BOEKi I FAMILIE MAERTI 1T00N BLOMMAERTS JBBELE ONVERWACHTE ÉRHUIS Si" CHEPENZETEL DIE UIT DE LUCHT VIEL! De Voorpost- 21-10-1977 - 15 tfMSE KLOPPER». poeders kant zijn Jos en .||Blommaert verwant met Limbergen, ooit nog iisch lijsttrekker te Gijze- ir de tweede wereldoorlog •ende de oorlogsjaren bur- er van deze gemeente. Te echter kende iedereen id «Jefke Klopper» en de lische lijst werd er «de lijst Klopper» genoemd. Deze ische erfenis kreeg zowel Jp Limbergen als zijn zuster Tioeder van beide broers irt van vader Theofiel lergen, de grootvader van ntoon. 'illtfan lik ut ellini tar shi heT al p llo ',u^vn "i hef31! cht rembodegem was een an- Van Limbergen politiek op gemeentelijk blak; binnen een uit het Daen- jroeide Vlaams-Nationale voorzaten van Jos en An- pimaert waren toen, eigen- aktief over het ganse lied van' het huidige 1st». Het is dus zeker niet erlijk dat van de vijf zonen gezin Blommaert telt. er de voetsporen van hun i zijn getreden. Wij laten ijselijk in het midden wie jk de echte politieke voet- is gevolgd! Ergens toch «appels» niet ver van de boom, maar hoe zij beiden uitein delijk in een verschillende politieke partij zijn terecht gekomen laten wij hen, zó mogelijk, zelf uit de doeken doen. Zoals reeds gezegd, stamt de fami lie Blommaert uit een der kleinste, deelgemeenten van de stad Aalst Gijzegem. Het is pas in 1949 dat vader Blommaert te Aalst een was serijbedrijf «uit de grond stampte» aan de Driesleutelstraat en in 1951 kwam het gezin Blommaert zich de finitief te Aalst vestigen. Van huis uit hebben dus zowel Antoon als Jozef Blommaert, naast een poli tieke erfenis, ook een meer dan gewone dosis «zelfstandigheid» meegekregen wat beiden onver mijdelijk in de richting van «het op eigen benen staan» heeft gedre ven. Beiden beschouwen zich, zonder enige moeite en zonder nuancering, tot de zó vaak met alle zonden Israel's beladen «Midden stand». Beiden vertrekken dan ook vanzelfsprekend van uit deze situa tie bij het uitstippelen van hun poli tieke gedragslijn, voor zover er van «uitstippelen» werkelijk sprake kan zijn. Het lijkt ons eerder dat, naar gelang de problematiek zich aan dient en opdringt, zowel Antoon Blommaert (V.U.) als Jozef Blom maert (C V P de dingen aanpak ken volgens hun onmiddellijke be langrijkheid en naargelang de be schikbare middelen. Beiden hebben zij hoe kan dat anders heel wat gemeenschap pelijks. Er is echter al evenveel zoniet meer waarin zij duidelijk van elkaar verschillen, en ook dit is vanzelfsprekend. Ongetwijfeld speelt hier een toch relatief groot leeftijdsverschil mee, waaruit, in deze snel evoluerende tijd, zeker kan worden gewaagd van een reeds verschillende invloed van zowel omgeving als tijdsgebeuren op beider persoonlijkheid. Jozef Blommaert onderging heel sterk de na-oorlogse schoolstrijd en raakte er derwijze bij betrokken dat zijn politieke keuze gewoon voor de hand lag. Antoon Blommaert heeft in zijn Brusselse school- en werk tijd aan «den lijve» ondervonden wat het betekende Vlaming te zijn in dit land. zodat zijn politieke keuze al gauw vast stond Wie zijn nu Jos en Antoon Blom maert, zoals zij vandaag de dag, als politieke fauna, binnen en buiten de politieke arena, naast, met en tegenover elkaar staan? De verlei ding was echt te groot voor ons om, naar aanleiding van de aanstel ling als schepen van personeel van Antoon Blommaert, zo maar voor bij te gaan aan de politieke