ROOD EN GEEL IN BEWOGEN MATCH TWEEDE PROVINCIAAL SPANNEND TOT HET EINDE THE TOWER - BEVEREN 78-83 VERRASSENDE NEDERLAAG VAN FC CAMIU HONDA ONTFUTSELT LEIDER EERSTE PUN KOPPLOEGEN VERSAGEN NIET Damesvoetbal B.V.B.(Kamillekes) St. Amandsberg - Kamillekes 0-1 Kickerverbond A.T.LB. Minivoetbalkompetitie M.M.A. ZORGT VOOR VERRASSING M.T.S.A. voetbal Korporatief voetbal 24 - 21-10-1977 - De Voorpost Kamillekes blijft het knap doen. Vorige zondag boog het de niet gemakkelijke uitwedstrijd bij St. Amandsberg tot een zege om. Het werd een vrij bewogen match waarin de scheids rechter nadat hij een flagrante fout op Trees Van Geert in de strafschopzone liet voorbijgaan dan toch rood en geel voor de thuisploeg die het niet te nauw nam met de sportiviteit. De Gentse Frangaise Catherine Pistier keek tegen de gele kaart aan toen ze Ingrid Peertinck natrapte en even later werd haar zus Catherine uitgesloten toen ze de Aalsterse doelwachtster een onvervalste uppercut toebracht. Heeft Kamillekes vooral in de zwaarste sanktie toe. Wel aan eerste helft «afgezien» dan kon 't naderhand, gelet op de spel- ontwikkeling van de tweede periode, die nipte zege toch verantwoorden. St. Amandsberg gooide zich immers vanaf het eerste fluit signaal hals over kop in het of fensief. Aalst moest dan ook zijn heil zoeken in een ver- sterkste verdediging. De thuis ploeg stuitte echter op een knappe Aalsterse doelwacht ster Magda Bambust, die in die belegering overeind bleef. Ka millekes die op de tegenaanval was aangewezen sloeg plots vrij verrassend toe, zodatTrees Van Geert in de strafschop zone foutief door de doel wachtster moest worden ge stopt. De Aalstserse spits werd bij de beide voeten gegrepen doch de scheidsrechter keek de andere kant op: hij paste de de overzijde toe toen Kristine Van Hende naar de noodrem greep. St. Amandsberg miste echter deze unieke gelegen heid om op voorsprong te ko men. Aan deze misser zou Kamillekes zich dan optrekken. De slotminuten van de eerste speelhelft werden trouwens door haar beheerst. Rust 0-0. In de tweede speelhelft bleek het al spoedig dat de thuisploeg zich voordien had vergaiup- peerd. Het fiziek sterkere Ka millekes zou dan ook in die tweede speelhelft de lakens uitdelen. Nu moesten de Gent se meisjes in een versterkte verdediging kruipen. De Gent se doelwachter werd haast gestadig onder vuur genomen. Monique De Schrijver en Muriel Mac Kenzie namen dicht bij een roos. en tenslotte zou Ni cole Boone na een 1-2 bewe- Van de einduitslag kan men zo aflezen dat het een spannende wedstrijd werd. Het waren de bezoekers die al onmiddellijk het score bord in hun voordeel zetten. The Tower repliekeerde al evensnel zodat de wedstrijd dadelijk gelanceerd was. The Power klampte stevig aan zodat na vijf minuten zuivere speeltijd het score bord slechts 8-10 aanwees. Deze lage cij fers wijzen er inderdaad op dat er zeer knap werd verde digd, terwijl beide ploegen dan toch ook een paar open kansen naar de bliksem gooiden. On danks een