FILM BIJ ONS IEDJES AAN EEN LUCHTBALLON UITVERKOCHT De Voorpost - 14-10-77 - 7 Feestpaleis Liefhebbers van spektakelfilms kunnen terecht in zaal I voor «De Langste Brug». Wie alles wil weten over de «High Society Call Girls» moet «Madame Claude» gaan bekijken in zaal 2. Het is een film van Just Jaeckin. maker van «Emmanuelle» en «Histoire d'O». Ook voor deze produktie zijn kinderen ten strengste geweigerd. Het geld en de macht van koningen, prinsen, ministers en groot-industriëlen, de charme en de schoonheid van zeer diskrete, goed opgevoede en uiterst ervaren vrouwen zijn zowat de voornaamste elementen die in deze film de rol spelen. De machtigen der aarde kennen een geheim tele foonnummer en de mooiste vrouwen staan genoteerd in 'n agenda. Eén vrouw komineert de twee: Madame Clau de, bestuurster van een agentschap gespecialiseerd in luxe venusdiertjes. 's Avonds, 's morgens en 's nachts rinkelt de telefoon van Madame Claude. Een bekende stem vraagt voor de Bahama's, Athene, Bankok of Londen een vrouw van 1.70, blond met blauwe ogen, uiterst gedistingeerd, gekleed in een helder blauw pak en zwart ondergoed, en ze moet Engels of Russisch of Frans spreken... Madame Claude kent de intiemste wensen van haar kliën- ten. «Haar» meisjes worden met zorg uitgekozen en door haar persoonlijk opgeleid tot eksklusieve call-girls die zich bdtoegen op de hoogste trap van de maatschappelijke lad der. Madame Claude, haar klanten en de meisjes zijn gebonden aan een heilige zwijgplicht. Praten is een dodelijk misdrijf. Plots verschijnt in die gesloten wereld een fotograaf die ruiten wil breken.. Frangoise Fabian, Dayle Haddon. Murray Head en Maurice Ronet zijn de voornaamste vertol kers. Palace In de bovenzaal gaat Airport 77 de derde week in. Beneden: The Cassandra Crossing (Bestemming Cassandra), een film van George Cosmatos. Niemand minder dan Sophia Loren, Richard Harris, Ava Gardner en Burt Lancaster ver tolken de hoofdrollen in deze produktie. Een goed geleide aanval op de «Wereldgezondheidsorga nisatie» te Genéve brengt terroristen in de war: één van hen is dood. een andere zwaar gewond en een derde schijnbaar ongedeerd, maar besmet met een virus waarvoor tot op heden geen tegengif bestaat. Ondertussen stappen in het station van Genève de reizigers op de Transcontinental Express. Wanneer Kolonel Mac Kenzie en de vrouwelijke dokter Elena Stradner er zich rekenschap van geven dat de besmette man zich tussen de reizigers bevind is het reeds te laat. De trein heeft het station reeds verlaten. Geen enkel land wil de trein binnenlaten vermits de reizigers besmet kunnen zijn Mat Kenzie krijgt een lijst der passagiers en neemt onmiddelijk radiokontakt op met dokter Chamber lain, de enige geneesheer aan boord van de trein. Hij verwit tigt hem ervan dat de drager van de dodelijke virus aan boord is. Onmiddellijk worden alle wagons doorzocht. Eindelijk wordt de man gevonden in de bagageruimte. Chamberlan is de enige geneesheer voor duizend mogelijk slachtoffers. De trein wordt stilgezet, volledig van de buitenwereld afgeslo ten en aangesloten op zuurstofinstallatie. Alle passagiers die zullen pogen te ontsnappen zullen onmiddellijk worden neergeschoten. Ondertussen schijnt de toestand der zie ken te verbeteren De trein nadert de Cassandra-brug, een oude brug waarvan niemand de toestand kent. Chamberlain probeert Mac Ken zie te kontakte ren, maar een der wachters vernielt de radio installatie. Enkele wagens blijven staan, anderen rollen