Onvervalste hattrick van De Croock (Herdersem) anvallers te zwak Op de valreep UITSLAGEN JEUGDVOETBAL letere tweede helft j mm embergen - K JEUGDKALENDER voor zaterdag 22 en zondag 23 oktober 1977 Oefenveldloop - AC Denderland! - AC Grembergen Jde Provinciale Appels - Melsele 0-2 4 de Provinciale Geert CallaertVaandeldrager van Zeelse Asahi Kwai kadettsn St.-Gillis - Haasdonk 0-2 IC. Meldert - Bambrugge 0-0 Inks het vooral in de 2e I domineerde is S.K. hbergen niet venter ge en dan een gelijkspel. btans had Danny De jeen str ■prong minuut fSfttfttER-y «ei. WÜ WGOf ;jj ZONDAG Uefa's 10 u.) KV Mechelen - E. Aiailst Prov. Jun. (10 u.) AA Gent - Lede <10u.30) Zele - KAVD Prov. Schol. (10u30) AA Gent - Lede (9 u.) Zele - KAVD Nïnove - E. Aalst Jun. H (10 u.) Eremb. - Haaltert (9 u.)- Doggen - Nieuwerkerken SK Aalst - E. Meldert Jun. I (10 u.) Mere - Smetlede Erondegem-Schellebelle Massemen - Herdersem E. Aalst - St. Wetteren Erpe - RC Wetteren Jun. J (10 u.) Hamme - Sp. Appels KAVD - Waasmunster Bugegnhout - Berlare Heikant - Wieze Gremtoergen - Robur (lOu.30) Schol. D (10 u.) RC Wetteren - Serskamp Schol. E (10 u.) Grembergen - Buggenihout (9 u.) Hofstade^Heldergem (9 u.) Haaltert - Edixvelde KAVD - Hamme Nieuwerkeren - FC Denderleeuw E. Aalst - Lebeke Sp. Appels - Baasrode ZATERDAG Schol. H (15 u.) Erpe - Erondegem Welle - Erembodegem Terjoden - SL Houtem (15U.30) St Denderleeuw - Mere (15u.30) Schol I (15 u.) Oordegem - Robur Heikant - SK Aalst E. Meldert - W. Moorsel Wieze - Herdersem Lokerse - E. St.-Gillis (15u.30) TK Meldert - Berlare (15u.30) Prov. knapen (15u.30) Zottegem - KAVD (15 u.) Oudenaarde - Zele E. Aalst - AA Gent Lede - SC Lokeren Prov. miniemen (14 u.) Zottegem - KAVD (15 u.) Oudenaarde - Zele E. Aalst -- AA Gent Lede - SC Lokeren Knapen M (15 u.) Mere - Erpe Knapen N (15 u.) Terjoden-Kerksken (14 u.) Aaigem - Doggen Erembodegem - Ede Edixvelde - Haa'ltert Knapen O (15u.30) S. Moorsel-Gijzegem (14 u.) Hofstade - TK Meldert (15 u.) SK Aalst - E. Meldert Herdersem - E. Aalst W. Moorsel - Wieze Knapen P (15u.30) RC Wetteren - Wichelen (14 «u.) Overmere B - Westrem (15 u.) Schellebelle - St. Wetteren Smetlede - Heikant Berlare - Serskamp Knapen Q (15 u.) Lebbeke B E. St.-Gillis (14 u.) Robur - Grembergen Opstal - Lebbeke A Buggenhout - Sp. Appels Baasrode - Oudegem (15u.30) Knapen R (15 u.) Lokerse - Hamme B (14 u.) Hamme A - SC Lokeren Miniemen K (15 u.) Massemen - Lede (14 u.) St- Wetteren - Hofstade Serskamp - Schellebelle Nieuwerk. - Edixvelde Miniemen L (14 u.) SK Aalst - E. Meldert Herdersem - E. Aalst SC Lokeren - Lebbeke W. Moorsel - Wieze E. St.-GilLis - TK Meldert (15 u.) Miniemen M (14 u.) Zele - Buggenhout Opdorp - Hamme (15 u.) Grembergen - Sombeke SC Lokeren - Lebbeke (15u.30) DAMES zondag 23.10 om 15 u.) Kami'llekes Aalst - Bellem nrintinjvK inv iueiucrt) one Hemelrijck (TK Meldert) ontzet de bal voor e Bambrugse aanvallers. Bij de veteranen ging de ze ge naar Arniand Haeck die hiermede zijn vorderingen in de verf zette. De meeste te genstand kreeg hij zoals ver wacht van Alfons Van Herre- weghe die de trainingen nu meer dan ooit verzorgd, want een enkele verzwakking van Ilaeck kon voor de enen ver lies en voor de andere winst opleveren. Wij hebben het hier natuurlijk over het kluhkam- pioenschup aan deze wedstrij den verbonden. Van Ransbeeck werd 3e en Roels 4e. Bij de juniores ging de zege zoals verwacht naar Hans Van Darame. Ook Robin Verheyden liet zich opmerken in deze oefenwedstrijd. Dit was ook het geval voor Eric Vercammen die de zege behaalde in de reeks kadetten. Bij de dames blijft (nog steeds) de nummer één Carine Van De Moortel, het Zeelse meisje dat de kleuren van AC Denderland verdedigt. Zij primeerde niet alleen in haar reeks maar sterker nog is het feit dat zij ook Ingrid De Pus en Marie Jeanne De Ridder te vlug af was. Bij de kadetten was het Jenny D' Hoorns die de zege behaalde voor Liesbot Los en bij de miniemen ging de overwinning naar N. Van der Meersche voor Veroniquè Vercammen. ANDRE In hel Oostvlaamsc kadetten- kampioenschap te Beveren wa ren er 12 Zeelse judoka's ver tegenwoordigd. Het werden een reeks dichte ereplaatsen met er bovenop een titel voor Geert Callaert. Said Bouharrak won zilver en Maurits De Leen- hetr, Johun Fierens en Mario Bauwens kregen de bronzen medaille. Een eervolle vermel ding verdient Patrick Stnekcns, maar wegens kwetsuur kon hij zijn kans niet naar behoren verdedigen. In een tornooi te Denderwin- deke won Marcel Meskens en eindigde Mare De Vriendt 2e. RPNO (JM) Het g«iat Sparta Appels be paald niet voor de wind. De grote verwachtingen die men had voor het seizoen hebben een lelijke deuk gekregen. Of het nu allemaal reeds verlo ren is zoals sommige suppor ters menen, we denken van niet. Er moet nog lang ge voetbald worden vooraleer men de einduitslag van dit kampioenschap zal kennen. Het zwakste punt 'hgt hem bi j Sparta in! de aanval waar men er moeilijk een doelpunt scoort. Zondag waren er niet zoveel doelrijpe kansen, maar die enkele die we mochten noteren werden niet benut. Dit in tegenstelling tot de bei. zoekers diie aan een paar kansen genoeg hadden om de zege op zak te steken. Het is in die zin spijtig dat we menen dat Appels mi over enkele goede jongeren be schikt die een waarborg voor de toekomst zijn, maar die daarom nog altijd niet wor den aanvaard. Men mag van deze kansen niet verwachten dat zij van vandaag op mor gen de uitblinkers zijn, maar met wat steun van de oudere spelers kan dit na een paar wedstrijden resulteren in heel wat betere uitslagen. Zondag reist men naar Kallo en trai ner De Pauw die ach nooit bij voorbaat verloren .geeft, vertrekt opnieuw met veel goede moed. Wanneer nu al de spelers met dezelfde ge dachte van start gaan kan zondagavond de vlag worden uitgehangen. ANDRE. Prov. jun. KAVD - AA Gent 2-2 SC Lokeren - Zele 0-1 E. Aalst - Oudenaarde 3-0 Lede - Zottegem 4-2 UEFA'S E. Aalst - Kb Brugge 1-6 Prov. schol. KAVD - AA Gent 1-2 SC Lokeren - Zele 8-0 Lede - Zottegem 3-2 Jun. H Haaltert - SK Aalst 2-1 W Moorsel - Doggen 1-1 Nieuwerkerken - Denderhoutem 1-5 E. Meldert - Eremb. 2-2 Jun. I Schellebelle - Erpe 6-1 St. Wetteren - Mere 2-1 Hofstade - SL Houtem 1-1 Vlierzele - E. Aalst 3-2 Erpe - St. Denderl. 3-1 Jun. J Wieze - KAVD 4-0 Waasmunster - Heikant 4-0 Lebbeke - Hamme 3-1 Berlare - Grembergen 4-2 Sp. Appels-Schoonaarde 3-5 Schol. D Wichelen - St-Amandsberg B 4-1 Schol. E Buggenhout E. Aalst 1-2 Hamme - Sp. Appels 9-0 Lebbeke - Haaltert 6-0 Heldergem - Nieuwerk. 31 FC Denderl. - Gremb. 2-2 Baasrode - KAVD 1-0 Edixvelde - Hofstade 1-2 Schol. H Mere - Terjoden 1-1 Vlierzele - Eremb. 2-1 Schol. I SK Aalst - Oordegem 19-0 E. Meldert - Heikant 1-1 Berlare Robur 2-4 W. Moorsel-TK Meldert 2-0 E. St.-Gillis-Herdersem 2-1 Lokerse - Wieze 2-4 Prov. knapen KAVD - Eeklo SNS - E. Aalst Lokeren - Zele RC Gent - Lede Prov. KAVD - Eeklo SNS - E. Aalst Lokeren - Zele RC Gent Lede Knapen M Burst - Mere 0-0 2-0 3-1 2-0 1-0 2-1 0-1 Knapen N Doggen - Terjoden 0-5 Erembodeg. - Edixvelde 2-0 Nieuwerk. - Heldergem 1-5 Knapen O Gijzegem - SK Aalst 1-3 Hofstade - S. Moorsel 17-0 E. Aalst - Schoonaarde 4-0 Wieze - E. Meldert 6-0 TK Meldert-W. Moorsel 0-6 Knapen P Westrem Wichelen 2-4 Heikant - Sreskamp 1-2 Massemen-SchellebeLle 2-1 Overmere A Overmere B 2 0 Smetlede - Berlare 2-0 Knapen Q E. St.