dualiteit binnen eenzelfde familie. Mis schien slagen wij hiermede erin om de politiek tot zijn ware proporties te herleiden en de mens zelf. zowel als de menselijkheid, binnen dit dik wijls onverwikkelijke politieke ge beuren, op het voorplan te halen. I kort tijdsbestek verhuisde Antoon Blommaert twee maal. Ite maal van op de gemeenteraadsbanken naar een schepen een tweede maal van uit zijn woning aan de Oude Gentbaan 'r? ouderlijk huis te Gijzegem. «Klopper» is dus inderdaad terug, 'lis schepen als als inwoner van Gijzegem. lag en van V U -schepen voor tis I, A Blommaert schijnt er j s nd één grote vaste waarde ieben dit is: de verrassing, f s d, verrassend onverwacht teit oon Blommaert schepen, bij id en onverwacht duikt var )lommaert te Gijzegem, nie ortedorp op. Met Antoon 1 als rt weet je nooit, wordt er it h ook of zelfs door da ilke hem van heel nabij ten n. Of toch yvel...? Inder- nan grote zekerheid hebben nl dat hij altijd verras- v0( Ie hoek komt. Weliswaar le verrassen», maar «ver- doet hij al lang niemand 'ien schepen Blommaert ien eeft bereikt voor een af- :e in blijkt hij intussen illie1 ergens anders te e s men pas doorheeft dat ommaert opnieuw in de 1 aad zit dan blijkt hij in- 00 ds verrassend een tel te bezetten. Als men rug zowat pas goed wist n Blommaert was bleek 35ils al even verrassend m' lemeenteraad beland te 1 do og enkele jaren vroeger. 9e geloofde dat wildvang naJ in zou slagen het tfacbraafste meisje «van |S ond» weg te kapen dan e ussen reeds verras zes, door «haar» vader zorgvuldig klaarge- z° iterhammetjes met be- ser'nnen. eet Er zit dus niets anders op eens de verassing te boven, toch Gijze gem waarts te togen en het huis op te sporen waar schepen Blom maert is ondergedoken. Langs de grote baan, niet zó heel ver af van de nu aangrenzende stad of boerendorp Dender- monde, staat de woning van de fa milie Blommaert, gedeeltelijk nog aan het zich onttrokken telijk nog aan het zicht onttrokken door een respektabel aantal over- jaarse vehikels die door de vorige bewoner worden weggehaald net als wij er arriveren. Als wij aanbellen, samen met de fotograaf, wordt de dubbele voor deur, voor de helft ervan, openge daan doorde steeds verrassend mooie mevrouw Blommaert. Bij het binnegaan komt dan haar verrassende mededeling dat sche pen Blommaert nog niet terug is. want hij is even uit voor een wande ling. Daarop zijn wij wel even ver wonderd blijven stilstaan: hij is er dus weeral in geslaagd voor de ver rassing te zorgen, tweevoudig zelfs, want pas zijn wij er van be komen of Antoon Blommaert arri veert zelf, kuierend, met jongste zoontje Maerten aan de hand, in de overdadige herfstzon. Zó kort is onze wachttijd zelden geweest! Omdat alles er uiteraard nog op zijn kop staat, nè de recente verhuis, loodst de gastvrouw ons naar de reeds ingerichte keuken waar de kopjes, schoteltjes en bordjes met het «de Sceppere» embleem belof tevol staan te wachten op de gezel- lommaert in familiekring (EL) Antoon Blommaert lige ronde tafel. Er komt koffie lekkere koffie en gebak alsof men het er op gemunt heeft ons de mond vol te stoppen... Tussen twee happen marsepeinge bak Sint Maarten zal niet vér meer af zijn beginnen wij toch maar met het afvuren van onze vra gen. Schepen Blommaert roert be dachtzaam zijn koffie om,. Toen het uw beurt was, als frak- tieleider van de V.U., om het standpunt van uw fraktie te ver duidelijken naar aanleiding