voort en stor ten de diepte in: de oude brug kon het gewicht niet dragen. Te Genève denkt Mac Kenzie dat zijn taak volbracht is: hij is er van overtuigd dat de reizigers hun leven hebben verloren en dat de ziekte aldus ook van de kaart is geveegd. Maar... de ziekte was bedwongen en er zijn overlevenden. tober is op muzikaal vlak een maand om met grote happen van te bijten. Op 14-10 is n Madeion de puistesrock van Tjens en Couter, daags nadien grolt het pink-beest Ie St Annakerk om de zoete religie van Elly en Rikkert Zuiderveld. Op hetzelfde nblik komt de folkfreak in Parnassos met Hedgehog Pie aan zijn trekken, week nadien (22-10) is het grote ogenblik er: niet minder dan de Jesse Ballard id in Tanu. Noteren maar. begint dus vandaag vrij- dus net op tijd om de fiets b springen, de ziel uit het lijf ollen en te gaan luisteren r wat Cedo Nulli u in zaal <e(jelon vanaf halfacht te bie- i heeft. ijs wordt gebroken door eefointer Brothers. Schrijver ch es hoort daar iemand la- n en inderdaad. Ais deze e te broers (men zegt dat e Ie Caudron één onder hen s ïcg maar de mooie benen ben van the Pointer Sis- i is dat al heel wat want de lie close-harmonie van de p jes verwachten we niet me- i voor vrijdag. Nou goed, de [hers zijn paraat en hopelijk ten ze er ook een punt van blijde te verrassen. Volgt de Aalsterse funk-pop van heimatgroep die nu al per- leelsveranderingen heeft •fj «gemaakt (nl. drummer ap trig Bommon die naar ver- e gisten): Abigail. De namen Coppens (voor de vrien- is dat «Lukske») en Jean der Scheuren zullen u lartschien wel iets zeggen en n it u daarenboven cp het park- ïst ivai waart dan weet u beslist het met Abigail troef is Hun ^gige blues is naar wat insiders yeren nog schoner dan iger en dan zeggen wij. dat en nog maar voor de strie- tde tranerige gitaarloop in nummer. 70 fr. (50 fr in rverkoop) inkom niet te veel 5te|zelfde zouden we niet dur- beweren van de hoofd-act, duo Tjens Couter en hun king-band. Nou zal u zeg- dat zulks weer subjektief is da s natuurlijk «just». Tjens Couter kent u wel van hun e «Whc Cares» (verdeeld jkl^r I B.C.). Het rockt lustig r eenvoudige schemaatjes n deze tijde n van new-wave t dat de toehoorders wel prettig slot bezorgen. aPGEHOG PIE het zetduiveltje wil aan- htig zijn dan leest u nu zon- fouten dat op 15 oktober de groep Hedgehog Pie te gast kroeg Parnassos te Den eeuw (stwg. op Ninove Ziehier wat men erover telt. Vooreerst duidelijk stel- dat het om een folk-rock ep gaat wat in feite wel be ent dat ze in hetzelfde vakje Pferen als 5 Hand Reel, Steeleye Span (waar Martin Carthy nu weer bij is), Fairport Convention e.a. Hedgehog Pie is niet de slechtste dan toch de minst be kende formatie in het rijtje. Toch hebben befaamde muzi kanten er geakteerd: Martin Jenkins (de fantastische violist die nu Bert Jansch begeleidt), Margi Luckeley (vokaliste) en bassist Stu Luckley. Het drie tal heeft de groep intussen ver laten. Bleven over: Jed Gri mes, de gitarist en Michael Doonan, fluitist en o.m. ook speler van de tin whistle (iets wat zijn vader John nog veel schoner zal komen demonstre ren in begin 1978 in dezelfde kroeg). Bij deze twee voegde zich Dave Burland, schitte rende gitarist. Hoe die nieuwe Pie klinkt is ons nog niet bekend maar als we Dave Laing van het nieuwe folkblad Folknews mogen ge- bedankt werd -voor zijn. icven dan is de kcmbinatie van akoestische en elektrische in strumenten en de mengeling van contemporary en traditio nele liedjes echt de verplaat