Invaller Van Der talisman Straeten t Dirk Heirweg nationaal kampioen en glansprestatie van D'Herde-Lerno op Gentse piste OOK Z. APPELS KAN HERDERSEM NIET STOPPEN Herman Vrijders blijft wielrenner 0 Wielrennen AC Denderland Judo De wedstrijd van de week Meldert - T.K. Meldert 0*2 CS ning orde eng. Bij Okegem de beste speler. Die titelrace op het ovaal van het Gentse Sportpaleis Een droom van een ploegkoers. Adembenemender dan wat" vol leerde profs zouden kunnen tonen. Spektakulair, boeiend en afgerond met <le zege van het favorietenteamj Dirk Heirweg Walter Schoonjans. Een walk-over is het voor dit van talent druipende duo niet geworden. Integendeel het is hard knokken gewor den. En uitgerekend twee streekrenners waren de fel ste konkui renten van de gloednieuwe trikoloordragers: de ploeg Eddy D'Herde Patrick Lerno was het "ko- ninginnekoppel" waard. Doch er kan Slechts één kampioe nen ploeg bekroond worden. Dirk Heirweg en Schoonjans puurden hun zege niet alleer. uit een denderende pi*estatie over de 50 lange kilometers. Er kwam nog een denderende spurt als epiloog bij. Op werkelijk professionele ma nier (en met broodno dige kunde weliswaar) trok hij die eindrush aan en lan ceerde zijn "maat" zoals al leen een "grote" dat kan. Na een bijna onafgebroken vuurwerk van ontsnappingen, "rondenpakkerij" en snedige demarrages, spurtten 4 teams voor de zege. De winnaars noemden we al. Tweede wer den Patrick Lerno en Eddy D'Herde, 2 amateurs die op de weg hun woordje kunnen meepraten, doch een grote karrière als pistier kunnen opbouwen, op voorwaarde dat ze voldoende kansen krijgen om hun talent te laten ge dijen. Heirweg spitst z'c^ toe op de weg. Als baan renner komt hij er eveneens. Beloften als Lerno en D'Her de moet men een plaatsje gunnen in internationale meetings, toekomstzesdaagsen en wedstrijden in het buiten land. Er wordt steen en been ge klaagd over de tanende be langstelling voor wat zich in de velodrooms afspeelt. Nieuw (en goed) bloed aanvoeren is dus geboden. Tot slot wil len we ook nog «soldaat» Luc Collyn noemen ook hij liet te Gent een uitstekende indruk na en arriveerde, sa men met De Roo. op de vijf de plaiats. In wielermiddens werd vorig seizoen hehaaldelijk luidop gezegd dat de Buggenhoutse prof aan zijn laatste jaar als coureur bezig was. Het dient gezegd dat Herman zelf, vaak ontmoedigd door allerlei gekonkelfoes dat soms zo eigen is aan kringen rondom de wielrennerij, er inderdaad soms genoeg van had. Herman won dit jaar echter nog vier wedstrijden en reed meer dan vijftig maal in de eerste vijf. een prestatie die slechts een 20-tal profs in België konden overtreffen. Met een dergelijk palmares en de verdiensten die daaraan ver bonden zijn, neem je niet zomaar afscheid. Er is voor Herman dan ook voldoende belangstelling vanwege di verse sponsors, zodat hij beslist heeft er zeker nog een jaartuje bij te doen. Uiteindelijk is Herman pas 31 jaar en op die leeftijd is een coureur in zijn sterkste. Het voorbije jaar heeft bovendien bewezen dat Herman in Buggenhout en vooral ook in Dendermonde heel wat supporters telt die niet liever vragen dan hun crack regelmatig in de wedstrijden te kunnen aanmoedigen. Voor al die mensen hebben wij dus goed nieuws. KIABREKORD SCI II.JF\VERPEN De Denderland atleet Je rome Jansegers die pas een jaar as aangesloten en la ter nog aan het kampen begon staat bij ACD reeds vooraan. In het discus werpen heeft hij met oen worp van 31,98 m. het klubrekord op zijn naam geschreven. André. BEKER VAN WAAS- DENDER. EN SCHELDESTREEK Te Hamme kregen we za terdag het laatste schuifje van de Beker van Waas, Dender, en Scheldestreek voor kadetten en beloften. De inspanningen van de streekklubs om de jonge- ren meer aan bod te laten f komen is op een sukses voor de organisatoren uit gedraaid. In de einduitslag kwam Zele A op de eerste plaats. Hamme eindigde op de 4 en Zele B rijfde. Den- 5 dermonde moest met een 8e plaats vrede nemen. 