van de beleidsnota van de huidige koalitie, was ik enigszins ver rast toen U aanzette met de zin snede: «Als Vlaams-Nationalist en als middenstander...» niet zó zeer omdat U dit zó stelde maar veel eer door de naar mijn gevoel, weinig overtuigende wijze waarop U dit tussen neus en lip pen mompelde. Het is niet omdat het in de raads zaal, op dat moment, voor U aarze lend leek dat dit zó zou zijn. Ik kan U verzekeren dat ik met de minste moeite het om met volle overtui ging te zeggen dat ik én Vlaams - Nationalist én middenstanderof liever zelfstandige ben. Ik weet wel, en ik neem aan dat het wat aarzelend overkwam, dat ik mij niet op mijn gemak voelde toen; dit zal wel aan mijn eerste optreden gele gen hebben, een soort planken koorts denk ik Waardoor kwam U in de Volksunie terecht? Dat spreekt toch gewoon vanzelf! Als men Vlaams-Nationaal voelt kan men nergens anders terecht. Sommigen steken zich misschien achter dit etiket weg zonder dat zij het werkelijk zijn, nog anderen zijn het gewoon vanzelf en moeten niet zó nodig een etiket opgeplakt. Van waar uw Vlaams-Nationale overtuiging? Ik ben een geboren Vlaams- Nationalist. Bedoelt U dat U het van thuis uit hebt meegekregen? Neen, dat kan ik niet zeggen, van huis uit niet, maar wel van uit de familie. Mijn grootvader was sche pen hier te Gijzegem, en «Jekke Klopper» mijn oom, was hier bur gemeester, beiden waren Daensis- ten, Dit lijkt mij toch geen overtui gende reden aangezien bvb. uw broer Jozef duidelijk in een ander politiek kamp terecht is gekomen dan het uwe. Er zijn er altijd die de verkeerde weg in slaan, dit komt in de beste fami lies voor. Overigens respekteer ik iedereen zijn gedacht, ook dat van mijn broer, al is het verkeerd. Wanneer werd U politiek aktief? Dit is eigenlijk beetje bij beetje ge komen. Eigenlijk werd ik pas goed vlaams bewust toen ik te Brussel school liep in de Franstalige afde ling van het St.-Niklaas instituut te Anderlecht. U hebt dus franstalig onderwijs gelopen, dit is wel verrassend. Uw ouders zullen dus zeker niet overgelopen hebben van Vlaams gezindheid. Thuis werd er inderdaad aan dat soort dingen niet zwaar getild. Er werd ook nooit over politiek ge sproken. De reden dat ik naar een franstalige school werd gestuurd was, voor mijn ouders, er een van praktische aard Als men zaken deed, moest je frans kennen en daarmee uit. Nadien is het wel praktisch als men zijn tegenstander in «zijn» taal rond de oren kan slaan. Er werd ons verteld dat U heel wat scholen hebt bezocht; wij gaan hier dus niet stil bij blijven staan. Welke specifieke opleiding hebt U genoten? Uiteindelijk heb ik de ekonomische en handel gevolgd, zodat ik als boekhouder aan het werk kon gaan in een importbedrijf van cham pagne en whisky. Ik heb het daar echter maar enkele maanden uit gehouden. ik voelde me opgeslo ten achter een bureau Waar kwam U dan terecht? Op de baan, als vertegenwoordiger in geschenkartikelen. Dat kende ik trouwens van huis uit reeds voor een stuk. Overigens liep dit prima, eigenlijk veel te goed. want mijn werkgever wou op de lange duur voortdurend aan mijn kommissie peuteren omdat ie vond dat ik te veel verdiende. Dit is dan de reden geweest waarom ik er, nè zowat 4 jaren, mee ophield en voor mezelf be gon... Wat ging U toen zelf doen? Hetzelfde wat ik nu nog doe: foto's en reprodukties. Hoe kwam U dan tenslotte op de Volksunielijst waar uit tenslotte uw huidige