Lucien en Frank Van Impe met Merckx scheep mmïïï Dirk Heirweg en Jonhy De Nul: misschien bij Maertens-De Bruyne Paul De Brauwer wint weer ZEGEVIEREND DEBUUT VAN OKAPI EERSTE ZEGE Vrijworpen trainen Black Boys flirt met ZES OP ZES O O Wie wordt de Oostvlaamse Miss Basketbal Basket bal ka lender OfftgoocheleiEI Tweeëntwint punten voor"," Leonard 20 g j r Na heel wat touwtrekken, aanslepende besprekingen, vraag en aanbod, is de beslissing gevallen Lucien Van Impe gaat vol gend seizoen met Eddy Merckx scheep. Welke firmanamen op de rennersshirts staan, kan vandaag nog niet gezegd en heeft voor de man in de straat ten slotte weinig belang. EERSTE KLASSE Het team zou door een Duitse en een Belgische sponsor wor den gefinancierd. Sportdirek- teur wordt Jos Huysmans en de ouwe Rudi Altig krijgt eveneens een vinger in de pap. Eddy Merckx heeft weer werk gemaakt van zijn ploeg hij neemt, naast enkele „oude ge trouwen", de amateurs Van Calster, Martens en Schepers onder zijn vleugels. Ook Etien- ne Van der Helst kreeg een kontrakt. Terecht trouwens de Hofstadenaar heeft zijn „leerjongenstijd" achter de rug en staat op de vooravond van een beslissende doorbraak. Een andere streekkoereur voor de „Merckxquadra" is Etienne De Beule. Dat Eddy Merckx „een oog je" had op Lucien Van Impe, was sinds lang geen geheim meer. Nadat Van Impe een aanbieding van Flandria (Fred dy Maertens) had afgeslagen, stond het signaal op groen Lucien heeft de Kraainemnaar zijn ja-woord gegeven. Met de Tourwinnaar '76 komen ook jongere broer Frank, René Dil len en de Fransman Mintkie- wicz naar het team. Oktober is DE transfertmaand voor de koeureurs en de sport bestuurders althans. Het is ook de maand van de (loze en andere) geruchten. Er was al voor waarheid meegedeeld dat Johny De Nul en Dirk Heirweg, twee van de betere amateurs uit een steengoede lichting, een kontrakt hebben ondertekend dat deze jonge beloften aan Freddy Maertens en de gloednieuwe sportdirekteur Fred De Bruyne bindt. De „nieuwsbrengers" zijn, zo als nogal eens meer gebeurt, te snel van stapel gelopen woensdagmiddag was geen handtekening onder enig kon trakt geplaatst. Althans niet door Heirweg. Wel zijn er „6tevige" onderhandelingen ge weest en het zal niemand ver bazen als dezer dagen de knoop definitief wordt door gehakt. Fred De Bruyne was als ren ner een man met een bijna onfeilbare feeling hij door zag elke situatie, kende de tegenstanders als zijn broek zak en haalde uit de wiel rennerij wat er in stak. Als teeveereporter is hij, wat de wielrennerij betreft, een ex pert die het buitenland ons mag benijden. Hij „voorziet" wat er gebeuren gaat, hij laat ons doordringen tot de essen tie van een wedstrijd. Zoals Rik De Saedeleer dat voor de voetbalsport doet. De Bruyne gaat weg bij de BRT. Nood gedwongen, wordt gezegd. Hij wordt misschien opgevolgd door iemand die voor de eer ste keer een fiets heeft ge zien toen hij van zijn „kot" naar de kolleges op de uni versiteit peddelde. Of zelfs door Ivan Sonck. Diezelfde F'red De Bruyne weet beter dan wie ook dat hij als „baas" van een grote rennersploeg voor een serieuze verantwoor delijkheid staat. Klusjesmannen aanwerven doet hij dus alles zins niet. Met de Nul en Heirweg kan hij een eind op schieten. Johny zou bereid zijn toe te happen, al wil