1 Van de overige streekklubs behaalde Kohoro Lebbeke nog een tiende plaats ter wijl Berlare als 11 kwam in de totaalstand. Voor de mensen die zich hiervoor hebben ingezet en dat zijn De Geest Zele en De Rech ter, samen met rijn voor zitter De Clippeleir van Hamme is dit sukses een beloning voor de vele in spanningen die zij reeds hebben gedaan om de ju- dosport hoger op te helpen. waarbij de bal zeker de fatale lijn had overschreden vlagde de grensrechter voor doelpunt doch de scheidsrechter hield er een andere mening op na. Toen bij een persoonlijke in spaning van Spaens een twee de roos tot stad kwam, was het net andersom. Nu vali deerde de ref het doelpunt, maar ging de vlag van de grensrechter de hoogte in om een buitenspelstand te signaleren. Iets wat praktisch utgesloten was. Eendracht was blijkbaar verrast door de vlotte bewegingen van zijn tegenstander. Het kwam moeilijk van de grond en trachtte vooral langs Van de Wincker te reageren. De Thor verdediging liet de Een- dracht-aanvallers weinig res pijt En als er dan toch een doorzijpeling kwam dan was er invallersdoelman Jef Van der Steen om in te grij. pen. Jef Van der Steen was aan zijn maidenwedstrijd toe en zou zijn ploegmaats al on middellijk vertrouwen schen ken door een paar goede tussenkomsten. Eendracht trachtte op een bepaald mo ment wel de zaken te force ren doch de goed uitgekiende Thor Kokerij defensie hield stand. In de tweede periode zou het spelbeeld zich nagenoeg niet wijzigen. Ook nu lieten de gasten zich niet onbetuigd en eisten ruim hun deel op in de aanvalsakties. In het uur zou dan een wdjzging in de Thor ploeg aan de basis lig gen van het openingspunt. D'Haese was net door Van der Straten vervangen toen deze Thor aan de leiding zette. En zeker niet onver diend. Eendracht reageerde, na enkele minuten onder de indruk te zijn geweest, fel op dït doelpunt, doch zonder veel rezultaat. Het kon slechts "schaafwonden" ver oorzaken in de Kokerij ver dediging. De oranje-groenen zouden nog meer afstand ne men. In de 80e minuut plukte Spaens dan toch zijn roos. Eens te meer na een goede aktie. Doelman Jef Van der Steen zou dan met een knap pe save Van de Winckel nog van het eerreddend doelpunt houden. Daarna moest hij zich nooit meer reppen. Thor verkeerde niet meer in moeL lijkheden in de slotminuten. Het boekte een niet verwach. te doch zeker verdiende over- Marc Temmerman (Eendracht) in duel met een Thor-verdediger (JM) Jef Van der Steen, doelman van Thor, spurt Paul Van den Winckel tegemoet (JM) de vierde provinciale reeks F vielen er een paar niet d rvvachtc uitslagen te ^noteren. Zo liet Doggen zich op eigen au ld een puntje afsnoepen door Heldergem, terwijl Welle iccfed voor de «lag kwam te Hillegem. De ploegen die 'de top de klassering vormen' bleven evenwel aan de winst. ti •rgem, de huidige leider, m4d het echter zoals trou gh' ns kon worden verwacht breed tegen Edixvelde, zijn huid zeer duur ver- :ht. Herzele maakte de re. van Steenhuize en klopte Aaigem. Erem- n°|degem trok Okegem op ei- veld de kous over de kop. zit de verrassing echter enonme cijferverhouding §armee Panters werd weg- Na amper vijftien kon men deze partij •gespeeld beschouwen. De luidde toen immers 0-3. zette inderdaad op die de zeer moeilijk kon De organizatie in verdediging was volledig zoek. En met volgen vandien. Luc De nam vroeg in de wed- het openingspunt voor ekendng en Guy Arijs de thuisploeg voor een feit. Deze stoand bij de rust behou- zou in het twee derde kwartier wel rijn ian het venster steken iet miste de overtuiging kracht om doeltreffend te slaan. Na de rust Erembodegem opnieuw liet kommando. Alain bracht de stand op 0-4. ■aktie van Planters le- dan een tegendoelpunt namen de gasten het heft in handen t overwicht rezulteerde t twee treffers van J.P. was Ot- Bij S.K. klom Willy De Smet eens te meer in de kijker en