schepenambt zou vol gen? Partijlid werd ik omstreeks 1965 en na enkele jaren zat ik ook al eens in het partijbestuur. Met de verkiezin gen van 1970, voor de gemeente raad, werd ik als jonge midden stander voorgedragen. Mijn plaats zelf op de lijst was vanzelfspre kend, mijn zevende plaats heb ik afgedwongen met verwijzing naar de zevende plaats van mijn broer Jozef op de CVP-lijst. Ik stelde het zó dat ik niet gehandikapt mocht vertrekken, dat dit anders geen voordeel voor de lijst zelf zou meebrengen. Eigenlijk had ik'nooit verwacht dat Jozef op de CVP-lijst zou opkomen. Mijn kandidatuur was reeds, lang van te voren aan vaard en reeds vele maanden vóór de verkiezingen in oktober, voerde ik als enige kandidaat reeds propa ganda met lange fluorescerende banden: ANTOON BLOMMAERT VOLKSUNIE. Later heb ik met vreugde vastgesteld dat anderen mij hebben gekopiëerd. Ik ver wacht dit trouwens weer voor de volgende gemeenteraadsverkie zingen: deze keer voerde ik mijn publiciteit met het uitdelen van een opgeplakte reproduktie van het Aalsterse belfort, tegen de vol gende keer zal ik deze reprodukties gaarne verkopen aan de andere kandidaten. Hoe is de verhouding met uw broer sedertdien? Eigenlijk onveranderd, maar over politiek spreken wij nooit samen. Hij kan trouwens alleen maar aan voeren: «Gij met uw zwarten.en dit is zowat de enige politieke ar gumentatie die de CVP hem bijge bracht heeft. Ik heb destijds de po litieke strijd eerlijk en sportief ge voerd, wat van hem niet kan wor den gezegd Hij had alles op alles gezet om het te halen en alle midde len waren hiervoor goed. Voor mij kwam het er in de eerste plaats op aan om stemmen aan te brengen en een goede uitslag te behalen. Uit eindelijk kreeg ik het vierde meeste aantal naamstemmen van de V.U.- lijst, na Caudron, De Brul en Dr. Vanderbeke Ik kan mij voorstellen dat Jozef enigszins teleurgesteld was toen ik wél en hij niet verkozen was. Velen hadden gedacht dat U er deze keer zou afvallen, de Volk sunie deed het echter verrassend beter dan verwacht en ook U haalde meer naamstemmen. Inderdaad, ik verwachtte er ook deze keer bij te zijn, en ik wist dat ik hiertoe minstens een duizendtal naamstemmen moest halen. Reeds vóór de verkiezingen heb ik in het openbaar gezegd dat wij ze ven gekozenen gingen halen en dat, om gekozen te zijn, er min stens 1000 stemmen zouden die nen opgehaald. Voor een stuk ko men mijn naamstemmen zeker van uit Gijzegem waar ik pamfletten heb rondgedragen met de slagzin «Klopper is terug». Op dit ogenblik ben ik dus het enige direkte verko zen gemeenteraadslid voor Gijze gem en dit doet mij enorm veel genoegen. Het lijkt dat er veel sentiment schuilgaat achter deze laatste uitspraak. Het is dus niet toeval lig dat U naar Gijzegem terug kwam? Allereerst ben ik terug gekomen naar mijn ouderlijk huis en ten tweede heb ik steeds heimwee ge had naar Gijzegem. Mijn vrouw is daar niet zó gelukkig mee op dit ogenblik... maar ze zal zich zeker nog herinneren dat ik, toen we pas getrouwd waren, reeds gezegd heb naar Gijzegem terug te willen. Het is een lange weg geweest maar uit eindelijk is het er van gekomen en nu is het uit met verhuizen, ik ben eindelijk weer thuis. Klopper is te rug en dit is nu definitief zó! Waar en wanneer leerde U uw vrouw kennen? Ik geloof dat Mieken achter mij aanzat... Hier komt een niet mis te verstaan protest van Mevr. Mieken Blom maert - De Schepper.. Mevr. MBIDat