Eerste zege MOEDIG VERWEER It's the same old song Eerste overwinning JEUGD {ZAT NIET MEER IN |RSTE ZEGE E ROL GELOST or nfiANVAL KLOPT NIET Kalender voor het weekend BiKERDATA KLAAR Veldloop Lebbbeke AC Denderland te Denderbelle Pierre d'Haese Roger Moens Gaston Van den Hoecke - key gooit de bal naar Colpin die voor Baaisrode zal scoren. V.Ie ST NIKLASE-PANTERS BAASRODE 84—105 De laatste kompctitieinatch van het basketbalweekcnd betekende voor Panters Baasrode de eerste kompetitiezege. Beide vijftallen stonden nerveus tussen de lijnen en Panters kwam er eerst toe zich te organiseren. Na de studieronde van 5 minuten (810) konden de bezoekers na 10 minuten voor 1424 zorgen. Panters pitvot Colpin profiteerde van de mislukte intercepties die zijn bewaker Bryant probeerde. Aan de 18e minuut kwam St Niklase terug bij 3432. Maar Karei De Block zat in de greep van af wisselend Putteman en Moens en vooraleer hij in de tweede helft definitief naar de bank verdween, was hij niet eens in de dubbele cijfers geraakt. Rust 3438. In de tweede helft bleef Panters voor een kleine voorsprong strijden 4152 aan de 5e minuut. Maar Labay geprikkeld door het bankzitten, lukte in de tweede helft een 4 op 4 en kwam aan 15 punten en ook Miel Vanden Brocck voelde zich in de Niklase sporthal in zijn sas, zodat ze met de hulp van Putteman vanaf de 13e minuut 5972 naar een vlotte afgetekende zege stevenden. De eerste kompetitiepunten waren bijzonder welkom voor Panters, dat nu aan een comeback kan beginnen. Punten Colpin 127, Putteman 610, Stevens 44, De Beule 40, Moens 27, W. Van den Broeck 22, Labay 015, Miel Van den Broeck 820, Koekelberghe 02. BAVO GEYWA MOERZEKE 84 MELSELE 54 In de eerste helft brak de wedstrijd moeilijk los en de tussenstanden als 11-7, 18-18 bewijzen dit. Aan de rust had de thuisploeg een kleine voor sprong 37-29. In de tweede helft gaf coach Coppens verder kre diet aan zijn jongere spelers en de broers De Ruysscher en inzonder Van Riet die Bertrand Colman een 8-tal assists aan speelde waren de basisleggers van een vlotte en ruime zege die in de tweede helft tot stand kwam. Tussen de 5è en 7e minuut zorgde de thuisploeg voor een 12-0 en als ze dat nog eens op het einde herhaalde met een 8-0 stond er geen maat meer op het thuisvoordeel. Punten De Vriese 2-0, Ost 2-0, De Munck 7-0, Van Broeck 2-6, Claessens 2-0, Raemdonck 7-2, Bertrand Colman 11-26, P. De Ruysscher 0-4, E. De Ruysscher 0-2, Van Riet 4-7. lu- ENTUS ZOTTEGEM-CABRITA ZELE 112—84 labrita spelers waren zonder illusies vertrokken naar Zottegem, niet de inbreng van amerikaan Breedlove en zes ligaspelers erk was voor de Zeienaars, die nog altijd proberen om hun samen te stellen uit de eigen jeugdwerking. In het begin Cabrita bij en aan de 4e minuut kon Luc Famay zelfs voor voorsprong zorgen. Eens dat de thuisploeg op volle toeren ide kwam er wel aftekening. Tot de 10e minuut (2622) was kleinere normen en Hollants die in de eerste helft 9 op 14 lukte hield tot het kwartier het verschil op 10 punten j-32). Een pluspunt was ook dat scholier Paul Van Damme met Jst 4 op 5 zijn ploeg overeind hield. Aan de rust was de thuis- ll toch op ruime voorsprong gekomen 6246. In de tweede •n kon Dhooghe aanvankelijk de kloof nog beperken, maar 2-0 ants zat toen in de greep van de thuisverdediging. Goosscns oens scoorden nog wel korven, maar Cabrita moest in elk de sterkte van Juventus ondergaan, ien Moens 6, Coene 6, Van Damme L. 2, Famay 4, Hollants •"ilip Van Hassel 2, Dhooge 20, Paul Van Damme 9, Van de 2, Goossens 7. IDERMONDE-LEDEBERG 52-46 Ier Jun