-Gillis - Lebbeke 0-6 Robur KAVD 1-1 Gremb. - Buggenhout 2-1 Lebbeke B - Opstal 0-2 Sp. Appels - Oudegem 01 Knapen R Hamme B - Sinaad 4-3 Zele - Hamme A 0-11 Min. K Lede Nieuwerkerken 7-3 Schellebelle - Bavegem 5-1 Edixvelde - Hofstade 1-8 MIN. L TK Meldert - SK Aalst 0 6 E. Aalst - Lebbeke 0-1 Herdersem-SC Lokeren 0-0 Wieze E. Meldert 3-1 Oudegem - E. St.-Gillis 4-1 Lede - W. Moorsel 4-1 Min. M Hamme Lebbeke 8-0 Zele - KAVD 1-1 Opdorp - SC Lokeren 13-0 Buggenhout-Gremb. 0 4 o| dracht St.-Gillis is het lij. voorwerp geworden in de n ;trijd tegen Haasdonk. De Re| slanders toonden zich r j al in de eerste helft n (|i r geïnspireerd en besluit- diger. De 0-2 stand aan ust gaf dan ook de ver- ling weer van het ge lede spel. Na rust herstelde su iracht enigszins het even zo t maar was te zwak ,j)e ?t middenveld om iets te l)U| iren. Peel en De Backer n lofbare pogingen, maar m een scherp schot van tgenoemde viel niets te noteren. De Eendrachters hebben geen verontschuldi- gigen voor deze nieuwe thuis nederlaag. Als verontschuldi. ging kan enkel aangevoerd dat De Geyter en De Wolf in de 11 ontbreken en dat ook Peelman niet regelmatig de trainingen kan bijwonen, wat uiteindelijk toch een verzwak king van de basisploeg tot gevolg heeft. Maar of dat een reden is om op kick and rush-voetbal over te schake len is een ander paar mou wen V.C. sloeg in het doel. Nu zondag speelt Edixvelde te Welle en de opdracht is niet licht, ook in acht genomen het feit dat er een ruime aftekening is in de klassering van de beide de ploegen. Toch moet Edix velde bij machte zijn in de huidige omstandigheden de vole inzet te bemachtigen. Dè ploeg maakt inderdaad een periode van hoogkonjunk- tuur door. In de vierde pro vinciale G onderstreepte Her dersem nogmaals zijn puike konditie en won bij Eron degem. De thuisploeg kende evenwel een verbluffende start zodat Dolfke Cooreman in een korte tijdspanne twee maal de bal uit zijn net moest rapen. Die 2-0 vormde voor Herdersem geen te gro te handikap. Bij de rust had het die achterstand reeds weggewerkt en door een on- doch Frans Mertens en Mar cel Van Nuffel zorgde voor boni. Uiteindelijk werd het 2-2 Nu zondag wordt in deze reeks de derby en meteen ook topper Herdersem - S. Moorsel gespeeld. Een wed strijd die zeer belangrijk is voor de beide ploegen en die ook heel wat belangstelling zal wekken. Schoonaarde liet zich in de aanvangsminuten verrassen op een inworp en ook het beslissende doelpunt zou uit een dergllijke faze worden gescoord. Klubleider Timmer man was er het hart van in. "We laten ons kloppen door het zwakke Oordegem Onze spelers pasten zich niet aan het smalle terrein aan. Mare Van Hauwermeiren bracht ons na een 1-0 stand terug bij, maar uiteindelijk moesten we toch de duimen leggen. Vorig jaar kwamen we ook moeizaam op dreef. De in breng van enkele junioren liet nochtans verhopen dat we ditmaal sneller op dreef zouden komen. De uitslagen bewijzen het tegendeel." Luc Tamilian naar een beste seizoen. Bij AC Denderland heeft Luc Tamilian reeds de grote vorm te pakken misschien wat vroeg maar naar wat zijn maats over hem vertellen moet het geen lachtertje zijn om in zijn spoor te blijven. Zondag won hij dan ook weer de oefenwed strijd hij de seniores die ge geven werd te Grembergen. Leo Brusselmans die hem reeds zo dikwijls liet vuur aan de schenen legde moet nu nog toezien. Of het zo zal blijven zullen de volgende konfronta- ties ons leren. In de vierde