Sillijke uitslag LATERS AFGESTRAFT WELDRA „AU GRAND COMPLET EINDELIJK... PLUIM VOOR LUC M00RTGAT VERDIEND Baasrode - Buggenhout 0-1 m DIRK R0SEZ SCHITTERDE KOSTBAAR PUNTJE 1ste Provinciale rakel - S.K. Lebbeke 0-0 |etegem - VW Hamme 0-4 'Denderleeuw - SK Aalst 0-0 1de Provinciale j hellebelle - Sparta Appels 1-2 UITSLAGEN JEUGDVOETBAL huldiging ortaccomodatie Kruibeke - E. St.-Gillis 0-1 Serskamp - Meldert 1-1 Robur - St.-Gillis Waas 2-1 2de Provinciale Tm «HütEDie VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 6 NOVEMBER '77 21 K. Lebbeke dat al een ganse kompetitie geteisterd werd met kwetste spelers wis* op F.C. Brakel een punt uit de brand slepen. Dat is opzichzelf geen onaardig resultaat, maar at ons hier onmiddellijk aan toevoegen dat er wel. winst <1 ingezeten indien de kansen in de tweede helft benut •rden. tor de rust waren het weliswaar de lokalen die meer in het zit van de bal waren maar? nadien was het ontegenspreke- Lebbeke dat het hoge woord voerde. F# loral op het middenveld aaide het deze maal opval- id rond. Niet onaardig wan. er men weet dat dit com- rtiment wordt bezet door e stoere jongens als een n Vermeirt Leo Pissens en nold Marien. Dat trio le de nuttig werk, speelde leder vlot rond en had vooraan uit de doppen ceken dan hadden er wel- ït een paar doelpunten in- :eten. hteraan deed sobere Fran- Piessens na enkele we ken onactief wegens kwet suur een geslaagd wederop- treden. Lebbeke heeft inderdaad al flink wat af te rekenen ge had met een hele waslijst gekwetsten. Nu zondag ontbrak Delsin op het appel In zijn plaats speelde Luc Verecken een jonge kracht, die wel' een enorme inzet opbracht, maar onmogelijk een Delsin op waarde kan vervangen. Verder ontbreekt Mare Meert nog steeds. Deze technisch sterke aanvaller is geruime tijd geplaagd geworden met een verrekking in de bil, maar heeft intussen toch al de trainingen hernomen. Gunstige vooruitzichten zijn er ook voor Van Dessel, die na een heelkundige ingreep zaterdag gaat proefstomen bij de reserven. Ook Johan Meert een verdediger met kruim, die geopereerd werd als gevolg van een onwillige meniscus start wellicht in de komende dagen opnieuw met de trainingen. Als er zich inmiddels geen nieuwe gekwetsten aanmel den wordt verwacht dat S.K. Lebbeke hooguit over enkele wegen "au grand complet" tussen de krijtlijnen zal ver schijnen. Dan moet het ook gensters kunnen slaan en een hoofdrol vervullen in een kompetitie waarin het thans slechts een bescheiden figurantenrol speelt. E.D.M. 'e «en wc sTste seL eken hebben de fans van VVV Hamme op een aller- seizoenzege moeten wachten. Al dient gezegd dat Sparta ^njtegem nu niet precies bij de «groten» mag gerekend, toch a >et je het doen. Voor da wuitens was die overwinning zeer Pe angrijk. Verliezen betekende zo goe<"i als voor de rest van e' t seizoen opgescheept zitten meO de rode lantaarn. en. lukkig voor het verdere tst floop van de kompetitie add de toekomstperspektieven, tom Hamme zich ditmaal -aaprzetten Er werd gescoord. ieï Vier maal zelfs. Ook dat was belangrijk. Het zag er niet naar uit dat Petegem zwaar zou wor den afgestraft; groenzwart v M« d an d over St. Denderleeuw zo- Aalst is nu niet gestrui- vorig seizoen