DUBBEL AANGENAAM TE ZWAAR VONNIS 7 Kansen maar geen doelpunten Deksel op de neus Gemiste strafschop En weer Jansegers GEEN PUNCH! Voetbal f3de Provinciale kalender voor zondag 23 okt. 1977 j1steProvinciale VERWEER BREEKT NA RUST! 18 Oudegem - Meldert 2-0 Sinaai - Serskamp 3-0 Het kan eigenaardig en misschien een beetje «geforceerd» klinken, doch het is een feit dat Serskamp op Sinaai met een 3-0 nederlaag allesbehalve door (la «goden» is gediend. Een dracht ging pas in de slotminuten (figuurlijk) knock-outJ na bijna anderhalf uur een degelijke repliek te hebben geboden. De geroutineerde Danneel verschalkte de Serskampdoelman en pas op dat moment brak de veer. Een bijdehandse De Ruysscher lapte er in-extremis nog twee goaltjes bij, zodat een erg onlogische score op het scheidsrechtersblad kwam. Intussen zakte zwart-wit bedenkelijk diep op de waardeladder. Dat kon moeilijk anders, want "a zeven speeldagen werd slechts één keertje gewonnen, was er één drawn en werden alle adere matchen nederlagen. Drie op veertien. Niet schit terend. Alle hoop is nu toegespitst op de komst van Excelsior Sint-Niklaas, een ploeg uit de middenmoot. Er MOET gewon nen worden. Anders wordt bet weer maandenlang vechten tegen de degradatie. Er zijn weinige voetballiefhebbers mei een bezwaard hart het SK Oudegemterrein afgestapt na afloop van de hierboven geciteer de Oudegem-Meldert. Zelfs de bezoekende aanhang had weinig reden om diep in de put te zitten uithuilen voor de 2-0 nederlaag van de eigen poulains. Deze wedstrijd is inderdaad uitgegroeid tot een sportief en aangenaam om volgen kijkstuk dat in iedere helft werd bekroond met een knap doelpunt. Na zowat een kwartiertje in de eerste speelhelft wipte Baert voorbij enkele bezoekende verdedigers en schotelde Steeman wat voor. Deze liet de kans niet koud worden en 1-0. Tot de rust bleef het daarbij ook al omdat Meldert zich niet terugtrok in een egelstelling doch resoluut haar kansen ging. De Oudegemse defensie gaf echter geen krimp. Picquer was de man die na 15 minuten in de tweede helft de marge verlengde (2-0). Dat was zowat het einde van het attraktieve aan deze partij aangezien Meldert zich vroegtijdig gewonnen gaf en er slechts wilde om waken dat de skore geen vernederende afmetingen zou aannemen. Eendracht Aalst-Eiden (Dumont) Union Namen-Jong Lede (Willems) Crossing-Zele (Duys) KAVD-Dottignies (Dierickx) Lebbeke-Lokerse (Van den Abbeele) SK Geraardsbergen-SK Aalst (Boudeweel) FC Denderleeuw-Hamme (Praet) Borsbeke-Terjoden (Bral) Robur-Buggenhout (De Witte) Moerbeke-Mere (Van Droogenbrocck) Baasrode-Nieuwerkerken (Tanghe) Kerksken-Oudegem (De Clippeleer L.) Bambrugge-Hofstade (Van Impe E.) Deftinge-Thor Meldert (Evenepoel) Erpe-Sp. Geraardsbergen (Van Droogenbroeck A.) W. Moorsel-Elst (Van de Gehuchte) E. Meldert-Vlierzele (Balthazar) Kallo-Sp. Appels (Van Haver) Haasdonk-Grembergen (De Brauwer) Hoogeinde-Eendr. St Gillis (Vijverman) Serskamp-Excelsior (Heiremans) Kruibeke-Schellebelle (De Greyt) Erembodegem-Steenhuize (Daelman) W elle-Edixvelde (De Proft) Doggen-Herzele (De Mey) Boonwijk-Wichelen (Willems) Herdersem-Schr. Moorsel (Van Melkebeke) Schoonaarde-Erondegem (Van Hoey) Wieze-Oordegem (Wijckhuys) Z. Appels-Opdorp (Schatteman) Opstal-Baardegem (Janssens) Massemen-Gijzegem (Strijpens) Heikant Zele-Sombeke (Van Damme) Verrebroek-SK Overmere Mettepenningen) Berlare-Rupelmonde (Naudts) Valentino's Overmere-Gerda (Staes Mare) SK Aalst - FC Denderleeuw 0-1 Na de verrassende overwinning te Boelare waren de vooruit zichten bij SK Aalst gunstig voor de thuiswedstrijd tegen FC Denderleeuw. Bij SK hoopte men op een vijfde zege. Doch achter alles is het bij dez© vrome wenst gebleven. S.K. heeft in de tweede helft wei enigszins de indruk ver wekt een gelijkspel in zijn bereik te hebben doch er zat niet te veel diepgang in de Aaisterse formatie. Men kon wel een paar score kansen af dwingen doch deze niet benut ten. De overwinning van FC