Lucien Van Impe hem in zijn en in Eddy Merckx' ploeg. Dirk staat op een tweesprong hij heeft een week bedenktijd ge vraagd en gekregen. Intussen klimmen Dirk en Johny nog eens voor een keiharde wed strijd in het zadel in het Franse Chabry-Auxerre nemen ze deel aan een ploegentijdrit over 77 km. Fred gaat met het duo mee. Hij wil met eigen ogen zien hoe sterk bei de „trekpaarden" zijn. (mm) Veldrijden Al inviteerden de Wichelse Grysollevrienden de A-crossers en de C-veldrijders, toch is nog maar eens gebleken dat de ve detten slechts kunnen gelokt door een kontrakt waarop een behoorlijk bedrag staat. Men kan de betrokkenen geen on gelijk geven voor hen is de fiets een middel om centen te verdienen. Organisatoren die niet met extra-bankbiljetten wuiven, mag jc al evenmin te genspreken als ze beweren dat bet geen sinekuurtje is om de door de bond geëiste prijzen bijeen te brengen. Als daar dan nog een pak startgeld bij komt, loopt het uit de hand. Hoe dan ook PAUL DE BRAUWER reed en won te Deinze een B-cross. Hij trok ook buiten de landsgrenzen hij finishte in het spoor van André Geirlandt aan het ein de van de internationale veld- rit in het Nederlandse Duin- digt-Wassenaar. ALBERT VAN DAMME was daar vijfde. Te Wichelen deden LUC NAUDTS (6e) en GILBERT CATTOIR (7e) het meer dan behoorlijk. Cattoir was voorts 8e in Brcen- donk Bij de C-veldrijders no teerden we een 5e en 6e plaats voor OMER DE PAEPE te Kortemark en Wichelen, WERNER VAN DER FRAE- NEN was te Keerbergen 4e en te Wichelen 5e. Voor JEAN DE BONDT stak er te Wiche len een 4e prijs in en RUDI VAN IMPE was te Keerbergen 14e. BUS LIER—OKAPI AALST 77—80 De basketbalkompetitie is in de eerste klasse vorige zaterdag dan toch eindelijk van stapel gelopen. Ze begon onder een gunstig gesternte voor Okapi Aalst dat bij Bus, zij het dan vrij moeilijk, zijn eerste wedstrijd won. Tot op de valreep heeft men echter op die beslissing moeten wachten. Want Bus klampte vooral langs een sterk spelende Huysmans stevig aan. Harvey Jones kon deze goed afwerkende Bus speler gedu rende een tiental minuten aan de klap houden. Voordien was Huysmans zo over resp. Elias, Van de Keer en Van den Broeck gelopen. In het Aalster- se kamp was er dan een Ka- therman die insgelijks zeer knap was in de afwerking. Het was vooral door zijn toe doen dat Okapi onmiddellijk na de eerste opgooi aan de leiding kwam, en deze dan ook behield. Het werd 0-6 en Bus geraakte nooit meer over deze handikap heen. Bij de rust luidde de stand 38-45 en het was dank zij Huys mans dat Bus tegen geen rui mere achterstand aankeek. De Aalsterse Amerikanen hadden de meeste punten aangebracht. Na de kampwisseling probeer de Lier met afwisselend man voor man en zoneverdediging Aalst doeltreffend op te van gen maar slaagde hierin niet. Wel kon het de afstand op het scorebord verkleinen. Ook omdat Katherman en Jones het nu heel wat minder precies deden dan in de eerste speel- helft. Nu werd Okapi echter overeind gehouden door Elias en Van den Broeck. Van 46- 49 ging het aldus naar 55-65 en toen moest Jones naar de bank wegens foutenlast. Harvey zou nog slechts even terugko men maar kreeg direkt zijn vijfde fout aangesmeerd, wat hem woedend maakte. Ook Schorreel en Van De Keer zouden er nog uitgaan zo< Okapi zijn invallersbank duch tig