LIEFHEBBERSSPORT AALST f GETEKENDE ZEGE IN DE HOORN EN HUGH'S K. HAMME IER GEVAARLIJKE KLIP JACA KNAPPE PRESTATIE VAN DE MEYER LEIDER ST JORIS VERLIEST EERSTE PUNT KAMPIOENEN KARABIJNKUB 22 GEHULDIGD Basketballiefhebbersverbond Golfbiljartfederatie GOLFBILJARTFEDERATIE AALST HAND IN HAND NIET TE KLOPPEN Setokdamesvoetbal Setok voetbal APOLLO A IETS STEKER Petanque Jeugdhuizen De Voorpost - 21-10-1977 - 23 ekt^ns het vorige weekeinde vielen er geen verrassingen in kompetitie. De kopploegen speelden voor wat ze waard n en namen geen enkel risiko. Ze bleven dan ook ruim de winst tegen de mindere goden. Vooral op Hugh's te Kat stond geen maat. Pompierken werd gewoon weg- ,'^eeld. Zoals de eindcijfers weerspiegelen beheerste de ploeg volledig de wedstrijd. Ze was superieur en inzon- eid Tony Van Driessche, Callebaut en De Kegel waren de Scorers bij Hugh's Zwarte Kat. HHoorn ondervond niet te punten boni telde. (32-20). In de tweede speelhelft hees de thuisploeg zich op een zeer be hoorlijk peil. De aanvalsbewe- gingen werden doeltreffend af gerond door vooral Thijbaert en tegenstand van De itwacht en stevende reso- naar een vlotte zege. De n had bovenop de handi- lat Stijn Van der Veken en be Saedeleer er voortijdig tra(noesten om andere ver lotingen na te komen. Toen de overwinning van de ploeg echter al een vast- ïd feit. Want goed bijge- door Mare Sterck, ny De Cooman en Patrick G.,der Speeten konden ze al dig het sein op veilig zet- De Nachtwacht replie- Gy' Ie vooral langs Cisse Van ïteen, terwijl door de gbrs lert en Eric De Luyck heel ebounds werden geplukt, im echter niet weg dat De sch n bij de rust reeds twaalf De Swaef. Mare Sterck hield Cisse Van der Steen aan de klap en De Hoorn snelde verder van zijn tegenstander weg. De Nachtwacht die aan zijn eerste wedstrijd van het nieuwe sei- soen toe was miste blijkbaar kompetitie. Topscorers bij De Hoorn: Van der Speeten 16, Sterck 21, Cooreman 16, Van der Veken 9. Bij De Nacht wacht: Van der Steen 14, Gou- bert 12, Terlinden trok aan het kortste eind in de konfrontatie met Olympia. Het was pas na de kampwisseling dat de gas ten zich konden loshaken want bij de rust bedroeg het verschil slechts zeven punten. Jan en Paul De Neve waren de voor naamste bewerkers van de be zoekende zege. Bij Terlinden kwamen Luc Schellinck, Johan Lievens en Wijnants in de kij ker. B.B.L. won zijn eerste wedstrijd tegen Koszen. Bij Bank was er een goede presta tie van Florkin (22), Verhulst (15) en Gyorfi (12). Bij Koszen waren de topscorers Renders (16), Rubbrecht 12 en De Smet (12). De uitslagen: De Hoorn - De Nachtwacht 74-41 Hugh's Zwarte Kat Pompierken 96-31 Terlinden - Olympia 49-69 Bank B.L. - Koszen 70-58 De stand: 1. De Hoorn 6 p. 2. Bel Isolever Sack 4 p. 3. Olym pia 4 p. 4. Hugh's Zwarte Kat 4 p. 5. Koszen 2 p. 6. Terlinden 2 p. 7. Bank B.L. 2 -, 8. Pom pierken 0 p .9. Tuf Tuf 0 p. 10. The Fox 0 p. 11. De Nacht wacht 0 p. J.V.H. Hand