Denderleeuw dat in de eerste speelhelft zijn taktische slag thuishaaide kan moeilijk wor den aangevochten. Het was trouwens in die eerste pe riode dat de gasten hun over winning vestigden. De thuis ploeg werd in de luren gelegd door zijn vroegere speler D. Verveeken. Deze scoorde in de 35e minuut het gouden doelpunt voor FC Dender leeuw. FC had voordien al en kele pionnen op zijn schaak bord moeten verschuiven. Immers reeds vroeg in de wedstrijd liep Van Coppen- holle letsel op aan de knie en ging er uit. Schorreel vroeger ook SK Aalst kwam in het middenveld, ter wijl Beeckman als stopper fungeerde. En hoe onwaar schijnlijk het ook moge klin ken wisselspeler Schorreel werd de meest opgemerkte figuur uit de wedstrijd. Hij heerste in het middenveld en «vocht» voor iedere bal. Was de eerste speelhelft voor Den derleeuw. dat toen best draai de, dan nam SK na de kamp- wisseling het initiatief over. Zonder suikses evenwel. Matu re kreeg een paar kansen aan de voet doch verkwan selde deze. Ten aanschouwe van meer dan achthonderd kijkers moest Aalst in een niet verwachte nederlaag be rusten. J.V.H. Doelman Guy Meersman (SK Aalst) stopt het schot van Vergeylen (FC Denderleeuw). (SJ) Schellbelle - Haasdonk 1-2 Met die Wase ploegen weet je nooit voetballen kunnen ze, er keihard tegenaan gaan eveneens. Maar ergens zijn ze te beperkt om een boven toon te zingen. Het belet niet dat uit de Wasc hoek af en toe een kanjer van een verrassing komt. Zoals zondag te Schellebelle. De paarsjes liepen hun eerste seazoenne. niet eens in een topmatch. Haasdonk onderschat je best niet, maar een "grote ploeg" mag je de Wase formatie niet noemen. Hoe dan ook Haasdonk kwam na twintig minuten op voorsprong langs Smet die een voorzet van Van Cleemput meegraaide en SOS met de neus voor de realiteit plaat- halve het resultaat van een gepolijst aanvalsspel. Inte gendeel Haasdonk trad eer. der defensief op, bevolkte vooral het middenveld en hoopt op een uitschieter. Die kwam er. En zelfs vrij vroeg in de wedstrijd. Die 0-1 bleef tergend lang op het bord. De match kon dus lang alle richtingen uit, doch tien mi- doek Hoste priemde door de Schellebelse verdediging en scoorde. Het late eerred. dertje veranderde geen mor zel meer aan desituati Schellebelle duidelijk in een offday en allesbehalve op zijn waarde geslagen, moest voor de eerste keer sinds be gin september, zonder één enkel puntje naar de kleed- Van Coppenolle (Denderleeuw) werd gewond en moesl worden geëvacueerd. Toch verloor SK Aalst met 0-1. (SJ) hun voorsprq nten. Eendral op Hasiltert Nieuwerkerkj imr aJs gospel Is op het scoj er terugtrek» Pn proefstomj half uur enl .tander. Daall St. Pauwels - Robur 3-1 Negatieve commentaar na de wedstrijd van zondag, zowel in het kamp van Sparta Buggenhout, als in Moerzeke. Buggenhout ver loor aan huis terwijl Robur, dat verleden week na de 4-0 winst, victorie kraaide, nu in St. Pauwels het deksel op de neus kreeg. Freddy De Maere die winst had voorspeld, is uit het Waas land teruggekeerd, als iemand die een trap tegen het achter werk had gekregen. „Reeds na een kwartier stonden *we met 2-0 in het krijt, zodat we spoedig onze optimistische voor uitzichten moesten herzien" zegt De Maere. Dat eerste doel punt is er gekomen na een slippertje van doelman Van De Sompel, en kort hierop kwam een tweede treffer in de Moer- zeekse netten, of meteen een opstopper die kon tellen. leverde niet de minste baat mei Wat nadien het keerpunt van de wedstrijd had kunnen wor den, werd een tegenvaller. Een terecht toegekende strafschop werd door Gerard Verhelst naast getrapt. De ontgoocheling bij de Moerzekenaars was groot en wanneer kort na de rust de lokalen een derde maal raak troffen zakte de moed tot in de schoenen. Moortgat kon de pil nog enigszins verzachten en Vlaminck en Peeters onderna men om beurten nog een paar moedige pogingen maar dat In de Moerzeeks^ voetbalkrii gen stond men enigszins aangi siagen. Dat is een normaal