Goossens, weerhouden door ambtsbezigheden, stond huisaunval er niet zo sterk op. In de eerste helft dreef de maar op een laag niveau en de tussenstand na 20 minuten .8 toont dit aan. In de tweede helft evolueerde Frank Van iroeck van op de post en de vleugel en dit versterkte de D aanval. Tot de 10e minuut bleven de ploegen nochtans op c ie hoogte 3232. Maar Jef De Koning kon onder de ring i evallen steken opraken en zijn reboundkorven resulteerden in n t inten in de tweede helft en de kleine kloof aan de 17e min. ;in| 38) volstonden voor een eerste thuiszege. /v en Cleemput 10, Van Causbroeck 16, De Koning 13, Piron 'u" ielens 6, Van Praet 2, Peersman 4. ,|a ezoekers kenden een goed begin onder impuls van een sterke eld aller als Robby Seghers, die met een 4 op 4 begon en hier- de gelijke stand op het bord hield 88, 1414, 2020 aan no 3e minuut. Grembergen speelde goed mee en Luc Van Cau- ,r erghe, wordt een onmisbare pion en dit bewees hij nog een keer in de match tegen De Pinte. Aan de rust 3534 Grembergen in goede positie. In de tweede helft werd het lijker. Aan de 7e minuut moest Jef Piron reeds voor fouten de bank. Dit was een eerste zware klap voor de bezoekers 48). Wanneer Eric Meys en Cuypers tijdelijk voor kwetsuren len vervangen te worden kon de thuisploeg een kleine kloof 5651 aan de 14e min. Tot de 17e minuut 6257 kon 0-; tbergen bijblijven, maar in de slotfase werd het hen fysisch aar en hun repliek knakte af. R. Seghers 14, L. Van Cauwenbergh 21, Cuypers 13, 6, De Clercq 4, Piron, Verleysen 2, Van Keer 2. 1-52 '1NTEGREMBERGEN 75—62 ZELZATE-HEMACO DENDERMONDE 81—71 iollcgeplocg kan moeilijk de periode van méforme te boven in. Silaba Zelzate is nu wel geen gemakkelijke uitwedstrijd, met de echte Hemaco mogelijkheden moet er toch meer in- Aan de 8e minuut was er nog geen aftekening op het 52 bord (1815), maar tussen de 8e en 12e minuut plaatste de ploeg een 100 en Hemaco keek op een 2815 achterstand, rust bleef het verschil nog altijd op het bord 4028. "$mten scoren in 20 minuten is zeker abnormaal voor de jon- van coach Versmesscn en dit nog aan het gemiddelde van 31. In de tweede helft probeerden de bezoekers een terug- Langs Verhos en Wijnendaele kwamen ze tot 4 punten, maar »t verschil bleven ze hangen en Silaba kon terug 10 punten Na een matte eerste kwam er toch beterschap in de laatste briode maar Hemaco is nog ver van de goede konditie, in- i, tr de afwerking laat de wensen over. Wijnendaele 19, Van Miegroet 8, Keppens 2, P. Pelicaen Veriest 4, Verho6 14, Fransaer 12, Van Nuffel 10. iteit ;;J2 (GOEROES HAMME-VLIERZELE 84—79 'e™ huiszege tegen Vlierzele is voor de Kangoeroes een goede Hun tegenstander stond gekwoteerd als een kandidaat kam- De thuisploeg heeft het lengteoverwicht van hun tegen- trs goed omzeild, door snel aanvalsspel en agressief verdedi vo0 »p de baldrager. Alhoewel ze die inspanningen op het einde gevoelden legden ze er toch de basis van hun overwinning snelle 6tart zorgde voor 146 na 5 minuten en het lukken ntl Verschillende intercepties langs Waterschoot en de goede af- ilcilng van Persiau bracht Kangoeroes na 14 3620 positie. Persiau werd dan met een speciale he bedacht en uan de rust waren de bezoekers teruggekomen I 36. Onmiddellijk na de rust maakte Kangoeroes een periode door en aan de 3e minuut wus alles te herdi 6. Maur een nieuwe balpressing en de trefkracht van Moens, cn Straetman leidde naar 5648 aan de 7c minuut en zelfs na 18 minuten, liet goede verdedigingswerk van Van den e en de broers Van Pottelberghe bracht de Kangoeroes zege ■beid. Waterschoot 