sing waard Wie met houdt van Elly en Rikkert Zuiderveld of wie geen kaart kon cp de kop tikken kan dus naar Parnassos NIEMAN EN ZUIDERVELD. DE VREEMDE VOGELS Dezelfde avond gaat in de St. Annakerk. net naast de St. An- nazaal. zowat het belangrijkste konsert van dit eerste deel van het seizoen door Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld zijn on der heel wat jongeren erg popu lair en die interesse was goed voor uim negen honderd kaar ten in voorverkoop en zonder veel promotie zomaar van ei genaar veranderd. Of u zater dag nog binnen kan Is dus vrij twijfelachtig Van Elly en Rikkert zal u wel weten dat hun ontmoeting da teert uit 1966 Rikkert speelde gitaar, maakte luisterliedjes en kwam via zijn vriend-muzikant Jop Pannekoek op een dag ('t zal wel een mooie dag geweest zijn) in kontakt met Elly. Een jaartje later kwam zijn eerste elpee uit. «Achter Glas» waarop onder meer het schone «Vreemde Vogels» in de groeven was gezet. U zingt dat wel mee: «we zijn twee vreemde vogels, ik met mijn fladderende handen en mijn kanariegele vest.» En terwijl hij op een ietwat cyni sche en afstandelijke manier met de taal speelde («Sorry Heer», «Meisjes in het zwart»schreef zij in de vorm van sprookjes («Boven alle dingen», «'t Vlindertje») of kinderliedjes («De Bedboot»). In de liedjes van latere datum, die ze soms ook samen schre ven. keert deze tegenstelling vaak terug, al kwamen ze dich ter bij elkaar («Mantel meeuw») en begint er ook een ander element te spelen: iets van verlangen naar een andere wereld, naar geestelijke dingen die we nu gewoon God zouden noemen («Een ander land», «Atlantis», «De zeven tuin en»). Dat waren eigenlijk hun eerste schreden op het pad, al waren ze daarvan niet zo erg van bewust vertellen ze nu. Rikkert daarover: «We hebben eigenlijk altijd een geestelijke ontdekkingsreis gehad in ons leven. We waren eigenlijk altijd op weg van het ene eksperi- ment naar het andere. En nu. nu is het net of ik weer opnieuw geboren ben en eigenlijk is da; ockzc Je hoorde vroeger al eens praten over water en geest 't Vraagt moeite om je aan iets te geven. Aan hem Maar als je dat eenmaal hebt gedaan, dan ben je bevrijd van al je diepe angsten, en dat is het meest heerlijke gevoel wat mij ooit in mijn leven is overko men.» Elly en Rikkert behoorden tot de eerste hippies die aan het eind der zestiger jaren de grote stad. Amsterdam namelijk, ver lieten voor het platteland. Ze wonen in Tuil, in een met een rieten dak toebedekt huis. Ze spint, hij werkt in de tuin, ze musiceren, ontvangen vrien den, voederen de zeven hon den en katten enz. Kortom, ze zijn er op zoek naar het zuiver der leven en ze hebben er de waarheid gevonden in het ge loof («er is geen weg naar liefde liefde is de weg - er is geen weg naar vrede - vrede is de weg») U luistert maar naar «Sta op en wandel», andere platen en bvb. hun laatsteling «Levend Water» (EMI 4C 064-25455) waarvan de hoes u het vol gende vertelt: «Indien iemand dorst heeft, hij kome tot Mij en drinke Wie in Mij gelooft, stromen van levend water zullen uit zijn binnenste vloeien» (Johannes 7:37). Voor de sprookjeswereld van Elly te bezoeken legt u maar «Het Oink-beest» EMI 5C050- 24716)onderde naald, «Parsi fal» (EMI 5C064-24502) is ook te smaken, «De draad van A- driadne» (4C054-24347) idem en we slaan er over om u al thans in het genre de verza melplaat «Liedjes aan een luchtballon» (Phonogram 6678 001) aan te raden. Daar op: «Vreemde vogels», «Luchtballon», «Atlantis- verdronken