was er ook een opmerkelijke verrich ting van Patrick De Bolster. Dit doet echter geen afbreuk •aiain de inspannigen die door de ganse formatie werden op gebracht. In de vierde provin ciale G schijnt leider S.K. Herdersem momenteel onge naakbaar. Dit werd trouwens zondag nogmaals bewezen. Te Herdersem keek men de uit stap naar Zandstuivers Appels nochtans met gemengde ge voelens tegemoet. Het is in derdaad zo dat Appels op ei gen veld fel te duchten is. De leider heeft deze karwei met de glimlach opgeknapt, niet a'lleen Herdersem maar ook Wieze blijft het doen. Wieze won bij Opdorp en blijft meteen de enige onge klopte ploeg in deze reeks. De achterstand van S. Moor- sel is vorige zondag tot twee punten aangegroeid. Moorsel liet immers de halve inzet te Wichelen liggen. Het faal de gedeeltelijk in de afwer king. Die 11 stand is echter de weerspiegeling van het vertoond© 'Schroevers' kwam op winst langs Jan Monsieur die bij een vrijschop de bal prompt tegen het n®t schoot. Moorsel zou nog eens dicht bij een tweede treffer komen toen in dezelfde spelfaze Guns Pilate en Cornelis konden aanlegen. Doch het lichaam van een verdediger bracht uiteindelijk redding. Het werd 1-1 langs de bijdehand se Eddy De Winter. Moorsel kon niet beschikken over Van de Velde, Van den Broeck en Veirmeiren allen op het zie kenrapport. Ofschoon Erondegem te Gij- zekem met 3-1 verloor kan het bezwaarlijk met een min. der goede wedstrijd worden gekredrteerd. Olympia speel de trouwens over de ganse wedstrijdduur flink mee doch had geen afwerkers in zijn rangen. Het zou dan wellicht aan een gelijkspel gekomen zijn. Het was Luc Maes die Wilskracht aan voorsprong hielp, doch nog voor de rust wees het scorebord 1-1 aan In de 70e minuut werd het 2-1 langs de zestienjarige Fi- lip De Winne die aan rijn eerste kompetitiewedstrijd in de fanionploeg toe was. Het was Van Nuffel die Eronde gem de genadeklop gaf. Baardegem mocht op de re cente speeldag zijn tweede overwinning inschrijven. Oor- degem werd met klein ver schil schaakmat gezet. Op verplaatsing bij Opsta' heeft Pacing Boonwijk een even flinke als sportieve wed. strijd weggegeven Speler-trai ner Piet Pouiliart voerde op nieuw de wit-zwarten aan en ook Eddy Van Ransbeeck liep er weer bij. Reeds na vijf mi nuten kwam Racing langs Da. nijs op voorsprong. De thuis- p'oeg kwam voor rust langs zij maar toen Eddy Van Ransbeeck werd neergelegd knapte Miel Cleemput het zaakje op en leidde Racing opnieuw. Even later werd een handspel van Scholliers even eens met een strafschop af gestraft zodat de bordjes op nieuw in evenwicht werden gehangen. Boonwijk dat een goede verrichting bracht, kreeg nog de beste kansen langs Danijs en Eddy Van Ransbeeck. (Eendracht) kopt Hl Het was I drie seizoenen geleden dat «1e Meldertse ploegen atl Eendracht en Thor Kokerij nog met elkaar de benen kruisten. Deze konfrontatie is best meegevallen voor de r,), bezoekers die een (onbesproken zege hebben verworven. Want op grond van de spelontwikkeling is «le overwinning, hoe ie verrassend ook, zeker verdiend. Thor Kokerij gaf trouwens ic de beste kollektieve verrichting weg. En de afstand tussen a de twee ploegen in de klassering werd in deze wedstrijd er lekcr niet weergegeven. Anderdeels werd Eendracht een ontgoocheling rijker. Men had inderdaad stellig op kend doch een met veel cl >en overwinning in dit pres- overtuiging en met ongekoel. tigeduel gehoopt en gere- de geestdrift spelend Thor heeft daar een stokje voorge stoken. Als de rust met een 0-0 stand inging dan was dit, alle handelingen in acht ge nomen, wel enigszins geflat teerd voor de thuisploeg. De bezoekers hadden in die eer ste periode trouwens twee maal gescoord en tweemaal werd dit doelpunt, dat naar veler mening op een regel matige wijze tot stand kwam, niet gevalideerd. Bij een eer ste treffer van Roelandts, Thor Melderfc ARTtSlACx

De Voorpost | 1977 | | pagina 23