in Hand is werkelijk onklopbaar. Het maakte ook tijdens het jongste weekeinde zijn vooraanstaande plaats in de klas sering waar, door een onbesproken overwinning bij Scotsing. Het had niet veel tijd nodig om de tegenstander schaakmat te zetten en met eens te meer indrukwekkende cijfers te winnen. Al is het misschien nog voorbarig toch zien we niet goed in wie de huidige leider van de eindzege zaï nouden. Zandmannetjes en Loebes die Cosmos - Kravael fiidersploeg V.K. Hamme heeft op de recente speeldag 'goede zaak gedaan. Het nam met sukses de niet onge- ijke klip D.N. Haaltert. V.K. won slechts met het kleinste :hil en heeft voor dit resultaat zeer hard moeten zwoe- ildan inde tweede oen de thuisploeg alie re 's opentrok. Men mag zonder de waarheid ge- aan te doen beweren dat der toen door het oog van spreekwoordelijke naald Het enige doelpunt van r jedstrijd dat voor de gasten inorme waarde had werd Pascale Cornells ge- rd,Bij D.N. Haaltert: Bonnie Adam. Hilda Över- orger en Elisa Ottoy flink. Hamme teerde vooral op phie Maes, Greta Be- loes en Anita D'Heer. Real lial werd door Freddy Girls k élroefd. Freddy Girls nam ybr de wedstrijd met de rode lan taarn niet als een louterformali- teit. Het speelde in het vooruit zicht van de topper met V.K. Hamme van nu zondag voluit. Het werd zoals de eindcijfers (0-10) weerspiegelen een haast voortdurend duel tussen de Real defensie en de Freddy Girls aanval. Ondanks de zware aftekening speelde de Real doelwachtster Maria De Rijbel een goede wedstrijd en verhinderde een nog grotere afstraffing. Bij Real was er ook een opmerkelijke prestatie van Patricia Van den Brempt. Scoorden voor de gasten: Ge orgette Thienpont (3), Annick Cooles, Veronique Pauwels (2), Gerda Van Damme en Louisa Van Damme. Tijdens het weekeinde wordt de topper Freddy Girls - V.K. Hamme ge speeld. Indien Hamme deze wedstrijd naar haar hand kan zettenen ligt de eindzege zeker in het bereik. De uitslagen: D.N. Haaltert - V.K. Hamme 0-1 Real Familial - Freddy Girls 0- 10 De stand: 1. V.K. Hamme 8 p. 2. Freddy Girls 6 p. 3. D.N. Haaltert 4 p. 4. F.C. Hardey 3 p. 5. Leberg 1 p. 6. Real Familial 0 P- Het programma: Real Familial - Leberg Freddy Girls - V.K. Hamme F.C. Hardey - D.N. Haaltert. J.V.H. Hand in Hand in de ranglijst volgen behaalden insgelijk een positief resultaat. Eerstge noemde had vlug de maat ge nomen van Krijt op Tijd/terwijl Loebes wel iets meer tegen stand ondervond vanwege Koszen. Cosmos-Kravael ein digde onbeslist. Het begon nochtans goed voor de thuis ploeg met puntenaanbreng van Frits Wambacq en J.P. Steenhout. Loebes wuifde ech ter die achterstand weg en kwam zelfs aan winst langs J.P. Poilet, Frangois Van der Meers- sche en Remi De Smet. R. Bae- yens kon echter de nederlaag van Cosmos verhinderen. In die erereeks was er ook nog de markante zege van MoorseI bij Rupa. In de A reeks houdt Loebes (d) stevig de touwtjes in handen. Het won