in jou» e.a. Het weze nog gezegd dat het duo ook multi-instrumentaal werkt. Elly speelt luit, autoharp. blckviool. kazcc. mondharp en lotusfluit terwijl Rikkert o m weg weet met de gitaar, bon go's. tabla, Chinees bekken, klokkenspel, tuntuna viool Nog even dit. Op «Liedjes aan een luchtballon» leidt Rikkert de plaat in en over hun «naam» schrijft hij dan het volgende: «Schep liever geen «sterren» om je heen, maar laat ze stra len in je ogen, geen liefde aan de mensen en je krijgt het dui zendvoudig terug». Volgende week in de Voorpost mooie fo to's van en een lange tekst over het kcnsert dat ze zoals reeds gezegd in de St. Annakerk ge ven. Voor de «petite histoire»: en zouden zelfs mensen ('n hele bus, een karrevracht dus) uit Limburg afzakken naar Aalst. Het wil dus toch wat zeg gen als men voor Elly en Rik kert zelfs uit het buitenland komt. Tot slot: er zijn maar 700 zitplaatsen voorzien, dus op tijd wezen of organisator Jebron verwijst u naar de vloer. JESSE BALLARD BAND IN TANU Niet minder belangrijk is het op treden van de Amerikaanse formatie the Jesse Ballard Band die op 22 oktober om 20 uur optreedt in jeugdklub Tanu, Houtmarkt 1 te Aalst. Als we het goed begrepen hebben is Tanu onlangs erkend en om de daar opvolgende vreugde kracht bij te zetten werden naar verluidt massa's vrijkaarten gedrukt. Die vraagt u maar gerust in hun lokaal en daar mag u dan gratis voor niks ae zaai mee in. Wie zijn nu Jesse Ballard en zijn speelmakkers Geen groen tjes in de muziekwereld, dat leest u nu wel. De groep geniet veel bekend heid in de Oostbloklanden en in Duitsland. U denkt nu al dat ze meeflikkeren in de lichting van de «Krautrock», maar u bent mis. De stijl van hun doen is overigens moeilijk te omschrij ven met één etiketje. Het spek- trum is wijd: balladen, rythm en blues, rock, gospelscngs en niet het minst jazz. Heel afwis selend dus en dit, zowel op het podium als op plaat (hun eerste elpee «Livin'Like Fire» is net uit de vinyioven en daar vindt u uitschieters op als «Music Jail» titelsong «Livin' Like Fire», «Slip away». «Gipsy Night» en «Paradise Island Bar»). Om wille van dit laatste nummer en met de bijhorende gimmicks heeft men de formatie ook de naam the Jesse Ballard Pa radise Island Band gegeven, maar die naam onthoudt u wel licht nietl. JESSE Jesse Ballard, zanger, gitarist en komponist woonde tot in 1971 in Amerika. Hij studeerde er muziekgeschiedenis, har monie, fuga en kontrapunt en maakte het begin van de hele Califomische hippiebeweging mee. Vanaf zijn zestiende speelde hij in diverse groepen en formaties. In 1971 keerde hij dan de hielen naarz'ngeboorte- land en zocht het geluk in Eu ropa, in München en later in Ber lijn waar hij Jozef Kucèra ontmoet en samen mee op- toert. Weldra volgt een eerste single bij Phonogram: «Refugee». Zo trok ie naar Engeland met Jo zef. speelde er folk. maakte toemees en schreef nummers die op z'n nieuw® elpee staan («If you ever» e.aT). Begin 1975 ging Rij voor enkele maanden terug naar Amerika waar hij optrad met Eric Bur- don. wijlen Tim Buckley, Bob Weir (van Grateful Dead) en the Flying Burrito Brothers. Begin 1976 werkte hij terug met Jozef Kucèra in Berlijn waar hij dan samen met Hans Hart- mann en Tommy Gold- schmidt, de Jesse Ballard Para dise Band vormt. De naam «pa radise» komt omwille van het sukses van vorengenoemd ge lijknamig nummer en de tropi sche sfeer die er van uitgaat. THE SENSATIONAL SAXOPHONE JOE Jozef Kucèra een zeer be scheiden