zal wel een beetje anders hebben gelegen dacht ik zó... Wij nemen inderdaad eerder aan dat het omgekeerd was.. Tegen de overmacht moet ik het afleggen. Ik meen mij te herrinne- ren dat Mieken echter speciaal een vriendin kwam opzoeken vlak tegenover het huis aan de Boude- wijnlaan waar wij toen woonden, omdat zij wou dat ik achter haar aan zou zitten... maar het kan ook ge weest zijn dat ik precies haar ach terna ging doordat ik ze alsmaar van de overkant in de gaten kreeg. Al bij al geloof ik nog dat ik met haar ging voor de lekkere boterhammen die haar vader voor haar elke dag klaar maakte... en die ik dan met smaak naar binnen werkte. Mevr. M. BI.; Ons vader was er danig mee opgezet dat ik steeds zó veel kon eten... Het is dus niet alleen bij samen boterhammen verorberen geble ven- Nee, tenslotte zijn wij zelf voor onze boterhammen gaan zorgen, ik ge loof dat dit in 1963 is geweest. Zat U dan reeds in de politiek? Neen, zeker niet, anders had ik Mieken thuis nooit meegekregen. In die tijd was het nog doodzonde om voor de V.U. te stemmen en haar vader wilde zelfs niet dat zijn dochter ook maar aan een dage lijkse politieke zonde zou blootge steld zijn... Twee jaar heb ik het zó uitgehou den, zonder politiek, en toen ging het hek van de dam... Mevr M BI.: En toen begon de ruzie... steeds over politiek. Eerst voor het abonnement op «WIJ» blad, dat ik in het begin meteen in stukken scheurde. Later hield ik het V.U.-partij weekblad om mijn aar dappelschillen in te doen en zó be gon ik dan af en toe een stukje erin te lezen, onder het schillen. Wij mogen nu wel aannemen dat deze interne politieke strijd defi nitief tot het verleden behoort? Uiteindelijk is Mieken ook verstan dig geworden en stemt ze voor de beste kandidaat van de beste lijst. Al deze politieke bedrijvigheid zal, naast de beroepsbezigheden, toch heel wat tijd opslorpen. Is er nog tijd over voor uw gezin? Ja, zeker. Mevr. M. BI.: Neen, helemaal niks. Ik dacht vroeger dat het niet erger kon maar sedert dit schepenambt is het werkelijk nog erger gewor den. Toon is nooit thuis vóór ik reeds lang in bed lig. Als ik dan iemand naast mij onder de lakens voel kruipen, hoop ik maar- dat hij het is. Als hij 's ochtends het huis uit gaat verneem ik meestal van andere mensen waar hij die dag allemaal is geweest. Antoon B.: Vrouwen zijn echt on mogelijk, ze vertellen zó maar ver halen die uit de lucht gegrepen zijn. M'n dagindeling ligt vrijwel onver- WsÊm Terug naar zijn geboortedorp anderlijk vast.Mijn leven speelt zich af tussen het stadhuis en mijn atelier aan de Moorselbaan. Tussen zegt U?! Er wordt hier en daar gefluisterd dat U moeilijk voorbij kunt aan een bekende «pleisterplaats» op uw Weg tus sen Stadhuis en Moorselbaan? Er wordt gemakkelijk overdreven door «fluisteraars» Voor mij is het niets meer dan gauw even een op kikkerende koffiepauze, om me teen dan weer door te kunnen gaan, met frisse moed. In wat bestaat uw taak als sche pen voor het Personeel? Ik ervaar dat vele mensen denken dat ik iets te maken zou hebben met de personeelsaanstelling. Niets is minder waar' Mijn bevoegdheid is te vergelijken met de personeels dienst van een bedrijf. Alles wat voor het stadspersoneel admini stratief moet geregeld worden pas seert langs de dienst personeelsza ken. Het gaat dus louter om interne personeelszaken en het administra tief in regel houden van het perso neel. Hoeveel stadspersoneel