nu bij Cos- mos. Raymond Van Liefferin- ge, Etienne Van Stijvendael, Frangois Vermeiren en André Lievens werkten die zege in de hand. Willy De Wolf en Orland Van der Steen redden de eer van de thuisploeg. Hand in Hand (b) dat de leiding deelt met Loebes (b) liet in de wed strijd met Zandmannetjes niets aan het toeval over. Loebes (b) dat insgelijks vooraan zit kwam bij Moorsel (b) slechts aan een onbeslist en schoot er aldus een kostbaar puntje bij in. In de B reeks houden Fosques (a) en Johny Boys (a) de koord. Bei den bevestigden op de jongste speeldag hun goede konditie door een sprekende zege. Cosmos (d) kon Dender en Schelde niet verrassen. Den der en Schelde toonde zich vooral met Frans en Emiel De Deyn, Georges Vervaecke en Hubert Smetrijns sterker. Voor Cosmos scoorden Wauters en Dierickx Cosmos (c) haalde met Julien De Cooman, Flori- mond Rogghé en Philemon Van Coningslo een gelijkspel bij Kasseistampers (b) dat scoorde langs Carlo Schou wers, Frans De Valck en Her man Verspeet. J.V.H. DE UITSLAGEN Erereeks Rupa - Moorsel op c de recente voetbaldag draaide de score machine van F.C. top volle toerental en St. Meldert werd van zijn eigen terrein egd. De doelpuntenhonger van de gasten was moeilijk te bevre- en het offensief stopte toen men aan het dozijn reikte. Het rio van de niet evenwichtige partij is dan ook gauw geschreven, heeft immers op een eenrichtingswedstrijd moeten kijken. II I ''Snas maakte vorige zaterdag ophef door een forse over- ng op het veld van O.C. behaald. Hier ligt André ;ns geen enkele gelegenheid lut om de O.C. Aalst onder nemen. Hij rondde dan ook aal met sukses af, Eelbode, Mol en Rowies hielpen het ozijn vol maken. Blauw wit Ite de wedstrijd met Leeuwc- cl naar zijn hand, doch de kers speelden niet op volle e. Ze misten een paar vaste en waaronder het koningin- Hugo Corte. Een niet ver- r, e uitslag kwam van S.B. dat Ocarina de halve inzet :esp cpte. Bij S.B. Stylor is alles- cn gunstige kentering waar men. In de tweede klasse er geen maat op leider St. dat het duel tussen kop en van de klassering ruim in stri oordeel beslechtte. Het werd ?n ijpel van kat en muis waarin Lceuwkens niet zoveel te nhad. Slechts De Sutter, die A' 'ens driemaal scoorde kon 'ht Veren mel 8asten' B'j as de thuisploeg reeds redde- 1,1a verloren. De stand luidde win 'T. In de tweede periode liet ina de teugels dan toch iets St.-Anna kwam aan zijn elf rs langs De Vuyst (5) die in zeer produktieve bui ver keerde. Hacck(3), Roelandt(2)en Van Steenberghe. Arendzonen lost de leider van geen vin en boog de uitwedstrijd tot Groen-wit zij het dan tot een krappe zege om.