man en een groot muzikant. In een interview met een Duits muziektijdschrift zei hij: «Kijk, ik kan niet verdragen dat men schrijft dat ik met zeer goede en beroemde personen gespeeld heb. Wat maakt dat uit?» En verder: «I'm just afool, die saxofoon speelt en als de mensen dat goed vinden dan is dat o.k. Maar wat voor verschil maakt datvoormij, alsiktoeval- lig metJan Hammer, Miroslav Vitous en Miles Davis heb ge speeld I'm just happy when they like my music, because it's me Jozef is na de Praagse opstand in Tchechoslowakije uit zijn land weggevlucht met zijn in strumenten en een bundel kle ren. Zo rende hij door de bos sen voor zij leven, om zich bij zijn vrouw te voegen in Enge land. Daar verdiende hij goed zijn brood als studio-muzikant en verwierf een hele faam in de Europese jazz-kringen. HANS HARTMANN Speelde reeds piano toen hij 5 jaar was. Zijn ouders zongen Zwitserse volksliederen en hij begeleidde hen. In 1960, hij was ertoen ongeveer 19, leade hij zich toe op de basis en speelde een hele tijd in dixie- landgroepen. Aan het konservatorium volgde hij klassiek-ccntrabas maar hij begonzichmeerenmeertoe te leggen op de jazz. Zo speelde hij in Franco Am- brosetti en Champion Jack Dupree, de beste Zwitserse jazzgroepen. In 1967 behaalde hij de eerste prijs in de Freddy Meiergruppe op Jazz Bilzen Vermelden we neg dat hij di verse solisten begeleidde: Johnny Griffin, trombonist Slide Hampton, Udo Linden- berg enz. Verder ook in de groep Guru Guru die u mis schien in 1973 in Bilzen zag presteren. De platen waar hij als gastmu zikant zijn steentje bijdroeg tot de uiteindelijke klankkleur zijn niet te tellen. TOMMY GOLDSCHMIDT Tommy is eigenlijk de leukerd van de groep. Je vraagt hem bvb. wat hij over zijn leven te vertellen heeft, en je krijgt dit als antwoord: «ja. kijk. mijn le ven wordt bepaald deer 3 za ken. Een eerste: liefde, een tweede: ook liefde en een derde dat zijn al mijn verjaar dagen want daardoor wordt ik telkens ouder Nu ja, alleszins schoner ge zegd dan de uitspraak over het leven die een soep is met drie mergpijpen. U kent die wel. Zijn interesse voor ritme wordt tot leven geroepen tijdens de jaarlijkse karnavalfeesten in Rio de Janeiro. Zijn Latijns- Amerikaanse temperament is niet te houden (luister u maar naar Brasil Tropical). In de winter van 1964 trekt hij naar Berlijn en ziet daar voor het eerst in zijn leven sneeuw. Drie uur heeft ie daar in gespeeld. Op school speelt hij drums en maakt zijn debuten. In 1971 wordt hij professional en speelt vier jaar bij Chartago met wie hij 4 Ip's en 3 singles maakt. Na zijn hartoperatie speelt hij dan bij Guru Guru en Embryo en nu nog steeds neemt hij platen op met de Duitse groep Kraan. Voeg daaraan toe dat hij speelde met Alexis Korner en in Engeland, met Brian Auger dan weet u dat hij ook al geen blauwtje meer is. Na een eerste suksesvolle toernee in 1976 is de groep nu voor de hele maand opnieuw ten lande. Een stellige aanra der Niet vergeten: Drs. P. in Dido te Erpe, Rum op 29-11 in zaal Black-Boys Michel Hinde- noch op 29-10 in Parnassos en nog vele, vele anderen. Vwala. René De Witte. feestpaleis geopend Cinema Feestpaleis ging vorige donderdag open. Talrijke genodigden maakten een eerste prentenvertoning voor in de twee prachtige zalen van de duplex. Je schuift zo weg in de zetels, gevaarlijk in feite maar goed, u maakt het best eens mee. Dat kan momenteel met Cross of Iron of in de kleine zaal - Max Havelaar-(SJ)

De Voorpost | 1977 | | pagina 7