valt er onder uw bevoegdheid? Momenteel zijn er iets meer dan 800 personeelsleden, inbegrepen de ongeveer 170 tewerkgestelde werklozen. Naast het personeel, ressorteert ook Volksgezondheid onder mijn bevoegdheid en ben ik belast met de koördinatie tussen het Kollege endeO.C.M.W. Dit neemt niet weg dat personeel momenteel zeker de zwaarste brok is. Sedert december 1976 werd het Gentse statuut voor het stadspersoneel aangenomen. Hierdoor wijzigde de ganse termi nologie van de personeelsbe- voegdheden en omschrijvingen. Eerlijk gezegd, ik had gedacht min der werk te zullen hebben als sche pen. Ik sta versteld van alles wat er aan de hand is op zo'n stadhuis, daar heb je als gemeenteraadslid helemaal geen weet van. Ik zit er nu, al heb ik er echt niet om ge vraagd, maar ik doe het echt graag; het boeit mij echt. Voelt U zich nu gearriveerd? Laat mij niet lachen. Weetje, ik heb nooit een schepenambt geam- biëerd. ik heb er dus ook nooit voor gevochten Het is dus echt niet iets wat ik mij ooit heb voorgesteld en voel mij dus helemaal niet gearri veerd! In wat kunt U nu een onderscheid maken tussen een V.U.-schepen en een andere partij-schepen in een stad zoals Aalst, welke rol speelt een Vlaams-Nationale par tij überhaupt in een gemeente bestuur? Allereerst is het wenselijk voor de nationale politieke strijd dat de V.U. ook wortelt in de gemeenten. Zonder basis is er geen top. Daarnaast kan je op gemeentelijk vlak echt nog iets doen voor uw stadsgenoten, voor uw medemen sen. Voor mijzelf, als V.U.-er, be tekent dit iets doen, louter en alleen omdat het medemensen zijn en niet omdat zij tot hetzelfde sindikaat behoren, of hetzelfde mutualiteits- lidboekje bezitten, of lid zijn van een der vele politiek gebonden be langengroepen en organisaties. Bovendien, gemeente politiek ligt mijzelf bijzonder goed, ik weet dit gewoon. Hebt U, naast de politiek, nog an dere hobby's? Ja, toch wel! Tafeltennis o.a.en ik sla de bal soms niet mis. Heb we liswaar nooit kampioen gespeeld maar was in de interne- klubkompetitie ook bij de eerste vier. Biljarten is ook heel lang een hobby geweest, ik had zelf een bil jart van 700 kg op zolder staan, maar deze keer viel hij te zwaar uit om mee te verhuizen. Als noodop lossing gaan wij nu af en toe eens aan de «tap-biljart» in dezelfde be kende «pleisterplaats». Van boe ken lezen komt er niet veel meer in huis wel lees ik veel dokumentatie en informatieve uitgaven, maar niet thuis. Tussendoor toch nog een boek over politieke geschiedenis, maar daar blijft, vrees ik, nu ook niet veel tijd meer voorover. Houdt U van muziek? Jazeker, vooral dan van lichte ont- spanningsmuziek, je weet wel, «music while you work», om het leven en het werk wat lichter te maken. Vooral echter hou'ik van volksmuziek en dan in de eerste plaats van Amalia Rodriguez, van Spaanse muziek, van uriekse mu ziek en van Latijns-Amerikaanse volksmuziek, ook van kleinkunst waarbij een voorliefde voor Dimitri Van Toren. Van hoeveel verenigingen bent u lid? Alleen van de V.U. Ik heb echt geen behoefte aan selekte klubs en der gelijke. Ik ben wel supporter van Eendracht Aalst, honderd ten honderd, omdat het ook een goede ploeg is voor 2' afdeling. Waar eindigt Aalst? Halfweg! Bent U een kuituuranalfabeet en werden daarom de schepenzetels omgewisseld? Wel, ik verkoop reprodukties en andere kunstartikelen Ik zou dus op tentoonstellingen niet openhar tig het woord