- Apostelken scoorde vijfmaal tegen Blauw wit (b) en illustreerde aldus een territoriaal overwicht van de eerste speelhelft. Toen stonden de bezoekers reeds met vier doelpunten in het krijt. Vooral Erauw maakte het spel bij Apos- telkcn terwijl Deshommes, Cleemput, Rubbrecht en opnieuw Deshommes aan het kanon kwa men. In de tweede periode was er even deining toen de ref. een re gelmatig gescoord doelpunt van Blauw-wit niet valideerde. De gasten redden dan toch de eer langs Gits. Rubbrecht voltrok dè zware afrekening. Moorselbaan won met het kleinste verschil van F.C, Parking. Het moest tot in de 80° minuut wachten om hierom trent de zekerheid te krijgen. Toen scoorde Dirk Vcrhofstadt. Bij Moorselbaan liepen D'Hacsc, Van Caeneghem, Leemans en Verhofstadt in de kijker. Bij Par king kunnen Redant, Van Goe- them en De Boeck op een goede wedstrijd terugblikken. PZN Aalst kon Tripoli op een 0-3 achterstand zetten. En die cijfers bleven tot een paar minuten voor tijd op de leiToen ontketende de thuisploeg plots een verwoed offensief en scoorde tweemaal in evenveel mi nuten. J P. Van Acker was de ma ker van die doelpunten. PZN moest zijn heil zoeken om in de resterende korte tijdspanne de krappe winst te behouden. Arend zonen kregen de puntjes niet ge- prenzenteerd bij Groen-wit. Het moest er trouwens fel voor «knok ken» LIGAKLASSE St, Meldert - F.C. Jaca 0-12 Blauw wit (a) - Leeuwerik 2-0 F.C. Moerstraat - Heizijde 3-0 Ocarina - S.B. Stylor 3-3 0.C. Aalst - Snas 1-6 Sp. Appels - F.C. Sport 2-0 TWEEDE KLASSE S.K. Leeuwkens - St.-Anna 3-11 F.C. Parking -VK. Moorselbaan 0-1 Tripoli-PZN Aalst 2-3 J. Welle - R B, Zottegem uitg. Groen wit - V.K. Arendzonen 1-2 S.V. Apostelken - Blauw wit (b) 5-1 LIGAKLASSE: 1. F.C. Moerstraat 14 p.; 2, F.C, Jaca 12 p.; 3, Ocarina 10 p.; 4. Blauw wit(a) 10p5St. Meldert 6 p.: 6. Leeuwerik 6 p.; 7. Hei- Als voorbereiding op de nakende winterkompetitie en nu de ploe-1 gen definitief zijn samengesteld organiseerde P.C. Apollo Aalst een pré kompetitiewedstrijd tussen de A en B ploegen. Apollo A was gehandikapt door de afwezigheid van Ludwig Van Goethem en Benoni Elskens, maar bij de B ploeg ontbrak Juliette Ledegem. Apollo A won uiteindelijk en verdiend Die 5-4 eindscore is de weergave maar het eerder geringe puntenverschil laat doorsche meren dat beide ploegen toch sterk aan elkaar gewaagd waren. Het resultaat is normaal te noemen daar de B ploeg in lijn kwam met FrangoisTroch - die al sedert geruime tijd reservespeler is, en met (Eddy Troch een nieuweling die een knappe partij speelde. |De tussenstanden waren: 2-1 (36-29); 2-1 (44-32); 1-2 (41-44) Scotsing-Hand in Hand 0-6 Loebes - Koszen 4-2 Schoonaarde-Dender en Schelde 2-4 Korte Stokken- Kasseistampers 3-3 Krijt op Tijd-Zandmannetjes 1-5 A Reeks Moorsel(b) - Loebes(b) 3-3 Koszen(b) - Corso (b) 5-1 Zandmannetjes(b)-Schoonaar Corso (a) - Hand in Hand (c)4-2 Sportvrienden (1) - Rupa (b) 2-4 Hand in Hand (b) - Zandman netjes (c) 5-1 Cosmos (b) - Loebes (d) 2-4 B Reeks Kassei stampers (b)-Cosmos (c) 3-3 Zandmannetjes (d) - Corso (c) 3-3 Loebes (c) - Rupa (d) 5-1 Kravael (b) - Fosques (a) 1-5 Johny Boys (a) - Scotsing (b) 6-0 Dender en Schelde (b) - Cos- mos (d) 4-2 Rupa (c) - Korte Stokken (b)2-4 Johny