moest aanspreken. Men deed het toen immers met Cort- hals, Van Cromphout, Van den Broeck, Katherman en Elias. Op de koop toe ging Lier nog pressen, doch dit werd goed opgevangen. De laatste secon den steeg de spanning toch, maar met gelukte vrijworpen stelden Corthals en Katherman de zege veilig. De doelpunten Elias 2-9, Van Cromphout 0-2, Van den Broeck 7-8, Corthals 0-2, Ka therman 16-8, Jones 16-2. Nu zaterdag speelt Okapi in eigen zaal tegen Standard Boule d'Or de ploeg die met Royal Fresh Air en Avanti Brugge de meeste kansen op de eindzege heeft. Standard wordt vooral geschraagd door de Amerika nen Gantt en Dinkins en door Tienne Geerts. De Okapizaal zal bomvol lopen voor d« ongetwijfeld spannende kon- frontatie. J.V.H. B.C. AALST—PITZEMBURG 84—83 Pas op de vijfde speeldag van de kompetitie was B.C. Aalst aan zijn eerste overwinning toe. Deze werd behaald op het insgelijks zwakke Pitzemburg. Deze eerste overwinning heeft echter naar het einde toe, nog aan de gekende zijden draad gebengeld. Pitzemburg sloeg nadat de stand tot 84-79 in de slotminuut was opgevoerd, nog verrassend terug zodat Aalst nog slechts een schamel puntje boni over hield. DiLlard die een goede wedstrijd speelde en in de eindfaze nog een paar vrij worpen omzette dribbelde Pit zemburg verloren. De wedstrijd was wel spannend maar toch niet zo heel rijk aan inhoud. Dat Aalst slechts met de hak ken over eigen sloot geraakte kwam door het feit dat Camp bell niet in zijn dagje bleek. Doorgaans goed voor veertig punten bracht de Amerikaan nu slechts vierentwintig een heden aan. Bij de rust leidde Black Boys 36-33. En het groot ste verschil dat de Aalstenaars in die eerste periode op het scorebord kregen was negen punten (22-13).' Na de rust zou Pitzemburg de bakens verzet ten. Het stevende naar voor sprong mede door het feit dat Black Boys minder precies af werkte. Vijf minuten voor het einde klom de thuisploeg op nieuw op voorsprong (69-66). Een paar minuten later hadden de gasten deze achterstand weg gewerkt (73-73). De zij aan zij zou tot op de valreep du ren maar de ervaringrijke Dil- lard stelde uiteindelijk de eerste overwinning veilig. Hij scoorde niet alleen vier kor ven, maar hij liet ook zijn ploegmaats scoren. Doelpunten Dillard 2-8, Camp bell 10-14, Aerts 2-3, D'Herdt 10-13, Van Gijseghem 0-4, Van Campenhout 12-6. J.V.H. Op zaterdag 29 oktober wordt in het Zeiehof te Zele Miss Basketball Oost-Vlaanderen gekozen. Het is basket ballclub Wasocub Waasmunster, die de organisatie in han den heeft en Mark Troubadour zal het geheel voorstellen. De kandidaten, ongehuwd tussen 18 en 21 jaar oud, dienen voor 24 okt. hun kandidatuur te laten geworden aan Wil- fried Van Damme, Rivierstr. 84, Waasmunster. De Miss Basket avond begint om 20 u. met The Musical Friends en om 22 u. begint de Miss verkiezing. Beno EREMBODEGEM 69 VLIND. BUGGENHOUT 60 De bezoekers kenden de beste start en liepen uit tot 0-6, maar Erembodegem kon van de aan vallende zwakte van Buggen- hout profiteren om reeds aan le afdeling heren 20.30 u. (22.10) Okapi Aalst - Stand. Luik 20.15 u. (25.10) Okapi Aalst Athlon leper 2e afdeling heren 20.15 u. (22.10) Blankenberge - BC Aalst 20.15 u. (25.10) Carpenter Gent - BC Aalst Dames le afdeling 20.30 u. (22.10) Strom beek - DBC Aiaüst 2e afdeling dames 17 uur Duffel - BC Aalst 4e afdeling heren 20.30 u. (22.10) Rocamine - Osiris Denderl. 