wel het ge-' was. De partij kende nofn winnaar ondanks het dat de beide ploegen zich i ben ingespannen om de ide e te verwerven. Bij de ch ie formaties was hetzelfde te onderkennen: name- een gebrek aan vuur- JV^cht Misschien had de Istrijd, met een tikkeltje val aan belde zijden, ook op een 1-1 stand kunnen raaien. Ofschoon er geen Ipunten vielen werd het a een goede wedstrijd rin de beide ploegen wel 2ele klare kansen voort- :hten maar faalden bij de ste stoot. Aalst speelde in nog niet uitgegeven 3-4-3 elling terwijl Standaard maker Rudi Van den Haute vroeger E. Aalst Bellon aan het been kreeg. Vandaar dat de Denderleeuw, se middenvelder moeilijk aan bod kwam. Bij S.K. Aalst was er een goede verrichting van Duwez en Van den Eynde. Maturo die voor de rust sterk akteerde verdween daarna zo goed als uit de match. Zouai mist blijkbaar kompeti tie. 't Kint die bij dé inval lers al een paar opgemerkte prestaties achter de rug had, integreerde zich voortreffelijk en heeft de kans te baat ge nomen. Nu zondag staat S.K. alweer voor een uitwedstrijd, de derde in de reeks. Het reist naar Lovendegem een ploeg die het niet te best ligt. Nochtans hoopt men op een gelijkspel. J.V.H. bouwde enkele goede kom- binaties op, doch Hamme deed dat eveneens. Met een goal van Brusselmans (9de minuut) als gevolg. Heel even zag het er naar uit dat de thuisploeg zou terug slaan, maar één kwartier voor rust, verkwanselde Van Laecken een unieke kans. Na de pauze dreven het ta lent en de lichamelijke pa raatheid van Hamme duide lijk boven; Petegem verdronk in de stortvloed van goed opgebouwde aanvallen en na dat De Malssche een balletje in het doel had geprikt, was de beslissing gevallen. Eerst Vermeiren en nadien Schud- dinck straften de zwakheid van de Petegemse thuisploeg onverbiddellijk af. Eén mi nuut voor het einde bouwde de thuisploeg nog een niet onaardige aanval op, maar zelfs het eerreddertje was Petegem niet gegund. Voor Hamme kan die aller eerste overwinning een keer. punt betekenen nergens en nooit liepen de Wuitens er dit seizoen als onmondige figu- rantjes bij. Integendeel. Pech en, laat het ons grif beken nen gebrek aan preciesheid voor de doelmond, lagen aan de basis van onverantwoord en onverdiend puntenverlies. De jongste weken loopt het veel vlotter en werd een bijna spektakulaire remonte angjezet. Remonte die be kroond werd met die dende rende 0-4 in Petegem. Zondag wordt het een kanjer van een opdracht koploper SK Geraardsbergen waait naar Hamme over. Of rood geel met de volle buit ver trekt is een ander probleem. We geloven dat een verras sing in de lucht hangt. Jhet terrein van Schellebelle is het niet de verwachte één- Itingswcdstrijd geworden. Integendeel: Appels liet zich len of nooit van de wijs spelen en vooral de defensie, leund door het talent en, de routine van een onberispelijke (man Romain Dierickx. hield de paarsjes van een punt. Schudinck na de rust achter aan ging postvatten, was er achteraan meer rust, doch toen was het kwaad reeds geschied. 