kunnen voeren gezien mijn dagelijkse konfrontaties. Hieraan zou ik willen toevoegen, dat velen geroepen zijn maar wei nigen uitverkoren, maar dit heb ik van iemand anders gehoord, geloof ik. Even terug komen op dat «woord voeren». Schrikt U dat ergens af soms? Inderdaad, een beetje wel. ik heb met name niet dezelfde sindikale sprekerskursus gevolgd zoals sommige van mijn kollegiale rede rijkers. Ik kan geen teater spelen, maar ik doe mijn best, misschien leer ik het nog. Ik hoop hiermede tegen het einde van mijn termijn klaar te zijn. Houdt U van uw beroep? Heel veel. omdat ik er vrij en onge bonden door kan blijven. Het gaat hem heus niet om het papierop- plekken als dusdanig maar het geeft me enorme voldoening om dat ik hierdoor op eigen benen kan staan. Bent U een karnavalist? Neen, ik ben in de verste verte geen karnavalist, misschien uit reaktie tegen de velen die alles in funktie van karnaval gaan stellen, het hele jaar door. Het is bvb. al te gortig dat ze nu ook al van een Handels beurs een soort tweede karnaval gaan maken op de rug van de beta lende eksposanten. Nee, meetimmeren aan een wagen zie ik me nog direkt niet doen evenmin als op «dezeifde» wagen rondhuppelen. Welke initiatieven worden nü door personeelszaken genomen? Allereerst, en voor een heel tijdje nog, het fameuze kader Zoals je wellicht weet ben ik hiervoor de geschikte man.Maar alle gekheid op een stokje, het is echt geen si necure. Wij wachten steeds op de goedkeuring van het kader door Binnenlandse Zaken en hopen dat dit als eindejaarsgeschenk binnen komt. Door de fusie dient het kader aangepast. Er dient ook gezorgd dat de deelgemeenten dezelfde voorzieningen krijgen als de stad zelf. Er is dus enerzijds een groot personeelstekort, maar anderzijds is er de personeelsstop. Hoe dat moet zie ik ook nog niet zitten. Een vraag voor mevrouw nog. Bent U tevreden met de gang van zaken i.aw. bent U gelukkig met uw man's schepenambl Mevr. M. BI. Nee hoor, ik ben er echt niet gelukkig mee. Liever had ik gehad dat hij helemaal niet aan politiek zou doen. Ik laat hem ech ter volledig vrij zelf uit te maken of hij er al of niet mee doorgaat. Nu het zó veris, en nu hij er toch in zit, moet hij het maar goed doen ook. A.B.: Ik weet dat mijn vrouw niet entoesiast is, ik ben al heel blij dat ze voor mij stemt. Komt U nu ook elke week in bet streeknieuws van de Voorpost op een fotootje? Ik kan mijn fottotjes zelf verzorgen en ga zeker geen jubilees afdweilen om in de gazet te komen. Als ik publiciteit wil maken dan tracht ik het te doen door mijn werk goed te doen. Zoudt U nog hetzelfde doen als U ooit kon herbeginnen? Waarschijnlijk wel, ik zoli het over doen, ik doe het graag. Brengt het schepenambt wat op? Het betaalt iets beter dan een ge middelde werkloze... Voor mij betekent het een fiks fi nancieel verlies. Ook dat had ik niet gedacht. Ik hoop dat ik daaraan wat zal kunnen verhelpen door het tijdsverlies in te halen als mijn ate lier zal overgebracht zijn hier te Gij zegem. Dit wordt dan een stop voor die bekende drankslijterij... Ja, en meteen nog een ekstra be zuiniging. Nog even napraten, aan de voor deur, kleine Maarten Blommaert loopt tussen de benen en krijgt een handje van de meneer «Toon ook.» zegt hij, en wij reiken Sche pen Blommaert de hand tot af scheid Mevrouw Blommaert groet van in de deur De namiddag loopt op zijn laatste benen. v.

De Voorpost | 1977 | | pagina 15