felle inspanning slaagden de Aalstenaars er toch niet in de achterstand te corrigeren. (20-22) en bij de tiende minuut had Beveren zijn voorsprong met nog twee een heden aangedikt (28-32). De tweede speelhelft was het spelbeeld niet identiek. Beve ren beter geïnspireerd dan de thuisploeg stevende naar 54- Op de jongste kompetitiedag vielen er opnieuw een paar frappante uitslagen uit de bus. In sommige partijen stak er nochtans enige spanning. Zo had Lions Pub bij de rust van de ontmoeting met Colibri een ruime voorsprong doch deze kwam tot stand door nipte overwinningen met 9-11, 8-12 en 9-11. Vooral het duo Frans Ruys- sevelt en Sylvain Geyst drukten hun stempel op de match. Zonneboys trok zich vooral op aan het brio van René Buyl, Luk De Nul en Jan Netens. Eendracht bleef vrijwel kansloos. Rik- ky's verkeerde bepaald in een off day tegen het be zoekend Tonneken dat dan ook royaal won. Van Dun en Verschueren maakten het verschil.Tinneboys lost Lions Pub van geen vin in de top van de klassering. ATLB-verbond Uitslagen Strooikickers - Los Nidos 0-16 Rikky's - Tonneken3-13 Tinneboys - Gemeente vrienden: 15-1 Zonneboys - Eendracht 14-2 Colibri - Lions Pub: 1-15 Klassering 1Lions Pub 4 8 2. Tinnboys 4 8 3. Tonneken 4 6 4. Los Nidos 4 6 5.Zonneboys 4 4 6. Colibri 4 4 7. Gemeentevrienden 4 2 8. Eendracht 4 2 9. Rikky's 4 0 10. Strooickickers 4 0 Kalender voor vrijdag 21 ok tober te 20 uur: Los Nidos - Gemeentevrien den Tonneken- Tinneboys Eendracht - Rikky's Zonneboys - Colibri Lions Pub - Strooikickers Op de tweede kompetitiedag van de nationale minivoetbal kompetitie hijsten zich twee Aalsterse klubs in de kijker name lijk de nieuwelingen M.M.A. en Ford M.M.A. bracht ae zware uitwedstrijd te Roeselare tot een goed einde. Het speelde flink en behaalde een gelijkspel. Een voortreffelijke uitslag vooral als men er bijneemt dat Rodenbach een specifieke homeploeg is en al over heel wat meer èrvaring beschikt dan de Aalstenaars. De verwachte Rodenbachzege is er dus niet gekomen. Ford Aalst won bij Sporting Gent. De «Ajuinen» die ook in de loop van de vorige kompetitie voor een paar ver rassingen zorgden deden het nu weer. Ford scoorde langs Temmerman (2) en Schorreel. Het speelde een goede wed strijd en won dan ook verdiend. M. Martens Sport heeft het, zoals verwacht, niet kunnen bolwerken tegen T.K. Brugge De kampioen en bekerwinnaar beschikt over heel wat meer routine dan de nieuwkomer. De afgetekende nederlaag wordt wel enigszins verzacht door de afwezigheid van J.P Martens en Eddy Everaert. Daarbij bracht Brugge het tot betere kollektieve handelingen. Bij M. Martens sport zoekt men echter nog naar de cohesie. Voor de Aalstenaars scoorden: Lefevre en Minoodt. J.V.H. ging met Trees Van Geert een rechtvaardig resultaat op de lei schrijven. Na dit fraai ope- ningspunt gingen de poppen echter aan 't dansen. De Gent se speelsters gingen er dan onzacht tegenaan. Met alle ge volgen vandien. Vandaar dat wedstrijd die boven de middel maat uitreikte