ve schijnsel wanneer men te o| timistisch is, en nadien tegi alle verwachtingen in doffer moet incasseren. Zondag ontvangt Robur Spar Buggenhout. Dat is lang gel den. Ondanks de opstopper i *1 St. Pauwels, spreekt Roburkringen opnieuw stou taal. „Tegen Buggenhout nemen m ^6 vraak" zegt Freddy D s Maere. „We moeten, onze su l™0' porters tevreden stellen. Zo 1 n dag moet men die gelegenhe n te baat nemen en onze bui !r®n' Buggenhout met daverende vt!n liescijfers huiswaarts sturen." In e itger Si drac voc siriji r ge dige De bal zit gejuich bij de thuisploeg, ontgoocheling bij de gasten (Nieuwerkerken-Moerbeke Sirft-Lievens- Houtem - Baasrode 0-0 Als ooit de jonge baasroodse ploeg baar aanpassingsperio de achter de rug zal hebben en een aanvang neemt met hot verzilveren van zijn klas se en opgedane ervaring zal men zeker met vriendelijke en dankbare blik mogen te rugblikken naar de presta ties die Baasroode's doelman Jansegers zondag na zondag tussen de palen brengt. Op Sint-Lievens-Houtem, de be zoekers speelden tijdens de le helft praktisch doorlopend met de rug tegen het doel geplakt, kregen de plaatse- Tijken een zeven acht doelrijpe kansen. De ex-Aalst en KAV Dendermonde goalie hield er alles uit. Baasrode had daarbij nog met tegen slag te kampen toen zowel Belis (20' door Verscheuren) als Faiat OF door Walter Gerlo) wegens kwetsuren dienden geëvakueerd te wor den. Vooral de jonge Ver scheuren, die zijn maiden- match in moeilijke omstandig heden moest opvoeren deed het Prima. Na de pauze bleef de thuis ploeg domineren al kreeg Baasrode tijdens het laatste kwartier meer ruimte van een moe gestreden plaatse lijke ploeg. Van der Vrekens kreeg nog enkele kansen., al was het sportlot tenslotte ook Sint-Lievens-Houtem even genadig. E. Nieuwerket'ken - Moerbeke 3 Nieuwerkerken en Haaltert die in de tweede momenteel de meest vooraanstaande plaaten van de ring bezetten hebben op de jongste voetbaldag hun kunnen vergroten op hun naaste konkurrenten. voert de klassering aan en telt een punt boni reeds drie op St-Lievens Houtem. De wedstrijd Moerbeke kan men al na lets meer dan een uur als beschouwen. Toen stonden de eindcijfers reeds op het bord en kon trainer Pol Janssens zich even later om zijn naamgenoot Bruno Janssens te laten Eendracht ondervond slechts in het eerste noemenswaardige tegenstand van zijn tegenstander, brokkelde het verweer af met alle gevolgen vandien. I-),. de 40e minuut kwam he$ openingspunt tot stand, had Steenhout na een hoekschop van Van Impe gescoord dit doelpunt werd niet gevalideerd. In de 40e min. dan Van Impe een hoekschop van Eddy Roelandt tegen vijandelijke net. In de 58e minuut verdubbelde Paul Janss du voorsprong met kopbal na aangeven van De Mey. In G5e minuut zette Van Impe (le eindcijfers op het bord. m?t al een verdiendd overwinning en de cijfersverhouding zeker niet overdreven. J.V. Sp. Buggenhout - Borsbeke 0 Buggenhout is haar positief kompetitiedebuut aan afvlakken. Nu tegen Borsbeke werd verloren, zij het dan m de kleinste score, doch na een tweede helft waarin kansen zeker aanwezig waren om minstens een puntendeU te behalen. Borsbeke was in de eerste helft wel de dominant Het openingsdoelpunt van Vander Stichelen na zowat 27 m spel was verdiend te noemen. De Buggenhoutse doelnU Macs zou trouwens nadien nog enkele gave gelegemhedi krijgen om zijn talent te bevestigen. Borsbeke geraakte ni aan een uitbreiding van zijn voordeel zodat men wei k< verwachten dat een fysisch sterk Buggenhout de twee speelhelft zou gebruiken om wat terug te doen. Dat deden ze inderdaad all bleven successen uit. Voor Tilley en Jean-Paul Aerts toonden zich vaak in de vuurli doch een secure bezoekende verdediging toonde zich meeste Naargelang de minuten verstreken toonde Sparta Bugge hout zich zenuwachtiger wat het samenspel zeker niet t< goede kwam. Al bij al kan Borsbeke op een niet onverdie otoli(Uo 7<wo toT-iio-hliUkon (mVl

De Voorpost | 1977 | | pagina 18