Boys (b) vrij. PROGRAMMA VOOR 22.10.1977 Erereeks <ravael - Rupa Moorsel - Scotsing Koszen - Cosmos Hand in Hand - Schoonaarde Kassei stam pers - Loebes Dender en Schelde - Zand mannetjes Korte Stokken Krijt op Tijd A Reeks Zandmannetjes (c) - Cosmos (b) Corso (b) - Moorsel (b) Rupa (b) - Koszen (b) Schoonaarde (b) - Corso (a) Zandmannetjes (b) - Hand in Hand (c) Loebes (b) - Hand in Hand (b) Loebes (d) - Sportvrienden (a) B Reeks Johny Boys (b) - Zandmanne tjes (d) Corso (c) - Kasseistampers (b) Rupa (a) - Korte Stokken (b) Fosques (a) - Loebes (c) Cosmos (c) - Johny Boys (a) Cosmos (d) - Kravael (b) Scotsing (b) - Dender en Schelde (b) Rupa (c) vrij. In het tornooi dat vorige zater dag door P.C. Apollo werd ge organiseerd heeft Roger De Meyer zich in de kijker ge speeld. Na een maandenlange inaktiviteit kwam hij tot een noch min noch meer ophefma kend resultaat. Een ander feit was dat na drie wedstrijden slechts vier spelers een mak- simum score lukten. De uitslag van dit tornooi was als volgt: Uitslag: 1. Roger De Meyer, 3 overw. 22 2. Freddy Van Goethem, 3 overw. 21 3. Daniël Hoste, 3 overw. 18 4. Anne-Marie De Ridder, 3 ovenn. 16 5. Ghisleen Cassiman, 2 ovérw. 17 6. Luk Van Den Borre, 2 overw. 2 7. Carine Cassiman, 2 overw. - 4 8. Frans Duquet, 1 overw. 8 9. SonjaGijsbrechtl overw,- 1 10. Benoni Elskens, 1 overw. - 6 11. Louis Kiekens, 1 overw.-6 12. Ferdinand Ringoir, 1 overw.- 8 13. Ferdinanda Ringoir, 1 overw. - 20 14. Maurits De Ridder 0 overw.- 14 15. Juliette Ledegen, 0 overw. 18 16. Cyriel V.D. Biest, 0 overw. 27 zijde 5 p.; 8. F.C. Sport 5 p.: 9. 0.C. Aalst 5 p.; 10. Snas 5 p.; 11. S.B. Stylmor 3 p.; 12. Sp. Appels 3 p. TWEEDE KLASSE 1St.- Anna 14 p.; 2. Arendzonen 12 p.; 3. S.V. Apostelken 11 p.;4. V.K. Moorselbaan 9 p.; 5. R.B. Zottegem 8 p.; 6. J. Welle 6 p.; 7. Groen wit 5 p.: 8. Blauw wit (b) 5 p.; 9. Tripoli 3 p.; 10. F.C, Par king 3 p.; 11. PZN Aalst 3 p.; 12. S.K. Meeuwkens 1 p. PROGRAMMA VOOR 22 OKTOBER LIGAKLASSE F.C. Jaca - Blauw wit (a) Leeuwerik - F.C. Moerstraat Heizijde - Ocarina S.B. Stylor - O.C. Aalst Snas - Sp. Appels F.C. Sport - St. Meldert TWEEDE KLASSE St.-Anna - F.C. Parking V,K. Moorselbaan - tripoli PZN Aalst - J. Welle R.B. Zottegem - Groen wit V.K. Arendzonen-S.V Apostel ken Blauw wit (b) - S.K. Leeuwkens De jongste speeldag was vooral gekenmerkt door het feit dat leider St. Joris zijn eerste punt kwijtspeelde in de wedstrijd met Nijdrop. Efsee totaliseert nu hetzelfde puntenaantal maar speelde een wed strijd meer daa St. Joris. Het was Efsee die met Pallieter de meest frappante uitslag van de voetbaldag inschreef. Het liet Yp silon werkelijk zonder verhaal De (1-7) eindcijfers wijzen op een haast bestendig overwicht van Ef see. En de afwerkers waren op post. Pallieter behaalde insgelijks een afgetekende overwinning. Spokuon werd hier het kind van de rekening en kon niet verhinderen dat Pallieter zesmaal de roos trof." In de