minder aantrek kelijk werd. Kamillekes telt een punt achterstand op Zultse dat totnogtoe slechts een puntje in de brand lietNu zondag speelt Kamillekes op haar terrein aan het Beukenhof te Aalst om 15 uurtegen Bellem, dat haar in de klassering volgt. Het wordt dus wel een span nende wedstrijd die normaal door de thuisploeg zou moeten gewonnen worden. De uitslagen: St. Amandsberg Kamillekes 0-1 Bellem - Ronse 8-1 Zomergem - Zultse 0-2 Rangschikking: 1. Zulte 5 18- 3 9 p. 2. Kamillekes Aalst5 15- 38p. 3. Bellem 5 21-10 6p. 4. Zomergem 6 13-17 4p. 5. Gent 4 6- 6 3p. 6. Ronse 5 1-35 Op. J.V.H. F.C. Camu werd op de jongste speeldag naar de vierde plaats in de rangschikking verwezen. F7C. Camu liet het immers, op eigen veld dan nog, in de wedstrijd met F.C. Leeuwerik Lede afweten. Dit was echter niet de enige «surprise» van de zaterdagreeks. Want ook Melckenbeeck kon het in eigen omgeving niet waarmaken tegen Feb Europe en verloor insgelijks met onevendoelpunt verschil. Het waren dus F.C. Leeuwerik en Feb Europe die tijdens het jongste weekeinde het voetbalnieuws maakten. F.C. Strooiers Hofstade betekenden zeker geen weerloze prooi voor Rayo Espagnol dat slechts nipt met de hakken over eigen sloot kwam. Maar door die «kleine» zege dan toch alleen in het zadel is geklommen. De om standigheden zaten wel mee voor de Spanjaarden op de jongste voetbaldag. V.K. D'Hondt Gijze- gem - F.C. Sporting Preflex werd uitgebouwd tot een degelijk kijk stuk dat uiteindelijk door de be zoekers werd gewonnen omdat deze betere schutters in hun ran gen telden. In de Reeks II ging de aandacht uiteraard naar het topduel Zonne boys - Oude Molen dat alle andere ontmoetingen overschaduwde. Deze topper is uiteindelijk uitge draaid op een onbeslist wat een sukses is voor Oude Molen. Het kon de nederlaag ontlopen en blijft aldus alleen aan de leiding. De wedstrijd zelf heeft de verwach tingen ingelost. Hij reikte aan een hoog peil en de spanning werd tot op de valreep onderhouden. De bezoekers eisten in de twaalfde minuut de leiding op. Voor niet lang echter want slechts acht mi nuten later profiteerde de thuis ploeg van een misser van de doelman om langszij te komen. Vaeyens scoorde en dreef de spanning opnieuw naar de top. Toen kwam Zonneboys aan de lei ding want opnieuw strafte Vaeyens een misser van de Oude Molen doelman af. In de tweede speelhelft speelde de leider reso luut de aanval. En dit bracht ook baat bij. Oude Molen kwam op gelijke hoogte langs Huys. Zon neboys nam daarna opnieuw het heft in handen, doch de bezoe kende doelman zou nu niet meer falen. Hij had zelfs nog een ruim aandeel in het gelijkspel van zijn ploeg. Een uitslag die in het oog sprong werd door Jong Timarcha gelukt. Het kwam in de wedstrijd met Joker Boys aan een monster- score. Om de 5 minuten werd er trouwens gescoord. Joker Boys kan als verzachting inroepen dat het van meet af aan numeriek in de minderheid stond. Niettemin kampte het heel sportief tot het einde. Naast Joker Boys slaagde