slecht bij Kallo en venloor met, terwijl Wichelen met 3-0 won van een zwak VOL Kemzeke. (mvw) Volleybal 3e Provinciale KALKEN ST.-L AUREIN S 30 Setstanden 15-4 15-6 en 15-12 Tegen een slordige tegenpar tij heeft Kalken, met Herman Schepens in een glansrol aan 100 t.h., zijn huidige konditie kunnen onderstrepen. In feite had de wedstrijd veel weg van een oefenwedstrijd aan gezien de bezoekers slechts in de 3e set wat terug kon den slaan, doch niet genoeg om de thuisploeg te bedreigen Voor Kalken komen nu de zwaardere opdrachten met ondermeer nu zaterdag de uitwedstrijd tegen M. Belsele, ook al een team dat een goede kompetitiestart kende en nog geen nederlaag kende. Deze wedstrijd gaat dioor za terdag te 16 uur in de Sport-.- hall van Remoortel, Moden- dreef te Belsele. Een over winning zou al een goede stap dn de juiste richting be tekenen. Bij volleyklub Lebbeke is het damesvolley fluks i van de grond gekomen. Iedere woensdag trainen een 14-tad dames onder 2 leiding van fanionspeler 5 'f Leo Rogiers. Kompetitie j? zit er momenteel nog niet i in; daarvoor mist men nog de nodige 'mankracht' in het bestuur. (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 21