0-2 4-0 Prov. Jun. KAVD - Lede 3- E. Aalst Zele 4- Prov. Schol. KAVD Lede E. Aalst - Zele Jun. H Welle - Doggen W. Moorsel - Erembödegem 2-3 Nieuwerkerken - FC Denderleeuw 1-5 E. Meldert - Denderhoutem 1-3 Jun. I Herdersem-SL Houtem 1-3 Hofstade* - Erondegem 1-2 RC Wetteren - E. Aalst 4-0 Erpe - Mere 3-1 Jun. J Waasmunster - Buggenhout 0-2 Lebbeke - Sp. Appels 2-2 Berlare - KAVD 1-3 Robur - Schoonaarde 6-1 Heikant Hamme 0-6 Schol. D Serskamp Wichelen 4-0 Schol. E Buggenhout - Hofstade 6-1 Hamme - Nieuwerkerk. 4-0 2-0 0-6 2-7 Lebbeke-Eddxvelde Heldergem-Gremb. Baasrode - E. Aalst Sp. Appels - Haaltert Schol. H Mere - Erpe 2-2 Vlierzele - Terjoden 0-0' Erembödegem - Barvegem 1-0 Schol. I Herdersem Lokerse 2-0 SK Aalst - E. Meldert 10-1 Berlare - Heikant 0-3 W. Moorsel - Wieze 1-1 E. St.-Gillis-Oordegem 15-0 Robur - TK Meldert 3-2 Prov. knapen KAVD - Oudenaarde 0-0 Zele - Lede 5-2 SC Lokeren - E. Aalst 2-0 Prov. miniemen KAVD Oudenaarde 4-0 Zele - Lede 0-0 SC Lokeren - E. Aalst 4-0 Knapen M Herzele - Mere Erpe Erondegem Knapen N Ede - Terjoden Haaltert-Erembodegem 3-2 Nieuwerkerken - Edixvelde 4-8 KNAPEN O Gijzegem - Hofstade 0-2 E. Aalst - SK Aailst 2-2 E. Meldert-W. Moorsel 0-1 Schoonaarde Herdersem 3-0 Wieze - S. Moorsel 14-0 Knapen P Serskamp Smetlede 1-2 West rem Schellebelle 0-8 Heikant - RC Wetteren 4-2 Wichelen-Overmere B 2-1 Overmere A - Berlare 1-0 Knapen Q St.-Gillis - Baasrode 1-4 Lebbeke A-Lebbeke B 10-0 Oudegem - Buggenhout 0-1 Grembergen - Opstal 4-0 Sp. Appels - KAVD 3-1 Knapen R SC Lokeren - Zel^ 4-1 Hamme B - Waasmunster 0-0 Sombeke - Hamme A 1-2 Miniemen K Schellebelle - St. Wetteren 0-2 Hofstade - Nieuwerkerken 2-2 Bavegem Serskamp 4-1 Edixvelde - Borsbeke 0-0 Miniemen I TK Meldert - Oudegem 8-1 E. Aalst - SK Aalst 1-2 E. Meldert-W. Moorsel 3-10 Lebbeke - Herdersem 5-0 Wieze - E. St.-CillSs 3-0 Lede - SC Lokeren 4-0 Miniemen M Hamme - Waasmunster 7-1 SNS Grembergen 8-4 Sombeke - KAVD 9-0 Buggenhout - SC Lokeren 9-0 Lebbeke Opdorp 2-2 wedstrijdbegin was een Jen en tasten. Schellebelle ierde enkele aanvallen Sin het middenveld door llebroeck en Clement wer Jopgebouwd. Appels moest ■hebben van de traptech- die De Groeve toeliet «le goede voorzetten in [richting van de jonge /allers en de gevaarlijke renhout te lanceren, en de enorme werkkracht een rumoerige en nooit agende Etienne Sterck. Clement lag aan de ba- van het eerste Appelse tje: hij dribbelde zo eeu- lang tot hij de bal ver- 1de. De piepjonge Pran ging vliegensvlug op ts door en zijn keihard I Grembergen werden de "den van atletiekklub mbergen op zaterdag ►ktober officieel in ge- k genomen. Op deze ihtigheid waren talrij- I schepenen en gemeen- adsleden aanwezig, rzitter Jan Van Dam- I was dan ook gelukkig jrvneer hij voor een nok- lokaal de vele sympa- nten mocht verwelko- André. schot keilde naast de paal te gen het net. Een ijskoud stortbad voor Schellebeflle dat die achterstand, op grond van het spelbeeld, allesbehalve verdiende. Het werd zelfs 0-2. De bal bleef in het strafschopgebied hangen. Moerenhout schoof de bal naar Luc Vereecken die zegevierend afdrukte. Heel even was er konsternatie in de Schellebelse rangen, men geloofde immers aan buitenspel, doch het protest van de thuisploeg werd kor daat weggewuifd door een uitstekende en van kortbij leidende scheidsrechter Staes. Na de pauze plooide Appels terug Schellebelle veroverde het middenveld, maar er stak te