ook Precam er niet in de nuj uit de puntentabel te vagen. Een gebrek aan afwerking speelde Precam al weer parten in zijn thuiswedstrijd met F.C. Jaca II. In de zondagreeks heeft F.C. Morta Aalst zijn goede verrichting van de week tevoren niet kunnen bevestigen. Het trok bij S.K. Kruis aan het kortste eind en de zege van de thuisploeg kan zeker niet in twijfel getrokken worden. Dat leider F.C. Jaca aan S.V. Pe likaan geen kans zou laten kon men zo gisseli. Het verschil klassering werd ook weergej door de afgetekende cijferve ding van de wedstrijd Aalst trapte een verdienstelij lijkspel voor mekaar in de strijd met V.K. Adelaars. Nieuwe Wijk behaalde een, male overwinning bij Stamp dat Real Familial aan het la eind zou trekken in de ontmc met het veel minder gurtsti klasseerde F.C. Amapola la voor de hand. In de wedstriji S.K. St.-Job bleek Inno in ei day en verloor zij het dan oo het kleinste verschil. F.C. M straat kon tegen hekkens F.C. Kevers zijn overwi slechts in de tweede spee vastleggen. Sfeerloze parti Star Boys - F.C. Timarcha. kon op de koop toe om geen doelpunt juichen. J. VK Molenstraat (MTSA) die het voortreffelijk doet in de zondagreeks 63. En toen dacht men de wed strijd gespeeld. The Tower zou echter de spanning terugroe pen onder impuls van Dirk De Scheepdrijver, Van der Borght en De Neef. (76-79). In de presterende minuten kon nog van alles gebeuren. Toen ech ter liet de The Tower aanval het opnieuw afweten. De thuis ploeg flirte met de zege. De doelpunten: Dirk De Schaep- drijver 12-12, Luc De Schaep- drijver 6-0, Elias 2-0, Van der Borght 10-8, De Neef 8-10, Brijs 0-4, Goosens 0-6. J.V.H. Nu liet Tinneboys, gemeen tevrienden geen schijn van kans. De bezoekers kwa men slechts aan bod langs Luk De Wolf en Dany De Ridder. Knappe prestatie van inzonderheid Erik Mi- chiels, Pierre Schelfhout en Luk Verleyen bij de thuis ploeg. Op het voor nu vrij dag af te werken program ma priemt de wedstrijd Ton- neken-Tinneboys door. De nummers twee en drie uit de ranglijst staan trouwens tegenover mekaar. REEKS I V.K. Dhont Gijzegem - FC. Sporting Preflex Temat F.C. D.D.T. Hofstade - V.K. Royal Sportief Gijzegem F.C. Camu Hofstade - F.C. Leeuwerik Lede F.C. Melckenbeek Lede - F.C. Feb Europe Aalst U.D. Rayo Espagnol Aalst - F.C. Strooiers Hofstade F.C. De Keizer Hofstade - F.C. Heipias Lede RANGSCHIKKING 1. U.D. Rayo Espagnol Aalst 6 2. F.C. Melckenbeek Lede 6 3. F.C. Feb Europe Aalst 6 4. F.C. Camu Hofstade 6 5. F.C. Sporting Prefex Temat 6 6. V.K Royal Sportief Gijzegem 6 7. F.C. Strooiers Hofstade 6 8. F.C. Heipias Lede 6 9. V.K. Dhondt Gijzegem 6 10. F.C. D.D.T. Hofstade 6 11. F.C. Leeuwerik Lede 6 12. F.C. De Keizer Hofstade 6 REEKS II F.C. Zonneboys Haaltert - F.C. Oude Molen Aalst F.C. Excelsior Aalst - F.C. Sint Gudula Aalst F.C. Jong Timarcha Aalst - F.C. Joker Boys Aalst F.C. Precam Aalst - F.C. Jaca II Aalst RANGSCHIKKING 1F.C. Oude Molen - Aalst 2. F.C. Zonneboys Haaltert 3. F.C. Excelsior Aalst 4. F.C. Jaca II Aalst 6 8 5. F.C. Jong - Timarcha Aalst 6 6 6. F.C. St.