18 uur Cabrita Zele - Koekelare lieren le prov. 11 u. Panters Baasr. - Gentson 11 u. Falco Hemaco Dend. 15.30 u. Erpe Mere - Laame 2e prov. B 20.30 u. (22.10) Were Di St.-Nikl - The Tower Aalst 15.30 u. Grembergen - Denderm. 3e prov. C 17.30 u. Were EH 3 - Haaltert 18.30 u. VTierzele - E rem bod. 19 u. (22.10) Melsele - Kang. Hamme 11 uur Buggenh. - Moerzeke Dames le prov. 10.30 u- Hamme - De Pinte Dames 2e prov. 10.30 uur Robac Gremb. - Eikenlo de rust tot 27-21 uit te lopen. In de tweede helft probeerde Buggenhout het evenwicht te herstellen en onder impuls van Vermeulen, die hulp kreeg v invaller Van der Straeten ston den na 12 min. de ploegen op nieuw gelijk (47-47). In de slotfase echter kon Buggenhout niet bevestigen. Het slecht om zetten van hun vrijworpen 8 op 28 is één van de hoofdoor zaken van de Vlinders neder laag. Erembodegem had in De Graevr en Van Liedekerke Vanderburgt bijdehandse afwer ken, die in de laatste minuten een 10 punten kloof maakten en het sein op groen zetten voor Erembodegem. Punten Erembodegem Cob- baut 4-4, De Wachter 01. Van derburgt 8-13, Van Liedekerke 7-8, De Bisschop 4-4, Van Sti- chel 4-0, De Graeve 0-10. Vlinders Buggenhout De Bondt 3-0, Albrecht 2-7, De Smet 5-2, Vandenberghe 6-3, Van Loo 1-4, Vermeulen 4-8, Aerts 0-7, Van der Straeten 0-8. TWEEDE KLASSE B.C. AALST—ANDENNE 100—113 B.C. Aalst heeft vorige vrijdag zijn vierde nederlaag in deze kompetitie moeten inschrijven. Black Boys heeft nochtans in de tweede speelhelft geflirt met de overwinning die ze naar ons gevoelen zeker in haar hereik had, indien het wat meer doel treffend had verdedigd. In die defensie waren immers heel wat gaten te bespeuren vooral dan in de laatste tien minuten. Hiervan profiteerde dun de Amerikaan Staggers, die de ze ge voor Andenne werkelijk in de wacht sleepte. Hij bracht in die tweede speelhelft liefst negenentwintig punten aan. An denne heeft evenwel niet eens een grote wedstrijd moeten spelen om de partij te win nen. Het volstond bijna dat het meester was in de rebound. Want Aalst lukte amper zes aanvallende rebounds. Het be gon nochtans allemaal goed voor de thuisploeg die fluks naar een 7-0 voorsprong ste vende vooral dank zij een eens te meer knap afwerkende Campbell, die dan ook top scorer werd. Die vijfentwintig vooral Hopson en Staggei voor het tegengewicht zc en Andenne geruime tijt leiding hielden. Ruststan 50. In de tweede periode de Walen nog enkele mi voorop blijven doch toen Aalst zeer goed terug, ontplooide toen het best» valsspel en van 61-61 gin naar 78-72. Op dat og« zag het er naar uit dat Boys naar zijn eerste zeg vende vooral dun door feit dat de Andenne A kanen vier fouten achter naam hadden. Black Boy hiervan echter niet profiteren en bleef hoofdzaak van op afstand zodat het vrij lang c vooraleer Hopson zijn fout aangesmeerd kreeg, inmiddels had Andenne behendig de situatie re zet. Het werd 82-84 en snelden de Walen weg. gers kon men maar nit|erk de wedstrijd krijgen daarentegen verdwenen Aalst D'Herdt -en Can naar de invallersbank. ne bereikte dan ook paar minuten van het de drie cijfers. Ook deed het op de valreep die honderd punten volst 4 of niet om de eerste broodi overwinning vast te leggen