weinig verrassing in de aanvallen van SOS om een attente en steeds gepast anti. ciperende doelman Dierickx te verschalken. Het werd dan toch 1-2 Guy Clement spurtte achter een schijnbaar verloren bal, pikte die nog net voor de lijn mee, zond in en de bijdehandse Callebaut scoorde van dichtbij. Er ble ven nog een tiental minuten te voetballen. Niet lang ge noeg om een verdiende drawn uit de brand te slepen. Voorzitter Walraevens was uiteraard in de wolken met de zege van Sparta. Bij Schellebelle werd vooral ge wezen op het feit dat met een viertal invallers moest opgetreden. Vooral de verde diging was daardoor ont wricht. Toen kapitein Luc Tweede opeenvolgende uitze ge voor de St. Gillisse Eenr drachters. Het is te Kruibeke nochtans niet van een leien dakje gelopen en de pluim gaat naar doelman Dirk Ro- sez, die vooral na rust een hinderpaal vormde voor de lokale schutters. Eendracht plaatste de lokale ploeg na een kwartier op achterstand. Putteman scoor de. Na rust wilde Kruibeke de achterstand ophalen Een dracht leefde doorlopend in de verdrukking, maar bleef overeind. Dé verdediging speelde flink gesloten en ten slotte was e* nog Dirk Rosez, die de lokale schutters ont moedigde door zijn sublieme tussenkomsten. In deze perio de van lokale druk wisten de Eendrachters enkele ma len uit te breken langs De Backer en Van Hecke. De voorsprong kon evenwel niet worden opgedreven, zo dat de Eendracht-aanhang tot de allerlaatste seconde dien de te wachten om zekerheid te hebben. AI kon Serskamp de rode lantaarn niet in andere han den geven, toch mag gezegd dat zwartwit tegen Melsele, een van de kopploegen, een kostbaar puntje veroverde. Serskamp speelde Melsele in de eerste time niet in de ver drukking, doch bleek duide lijk de beste ploeg, al werd dat niet verzilverd op het sco rebord. Drie minuten na de pauze gebeurde het dan D'Haese tilde zijn ploeg naar een 10 voorsprong Niet on verdiend vooral omdat Sers kamp zich totaal had inge zet om er wat van te maken. Met Melsele als gevaarlijke k'.ant in de tegenaanval, liep de match naar het laatste kwartier en naar een thuis zege. Toen kwam Neels op de proppen. Hij ontnam met zijn laat doelpunt Serskamp een verdiende overwinning. Zondag gaat het naar Hoog- einde. Als ook dèèr wat kan meegepikt, zit er voor zwart wit nog wat positiefs in deze vooralsnog ongunstig verlo pen kompetitie, Tweede opéénvolgende zege van de Moerzeekse tweede pro- vincialer, dat dankzij de winstpunten verschillende plaatsen is geklommen in het algemeen klassement. Het zag er nochtans voor Robur niet zo schitterend uit, want de bezoekers, beter in de eerste helft, hadden aan de rust een 0-1 voorsprong opgebouwd. Dat was het re sultaat van een heel wat be tere mïdenveldbezetting, van waaruit geregeld een aanval op het plaatselijk doel werd ingezet. Robur heeft dat in de tweede helft, dank zij een taktische zet flink opgevangen. Reeds na een kwartier had De Decker uit ee,n voorzet van Ledie al de bordjes in even wicht gebracht. Tien minuten later zou een schitterende Luc Moortgat met een rake kopstoot de eindcijfers vast leggen. Metéén is Luc Moort gat aan zijn vijfde doelpunt toe in deze kompetitie. Het is opvallend welke vorderingen