-Gudula Aalst 6 4 7. F.C. Joker Boys Aalst 6 0 8. F.C. Precam Aalst 6 0 ZONDAGKOMPETITIE S.K. Kruis Moorsel - F.C. Morta Aalst 4-2 F.C. Jaca I Aalst - S.V Pelikaan Aalst 7-1 O.C. Aalst - V.K. Adelaars Aalst 1-1 F.C. Nieuwe Wijk Hofstade - D.V. Stampia Aalst 2-0 F.C. Amapola Aalst - F.C. Real Familial Aalst 0-7 V.K. Molenstraat Aalst - F.C. Kevers Aalst 4-1 V.K. Star Boys Aalst - F.C. Timarcha Aalst 0-0 V.K. Inno Aalst - S.K. Sint Job Aalst 0-3 RANGSCHIKKING 1-2 1. F.C. Jaca I Aalst 2-2 2. F.C. Real Familial Aalst 1-2 3. F.C. Nieuwe Wijk Hofstade 1-2 4. S.K. Sint Job Aalst 2-1 5. V.K. Molenstraat Aalst 1-2 6. V.K. Inno Aalst 7. F.C. Morta Aalst 8. V.K. Adelaars Aalst 11 9. S.K. Kruis Moorsel 10 10. F.C. Timarcha Aalst 10 11. V.K. Star Boys Aalst 9 12. D.V. Stampia Aalst 7 13. O.C. Aalst Aalst 6 14. F.C. Amapola Aalst 4 15. S.V. Pelikaan Aalst 4 16. F.C. Kevers Aalst 2-2 5-0 17-0 0-2 6 II 6 10 6 9 BEKER OUD-VOORZITTER FRANS DAELEMAN WISSELBEKER SCHEPEN E. MONSIEUR ZATERDAGKOMPETITIE - 22.10.1977 REEKS I F.C. De Keizer Hofstade - V.K. Dhont Gijzegem (J. Guns) V.K. Royal Sportief Gijzegem - F.C. Leeuwerik Lede (M. D'Ha F.C. Melckenbeek Lede - U.D Rayo Espagnol Aalst (R. V. B F.C. Feb Europe Aalst - F.C. Camu Hofstade (A. Garcia) F.C. Sporting Preflex Aalst - F.C.-Heiplas Lede (M. V.D. Vel F.C. D.D.T. Hofstade - F.C. Strooiers Hofstade (U. Eeckhout REEKS II F.C. Oude Molen Aalst - F.C. Excelsior Aalst <F. Roels) F.C. Jaca II Aalst - F.C. Jong-Timarcha Aalst (F. De Sutter) F.C. Sint Gudula Aalst - F.C. Zonne Boys Aalst (J. Florès) F.C. Joker Boys Aalst - F.C. Precam Aalst (R. Boterberg) WISSELBEKER SCHEPEN GASTON VAN DEN EEDE ZONDAGKOMPETITIE - 23.10.1977 S.K Sint Job Aalst - O.C Aalst (A. V.D. Velde) V.K Adelaars - Aalst - F.C. Amapola (F. De Sutter) F.C. Real Familial Aalst - D.V. Stampia Aalst (A. Garcia) V.K. Molenstraat Aalst - F.C. Nieuwe Wijk Hofstade (L. Gys F.C. Kevers Aalst - S.K. Kruis Moorsel (J. Guns) F.C. Morta Aalst - F.C. Timarcha Aalst (W. De Wolf) V.K. Star Boys Aalst - F.C. Jaca I Aalst (J. Borms) V.K. Inno Aalst - S.V. Pelikaan Aalst (J. Florès) Leider Franke is tegen het meer bescheiden geklasseerde Honda niet verder geraakt dan tot een doelpuntenloos gelijkspel. Meteen moest Franke zijn eerste punt prijsgeven in deze kompetitie. En zeggen we al onmiddellijk dat Honda deze halve inzet zeker niet gestolen heeft. Honda was trouwens niet met defensieve bedoelingen naar Ninove gereisd. Het kampte, net als de thuisploeg trouwens, met open vizier. Dit had als gevolg dat aan weerszijden meerdere klare kansen werden geproduceerd. Meer deze werden verkwanseld. Men zou het zelfs de match van de gemiste gelegenheden kunnen noemen Honda was vooral ge vaarlijk langs Verleyen doch het bracht geen baat bij. Naarmate de tijd wegtikte zouden de beide ploegen zich met de puntendeling verzoenen. Al met al liet Honda een zeer goede indruk na. Het gaf zoals de thuisploeg voetbal van degelijk