11, Persiuu 12, Cools 17, Vandenberghe 8, 24, Vun Cleemput 2, Van Pottelberghe P., Straetman 12, Pottelberghe K. VOLLEYBAL 4e NATIONALE B V.VV. TERNAT - V.K. AALST 3-0 setstanden 15*6, 15-6, 15*6 «We hebben zaterdagavond tegen de toekomstige kampioenen gespeelde,» vertelt een bezadigde VK Aalst-sekretaris Erik. Van Mossevelde. «In deze kompetitieopening hebben we waar schijnlijk tegen de drie beste ploegen uit onze reeks gespeeld (Lebbeke, Len nik en Ternat n.v.tLr.) waarvan Temat wel de beste indruk naliet. Lebbeke beschikt misschien over een betere verdediging terwijl de kracht van Temat vooral in een snelle en harde aanval schuilt.» Aals, zoals het alle uitwed strijden dit sezoen het geval zal zijn zonder Jaak Ras- schaert, leidde in de eerste beurt met 3-5 doch moest zich laten bijbenen (5-6). eens de thuisploeg op gelijke hoopte moesten de moedige bezoekers, waarbij Mark Philips stilaan naar de grote forme toegroeit, de Braban ders de vrije ruimte geven. Ook Sn de tweede en derde set ging Aalst van bij de aanvang goed mee doch moest nadien de rol lossen. Lieven De Schrijver, een van de Aalsterse nieuwelingen, heeft zich reeds goed geïntegreerd in het Aalsterse geheel en liet zich zaterdag ook enkele malen met gevatte bewegin gen bewonderen. Ronny Lau. wers, speelde ondanks zeikte wel doch duidelijk onder de maat, was een haperende schakel in de bezoekende ploeg. "Met een volledige fitte Lauwers hadden we waarschiijunliijk wei wat meer punten gehaald", aldus klubleider Van Mossevelde, "aan dit Ternat was nochtans niet zo veel te doen." V.K. Aalst zit wel in slechte papieren door de drie achter eenvolgende nederlagen, heeft er nochtans moed op om in deze kompetitie nog punten bijeen te scharrelen om zeker ker de degradatie te ontwij ken. "Degradatie", een woord dat in de Aalsterse volley balkringen gebannen wordt. De Aalsterse wilskracht en ervaring kennende zien we de blauwwitten nog wel met een eksploot uitpakken. Rangschikking in vierde nationale B 1. VW Ternat (9-1) 6 p.; 2. LEBBEKE (9-2) 6 p.: 3. Lennik (9-3) 6 p.; 4. Wervik (9-3) 6 p.; 5. Chièvres (7-4) 5 p: 6. Beveren (6-7) 4 p.; 7. Zwevegem (6-7) 4 p.; 8. Kortenberg (4-6) 4 p.; 9. Bissegem (4-8) 4 p.; 10. VK AALST (3-9) 3 p.; 11. Liede- kerke (1-9) 3 p.; 12. St. Kortrijk (1-9) 3 p (mvw) HEREN 4e Nationale B zat 16.00 u. Aalst Bissegem zat 16.00 u. St.-Kortrijk - Lebbeke le provinciale zat 20.00 u. Moerbeke - Juv. Zele zat 19.15 u. K. Zelzate - Kang. Aalst 2e prov. A zat 15.30 u. Bazel - Kukl. Aalst zat. 18.00 u. Kemzeke - Berlare zon 17.00 u. Baasrode - Steken© zon 15.30 u. Nieuwk. W - Spr. Zele 3e prov. A zat 15.00 u. Evergem - Kalken zon 9.30 u. Sp. Denderm. - K. St.-Naklaas 4e prov. B zon 10.30 u. Z. Zele - Wichelen zon 16.00 u. V. Kruibeke - G Denderm zat 19.30 u. Schellebelle - Belsele 4e prov. D zat 16.00 Hofstade - St Maria Oudenh DAMES le provinciale zat 18.00 u. Zulte - G. Denderm. 2e provinciale C zon 10.30 u. Widhelen - Lede zat 15.00 u. Benlare - Br. Merelbeke zon 16.00 u. Baasrode - Melle zat 19.30 u. J. Zele - V. Aalst JEUGD Kadetten A zat 15.00 li. J. Zele - Belsele Scholieren zon 10.30 u. Zulte - J. Zele zon 10.00 u. Zottegem - Kukl. Aalst Junioren zat 17.00 u. Moerbeke - Kang. Aalst (mvw) De data voor de l/3e finales (voor de heren) en l/16e finales (voor de dames) zijn eindelijk gekend. In onze vorige editie verschenen reeds enkele wedstrijden het volledig programma ziet er uit als volgt DAMES G. Dendemionde - Erwetegem (zon. 12.11. 16 uur J. Zele Kruibeke (vrijd. 11.11 10u.30) HEREN K. St.