deze voetballer heeft gemaakt ten opzichte van verleden sei zoen. Niet alleen zijn doel punt, was van betekenis, maar zijn opvallende werk kracht resulteerde in winst- punten voor Robur Moerzeke, dat met een Luc Moortgat in konditie, beslist in de ko mende weken nog stukken zal maken. Robur dat tweemaal aan huis voetbalde, krijgt nu zondag zijn derde opéénvolgende wed strijd voor eigen publiek. Het krijgt Temse op bezoek en dat is vast geen tegenstan der, waar men mee kan doen wat men wil. Een alge. hele inzet zal noodzakelijk zijn om zes op zes te behalen. De Decker skoort het eerste doelpunt voor Robur tegen Sint-Gillis-Waas. (HVC) Moortgat kopt binnen. Het is 21 voor Robur Juist 601 betalende toeschouwers woonden deze derby bij. De Buggenhoutse supporters konden al onmiddellijk juichen want op de II' bediende Van der Vreken de jongei Patrick Verheyden die suksesrijk lobde (01). Baasrode reageerde wel al bleef het spel beperkt tot heen-en-weer getrap in het middenveld zonder reëel doelgevaar. Na de rust werd er langs beide zijden aanvallender ge speeld. Baasrode kreeg de eerste kans doch Belis werd gestuit door Ma es (66'). Op de 69' was het Schoorens die een pass van Verheyden op Jansegers besloot. Amper één minuut later boorde Pierre Coninckx Gerlo in het zand met een gele kaart voor de bezoeker en een vervanging voor de thuisspeler tot ge volg. De scheidsrechter duwde an dere dan voetbalaspiraties onmiddellijk de hoek in door ook een Baasrodenaar een geel kartonnetje voor de neus te duwen. J.P. Aerts zorgde bijna voor de tweede Buggen houtse treffer. Hij glipte al leen door doch knalde, onbe suisd naast (75') Nadat Maes nog een doelpunt had ver hinderd, trapte Willaerts van ver op de paal (78'). Het laatste wapenfeit langs Baas- roodse kant viel Belis te beurt die op de lat kopte. Buggenhout was nog twee maal gevaarlijk. Eerst daagde Schoorens alleen voor Janse gers op doch miste (82'). Na. dien deed Aerts (85') hem hetzelfde na. Verdiende over winning. (mvw) Doelman Maes (Buggenhout) ontzet met de vuist voor eefl Baasroodse aanvaller (HVC Lierse - Lokeren Oudegem - Meerbeke Heldergem - Edixvelde (Jourquin) (Anné) (Schatteman) E. Aalst - Tongeren Eist - E. Meldert Wichelen - Herdersem (Delacour) (Sadones) (Dobbelaere) E. Zele - Racing Jet Sp. Geraardsbergen- Gijzegem - Boonwijk (Deflem) W. Moorsel (Meganck) Harelbeke - Jonge Lede (Baele) Baardegem - Massemen (Verlinden) Deftange - Erpe (Eeckeman) RC Gent - KAVD (Slock) Opdorp - Opstal (Siegers) T. Meldert - Hofstade (Plas) Petegem - Lebbeke (Wïels) Smetlede - Z. Appels (Taeleman) Schellebelle 'Vrasene (Staes M.) Hamme - Geraardsbergen (Vijverman) Erondegem - Wieze (Schrauwen) Hoogeinde - Serskamp (Van Imschoot) Lovendegem - SK Aalst Mettepenningen) S. Moorsel - Schoonaarde (Van den Abeele) E. St.-Gillis - Grembergen (De Meyer) Nieuwerkerken-Kieldrecht (Van den Abbbele W.) Vrasene KI. - Heikant (Bral) Sp. Appels - Haasdonk (Van Hoey) Mere - Baasrode (De Greyt) WB St.-Nikhaas - (Evenepoel) Iddergem - Doggen Vlal. Overmere 1 Robur - Temse (Heiremans) (Rietens) (Tanghe) Burst - Erembödegem SK Overmere - Berlare Buggenhout - Terjoden (Schuddinek) (Van de Gehuchte)

De Voorpost | 1977 | | pagina 21