provinciale stelde het topnummer Herzele-Voorde de andere ontmoetingen zowat in de schaduw. Dit topduel werd door de bezoekers to| een, goed einde gebracht - met het kleinste verschil - en meteen zit Voorde vast in het zadel. Het telt nu één punt voorsprong op zijn achervolgers, Herzele, Iddergem en Ediksvelde, terwijl ook Doggen blijft aanklampen. Het ziet er dus naar uit dat in deze reeks nog fel "om den brode" zal geknokt wor den want de waardeverhou ding tussen de kopvliegers ligt niet ver uiteen. Doggen bracht de uitwedstrijd bij Outer tot een goed einde, alhoewel het er op een be paald ogenblik naar uit zag dat de gasten zich met een onbeslist zouden moeten te vreden achten Van meet af aan luidde Doggen de aan- valsklok en dit offensief leidde tot het openingspunt. Het was vooral dank zij Luc Aerts dat Doggen het heft in anden hield. In de 32e min. scoorden de bezoe kers uit een stilstaande faze met een vrijschop. Toen be reikte Patrick Poep, Erwin Roelandt die prompt inschoot. Dit betekende ook de rust' stand. In de tweede speel helft gaf Outer al direkt de indruk de zaken te willen forceren. Het drong haar gasten op hun speelhelft terug. Het gelijkstellende doelpunt sproot uit een misverstand in de verdediging Patrick Poep kon de bal nog net van de lijn wegtrappen doch schoot tegen eigen touwen. Doggen rea geerde fel op deze treffer en op een verre inworp van Erwin Roelandt volgde het winnende doelpunt. Voor de rest stelden de bezoekers deze kleine voorsprong veilig. Edixvelde speelde vorige zon dag tegen Erembodegem zijn beste wedstrijd totnogtoe van het seizoen en aan de zege kleeft dan ook geen smet. Bij de rust stonden de eindcijfers reeds vast. Schollaert lukte het openingspunt en ook het tweede doelpunt kwam van de voet van de Edixvelde trainer. De bal schampte af op een SK verdediger en vervalste hattrick zette De Croock Herdersem aan de lei ding. Staelens legde tenslotte de eindcijfers vast. S Moorsel ondervond vanwege Boonwijk een taaie tegen stand en won met slechts oneven doelpunt verschil. Het spelde geruime tijd niet tien omdat Ludwig Van de Velde tegen een rode kaart aan keek. Er was ook nog geel voor Wille. Boonwijk stond al na drie minuten op winst door een gelukte strafschop. Uit een elfmetertrap stelde Ludwig Van de Vélde gelijk. Het werd 2-1 langs Cornelis en bij een geharrewar stuur de een bezoeker de bal over eigen doellijn. 3-1. Na de rust kon Boonwijk nog tërug- komen tot 3-2. Gijzegem kwam tegen Opstal niet verder dan tot een ge lijkspel. Het werd gehandi- kapt door het vroegtijdig uit vallen van zijn stopper Back- vis die net aan heroptreden toe was, Backvis diende weg gebracht met een hoofdwonde bij een kopduel opgelopen. Opstal klom naar de leiding Dat werd het derde doelpunt van Herdersem tegen Erondegem. Dré Magerman zou die schade opnieuw beperken. Na dien kwamen er voor de Grembergenaars nog wel een paar kansen, zonder succes evenwel. Globaal genomen heeft S.K. weliswaar een goeie wedstrijd achter de rug. Toch zijn de resultaten niet van die aard, om hoop vol de toekomst tegemoet te zien. Het is dringend de tijd, dat opnieuw punten wor den gewonnen, en bovendien heeft de aangang nood aan een klinkende zege. Kan dat zondag op Red Star Haas donk E.D.M. issl >011(1 Cr scoort op strapschop het eerste doelpunt voor Grembergen tegen Kallo. In (HVC) in de eerste helft strafschop al voor gezorgd. Amper voor rust had- de bezoekers langs De de bordjes al in gebracht. 2e helft begon Grem- blijkbaar meer ge- aan rijn taak. De raakten welis- op voorsprong. maar

De Voorpost | 1977 | | pagina 19