wedstrijd met Zenith is Kreja er niet in geslaagd de nul uit de puntentabel te bannen. Terlinden - Fabrieksken heeft aanleiding ge geven tot een spannend duel waarin de gasten zich uiteindelijk net iets sterker toonden in de af werking. Liludame mocht zijn eerste zege van het seizoen in schrijven cn deed dit dan nog in een uitwedstrijd bij Jome. dat al dus een ontgoocheling rijker werd. Nu zondag wordt vooral uitgekeken naar de uitslag van de ontmoeting Nijdrop - Fabrieks ken. Deze konfrontatie heeft trouwens aan belangrijkheid ge wonnen, door de recente uitslag van Nijdrop. Fabrieksken zal' op geen inspanning mogen kijken om zich in de top te kunnen handha ven. J.V.H. KOMPETITIE JEUGDHUIZEN Algemeen Klassement: 1. St. Joris 2. Efsee 3. Tuf-Tuf 4. Fabrieksker 5. Pal lie ter 5 6. Nijdrop 7. Twentiers 8. Zenith 9. Ypsilon 10. Eureka 11Terlinden 12. Jome 13. Liludame 14. Spokuon 15. Kreja 11 11 10 10 7 7 6 5 5 4 4 2 2 0 Uitslagen Terlinden - Fabrieksken Nijdrop - St. Joris jome - Liludame Eureka - Tuf-Tuf Ypsilon - Efsee Pallieter - Spokuon%D 6-0 Kreja - Zenith Twentiers: vrij Wie speelt waar nu zondag 23 oktober Nijdrop - Fabrieksken (Opwijk) Jome - St.-Joris (Gijzegem) Twentiers - Liludame (Osbroek A) Tuf-Tuf - Terlinde, (Immerzeel) Ypsilon - Eureka (Mercedes) Pallieter - Efsee (Osbroek B) Spokuon - Kreja (De Keizer) Zenith vrij Vorige zaterdag werd door het Stadsbestuur overgegaan tot de huldiging van de kampioe nen van de Aalsterse karabijn- klub 22. De Aalsterse karabijn- klub werd opgericht in 1969 en wordt momenteel geleid door voorzitter Gilbert Verdickt, onder-voorzitter Stefaan Van Lierde, sekretaris Isidoor Nieuwlandt, penningmeester Jozef Van de Wiele en de kommissarissen Wilfried Baert, Raf De Clercq en Emiel Cor- thals. Deze laatsten staan in voor het goede verloop van de wedstrijden. Schepen Mon sieur heette de aanwezigen hartelijk welkom in naam van het Stadsbestuur dat verte genwoordigd was door sche pen De Neve, Bourlon en Hooghuis, terwijl schepen De Maght verontschuldigd was. Burgemeester D'Haeseleer kwam even later het stadsbe stuur vervoegen. Schepen van Sport bddy Monsieur beiicnue de werking van de klub en stelde dat deze in haar relatief <orte bestaan al heel wat heeft gepresteerd voor de sport en dan inzonderheid om 't kara- bijnschieten te doen inslaan. Karabijnklub 22 biedt ontspan ning iets wat we in deze tijd be slist nodig hebben onder streepte de Schepen. Daarbij schept deze klub een ontmoe tingsplaats voor de mensen. De schepen is er van overtuigd dat de karabijnklub de betrach ting die ze heeft vooropgesteld zal waarmaken. Vervolgens ont ving kampioen Gilbert Verdickt het stadsplakket terwijl Raf De Clercq en Ignace Lievens res- pektievelijk tweede en derde in het kampioenschap insgelijks een herinnering ontvingen. Het was voorzitter Gilbert Verdickt die namens de klub een kort dankwoord uitsprak. J.V.H.

De Voorpost | 1977 | | pagina 23