-Niktaas - VK Aalst (zon. 13.11 10u.30) Kalken - J. Wondelgem (vrijd. 11.11 15 uur) K. Ninove - Z. Zele (zat. 12.11 15 uur) Kang. Aalst - Nazareth (zat. 12.11 15u.30) J Zele - Zottegem (zon. 13.11 10u.30) WST Stj Amandsberg - Lebbeke (zat 12.11 20 uur) Ledeberg - Kukl. Aalst zat. 12.11 18 uur) (mvw) Etienne aVn Uytfangi (VC Lebbeke), is steeds tien betrouw bare pion in moeilijke omstandigheden. Ook tegen Beveren bewees hij zijn talent. (mvw Op zondag 23 oktober or ganiseert AC Lebbeke zijn volgende oefenwedstrijd aan Café De Feyter. Deze wedstrijd die wordt gelo pen in de omgeving, van de Langestraat is voorbe houden voor alle kategorie- en atleten aangesloten bij AC Lebbeke alsook de niet-<aiangesk>tenen. Eerste start om 14u.30. A. Zondag organiseert AC Denderland een oefenwed strijd te Denderbelle die net zoals de vorige voor behouden is aan de klub- atleten «n niet-aangeslote- nen. De eerste start is om 14u.30. A. Pierre D'Haese won de WAOD-cross te Erpe. De onverslijtbare Jef Peel- man was er 9e. (mm) De Zelenaiar Roger Moens was in de A-wedstrijd van de VWB te Grembergen 2e en fiiraisihte te Oostak. ker ala nummer 7. (mm) Veteraan Gaston Van den Hoecke, even verliefd op de fiets als toen hij nog een "juniorke" was, ein digde in de VWB wedstrijd te Oostakker 6e en was in "zijn" Grembergen 7e. De Baasrodenoar Gust De Troetsel eindigde er in zijn spoor. (mm) VC M. LEBBEKE - VC BEVEREN 3-1 setstanden 13-15, 15-7, 15-12, 15-4 Verklaren dat de Lebbeekse oefen meester Maurits Van Dam me na de partij tegen Beveren een gelukkig man was zou de waarheid geweld aan doen. De Lebbeekse trainer is na melijk moeilijk tevreden te stellen., en terecht o.L wanneer men maar de optimale prestatie van de Lebbeekse ploeg ver rijkt met het onding dat tijdens de eerste beurt in deze Oost- vlaamse derby aan het vrij talrijke publiek werd getoond. feit dat de bezoekers fysisch zowat op de kniën zaten, lieten een 11-2 noteren en sloten met een afgetekende 1-4 de boeken. Twee punten die de spelers van voorzitter Georges De EVEN UW AANDACHT V.K. AALST - BISSEGEM (zaterdag te 16.00 u in de Sporthall Rozendreef, Aalst; SR's zijn de hh. De Knibber A. - D'Eer). De Aalsterse nationalers ontvangen zaterdaanamid- dag in eigen vertrouwde zaal de Westvlamingen uit Bissegem, een ploeg die ook al niet voldragen loopt van gewonnen punten en dus voor de thuisploeg een unieke gelegenheid om wat punten te vergaren. VK Aalst moet inderdaad winnen wil het alle kansen gaaf houden om de degradatie te ontlopen want zo als het er nu uitziet kunnen we moeilijk van een 'heerlijke' situatie spreken. (mvw) De Lebbeekse blauwwitten moesten, zoads het vorig sei zoen enkele malen gebeurde en ook tijdens de kompetitie opening VK Aalst te beurt viel, een eerste set afhaspelen als was het "toeristenuurtje" geblazen. De bezoekers liepen dan ook onmiddellijk naar een 1-7 voorsprong vooraleer Etienne Van Uytfang en Ronny Van den Broeck de sputterende motor met en kele rake aanvallen op gang trokken. (5-7). De thuisploeg geraakte bij 8-8 op gelijke hoogte en vertoonde toen en kele briljante dingen zodat men terecht mocht hopen op een eerste winstset (10-8). Beveren bleef echter moedig verder vechten en haalde en kele knallen van Johan Aerts en Patrick De Letter van de vloer (10-10). In een span nend seteinde namen be'de ploegen overtuigend het ini tiatief al z^gen we bij de thuissnelers nooit, do golfde autoriteit als vorige week op I .'edekerke. Het werd nog 13-13 voor de Beveraars de sprinpnlank naar de 0-1 voor sprong. De dreigende vinger van Maurits Van Damme had in de