gehalte ten beste, doch het kon zijn goede aanvalsaktics niet verzilveren. Callebaut (a) heeft in de goed gespeelde wed strijd met S.A.F. een ruime zege verworven. S.A.F. kan voor deze nederlaag het feit dat een paar titu larissen op het appel ontbraken als verzachting inroepen. Reeds in de eerste periode had de thuisploeg de partij in een beslissende rich ting gestuwd. Ze leidde toen met 2-0. Het opcningspunl viel in de 25'' minuut langs Andre Van der Steen die na een hoekschop raak trof. Aan hel tweede ging een nummertje van Jcf Van der Steen vooraf. Deze zette de S.A.F. ver dediging, insgelijks de doelman, in de wind en Frans Van Goethem moest maar binnentikken. In de 55'' minuut kwamen de eindcijfers tot stand. Alweer na hoekschop schoot André Van der Steen prompt in. S.A.F. was hooguit een paar keer gevaarlijk. Bouw won van Post Erembodegem dat zich weliswaar niet onbetuigd liet maar een knappe doelman De Cos- ter toch niet in gebreke kon vin den. In de 10r minuut lukte Gallcz het opningspunt. toen hij zich door de Post defensie wrong en zege vierend besloot Dit betekende meteen ook de ruststand ondanks het feit dat Post hemel en aarde bewoog om gelijk te stellen In de tweede periode maakte Gallcz dan van een dieptepas gebruik om de overwinning van Bouw veilig te bestendigen. In de wedstrijd Intercom - V.V.T.T.A vielen alle doelpun ten aan de rust. En er werd met wisselende kansen gestreden, Willy Herssens zette de thuisploeg aan de leiding doch amper twee minuten later «zat» de gelijkma ker. Dan kwam V.V.T.T.A, op winst doch door een gelukte strafschop van Marriman kwam Intercom in extremis langszij. In de B-recks liep Bank B.L. zijn eerste nederlaag op en wordt me teen aan de leiding afgelost door Gilbos. Bank B.L. struikelde bij Somati. Die nederlaag was in am per een paar minuten voltrokken en Matthijs was nauw betrokken bij de beide doelpunten. Het eerste lukte hijzelf uit een penalty en bij het nummer twee gaf hij Clement de gelegenheid te scoren. Gilbos won zeker niet moeiteloos van F.F.R. dat zich zeer stug verde digde en de Gilbos aanvallers weinig respijt liet. Het lag voorde hand dat wie een doelpunt zou sco ren ook zou winnen. Dat deed Gecrts voor de bezoekers. Na de rust stelde Gilbos deze kleine winst veilig, dank zij een niet ge ringe inspanning. J.V.H DE UITSLAGEN: REEKS A Franke - Honda 0-0 Bouw - Post Eremb. Intercom - V.V.T.T.A Callebaut (a) - S.A.F. REEKS B Resocub - Coplac Dessoden - Callebaut (b) F.F.R. - Gilbos Somati - Bank B.L. DE STAND REEKS A 1. Franke II p.; 2. S.A.F 3. V.V.T.T.A 7 p.. 4. Ho p.; 5. Callebaut (a) 6 p.; 6. B p 7 Intercom 4 p. Eremb. 2 p. REEKSB IGilbos 10 p.; 2. Bank B.L 3. Dessoden 8 p.: 4. Somat 5. Callabaut (b) 6 p 6. F.' p.;7. Resocub2 p.;8. Copla HET PROGRAMMA VOOR 22.10 REEKS A Honda - Intercom Post Eremb. - Callebaut (a) V V.T.T.A. - Franke Bouw en S.A.F. vrij REEKS B Coplac - Somati Gilbos - Dessoden Callebaut (b) - F.F.R. Resocub en Bank B.L vrij

De Voorpost | 1977 | | pagina 24