Doelpunten Dillard 2-0 mts locht 4-7, Van Campc 14-15, Aerts 2-0, D'Herd Campbell 15-21, Vander len 1, Van Gijseghem. ley LM j ide nog 9 op -32>. Tlip J.V.I'2' Van Campenhout (BC Aalst) scoort in de match tegen Andenne. (EL) RIMBO ZELE SPORTIEF TEMSE De thuismatch tegen Sn Temse moest normaliter f mogelijkheden liggen jongens van couch Vun 1 hove, maar aanvallend bo zo zwak, dat ze in dep te 3 minuten de kans om de kompetitiepunten ti te houden. De winst gin| de aanvallend minst De Rimbo hoys zijn hu£ porters zeker een klinkenf vanche verschuldigd mogelijkheden rijker dan ze zondagavond lieteM Alleen Werner Van M# met een 7 op 17 maak# uitzondering op dc aanva zwakte. De ploeg in zijnl geraakte niet verder dal 20 op 80 shotgeniiddcldj uitzondering van de minuten (4-11) was er no| tekening op het scorebo 31-32. Na 10 min. 48-49 aangegeven er 18e minuut was het 50-52J se kon dan beslissende I scoren. Punten Van Miegroet F Van Mieghem 8-0, Vehcj Deprouw 3-6, Philips quater 0-0, Beirens Saedelare 0-0. EERSTE KLASSE (dames* De Locht skoort ondanks de dakgoot van de Andenne- Amerikaan Hopson. (EL) VIERDE KLASSE OSIRISHOUTLAND 87-72 Ook de derde kompetitiewedstrijd heeft Osiris tot een goed einde gebracht. Tegen Houtland prezenteerde het opnieuw basket van zeer degelijk gehalte. De thuisploeg kreeg deze wedstrijd reeds vroeg in handen want lloullund hield slechts gedurende tien minuten het scorebord in evenwicht. De stand luidde toen 1313. Daarna nam Osiris overtuigend voorsprong vooral langs D. D'Herdt en Van Keer. Van 20 13 ging het naar 3319 en meteen stond de zege van de thuisploeg vast. Men noteerde toen zeventien minuten zuivere speeltijd. Bij de rust had Hout- land slechts twee puntjes van deze achterstand kunnen afknagen 4331. In de tweede speelhelft kwam dan Bicseman op de proppen samen met Escandon voerde hij Osiris naar 8266, nadat Houtland «lan toch nog even teruggekomen was (5345). Als de gasten even terugkwamen dan was dit vooral te wijten aan de vroegere Oostende-speler Verdeyen. Al met al een goede wedstrijd van Osiris dat eens te meer zijn grote moge lijkheden ruim uitstalde. Doelpunten Bieseman 4-16, Van der Spiegel 6-4, Van Keer 9-4, D'Herdt 13-2, Ceuppens 6-5, Schorreel 2-2, Escandon 3 11. J.V.H. in. 5 mei A DBC AalstBatavo 6752 bord DBC Aalst dat te Genu ploe ■al door de afwez di De Luyck, Rommi jntei De Schrijver een afgete ederlaag opliep, heeft gen Batavo een zeker grootse overwinning gel DBC bij wie nog steeds De Luyck onbeschikbui kon haar tegenstander lijk afschudden. Pas di«er «le tweede speelhelft kol de definitieve kloof sla^erl nogal zwakke stander. Na tien minuten de de stand slechts 14-10 voldoende kan worde geleid dat het aanvallend |,ujg heel goed vlotte. B rust telde de thuisploeg negen punten voorsprong eerlijk gezegd de fol komt minder sterk vo dag dan vorig seizoen, moest het inzonderheid Leonard hebben. Deze trouwens met twecëntl punten een ruim aan«!e< de overwinning. Batavo er zelfs nog in slagen spanning in de slrijil te brengen door l> rust opgelopen negenpl achterstand (29-20) tot zei heden te herleiden (43-37] Leonard «lie Aalst buiten schot hield. De doelpunten Rommel iligl Van «Ier Stock 11, Van berglie 6, De Schrijver 4. u 2 remans 10, Leonard 22. p011

De Voorpost | 1977 | | pagina 20