tweede beurt al onmiddel- I lijk uitwerking. Léo Rogiers, nochtans minder aangespeeld dan gewoonlijk liet een 7-1 opschrijven, voorsprong die werd uitgebouwd tot 11-5. ^e gelijke stand stond op het bord, de wedstrijd was iets minder dan een uur bezig. De derde beurt kwam Beve ren de neus aan het venster steken. Lebbeke draaide nu on hoger toerental, moest de blauwhemden de leiding laten (0-4, 4-7 en 6-10) tot Geert Aerts en Dirk Nobels in hun sDelverdeling zoveel variatie staken dat de degelijke Leb beekse aanvalsmachine bij 12-10 weer in de wedstrijd was geweest. Beveren wi'de we] doch verslikte zich duide lijk op het hoog plaatselijk tempo. De vierde beurt is dan een formaliteit geworden. De plaatselijken benaderden hun topsnelheid, mede door het Pauw aan de leiding houden met Lennik, Ternat en Wer vik. Zaterdag mop ten de Lebbekenaavs naar Stade Kortrijk (16.00 u.) om er de rode lantaarn te bekampen. Normaliter moet deze wed strijd een formaliteit worden al kan men in Lebbeekse be- stuurskringen terecht vrezen voor de eerste set. Elk set- verlies tegen Kortrijk is ech ter laakbaar vooral dan met de confrontaties in zicht te gen Kortenberg (29-10 thuis) en Wervik (6-11 away). (mvw) VOLLEYBALL le PROVINCIALE KANGOEROES AALST - GAVERE 3-0 setstanden 15-10, 15-5, 15-4 Bij Kangoeroes Aalst heeft mem gedurende een' half uurtje in zak en as gezeten. De zonder de geschorste hoofdaanvaller Christiaean Seeuws aantredende Gavereploeg kon dn de a&n- vangsminutan voorsprong behalen. Een met. weinig overtui gingskracht akterend Aalst geraakte slechts bij 7-5 voorbij een aarzelend maar wel wilskrachtig Gavere. De thuisploeg sloeg een 11-8 bij elkaar en rondde af. Neen, zo zou het niet mógen voortduren. En het duurde niet voort. De thuisploeg schakelde nu over naar een sneller aanvalspa- troon met Van Landuyt en Vian Hecke ais spelbepalende ele menten. Van Calenberg werd geregeld met succes op kort uit gespeeld zodat de 2-0 een juistere weergave van het gele verde spel werd. De derde beurt was verpletterend voor de moedige bezoekers. Van Hecken en Paul Philips formeerden een 7-0 en 9-2 voorsprong en werkten met steekpassen de eerste Aalsterse overwinning af. Verdiend, zonder twijfel- hoopgevend zeker omdat de eerste set vooral door de zenu wen een misbaksel werd. Opvallende verrichting van Swaelens die de door studies verhinderde Dirk Bosman in de kern) is komen vervangen. (mvw) EEKLO - A. BAASRODE 1-3 setstanden 15-10, 6-15, 10-15, 12-15 Het moet zijn dat de Baasroodse oefenmeester Rudolf Goos sens heel wat wijze lessen had getrokken uit de bekerontmoe ting tegen Eeklo van enkele weken geleden. Ondanks het kranig verweer van de thuisploeg werd het een bezoekende zege. Een prachtige wedstrijd was de resultante van het aan vallend en open spel van twee ploegen die over genoeg kwa liteiten beschikken om van een volleybalwedstrijd wat prach tigs te maken. De bezoekers kwamen het eerst uit de start blokken (2-5) doch kwamen niet zo vlot weg. Eeklo benutte beter de geboden kansen en kon die voorsprong dan ook verantwoorden. Het antwoord van de Baasrodenaars was echter betaald. Toen was het al duidelijk dat de bezoekers heel wat rustiger akteerden dan vorige weken het geval was. De 1-2 was daar trouwens het beste bewijs van. Hoopten, de plaatselijke 'aanhangers tijdens de vierde beurt dat hun pou- lains een vijfsetswedstrijd zouden 'bereiken, de laatste stoot, van de bezoekers op een 1241 stand leverde Baasrode! zijn derde overwinning in successie, genoeg voor een 2e plaats. (mvw)

De Voorpost | 1977 | | pagina 21